Keresés

Részletes keresés

doorika Creative Commons License 2005.02.14 0 0 10155
Kedves Gábor!
A tanácsodat szeretném kérni.
25 éves vagyok, terhességem még nem volt.
13 éves korom óta menstruálok, eleinte nem volt gond, de kabe mióta rendszeres lett, azóta fokozatosan egyre fajdalmasabb, egyre tovabb tart, és egyre rövidebb a ciklusom.
Eleinte kabe 28 napra menstruáltam és 5 napig tartott.
Mostanában 23 naponta menstruálok és 1 hétig tart. Ezen kívül már 2 nappal előtte fáj a hasam és a derekam és az első 3 nap kifejezetten rosszul vagyok (Cataflamot = diclofenacot szedek, ha nagyon rossz néha naponta 3x2-ot is, bar tudom, hogy nem szabadna). Azt hiszem mennyisegben is tobb a verzesem.
Ezen kívül mostanában megérzem a tüszőrepedést is (görcsöl az alhasam egyoldalon), régen ez sem volt.
A kovetkezoket szeretnem tudni:
Normális-e ez a folyamat (marmint a ciklus rovidulese és a menstruáció megnyúlása) vagy foglalkozzam vele? Ugyanez a kérdés a tüszőrepedéssel, meg a vér mennyisegevel kapcsolatban is.
A nogyogyaszom elvileg azt tanacsolta, hogy mar a menses kezdete elott 2 nappal kezdjem el a Cataflamot szedni, 3x1-et, es szedjem vegig, de nem akarok havonta tobb, mint egy hetig gyogyszert szedni. Hulyeseget csinalok igy? Fogamzásgátlót eddig nem szedtem, és nem is szeretnék ...
Mindezek mellett mar evek ota szinte allandoan verszegeny vagyok, azt tippeltem, hogy a rovid ciklusok tehetnek rola, van ebben ráció (amugy egeszseges vagyok)?
Elore is koszonom:
Dora



_Editke_ Creative Commons License 2005.02.14 0 0 10154

Kedves Gábor!

Ismételten szeretném a véleményedet kikérni.

Néhány adat újra: 31 éves vagyok, még nem szültem, és a méhemben - intramurálisan- van egy mióma.

A munkahelyem által szervezett szűrés keretében voltam ma hasi UH-n. Gondoltam ha már ott vagyok megnézetem a miómámat is. A egy, illetve fél évvel ezelőtti állapottal azonos, nem nőt, továbbra is 4 cm-es.

Az orvos pontosan úgy fogalmazott, hogy nagyrészt kifele növő. A méh belső falától kb. 0,5 cm- re helyezkedik el.

Rákérdetem az orvosnál, hogy egy esetleges terhességet véleménye szerint mennyiben zavarhat. A válasza az volt, hogy igenis zavarhat, mert a méh a mióma miatt nem tud tágulni, ami esetlegesen a magzat fejlődését gátolja. Itt arra gondolt, hogy mióma nyomja a magzatot.

Még azt is hozzátette, hogy az isemeretségi körében is volt hasonló eset, és a gyerekkel emiatt problémák voltak.

Szóval szerinte terhesség előtt el kell távolítani.

 

Amikor a miómám kiderült én viszonylag jól körüljártam ezt a kérdést, és mind a megkérdezett nőgyógyászok, mind pedig a te véleményed az volt, hogy nem kell feltétlenül eltávolítani, és egyáltalán nem biztos, hogy az majd zavarja a terhességet. Ezt egyébként szintén UH alapján mondták.

 

Ezt én teljességgel elfogadtam, mivel pedig, mint ahogy azt írtam is eddig nem nőtt, és nem is zavart a műtét fel sem merült bennem.

Ez az új orvosi vélemény egy kicsit elbizonytalanított.

Tudom, hogy előre nem lehet megjósolni, de véleményed szerint tényleg komolyan kell számolni a fentiekben leírt problémákkal?

Szülés után a méh összehúzódását mennyiben mefolyásolja a mióma?

Előre is köszönöm a válaszod.

Edit

Zsuzsa20 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 10153

Kedves Gábor!

 

A terhesség 37. hetében járok, és a lábamon időnként erősen viszkető csalánkiütések vannak. Nem igazán tudok rájönni, hogy mitől, a vitaminkészitményekre, vagy a tejre gyanakszom. Bár most mindegyiket abbahagytam, mégsem múlik. Az lenne a kérdésem, hogy nem árt-e ez a babának, valamint, hogy a kálciumon kivül szedjek-e rá valamit.

 

A másik kérdésem, hogy az aranyerem is kijött, ez nem lesz gond a szülésnél?

 

Előre is köszönöm szépen a segitségedet: Zsuzsa.

Kanalasgyógyszer Creative Commons License 2005.02.14 0 0 10152
oneil42: köszönöm!:-)
Előzmény: oneil42 (10148)
Classic Girl Creative Commons License 2005.02.14 0 0 10151
Kedves Gabor,

Spermatesztnel szamit hogy az illeto meg lett elotte 3 nappal rontgenezve (mas indokbol kifolyolag)?

Koszi
Classic Girl
Karminca Creative Commons License 2005.02.13 0 0 10150

Kedves Gábor,

köszi a választ. Nem, nem forgattam a fényben, csak "simán, ránézésre" volt 2 csíkos-az egyik halványabb. Ja, a párom is látta. :o)))

A válasz második részére: az én dokibácsim pontosan ezt mondta, csütörtökön délután megyünk is hozzá ultrahangos vizsgálatra, hogy mi is a helyzet. :o)

 

A második kérdésemre ("érzem a hasamat") nem válaszoltál, de ez a hétvégén gyakorlatilag nem is jelentkezett, lehet, hogy csak fáradt voltam. :o)

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (10140)
amarla Creative Commons License 2005.02.13 0 0 10149

Kedves Gábor!

 

Amennyiben terhes lennék, max. 1-1,5 hetes lehet.

Árthattam-e a köv. gyógyszer 1 adagjával?

Neo citran:

10 mg phenylephrinium chloratum, 20 mg pheniraminium hydrogenmaleinicum, 50 mg acidum ascorbicum, 500 mg paracetamolum, 20 g cukrot is tartalmazó10 mg phenylephrinium chloratum, 20 mg pheniraminium hydrogenmaleinicum, 50 mg acidum ascorbicum, 500 mg paracetamolum, 20 g cukrot is tartalmazó

 

Köszi

Amarla

oneil42 Creative Commons License 2005.02.13 0 0 10148
Kedves Gábor! Hátha szükséges a válaszhoz az összetétel (1000-1000 g -ra vonatkoztatva):
Elixirium thymi compositus: tinctura aromatica (benne: fahéj, narancshéj, szegfűszeg és kardamom, 70%-os alkohol) 1g; tinctura aurantii pro sirupo (narancshéj, 70 %-os alkohol, víz) 60g; tinctura thymi (kakukkfű, 25%-os alkohol) 300g; natrium bromatum solutum 33,3% 45g; saccharosum 373,8g; aqua destillata 220,2g.
Sirupus sulfoguaiacoli: kalium guajacolsulfonicum (=potassium guaiacolsulfonate (USP22, WHO)) 15g; tinctura aurantii pro sirupo 150g; saccharosum 600g; aqua destillata 235g.
Előzmény: Kanalasgyógyszer (10142)
oneil42 Creative Commons License 2005.02.13 0 0 10147
Oxycodon egyelőre nincs (ha lenne kábítószerként kellene rendelni, amit ha lehet elkerülnek az orvosok), hydrocodon sincs, csak hydrocodin és az is önmagában. (Bár most az EU-val nagyon sok új gyógyszer várható.) Maguk a gyógyszerfelírási szokások is - amennyit én látok belőle - lassan változnak, pár éve kezdték csak az itteni orvosok rendel(get)ni a tramadol hatóanyagú fájdalomcsillapítókat (és azóta egyre gyakrabban, előtte viszont mintha tartottak volna tőle), de a kábítószernek minősülő fájdalomcsillapítókat jelenleg csak igen-igen indokolt esetben írják.
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (10140)
Yerina Creative Commons License 2005.02.12 0 0 10146

Kedves Gábor,

Több helyen olvastam, hogy az orgazmust követő pár csepp vérzés normális (0 szülés, 0 terhesség, semmi probléma). Azonban arra figyeltem fel, hogy ez a vérzés nálam

1. néha nem pár csepp, hanem kicsit több (WC papiron látszik, fehérneműn nem)

2. nem csak csak akkor van, ha van behatolás, hanem minden heves orgazmus után.

3. nem heves orgamzusnál nincs.

 

Vajon ez így valóban normális? Esetleg kóros? Mit jelenthet?

Csík_ Creative Commons License 2005.02.12 0 0 10145

Köszönöm a választ, megnyugtattál.

Csík

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (10130)
Kanalasgyógyszer Creative Commons License 2005.02.12 0 0 10144
köszi a választ, kicsit megnyugodtam..:-)
Előzmény: Szunyó (10143)
Szunyó Creative Commons License 2005.02.12 0 0 10143

Szia!

 

Nem tudom korai terhességben ez árthat-e, ez valami kakukkfüves (sárkányfüves :)) izémizé. "Közepes terhességben" ezt az egyetlent tudta felírni a dokim (a többi ellenjavallt volt a kiskönyve szerint) és most is ezt iszogatom, mert még szoptatok. Sőt, a kicsi is ezt issza.

Előzmény: Kanalasgyógyszer (10142)
Kanalasgyógyszer Creative Commons License 2005.02.12 0 0 10142

Kedves Gábor!

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy nagyon korai terhesség alatt szedett köhögés elleni szirup (Elixirium thymi compositum Sirupus sulfoguaiacoli van ráírva) árthat-e a babának és ha igen, akkor milyen módon?

 

Ezt a szirupot a patikában keverik ki, hiába kerestem a felirat alapján a neten, nem találtam róla semmit, viszont úgy hallottam, a legtöbb köhögés elleni szer terhesség alatt nem ajánlott.

 

(amikor beszedtem még negatív volt a tesztem, ma viszont csináltam egy újat, és halvány kétcsíkos)

 

 

Pocka Creative Commons License 2005.02.12 0 0 10141

Köszönöm Gábor, a tesztcsik nem volt romlott, akkor meglátjuk, mi lesz a következő ciklusban,

 

szép napot,

Réka

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.02.12 0 0 10140

Kedves oneil42,

 

Az acetaminophen Mo.-on ismertebb neve paracetamol.
Hydrocodonnal kombinálva tudtommal nem találsz (hydrocodont önmagában sem). Helyette codeinnel "szokták" Mo.-on kombinálni a paracetamolt, (viszont codeinnel receptköteles).

 

Koszi az informaciot. Hydrocodon nincs nalatok? Erdekes, mert a codein-nel egy picit hatekonyabb, de nem olyan eros mint az oxycodon. Egy olyan "pont jo" kombinacio.

 

Egyeni velemenyem: ha fajdalomra jo amit recept nelkul lehet kapni, az akkor igazan talan nem is fajt (vagy elmult volna magatol) (:-).

 

Gabor

-------------------------

Kedves pocka,

 

36 éves vagyok, 2001-ben született az első gyerekem, 2003-ban az ikreim és 2004 december elején volt egy terhességmegszakitásom orvosi javaslatra, 10. terhességi héten.

ciklusaim 33 naposak általában,

most vagyok a 23. napon és 10 napja használom az ovulációs pálcikákat, amikből az utolsó négy /a maival együtt/ erős pozitiv /2 csik/ lett, az előző hat pedig halvány kétcsikos.

 

Régebben Persona monitort használtam és az az ikrek fogantatása elött 2 napig jelzett pozitivat,

de ez a négy nap pozitiv valahogy érthetetlen nekem teljesen... pedig szoktam érezni a tüszőrepedést /?/ mert elötte a megfelelő oldali petefészkemnél nagyon erőteljesen nyilall egész nap, most ezt az első erős 2 csikos ovulációs teszt napján éreztem, azóta semmi, nyákom viszont még mindig van és már 4. napja erős kétcsikos a teszt...

 

Szeretném megkérdezni, hogy ez mitől van, mert normálisan csak 1 nap erős kétcsikos = pozitiv, nem?!

 

Megromlott a tesztcsik? Nem tudom. 4 nap semmikeppen nem normalis ebbol a szempontbol.

 

De ne torodj vele ha eloszor fordult elo. Hagyd abba a merest, vard meg a kovetkezo menstruaciot, kezd ujbol a merest a kovetkezo ciklusban. Ha akkor is tobb napig van, jelentsd az orvosodnak.

 

Gabor

-------------------------

Kedves LittleRed,

 

3 ciklus telt el a laparos műtétem (PCO) óta, mindhármat végigkövettem hőmérőzéssel, ciklus eleje 36,2 -36,3 volt, ciklus vége 36,7-36,8. Amelyik nap megjött a mesim, aznap reggel mértem mindig az első alacsony értéket, innen tudtam, hogy aznap megjön. Most kezdtem a 4. ciklust, de tegnap is és ma is 36,7 volt a hőm, nem ment le. Lehet hogy felborult a hormonrendszerem?

 

Lehet, de nem valoszinu. Sokkal valoszinubb hogy nathas vagy (vagy leszel), vagy megkarcoltad magad valahol, es ott egy mikroszkopikus gyulladas van, vagy valami mas.

 

A homersekletmeres teljesen megbizhatatlan, ha tenyleg arra vagy kivancsi hogy mikor vagy termekeny, hasznald a peteeres jelzo palcikakat.

 

Gabor

------------------------

Kedves Allia,

 

A beágyazódás járhat enyhe, menstruációs görcs jellegű fájdalommal?

Tipikusan nem.

 

Gabor

--------------------------

Kedves Karminca,

 

29 éves vagyok, 0 terhesség, 0 probléma.

Tri-regol 8 évig, no probléma; abbahagyva október első felében gyermektervezés miatt. Uccsó mens kezdődött január 10én. Elevit terh.vitamint szedem jan. 4 óta, tegnapelőtt és tegnap pozitív terhességi teszt (hcg szint mérős, két csík (Controll és Test), utóbbi halványabb, de határozottan látszik.).

1. kérdés: mennyire bizakodjon az ember ezekkel a tesztekkel? Vagy inkább várjuk meg az orvosi (ultrahangos) igazolást? (Jövő hétre vagyok bejelentve.) Egyenlőre nem éljük bele magunkat semmibe (ezt megbeszéltük a párommal - inkább, mint a csalódás), ez csak amolyan tapasztalat alapú vélemény kérése.

Másrészt ha terhesség tényleg, normális dolog-e, hogy majdnem folyamatosan "érzem, hogy van hasam", azaz nem fáj egyáltalán, csak úgy tudatosul (már a teszt előtt is, kb. 1 hete). Emésztésem rendben, minden nap van minden, ami kell, bár talán kicsit kevesebb a széklet, mint korábban.

 

A teszt altalaban pontos, az emberek nem pontosak neha akik hasznaljak. Tul remenykedo mama-jeloltek neha odakepzelik a nemletezo masodik csikot. A terhesseg jele NYILVANVALO, nem kell szoget valtani, mas fenybe tenni, szuggeralni, tolni, huzni, az nyilvanvalo. Ha a tied ilyen volt, akkor minden valoszinuseg szerint terhes vagy. Ha nem, varj egyket hetet, ismeteld meg (ne ismeteld meg masnap, elvesztegetett penz).

 

Na most orvosok hozzaallasa mas es mas, de en a pacienseimnek mindig azt mondom egy pozitiv teszt eseten, hogy "pozitiv a terhesseg teszted. Akkor fogom azt mondani hogy terhes vagy, amikor latom a baba szivmukodeset az ultrahangon".

Ez egy kicsit tul szigoru, de en igy csinalom.

 

Gabor

Felicitász Creative Commons License 2005.02.12 0 0 10139
Ez nekem úgy hangzik, hogy terhes vagy. Többen beszámoltak koraterhességben még enyhe fájdalomról is, szóval ha nem csak "érzed", hanem kicsit görcsölésféle lesz, még az is belefér.
Előzmény: Karminca (10135)
Eleonori Creative Commons License 2005.02.11 0 0 10138
Kedves Gabor! Szeretnem a velemenyedet kerni. Anyukamnak szuletesem utan izomsorvadasa lett, / nem teljesen behatarolhato melyik tipusu/ . A csaladunkban senki masnak nincs ez, es meg ehhez hasonlo betegsege sem. Most 33 eves vagyok , teljesen egeszseges, es mar van egy 6 eves kislanyok, aki szinten egeszseges. A tesztem mutatta ,hogy terhes vagyok, es szeretnem megkerdezni Toled, hogy ajanlod-e az amniocentesis vizsgalatot ennel a terhessegemnel?! Vagy esetleg mas jellegu vizsgalatot? Vagy egyiket sem? A kislanyomnal nem vegeztettuk el ... Valaszodat megkoszonom, Udvozollek
Mikolt Creative Commons License 2005.02.11 0 0 10137

ket pozitiv tesz eleg meggyozo. hivd fel az orvosod, majd o megmondja mikorra menj be UH-ra. de azert azt is tartsad eszedben valahol hatul, hogy a terhesseg a termeszet szep igerete, de sajnos elofordul, hogy meggondolja magat az elso trimeszterben. de errol az orvosod ugyis beszel majd.

 

az normalis, hogy erzed a hasad, minden terhessegben igy van. nezzel szet a Szuloi Munkakozosseg forumcsoport Koraterhesseg topicjaban, ott talalsz veled egy cipoben jarokat.

Előzmény: Karminca (10135)
Csuhajj Creative Commons License 2005.02.11 0 0 10136

 

  Kedves Mr. Spock és kedves segítők!

 

  Azt eddig is tudtam, hogy a fogamzásgátlók meg az antibiotikumok nem szeretik egymást, de most konkrét infóra lenne szükségem.

 

Szóval Yadine-t (3 mg drospirenonum, 0.03 mg ethinyloestradiolum) szedek egy éve, nem volt vele soha semmi bajom. Most viszont antibiotikumot kaptam a légcsőhurutomra, hatóanyaga 200 mg cefiximum trihydricum tablettánként. Tegnap óta szedem, napi 2*1et, öt napig. Ma esedékes az első Yadine a hétnapos szünet után.

 

1. Számítsak arra, hogy most össze fog kavarodni a ciklus? Köztivérzés, egyéb finomságok?

2. Az egész ciklusban kell valahogy másképpen is védekezni?

3. Este szoktam bevenni a bogyót, de akkor esedékes az antibiotikum is. Javít valamit a helyzeten, ha több idő telik el a fogamzásgátló meg az antibiotikum bevétele közt, mondjuk, ha az egyiket még délután beveszem?

4. Gondolom, itt is érvényes az aranyszabály: szedni a bogyót rendületlen, akármi történik, igaz? :)

 

 Előre is kösz: Csuhajj

Karminca Creative Commons License 2005.02.11 0 0 10135

Kedves Gábor és Segítői!

 

29 éves vagyok, 0 terhesség, 0 probléma.

Tri-regol 8 évig, no probléma; abbahagyva október első felében gyermektervezés miatt. Uccsó mens kezdődött január 10én. Elevit terh.vitamint szedem jan. 4 óta, tegnapelőtt és tegnap pozitív terhességi teszt (hcg szint mérős, két csík (Controll és Test), utóbbi halványabb, de határozottan látszik.).

1. kérdés: mennyire bizakodjon az ember ezekkel a tesztekkel? Vagy inkább várjuk meg az orvosi (ultrahangos) igazolást? (Jövő hétre vagyok bejelentve.) Egyenlőre nem éljük bele magunkat semmibe (ezt megbeszéltük a párommal - inkább, mint a csalódás), ez csak amolyan tapasztalat alapú vélemény kérése.

Másrészt ha terhesség tényleg, normális dolog-e, hogy majdnem folyamatosan "érzem, hogy van hasam", azaz nem fáj egyáltalán, csak úgy tudatosul (már a teszt előtt is, kb. 1 hete). Emésztésem rendben, minden nap van minden, ami kell, bár talán kicsit kevesebb a széklet, mint korábban.

 

Elnézést, hogy ilyen hosszú voltam, csak érdekel a véleményetek.

Köszi

Karminca

Allia Creative Commons License 2005.02.11 0 0 10134
Kedves Gábor!

A beágyazódás járhat enyhe, menstruációs görcs jellegű fájdalommal?

Allia
LittleRed Creative Commons License 2005.02.11 0 0 10133

Kedves Mr. Spock, és bárki, akivel előfordult már,

3 ciklus telt el a laparos műtétem (PCO) óta, mindhármat végigkövettem hőmérőzéssel, ciklus eleje 36,2 -36,3 volt, ciklus vége 36,7-36,8. Amelyik nap megjött a mesim, aznap reggel mértem mindig az első alacsony értéket, innen tudtam, hogy aznap megjön. Most kezdtem a 4. ciklust, de tegnap is és ma is 36,7 volt a hőm, nem ment le. Lehet hogy felborult a hormonrendszerem?

Jövő csütörtökre bejelentkeztem az imádott nőgyógyimhoz, mert úgyis tovább kell lépnünk az inszemináció felé, sajnos úgy néz ki a dolog, addig is ön szerint furcsa ez a dolog vagy csak nekem nem volt még ilyenem?

Köszönettel:

LR 

Pocka Creative Commons License 2005.02.11 0 0 10132

Kedves Gábor!

 

36 éves vagyok, 2001-ben született az első gyerekem, 2003-ban az ikreim és 2004 december elején volt egy terhességmegszakitásom orvosi javaslatra, 10. terhességi héten.

ciklusaim 33 naposak általában,

most vagyok a 23. napon és 10 napja használom az ovulációs pálcikákat, amikből az utolsó négy /a maival együtt/ erős pozitiv /2 csik/ lett, az előző hat pedig halvány kétcsikos.

 

Régebben Persona monitort használtam és az az ikrek fogantatása elött 2 napig jelzett pozitivat,

de ez a négy nap pozitiv valahogy érthetetlen nekem teljesen... pedig szoktam érezni a tüszőrepedést /?/ mert elötte a megfelelő oldali petefészkemnél nagyon erőteljesen nyilall egész nap, most ezt az első erős 2 csikos ovulációs teszt napján éreztem, azóta semmi, nyákom viszont még mindig van és már 4. napja erős kétcsikos a teszt...

 

Szeretném megkérdezni, hogy ez mitől van, mert normálisan csak 1 nap erős kétcsikos = pozitiv, nem?!

 

Köszönöm előre is a válaszod: Réka

oneil42 Creative Commons License 2005.02.11 0 0 10131
Az acetaminophen Mo.-on ismertebb neve paracetamol.
Hydrocodonnal kombinálva tudtommal nem találsz (hydrocodont önmagában sem). Helyette codeinnel "szokták" Mo.-on kombinálni a paracetamolt, (viszont codeinnel receptköteles).
Előzmény: dalia (10128)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10130

Kedves Classic Girl,

 

Gyerek ugyben lenne a kerdesem a kovetkezo...mivel mar 1 eve probalkozunk, elkeztuk a kivizsgalasokat. Voltam ma reggel az orvosnal, szeretkezes utan 1 oraval. megneztek hogy a spermak felernek e...vagy mi. vettek mintat, megneztek mikroszkoppal, es felrnek, de a azok a kis haszontalanok nem mozogtak. en csak ket spermat lattam a mikroszkopon, es tenyleg nem mozogtak. elkepzelheto hogy veletlen regi spermat kapart le, amik mar halottak voltak....dehat mennyi annak az eselye hogy a friss tobb szaz millio spermak kozoul ket regit talal meg? es mi van akkor ha tenyleg nem mozognak? penteken megy a ferjem sperma tesztre...csak igy elozetesen szegeny nagyon aggodik. mi a megoldas akkor ha nem mozognak? van egyaltalan megoldas?

A ferfinel is tobb  oka lehet ennek, van ami gyogyithato, van ami nem.

Nagyon pici (elhanyagolhato) a valoszinusege annak, hogy pont ket halott spermat figyeltetek meg a mikroszkopon. Mar annak is kicsi a valoszinusege hogy egy latoterben csak ketto legyen. Na mindegy, ugyis a sperma teszt szamit igazan.

 

Gabor

-------------------------

Kedves Csik,

 

A kisfiamat röngtenezték, nyeletéses röntgent csináltak, és közben feküdnie kellett egy asztalon. Nekünk az volt a feladatunk, hogy lefogjuk. Nem volt még pozitív teszt. Biztos vagyok az eredményben, viszont nem szeretnék itt állni egy pozitív teszttel, miközben épp vetélek. Olyan babonából.

 

Ha a kisfiadat rontgeneztek es volt rajtad olomkopeny, akkor minden rendben van.

 

Gabor

---------------------------

Kedves dalia,

 

gyógyszerkérdés, tudom hoyg nem szereted, de ez akut most, és nagyon kiváncsi is vagyok...
Mi az oka annak, hoyg a legtöbb fájdalomcsillapítót amit a terhesség 2. harmadától elvileg lehet szedni - pl. noraminofenazon (metamizol, novamidazofen) - arra az van írva, hoyg az utolsó 6 hétben nem szedehető?
[szétrobban a fejem :(]

Ezek nincsnek itt ezeken a neveken, nem tudom. Itt en minden problema nelkul felirok acetaminophen-hydrocodon kombinaciot, nagyon hatasos, lehet vegig szedni.

 

Gabor

-------------------------

Kedves augusztusi lany,

 

1. kérdésem az lenne, hogyha a ciklusom 8. napján mammográfián voltam, akkor ebben a hónapban próbálkozhatunk-e teherbeesni, vagy ezt a ciklust hagyjuk ki, mert károsodhatott a növekvő tüsző? (ólomkötényt nem kaptam)

 

2. kérdésem Mehetek-e jövő hónapban röntgenes HSG-re, vagy az már túl sűrű röntgensugárból egyből a mamográfia után?

 

1. Nyugodtan teherbe eshetsz ha tudsz.

2. Nyugodtan mehetsz.

 

Gabor

augusztusi_lany Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10129

Kedves Gábor,

 

1. kérdésem az lenne, hogyha a ciklusom 8. napján mammográfián voltam, akkor ebben a hónapban próbálkozhatunk-e teherbeesni, vagy ezt a ciklust hagyjuk ki, mert károsodhatott a növekvő tüsző? (ólomkötényt nem kaptam)

 

2. kérdésem Mehetek-e jövő hónapban röntgenes HSG-re, vagy az már túl sűrű röntgensugárból egyből a mamográfia után?

 

Köszönöm

 

dalia Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10128
Gábor,

gyógyszerkérdés, tudom hoyg nem szereted, de ez akut most, és nagyon kiváncsi is vagyok...
Mi az oka annak, hoyg a legtöbb fájdalomcsillapítót amit a terhesség 2. harmadától elvileg lehet szedni - pl. noraminofenazon (metamizol, novamidazofen) - arra az van írva, hoyg az utolsó 6 hétben nem szedehető?
[szétrobban a fejem :(]

dália, 35. hét.

köszönöm szépen!
Csík_ Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10127

Köszi Dália. Ausztriai csúcson már voltunk (igaz, akkor nem volt még babaprojekt)! :-)

Szóval csak azt nem akartam, hogy én itt örömködök, aztán vasárnap meg megjön emiatt a hülye röntgen miatt. Persze, tudom, hogy egyéb okból még mindig megtörténhet, csak az már más dolog.

Csík

ui. Holnap reggel azért lesz teszt, de amúgy én tudom, hogy ő már ott csücsül a helyén.

Előzmény: dalia (10126)
dalia Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10126
Csík ne aggódj a röntgen miatt ennyire, egyrészt volt rajtad ólommellény, nem téged ért a közvetlen sugárzás, és mindetzentúl a mai röntgengépek sugárzása már oylan alacsony, hogy némely ausztriai hegycsúcson a természetes röntgensugárzás magasabb... (és mégis születnek arrafelé egészséges babák, ugye)
Az összen röntgen paránk a 50-60-as évekből származik amikor még egy sima lábszárcsont képhez 1000× akkora dózis kellett mint ma!

d. utánanéztem, mert többször röntgenezték a lányom ősszel, és én már terhes voltam akkor
Előzmény: Csík_ (10124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!