Keresés

Részletes keresés

Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2004.06.09 0 0 467
Igen, ebben meg Neked van igazad.
:)
Előzmény: Százbolha (466)
Százbolha Creative Commons License 2004.06.09 0 0 466
Igen, igazad van!

Ezt a kört már megfutottam a D70 topicban. Lehet exponálni manuálban, de a fénymérés hiánya gyak azt jelenti, hogy nem megy.
Milyen értékeket állítasz be?
Kihuzatot hogy számolsz?
Esetleg exposor és LCD vagy hisztó alapján választás?
Macera...

1 embert ismerek, aki manuál obival képes használni a D70-et.
Én max nagylátót használnék hozzá egy külső fénymérővel tájképhez.
(17mm, 20mm)
de arra meg nem alkalmas...

Százbolha

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (464)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2004.06.08 0 0 465
a 60-as Mikro Nikonéktól nagyon jó darab.
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2004.06.08 0 0 464
D70-en a mnuál obik, manuálban mennek, csak nem lesz fénymérésed.

A Soligor közgyürűsor: 36e forint

a 28-135-ös Sigma macróra szvsz. felejtős, bár elég olcsó.

Várszegi Viki Creative Commons License 2004.06.08 0 0 463
Megkaptam, köszönöm szépen. Nagyon sokat segítettél. Holnap válaszolok rá.
Előzmény: LyPapa (462)
LyPapa Creative Commons License 2004.06.08 0 0 462
Mail ment.
Előzmény: Várszegi Viki (461)
Várszegi Viki Creative Commons License 2004.06.08 0 0 461
Köszi mégegyszer mindenkinek.
Előzmény: Százbolha (460)
Százbolha Creative Commons License 2004.06.08 0 0 460
paller:

D70-nel nem mennek a manuális obik.

Az 50mm echte makroobikkal ugyan elérhető az 1:1 nagyítás, de digi_szorzó miatt (kis CCD) csak egy kisebb témarészlet kerül a képre, mint amit megszoktunk.

Százbolha

Előzmény: paller (459)
paller Creative Commons License 2004.06.08 0 0 459
Szia,
Makrózás tekintetében több lehetőség is szóba jöhet.
1. közgyűrű. Ezzel az objektív közelpontját tudod csökkenteni, így közelebb jutva a tárgyhoz, nő a nagyítás. Alapesetben egy 50mm-es objektív 50mm-es közgyűrűvel 1:1 nagyítást eredményez. Ára kb. 25.000huf
2. M42- Nikon átalakító + M42 makróobjektív, esetleg az 1. pont, csak M42 objektívvel és közgyűrűvel. A zenites, praktikás korszakban gyártottak jó kis objektíveket erre a célra. Ennek az egésznek az az előnye, hogy az objektívet megkapod 10-15.000-ért, átalakító 5.000, közgyűrű 2.000huf. Hátránya, hogy full manuális lesz minden.
3. Előtétlencse: felejtős
4. Makró objektív: Pl Sigma 105/2.8 EX, Nikkor 90/2.8, 100.000HUF, de ha egyszer egy ilyet veszel, soha nem akarsz mást. Ez egy kompromisszumok nélküli világ.

kb. ennyi. Remélem, sikerült segítenem.

Előzmény: Várszegi Viki (453)
Várszegi Viki Creative Commons License 2004.06.08 0 0 458
Kösz, megnézem ezeket.
Előzmény: Petko (456)
Százbolha Creative Commons License 2004.06.08 0 0 457
Szia Viki:

Ezzel az objektív parkkal is megpróbálhatod, de csodákat ne várj.

Az előtét lencsétől bizony romlik a képminőség, és némileg az élesség is.
Elsőként 1 db 5 dioptriást javasolnék. Mivel az objektívjeid nem csúcskategóriásak szerintem egy Soligor épp megfelel.
Szerintem 3-5e lehet.

De hamár SLR géped van.....
Akkor ne előtét lencsébe gondolkozz, hanem inkább közgyürűben.
Ez sokkal drágább (Soligorban 1 db 8e, 3-as sorozat 30e kb. Kenko hasonló árban van) de a képminőség kevésbé romlik, és jobban variálható.
Közgyűrüt a gép és az objektív közé szokás tenni.

Az sem gond ha elöbb az előtétet veszed meg. A kettő variálható.

Első körben a 18-70 telébbik végével probálkoznék. Talán 60mm környékén, hogy ne lágyuljon ki a kép.

------
ha tudsz akkor kérj kölcsön egy kögyűrűsort, hogy megérezd mire van szükséged és mit tud.

Végső megoldás egy fix makró obi lehet....

Százbolha

Előzmény: Várszegi Viki (455)
Petko Creative Commons License 2004.06.08 0 0 456
www.fotomarket.hu
www.ebolt.hu
www.http://www.edigital.hu/eshop/
www.nika.hu
Előzmény: Várszegi Viki (455)
Várszegi Viki Creative Commons License 2004.06.08 0 0 455
Köszi szépen az infot. Én is azt hallottam hogy az előtétlencsétől romlik az élesség. Mibe kerül egy ilyen darab? Remélem megfizethető.
Előzmény: Petko (454)
Petko Creative Commons License 2004.06.08 0 0 454
hát, ez az SLR gépek ''hátránya'', (idézőjel) minden témához külön obi kell...:)
ha makrózni akarsz, akkor érdemes beruházni egy macro obira. ott van pl. a Sigma 28-135 Macro. az szerintem elég jó darab.
én úgy tudom hogy az előtétlencséktől romlik a képminőség... javítsatok ki, ha nem így van....
Előzmény: Várszegi Viki (453)
Várszegi Viki Creative Commons License 2004.06.08 0 0 453
Sziasztok!

Ebbe a topicba még nem írtam. Pár napja van meg a D70-em 2 db obival. A kit objektívvel 18-70 Nikkor, és egy szintén Nikkor 70-300-as. Előtte soha nem volt tükrös gépem hanem egy kompakt volt, amivel igencsak szuper makrófotókat sikerült alkotnom. Most mindent újra kell tanulnom, és kezdek ideges lenni, hogy nem sikerülnek a fotók úgy ahogyan szeretném. Mármint a makrófotók. Egyelőre virágokat próbáltam, de szeretnék még kisebb dolgokat is. Olvastam a tanácsodat az előtétlencséről ezért arra nem is kérdezek rá mégegyszer, csak annyit, hogy hány dioptriásat vegyek szerinted? 2 db 5-öst vagy elég egy 5-ös, vagy esetleg 1 db 10-est. Kell-e még hozzá valami? Mindenféle jó tanácsot szívesen fogadok, mert szerenték tanulni. Eddig én 10cm-ről makróztam, de ez most marha furcsa, hogy 25 cm-nél közelebb nem tudok menni. Melyik obival érdemes használni a makrolencsét? és ha úgy döntök hogy inkább makroobit veszek, abból melyiket érdemes és milyet és milyen árban vannak? Jó sok kérdésem van, ezért ezer bocs, csak tényleg egy kissé ideges vagyok, hogy nem úgy sikerülnek a képeim mint az előző gépemmel. Tudom, hogy bennem van a hiba, tanulnom kell, ezért kérdezek mindenkit, aki tud segítsen. Vagy akár egy olyan link is jó ahol a makrófotózást tárgyalják tükrös digigépekkel.
Előre is köszi mindenkinek, Viki.

Előzmény: LyPapa (450)
ferint Creative Commons License 2004.06.07 0 0 452
Nekem van egy KENKO 25mm-es közbetétem EF-S 18-55-re átalakítva. Azt hittem jó móka lesz vele makrózni de nem jött össze.
Az 50mm nagyon rövid, szinte bele kell bújnom amit fotózni akarok. Ez egy virágnál még elmegy, de rovarnál már nem megoldható...
Nem szép a képe. Egyébként sem kristálytiszta az obi képe de így még mosottabb lesz. Szóval erre a célra nem alkalmas.
Előzmény: LyPapa (448)
peterssen Creative Commons License 2004.06.07 0 0 451
EKE:
Köszönöm!

Mindenki:
További makró próbálkozások a képen látható eszközökkel. Ha ma este lesz időm, felrakom a mostani termést is.

Egy kicsit OFF téma: Hol lehetne fotózást tanulni? Mert nem a technika a lényeg...

Üdv.:

Előzmény: tEKErcs (431)
LyPapa Creative Commons License 2004.06.07 0 0 450
Na, kisajátítottam a topicot :))

Ha van pénzed rá, érdemes macro obit venni a rajzolat és élesség miatt. Így előtétlencsével is kaphatsz jobb képet, mint egy normál, olcsó obival kapnál.

Előzmény: George300D (445)
LyPapa Creative Commons License 2004.06.07 0 0 449
A HAMA +4D-s előtétlencse kb. 4000 Ft, az 58-55-ös átalakító kb. 2000 Ft, összesen 6000 Ft. Egy közgyűrű jellemzően min. 12-16 000 Ft, így nem feltétlenül olcsóbb.

Üdv:
LyPapa

Előzmény: apca (446)
LyPapa Creative Commons License 2004.06.06 0 0 448
Objektív és téma függő. Én +4D-s HAMA előtéttel + 58-55 átalakítóval a kit lencsével elég szép képeket tudtam készíteni, valamint a CANON 50/1.8 sem mondott túlzottan ellent a törekvésnek.
Ellenben a SIGMA 70-300 már csak a közgyűrűt szereti, előtéttel nem adott elfogadható képet.

Mindenképp számítani kell arra, hogy az előtétlencse a kép szélei felé haladva egyre életlenebb képet ad, emiatt írtam, hogy témafüggő is lehet. Pl. egy rügy képénél nem feltétlenül kellhet a széleken a teljes élesség.

A 300D KIT LENCSÉJÉNEK A VÉGE BELELÓG A KÖZGYŰRŰBE !
Lehet itt-ott faragni, kérdés, hogy érdemes-e ?

Lényeges még, hogy a +4D-s elötéttel az autofókusz működik.

Üdv:
LyPapa

Előzmény: George300D (445)
LyPapa Creative Commons License 2004.06.06 0 0 447
Én a Kenko sort vettem (12+20+36mm) kb 35-38 ezer Ft. Lehet darabonként is venni, nem feltétlenül azonos méretben (ha jól emlékszem 20-as helyett 25-ös), ha így rakod össze, akkor mintegy 30%-kal drágább. Van még Soligor gyártmányú is, árban kb. ugyanaz.

A témához elegendő gyűrű vagy rövidebb (pl. 80-100 mm) fókusztáv esetén annyira közel mehetsz, hogy vigyázni kell, fel ne lökd :))

A közgyűrű használatnál két alapvető technika használatos:

1. fix fókusztáv , és élesség mellett addig mozgatod a téma irányában ill. ellenkezőleg a géped, míg megfelelő élességet nem látsz a keresőben. (vagy a tárgyat közelíted - távolítod)
2. Egy adott tárgytávolság mellett pöckölöd a zoom-ot és/vagy az élesség állító gyűrűt tekergeted.

A harmadik, elég kis eséllyel használható: csekély mértékű nagyítási többlet érdekében pl. csak a 20-as vagy 12-es gyűrűt teszed fel, ekkor, ha szerencséd van, az autofókusz is működhet, de csak egy bizonyos és elég szűk tárgytávolság tartományban.

Üdv:
LyPapa

Előzmény: George300D (442)
apca Creative Commons License 2004.06.06 0 0 446
Attól függ, mire, milyen előtétlencse.
A közgyűrű nem ront (elvileg) az obi rajzán, viszont levesz a fényerőből. Az előtétlencse nem vesz le a fényerőből, viszont nagyon jó minőségűnek kell lennie, hogy ne rontsa a rajzot.
A közgyűrű - ezért általában - olcsóbb +oldás, de nehézkesebb használat.
Azt nem említem - mert esetedben ez nem mérvadó - hogy közgyűrű csak cserélhető obis gépeknél használható...
Előzmény: George300D (445)
George300D Creative Commons License 2004.06.06 0 0 445
Ja ,ég egy! Jobb a közgyűrű makrozni mint macro 10-20 dioptriás előtétlencse? Előnyők, hátrányok??? Előre is kösz, mindenkinek!
Előzmény: LyPapa (437)
ferint Creative Commons License 2004.06.06 0 0 444
:-)
Közben rájöttem...
Előzmény: LyPapa (441)
ferint Creative Commons License 2004.06.06 0 0 443
Köszönöm.
18% az jó.
Előzmény: apca (438)
George300D Creative Commons License 2004.06.06 0 0 442
Köszönöm LyPapa! Mennyi egy ilyen közgyűrű sor? Ezzel még közelebb tudok menni a témához?
Előzmény: LyPapa (437)
LyPapa Creative Commons License 2004.06.06 0 0 441
Feri ! Az egy másnak szóló válasz volt, a SIGMA 70-300-ra kérdezett :))
Előzmény: ferint (439)
xgab76 Creative Commons License 2004.06.06 0 0 440
Ezt én is próbáltam valahogy ígykiszámolni, de nem vagyok benne biztos, hogy a 28-135 esetében nem mászkál el belül valami a fókuszálás miatt, ami borítja az elméletet...
Előzmény: apca (438)
ferint Creative Commons License 2004.06.06 0 0 439
Köszönöm :-)
a 300mm-t honnét vetted ?
én nem találok ilyet a technikai adatok között...
Előzmény: LyPapa (437)
apca Creative Commons License 2004.06.06 0 0 438
Az attól függ, kekkora kihuzathoz teszed hozzá.
Ha az obi végtelen állásban van:
(135+25)/135=1.185185185185185, és ha - mondjuk a max kihuzat az obin 30mm, akkor:
(135+25+30)/(135+25)=1.1875
Tehát - ebben az esetben - kb 18,5% a nagyításod.
Előzmény: ferint (435)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!