Keresés

Részletes keresés

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.02.12 0 0 10140

Kedves oneil42,

 

Az acetaminophen Mo.-on ismertebb neve paracetamol.
Hydrocodonnal kombinálva tudtommal nem találsz (hydrocodont önmagában sem). Helyette codeinnel "szokták" Mo.-on kombinálni a paracetamolt, (viszont codeinnel receptköteles).

 

Koszi az informaciot. Hydrocodon nincs nalatok? Erdekes, mert a codein-nel egy picit hatekonyabb, de nem olyan eros mint az oxycodon. Egy olyan "pont jo" kombinacio.

 

Egyeni velemenyem: ha fajdalomra jo amit recept nelkul lehet kapni, az akkor igazan talan nem is fajt (vagy elmult volna magatol) (:-).

 

Gabor

-------------------------

Kedves pocka,

 

36 éves vagyok, 2001-ben született az első gyerekem, 2003-ban az ikreim és 2004 december elején volt egy terhességmegszakitásom orvosi javaslatra, 10. terhességi héten.

ciklusaim 33 naposak általában,

most vagyok a 23. napon és 10 napja használom az ovulációs pálcikákat, amikből az utolsó négy /a maival együtt/ erős pozitiv /2 csik/ lett, az előző hat pedig halvány kétcsikos.

 

Régebben Persona monitort használtam és az az ikrek fogantatása elött 2 napig jelzett pozitivat,

de ez a négy nap pozitiv valahogy érthetetlen nekem teljesen... pedig szoktam érezni a tüszőrepedést /?/ mert elötte a megfelelő oldali petefészkemnél nagyon erőteljesen nyilall egész nap, most ezt az első erős 2 csikos ovulációs teszt napján éreztem, azóta semmi, nyákom viszont még mindig van és már 4. napja erős kétcsikos a teszt...

 

Szeretném megkérdezni, hogy ez mitől van, mert normálisan csak 1 nap erős kétcsikos = pozitiv, nem?!

 

Megromlott a tesztcsik? Nem tudom. 4 nap semmikeppen nem normalis ebbol a szempontbol.

 

De ne torodj vele ha eloszor fordult elo. Hagyd abba a merest, vard meg a kovetkezo menstruaciot, kezd ujbol a merest a kovetkezo ciklusban. Ha akkor is tobb napig van, jelentsd az orvosodnak.

 

Gabor

-------------------------

Kedves LittleRed,

 

3 ciklus telt el a laparos műtétem (PCO) óta, mindhármat végigkövettem hőmérőzéssel, ciklus eleje 36,2 -36,3 volt, ciklus vége 36,7-36,8. Amelyik nap megjött a mesim, aznap reggel mértem mindig az első alacsony értéket, innen tudtam, hogy aznap megjön. Most kezdtem a 4. ciklust, de tegnap is és ma is 36,7 volt a hőm, nem ment le. Lehet hogy felborult a hormonrendszerem?

 

Lehet, de nem valoszinu. Sokkal valoszinubb hogy nathas vagy (vagy leszel), vagy megkarcoltad magad valahol, es ott egy mikroszkopikus gyulladas van, vagy valami mas.

 

A homersekletmeres teljesen megbizhatatlan, ha tenyleg arra vagy kivancsi hogy mikor vagy termekeny, hasznald a peteeres jelzo palcikakat.

 

Gabor

------------------------

Kedves Allia,

 

A beágyazódás járhat enyhe, menstruációs görcs jellegű fájdalommal?

Tipikusan nem.

 

Gabor

--------------------------

Kedves Karminca,

 

29 éves vagyok, 0 terhesség, 0 probléma.

Tri-regol 8 évig, no probléma; abbahagyva október első felében gyermektervezés miatt. Uccsó mens kezdődött január 10én. Elevit terh.vitamint szedem jan. 4 óta, tegnapelőtt és tegnap pozitív terhességi teszt (hcg szint mérős, két csík (Controll és Test), utóbbi halványabb, de határozottan látszik.).

1. kérdés: mennyire bizakodjon az ember ezekkel a tesztekkel? Vagy inkább várjuk meg az orvosi (ultrahangos) igazolást? (Jövő hétre vagyok bejelentve.) Egyenlőre nem éljük bele magunkat semmibe (ezt megbeszéltük a párommal - inkább, mint a csalódás), ez csak amolyan tapasztalat alapú vélemény kérése.

Másrészt ha terhesség tényleg, normális dolog-e, hogy majdnem folyamatosan "érzem, hogy van hasam", azaz nem fáj egyáltalán, csak úgy tudatosul (már a teszt előtt is, kb. 1 hete). Emésztésem rendben, minden nap van minden, ami kell, bár talán kicsit kevesebb a széklet, mint korábban.

 

A teszt altalaban pontos, az emberek nem pontosak neha akik hasznaljak. Tul remenykedo mama-jeloltek neha odakepzelik a nemletezo masodik csikot. A terhesseg jele NYILVANVALO, nem kell szoget valtani, mas fenybe tenni, szuggeralni, tolni, huzni, az nyilvanvalo. Ha a tied ilyen volt, akkor minden valoszinuseg szerint terhes vagy. Ha nem, varj egyket hetet, ismeteld meg (ne ismeteld meg masnap, elvesztegetett penz).

 

Na most orvosok hozzaallasa mas es mas, de en a pacienseimnek mindig azt mondom egy pozitiv teszt eseten, hogy "pozitiv a terhesseg teszted. Akkor fogom azt mondani hogy terhes vagy, amikor latom a baba szivmukodeset az ultrahangon".

Ez egy kicsit tul szigoru, de en igy csinalom.

 

Gabor

Felicitász Creative Commons License 2005.02.12 0 0 10139
Ez nekem úgy hangzik, hogy terhes vagy. Többen beszámoltak koraterhességben még enyhe fájdalomról is, szóval ha nem csak "érzed", hanem kicsit görcsölésféle lesz, még az is belefér.
Előzmény: Karminca (10135)
Eleonori Creative Commons License 2005.02.11 0 0 10138
Kedves Gabor! Szeretnem a velemenyedet kerni. Anyukamnak szuletesem utan izomsorvadasa lett, / nem teljesen behatarolhato melyik tipusu/ . A csaladunkban senki masnak nincs ez, es meg ehhez hasonlo betegsege sem. Most 33 eves vagyok , teljesen egeszseges, es mar van egy 6 eves kislanyok, aki szinten egeszseges. A tesztem mutatta ,hogy terhes vagyok, es szeretnem megkerdezni Toled, hogy ajanlod-e az amniocentesis vizsgalatot ennel a terhessegemnel?! Vagy esetleg mas jellegu vizsgalatot? Vagy egyiket sem? A kislanyomnal nem vegeztettuk el ... Valaszodat megkoszonom, Udvozollek
Mikolt Creative Commons License 2005.02.11 0 0 10137

ket pozitiv tesz eleg meggyozo. hivd fel az orvosod, majd o megmondja mikorra menj be UH-ra. de azert azt is tartsad eszedben valahol hatul, hogy a terhesseg a termeszet szep igerete, de sajnos elofordul, hogy meggondolja magat az elso trimeszterben. de errol az orvosod ugyis beszel majd.

 

az normalis, hogy erzed a hasad, minden terhessegben igy van. nezzel szet a Szuloi Munkakozosseg forumcsoport Koraterhesseg topicjaban, ott talalsz veled egy cipoben jarokat.

Előzmény: Karminca (10135)
Csuhajj Creative Commons License 2005.02.11 0 0 10136

 

  Kedves Mr. Spock és kedves segítők!

 

  Azt eddig is tudtam, hogy a fogamzásgátlók meg az antibiotikumok nem szeretik egymást, de most konkrét infóra lenne szükségem.

 

Szóval Yadine-t (3 mg drospirenonum, 0.03 mg ethinyloestradiolum) szedek egy éve, nem volt vele soha semmi bajom. Most viszont antibiotikumot kaptam a légcsőhurutomra, hatóanyaga 200 mg cefiximum trihydricum tablettánként. Tegnap óta szedem, napi 2*1et, öt napig. Ma esedékes az első Yadine a hétnapos szünet után.

 

1. Számítsak arra, hogy most össze fog kavarodni a ciklus? Köztivérzés, egyéb finomságok?

2. Az egész ciklusban kell valahogy másképpen is védekezni?

3. Este szoktam bevenni a bogyót, de akkor esedékes az antibiotikum is. Javít valamit a helyzeten, ha több idő telik el a fogamzásgátló meg az antibiotikum bevétele közt, mondjuk, ha az egyiket még délután beveszem?

4. Gondolom, itt is érvényes az aranyszabály: szedni a bogyót rendületlen, akármi történik, igaz? :)

 

 Előre is kösz: Csuhajj

Karminca Creative Commons License 2005.02.11 0 0 10135

Kedves Gábor és Segítői!

 

29 éves vagyok, 0 terhesség, 0 probléma.

Tri-regol 8 évig, no probléma; abbahagyva október első felében gyermektervezés miatt. Uccsó mens kezdődött január 10én. Elevit terh.vitamint szedem jan. 4 óta, tegnapelőtt és tegnap pozitív terhességi teszt (hcg szint mérős, két csík (Controll és Test), utóbbi halványabb, de határozottan látszik.).

1. kérdés: mennyire bizakodjon az ember ezekkel a tesztekkel? Vagy inkább várjuk meg az orvosi (ultrahangos) igazolást? (Jövő hétre vagyok bejelentve.) Egyenlőre nem éljük bele magunkat semmibe (ezt megbeszéltük a párommal - inkább, mint a csalódás), ez csak amolyan tapasztalat alapú vélemény kérése.

Másrészt ha terhesség tényleg, normális dolog-e, hogy majdnem folyamatosan "érzem, hogy van hasam", azaz nem fáj egyáltalán, csak úgy tudatosul (már a teszt előtt is, kb. 1 hete). Emésztésem rendben, minden nap van minden, ami kell, bár talán kicsit kevesebb a széklet, mint korábban.

 

Elnézést, hogy ilyen hosszú voltam, csak érdekel a véleményetek.

Köszi

Karminca

Allia Creative Commons License 2005.02.11 0 0 10134
Kedves Gábor!

A beágyazódás járhat enyhe, menstruációs görcs jellegű fájdalommal?

Allia
LittleRed Creative Commons License 2005.02.11 0 0 10133

Kedves Mr. Spock, és bárki, akivel előfordult már,

3 ciklus telt el a laparos műtétem (PCO) óta, mindhármat végigkövettem hőmérőzéssel, ciklus eleje 36,2 -36,3 volt, ciklus vége 36,7-36,8. Amelyik nap megjött a mesim, aznap reggel mértem mindig az első alacsony értéket, innen tudtam, hogy aznap megjön. Most kezdtem a 4. ciklust, de tegnap is és ma is 36,7 volt a hőm, nem ment le. Lehet hogy felborult a hormonrendszerem?

Jövő csütörtökre bejelentkeztem az imádott nőgyógyimhoz, mert úgyis tovább kell lépnünk az inszemináció felé, sajnos úgy néz ki a dolog, addig is ön szerint furcsa ez a dolog vagy csak nekem nem volt még ilyenem?

Köszönettel:

LR 

Pocka Creative Commons License 2005.02.11 0 0 10132

Kedves Gábor!

 

36 éves vagyok, 2001-ben született az első gyerekem, 2003-ban az ikreim és 2004 december elején volt egy terhességmegszakitásom orvosi javaslatra, 10. terhességi héten.

ciklusaim 33 naposak általában,

most vagyok a 23. napon és 10 napja használom az ovulációs pálcikákat, amikből az utolsó négy /a maival együtt/ erős pozitiv /2 csik/ lett, az előző hat pedig halvány kétcsikos.

 

Régebben Persona monitort használtam és az az ikrek fogantatása elött 2 napig jelzett pozitivat,

de ez a négy nap pozitiv valahogy érthetetlen nekem teljesen... pedig szoktam érezni a tüszőrepedést /?/ mert elötte a megfelelő oldali petefészkemnél nagyon erőteljesen nyilall egész nap, most ezt az első erős 2 csikos ovulációs teszt napján éreztem, azóta semmi, nyákom viszont még mindig van és már 4. napja erős kétcsikos a teszt...

 

Szeretném megkérdezni, hogy ez mitől van, mert normálisan csak 1 nap erős kétcsikos = pozitiv, nem?!

 

Köszönöm előre is a válaszod: Réka

oneil42 Creative Commons License 2005.02.11 0 0 10131
Az acetaminophen Mo.-on ismertebb neve paracetamol.
Hydrocodonnal kombinálva tudtommal nem találsz (hydrocodont önmagában sem). Helyette codeinnel "szokták" Mo.-on kombinálni a paracetamolt, (viszont codeinnel receptköteles).
Előzmény: dalia (10128)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10130

Kedves Classic Girl,

 

Gyerek ugyben lenne a kerdesem a kovetkezo...mivel mar 1 eve probalkozunk, elkeztuk a kivizsgalasokat. Voltam ma reggel az orvosnal, szeretkezes utan 1 oraval. megneztek hogy a spermak felernek e...vagy mi. vettek mintat, megneztek mikroszkoppal, es felrnek, de a azok a kis haszontalanok nem mozogtak. en csak ket spermat lattam a mikroszkopon, es tenyleg nem mozogtak. elkepzelheto hogy veletlen regi spermat kapart le, amik mar halottak voltak....dehat mennyi annak az eselye hogy a friss tobb szaz millio spermak kozoul ket regit talal meg? es mi van akkor ha tenyleg nem mozognak? penteken megy a ferjem sperma tesztre...csak igy elozetesen szegeny nagyon aggodik. mi a megoldas akkor ha nem mozognak? van egyaltalan megoldas?

A ferfinel is tobb  oka lehet ennek, van ami gyogyithato, van ami nem.

Nagyon pici (elhanyagolhato) a valoszinusege annak, hogy pont ket halott spermat figyeltetek meg a mikroszkopon. Mar annak is kicsi a valoszinusege hogy egy latoterben csak ketto legyen. Na mindegy, ugyis a sperma teszt szamit igazan.

 

Gabor

-------------------------

Kedves Csik,

 

A kisfiamat röngtenezték, nyeletéses röntgent csináltak, és közben feküdnie kellett egy asztalon. Nekünk az volt a feladatunk, hogy lefogjuk. Nem volt még pozitív teszt. Biztos vagyok az eredményben, viszont nem szeretnék itt állni egy pozitív teszttel, miközben épp vetélek. Olyan babonából.

 

Ha a kisfiadat rontgeneztek es volt rajtad olomkopeny, akkor minden rendben van.

 

Gabor

---------------------------

Kedves dalia,

 

gyógyszerkérdés, tudom hoyg nem szereted, de ez akut most, és nagyon kiváncsi is vagyok...
Mi az oka annak, hoyg a legtöbb fájdalomcsillapítót amit a terhesség 2. harmadától elvileg lehet szedni - pl. noraminofenazon (metamizol, novamidazofen) - arra az van írva, hoyg az utolsó 6 hétben nem szedehető?
[szétrobban a fejem :(]

Ezek nincsnek itt ezeken a neveken, nem tudom. Itt en minden problema nelkul felirok acetaminophen-hydrocodon kombinaciot, nagyon hatasos, lehet vegig szedni.

 

Gabor

-------------------------

Kedves augusztusi lany,

 

1. kérdésem az lenne, hogyha a ciklusom 8. napján mammográfián voltam, akkor ebben a hónapban próbálkozhatunk-e teherbeesni, vagy ezt a ciklust hagyjuk ki, mert károsodhatott a növekvő tüsző? (ólomkötényt nem kaptam)

 

2. kérdésem Mehetek-e jövő hónapban röntgenes HSG-re, vagy az már túl sűrű röntgensugárból egyből a mamográfia után?

 

1. Nyugodtan teherbe eshetsz ha tudsz.

2. Nyugodtan mehetsz.

 

Gabor

augusztusi_lany Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10129

Kedves Gábor,

 

1. kérdésem az lenne, hogyha a ciklusom 8. napján mammográfián voltam, akkor ebben a hónapban próbálkozhatunk-e teherbeesni, vagy ezt a ciklust hagyjuk ki, mert károsodhatott a növekvő tüsző? (ólomkötényt nem kaptam)

 

2. kérdésem Mehetek-e jövő hónapban röntgenes HSG-re, vagy az már túl sűrű röntgensugárból egyből a mamográfia után?

 

Köszönöm

 

dalia Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10128
Gábor,

gyógyszerkérdés, tudom hoyg nem szereted, de ez akut most, és nagyon kiváncsi is vagyok...
Mi az oka annak, hoyg a legtöbb fájdalomcsillapítót amit a terhesség 2. harmadától elvileg lehet szedni - pl. noraminofenazon (metamizol, novamidazofen) - arra az van írva, hoyg az utolsó 6 hétben nem szedehető?
[szétrobban a fejem :(]

dália, 35. hét.

köszönöm szépen!
Csík_ Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10127

Köszi Dália. Ausztriai csúcson már voltunk (igaz, akkor nem volt még babaprojekt)! :-)

Szóval csak azt nem akartam, hogy én itt örömködök, aztán vasárnap meg megjön emiatt a hülye röntgen miatt. Persze, tudom, hogy egyéb okból még mindig megtörténhet, csak az már más dolog.

Csík

ui. Holnap reggel azért lesz teszt, de amúgy én tudom, hogy ő már ott csücsül a helyén.

Előzmény: dalia (10126)
dalia Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10126
Csík ne aggódj a röntgen miatt ennyire, egyrészt volt rajtad ólommellény, nem téged ért a közvetlen sugárzás, és mindetzentúl a mai röntgengépek sugárzása már oylan alacsony, hogy némely ausztriai hegycsúcson a természetes röntgensugárzás magasabb... (és mégis születnek arrafelé egészséges babák, ugye)
Az összen röntgen paránk a 50-60-as évekből származik amikor még egy sima lábszárcsont képhez 1000× akkora dózis kellett mint ma!

d. utánanéztem, mert többször röntgenezték a lányom ősszel, és én már terhes voltam akkor
Előzmény: Csík_ (10124)
Mikolt Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10125

jol ertelmezem, hogy azert nem vagy hajlando terhessegi tesztet csinalni, mert ronteneztek a fiadat?

 

en a helyedben megcsinalnam a terhessegi tesztet, aztan varnek turelemmel. a veteles eselye mindig az elso 12 hetben a legnagyobb, mindentol fuggetlenul. (magyaran sajnos elofordulhat, hogy a rontgentol fuggetlenul elvetelsz, akarmi miatt)

 

Gabor szerintem nem fog beledlatni, es azt mondani, hogy "igen, HA terhes vagy es HA erte sugarzas a hasadat, akkor kedden delutan fel 6kor el fogsz vetelni". ebben a stadiumban minden a termeszeten mulik.

Előzmény: Csík_ (10124)
Csík_ Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10124

Kedves Mr. Spock,

A kisfiamat röngtenezték, nyeletéses röntgent csináltak, és közben feküdnie kellett egy asztalon. Nekünk az volt a feladatunk, hogy lefogjuk. Nem volt még pozitív teszt. Biztos vagyok az eredményben, viszont nem szeretnék itt állni egy pozitív teszttel, miközben épp vetélek. Olyan babonából.

Csík

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (10121)
Classic Girl Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10123
Kedves Gabor


Gyerek ugyben lenne a kerdesem a kovetkezo...mivel mar 1 eve probalkozunk, elkeztuk a kivizsgalasokat. Voltam ma reggel az orvosnal, szeretkezes utan 1 oraval. megneztek hogy a spermak felernek e...vagy mi. vettek mintat, megneztek mikroszkoppal, es felrnek, de a azok a kis haszontalanok nem mozogtak. en csak ket spermat lattam a mikroszkopon, es tenyleg nem mozogtak. elkepzelheto hogy veletlen regi spermat kapart le, amik mar halottak voltak....dehat mennyi annak az eselye hogy a friss tobb szaz millio spermak kozoul ket regit talal meg? es mi van akkor ha tenyleg nem mozognak? penteken megy a ferjem sperma tesztre...csak igy elozetesen szegeny nagyon aggodik. mi a megoldas akkor ha nem mozognak? van egyaltalan megoldas?

Koszi
Classic Girl
caixa Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10122

Hello Gábor, komolyan felmerült már bennem ez a lehetőség:) Vonzó lehetőség, de Virginia azért elég messze van onnan ahhoz, hogy csak úgy átugorjak, ha beindul a dolog :)

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (10121)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10121

Kedves beri9,

 

Gyermeket szeretnénk a férjemmel. (30 év, 0 szülés, 0 vetélés, 0 probléma)

Legutóbb vasárnap este voltunk együtt. Ez kb. középidőre vagy valamivel korábbra esett.

Csakhogy hétfő estétől elkezdett fájni a fülem, majd szerda estére teljesen lerobbantam (torokfájás, nátha, szörnyű fejfájás + fáj mindenem, 37,8 fokos hőmérséklet). Hozzá kell tenni, hogy szinte soha sincs lázam és nem tudom, hogy mikor voltam beteg utoljára... Szóval nem ragozom tovább!

Tehát a kérdésem az lenne Hozzád, illetve segítőidhez, hogy ebben az esetben, mivel valamennyi esély fennáll egy igen korai terhességre (ha ezt egyáltalán lehet már így nevezni), milyen hatóanyagú gyógyszer, illetve gyógyhatású szer nem ártalmas láz, illetve fájdalomcsillapításra. Ha tüneteim nem múlnának, további fertőzés elkerülése érdekében antibiotikum szedhető-e?

Ha nem haragszol, szívesen veszek javaslatokat a "boszorkánykonyhából" is, - persze a Segítőidtől.

(Igazából nem tudom megítélni, hogy mi ártalmasabb: ha beszedek valamit, vagy ha nem kezelem/kezeltetem a betegséget. - Szóval nem szeretnék ártani.)

 

Nincs gyogyszer ami biztosan biztonsagos ilyen korai stadiumban. A beteseged nagy valoszinuseggel virusos, ugyhogy az antibiotikum amugysem nagyon ide valo (en ugyan adok ra mas esetekben, de a te esetedben jobb ha csak kivarod amig elmulik).

 

Gabor

-------------------

Kedves lydie,

 

Meg egy utolso kerdes: most jarok a 26. hetben, normalis dolog az, hogy alig tudok aludni? Ma is mar 4 ota fent vagyok... Egyebkent nem erzem faradtnak magam, legalabbis nem nagyon faradtnak, de azert jol esne az alvas.

 

Neha van ez terhesseg alatt, ne torodj vele. Talalj valami hasznos tevekenyseget amivel elfoglalod magad ejszaka amikor nem tudsz aludni.

 

Gabor

---------------------

Kedves emmaem,

 

Előzményeim: 27 év, 0 terhesség. 3 laparoszkópia endometriózis miatt, de az utóbbi egy évben tünetmentes vagyok. A ciklusom viszont felborult: 16 (!), 19, 23 napra jött meg, előtte 1 hét barnázással. A legutolsó ciklusom viszont normálisnak tűnt, 26 napra (nálam ez a szokásos), barnázás szinte alig. Ebben a ciklusban volt hormonszintmérés is, aminek eredménye még nem érkezett meg (utoljára másfél éve volt ilyen vizsgálat, akkor az FSH értéke magas volt).

 

Terhes nem lehetek, gyógyszert nem szedek.

 

Ami miatt írok: tegnap voltam tornázni (sima aerobik, ugrabugrálással, máskor is szoktam menni), különösebben ki se merített, viszont azóta vérzek (pár csepp, de folyamatos).

 

Persze az elsődleges kérdésem az lenne, hogy mi lehet ez, de tisztában vagyok azzal, hogy vizsgálat nélkül erre nem nagyon lehet válaszolni. Amíg meglesznek az eredmények, és látja ezeket orvos, vajon járhatok tornázni?

 

Nyugodtan tornazhatsz.

 

Gabor

-----------------------

Kedves biocica,

 

Biztosan megválaszoltad már párszor az én kérdésemet, de ameddig visszalapoztam, nem találtam. Úgyhogy elnézést, ha ismételned kell magad, de aggódom a cytológiai leletem miatt, főleg, mert nem igazán értem.

 

28 éves vagyok, kb 1,5 éve felfedezezz a nőgyógyászom méhszájsebet P3-as lelettel, már a műtét edőpontja is megvolt, mikor a legfrissebb kenet szerint visszament P2-re.

Most, fél év múltán megint vett kenetet, a cytológiai viszgálati lap szerint a kolposzkópos diagnózis "12-3 kolp atipia",

a Laphámsejteknél pedig "ASC-H, nem zárható ki a HSIL"

 

ezek alapján 2 hónap múlva újra kontrollra kell mennem, mert a cytológus nem tudja, "mirigybe terjedő-e".

 

Nem értem mi az ASC-H és a HSIL. Aggódjak? Nincs komolyabb betegségtudatom, de mostanában szeretnénk babát a párommal, és úgy tudom, a műtét csökkenti a teherbeesés esélyét. Vitamint szedek, de azért rossz, hogy olyan régóta van ez és nem múlik igazán. 

 

Ha netán szükséges lenn, de nem műttetem meg magam, az befolyásolja a terhességet?

 

Kell egy orvost talalni akinek van fagyaszto"gepe" es le tudja fagyasztani a mehszajadat. HSIL az high grade lesion, es ha van az bizony nem jo. De nalad csak "nem zarhato ki" ami nem azt jelenti hogy van. P3-P2 még nyugodtan fagyaszthato, es az nem befolyasolja a terhesseget. Ha nem csinalsz semmit, az sem, na dehat egy ilyesmit semmikeppen se hanyagolj el, hiszen nem sietos mehszajrakot kapni.

 

Gabor

-----------------------

Kedves caixa,

 

Lentebb írtál az amerikai gyakorlatról. Tehát, ha a szülő nő nem egyezik bele a tanítás dologba vagy csak olyan kikötéssel, hogy junior rezidenst nem fogad el, akkor nem lehet éjjel sem csak a rezidensre bízni, igaz? Ha valami komplikáció adódik, akkor honnan kerítenek gyorsan éjjel egy szakorvost? (Tartok tőle, hogy kezdő rezidenssel sem járok jobban, mintha (nem szülész) orvos férjem vezetné le a szülést...ez nem opció, csak elgondolkodtam rajta)

 

Kint mennyire szokás köldökvért levetetni? Kb. mennyibe kerülhet?

 

Thx, Caixa

 

P.s.: Nincs ismerős kollégád Illinois államban?

 

Minden attol fugg, hogy az adott korhaznak mik az idevonatkozo szabalyai. Minden kombinacioban ez letezhet. De olyan is van, hogy ha nem egyezel bele, nem is mehetsz abba a korhazba (altalaban nem ilyen szigoru, de van).

 

A mai perelos vilagban ugyanakkor, nem valoszinu hogy egyedul levo junior residens-re bizzak a dolgot.

 

Koldokver levetele is korhaztol fugg. A legtobb helyen meg nincs bevezetve.

 

Nem ismerek senkit Illinois allamban.

 

Gabor

Ui: de ha atjosz Virginiaba, levezetem a szulest es ott leszek (:-).

---------------------------

Kedves Csik,

 

Nagyjából 4 hetes terhes lehetek (nem jött meg, és a jelekből arra következtetek, hogy az vagyok). Tegnap vagy ma kellett volna megjönnie, az embrió kb. 18 napos. Hétfőn a kisfiammal röntgenvizsgálatra kellett mennünk. Persze kaptam ólomkötényt, meg igyekeztem a hasamat védeni úgy, hogy az asztalhoz szorítottam, de azért mégis aggódunk. Tudom, az a szabály, hogy minden vagy semmi. De ez meddig derülhet ki? Hogy valami mégis történt és inkább nem marad meg a baba?

 

Nem irod hogy volt-e pozitiv terhessegteszt, nem irod hogy ki lett rontgenezve (fiad vagy te), nem irod hogy mi volt rontgenezve, ugyhogy semmilyen valaszt nem tudok adni.

 

Gabor

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10120

Szia!

 

Egyelőre győződj meg róla, hogy tényleg terhes vagy-e ;-)

Az ólomkötény szinte mindentől megvéd nem kell aggódnod. Engem ólomkötény nélkül röntgeneztek sajnos, amikor még nem derült ki, hogy terhes vagyok, több ilyen röntgenezésen is voltam akkor és a baba él és virul! :-)

 

ANA

Előzmény: Csík_ (10119)
Csík_ Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10119

Kedves Mr. Spock,

 

Nagyjából 4 hetes terhes lehetek (nem jött meg, és a jelekből arra következtetek, hogy az vagyok). Tegnap vagy ma kellett volna megjönnie, az embrió kb. 18 napos. Hétfőn a kisfiammal röntgenvizsgálatra kellett mennünk. Persze kaptam ólomkötényt, meg igyekeztem a hasamat védeni úgy, hogy az asztalhoz szorítottam, de azért mégis aggódunk. Tudom, az a szabály, hogy minden vagy semmi. De ez meddig derülhet ki? Hogy valami mégis történt és inkább nem marad meg a baba?

 

Köszi, Csík

caixa Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10118

Kedves Gábor!

 

 

Lentebb írtál az amerikai gyakorlatról. Tehát, ha a szülő nő nem egyezik bele a tanítás dologba vagy csak olyan kikötéssel, hogy junior rezidenst nem fogad el, akkor nem lehet éjjel sem csak a rezidensre bízni, igaz? Ha valami komplikáció adódik, akkor honnan kerítenek gyorsan éjjel egy szakorvost? (Tartok tőle, hogy kezdő rezidenssel sem járok jobban, mintha (nem szülész) orvos férjem vezetné le a szülést...ez nem opció, csak elgondolkodtam rajta)

 

Kint mennyire szokás köldökvért levetetni? Kb. mennyibe kerülhet?

 

Thx, Caixa

 

P.s.: Nincs ismerős kollégád Illinois államban?

biocica Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10117

Kedves Gábor!

 

Biztosan megválaszoltad már párszor az én kérdésemet, de ameddig visszalapoztam, nem találtam. Úgyhogy elnézést, ha ismételned kell magad, de aggódom a cytológiai leletem miatt, főleg, mert nem igazán értem.

 

28 éves vagyok, kb 1,5 éve felfedezezz a nőgyógyászom méhszájsebet P3-as lelettel, már a műtét edőpontja is megvolt, mikor a legfrissebb kenet szerint visszament P2-re.

Most, fél év múltán megint vett kenetet, a cytológiai viszgálati lap szerint a kolposzkópos diagnózis "12-3 kolp atipia",

a Laphámsejteknél pedig "ASC-H, nem zárható ki a HSIL"

 

ezek alapján 2 hónap múlva újra kontrollra kell mennem, mert a cytológus nem tudja, "mirigybe terjedő-e".

 

Nem értem mi az ASC-H és a HSIL. Aggódjak? Nincs komolyabb betegségtudatom, de mostanában szeretnénk babát a párommal, és úgy tudom, a műtét csökkenti a teherbeesés esélyét. Vitamint szedek, de azért rossz, hogy olyan régóta van ez és nem múlik igazán. 

 

Ha netán szükséges lenn, de nem műttetem meg magam, az befolyásolja a terhességet?

 

Nagyon várom és köszönöm a válszodat!   

 

emmaem Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10116
Bocsánat, egy infó kimaradt: a vérzés a ciklus 8. napján jelentkezett.
Előzmény: emmaem (10115)
emmaem Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10115

Kedves Gábor!

 

Előzményeim: 27 év, 0 terhesség. 3 laparoszkópia endometriózis miatt, de az utóbbi egy évben tünetmentes vagyok. A ciklusom viszont felborult: 16 (!), 19, 23 napra jött meg, előtte 1 hét barnázással. A legutolsó ciklusom viszont normálisnak tűnt, 26 napra (nálam ez a szokásos), barnázás szinte alig. Ebben a ciklusban volt hormonszintmérés is, aminek eredménye még nem érkezett meg (utoljára másfél éve volt ilyen vizsgálat, akkor az FSH értéke magas volt).

 

Terhes nem lehetek, gyógyszert nem szedek.

 

Ami miatt írok: tegnap voltam tornázni (sima aerobik, ugrabugrálással, máskor is szoktam menni), különösebben ki se merített, viszont azóta vérzek (pár csepp, de folyamatos).

 

Persze az elsődleges kérdésem az lenne, hogy mi lehet ez, de tisztában vagyok azzal, hogy vizsgálat nélkül erre nem nagyon lehet válaszolni. Amíg meglesznek az eredmények, és látja ezeket orvos, vajon járhatok tornázni?

 

Köszi,

e.

 

szösszenet1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10114

Kedves Lydie!

Azt nem tudom, normális-e, de legalább hozzászoksz a kevés alváshoz :-))) Pici baba mellett sokat úgy se fogsz aludni :-)

Előzmény: Lydie (10113)
Lydie Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10113

Gabor, Mikolt,

 

koszonom a valaszokat, teljesen egyet ertek veletek.

Meg egy utolso kerdes: most jarok a 26. hetben, normalis dolog az, hogy alig tudok aludni? Ma is mar 4 ota fent vagyok... Egyebkent nem erzem faradtnak magam, legalabbis nem nagyon faradtnak, de azert jol esne az alvas.

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (10108)
beri9 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10112

Gábor!

 

szerda este = kedd este.

 

Bocs: Berni

beri9 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 10111

Kedves Gábor!

 

Gyermeket szeretnénk a férjemmel. (30 év, 0 szülés, 0 vetélés, 0 probléma)

Legutóbb vasárnap este voltunk együtt. Ez kb. középidőre vagy valamivel korábbra esett.

Csakhogy hétfő estétől elkezdett fájni a fülem, majd szerda estére teljesen lerobbantam (torokfájás, nátha, szörnyű fejfájás + fáj mindenem, 37,8 fokos hőmérséklet). Hozzá kell tenni, hogy szinte soha sincs lázam és nem tudom, hogy mikor voltam beteg utoljára... Szóval nem ragozom tovább!

Tehát a kérdésem az lenne Hozzád, illetve segítőidhez, hogy ebben az esetben, mivel valamennyi esély fennáll egy igen korai terhességre (ha ezt egyáltalán lehet már így nevezni), milyen hatóanyagú gyógyszer, illetve gyógyhatású szer nem ártalmas láz, illetve fájdalomcsillapításra. Ha tüneteim nem múlnának, további fertőzés elkerülése érdekében antibiotikum szedhető-e?

Ha nem haragszol, szívesen veszek javaslatokat a "boszorkánykonyhából" is, - persze a Segítőidtől.

(Igazából nem tudom megítélni, hogy mi ártalmasabb: ha beszedek valamit, vagy ha nem kezelem/kezeltetem a betegséget. - Szóval nem szeretnék ártani.)

 

A választ előre is nagyon köszönöm: Berni

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!