Keresés

Részletes keresés

Vasi Kutya Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19695
Vasi Kutya Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19694

Erre gondolsz?

 

Előzmény: Kuruc71 (19692)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19693

viszont még mindig az adósságállományukban tartják nyilván, tehát egyszer vissza kell fizetniük (vagy csődbe menniük).

Mondjuk a szovjetek hülyék voltak, mert 44 júniusától minden hadműveletért fel kellett volna számolniuk valami pénzt az amerikaiaknak. Mellesleg külön pénzt nem kértek Mandzsúriáért a szovjetek, de tudtommal a hadianyagot az amerikaiak fizették. Kicsit rossz volt a piaci szemléletük :))

Előzmény: Törölt nick (19688)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19692
Azt ne mond már, hogy Szlovák szomszédainknak van ISZKANDER E harcászati hadműveleti rkétájuk !!!!!
Előzmény: Vasi Kutya (19686)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19691

Háát, hasonló képeket nyolván rólunk is össze lehetne állítani, bár a helikoptereink nincsenek felújítva... Ha jól tudom, nekik sokkal kisebb volt a katonai költségvetésük, mint a mienk... No comment. Csak felhúzom magam.

Előzmény: Vasi Kutya (19686)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19690
Látom, tényleg problémátok van velem. De miért nem vágjátok a pofámba? Két hétig minden nap neteztem, és alig jött össze pár hsz, most meg, hogy nincs rá időm, egyből 2X annyi hsz. összejön egy nap alatt, mint azelőtt 2 hét alatt. Mondjátok meg nyugodtan, nincs sértődés belőle. Elmegyek, ha zavarok. :))
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19689
Az M3 talán nem is, de az M4, a teherautók, jeep-ek ezrei, a több tízezer tonna nyersanyag mindenből, az talán már igen.
Előzmény: Kavics78 (19634)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19687
Mert üzlet lenne nekik. Bennünk is nyilván erősen megvolt az üzleti motiváció amikor a Kalasokat eladtuk. Meg mert azon kevés országok közé tartozik, akikkel kölcsönösen bírjuk egymást úgy általában.
Előzmény: Yoshi (19685)
Vasi Kutya Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19686

Összeszedtem néhány képet a jelenlegi szlovák haderőről (mondhatnám, hogy egy kép többet ér ezer szónál)

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yoshi Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19685

" Bár ha ők a csehektől, akkor mi a németektől vagy a horvátoktól biztos kapnánk támogatást (ha a lengyelektől a földrajzi nehézségek miatt nem is...)"

 

bocsánat, de kicsit cinikus leszek:

 

miért is kapnánk?

 

(horvátoktól esetleg visszakapnánk a kalasokat - jó)

 

"Ma már odaáig jutottunk, hogy a szerbekhez erejéhez képest egér méretű szlovák haderővel méregetjük magunkat. Szépen észrevétlenül lefelé a lejtőn..."

 

a topic címéből kikerült a kérdőjel :(

Előzmény: Törölt nick (19684)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19684

Hát nagyon remélem, hogy igazad van. Bár tényleg nem tudnám megmondani, hogy mivel állítanánk meg őket. Bár ha ők a csehektől, akkor mi a németektől vagy a horvátoktól biztos kapnánk támogatást (ha a lengyelektől a földrajzi nehézségek miatt nem is...)

De jó hallani, hogy valaki azért nem annyira pesszimista...

 

Kíváncsi lennék a többiek véleményére is.

 

Érdekes, hogy korábban (még talán 2000 körül) volt egy olyan topic itt az indexen, ami a szerbek elleni háborúskodásunk kimenetelét latolgatta rengeteg oldalon keresztül. Ma már odaáig jutottunk, hogy a szerbekhez erejéhez képest egér méretű szlovák haderővel méregetjük magunkat. Szépen észrevétlenül lefelé a lejtőn...

Előzmény: Vasi Kutya (19683)
Vasi Kutya Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19683

Szlovákia érdekes eset sok szempontból.

Ha a politikából indulunk ki, akkor azt látjuk, hogy a jelenlegi Kormányukban vannak olyan emberek (nézetek) akik paranoid módon félnek Magyarországtól.

Kellően jó példa erre az alkoholista, már-már betegesen magyargyűlölő nézeteiről híres Slota és annak pártja.

Egy hadsereg modernizációja nem valósulhat meg a politika jóváhagyása és irányítása nélkül.

A szlovák haderő is - hozzánk hasonlóan - a régi szovjet/orosz technikát használja gerincként.

Gondolom ott is sok ezzel a technikával a probléma, mint itthon. Mind hatékonyságilag, mind gazdaságilag, mind fejlettség gyanánt...

Az itthoni katonák feltételezhetően jól ismerhetik ezen technika elleni harcmodor sajátosságait ha arra az esetre kerülne sor...

Továbbá Szlovákia feltehetően jó kapcsolatokat ápol napjainban is a Cseh Köztársasággal.

Tehát ha Szlovákiát támadás érné, akkor feltételezhetően - persze titokban - a cseh állam katonai eszközöket, fegyvereket, lőszereket adna a Szlovák haderőnek. Főként szárazföldi és légvédelmi technikákra gondolok, mert azt a csehek sem mernék megkockáztatni, hogy vadászgépeket bocsássanak rendelkezésre a szlovákok számára pilótástól együtt.

Ami azt jelenti, hogy rövid távon bizonyos problémák megoldottnak tekinthetők a szlovákok számára. Addig, míg ezen kapcsolataikat, utánpótlásvonalaikat fel nem számolják...

A T-72-esek kapcsán a szlovák haderő - állítólag - 272 darabbal rendelkezik (hogy ebből aktívan mennyit használnak az más kérdés). Zömük a Csehszlovák időkben licenc alapján gyártott tipus ill. vannak amiket maguk a szlovákok "tuningoltak" fel:

  • T-72M (1980) - A T-72A exportváltozata, Csehszlovákiában és Lengyelországban is gyártották.
  • T-72M1 (1982) - A T-72M megerősített páncélzatú, modernizált változata, Csehszlovákiában és Lengyelországban is gyártották
  • T-72M2 (Moderna) - Szlovákia által készített változat, új tűzvezető rendszer, motor, reaktív páncélzat, lézerbesugárzás jelző, valamint opcionálisan két 20mm-es légvédelmi gépágyú a torony hátsó oldalán
  • Itt jegyzem meg, hogy a mi gépeink erősen levannak maradva ettől...

    Szó, mint szó a szlovák haderő némileg előbbre tart a magyarnál. De ettől függetlenül nem hinném, hogy a szlovák haderő tartósan jó eredményeket tudna elérni Magyarország ellen, ha agresszorként lépnének fel Velünk szemben. Persze Slota nagy örömére az elképzelhető, hohy néhány tankjuk eljutna Budapestig...

    És ugyanez lenne a helyzet a Mi esetünkben is szlovák földön hosszútávon...

    Kavics78 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19682
    "zt valószinüleg sokkal jobban utálták volna ha nem kapnak semmit .Mert az még alkalmatlanabb a harckocsik elleni harcra.Különbe se fizették ki akkor meg mit rinyálnak?"-Elég sokba került ez a L.L.A. a szovjeteknek.Kifizették ,ne hazudozz.
    Érdekesség hogy az angolok az idén fizették ki az amcsiknak az utolsó részletet.
    Üdv!
    Előzmény: Törölt nick (19656)
    Kavics78 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19681
    "A M3 hét testvérnek kereste a Coffin becenevét."-Hááát ez elég érdekes forditás.
    A becenév valódi értelme a koporsó 7 testvérnek (ti. kezelőszemélyzet).
    Előzmény: Vasi Kutya (19650)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19680

    A HM biztos pesztízskérdést csinálna belőle, hogy hát mi az, hogy itt úgy állítjuk be a dolgakat, hogy a katonák akármire is rászorulnának....

    nem is igazából a rászorulás, de egy külföldön lévő katonának, aki nap mint nap azzal a tudattal megy ki, hogy lehet hogy ma történik vele valami biztos hogy jólesik a tudat,erősíti hogy vannak emberek otthon akik büszkék rá, és támogatják őt.

    pl:

    az épp hidegben járőröző katona biztos meleg szívvel szívvel gondolna arra, hogy ezt a kesztyűt x város lakosságától kaptam, mert tavaly ott álltam a vízben építve a gátat két hétig...most ők úgy gondolták, hogy küldenek egy kis " szeretetcsomagot" a misszióban lévő katonáknak...

     

    vagy túl idealista vagyok, vagy túl sok filmet nézek?

    Előzmény: swordmanus (19671)
    Farkas Roland Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19679

    HG4I,

    dehogy kovetkeztetek :)))))

     

    Viszont egy aprosagot megjegyeznek: amerika beolvaszt, kanada multikulturalizal.

     

    Beszeltem mult heten a katasztrofamenedzserek idei nemzetkozi konferenciajan (Burkina Faso-bol volt resztvevo, Magyarorszagrol ismet senki) egy amerikai sraccal, aki 5 evvel ezelott ment az USA-ba. Ma mar allampolgar es BUZOG benne az amerikanizmus. Hogy ok a legnagyszerubb, legerosebb, leggazdagabb nemzet! Az elnokuk idiota de azok jonnek-mennek...

     

    Ezzel szemben Kanada rengeteget kolt allami koltsegvetesbol olyanokra, mint peldaul a magyar haz es konyvtar, a karibi fesztival, satobbi. Vagyis meg akarja tartani a multikulturalitast, es megis: 3-4 ev es buszke az ember, hogy ebben az orszagban el es kiteszi a kanadai zaszlot.

     

    Mi teszi? A gazdagsag es a neveles. Nem tudom, hogy vagy vele, de amikor kijonnek a jo magyar filmek, elobb veszek azokra jegyet mint a hollywood-i filmekre. A melbourne-i olimpia vizilabdazoi, a magyar vandor vicces honfoglalo vezerei, mind-mind (szerintem nemcsak nekem) konnyeket csalnak egy magyar ember szemebe.

     

    A belinkelt cikked egyebkent jo. Amikor meghal az egyik amerikai hos, ujraeled egy masik. Most Supermant hoztak vissza a sirbol... Amerikanak mindig szuksege van hosokre.

    Előzmény: HG4I (19666)
    Yoshi Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19678

    nem abból kell kiindulni, hogy készülnek valamire....

     

    egész egyszerűen kellően paranoidok ahoz, hogy úgy ítéljék meg, bekövetkezhet az elképzelhetetlen, és azt szeretnék felkészülten várni a lehetőségekhez képest

     

    ellenpéldát találhatsz könnyen

    Előzmény: Törölt nick (19677)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19677

    Az agyamat eldobom. Pedig BMP-nk, és 152mm-ereseink nekünk is voltak, talán vannak is raktáron még. A szlovákok ezeket felújították? Mintha készülnének valamire. A mi katonai vezetőségünket nem aggasztja mindez? Na mindegy, inkább megyek, dolgozom tovább és építem a GDP-nket, mert a dumálásból nem élünk meg. Amúgy teljesen off, de Románia lenyomott minket GDP-ben. Nem kicsit, nagyon: http://index.hu/gazdasag/vilag/rom070718/

    Előzmény: M.Zoli (19676)
    M.Zoli Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19676

    Udv.

     

    Nem kell elmenni sehova a bus picsaba, csak tudomasul kellenne venni a tenyeket, es nem papirtigriseket gyartani.

     

    Amit kifelejtettel, azok a BMP-k, Zuzanak, S 300, stb, amibol Magyarorszagnak nincs. Hadiipar: iszonyatosan leepitettek Szlovakiaban is, de nem mindent, es nem egy szintrol indultak.

     

    Erdekessegkeppen. www.kotadef.sk remelem jol irtam be.

     

    Udv.

    Előzmény: Törölt nick (19674)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19675
    Szőke kapitány fél kézzel lenyomja Amerika kapitányt, ne viccelj már velem! :))))))))))))))))))))))))))))
    Előzmény: HG4I (19672)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19674

    Üdvözletem M.Zoli!

     

    "Azert nem kicsit erosebbek, azonkivul ott letezik hadiipar, azonkivul van egy jellegzetessege annak az orszagnak. A hadseregnek ott szinte 100%-os a tamogatottsaga, es a legkedveltebb kozintezmeny. Vedd figyelembe a belpolitikai hangulatot ott es Magyarorszagon, azonkivul a fegyvertorvenyeket, es lehetne sorolni."

     

    Mindenekelőtt: amit kérdezek nem kötekvésből kérdezem, hanem tényleg erdekel, ha így van. De vannak konkrét adataid arról, hogy a szlovák (nem a cseh!) hadsereg tényleg sokkal erősebb lenne mint a mienk? Én úgy tudom, (wikipédiából, meg egyéb helyekről a netről) hogy van nekik 10 felújított Fulcrumjuk, 3X17db rendszerben álló T72-jük, kevesebb összlétzámuk és 19 db Mi 24-ük, meg Mi 171-ük, asszem egy db. Ez azért nem az a hű de nagy valami. Persze, szárazföldön nekünk még ennyi sincs, de vadászgépek terén jobban állunk, meg embertömegben is.

    Milyen hadiipara van a Szlovákoknak? Szerintem van annyi potenciál a mi iparunkban is, hogy szükség esetén sok gyárat át lehetne állítani hadianyag gyártásra. (Mindenki tudja, hogy a szockó időben ez a legtöbb gyárral két nap alatt elintézhető lett volna: ceruzagyárból lőszergyár, Ikarusból vontató, Rába tengelygyártó sorból ágyucső stb. stb, mndenki ismeri ezeket a sztorikat.

     

    Ha a szlovákok átvernének minket a palánkon, akkor tényleg menjünk a bús pics@ba. És kérjünk elnézést a világtól azért, hogy ezer akárhányszáz éve valahol Ázsiában megszületett ez a jelenleg teljesen szánalmas magyar nép. Csak én ezt nem vagyok hajlandó tudomásul venni.

     

    A magyar lakosság sem utálja a katonáit, csak nem tud róluk semmit, vagy azt hiszi, hogy ha a rendőrök ilyen rohadt kemények, akkor a katonák aztán biztos mégúgy.

    Előzmény: M.Zoli (19669)
    Yoshi Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19673

    tény és való, hogy Budapestet nem bombázták volna NATO-erők fél órán belül, de...

     

    szívesebben lenénk a szerbek helyében?

     

    valamikor a 90es évek elején eldönöntötték, hogy ájrópa igenis a béke szigete lesz, mert a balhé árt a bizisznek, és jaj annak, aki felborogatja a status quot!

     

    (mert ugye azt hittük, hogy az ukránoknál is érdekszféraváltás következett be, közben meg csak ....)

    Előzmény: M.Zoli (19670)
    HG4I Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19672

    Roland!


    Hogy mennyire igazam van, annak bizonyságául álljon itt egy teljesen friss, mai hír:

    http://ma.hu/page/cikk/ae/0/173605/1

     

     

    swordmanus Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19671
    Az ötlet kiváló!
    De vajon a HM nem hajt el minket a búsba, ha jelentkeznénk csomó mindennel? Akár ottani kisgyerekeknek osztogatható cukorkával, ceruzákkal, ilyesmivel?
    Előzmény: Törölt nick (19653)
    M.Zoli Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19670

    Udv.

     

    Szerinted mi mast mondtak volna. Szerinted akadt volna olyan diplomata, aki nyiltan batoritotta volna a magyar kormanyt? Europa egy dolgot nem akart volna megengedni, hogy Becs alatt konfliktus legyen. Ezert allitottak volna le a Csehszlovakokat, ha balhe lett volna. Termeszetesen Magyarorszag is megkapta volna a kokemeny figyelmeztetest. Nem tudom miert gondolkoztok egyenesvonaluan. Asszimetrikus hadviselesrol nem hallottatok? Ki mondta, hogy Magyarorszagnak nyiltan vallalnia kellett volna egy konfliktust, vagy barmit el kellett volna ismernie. Magyarorszag oszinten sajnalkozhatott volna, hogy terrorista tamadas tortent, vagy a legierobol egy szelsojobbos pilotanak elborult az agya, es onnaloan cselekedett, vagy akarmi. A figyelmeztetes megtortent volna ugy, hogy semmi nem tortent, es a nyugat ezt varta. Nem elvarta, varta. Nem tortent meg, Magyarorszag kulpolitikai sulya azota szinte semmi.

     

    Udv.

    Előzmény: Yoshi (19640)
    M.Zoli Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19669

    Udv.

     

    Ha emlekszel arra amit irtam; ha konvencionalisan probalnak megallitani oket.

     

    Azert nem kicsit erosebbek, azonkivul ott letezik hadiipar, azonkivul van egy jellegzetessege annak az orszagnak. A hadseregnek ott szinte 100%-os a tamogatottsaga, es a legkedveltebb kozintezmeny. Vedd figyelembe a belpolitikai hangulatot ott es Magyarorszagon, azonkivul a fegyvertorvenyeket, es lehetne sorolni.

     

    Udv.

    Előzmény: Törölt nick (19636)
    M.Zoli Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19668

    Udv.

     

    Lattal smileyt?

     

    Udv.

    Előzmény: Kavics78 (19637)
    Némedi László __ Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19667

    nagyon elvihetjük offtopikba a dolgot, de vannak ontopik hatásai...

     

    (írtam vagy 10 sort, de mai állapotok alapján inkább kitöröltem, mert mindegyik (bármelyik)pártszimpatizáns megtámadott volna... ...erre meg nincs nagy kedvem 40 fokban :)))

    HG4I Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19666
    A végeredmény tekintetében egyetértek veled.

    Az argumentáció viszont szerintem teljesen más.
    Sokkal prózaibb és egyáltalán nem válik dicsőségére sem az amerikai, sem a kanadai polgároknak.
    Ugyanis olyan, hogy "amerikai", vagy "kanadai" - egyszerűen nem létezik. (Legfeljebb ottani születésű, vagy ott honos.)
    Egyszerűen kényszeresen túl kell kompenzálniok a meglévő soknemzetiségű kavalkádot, hogy az egységes "nemzet" látszatát képesek legyenek kelteni. Sajnos a népesség jelentős részének mentális felkészültsége (ált. műveltsége) erre megfelelő alapot ad. Fogékony a teljes agymosásra....

    Ez persze nem kissebbíti az egyes emberek nagyszerűségébe, tisztességeségébe vetett hitemet, ugyanakkor tény.

    Ezért kell suJJJJJkolni a zászlót, himnuszt, feliratot, stb...

    (Csak nehogy arra következtess, hogy amerika ellenes vagyok! Nem vagyok az. Mint ahogyan moszkovita sem...)

    üdv.
    Előzmény: Farkas Roland (19663)
    Big-B Creative Commons License 2007.07.18 0 0 19665
    Tetszik a sapesz meg a mellény.
    Előzmény: recon (19664)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!