Keresés

Részletes keresés

macislum Creative Commons License 2001.09.20 0 0 203
Sajnos nincs, az kicsit odébb van :-)
Murénával az történt, hogy Ágnes odaszaladt hozzánk hogy nézzük mit fogott. Később elmondta, hogy az egyik halász hálójába akadt, sok egyéb mással egyetemben. A legénység egyes tagjai ezzel a szerencsétlennel ijesztgették az angol lányokat :-)
Egyébként miután megebédeltettek szuvlakival, saját magunknak megcsinálták a murénát. Lehet, hogy nekik ez csemege.
Előzmény: ir6 (202)
ir6 Creative Commons License 2001.09.18 0 0 202
Jók a képek! Sajnos a Danai nincs rajta :((. Hogy fogta ki a murénát? csak nem kézzel? Ettetek tengeri sünt? Az mi a Dia-i kiránduláson szedtünk, és a vidám matrózok felbontották mi meg megkostoltuk, bár látványnak nem volt túl vonzó. Igen, a kétnapos Santorini jobban megéri, csak azt előre meg kell szervezni, és egy hétbe már nem fért bele.
Előzmény: macislum (201)
macislum Creative Commons License 2001.09.18 0 0 201
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Itt van Gouves egy részlete. Az agyam majd eldobtam, mikor megnézve a kész fotókat és láttam hogy ennyire ráhibáztam. Ekkora mázlim még nem nagyon volt.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Itt meg vezetőnk Ónodi Ágnes látható Dia szigetén, kezében egy murénával.

macislum Creative Commons License 2001.09.17 0 0 200
Santorinin sajnos nem voltunk. Az még több mint ötvenezer pluszköltség lett volna.
Remélem legközelebb összejön. De akkor a kétnapos útra megyünk.
Előzmény: ir6 (196)
krz Creative Commons License 2001.09.17 0 0 199
na, megvolt, szep volt, jo volt:)
ir6 Creative Commons License 2001.09.17 0 0 198
Hali! Visszajöttél, milyen volt?
Előzmény: Vad (197)
Vad Creative Commons License 2001.09.16 0 0 197
gringó! :)

ha másodszor mész, már jobb lesz sokkal...

Előzmény: macislum (193)
ir6 Creative Commons License 2001.09.16 0 0 196
Én is szeretnék visszamenni, mert egy hét semmi. Egyébként nem is láttuk a többieket, kivéve a fakultatív programot. Diára pl senki nem jött abból az apartmanból, egyébként is alig volt ezem a kiránduláson magyar. Santorinin nem voltatok?
Előzmény: macislum (195)
macislum Creative Commons License 2001.09.16 0 0 195
Mit is mondjak. Egyszerűen király!
Ez volt az ötödik utam Görögországba, de meglehet hogy jövőre is ide megyek.
Diára azzzal a volt NATO hajóval mentünk. Eléggé lököt banda a legénység (pozitív értelemben).
Nekem jobban esik ha külföldön nem kell magyarok -sznob, szarrágó, stb. vagyis sokszor eléggé degenerált - szövegét hallgatnom egész nap.
Biztosan magamből indulok ki :-)
Előzmény: ir6 (194)
ir6 Creative Commons License 2001.09.15 0 0 194
Mi is voltunk Dián, nagyon tetszett. Nálatok is az a vidám társaság volt a személyzet? Mi a Danaiban voltunk, igaz, hogy színmagyar volt, de az miért zavaró? A Kleri tényleg messze van a parttól. Nekünk a strand kb. 70 méterre volt - a távolabbi. Nekem ez a szempont volt az elsődleges. Gyors-t mi 500-ért ettünk - pitában- az un. szórakoztatónegyed végén levő egyik tavernában, ahol elvitelre is adtak egyébként, és szerintem az egyetlen olyan hely volt, ahol egy szót sem értettek angolul.
De azért klassz volt ugye?
Előzmény: macislum (193)
macislum Creative Commons License 2001.09.14 0 0 193
Tegnap jöttünk haza Krétáról. Az alábbiakban hozzáfűznék néhány dolgot az eddigiekhez, hátha valakinek hasznos lesz.

Gyros
Itt a fórumon írták talán többen is, illetve az egyik nemrég ottjárt kolléganőm is azt mondta hogy 1200-ért adnak egy gyrost. Én erre nagyon szívtam a fogam, mert igencsak szeretem (még az itthonit is) és bizony ennyi pénzért eléggé húzós. Aztán kinn meglepődtem, hogy mégsem olyan sokba kerül. Mindezt az okozta, hogy nekem az a gyros amit pitában adnak.
Tehát a pitában adott gyros Heraklionban és Hersonissosban 650 Drs (persze ettől eltérő is lehet, de én ennyiért ettem/láttam). Rethimnoban 500-ért is láttam töb helyen.
Legjobban az ízlett, amit a Morosini térnél adtak. Köszönöm az infót! Oda ezért vissza is kellett mennem még egyszer :-)
Gouvesben az első este végiglapoztuk az éttermek kínálatát. 1100 és 1800 közötti áron kínálták a gyrost. Végül a Milosba (az a taverna, amelyiknél a szélmalom van) ültünk be árcsekkolás nélkül, mert az idegenvezető szerint jó konyhájú és közepes árszínvonalú. Ott 2000-be került…

Drachma
A reptéren egy automatából helyből felvettem harmincezret. Az SMS szerint 22206 Ft-ot emeltek le ezért a számláról. Napokkal később még kb. 1100 forinttal lett kevesebb a számlán lévő összeg. Majd meglátjuk a zárás után, de szerintem még ez is a készpénzfelvétel számlájára írható. Ha igen, akkor kb. 0,77-re jött ki 1 Drachma szeptember 6-án.
Volt néhány száz német márkánk és francia frankunk is. Mivel az idén már nem lett volna sok esély a kibocsátás helyén elkölteni, ezért most beváltottuk. Hersonissosban 51 és 59 Drs között mozgott a FRF árfolyama a tablókon. Megkérdeztük több helyen is, de azt mondták hogy hiába annyit írnak ki amennyit kiírnak, akkor is csak 51-et adnak érte a kezelési költség levonása után. Így jártunk.
Ja, és majd elfelejtettem mondani hogy az Alexander supermarketnél lévő automatából is vettünk ki pénzt. Asszony kérdezte, hogy a gép által felajánlottak közül harminc vagy ötvenezret vegyen-e fel. Ötvenben maradtunk, gombot nyomta és a gép kiadott hetvenezret. Örömünk akkor lohadt, amikor láttuk hogy a bizonylaton is annyi szerepel. Hát ez a húzás nem nagyon tetszett.

Gouves
A nem egy nagy szám településnek a központjától és a tengerparttól is eléggé messze voltunk, a Kleri apartmanban. URL: www.welcome.to/kleri vagy http://homepages.pathfinder.gr/kleri
Az iroda szerint 300 méterre van a tengerparttól. Hát 300 méterre megvan az biztos, de inkább kb. két-háromszor annyira. De emiatt viszonylag közel volt az országút (old road). Az apt. nagyjából a 13-as és a 14-es buszmegállók között helyezkedik el, míg Gouves központ a szórakoztató negyed a 12-esnél. A Danait választhattuk volna még ami tényleg a parton van. Viszont ott rengeteg magyar volt, ami nálunk inkább a hátrány kategóriába tartozik.

közlekedés
Nagyon állat a buszközlekedés. Már csak a hangulatért is érdemes kipróbálni. Mi csak Gouves-Heraklion (500 Drs) és Gouves-Hersonissos (300 Drs) viszonylatban próbáltuk ki, igaz többször is. A kalauz után rendszeresen megjelent az ellenőr is, ezért a jegyre tényleg vigyázni kell.

Állítólag 25000 Drs a büntetés a bukósisak nélküli motorozásért. Ennek ellenére szerintem a motorozók legfeljebb 5 százaléka ha viselt bukósisakot.

Autót az Intercartól béreltünk. Egy Fiat Pandát egy napra 8000-ért hoztunk el. Amikor visszavittem, akkor volt ott egy magyar házaspár, akik visszatérő vendégek voltak és nekik a második alkalommal már 7,5-ért adták oda. Állítólag a hűvösebb idő közeledtével megint emelkednek majd az árak, mivel egyre nagyobb igény lesz rá.

A közlekedők tájékoztatása szerintem nagyon sz@r. Többször eltévedtünk. Az még rendeben van ha először görögül írják ki, hogy mi merre majd hátrébb angolul. Viszont elég sokszor találkoztunk olyannal, hogy kinn a tábla hogy merre kell menni. Az ember gondolja hogy O.K. akkor nemsokára le kell majd fordulni, de nem így van. Ahol a tábla ott helyben. De akkor már késő.

Prevelli beachig úgy mentünk el, hogy a török hídnál letértünk a kiépített útról és onnan földúton tovább. A hét kilométert fél óra alatt tudtuk leküzdeni. Kezdetben furcsa volt, hogy csak dzsipek jönnek szembe, illetve előznek le. A parti parkolóban már voltak szgk-k jócskán, de én mégis megkönnyebbültem amikor visszaértünk úgy hogy a Panda nem esett szét darabjaira.

Azt hiszem DIA-ról még nem írt senki. Átmentünk hajóval. Eszméletlen szép ott a víz. Kb. a Chrissi szigetnél tapasztalható minőség, de itt mélység is van. Az egyik öbölben rengeteg korsó, edény a fenéken. Igaz lehetnek vagy tizenöt méter mélyen.

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.

ego Creative Commons License 2001.09.07 0 0 192
Ha a gép hajnali órákben indul vissza, az azt feltételezi, hogy késő éjszaka ért oda. (Az érkezési és az indulási időpont között csak a takaritás és az üzemanyag-vételezés miatti tartózkodási idő van.)
marcipannyuszi Creative Commons License 2001.09.06 0 0 191
Azért az durva lenne.
Úgy értem, ha kifelé meg éjjel mennének.
Előzmény: ego (190)
ego Creative Commons License 2001.09.06 0 0 190
Megint csak nagyon régi élményemre hivatkozhatok. Minket hazahoztak hajnalban.
Előzmény: marcipannyuszi (189)
marcipannyuszi Creative Commons License 2001.09.05 0 0 189
Meg fogom tenni.

Engem tényleg érdekel a dolog praktikuma.
Hajnalban biztos nem hozzák az előző turnust haza,
tehát minden bizonnyal menetrend-szerintiként jön vissza.

Legalábbis üresen tuti nem járatják.

Kezd világosodni a helyzet.

Előzmény: ego (188)
ego Creative Commons License 2001.09.05 0 0 188
Marcipannyuszi szerintem felelőtlenség lenne ebben az ügyben találgatni, mert a végén egy nappal előbb mész ki a reptérre várni az ismerősödet. Írj egy emilt az ITB-nek és kérdezd meg. Itt a címe: itb@elender.hu
Vagy telefonálj nekik a 266- 5533 számon, ott biztosan pontosan tudják.
marcipannyuszi Creative Commons License 2001.09.05 0 0 187
Pontosítok, hogy véletlenül se legyen félreértés:

Akik tegnap éjjel (szeptember 4.) elindultak, mikor
jönnek haza? 11-én este, vagy 12-én ?

Előzmény: marcipannyuszi (186)
marcipannyuszi Creative Commons License 2001.09.05 0 0 186
Semmi pejoratív nem volt a megjegyzésemben.

Én csak azt szeretném tudni, hogy akkor 6 éjszaka, vagy 7?

Előzmény: ego (180)
ego Creative Commons License 2001.09.05 0 0 185
Értettem, de nem vagyok repülős, csak szeretek repülni, persze nem a beosztásomból :-)
Vad Creative Commons License 2001.09.05 0 0 184
az "arrafelé"-t repüllős társaságként értettem, mint pl malév
Előzmény: ego (183)
ego Creative Commons License 2001.09.05 0 0 183
Nem dolgozom arrafelé. Sarajevoban meg még a háburú előtt voltam. Gondolom az már nem mérvadó, ezért sajna nem tudok segíteni. Azért jó utat!
Előzmény: Vad (181)
Vad Creative Commons License 2001.09.05 0 0 182
ja, nem Krétára, Szarajevóba, ezért off
Előzmény: Vad (181)
Vad Creative Commons License 2001.09.05 0 0 181
meg azzal, hogy a megérkezés, szálláskeresés, járműbérlés felemészti az egész napot:))
(én soxor a késő délutáni órákban érkeztem meg, és éjjel 11-kor indultam el Iraklionból délre, motorral, hegyenát, érkezés hajnal 2-3)

ego, te arrafelé dolgozol?
lenne néhány off kérdésem, mer mingyán utazom megint, és kicsinyt bonyolult

Előzmény: ego (180)
ego Creative Commons License 2001.09.05 0 0 180
Ami Marcipannyuszi kérdését illeti ősrégi tapasztalatom szerint mire a csoport és csomagjai felkerülnek a megfelelő buszokra lesz kb öt óra, utána indulás a szállásra, ami lehet 80 km távolságra is. A szállodai kulcskiosztás már a reggeli órákra esik, így szó sincs arról, hogy az első éjszakai szállás a repülés éjszakája lenne.
Mindenkinek csak javasolni tudom, hogy ilyen apró kellemetlenségekből ne csináljon magának problémát. Aki utazik annk számolnia kell azzal, hogy az út során sok minden előfordul.
Előzmény: marcipannyuszi (177)
ego Creative Commons License 2001.09.05 0 0 179
Marcipannyuszi bejegyzéséből úgy tűnhet, hogy az ITB-nek köze lehetne ahhoz, hogy a MALÉV mikor indít járatot Ciprusra. Ez messze nincs így. Én majd húsz éve voltam először Cipruson, de már akkor is ez volt a - csúnya szakszóval - menetrendi fekvés. (Pedig akkor az ITB "még a világon sem volt.)Mint ahogyan Kairóból és éjszaka repülnek a magyar gépek. Ennek nincs egyéb oka, mint az, hogy a MALÉV azt a kevés gépét ami van, teljesen érthető okból minél jobban ki akarja használni. A nagyobb távolságú járatok éjszakai indulásai azt eredményezik, hogy hajnalra itt vannak gépeik, amik azután a reggeli órákban - megint csak menetrendi szakszóval - befordulnak az európai járatokra.
Előzmény: marcipannyuszi (177)
Vad Creative Commons License 2001.09.04 0 0 178
azt én se, általában délig kell elhagyni a szobát, és aztán váltás

(ciprusra én is olyannal mentem:)) )

Előzmény: marcipannyuszi (177)
marcipannyuszi Creative Commons License 2001.09.04 0 0 177
Mondjuk én ciprusi charterről hallottam, ami hajnali 3 körül érkezik Larnaca-ba.
(ITB Hellas)

Nem tudom, az első napi szállás mit jelent ebben az esetben.

Előzmény: Vad (176)
Vad Creative Commons License 2001.09.04 0 0 176
olyat még nem, de:
AirContact iroda, Astoriánál, Károly krt páros oldal, a telefonfülkéknél
ők elvileg minden induló charterről tudnak, de rászámolnak 1-2 ezer Ft-ot
Előzmény: marcipannyuszi (175)
marcipannyuszi Creative Commons License 2001.09.04 0 0 175
Köszi az info-t!

Hallottál már olyan charterről, ami hajnalban érkezik meg a helyszínre?

Előzmény: Vad (174)
Vad Creative Commons License 2001.09.04 0 0 174
attól függ, hol és mikor.
szezonon kívül, Rethimno 7000 GDR/ 2 ágyas szoba/nap
szezon végén Iraklion: 7000 GDR/ 2 ágyas szoba/nap
a partokon nem tudom, de szerintem nem több.
ja, Agios Pavlos, tengerpart, szezonvég emlékeim szerint 8000/ 2 ágy (ott nem volt hűtő, vagy csak nem kerestük), 10000/ 3 ágy
szezon elején déli parton volt kb 4000/1 ágy, 6000/ 2 ágy
de függhet sokmindentől, pl hogy mennyi időre bérled, ha hosszabbra, akkor kevesebbet számol, de mi össze-vissza utaztunk, ez nem derült ki.
a déli árak valszeg akkor voltak ilyenek, ha min. 1 hétre mentél, (ott sátoroztam, csak érdeklődtem utána)
ha németnek néz, akkor többet:))
egyéni szimpátián is múlik
Előzmény: marcipannyuszi (173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!