Keresés

Részletes keresés

goldfinger Creative Commons License 2003.01.02 0 0 149
Csak azt ne mondjátok, hogy alszotok...:-))
goldfinger Creative Commons License 2003.01.02 0 0 148
Bizony, meg hát elég csak a lovashoz viszonyított helyzetét nézni.

Legközelebb már, ígérem, olyan kis kalkulálós képet kaptok.:-)

Előzmény: Törölt nick (147)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.02 0 0 147
A tükörképen sokkal közelebb van a földhöz a hold...
Előzmény: goldfinger (146)
goldfinger Creative Commons License 2003.01.02 0 0 146
Nem, arra gondoltam, hogy...

Na, de előbb a sztori.:-)

Mikor nézegettem, rögtön feltűnt, hogy a varjú nincs benne a tükörképben. Aztán később megállapítottam, hogy ezzel semmi gond nincs, mivel már nem fért rá a képre.:-)

Később viszont megláttam a holdat- nézd csak meg Te is!:-)

Előzmény: vkibitoroljaanevem (145)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.01.02 0 0 145
na, kiváncsi lettem; vagy 10percig nézegettem a képet, forgattam, nagyítgattam...
arra gondolsz, h a lovas úgy tűnik mintha maga elé nézne, míg a tükröződése rád néz? vagy sikerült túlságosan elvesznem a részletekben?:)
Előzmény: goldfinger (144)
goldfinger Creative Commons License 2003.01.02 0 0 144
Komolyra fordítva a szót: örülök, hogy ennyien reflektáltatok egy olyan képre, aminek szemmel láthatóan nincs is megoldása, és nincs benne egy tipikus megfejtendő történet (terveim szerint:-))!

Persze nem poénból tettem be, van rajta egy kis testi hiba, és kíváncsi voltam a reakciókra.:-)
Amire én gondoltam, azt ladyzso találta el.:-)

goldfinger Creative Commons License 2003.01.02 0 0 143
Na, az árnyékkivilágítás ötletig egész jó volt!:-))
Előzmény: Kham (142)
Kham Creative Commons License 2003.01.01 0 0 142
IV. Kresz király megelégelte a gyakori lovasbaleseteket országában. A legtöbb lovasbaleset éjszaka, vagy szürkületben, nehéz látási viszonyok között következett be. IV. (Nagy KTK) Kresz király összehívta a tanácsadóit, és megparancsolta nekik hogy éjt-napallá téve dolgozzanak a megoldáson. A leghamarabb Behaj'tani Thilos, a fővezér állt elő egy megoldással, hogy egyszerűen tiltsák be az éjszakai lovaglást, sajnos a törvénytervezetet megtorpedózta az alsóházi Tolvaj és Bújkáló Ellenforradalmár Szövetség. MacCülönböztető Yelzés a főlovász állt elő a következő ötlettel, minden éjszakai lovagló akasszon egy csengettyűt a nyakába, ezzel elkerülve a váratlan összeütközéseket a setét utakon. A kisérleti rendszert rövid háromhónapos próbaidő után elvetették, mivel a királyságban épp ezalatt a három hónap alatt egy kisebb trónutódlási ármánykodás zajlott, emiatt a főváros lakossága igen ritkán tudta végigaludni az éjszakát, az állandó csilingelés miatt. Végül a király fővarázslója Vhill Any a Rend Őr állt elő az ultimate megoldással: az éjszakai lovasok árnyékát ki kell világítani. A királyságpártiak árnyéka zöld, az ellenforradalmárok árnyéka sárga és az egyszerű utazók árnyéka világoskék színben lett kivilágítva. Ezzel megkönnyítették az éjszakai rendőri ellenőrzést, valamint egyszerűbbé vált az Éjszakai Csata nevezetű népszerű társasjáték is. A képen egy ellenforradalmár vezető indul éjszakai ellenforradalmi tevékenységre a "Fel Vidám Trónfosztók" nevű éjszakai mulatóba. Az éles szemű ellenforradalmár észrevette az ágak között bújkáló hollónak álcázott közlekedési rendőrt, aki árgus szemekkel lesi az éjszakai közlekedőt. Ezért ellenforradalmárunk türelmesen várakozik, hogy a Hold zöldre váltson és ő pedig tovább lovagolhasson.
Előzmény: goldfinger (133)
ladyzso Creative Commons License 2003.01.01 0 0 141
Én is ilyesmire gondoltam.

A figyelmes szemlélő tekintete nem csúszhat le a kép minden egyes részletéről, hisz a lényeg az apróságokon múlik, és az többet árul el róluk, elég egy pici egy nagyon pici másság, estleg némi fény, és a kép új értelmet nyer, ami szerintem mást mond és mutat meg mindenki számára. Hisz az egyén egyetlen és csodálatos, és nincs két egyforma szem, mi ugyanazt látná, mint a másik, hiszen mást gondolunk a képről, másként látjuk. :)

Előzmény: Törölt nick (139)
kaviat Creative Commons License 2003.01.01 0 0 140
gondolom valami olyasmi lehet az üzenet, hogy ez a pasas sokkal több mint aminek látszik, lehet hogy valami király vagy főgéza

.kav]4t neofittnesspop

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.01 0 0 139
Goldi, mit kell megfejteni?:-) Vagy ez egy filozófikus érelmű kép, hogy az árnyak mögött mindig több van, mint amit elsőre vélünk?:-) (lehetne telihold a képen, akkor sokkal hatásosabb lenne:-))
Előzmény: goldfinger (134)
ladyzso Creative Commons License 2003.01.01 0 0 138
Köszönjük a képet :)

Szerintem a titok a hold varázsában rejlik, már csak azért mert különben nem látnánk a tóban a tükörképet. :)

Előzmény: Pittyke (137)
Pittyke Creative Commons License 2003.01.01 0 0 137
Le fogja ordítani a lovasbácsi haját :-)))

Monnyuk, az érdekes, hogy a víz felszínén tükröződő "árnyék" világos és részletes. Ennek lehet(ne) az a megoldása, hogy az ott nem víz, hanem egy kapu 1 másik dimenzióba... Vagy pedig a Föld mégiscsak lapos (ezt speciel nem tudom, hogy hoztam ki) :-)

Előzmény: Tujunga (136)
Tujunga Creative Commons License 2003.01.01 0 0 136

Szerintem azt, hogy mit fog csinálni a varnyú :)))
Nekem speciel gőzöm sincs
Előzmény: Pittyke (135)
Pittyke Creative Commons License 2003.01.01 0 0 135
Akkor most mit kell megfejteni? :-)
Előzmény: goldfinger (134)
goldfinger Creative Commons License 2003.01.01 0 0 134
Eljött a nagy nap, amiért ilyen szépen kérted.:-)

A képhez direkt nincs kommentár.:-)

Előzmény: ladyzso (132)
goldfinger Creative Commons License 2003.01.01 0 0 133
És íme, az első kép, amelyen nem történt haláleset (még...).:-))





ladyzso Creative Commons License 2003.01.01 0 0 132
Sziasztok! :)

Eljött a nagy nap, mikor új képet kapunk, vagy korán lenne még? :)

ladyzso Creative Commons License 2002.12.31 0 0 131
Igazán kedves vagy! :)

Boldog új évet mindenkinek! :)

Előzmény: goldfinger (130)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.31 0 0 130
Azért is csak az újévben kaptok!:-P
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.31 0 0 129
Nem ártana, bizony:o)
Előzmény: goldfinger (126)
Tujunga Creative Commons License 2002.12.31 0 0 128

Erősen várakozom. Szívesen olvasnék megint agyhalott képfejtéseket!:))))

Előzmény: goldfinger (126)
kaviat Creative Commons License 2002.12.31 0 0 127
nem mertem javasolni :))

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: goldfinger (126)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.31 0 0 126
Úgy látom, lassan jöhet az új kép.:-)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.31 0 0 125
Ez még feltételezésnek is durva.:-)
Előzmény: Pittyke (115)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 124
Nem azzal van a gond, hogy a szakállas pasi milyen helyzetben agonizál. Hanem, amit már írtam: a lovas kezében a dárda hogy a csudába tudott bekerülni a két ellenfél közé? A lendület ívéből következtetve le kellett volna vele kaszálnia a sisakost vágta közben. De nem, ő leszúrta a szakállmatyit, ezután fel kellett volna az ég felé emelnie a dárda hoszzú végét, majd a következő lépésnél a két pasi közé lendítenie, mindezt nem teszi lehetővé a vágta lendülete és a megtett távolság.
Előzmény: goldfinger (116)
ladyzso Creative Commons License 2002.12.30 0 0 123
Amőgy kivéncsi lennék arra a dárdára, ami csak úgy beletörik valakibe, vágta közben. A sisak nélküli, meg éppen támadólag lép fel a lovas ellen, kihasználva az alkalmat, hogy dárda éppen lefelé mutat...
Előzmény: Törölt nick (114)
kaviat Creative Commons License 2002.12.30 0 0 122
ilyenkor mindig megdöbbenek, hogy mennyire nem tudom megfogalmazni a gondolataimat.. komolyan, ezt lehet, hogy erdemes lenne tanítani. sok felreértést kerülnénk el

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: goldfinger (120)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.30 0 0 121
"a ló már oda se mer nézni"

:-DDD

Előzmény: a_viking (119)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.30 0 0 120
Jaa, de én a furcsa fordulatot a lovasra értettem.:-) Mármint nálad.
Előzmény: kaviat (108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!