Keresés

Részletes keresés

Warlimont Creative Commons License 2023.10.02 0 0 55718

Utánna kéne nézni, de fejből kétlem, hogy lett volna olyan Space Shuttle küldetés, amit az eredetileg tervezett napon elinditottak.....

Előzmény: divaoni01 (55716)
Warlimont Creative Commons License 2023.10.02 0 0 55717

"Na hát, a SpaceX miatt késik a NASA kisbolygó szondájának indulása.

Vajon hányszor fogja leírni még ezt a mondatot az Amerikai Űrkutatási Hivatal a jövőben?"

.

.

Hát, pont a NASA-tól (vagy pl a Boeingtől) csúszás miatt másokat kritizálni finoman szólva is furcsa lenne.... :) Szálka és gerenda, bagoly nagy fülekkel és hasonlók.... :)

Előzmény: divaoni01 (55713)
divaoni01 Creative Commons License 2023.10.02 0 0 55716

NASA-nak azért valszeg kellemesebb az ilyen partnerségek óta kijelölni a felelős felet.

 

Artemis program esetében is igencsak esélyes majd ez a felelősség szétterítése. Kongresszus nem ad elég pénzt, SpaceX és társai nem tudják megugrani a vállalt kapcsolódó kötelezettségeiket, stb.. 

Előzmény: jee_c (55715)
jee_c Creative Commons License 2023.10.02 0 0 55715

Október 12-én indul a Psyche-hez a szonda:

https://www.space.com/spacex-launch-psyche-asteroid-mission-one-week

 

Az FH egy hetes csúszással kapcsolatban nekem ez jutott az eszembe: "Better scrub than RUD.".
"Jobb egy kis eltolás, mint egy nagy robbanás." -na jó, ez magyarul elég béna. :D

Előzmény: divaoni01 (55713)
jee_c Creative Commons License 2023.10.02 0 0 55714

Jah, hát én így gondolom. :)

Előzmény: divaoni01 (55711)
divaoni01 Creative Commons License 2023.10.01 0 0 55713

Na hát, a SpaceX miatt késik a NASA kisbolygó szondájának indulása.

 

Vajon hányszor fogja leírni még ezt a mondatot az Amerikai Űrkutatási Hivatal a jövőben?

 

 https://telex.hu/tudomany/2023/10/01/ujra-elhalasztotta-a-nasa-az-arany-kisbolygohoz-indulo-kuldetest 

Aws Creative Commons License 2023.10.01 0 1 55712

Már nem kell sokat aludni! November 10-én jön!

 

https://youtube.com/watch?v=TNWO64gslUk&si=iu8WnHSpq-LyH09Y

divaoni01 Creative Commons License 2023.10.01 0 0 55711

Ezt most komolyan írtad? :)

Előzmény: jee_c (55702)
ShaReRe Creative Commons License 2023.09.29 -2 2 55710

Sztem a legnagyobb gond ezzel a bagázzsal, hogy állami szintre emelte a korrupciót. Se ügyészség, se bíróság nem független. Demokrácia kuka. Ezt jól látja az EU is, ugye.

Vmiért a mai napig nincs elszámoltatás, csak ujjal mutogatás.

Előzmény: atherton_ (55708)
atherton_ Creative Commons License 2023.09.29 -1 0 55709

volt már olyan, hogy a hűtőszekrényt se nézték ki az oroszokból, aztán durrantottak a szputnyikkal, stb..  persze nem azt állítom, hogy most is ez a helyzet.. csak arra utalok hogy mennyire végtelenül "bölcs" dolog ennyire russzofóbiásan lebecsülni az ellenfelet.. arról nem is beszélve hogy az űrversenynek se tesz jót.

Előzmény: jee_c (55689)
atherton_ Creative Commons License 2023.09.29 -1 2 55708

szerintem is telitalálat, mindig is a reprezentáció és nagykövetség a világ felé a fő funkciója, amire ezerszer alkalmasabb, mint az összes eddigi elődje, és az is jó, hogy kegyelmet adott budaházyéknak. :) (egyébként meg, sose volt még olyan köztársasági elnök, aki semleges lett volna. de ez persze csak akkor nagy baj, ha a fidesz csinálja. ahogy lopni is csak egyedül a fidesz lopik persze.. se előtte, se utána nem fog más kormánypárt.. a korruptság csak és kizárólagosan fideszspecifikus dolog... :D )

Előzmény: jee_c (55702)
Diótörő Creative Commons License 2023.09.29 0 0 55707

Nehogy már a Voyagerbe betegyük őket, mert kilopják belőle az aranyat:-)

Inkább az orosz holdszondába, keresgéljenek valamelyik kráterben víz után.

Előzmény: Warlimont (55706)
Warlimont Creative Commons License 2023.09.29 -1 4 55706

Nyilvan ne itt, meg minden, de olyan szivhezszoloan szep vallomast irtal Katalin asszonyrol, hogy kijött belölem, mint reakcio. :) Anno Plagi bacsi is nagyon kedves ember volt egyebkent, es az Ader is nagyon szepeket beszelt a környezetvedelem fontossagarol. Söt en is nagyon jo köztarsasagi elnök lennek, mert mosolyogni tudok, helyeket meglatogatni tudok, elbeszelgetek barkivel megy nyelveken is, es ha eldöntöttem, hogy mindent alairok amit elem tesznek, es semmi ugyet, konfliktust nem vallalok fel, akkor nem bonyolult munka ez. :)

.

Na, de hagyjuk ez nem urhajozas, bar neha ugy erzem, hogy az egesz NER maffiat be kene tenni egy raketaba, es kuldeni öket a Voyager-2 utan ki a picsaba a Naprendszerböl is.

.

Bocsanat.

Előzmény: jee_c (55704)
ShaReRe Creative Commons License 2023.09.29 0 3 55705

ööööö...

 

Elnöknek az lenne a telitalálat, aki nem aláírógép, semleges, nép érdekeit nézi.

Előzmény: jee_c (55702)
jee_c Creative Commons License 2023.09.29 0 0 55704

off: Warli, ez itt off, főleg ilyen részletességgel.

 

Ha magyar téma, akkor a HUNOR program. Most nem találom a forrást, de közeledik az Axiom-os szerződés aláírása ("egy hónapon belülre" emlékszem), valahol olvastam, vagy hallottam. (Szerintem Spacejunkie-n, de a cikkjeik közt nincs, lehet, hogy élő adásban hangzott el.)

Előzmény: Warlimont (55703)
Warlimont Creative Commons License 2023.09.29 -1 4 55703

Hiaba mosolyog, ugyanannak a tolvaj rendszernek a kiszolgaloja es haszonelvezöje. Ö is egy sima alairogep, es semmifele törvenyi gatat nem jelent ugyekben, se KATA, se tanarok statusza, semmi. Az ures pozitivitastol meg mar reg nem esek hasra senkinel, ennel mar többet eltem, es tapasztaltabb vagyok.

Előzmény: jee_c (55702)
jee_c Creative Commons License 2023.09.28 0 0 55702

Katalin asszonyhoz? ;) :D

off: egyébként őt én nagyon bírom. Sugárzik róla a pozitív hozzáállás, a derű, és még hozzá nagyon okos is. Elnöknek telitalálat.

Előzmény: Aws (55700)
Warlimont Creative Commons License 2023.09.27 0 0 55701

Az autók szerintem 2000-2010 között voltak a "csúcson", mert már kellően okosak voltak, viszont még nem voltak túlfejlesztve. A fejlesztőkön ott az állandó nyomás, hogy kell valami új funkció az új modellbe mert verseny van.

Előzmény: mmormota (55696)
Aws Creative Commons License 2023.09.27 0 0 55700

Szerencsére már van direkt kontaktunk Hozzá! :)

 

Aws Creative Commons License 2023.09.27 0 0 55699

Így most BC-t csak az építésre tudják használni. Át kéne hajózni a kész fokozatokat Cape-ra*, de ott meg még sehogy sem áll a torony meg a többi. Mostanában elég nagy a csend arrafelé, nem tudom hogy haladnak...

 

*Fel tudnák egyáltalán rakodni egy uszályra valahol a közelben?

Előzmény: atherton_ (55698)
atherton_ Creative Commons License 2023.09.27 0 0 55698

jól hallom hogy a következő orbitális teszt lehet hogy jövőre csúszik? ez környezetvédelmi területre építkezés elég rendesen kezd most visszanyalni.. :/

atherton_ Creative Commons License 2023.09.27 0 0 55697

én az örökös sütikre figyelmeztetéstől mászok falra, ha naponta átlagban meglátogatsz 100 oldalt, mind a 100 különféle módokon baztat, évek óta,.. meg fogadjam el a feltételeket meg az adatkezelési tájékoztatót stb.. ilyen hozzájárulás, olyan személyreszabás, iratkozzak le hírlevélről, célzott reklámok stb.. meg regisztráljak mindenhova.. gyűjtik az adatokat mindenkiről és  mindent megtesznek hogy pokollá tegyék az életed pedig csak egy nyamvadt cikket akarsz elolvasni.. de ha valami gebasz van, mert lenyúlják a pénzed netes vásárláskor, akkor az egész semmit nem ér, mert te vagy a hibás.. meg minek kell nevesíteni a mobilszámokat, meg bankszámlákat az átlagembernek, ha a hackerek simán kijátszák az egészet és milliárdokat nyúlnak le??? hogy nem tudják megoldani normálisan??

Előzmény: Warlimont (55695)
mmormota Creative Commons License 2023.09.27 0 0 55696

Érdekes, hogy hamis biztonságérzetet is adhat. Pl. a követés módot állandóan használom. Volt, hogy láttam, áll a lámpánál a sor, de nem reagáltam, vártam hogy majd fékez. Aztán satufékeznem kellett, mikor rájöttem, hogy nem fog... Korábban volt egy apró fékezésem, kilépett, és meg azt hittem, be van kapcsolva.

Szóval nem jó teljesen a gépre hagyatkozni, figyelni kell.

Előzmény: Warlimont (55695)
Warlimont Creative Commons License 2023.09.27 0 0 55695

Jórészt off: ez az egyik nehezen megfogható baj a NASA-val régóta, meg lehet, az egész világgal is amúgy.... Az ember érzi, hogy gyakran túlzásba viszik a biztonságot, és a túlbiztositás túlbiztositását, de emiatt nehéz szót emelni, mert aki a "biztonság" ellen felszólal az nyilván felelőtlen, meg mi van ha és ne én legyek a felelős, mert akkor kirúgnak. Ettől a biztonságra törekvés nagyon elburjánzik.

De pl a saját autómban is nehezen tudom megszeretni, hogy állandóan figyelmeztet, csipog, pittyeg, valamilye mindig van, igyak egy kávét mert fáradt vagyok, ne hagyjam el a sávom közepét (miközben csak előzéshez készülök) és hasonlók idegesitő sokasága.

Előzmény: Aws (55694)
Aws Creative Commons License 2023.09.27 0 0 55694

Lehet hogy inkább óvatosak, mint hogy a pár tíz (száz) millió USD projektet egy fatális Földi hiba miatt kelljen kukázni (aztán meg majd lehet hallgatni a laikus fanyalgókat, hogy ezt is jól elbaltázta a NASA).

Amúgy meg tudják már, hogy mennyi gram mintát gyűjtött.

 

A mínuszt meg nem én adtam...

Előzmény: Diótörő (55692)
Warlimont Creative Commons License 2023.09.27 0 0 55693

és képzeld el, mennyi pénzért irt tanulmány, értekezlet, jó pénzért végrehajtott gyakorlatok, tanácsadócégek sokaságának munkája előzhette meg a nagy napot, hogy a cucc összeszedését kidolgozzák.

Előzmény: Diótörő (55692)
Diótörő Creative Commons License 2023.09.26 -1 0 55692

Mennyi idő kell, hogy azt a kis tartályt elvigyék valahova és kiboriccsák egy asztalra.

Már csak jó lenne megmérni, hogy mennyit gereblyéztek össze.
Leszállás után is röhej volt, amit műveltek.Vagy egy órát fotózgatták, körbejárták jó párszor, aztán egy hálóba rakva elvitték, ami egy elég veszélyes műveletnek látszott, mert egy géphiba esetén először a pakk ment volna a levesbe.

Na szóval belehúzhatnának a kipakolással.

szilvatövis Creative Commons License 2023.09.26 0 0 55691

Szegényeket mindenki csak báncccsa. :-)

Előzmény: jee_c (55689)
Warlimont Creative Commons License 2023.09.25 0 0 55690

A hosszú kinai kinttartózkodás láthatóan nyomott hagyott.... :) :)

Előzmény: jee_c (55689)
jee_c Creative Commons License 2023.09.25 0 0 55689

off Hűha, úgy látom nagyon rá vagy kattanva az oroszokra! :D

Előzmény: ShaReRe (55688)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!