Keresés

Részletes keresés

Sfakutya Creative Commons License 2002.03.25 0 0 373
Volt már valakinek EMG vizsgálata? Részletes beszámolót szeretnék!!! Milyen? Nagyon kellemetlen??
Sfakutya Creative Commons License 2002.03.22 0 0 372
Hogy bírtátok ezt a bolond szelet? Őrületesen fájt a gerincem.
Sfakutya Creative Commons License 2002.03.19 0 0 371
Túl vagyok az MR vizsgálaton. Egy kicsit rosszabb a helyzet, mint pár éve, de az igazi véleményt majd jövő héten tudom meg az ideggyógyászomtól.
komissarrex Creative Commons License 2002.03.17 0 0 370
de rég nem láttuk figyu barátunkat!!! kérdés, hogy azé, mert olyan jól van, vagy sajna azé, mert annyira nem... :(
figyu, jelentkezz!!!
Sfakutya Creative Commons License 2002.03.17 0 0 369
Én holnapután megyek MR vizsgálatra.
Előzmény: Xolo (368)
Xolo Creative Commons License 2002.03.17 0 0 368
pont egy hónapja nem voltunk itt mi sem. Nem igazán volt időnk rá... még a netezésre sem :(((

Hát igazság szerint a barátnőm háta mostanában nem igazán van a legjobb formában. Múlt csütörtökön volt a vietnámi dokinál, aki kicsit helyrerakta, de ma már megint fáj neki. Volt a Honvéd kórházban a gerincsebésznél is, aki mondta neki, hogy műtétet csak a legvégső esetben javasol, mert két csigolyát nagyon komplikált és veszélyes műteni. A hátát és a derekát mindennap megmasszírozom, igy viszonylag elviselhető szegénykémnek. Most Richtofit sportkrémel kenegetem neki, szerintem a régi inno rheumás krém jobb volt. Viszont a múltkor amikor Sopronban volt a barátnőm, vett egy készítményt, ami kagylókivonatot tartalmaz, ami állítólag nagyon jó a porckorongoknak. nagyjából 8000 Forintba került, és pontosan 2 hónapos kúrára elegendő kapszula van benne. Egy hete szedi, napi 3 kapszula kell evés közben. Eléggé undi kagylóíze van, majd meglátjuk mire jutunk vele.

Többiek hogy vagytok????

Előzmény: Sfakutya (367)
Sfakutya Creative Commons License 2002.02.23 0 0 367
Pont egy hónapja nem írt senki. Jól vagytok?
Sfakutya Creative Commons License 2002.01.23 0 0 366
Csatlakozom az elöttem szólóhoz. Semmiképpen ne menj csontkovácshoz, főleg ha nem tudni a bajod okát. Én tudok neked ajánlani egy jó ideggyógyászt, ha érdekel a neve és a címe, akkor írjál. Én nála kezdeném a vizsgálatot és majd csak utána a gyógytornász, rheumaorvos, stb.
ath Creative Commons License 2002.01.23 0 0 365
én a helyedben egy orvosi vizsgálat előtt óvakodnék a csonkovcstól. nekem így szakadt le a különben valószínüleg visszatornázható sérvem. inkább keress fel egy nagyon tuti gyógytornászt vagy a gerincambulanciát a budai honvédban.
Előzmény: telefongyula (362)
mukkancs Creative Commons License 2002.01.23 0 0 364
Szija! Van egy dokinéni, akinél már én is jártam a gerincemmel, bár nekem porckorongbajom van, de a hölgy reumatológus. Mindent alaposan kivizsgált rajtam, mielőtt végre megtudtam, mi is a bajom, amivel már évek óta több doki se tudott mit csinálni. Szóval ajánlom, bár kicsit sokat beszél...:-)) A neve Dr. Király Anna, bejelentkezni nála a 06 30 9321 497-en lehet, és a Bartók Béla úton rendel.
Remélem, tud segíteni.:-)
Előzmény: telefongyula (361)
rigojanos Creative Commons License 2002.01.23 0 0 363
csontkovacs!!
Előzmény: telefongyula (361)
telefongyula Creative Commons License 2002.01.23 0 0 362
Felhozom, mert fontos lenne az infó.
telefongyula Creative Commons License 2002.01.23 0 0 361
Sziasztok!

Évek óta küszködöm a gerincemmel, mostanában egyre gyakrabban fordul elő, hogy "beakad". A házidokimnál voltam, aki megnézte a gerincemet, mondta, hogy ferde és az SZTK-ba küldött a reumára, ott meg leráztak azzal, hogy lúdtalpas vagyok, még röntgenre se küldött el. Elegem van!!!
Légyszi, mondjatok egy megbízható, budapesti reumatológust/ortopéd orvost, aki normálisan megvizsgálna. Köszike.
Ma is úgy jöttem munkába, mint aki besz@rt. :(((

rigojanos Creative Commons License 2002.01.22 0 0 360
Csontkovacs!! Nekem is volt hasonlo problemam; a nyakamnal valami nem volt a helyen. Ilyenkor a problemas helyet korulvevo izmok agyondolgozzak magukat, probaljak "vedeni" az instabil reszt.

Nekem helyrerakta a nyakamat a csontkovacs egy-ket mozdulattal.

Előzmény: Sfakutya (358)
Xolo Creative Commons License 2002.01.19 0 0 359
Egyébként meglepően sokáig elég az a krém...
Még talán októberben, vagy november elején vettük, és még mindig van belőle ( 70g-os kiszerelés). Pár napja a solpaflex nevű készítményt is kipróbáltuk, érdekes módon az Ihno Rheuma krémmel elletnétben ( ami melegített) ennek inkább hűsítő hatása volt... De egyelőre azt hiszem maradunk az előbbinél, ha elfogy talán használjuk a másikat is....
Előzmény: Sfakutya (358)
Sfakutya Creative Commons License 2002.01.19 0 0 358
A héten szinte minden nap estére annyirra görcsben volt a nyak- és vállizmom, hogy reggelente, amikor a fekvés után egyébként jól éreztem magamat iszonyú izomlázam volt ezekben az izmokban. Sajnos csak egyetlen módon tudom az izomgörcsöt oldani: le kell feküdnöm és teljesen vizszintesen kell beállítanom a nyakamat, fejemet. A Schanz-gallér is jó megoldás, de annak viselése nem egy szívderítő látvány.
Előzmény: Xolo (357)
Xolo Creative Commons License 2002.01.19 0 0 357
Sfakutya!

Mindenképpen beszámolok majd!!!!

Próbáld ki azt a krémet nyugodtan. Végülis nem a sérv fájdalmát szűnteti meg, hanem az egész nap feszülő izmokat lazítja el, nagyon jól. Ráadásul a barátnőmnek amikor már több napja nyomja a sérv az ülöideget, akkor az annyira kikészül, hogy teljesen zsibbad a feneke és a lába. Azt is jól át szoktam masszírozni, és nagyon jól esik neki. Mindent megteszek, hogy csökkentsem a fájdalmát...
csak az a baj, hogy olyan tehetetlen vagyok :(((

Előzmény: Sfakutya (356)
Sfakutya Creative Commons License 2002.01.19 0 0 356
Ha elkezdődik a barátnőd gyógytornája légyszíves számolj be róla. Minden új információ érdekel. A használható tornagyakorlatokra is kiváncsi vagyok.
Az Inho rheuma krémet jövő héten kipróbálom.
Előzmény: Xolo (355)
Xolo Creative Commons License 2002.01.19 0 0 355
A barátnőmnek detto...
Még a jó múltkor írtam, hogy összetekert törlközővel alszik egy ideje, azóta a nyaka nem fáj. Namármost kb 2 hete ( szilveszter után valamivel) megint elkezdett fájni a nyaki sérv is...
De azt mondta a drága, hogy ma már sokkal jobb, mint az előző hetekben. Gondolom pár nap kell, mire az izmok is kiheverik az erős megterhelést, ami az utóbbi időkben volt. Ma kifejezetten szárazabbnak érzem a levegőt.
Szegények!!! Nagyon sajnállak benneteket. Szörnyű lehet ezzel a fájdalommal együtt élni. Egyébként tudom ajánlani az izmok ellazítására az Inho reuma krémet. Én naponta akár többször is bekrémezem a deréktáji részt ( illetve a nyakit is, ha fáj neki), és óvatosan, tenyérrel masszírozom... ez nagyon jól el tudja lazítani a gerincfeszítő izmot, és legalább átmenetileg csökkenthető a fajdalom...
A héten hívta egyébként a doki a barátnőmet, hogy megvan a gyógytornász, aki majd felhívja őt, és akkor egyeztethetnek időpontot, hogy mikor mehet gyógytornára...

Valami szárazabb levegőjű országba kellene költözni, ahol nem ilyen nehéz és szmogos a levegő. Úgy vezsem észre ez a mogrva nehéz levegő tesz be a legjobban. :((((

Előzmény: Sfakutya (354)
Sfakutya Creative Commons License 2002.01.19 0 0 354
Xolo!

Most valami valóban van a levegőben. Az én gerincem is nagyon fájt a héten, pedig azt lehet mondani, hogy az elmúlt hónapokban szinte panaszmentes voltam.( A kisebb fájdalmakra nem figyelek oda.) De ezen a héten esténként nagyon erősen fájt a nyaki gerincem.

Xolo Creative Commons License 2002.01.19 0 0 353
Szia!!!

Köszi a választ. Mostmár csak az lenne a kérdésem, hogy vajon honnan tudok MOST szerezni ilyen kütyüt? Hol lehet elérni a készítőjét???

Egyébként jónéhány napja fáj a barátnőm háta ebben a párás hideg időben. Ma, hogy kicst jobb ( szárazabb) az idő, egyből jobb a háta is...

Remélem mindenki jól és fájdalommentesen érzi magát.

Előzmény: ath (352)
ath Creative Commons License 2002.01.14 0 0 352
xolo!

az ágy voltaképpen egy műanyag szögekkel kiver, kis törülköző méretű valami, amire egy 20 percet fekszem. iszonyatosan kilazíytja a derekamat ha egy picit fáj.

nem tom, hogy hol lehet szerezni, nekem egy ismerősöm hozta 5-6 éve és tudomásom szerint a fradi volt gyúrója (bognár? bodnár?) készíti.

Előzmény: Xolo (351)
Xolo Creative Commons License 2002.01.13 0 0 351
Ath

a barátnőm nem akarja emiatt tegisztrálni magát, de a következőt mondta:

"meguntam szivacsos ágyam, és elcserélném szögesre"

De komolyra fordítva arra lenne kíváncsi, pontosan milyen ágy is az, amit használsz, hol lehet kapni, és mennyibe kerül... köszi előre is

Amúgy ez a hideg párás idő betesz a derekának, szegénykémnek. Gyakran masszírozom a körülöttel levő izomcsoportokat, hogy legalább ellazuljanak. Amig nem lesz jobb idő, szegény eléggé fájdalmas napokat él meg

Előzmény: ath (345)
ath Creative Commons License 2002.01.09 0 0 350
igen. éppen most jöttem meg a squashból. és cseppet se fáj a derekam. azt viszont észrevettem, hogy mindig milyen szépen, szabályosan ülök, mostmár ösztönösen. talán ez is van olyan fontos mint sok más, apró dolog....
Előzmény: rigojanos (349)
rigojanos Creative Commons License 2002.01.09 0 0 349
Akkor gondolom az egyetemet elvegezted es dolgozol ugye?
Előzmény: ath (348)
ath Creative Commons License 2002.01.09 0 0 348
ez egy 7 éves történet, de azért köszönöm!
Előzmény: rigojanos (347)
rigojanos Creative Commons License 2002.01.08 0 0 347
Te szegeny, nagyon sajnallak a sok fajdalom miatt, orulok, hogy jobban vagy!

Es termeszetesen gratulalok az elszant szorgalmadhoz es kitartasodhoz az erettsegivel meg a felvetelivel kapcsolatban!

Előzmény: ath (345)
Sfakutya Creative Commons License 2002.01.08 0 0 346
Xolo!

A barátnőd egy idő után ki fogja tapasztalni, hogy mely időjárásváltozásra fáj jobban a gerince. Az én nyakam nagyon nem szereti a szelet - de még a szellőt sem -, nem szereti az eső elötti állapotot .
Azt javasolom, hogy néhány alkalommal menjen el a barátnőd a gyógytornászhoz, ahol bizonyos dolgokat meg fog tanulni ( főleg azt, hogy milyen lassan kell végezni a gyakorlatokat és mégis használni fog ). Utána érdemes venni gyógykazettát ( gerinc ill. válltorna) és azt otthon csinálni. Nekem is van ilyen, én egy gyógytorna anyagát vettem fel magnóra, onnan pedig CD-re irattam. Amikor rendes vagyok, akkor naponta csinálom és tényleg nagyon jó hatása van.

Előzmény: Xolo (344)
ath Creative Commons License 2002.01.08 0 0 345
sziasztok!

bevezetőnek annyit, hogy engem 3x műtöttek gerincsérvvel a budai honvédban. személy szerint dr varga péter pál volt akinek köszönhetem, hogy ma squasholok, sielek és semmi különösebb gondom nincs, pedig sajnos nem igen tartom be a regulákat.
az egész egy rossz mozdulattal kezdődött, majd az ORFI egyik kétbalkezes, pénsóvár főorvosánál (írhatom a nevét?) folytatódott, aki minden ct és mr nélkül kezdte el csontkovácsolni a gerincemet. olyan sikerrel jár, hogy sikerült kiszakítnia a sérvet, így a honvédban egy nagyon kellemes gericfestés után (olyan szerencsés helyen volt a lyuk, hogy semmilyen mr-en nem látszott) már csak a műtét mellett tudtak dönteni. az első után szerencsésen begyulladt az egész miskulancia, így újra fel kellett nyitni és kitisztítani.
az egész herce-hurca januártól júliusig tartott, szinte végig kórházban, mert a fájdalmaimtól megfordulni sem tudtam az ágyon.
ezalatt az idő alatt leéretségiztem kitünőre ( akórházból vittek és oda is hoztak vissza) és elsőre felvettek az elte jogi karára.

a rehabilitáció alatt megtaláltam az ország egyik legjobb gyógytornászát (Máténé Bojtos Csilla) aki bár nem olcsó, de az utolsó fillérig megéri a pénzét. azóta az egyetlen segédeszközöm egy ún. kínai kalapács nevű szöges ágy, ami ellazít, ha picit fáj a hátam.
sajnos úszni nem tudok, mert sikeresen elkapok bmit az usziban, pedig már többször nekifutottam.

elsőr ennyi, ha bmiben tudok segíteni, szívesen válaszolok.

Xolo Creative Commons License 2002.01.08 0 0 344
Sziasztok!!!!

Boldog új évet nektek, remélem fájdalom nélkül telik!!!
A barátnőmnek megint fáj kicsit pár napja a háta, sőt tegnap a nyaka is kicsit fájt ( egyre biztosabb vagyok benne, hogy az időjárás befolyásolja, csak azt nem tudom, hogy hideg/meleg/pára/köd, vagy mind együttesen, vagy hogy milyne szisztematika szerint. Nagyon sajnálom szegényt, nem marad más hátra, mint jó sűrűn masszírozgatás, kenegetés innorheuma krémmel , és egyebek...
Műtétet még nem akar.
Tegnap beszélt az ortopédsebésszel, azt mondta, már intézi neki a gyógytornászt...
Remélem lesz belőle valami

Legyetek jók!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!