Kérdezz, jár erre pár guru. Hamarabb kapsz választ, ha precízen leírod mi a baj (oprendszer, sw verzió, hibaüzenetek, egyéb) - de kérünk, egy kérdést ne írj bele több topicba, kérdezés előtt keress vissza, hátha már volt a problémád.
Ja, és amennyiben warez windowsod lenne, ez nem az a hely ahol segítene bárki. És kodekpakkot, soha, sehova sem teszünk fel.
Nyilván megsérült a rendszer. A neten több dolgot javasolnak megoldásként. Az egyik az, hogy a gép bekapcsolása után elkezdjük szorgalmasan nyomkodni az F8-at, és ha feljön a menü, akkor abból kiválasztjuk a legutolsó helyes konfiguráció menüpontot.
Ha ez nem segít, akkor meg lehet próbálni a másikat: boot a Windows 7 telepítő DVD-ről, aztán amikor rákérdez, akkor Telepítés, majd A számítógép javítása. Ha még tovább kérdezősködik, és lesz Indítási javítás lehetőség, akkor azzal is lehet próbálkozni.
Mivel tök új a gép, az a legegyszerűbb, ha nekifutsz újból az egésznek. Húzd ki a dugót, kapcsold le a modemet a telepítéskor. Amikor rákérdez, mond neki azt, hogy hagyjon békén a hülyeségeivel, majd később beállítod, nem akarsz te ott rögtön fellépni. Amikor kész, 3x újraindítottad, akkor kapcsold be a modemet.
Persze neki lehet állni megkeresni hol szúrtad el, de egy win7 telepítés nem egy nagy idő, pláne egy amúgy is kopasz gépen. Az utána következő frissítgetés viszont rettenet idő lesz.
Sziasztok.
Win7 rendszerem van.
Adott egy Saját meg egy vendég fiók.
A saját fiókba belépve üdvözöljük felirat után fekete képernyő jön be és semmi nem történik.
Tegnap este még be tudtam lépni semmit nem telepítettem rá.
Mi lehet a gond?
Az alábbi eddig még nem tapasztalt problémával állok szemben. A pc nem új de nem is a legrégebbi. A win 7 Pro. volt rajta.
Mivel nem sokára megszünik a támogatása, aránylag olcsón hozzá lehetett jutni a Win 10 hez, (azt híresztelték, hogy a win 7 hardwerén fut a win 10) vettem egyet. Próbálom felrakni, viszint a telepítés 67%-ánál hibára ál és befejezi a tzelepítést. Ezt elpróbáltam 3 szor majd a szoftver értékesítő szerint az alaplap régi és a WIn 10 nem támogatja. Az árát azonnal visszadta.
Most jön a gond. A wIN 7-t teljesen tisztán újra telepítettem. Rendben volt minden de sajnos nem kapcsolódik a netre automatikusan. Jelszót és felhasználót kér. Ilyenem nem volt, kérdeztem a szolgáltatót( PRtelekom). Szerinta valami más baj leht mert nincs és nem is tud adni jelszót. Most itt állok. egy tiszta géppel csak nem tudom a netre csatlakoztatni. Ha valaki tudna ez irányban segíteni megköszönném. T: nagy6os
Ennyi? Ötleted sincs az MSE/Defenderről, hogy mennyire jól megírt szoftver, milyen találati aránnyal és önvédelemmel dolgozik, csak rögtön gagyinak mondod, mert a rendszerbe épített (nem az) védelem? Legalább valami szakmai érved lenne..
Ha megnézitek a sima sarus csatlakozókat, azokon is van ilyen. A jobbak olyan szemétül meg tudják fogni, hogy alig lehet szétszedni. Vagy egy kis kallantyúval kell kiemelni.
'These holes arent there without a reason. If you were to take apart a type A or B socket and look at the contact wipers that the prongs slide into, you would find that in some cases they have have bumps on them. These bumps fit into the holes so that the outlet can grip the plugs prongs more firmly. This prevents the plug from slipping out of the socket due to the weight of the plug and cord.'
Sz'al lehet(ne) kis buckó az érintkezőkön, amitől stabilabban fogná a villát.
Sőt megkérdeztem több villanyszerelőtől is, de nem tudják az okát. Valamiért pedig ilyen lyukas, de nem találok benne logikát, de ez semmit sem jelent.
Egyszerű gépek mint pl. egy turmix gép, vagy egy daráló azoknak a csatlakozásán nincs lyuk, de ezek nem itt készültek, de be lehet dugni a konnektorokba.
Egyáltalán nem, sőt, a saját gépemtől távol tartom, amíg csak lehet. Viszont ha már 10-es van egy gépen, akkor szerintem elég rá a Windows Defender védelemnek. De ha valaki mindenáron fel akar rá tenni valami más vírusvédőt, vagy akármit, hát tőlem aztán teheti. Afelől azonban nincs bennem kétség, hogy akár így tesz, akár nem, ha megmarad a 10-esnél, akkor előbb vagy utóbb szopni fog vele.
A pirossal bekeretezett van nálunk, de amit kékkel jelöltem be is jó (az egy átalakitó, vagyis adapter szerű kütyü).
Itt a cim kicsit más mint otthon. Az utca neve az ami A betűvel kezdődik a cimemben Los A......tes, nincs házszám, hanem minden háznak neve van, az én házam neve M betűvel kezdődik M......lina, a városrész pedig La Florida.....a többit biztos kibogoztad :)
Persze, azt is lehet. Nem is állítottam, hogy nincs olyan ingyenes, ami használható. De azt tartom, hogy a 10-esre a Windows Defender mellé vagy helyett felesleges akár ingyenes, akár fizetős másikat feltenni. Win 7 esetén én is azt tenném, amit írtál.
Töltő akkor okés, megpróbáltam kibogozni, hogy mi az utca és a többi. A várost megismertem :-D Pár baromság lehet érkezik, de vedd lazán....
Ellenben ott melyik dugó van? Töltőből akad lassú, de van napelemes is... Meg mittomén. Ennek fele sima ügy. Csak nem vagyok tájékozott a helyi viszonyokban:
Ezek szerintem pont jók lennének és a postán már jól ismernek. :)
Hajszáritó, arcfesték, művér nem igen kelendő itt. Jobb a műszaki cikk, mint ledes égő, usb mobiltöltő (pont jó is lenne a Huawei telefonomhoz, mert aki elhozta a telefont a töltőt valahol elhagyta). Számitógépen töltöm USB-s kábellel de igy sok sok óra mire feltöltődik csórikám.
Memória telefonba, pendrive ilyesmik amik nagyon jó lennének saját használatra vagy ha nagyon meg lennlék szorulva el is tudnám adni, cserélni.
Nagyon szépen köszönöm előre is, nagyon aranyos vagy, hogy segitesz.
Köszi a választ, akkor nem szórakozok másik víruskereső felrakásával. Win 7-en az "ESET" (régen NOD 32) víruskeresőt használtam úgy, hogy a licensz hosszabbítást, újságokban található kóddal oldottam meg.
Vagy olyan kérdés, hogy hajszárítót küldjek, mert arra éppen szükséged van, vagy azt tudod jobban a napi dolgokra csereberélni, esetleg egy kicsit nyugatibb kivitelű sminkkészlet ér-e valamit a feketepiacon amiért hasznos dolgokat kapsz cserébe? Csak azért ez jut eszembe példának mert fotós hülyeségekhez és unokahúgoknak raktározom be a hasonlókat. Aztán lassan farsang, kell kölköknek az olcsóbb arcfesték és a művér... Ha nem csak számítógépes szirszar az irány.
Akkor az nekem lehet egyszerűbb, mert egész jó áron szállítanak közvetítővel harmadik országból. Onnan akkor műszaki cucc, bizbasz, USB-s mobiltöltő, napelemes világítás, mi a fenét találjak ki? Fele Neked is jó, de ha cserealapot képez túrórudira, vagy bármi hasznosra, akkor ezekből mennek apránként a pakkok. Egy nagyot nem nagyon merek, legfeljebb sokat jársz postára, ha az közel van. Ha nem annyira, akkor optimalizálom közepes méretű csomagokra és megpróbálom kitalálni mire van szükség.
Szerintem nem érdemes. A komolyabbak ugyanis fizetősek szoktak lenni, és nem látom be, hogy miért kellene megvenni rá egy másikat, amikor ott a Defender, és az is egész jól működik. Ha valaki nagyon akar, akkor persze feltehet rá mást. Én úgy tudom, hogy a Defender ilyenkor kikapcsolja magát (ha az a más valami korrekt vírusvédőként települ fel), és nem akadnak össze. A Defender tűzfala viszont továbbra is működik, gondolom, hacsak a másik szoftvernek nincs saját tűzfala. Ha van, és be is kapcsoljuk, akkor lehet, hogy a Defender abból is kikapcsolja a sajátját (ebben nincs tapasztalatom, mert a fentiek miatt soha nem tettem fel 10-esre más vírusvédőt). De ha esetleg nem kapcsolja ki, akkor ezt kézzel meg lehet tenni. Mindenesetre egyik esetben sem árt ellenőrizni, hogy be van-e kapcsolva.
Én még variálok magammal, hogy mi a fene is legyen, egyik nehéz, másik lassú, kis laptopot meg tényleg sajnálom, hogy pofánverik útközben :-/ 110 voltos LEDesre viszont ha szükséged van, azt intézhetek párat. Vagy mikor mi.
Szeretném megkérdezni a hozzáértőktől, hogy a Windows 10 re érdemes feltelepíteni egy "komolyabb" víruskeresőt, vagy elég a beépített (Windows Defender) is. Amennyiben érdemes, akkor mehet a Defender mellett, vagy azt ki kell kapcsolni?
Aztán ez vagy felesleges pazarlás, vagy ki találja ki azt az X időt és milyen eszköznél? Van rá valami táblázat? Sok cég ugye gariidő/támogatás alatt tartja, aztán kiszórja, az is egy fajta gondolkozásmód. Csak néha minek, meg aztán nem is mindig olyan egyszerű folyton cserélgetni, meg kellhet még régi OS is valamire. A backup is jóság, csak akkor mi van ha napok alatt lehet visszatölteni? Szerintem ezekbe bele se menjünk, múltkor is valaki hobbista csoportban otthonra teljesen komolyan szalagos mentést ajánlott, mert az hú de jó. Ahamm. 1-2 terányi cucchoz vegyünk 20-30 darab 10ezer forintos szalagot, napi mentés az napi 8 óra, cserélgessük, sokat zabál, folyamatosan foglalkozni kell vele, simán egy Win10re csak úgy rá sem dugod, oszt akkor a magnó árát nem emlegettem, bár állítása szerint Ebayen már tök occsó. Hát jahh, csak gondoljuk már végig, mielőtt haladó kategóriás júzernek hülyeséget akarunk mondani.
De az, hogy Trial, nem azt jelenti, hogy bárki bármeddig használhatja, hanem azt, hogy ingyen ki lehet próbálni, de ha úgy döntesz, hogy szeretnéd tovább használni, akkor bizony meg kell venni. Ha ezt nem teszed meg, akkor illegálisan használod.
És bár igaz, hogy bármi el tud romlani azonnal (és valóban, nemrég is találkoztam olyan hdd-vel, amit ki is szedtünk a külső házból, hogy eldönthessük, melyik krepált be, és valóban, fel se ismerte a gép a diszket direktbe' se), én nem az ilyen esetekről beszéltem, hanem a vinyók esetében nagycságrenddel gyakoribb "bad sector"-osodásról.
És nem, a hagyományos merevlemez qrv@ra nem szokta azt csinálni, hogy néhány hibás szektor megjelenése után azonnal és végérvényesen totál elérhetetlenné válik, hanem az esetek túlnyomó többségében még az adatok nagy része menthető (a megfelelő programokkal, pl. a dd[_]rescue-val). Az ssd-knél pedig az említett teszt szerint éppen fordítva van!
És nem, a BACKUP baromira nem erre van: a backup arra van, hogy ha a teljes mentés nem sikerül, akkor se vesszen el minden adat. Sajnos többnyire nem tudgya az ember úgy megcsinálni a mentéseket, hogy minden időpillanatban mindenről legyen teljes másolata, de egy hiba esetén rohadtul nem mindegy, hogy mondgyuk egy adatbázis esetén még (úgy technikai, mint ügyviteli értelemben) van módod leállítani a szolgáltatást, és csinálni egy konzisztens mentést, vagy állhatc neki nyomozgatni, hogy az ut'csó backup óta vajh' mit is kell újra rögzíteni/feldolgozni/bekérni/stb.
Te egyébként vadász vagy? Mer' jóelőre szólok: nem én vagyok a medve...
Aha, épp ezért írtam úgy, hogy 'lehetett'... A gyakorlatban már ~10 éve is a petabájtos (összesített) írásnál kezdtek hullani.
Ja, egy nagyon fontos dolog viszont kimaradt előbb, amit írni akartam: ezeken a nyúzóteszteken kiderült, hogy ha egy ssd-n már az oprendcer számára is észlelhető "szektorhiba" keletkezik, akkor a legbiztosabb megoldás azonnal, (fizikai) leállítás nélkül csinálni róla (vagy legalább a kritikus részekről) egy teljes imidzset (dd_rescue, ugye), mert legtöbb esetben a következő bekapcsoláskor már teljesen olvashatatlan lett az eszköz!
4-10: én szerintem tele vagyok "korábbi" SSDvel, akkor sem a legmárkásabból bevásárolva még egész jól vannak. Ott inkább logolás volt rajta, de 30-60 gigás szirszarokon komplett Win is valami cserélhetetlen eszközben. Alig pár 200 giga környéki cucc van, amit írással nyúztak meg, iszonyat mennyiségű tera belement videós ismerősnél alig 5-10 giga üres hely mellett. 60 gigásat most átraktam célcuccokba meg hobbizni, azok verik kb. a 10 éves alap win/visual studio/fordítás napi 20 órás melót, de már a PS emulátorba is kicsi, inkább vettem újat, amire ki is férek.
Ps. Az analfabéták szerencséjére már a rendcerek is törődnek velük, sz'al egy új telepítésnél nem lesz gond. Ha viszont valaki bele akar piszkálni a dógokba, akkor nem árt tisztába' lenni ezekkel (sem)...
1. Nem árthat ellenőrizni, de már jó pár éve minden rendcer fölismeri az ssd-ket, és alapból bekapcsolja.
2. Nagyon fontos, de erre is igaz az előbbi mondás: régóta ez a default.
3. Szintén fontos; nemcsak hogy teljesen fölöslegesen nyekteti a "vinyót", de kifejezetten káros is az állandó ide-oda irkálással, ami az ssd-k legnagyobb ellensége... Ráadásul még azért is értelmetlen, mert az ssd firmware-je "saját hatáskörben", az oprendcer felől nézve transzparensen úgyis pakolgatja az adatokat a különböző területekre, hogy lehetőleg egyenletesen használódgyanak elfele. Pont ennek tenne keresztbe a defrag.
4-10. A korábbi ssd-knél lehetett jelentősége, a mostaniak azért már korántsem annyira kényesek.
11. Ez megint igaz; normál vinyónál is nagyon le tudgya fogni a teljesítményt, ha nincs hely a fájlrendceren az optimalizálásra, ssd-nél meg az esetleges hibák, bizonytalanságok kezelésének esélyét csökkenti. Van ugyan saját tartalékja az eszköznek is a "látcó" területen kívül, de -ha jól tudom- szükség esetén a "rendes"-ből is tud gazdálkodni. (Ez utóbbiban nem vagyok teljesen biztos, nem volt teljesen egyértelmű a cikkből, ahol erről írtak...)
12. Van alapja. Ez is millió apró írási művelet, és nagyon ritka az a környezet, ahol szükség van rá...
Start menü/ futtatás keresőjébe be kell írni azt hogy: "services.msc". Keressük meg a Windows Search szolgáltatást és kattintsunk rá kettőt. Kattintsunk a Leállítás gombra és az indítás típusát állítsuk így: "Letiltva""
Ja, ezt mondjuk minek? Terjed, mint valami ige. Tudom, ír majd a gépen és olvas is. Nahát, egy adathordozónak pont ez a lényege, de indexelés nélkül akkor miképpen keresek a levelek közt? Aztán ezekt egyik ilyen eszet osztó sem értette, csak jött, hogy kapcsoljam ki, mert. Mert amúgy mi lesz?
Miért tiltsam le a hibernálást? Én évek óta használom a gépeimen.
Bngészési előzmény? Hogy el legyen darabolva és lassabb lemezről fusson?
Néha akkora kezelhetetlen marhaságok futnak, egy folyamatos ide-oda torrent vagy tele meghajtó az látványosan bír ártani, de amúgy ezeknek mi lesz a lényege? Tovább bírja 4 perccel, de már úgyis kidobtam kétszer mert kicsi volt?
Volna egy kérdésem a gurukhoz, elsősorban azokhoz, akik már elég jól tisztában vannak az SSD tulajdonságaival. A következő oldalon egy cikk leír néhány lépést, amit az írója szerint célszerű elvégezni, ha beüzemelünk egy SSD-t. Mit gondoltok, valóban szükséges ezek mindegyike? Vagy párat el lehet hagyni, esetleg hozzátennétek még valamit?
Jogos, elnéztem a mennyiséget, nem tűnt fel, hogy az csak 2 Giga. Ebben az esetben valóban célszerűbb mást használni, ha ennél több hely kell. Ha ennyi is elég, akkor viszont jó ez is.
Bár nem engem kérdeztél, és a Google One-t javaslom. Igaz, 1 TB nincs, csak 2TB, de az 3590 Ft/hó. (Ha jól tudom, a Dropbox-nál 1 TB kerül kb. ennyibe)
Én egyelőre az elődjét, a Google Drive-ot használom, ahol 17 GB jár ingyen (Ha van Gmail elérésed, akkor ez neked is van legalább 15 GB, ahol tudod tesztelni a működését). Az kezeli az alkönyvtárakat és elérhető telefonról). Win10-el még nem próbáltam (majd januárban), de miért ne tudná.
Ami engem illet, én már csak azért is utálom, mert nagyon erőszakos, ha nem irtom ki teljesen, akkor képes visszamászni, illetve hiába mondom neki, hogy ne induljon el, mégis meg akarja tenni.
Letelepítettem, kipucoltam, feltelepítettem... nem ok.
Partíciót formáztam... nem ok.
Felhasználót töröltem, újra létrehoztam... nem ok.
Esetleg egy olyan alternatívád van amin kapok 1TB tárhelyet úgy hogy az alkönyvtárakat is kezel, telefonon és Win10 alatt is fut? Nem mellesleg a mostani jár a telefonos előfizetésemhez, pont 0 Ft -ért.
Vajon mi lehet az oka hogy amikor a Microsoft OneDrive indításakor, bejelentkezés után amikor lehetőséget ad a program hogy a Saját OneDrive mappa helyét megváltoztassam egy, nem a rendszerfájlokat tartalmazó, hanem egy dokumentumokat tartalmazó mappát adok meg a következő hibaüzenetet kapom:
"A OneDrive-mappa nem hozható létre a megadott helyen"
Eddig működött, egyszer csak már nem... pedig szerintem semmi nem változott.
MINDEN ÖTLETET szívesen fogadok, egyszerűen tanácstalan vagyok és nagyon mennie kellene ennek a dolognak.
Igen, képzeld, úgy is mondhatjuk, hogy szórakoztat, amikor fennakadás nélkül vagy minimális kieséssel meg tudok oldani olyan feladatokat, amik miatt a többség órákra, vagy akár félnapokra leállítaná egy országos szervezet munkáját...
Az már sokkal kevésbé vidám, mikor folyamatosan egyesek téveszméit meg fals infóit kell korrigálgatni.
Én sem olvastam el, sőt nincs is youtube fiókom. De elolvasás nélkül is tudom azokat az alapelveket, amelyek szerint bizonyos dolgokat nem teszek egyik fórumon sem. És ezeket meg is írják, így kb. 3 percembe telt megtalálni az idevágó passzust.
Egyébként próbálj meg "fellebbezni", ahogy írják, és töltsd ki az űrlapot. Azt ugyan nem ismerem, de feltételezem, hogy ha megírod, hogy nem ismerted ezt a tiltást, vagy megfeledkeztél róla (amelyiket hihetőbben elő tudod adni), és kéred, hogy engedjenek vissza, és megígéred, hogy be fogod tartani a közösségi irányelveket, talán visszaengednek pár nap után.
Annyi történt, hogy leírtam a véleményemet egy híres külföldi énekesről. Nem tartalmazott egyetlen káromkodást/csúnya szót sem és semmilyen reklámot se.
Egyedül abban "hibáztam", hogy a szöveget bemásoltam 20-30 videója alá. Hülye lettem volna újra legépelni egyenként, ezért másoltam be. Ha ez spam, akkor spameltem. Szerintem ez belefér a szólásszabadságba. Nem reklámoztam semmit és egyetlen csúnya szót sem használtam. Akik k. anyáznak, azokat érdekes módon nem tiltják ki...
Vettem egy használt laptopot, windows 10 Pro 64 bit van rajta.
Meg lehet valahogy állapítani, hogy ez a vindows legális-e? Olyasmire gondolok, mint régebben a "Genuine" program... vagy bármi másra. Köszönöm a segítséget!
Nálunk az internet mindig drága volt. Nekem is az alacsony volt a fél megás, de annyira lassú volt, hogy még az emailemet se tudtam megnézni néha. Márciusban fizettem elő az itteni legesleggyorsabb netre és nehezen de valahogy mindig kifizetem.
ez az egyedüli szórakozás, mert semmi más nincs itt.
A fizetés pedig 3 dollár, mert 2-ről 3-ra emelték novemberben.
Szóval én több mint 3 havi fizetést fizetek ki arra, hogy legyen kicsit rendesebb internetem......
Persze. Bármelyik, ami tud szektorszintű kopit. Először is a dd, ugye, ill. valójában a dd(_)rescue, ami(k) nem áll(nak) meg hibánál.
De ha csak logikai hiba van, akkor bármi jó. Pl. az Aomei is ezt csinálja, ha a 'sector-by-sector'-t bepipálod. Ha ezt nem jelölöd be, akkor ez a (free!) progi is csak az adatokat fogja átvinni!
The "Sector by sector clone" option is also available. It allows you to clone all sectors on source disk no matter they are used or not to destination disk. If you clone a large hard drive to a smaller SSD, do not choose this option.
Miért is ne keverjük? Figyu, majd ha érted a példát, amit mondtam, akkor gyere vissza vitatkozni, plíz...
Azt ugye tudod, hogy egy partíciót akár le is törölhetc, aztán újra létrehozhatod anélkül, hogy az adatokkal bármi történne? Csak mert mostanába' úgyszólván rendceresen csinálom éles, nem vicc-rendcerek szerverein, többnyire menet közbe'...
Nálatok lehet, hogy szar, nálunk ez a gyors internet. Én a leggyorsabbat fizetem ami 10 mega és 10 dollár havonta. Szóval luxus is, mert van a fél megás, 2 megás és 3 megás net. Én a leggyorsabb csomagot fizetem.
Köszi! Ez nekem most pont jól jött. Épp egy ilyen akciót próbáltam az egyik gépen, de a másik programmal (Macrium Reflect) hiába klónoztam, nem indult el a rendszer az SSD-ről. Így viszont, ahogy leírtad, csont nélkül.
Létezik olyan HDD klónozó szoftver, amely annyira tökéletes másolatot készít a lemezről, hogy a másolat merevlemezen (tehát nem forrás lemezen) a törölt fájlokat meg lehet találni és visszamenteni?
A Minitool lemezklónozás lehetősége sem bitről bitre másol. Ezért tud átméretezni és ellenőriz fájlrendszert is. A partíció- és lemezklónozás ugyanazt a bitről bitre műveletet jelenti szigorúan gondolva, csak a hatóköre más. A Minitool ebben az esetben struktúrát és fájlokat másol, mindegy, minek hívjuk.
Látom nem tudsz szabadulni a partíciók fogalmától. 1 ilyen alacsony szintű másolás nem törődik az adatstruktúrával; tehát ha lesz 1 partícionálatlan területed, akkor azt is átmásolja.
Erre persze rá lehet mondani, hogy buta; de nekem pont ez kellett.
Persze, mer' egy ilyen cucc buta, mint a főd. Sima fizikai kopit csinál szektorról szektorra. Ott nyilván nem lehet kisebb...
Bár tkp. még ez se igaz, mer' ha a forráson van elég szabad hely (pontosabban nincs túl sok adat), akkor simán meg lehet csinálni, hogy megfelelően lecsökkented a partíció(k) méretét, hogy ráférjenek a cél-diszkre, aztán hajrá, mehet a buta klónozás. Simán működni fog az új, kisebb diszken.
A fentiek nyilván az alapértelmezett konfigurációkra és tudatlan felhasználókra vonatkoznak, aki(nél) meg nem olyan (van), az úgyse dől be egy ilyen használati utasításnak...
Én adatok alatt a vincseszteren levő adataimat értettem. Az csúnya lenne, ha azokba piszkálna!
Lényeg: az általam említett AOMEI Backupper Standard (jelenleg 5.3 verzió) nekem megfelelően működött (Ajánlani meg minek ajánljon az ember csak leírásból ismert rendszereket...) Ingyenes (free). Ugyan a "System Clone" nem működik, de a "Disk Clone" a működő rendszer alól indítva elvégzi a teljes lemez átmásolását. Eddig vagy tucatnyi esetben használtam, Sata, ide és USB-re csatlakoztatott vincseszterekkel. (Még felcsatolt vhd is szerepel a listán.) Az indulási kérdés pedig az volt
új hdd ( C: meghajtó lesz) vételekor kötelező a teljes installálás vagy elég ha átmásolom a régiről a fájlokat az újra?
********
Ennek tökéletesen megfelel. Tény, hogy nagy és teli vincsesztert kisebbre nem lehet klónozni. Tehát a "System Clone" hiánya létező dolog. De azért a 15 EFt megtakarításért érdemes lehet a kerülő utat használni.
(Otthoni, nem professzionális felhasználókról beszélek. Az adatokat másik vincseszterre elmenteni, hogy a forrás vincseszteren a rendszer maradjon és azt "Disk Clone"-val már átrakható. Ez hagyományos és nagyméretű vincseszterről való 120/240 GB-os SSD-re áttérésnél lesz érdekes. De ebben az esetben az adatok átrakását amúgy is meg kell oldani valahogy.)
Összevissza beszélsz, de legalább sokat írsz. Írtam, nekem is akad ezer dolláros csoda klónozóm, de minek ez ide? Mondjál valami programot, amivel meg tudja csinálni és kész, többi mese nem számít. Én pld. sokat emlegettem már a MiniToolt, mert csak, aztán ott van ingyen, működik, mi kell még? Miképpen jön ide a dokkoló, meg csatolófelület meg izé? Ott főleg a driver tudja elvinni borért az egészet, de mintha HDD/SSD-ről lett volna szó, csak nem IDE közt mozgolódunk.
Csomó cucc nem csinál mást, csak megfelelő méretre csinálja a kért partíciót és átmásolja rá a fileokat. Pár meg úgy, hogy ha a cél kisebb, akkor csinál egy nagyobbat és utána méretezi kisebbre. És?
Hát itt a felvetésekkel való vita helyett próbálok a kérdezőnek segíteni: Dokkolóra biztos igaz lesz a megállapításom. De ez csak akkor megoldás, ha mindkét merevlemez SATA.
Ha más a csatolófelület, akkor PC-s program kell. Illetve még a gyártó sem mindegy, mert bizonyos gyártóknak vannak a célra ingyen használható szoftverjeik; de ez csak az ő termékeikkel müködik együtt.
Fekete dobozt persze, hogy hallottam repülőgépek esetében. :)
Ha nem lenne router (is), akkor nem lenne elég simán rádugni a gépet, hanem a gépen kéne állítgatni mindenféle dógot: a kapcsolat típusát, esetleg login-nevet + jelszót, stb. --- A régi TP-Link routerem az be lett állitva, már nem emlékszem, hogy hogyan mert vagy 15 éve. Azt kicseréltem erre az újabb gyorsabb kütyüre.
A modem a szolgáltatóé ez tárcsáz, jelszóz, IPcímet oszt DHCP-vel. Ha csak ebbe dugsz egy számítógépet közvetlenül az működik is azonnal. A routeredet átkapcsoltad Acces pointba, (hozzáférési pont) ezzel lett jelszavas wifid. A routerbe bele van dugva még egy "elosztó" azaz egy switch amibe a drótos gépeket kötötted. NEM
Az elosztóba van dugva a router. Routerbe semmi sincs dugva!
"Gondolom, ha lenne egy laptopom akkor abban is lene net wifin."
Hogyne.
"a modemem meg router. Szóval ez kavart be. Ki gondolta volna?"
Én :)
Ha nem lenne router (is), akkor nem lenne elég simán rádugni a gépet, hanem a gépen kéne állítgatni mindenféle dógot: a kapcsolat típusát, esetleg login-nevet + jelszót, stb.
"A fekete dobozt nem hallottam"
Na látod, minden kárból van valami haszon; a hálózatjavítás mellett érdekes új dolgokat is megtudhattál ;)
De a 'fekete doboz'-t szerintem már kellett hallanod: leginkább a röpcsikkel kapcsolatban szokták emlegetni. Igaz, ott picit mást jelent: ott olyan doboz, amibe csak befelé megy az adat, kifelé nem jön. Aztán ha lezuhannak, akkor megkeresik ezt a dobozt, és csak akkor szedik ki belőle az információt.
Bocs, nem tudtam, hogy nem tudod. Szóval a "feketedoboz" az egy akármi, egy rébusz, amit meg kell fejteni, de a lényeg, hogy nem tudunk róla semmit csak amit tapasztalunk a viselkedéséből. Az más kérdés, hogy az enyém tényleg fekete is volt. De koromfekete és egy szekrény háta mögött kiszedhetetlenül, így még a reset gombra se volt esélyem.
Neked tehát most van 3 szappantartód? :) 1 ADSL modem
1 router
1 switch
(2 szgép és 1 telefon)
A modem a szolgáltatóé ez tárcsáz, jelszóz, IPcímet oszt DHCP-vel. Ha csak ebbe dugsz egy számítógépet közvetlenül az működik is azonnal. A routeredet átkapcsoltad Acces pointba, (hozzáférési pont) ezzel lett jelszavas wifid. A routerbe bele van dugva még egy "elosztó" azaz egy switch amibe a drótos gépeket kötötted.
A switch-et nyugodtan kihagyhatod. Ha a routerben van szabad hely, akkor oda dugd a gépeket. Switch akkor kéne, ha felhúzol 1 vezetéket az emeletre és ott is el szeretnéd osztani a vezetékeket. De ha minden lent van egy csomóban akkor fölösleges, hibaforrás.
Az lehet a gond, hogy a géped is meg a router is csak a korábban volt, 4 és fél órás időeltérésről tud még, és mindenáron azt akarták/-ják beállítani. Állítsd a routerben is arra a zónára, amire a gépet tetted; sok jelentősége ugyan nincs, ha csak a wifit kell osztania, de mér' ne állítsuk be, ha már ott járunk? :)
Más: a 'fekete doboz' azt jelenti (elsősorban a technikában), hogy van egy eszközünk, amibe nem látunk bele, csak azt tudgyuk, hogy mi megy be és mi jön ki, és ebből próbáljuk kitalálni, hogy mit csinál. Persze átvitt értelemben is használják, szinte mindenhol...
Ha közvetlenül a modembe vagy bedugva akkor kell-e beírnod jelszót, vagy be lett-e írva valamikor a szgépbe? Vagy akármilyen gépet rádugsz madzagon, az azonnal kapcsolódik jelszóírogatás nélkül? -bedugom és megy, semmi jelszó nem kell. szolgáltatóm ad 4 gépre engedélyt.
A megoldás egy router ráakasztása, de acces pointként. Az IP címeket a feketedoboztól kapja. - fehér a modem de a többi stimmel
A routerem órája és a gépem órája között fél órás az eltérés. Szóval a router órája nem jár jól.
Ez számit valamit esetleg?
Egy próba erejéig tedd meg, amit mondtam: a switchből menjen a jel a router WAN-portjába, meg a saját gépedbe is. A routeren meg az "Access"-akármit válaszd, utána mindent hagyj alapértelmezésen.
Ok. megcsináltam. Igy szerintem jó is lesz. Köszi szépen.
Egy próba erejéig tedd meg, amit mondtam: a switchből menjen a jel a router WAN-portjába, meg a saját gépedbe is. A routeren meg az "Access"-akármit válaszd, utána mindent hagyj alapértelmezésen.--ok
Van egy 500 GB-os lemezed, amin 80 GB a rendszer és az adatok. Ezt egy 120-as SSD-re gond nélkül átrakja, az adatokba miért nyúlna bele? Akkor lehet gond, ha direktben írsz szektorokat a lemez végén. Átlag Jánosra nem jellemző, aki ilyet tesz, az nem érdeklődik itt, erről a témáról.
Nem tettem rá kísérletet, mert ha nem jön be, akkor nagy gáz lett volna. Így meg ami addig működött azután is működött.
Más esetben simán rátenyereltem volna azonnal a resetre oszt csókolom, de ennél az esetnél nem volt célszerű meglépni. Azért kérdeztem, hogy etus írogat-é jelszót, vagy már készen kap mindent a dróton?
Pedig akkor vissza szokott állni, de minek jön ez ide? Most 25 év után én is megleptem kollégát mindenfélével, amin csak pislogott.
T-s router, ASA, benne szerverek. Ármaszünet után semmi nem elérhető. Ezer újraindítás, táp kihúz/bedug, fejvakarás, nem megy. Én meg bedobtam a bombát.
Ha közvetlenül a modembe vagy bedugva akkor kell-e beírnod jelszót, vagy be lett-e írva valamikor a szgépbe? Vagy akármilyen gépet rádugsz madzagon, az azonnal kapcsolódik jelszóírogatás nélkül?
Nemrég egy olyan fekete dobozhoz volt szerencsém amire a ráírt jelszó természetesen nem volt jó, a wifi azonosítója is totál más volt így belelépni se lehetett, a wifi-re se lehetett rákapcsolódni. Reset gombot jegeltük, mert így biztosan működött dróttal bizonytalanba meg nem mentünk bele.
A megoldás egy router ráakasztása, de acces pointként. Az IP címeket a feketedoboztól kapja. Utána kicsit bajos volt újra belépni, de nem lehetetlen, csak az IP címét kellett előkaparni, vagy azt resetelni és újra beállítani. Innentől a routeren előzőleg beállított wifi már használható lett és még 4 drótos cuccot is rá lehetett kötni. 1 hátránya volt, fix ip címet nem tudtunk beállítani, mert a fekete dobozhoz továbbra se lehetett ugye hozzáférni. (Valami Trékábeles régi adsl-IPTV cucc)
2. az utolsó előttiben (...sistema) az első almenüről (valami 'időbeállítás' lesz)
Egy próba erejéig tedd meg, amit mondtam: a switchből menjen a jel a router WAN-portjába, meg a saját gépedbe is. A routeren meg az "Access"-akármit válaszd, utána mindent hagyj alapértelmezésen.
Router kell, jó az, de ha eddig átment rajt a nez, akkor az jó. NAT kb. az, hogy az ADSL modemed ennek az egy doboznak adja át a dolgokat, a router meg közvetít és pofázik a gépek közt, ami belső hálózat, de kifelé egy végpont látszódik. Címfordítás vagy mi. A varázslós menüjét kihagyhatod.
Az első kérdés mikor beállírom a routert az, hogy egyszerű wifi routernek szeretném, Acces pontnak vagy repetidornak (ezt nem tudom mi magyarul ilyen ismétlődőt jelenthet). Én mivel routernek szeretném mindig az első pontot választom.
Nme ezt kellen talán? Mi az a nat? Bocsi de tényleg ennyire nem értek hozzá.
Nálunk a vezetékes telefonon keresztül jön be az internet, amit a szolgáltatóm ad, szolgáltatom C.A.N.T.V.
A telefonkábel megy be a ADSL modemembe. Azon van egy port ahová az internet kábel egyik végét csatlakoztatom és a másikat, ha egy számitógépet használok akkor akkor a gépbe dugom. Ilyenkor azonnal van netem és minden oldal működik,
betölti és sebesség is elfogadható az itteni viszonyoknak megfelelően.
Mivel két gép van használatban ismerősöm gépe és az enyém, van egy switch (TP-link 5-Port 10/100Mbps Desktop Switch TL-SF1005D) és a modemból kijövő internet kábel egyik végét a switchbe dugom és a másik két gép internet kábelét. Igy szintén működik a net úgy az egyik úgy a másik gépben probléma nélkül.
Ha nem kellene wifi igy el is lennénk gond nélkül.
Ha a routert használom, akkor a modemből egyenesen a routerbe dugom a net kábelét a WAN portba ami kék színű. Ezen kivül van 4 db. sárga szinű lyuk amik a LAN portok. Oda dugom a két számitógépet. Ilyenkor nem kell a switch mert a 4 port elég, nincs több gép használatban.
Ha a facebook-ra gondoltál azt csak azért tettem be, hogy ha a routert használom be sem tölti az oldalt.
Tök mindegy, hogy most facebook vagy más oldalak, a lényegen nem változtat.
Ha meg humornak szántad a facebookot -sokan rühellik, tudom - nekem egyedüli kapcsolatom a külvilággal. Az összes ismerőseim ott vannak és csak igy tudjuk tartani a kapcsolatot. Mivel nálunk még hirek sincsenek, mindenről onnan értesülünk, ami a világban történik. A tévében persze van adó ami venéz és az állam adója és kizárólag olyan hireket közöl, hogy itt minden szép és jó és mindenki minket irigyel és példaképek vagyunk egész Dél-Amerikában.......(tudod cenzura van) és külföldi adókat elvették, nem lehet fogni, ahol az igazi hirek vannak. Szóval marad a facebook, instagram, whatsapp és társai.
Mivel router nélkül is működnek a gépek, arra tippelnék, hogy tkp. az a bizonyos "modem" is egy router --- a modemem HUAWEI ADSL MODEM Smartax MT880d
vagyis a tp-link csak egy fölösleges újabb kavarást (nat, route, stb) tesz a dologba, és azt kellene megmondani neki, hogy ezt ne tegye :)
Még az is jó lehet, hogy simán a switchbe van dugva, és AP-ként működik. ---ezt a részt nem értem kristálytisztán, el tudnád magyarázni kicsit részletesebben, hogy én is megértsem.
A switch szintén TP-link 5-Port 10/100Mbps Desktop Switch TL-SF1005D
A routeremet már irtam, 450Mbps Router Inalambrico N
A cél merevlemez meg csak ugyanakkora v.nagyobb lehet; kisebb nem, mint a forrás.
Lehet kisebb, de a rajtalevő adatmennyiségnél nem lehet kisebb!
Elvileg PC-s szoftverrel is lehet, de én nem találtom köztük jót és ingyeneset.
Tapasztalatom szerint az AOMEI backupper teljesíti ezt (az ingyenes verzióban nem elérhető minden funkció, pl. ha két partíciód van a forrás lemezen, klónozáskor nem tudod szabadon beállítani az új lemezen levő méretüket, de kis munkával utólag megoldható).
Másolással is lehet, de csak ún.klónozással; a sima file-másolás nem jó; mert nem mindegy hogy mit és hova ír fel a gép az új lemezen.
A cél merevlemez meg csak ugyanakkora v.nagyobb lehet; kisebb nem, mint a forrás.
Nem akarom reklámozni, de én a klónozáshoz vettem 1 olyan dokkolót, ami tudja ezt a funkciót. Elvileg PC-s szoftverrel is lehet, de én nem találtom köztük jót és ingyeneset. Elvileg pl.a Clonezilla tudja ezt (LIVE LINUX CD) de nekem pl.belefagyott tőle a gépem.
Ha nem akarsz rá költeni, akkor a telepítést ajánlom; csak mert akkor biztos nem futsz vírusba, hogy ha legális volt az OP.rendszered.
A tp-linknek elég jó emulátora van, amin végig lehet mutogatni a dógokat.
Mivel router nélkül is működnek a gépek, arra tippelnék, hogy tkp. az a bizonyos "modem" is egy router, vagyis a tp-link csak egy fölösleges újabb kavarást (nat, route, stb) tesz a dologba, és azt kellene megmondani neki, hogy ezt ne tegye :)
Még az is jó lehet, hogy simán a switchbe van dugva, és AP-ként működik.
Segíthetünk Spanyolul is, de az a TPLink nem egy rossz darab, más lesz a történet. Alapban pár perc lenne végigverni egy beállítást, de aztán ki tudja. Megpróbálok kitalálni valamit.
kisbetu149059 hsz-ével egyetértve, nem sima másolással működik. Én az AOEMI backupperrel szoktam. Feltelepítem a működő rendszerre, be az új diszket, és Clone -> Disk Clone. Régi vincseszter ki, helyére az új. SSD-re másolásnál az Align partition to optimize for SSD bejelölése fontos!
Ma is volt áramszünet (minden nap van több órán át) és mikor visszajött a villany akkor a gépek bekapcsolása után, pontosak az órák mint a két gépen. Szóval most semmi gondunk nincs, minden jó.
Ami továbbra is lassú az a net, ha a router rá van dugva a modemre. Ha csak egy elosztóval (egy kis doboz, switch a neve) osztom meg a netet ismerősöm és én gépemen akkor jó a sebesség.
Amikor csatlakoztatom a routert akkor lelassul és pl. a facebook oldalán még a képek sem töltődnek be, vagy ez a fórum oldal is nehezen jön be. Ezért biztos vagyok, hogy a router veszi le a sebességet. Megvan a másik router is, de az még ennél is rosszabb, mert ott meg szakadozik a net 5 percenként, ezen nem szakad meg csak lassúvá válik.
Az a baj, hogy nagyon nem értek a beállitásához, legalább annyira nem mint mikor a bios-ban kell valamit állitani.
Tudnátok segiteni? Nem tudok nyelvet változtatni a routeren csak spanyolul tud, a másik angolul volt, de gyárilag ilyen.
Én úgy tanultam, hogy a rendszert nem lehet másolással feltenni, azt installálni kell. És olyan embert se láttam még, aki szimpla másolással megoldotta volna.
Persze valamiféle ghostos varázslást el tudok képzelni, de az nem sima másolás.
Köze lehet a routernek az órához? Ott nem állitgattam semmit, mert nem nagyon merem babrálni mert nem értek hozzá.
A régi routerem ami megért vagy 15 évet nem olyan régen annyira rossz lett, hogy állandóan megszakadt a net, majd visszajött, hogy szinte használhatatlan lett. Az is TP link volt.
Onnan tudtam, hogz a router ami bekavar, mert ha csak rádugtam a modemre a gépet egy kábellal, akkor nem szakadozott a net és sebessége is volt rendesen.
Nem olyan régen egy ismerösömtöl kaptam ezt az újabbat, mert ö vett egy komolyabbat.
A you tubon néztem videókat és akkor állitgattam is rajta, de annyira elbabráltam, hogy már netem se volt.
Visszaállitottam a gyári beállitást és csak a gyors egyszerü (next gombok) beállit´sokkal lett rajta netem. Azóta nem piszk´ltam, mert nem értek hozzá.
A net nagyon lassú de ha leveszem a routert akkor meg nincs wifi a telefonomban. :(
Tudnál segiteni a beállitásoknál? Állitólag ez gyors router, nem is egy hanem 3 antennája van és a dobozán 450 a sebessége a régi csak 150 volt.
Igen van routerem. TL-WR940N márkáju. Elég lassú sajnos, de lehet nincs jól configurálva (beállitva, mert csak a gyors beállitás lett alkalmazva, tudod a next....next) Elég lassú is valamiért.
Amikor újra kell inditani a gépet akkor az óra elállitódott egy hete mindkét gépen késett fél órát.
Akkor kérdeztem itt a fórumon. Tanácsoltátok, hogy keressek másik időzónát ami -4:00 órás, Caracasi nálam -4:30.
Pár napig jó is volt arra az általam megadott városra szinkronizált és az óra pontos volt. Ma meglepődve tapasztaltam, hogy siet fél órát és ezért visszaállitóttam ami eredetileg is volt, tehát Caracas.
Többször ki be kapcsoltam a gépeket és most ok. Ennyi történt.
Pár napig jól működött az óra és ma 30 percet sietett. (átállitottam pár napja más időzónára, mert más megoldást nem találtam és mások is ezt tanácsolták a fórumon)
Visszaállítottam Caracast és láss csodát, a pontos időt mutatja. Nem értem mi lehet az oka, de lehet most jól szinkronizál mind a két gép az időzónával.
Olyat, amin forditott L alaku enter van, es a kurzorvezerlok folott is van egy egeszseges ures ter, valamint nincsenek rajta mindenfele extra gombok, es meg eleg vastag is?
Johet a link, ennyiert belefer egy tartalek porosodni.
Ne nyaggasd már Etust ezzel a nyelvkérdéssel, baszki. Pontosan tudod, hogy mit jelent az időzóna ablak, hatvanötször láttál már ilyet és hogy ott miket találsz a saját Windowsodon is, vagy ha nem, akkor meg inkább ne próbálj segíteni. Így legalábbis biztos ne. :-(
Nem tudtok. Mindegy a nyelv, sok variáció nincs. Egyedüli megoldás az volt, hogy átállitottam az időzónát egy más városra (más ország). Végül is így is működik, de még sem helyes, mert én még mindig itt Caracasban vagyok.
Néha átváltom a nyelvet magyarra, de ha jön ismerős (venéz) és valamit szeretne nézni a gépen, pl. ügyet intézni, csak néz ki a fejéből, mert semmit sem ért. Elég bonya neki a magyar billem is :)
Nekem mindegy a nyelv, de mivel itt élek ezért inkább jobb a spanyol.
time.windows.com, van beállitva és az, hogy szinkronizáljon be van pipálva.
Nálam a Caracas opció mellett UTC-04:00 eltolódás van, az általad betett képen -04:30 látszik. ---igen nálam -04:30 van. Fura, de ismerősőm gépén is igy van.
Válasz olyan várost ahol négy óra az időzóna. Venezuela megváltoztatta az idozonajat 4:30rol 4:00-ra. mivel xp-re nincsen frissítés ezért ajánlja fel neked a régi időzónát.
Első körben át kéne állítani ehelyett az ákombákomság helyett valami tisztességes világnyelvre, mondjuk magyarra. :) Utána könnyen be lehet lőni, a kérdőjelek helyükre fognak kerülni.
Win10-nél már mindent lehet állítani, kikapcsolni-bekapcsolni, a 1909-en biztosan.
Nálam a Caracas opció mellett UTC-04:00 eltolódás van, az általad betett képen -04:30 látszik. Szerintem ez attól függ, milyen időszerver van nálad beállítva.
Nézd meg, hogy ugyanebben az ablakban a Hora de Internet fülön milyen szerver van kijelezve, és ha nem time.windows.com, akkor a Beállítások módosítása (nemtom hogy van spanyolul) gombbal próbáld átállítani erre.
Gépemen és ismerősöm gépén, minden nap átállitódik az óra, ha újra inditjuk a gépeket.
Pontosan fél órát késik. Olyan mintha valamilyen időzónára automatikusan szinkronizálná magát.
Szerintem jól van beállitva, Caracasra van mind a két gép állitva, mégis késik fél órát. Pontosan 30 percet.
Mit kellene állitani, hogy maradjon a beállitott pontos időnél. Már unalmas állandóan állitani és ha elfelejtem akkor mindig fél órával le vagyok maradva. Pl. a mobilomon mindig pontos az idő és ott is ez az időzóna van megadva.
Jaaaa, nem laborban, hanem sima routerbe dugós vagy bármiben. Mindent megmér és aggódik. Neki sem robbant még képébe Vargáné, amit vállrándítással veszünk tudomásul :-D
De ha van tipped bármire, akkor jöhetnek, mert ebben gyenge vagyok. Műszert, Wellert, kézikütyüket már átruháztam, egyelőre ilyesmi táppal és szkóppal vagyunk csehül.
Tápban ne is, lehet benne jóféle alkatrész meg valami márkás koppintása, de a táp tud nagy bajt csinálni, abból inkább valami régi HP rüszme. :D Persze ha programozhatót akar, az abból is zsebbenyúlós. :D
Rábiza! Haver is beszállt, rendes cuccal de még alakítani kell rajta, mert dobozt nem lehet műhelyen belül elhajigálni, mondván büdös lesz vagy mi. És be akarja vezetni a csuklópántot, de végül meggyőztem, hogy ha esze van akkor nem használja, parasztvakításnak viszont egész kiváló lesz. Ráadásul nem nagy sörös, elmúlt három hónapban kettőt is ivott. Egyiket tegnap este, és szerintem ha még kettőt bever akkor állítom előbb végezetünk volna. Félig jó úton halad, tudja mi a jó szerszám és éppen valami labortápot keresek, de nem akar bízni semmilyen kínai cuccban :-D
Tuti, hogy csak egy kamufrissítés, hogy kipipálhassák a dolgot.
Ha az előző verzió kopasz telepítés volt akkor le is foglalt magának egy akkora területet ami frissítésekhez szokott kelleni neki, hogy ha teledugod a vinyót, olyan véletlenül se történhessen, hogy a roppant fontos dolog ne férhessen rá.
Ma is jó napom van, cégnél a HP T120-as plotter úgy döntött, hogy egyik gépről sem hajlandó nyomtatni, kivéve egy windows 7-es gépet. Ugye ez volt az, amin a WDS-t élből lelőttük, mert azzal csak egyetlen nyomtatás erejéig működött, többé meg nem, ellenben TCP/IP nyomtatóként csodálatosan dolgozott, feltehetően a legutolsó W10 frissítésig. Másik wifi megvolt, automatikus frissítés megvolt (abba belefagyott szokás szerint, így remegő kézzel ellenőriztem a rajta lévő firmware-verziót, a legutolsó van rajta), weboldala elérhető, onnét nyomtat is :D . Majd rádugom a 12 éves TPlink USB nyomtatószervert és remélem, hogy elégedetten hátra dőlhetek, mert azok a többi nyomtatóval mennek a frissítés óta is. Ma kaptam egy doboz Portert egy barátomtól, így szarok rá hétfőig.
Én is azon gondolkoztam, hogy az egyszerű saját tulajdonba vétel és TrueCrypt, PGP egyéb mellett hány normál, vagy extrém állatságot tudok felsorolni ami előfordulhat. Deminek. Végén ismét visszakérdeznek, hogy honnan veszek annyi júzert, aki még nem is sok csak a napi munkával jár és folyton lesnem kell az IPcímeit :-)
Van egy 1TB vinyóm ami fel van 2 részre partícionálva.
C: Saját (kóddal védett) - erről fut a win 7
D: vendég (nem védett)
A gépembe raktunk egy SSD-t erre került fel az új win7, innen történik a bootolás, viszont a kóddal védett régi meghajtómat nem tudom elérni. Mit tudok vele csinálni hogy a kódolást leszedjem?
akkor gyakorlatilag tök mindegy, hogy msi, asus, gigabyte vagy inno, és az is, hogy milyen 'sorozatú' maga a kártya?? a garancia 36 hó mindre, hasonló árban gt 730 van abban a boltban ahonnan venni fogjuk..
..márkák, modellek kapcsán: azt kell venni, amire sok garancia van, referencia NYÁK-ra építkezik szinte mindenki. A passzív hűtés jó dolog, ha van megfelelő szellőztetés, lehet, hogy szükség lesz a hűtés bővítésére abban a házban és talán jobb ötlet egy aktívan hűtött VGA. A gyári tuningolt megoldásokat én talán elkerülném.
Amit leírtál, ahhoz viszont jószerivel egyáltalán nem kell erős VGA, a Photoshopot leszámítva. Az verziótól függően támogathat gyorsítást a videokártyával, ezt nézd meg mindenképpen, hogy egyáltalán lehet-e értelme itt erősebb megoldásnak. A tápegység a jelenlegi processzoros függvényében elég lehet közép kategóriáig, illetve a PCI-E terhelhetőségéig szinte bárminek.
Mit jelent az, hogy a Lenovo PC csak az Nvidiát támogatja és az AMD-t nem, egyáltalán, milyen Lenovo termék ez? Csak mert ha az alaplapon szabványos PCI-E foglalat van, abba azt a szabványos csatolót támogató videokártya helyezhető. Az alaplap nem fogja megkérdezni a belehelyezett GPU eszközazonosítóját, hogy az Nv-t elfogadja, az AMD-t meg kiköpje. Elég csúnya dolog lenne tőle.
Üdv! Nem gamer pc-be vennék gpu-t. Gt1030 vagy ilyesmi elég lenne max 30 ezerért. Ez az egyik feltétel, a másik annyi, hogy nvidia chipsetes legyen mert a gép (lenovo) azt támogatja, az amd-t nem; a táp 280-300 wattos, sztem inkább passzív hűtős legyen.
Miket ajánlotok? (Zenei szerkesztések, proppfrexx futtatása, zenei streamelés, skype, photoshop és hasonlók fényképek, plakátok szerkesztésre, office programok futtatása, ilyesmikre kell ez a gép, max 1080p felbontásban, nem kell 4k, 8k).
A másik kérdésem mi a minőségi, teljesítménybeli különbség az asus, az inno, a gigabyte, és az msi gyártmányok között...cél a megbízhatóság...köszönöm a segítséget
Az utóbbi hónapokban Google Chrome böngészőt használva a YouTube videóit nézegetve/hallgatva a következő problémával szembesültem. Ha az egyik számot az ajánlott lejátszási időn belül úgy szakítom meg, hogy átkapcsolok egy másikra, akkor a háttérben továbbfolytatódik a zene. Ezt a kettős állapotot csak úgy tudtam eddig megszakítani, ha a böngészőmet teljesen kikapcsolom és újra elindítom. Van ennél egy jobb módszer is erre, milyen beállítási lehetőségei vannak még egy mezei felhasználónak? Válaszukat megköszönném.
A házat csak azért említettem, mert jó, ha van benne még hely, ahová rendesen be lehet tenni, vagy oda lehet fogatni. Bár az SSD-ben nincs mozgó alkatrész, így lehet, hogy az is elég, ha csak simán beleteszed valahová, ahová elérnek a kábelek.
Olyan nincs hogy csak úgy berakom a vinyó mellé (tehát ne kelljen kiszednem a DVD-t)?
Bocsánat, elbambultam, laptopban gondolkodtam! Pedig a RAM is egyértelművé teszi! Természetesen berakhatod!
Milyen márkájú lenne kompatibilis vele?
A márka szerintem mindegy (pénz és szerelem kérdése inkább), lényeges, hogy 2,5"-os legyen, ne mSATA, M.2. Olyan csatlakozód valószínűleg még nincs az alaplapodon.
Az az "x86 alapú PC" arra utal, hogy 32 bites rendszert használsz. Ebben az esetben (illetve ha ez így is marad) nem érdemes memóriát bővíteni a gépben, mert úgysem fogja tudni használni a 3,2 GB feletti memóriát, és már most is 3 GB van benne. Valószínűleg éppen ezért pont ennyi.
Az meg, hogy bele lehet-e tenni az SSD-t a HDD mellé úgy, hogy a DVD is megmaradjon, attól függ, hogy milyen a ház, az alaplap, és a tápegység.
Proharveren azt írták, hogy ha kevés a memória akkor hiába veszek ssd-t nem lesz gyorsabb, de szerintem is SSD-vel kellene kezdeni, csak nem voltam biztos benne.
Milyen márkájú lenne kompatibilis vele?
Nekem egy 128 vagy 256 elég lenne a rendszernek, a többi adat a hagyományos vinchesteren lenne.
Olyan nincs hogy csak úgy berakom a vinyó mellé (tehát ne kelljen kiszednem a DVD-t)?
A VezérlőpultMinden vezérlőpultelemRendszer megmutatja a RAM-ot. kép alapján az 3GB-nak tűnik. Kevésbé fontos, mint az SSD, ha van rá pénz esetleg az 1GB-t egy 2 GB-ra.
Kevés pénz esetén kapható a DVD helyére szerelhető adapter, amibe a régi vincsesztered berakod, így a "C:" (rendszer) vincseszternek egy kisebb 120 GB-os is elég lehet, az adatok mehetnek a régire "d:"-re (a mostani WD5000). (Egy 120-as SSD ~ 6,5 - 7 EFt az olcsóbbak közül + adapter ~2-3 EFt, míg egy 480-as SSD 18 EFt-tól. Az adapternél fontos a vastagsága, 9 vagy 11 mm-es!)
Megjött az új router, üzembe helyeztem, és felhívtam Anyut Skype-on.
Nem akarok semmit elkiabálni, de nem volt fagyás.
Aztán mennie kellett, de odatett a webkamera elé egy órát másodpercmutatóval, és most azt nézem, ahogy ketyeg. Egyelőre 1 másodperces lépésenként halad, ami biztató.
Minek ennyi router és wifi adó? Hol van ez, hogy így megbonyolítod? Legalább olyan csatornákon mennek ami üres? Vagy az egyik 2,4Ghz-es, másik 5Ghz-es?
Az nem működik, hogy a szolgáltatói szart lekapcsoltatod (lekapcsolod) a picsába, és 1db saját routeredben mac addresshez rendeled az ip címeket mind wifin mind lan-on? A gépek, telefonok maradhatnak dhcp beállítással. Na és a TV-t ugye alap, hogy drótozzuk. Meg mindent amit csak lehet. A wifi mindig csak egy eladható, "szükséges rossz" alternatíva, ha nem megoldható a közvetlen kábelezés, vagy ha nincs más mód, mint telefonnál.
Ne felejtsd a szolgáltatós eszközből átírni a DSL usernevedet és jelszavadat a saját router1-be. (ez nem azonos a router aljára írt belépési usernév+jelszóval)
Amint leOK-zod a változást minden kapcsolat megszakad és csak fixIP-s PC-vel tudsz belépni ha valami gond lenne.
Megnéztem, amit javasoltál, de ami listázást találtam egyáltalán, az annyi, hogy mikor milyen készülék csatlkaozott le meg fel, és ekkor meg akkor aktualizálta a rendszeridőt...
Van egy TPlinkünk, pillanatnyilag a fenti emeleten használjuk wifi-szóróként, de ha segítesz, esetleg kispórbálnám ezt a mögékapcsolás-dolgot. Sajnos a telekomos Speedportok nem arról nevezetesek, hogy a júzer azt csinál velük, amit akar. Hülyebiztosra vannak készítve, ami erős korlátozásokat is jelent.
Szerintem két napon belül megjön az új router, és akkor majd kiderül, ott van-e a probléma.
Túlságosan optimista nem vagyok, mert olvastam, hogy ez a router (Smart 3) a 925V-re épül (az a mostani routerünk). De ki tudja, lehet, hogy valami egyedi gond van.
Ha ez is pocsék, akkor veszünk egy Fritzboxot (vagy bérelünk - ugyanannyi a bérleti díj, mint a telekomos speedport-é, csak persze nem a Telekomnál.)
HTTP_USER_AGENT Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:70.0) Gecko/20100101 Firefox/70.0 navigator.userAgent: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:70.0) Gecko/20100101 Firefox/70.0 Your local IP address: 2003:eb:6706:180f:94d7:1a0d:79e0:c0fe
"Délután mondasz egy IPt és meglessük. Smokeping még mindig belülről menne, annak megint más a megfejtése. Speedtest a csomagokból is tud számolni és kintről nézi."
Bocsánat, neked teljesen igazad van! Meg voltam róla győződve, hogy leírtam a teljes hibajelenséget. Ezek szerint valahol máshol meséltem valakinek, és ott részleteztem a történteket.
Szóval:
A jelenség az, hogy 1. Szkájpolok valakivel, és hirtelen megáll a kép (amit én látok/hallok róla), és megjelenik egy üzenet, miszerint baj van a kapcsolattal, és megpróbálja helyreállítani. Ez meg is történik, egy olyan 10-15 másodperccel később minden folytatódik, mintha mi sem történt volna.
2. Weboldalak időnként nem töltődnek be. Reload megnyomására viszont szépen és gyorsan.
Azzal a 300Mb-os partícióval nincs dolgod. A rendszer hozza létre, ő is használja. Hagyd békén. Te használd a C:-t a programoknak, a D:-t az adatoknak. Az F: ha egy másik eszköz, vagy partíció, akkor arra is mehetnek adatok.
Megbuktam a win 8.1 telepítéssel. Úgy összekutyultam valamit a HDD-n lévő partíciók törlésénél, hogy keletkezett egy új 300 MB-os partíció, amit nem tudok az F: meghajtóhoz csatlakoztatni. Van valakinek ötlete, hogyan lehetne?
Nem tudgyuk, hogy 15 mp-enként küldi-e; azt tudgyuk, hogy 20-at küld 5 perc alatt... Láthatóan több szerverről jönnek ezek is, vsz. valamennyire randomizálva is van.
Nem fogok nekiállni drótcápázni, hogy megnézzem, mi történik pontosan, de ha kíváncsi vagy rá, csinálj több megszakítást, aztán elemezgesd... Sz'tem lesz olyan, amikor a rövidebb kiesést is észreveszi.
De amúgy tökmindegy, mert egy hang/video-kapcsolatnál sokkal kisebb a tolerálható ingadozás. Az is lehet, hogy csak vmi QoS-t kéne állítani azon a rúteren, ki tudgya..
Vagy a gépen... bár az egy windózon sz'tem alapból jól van.
This test is performed by measuring the time it takes for the server to reply to a request from the user's client. The client sends a message to the server, upon receiving that message, the server sends a reply back. The round-trip time is measured is measured in ms (milliseconds).
This test is repeated multiple times with the lowest value determining the final result.
Download
The client establishes multiple connections with the server over port: 8080. The client requests the server to send an initial chunk of data.
Tehát egyértelműen a kliens (azaz a mi gépünk) kezdeményezi a kommunikációt.
"nem árulta el hogy milyen és mekkora kiesésekre keres bizonyítékot"
Dehogynem: 10-15 mp-es szakadozásokra a Skype-ban, amik valójában akár rövidebbek is lehetnek, csak -gondolom- a kapcsolat visszaépítéséhez is kell még pár mp.
Délután mondasz egy IPt és meglessük. Smokeping még mindig belülről menne, annak megint más a megfejtése. Speedtest a csomagokból is tud számolni és kintről nézi.
"azt sem értem, hogy a smokeping szerint nem vagyok pingelhető, ugyanakkor a speedtest.net simán kiírja, hogy 5 ms"
Mert az elsőt a smoketest indítaná kívülről befelé, a speedtestet meg te pingeled belülről kifelé.
Na most biztonsági embert láttál már, ugye? Azok kiket szoktak megállítani mondgyuk egy irodaházban? Aki befelé menne, vagy aki távozik?
Hát ugyanez van itt is. A routerek alapból eldobálják a kívülről indított forgalmat, és csak azt engedik be, ami válaszként érkezik egy korábbi, kimenő (azaz általunk indított) kérésre.
Prezentáltam Szipolykaa-nak hogy mit látna ha sikerül belépnie..
Sajnos nem árulta el hogy milyen és mekkora kiesésekre keres bizonyítékot.
Szerintem minden szolgáltatós router (amit otthoni előfizetőnek adnak) blokkolja a net felől érkező pinget, ha pedig a routere fagy le az is látható lett volna ha megkeresi azon oldalakat amit mutattam a 148942-ben.
Felhívtam a Magentát, és elmeséltem nekik ötszázadszorra, hogy mi van. Elmondtam azt is, hogy fórumok szerint a router ótvar.
Abban maradtunk, hogy küldenek egy másik routert, méghozzá másik (újabb) modellt, valami Smart 3 vagy mit.
És arra is tudtak válaszolni, hogy muszáj-e telekomos routert használnom: NEM, de abban az esetben nem okvetlenül tudnak technikai támogatást nyújtani, kivéve 2 Fritzbox esetében (megmondták, melyik kettő).
Úgyhogy nemsoká lehet, hogy jóra fordulnak a dolgok.
Tűzfal kikapcs, mert úgysem tudjuk mit, csinál, mire jó, de csak a baj van belőle. Mondjuk saját hálózatról kívülről befelé a smokeping sem ér semmit úgysem.
Az a baj ezzel a kurva Telekommal, hogy hiába nyígok nekik, készséggel megmérik, akkor abban a pillanatban ofkóz minden tökéletes, és széttárják a kezüket: nincs itt semmi hiba, asszonyom, de ha akarja, kimegyünk megnézni, de ha nem találunk hibát, akkor Önnek ki kell fizetnie a kiszállást...
Ugyanakkor leginkább Skype közben érzékelhető a probléma: Anyukám úgy 10-15 másodpercre lefagy. Majd pedig folytatódik minden, ahol abbamaradt.
A hiba egyértelműen nálunk van, mert velünk mindenki fagy, ők egymás között viszont nem.
Öhm, nagyon bocsánat, de én egy egységsugarú júzer vagyok, és az általad leírtakból annyit értek teljesen jól, hogy router :-( Azért próbálkozom a router menüjében, de nem vagyok derűlátó az ügyben.
Addig is, a kettes számú kérdésre esetleg valami okosság?
A routered WAN portjának pingelhetőségét kell bekapcsolni.
Na igen. Ezt általában úgy adják meg, hogy az ICMP válaszokat kell engedélyezni. Ezt azon az oldalon, ami a képen szerepel, aligha lehet megtenni, mert ha jól látom, ott csak a TCP vagy UDP portok továbbítását lehet engedélyezni.
WRT firmel el megoldható.
Ezt a mondatot én sem értem...
A te routeredet nem ismerem, de a szolgáltatós eszközt én csak modem módban használom, azaz a pppoe dekódolás mindig a saját routeremen megy. Ezt javaslom neked is.
Én megpróbáltam rákeresni, de csak német nyelvű oldalakat találtam, és nem álltam neki ráengedni valamelyikre egy fordítót. Így azt gondolom, valószínűleg egyikünk sem ismeri azt a routert. Én is azt gondolom, hogy benne lehet a modem is, de még ebből sem következik, hogy lehet csak modem módban használni. Az pedig egyáltalán nem biztos, hogy PPPoE-t használ (nálam például kábelmodem van, és nincs router, se PPPoE, egyszerűen csak rádugom a gépet a modemre, és automatikusan kap IP címet mindenféle felhasználó azonosítás nélkül). Így aztán szerintem nem ártana egy ottani szakembert megkérdezni erről, aki jó eséllyel ismeri ezt a cuccot, vagy legalább a szolgáltatást, és így talán tud válaszolni ezekre a kérdésekre.
A routered WAN portjának pingelhetőségét kell bekapcsolni. WRT firmel el megoldható. A te routeredet nem ismerem, de a szolgáltatós eszközt én csak modem módban használom, azaz a pppoe dekódolás mindig a saját routeremen megy. Ezt javaslom neked is.
Nem akaródzik megoldódni az internet-szaggatásos problémám.
Amire jutottam: Fórumok szerint a Telekom Speedport W 925V routerje ipari hulladék, és nem én vagyok az egyetlen, akinek szaggat.
Amire szerettem volna jutni: ezt az egészet valahogy megmérni, hogy legyen valami kézzelfogható adat, aminek a birtokában felhívom a magenta céget. Találtam is egy ígéretes lehetőséget, ezt itt:
Csakhogy kiírta, hogy nem vagyok pingelhető, és ez valószínűleg valamiféle tűzfal miatt van.
Megnéztem a router menüjét, és lám csak, tényleg van tűzfal, viszont nem tudom, hogyan tehetném pingelhetővé a gépemet. Van egy olyan menü, hogy port szabaddá tétel (vagy valami ilyesmi, németül van...). Fogalmam sincs róla, mit kellene itt tennem:
Ez lenne az első kérdés, hogy mit kellene itt változtatnom ahhoz, hogy a fenti link elemezhesse az internetkapcsolatomat (Nulladik kérdés: jó-e ez a fajta teszt, és ha nem, akkor mi lenne a jó?)
Második kérdés: Mivel ennek a routernek a wifi jele is finoman szólva szar, hajlandó lennék beruházni valami jó routerre. A kérdés, hogy ha veszek egy nem telekomos routert, akkor az hajlandó lesz-e szóba állni a telekomtól bejövő jelekkel. És ha igen, akkor milyet javasoltok? Olyan kellene, ami stabil, lehet rá nyomtatót kötni, és a légyfingnál valamivel erősebb a wifi jele...
Szinte biztos,hogy nem volt megbontva ismerőstől vettem,teljesen karcmentes,mint az új.
Én megbontottam az összes csavar a helyén volt, a ventilátor lapátok tiszták,belül tiszta. Gondoltam megnézem a pasztát,talán kiszáradt,de nem, mint a méz olyan folyékony volt. Hiányozni csak a HDD hiányzott, és kapott egy 128-as SSD-t,és 2Gb helyett 4 Gb memóriát.Tudom így nehéz megmondani,de menthető,vagy kuka?
Mondjuk ha telepíteni bírta, akkor melegedhetett, de akár fw is elmehetett borért. Úgysem tudjuk kideríteni, meg aztán telepítés előtt kellett volna egy rendes teszt. Akkor megfejthető lett volna, hogy eddig bírta a golyózás vagy mi. Hiányos vas úgyis gyanús, én már lekaptam volna a burkolatot is. Persze megnézném nem kell, úgyis látszik a csavaron mit ki mennyire szedett szét.
Memória jó,SSD-t kivettem,a gép indul,de a Sony logó is rossz. Mint irtam egy másikkal ugyan így jártam,akkor elkönyveltem, hogy elszállt a video. A BIOS frissítés vagy csere okozhatja?
Sony kétmagos laptop,hiányosan vettem,majd összerakva windows 7 feltelepitve, majd a driverek után újraindítva, a kép "összetört"vagyis szines csíkok,és kockák.Valamit nagyon rosszul csinálhattam,és ez már a második. Pár éve hasonló gépen ugyan ez történt,akkor azt hittem tönkre ment a videokártya. Lehetséges hogy mégsem? BIOS-nál sincs kép.Köszönöm a segítséget.
Hát ez lefordítva annyit jelent, hogy kaptak 1 olyan gépet; ami annyit tud, amennyi korábban elképzelhetetlen volt.
Hogy mire használhatták azt nem tudom; de azt igen, hogy 1 sima asztali gépet nagyon könnyű órákra leakasztani. Ennyi munkát meg megcsinálhat az a gép percek vagy másodpercek alatt.
Ne csak mondjuk az op.rendszer betöltését képzeld el feladatnak; hanem valami komolyabb, erőforrásigényesebb dolgot.
De ha majd az internetes jelszavaid, meg a banki kódjaid nem védenek meg azok feltörésétől, akkor képzettség nélkül is érzékelni fogod a dolog gyakorlati jelentőségét.
Egy szép nagy szám prímtényezős felbontásához például.
Az rsa titkosítás wikipedia oldalán ez szerepel:
"Az eljárás a nagy számok faktorizációjának problémáján alapul, vagyis hogy egy kellően nagy számról nehéz megállapítani annak prímtényezőit. Ha egy szám két igen nagy prímszám szorzata, akkor ennek prímtényezős felbontása még nagyon gyors számítógépekkel is nagyon sokáig tart.
1994-ben megjelent Peter Shor Shor's algorithm című publikációja, mely megmutatja, hogy egy kvantumszámítógép elviekben végre tudja hajtani a faktorizációt polinom időn belül, mely az RSA és hasonló algoritmusok elavulásához vezetne."
"Hivatalos! Az Egyesült Államok elérte a kvantumfölényt! A Trump-adminisztráció, a Google és a Santa Barbara-i Kaliforniai Egyetem együttműködésében kifejlesztett Sycamore kvantumszámítógép 3 perc 20 másodperc alatt végezte el azt a számítást, amire egy klasszikus számítógépnek nagyjából 10 ezer évre lett volna szüksége."
Mit akarhatnak kiszámolni, aminek a számolási ideje egy klasszikus (átlagos?) gép esetén beláthatatlan idő kellene?
Akarhatnak? Rosszul fogalmaztam. Ki is számították. De mi a fenét?
Tehát már a programok is lassan nehézkesen indulnak, fagynak???
Ehhez valóban semmi köze se az internetnek se a szolgáltatónak.
Kérd meg a hozzáértőt (gyereket) hogy lépjen be a gépedbe és nézze meg mi a baj.
Két win10 gép közt nem kell telepítened semmit, ott a gyors segítség progi, csak beírod a kapott 6 számjegyet és a gyerök vezérelheti akár újzélandról is..
A szolgáltató a Deutsche Telekom (Berlin a helyszín). A szappantartóról a következő hsz-ban teszek be képet. A telefon teljesen rendben van. A routert már többször újraindítottuk, átmenetileg segít (vagy amúgy is éppen működik minden). ADSL.
Fotó a szolgáltatós szappantartóról? Optikai? Szolgáltató melyik banda? TV is abból megy, vagy egy külön, másik szappantartó is van hozzá? Telefon okés?
Egyébként meg... rángasd csak haza azt a büdös kölköt és csinálja meg. Kifizetted a munkadíját az iskolával.
Szolgáltatós speedport van de bele tudok lépni, MAC szűrni, meg ilyesmik.
Viszont a laptopot nem tudom drótra tenni, mert a nappali közepén van, és akkor kábelek lobognának mindenütt. Meg nincs tízméteres kábelem.
Meg amúgy is első lépésként valami olyan dolgot szeretnék a hiba behatárolásához, ami nem úgy kezdődik, hogy menjek el a boltba, és vegyem meg a hatszázadik kütyüt (a fenti emeleten már van egy második router, ugyanazzal a WLAN névvel, mint a lenti, és a Gyerök ki (vagy be?-) kapcsolt valami DHCP-t (nem tudom, mi az), a lényeg, hogy elméletileg a telefonok maguktól átugranak a fenti WLANra, gyakorlatban annyira szarul működik, hogy sokszor ingább a mobil adatforgalomra kapcsolok, mert nem győzőm kivárni, míg betölt egy oldal.
Régen voltak repeaterek, ne tudd meg, milyen szarul működtek.
Azt lenne jó tudni első körben, hogy az internet ilyen pocsék-e. Van valami módszer arra, hogy a szakadozgatást megmérhessem? Most például működik, minta kisangyal, simán elhiszem az 50 mbit/s-t. Máskor meg csak forog az a kis karika, én meg eret vágok magamon...
Esetleg indításként kapcsold le a gyerek ncore letöltését. :)
A laptopot tedd drótra, ha 1 helyen használod mindig. Ha kevés a drót, tegyél a szobába egy switch-et. A bejövő drót után ugye egy saját routered van amibe be tudsz állítani olyat, hogy mac addres alapján mindig azonos ip-ket osszon ki, az amúgy auto állásban hagyott masinákra? (hogy máshol ne kelljen bűvészkedni)
Vagy valami szolgáltatós akárhogy belőtt doboz van és csókolom? Fotót, nevet írj.
A felállás: a telefon- és internetvonal a ház sarkában levő helyiségbe érkezik be. Ott van egy modem.
A modemből be van drótozva a ház, minden szobában van egy LAN csatlakozás Cat5 vezetékkel. Ez a gép, amiről most írok, a nappaliban van, és ezen a LAN-on keresztül csatlakozik az amúgy 50 mbits/s netre.
Van ugyanitt még egy laptop is, de az már WLAN.
Meg pár telefon, szintén WLAN.
Namármost.
Az internet újabban szaggat. A WLAN sose volt valami jó, de újabban a LAN is pocsék. Skype állandóan lefagy azzal, hogy megszakadt az internet. Firefox lassan, NAGYON lassan tölt be. De bezzeg amikor megnézem speedtest.net segítségével, hogy mi a helyzet, akkor mindig példaértékű.
A szolgáltató csak hümmög, hogy ha akarom, kijönnek megmérni, de ha nem találnak semmit, akkor nekem fizetnem kell a kiszállásért (nem keveset).
Szerintetek hogyan határolhatnám be jobban a problémát?
ehhez azért némi ismeret szükséges, de sajnos ma mindenki meg a szomszéd gyerek is "ért hozzá", mindenki "informatikus", pedig ez is szakma és tudás
utána ezektől vagy ezek hiányától van az, hogy vagy nem sikerül a telepítés....vagy igen, de hulla lassú minden
végül is ha mehet lassan is a gép, akkor minek menjen gyorsan.......... -----igen természetes ez szakma és tudást igénylel, ez kétségtelen. Ismereteket lehet szerezni, pl. a fórumon feltett kérdésekkel és a kapott tanácsokkal. Nekem sem könnyű, mert ahol én élek csináld magad mozgalom van, vak segit világtalant. A vakok országában pedig a félszemű a király....:)
Otthon biztosna sok szakember van és még válogatni is lehet köztük és komolyan ilyenkor kis irigység is van bennem, hogy milyen klassz lehet. Bementek egy szakboltba ahol mindent meg tudtok venni egy helyen ami egy géphez kell. Elmentek egy szekihoz és megold minden géppel kapcsolatos dolgot, mint telepités vagy akármilyen baj.
Igen természetesen van bonyolultabb megoldás is, amiket emlitettél. Te szaki vagy én nem és az én módszerem lehet, hogy nem a legjobb, de én igy szoktam. Lementeni lementem én is ami kell minden telepités előtt, de a kérdező szerintem nem rendelkezik gyakorlattal és azért nem biztos, hogy meg tudná úgy csinálni amiket tanácsoltok neki.
Én nem haszunálok levelző progit, gmail és hotmail fiókom van és a webes felületen nézem meg a leveleimet. Ismerősőm Incredimailt használ, levelező progit, akkor természetesen lementem a programot és amikor újra kell telepiteni a gépét minden rajta van. Ebben a progiban van is egy olyan opció szerencsére.
Amikor én feltelepitem a gépemre pl. a win7. akkor a kedvenc programok feltelepitése után, felteszem az opera, chrome és firefox böngészőket. Ott van olyan lehetőség, hogy ha belépek az emailemmel akkor "szinkronizál" és minden jelszavam és könyvjelzőm azonnal megjelenik. Szóval azokat nem mentem le automatikusan ott lesznek. Pont úgy mint az okos telefonomon is.
2. ha már külső adathordózóra lementett minden adatot, akkor illene törölni is majd létrehozni új partíciót/partíciókat --igen ezt nem irtam le pont igy, de gondoltam értelemszerűen kell választani a partción törlést a lemezen és akkor tiszta lappal indul, minden adat elveszik de nem gond ha lementette. Mindig tiszta telepitést szoktam. Lehet particionokat is késziteni, de ez is bonyolult egy kezdőnek szerintem.
3. a biosba nem biztos, hogy mindekinek érdemes bemenni és állogatni, nem árt hozzá némi angol és tapasztalat (nagyon el lehet cseszni is)
bill gombbal kellene kiválasztani a bootsorrendet --- igen ez egyszerűbb megoldás, csak tudni kell milyen gépen milyen gombbal lehet előcsalogatni. Nem tudjuk milyen a gépe és milyen gombot kell neki megnyomni.
4. ha már fent a win nem ártana rendes gyári drivereket felpakolni és nem winre bízni ezt --- Ezt nem tudtam én sem, ebből is látszik, hogy nem vagyok szaki. Ha telepités után nincsenek sárga kérdőjelek az eszközkezelőmben akkor én nem babrálok semmit sem. Azt hittem ha felismeri a win. akkor minden ok. mert működik minden.
A lassuság ha van ezért szokott lenni?
Köszi, hogy ennyi hasznos információt megosztottál én is mindig tanulok belőle.
Kb ja. Én is matekoztam, hogy pár sorban leírjam-e. + Win frissítés ésatöbbi. Meg persze a "cuccok lementése" az kinél micsoda, de jelszavak, könyvjelzők, esetleg külön levelező... Aktiválós / lcenszes cuccok kérdésköre is más.
Én ugyan nem vagyok szaki, de egy új oprendszer telepitése nem olyan nehéz dolog, még nekem is sikerült többször is.
Az összes adatot ments le egy hordozható kütyüre (pendrive, merevlemez, dvd vagy amid van és rá is fér).
Újra telepitésnél igy megmaradnak a cuccaid. (fotók, zene, video, doksik).
A telepitéshez kell a telepitő lemez vagy pendrive, amin a win.7 oprendszer van. A gépednél be kell állitani abios-ban, hogy honnan induljon (boot), szóval pl. cd meghajtó.
Ezután beteszed a lemezt és újra inditod a géped. Ekkor egy fekete képernyő kérni fogja az, hogy nyomj meg egy gombot a billen.
Ekkor kezdődik majd a telepités és értelemszerűen kell csak választanod vagy beirnod dolgokat amikor kéri.
Nem bonyolult, nem kell megijedni. Ha minden kész (többször újra fog indulni a gép) akkor lesz egy új oprendszered.
Ha szerencsés vagy esetleg nem kellenek drivereket feltenni, ha mindent felismer a gép, szóval hálókártya, hang stb.
Ha nem ismeri fel akkor se ess kétségbe, le kell töltened a gyártó oldaláról a megfelelő drivereket. Az eszközkezelőben ami nem működik ott sárga alapon meglátod, hogy mi az ami kell.
Biztos jön okoksabb ember és segít, de szerintem menni fog. Ha meg nem sikerül mégsem akkor újra próbálkozol vagy legrosszabb esetben rábizos egy hozzáértőre aki csinált már ilyet.
Droidost jó eséllyel nem, de persze tudni kellene mi az a cucc. IOS meg legyen naprakész. Beépített védelem elég szokott lenni, meg persze a szoftverfrissítések.
"Ha egyik leírt verziót se akarod kipróbálni, akkor legalább a formázás után ne rögtön telepíts hanem pl. Photorec segítségével nézd át a vinyót."
Jav.:
Ha egyik leírt verziót se akarod kipróbálni, akkor legalább ne rögtön telepíts, hanem a formázás előtt pl. Photorec segítségével nézd át a vinyót vmi recovery-cuccról bútolva.
Köszi ahhoz gondolom másik pc kell. Szerzek kölcsön egyet, megpróbálok ezt azt a leírtakból. Bár a mentésben sincs sok gyakorlatom hisz így még nem jártam. Ez a photorec tehet valamit szerinted ? Átvizsgálja, és talán visszaállíthat valamit? Nem is hallottam még a programról. De köszi érdemes lehet próbát tenni vele.
Kösz a tanácsokat.Elég sötét a kép.Szerintem leformázom a teljes winchestert és újra rakom az egészet.A fájloknak jó eséllyel lőttek.Ha a teljes wichestert leformázom gondolom nem marad semmi ebből a ransomwareból...aztán igyekszem jobban vigyázni!
Na és melyiket? Miért? Azok mekkora tartományokban vannak? És ha nem IPre megy hanem névre? Ahogy szokott, mert akkor kitiltod, azt hiszed nyugodt vagy ez meg 5 perc múlva már másik irányban kavar. Egy átlag routerben hány I0t lehet kicsalni? 10et, 20at? Aztán egy komolyabb cucc ezer felé fog menni. Ha akad komolyabb. Vagy passz.
Tehát nem abszolúte lehetetlen a dolog. (Nem olyan vaszizdasz ám pár IP-t kitiltani egy egyszerű routeren sem. A poén csak annyi, hogy meg kell találni, hogy melyikeket.)
Az is sok IO, meg persze kérdés van-e most 500+ gigás vincsi amire visszaállít és akad-e a mostanin 200+ giga hely. Meg külön gép és pár nap szopószorzó.
De azért a végén a 3. lépés 2. opciójában említ egy kis esélyt, ami ad némi reményt is: "When the files are encrypted, this ransomware first makes a copy of them, encrypts the copy, and then deletes the original. Because of this, there might be a small chance we can use file recovery software to restore the deleted files."
Többi meg csak sallang, de azért olvasgatnék meg blogot, vagy 200 giga nem sok, el kell tenni jövőre. "No, unfortunately, its not possible to recover the files encrypted by the Bora ransomware because the private key which is needed to unlock the encrypted files is only available through the cybercriminals."
Kellett idő,meg volt kb két-három óra míg eredménytelenül kínlódtam a böngészővel.Közben a vírusirtó persze kikapcsolva az aktiválás miatt.Aztán már visszakapcsolni sem tudtam.A net elérés végig megnyitva,így még nem jártam,nem tudtam hogy ez lesz...
A c meghajtó most egy régebbi windowssal működik.A vírusirtó most megy rajta,de pl az utorrentet letiltotta nem engedi használni,valami közepes erősségű veszélyforrás miatt.Ilyet sem tapasztaltam még előtte.Sok éve zökkenőmentesen használom az utorrentet is erre most az sem működik.
A kissebb fájlok sem igen maradtak meg normál kiterjesztésben,minden könyvtárban van egy txt file ahol money jelölés van.Aztán egy email cím meg a dekódoló ára...és a "bora" dekódolású fájlok...tudom barom voltam.
"Lehet hogy úgy megszívtam hogy oda vannak a fájljaim...K"
Lehet. Annyi választás még talán van, hogy ha az adot fileok közül még valamelyik kisebb meg van eredetiben, akkor arra vírusölős oldalon vannak visszakódolók, mert az eredeti és az átkódoltból már van minta, ami alapján visszaalakítja a többit. Bár 190 gigához azért idő és erő kellett, hogy rendesen tönkre tegye, ki kell deríteni mennyire nyúlt bele és mi volt az. Neten akad 1-2 leírás ezekről a zsarolós cuccokról, előfordul mikor júzer elrontja a gépét.
Újra raktam a laptopom a c meghajtón,aktiválni akartam,(windows digital activation exe1.4)mire kiírta hogy új aktívátor verzió van le akarom e tölteni.Az igenre kattintottam,mire a böngészőbe elkezdett bedobálni valami játékoldalakat,plusz telekom oldalt azzal hogy nyertem...Próbáltam a böngészőből törölni,miközben a vírusirtóm ki volt kapcsolva.Kínlódtam vele vagy két órát mite észrevettem hogy a d meghajtón levő fájlokat,képeket,filmeket,mp3 zenéket átalakította valami "bora " fájlra.Tehát minden jpeg,mp3,avi fájl bora lett,sőt még a pendrive telepítőmön is az iso állomány "bora " kiterjesztést kapott.Txt fájlban van angol szöveg valamilyen email címmel hogy fizessek 990 dollárt de ha most néhány napon belül utalom a pénzt akkor csak 490 dollárt kell utalnom.Újra lett rakva a gép de most sem tökéletes,és az állományok a d meghajtón maradtak is "bora " kiterjesztésben.... Hülye voltam mert előtte semmi gondom nem volt a géppel,csak gondoltam felrakok egy frissen leszedett rendszert...Megszívtam.Most dolgozok a gépem otthon van.Lehet hogy úgy megszívtam hogy oda vannak a fájljaim...Kb 190 gigáról van szó...Vagy tudtok esetleg valami vissza kódoló programot amivel vissza kaphatom a fájljaimat?
A kémkedéses dolog szerintem is "tinfoil hat" kategória.
Viszont (ha jól tudom) van vagy 2 milliárd Android teló használatban világszerte - ezek hány százaléka lehet 3 hónaposnál nem régebbi frissítésen? Meglepődnék ha a 10%-ot elérné...
Kérdés melyik Android, milyen milyenmelyik ésatöbbi. Aztán ha túl régi a telefon, akkor azért nem törik, csak kicsit elmentünk a kémkedéstől a frissítések és hibák felé.
Nyugi, ifoson is. Ez nem létező probléma, hanem alapfitcsőr. Direkt így csinálják meg az összeset, hogy megkönnyítsék a lehallgatást, nyomkövetést, ellenőrzést. Nem kell betojni, hiába tagadnák is, ez az egyik fő lényege a mobiltelefonoknak, nem az, hogy a júzer jól érezze magát.
Okosabb router kell hozzáés némi hozzáértés. És mit jelent a "kéretlen adatforgalom", vagy a kémkedés? Félautomata cuccok vannak rá, azokat is simogatni kell. Alkalmazástól függően X. Aztán kérdés hány alkalmazás van és mit szereznél engedélyezni a mobilon? Kérdésből is látszik, hogy alapvető válaszok esetén sem tudod és nem szeretnéd megoldani. Vagy mi a felesleges? Én ha odahaza vagy egyszerűbb helyen bele szeretnék nézni, akkor fogom a routert, kicsapok a mobil forgalmáról egy monitor portot, aztán wireshark. Van rá egy söröm, hogy a routered nem tud ilyet, wiresharkhoz alapvető hálózatos ismeretek kellenek meg a proggit sem árt ismerni. Szólj, ha valami mégis. Aztán ott ülsz előtte heteket, mondasz egy csomó csúnya szót, majd pont nem fog érdekelni a "kémkedés".
Az összesített adatforgalmat én a Androidomon (Samsung Galaxy A6) a Data Counter widget segítségével ellenőrzöm, a mobil adatforgalmat meg az Beállítások->Kapcsolatok->Adathasználat->Mobil Adathasználat segítségével alkalmazásonként listázva.
Adott egy hordozható wifi hotspot, ami az asztali gépemhez csatlakozik kábelen, továbbá van egy mobilom, ami a wifin-keresztül.
Az a helyzet, hogy le szeretném tiltani valahogy a mobil kéretlen adatforgalmát a routeren. (Nem szeretem a kémkedő mobilokat, de a fölösleges adatforgalmat sem.)
Van rá tippetek, hogy hogyan nézhetek bele a telefon forgalmába, vagy legalább a távoli kapcsolati címekbe?
Ha abban sem látod, sem a telepített programok listájában, sem az automatikusan induló programok között, akkor az is lehet, hogy ez a nyavalyás szolgáltatásként fut. Szerintem nézd meg azokat is! Főleg, ha a Feladatkezelőben sem látod!
FreeDOS még jó is lenne, bár itt is akadtak a különdöző DOS verziók közt különbségek a mai vasakon. Nekem DOS alá kellene működőképes Atari emulátor. Kugli első 3 és következő 137 találata nem sokat segített. Volt ami elindult, aztán többet mást nem is lehetett benne kezdeni.
Szerintem nem olvastal figyelmesen, Atari-fele sci-fi lenyt emlegetett, aminek valami egyedi megoldasi voltak, free-dos-os megoldassal nem sokra mesz vele.
Most nézem, akkor csinálja, ha kétoldalas dokumentumot nyomtatok. Sokkal halványabb a fekete, és a színes részek nem jelennek meg. Ha manuálisan nyomtatok két oldalra, akkor tökéletes. Fene látott ilyet. :(
Az oké, de miért csinál ilyet? Semmit nem változtattam a beállításokon, és most is végigpróbáltam minden lehetőséget, a színes részek lemaradnak, és kész. Színes tintám meg most nincsen benne.
Úgy sz@r ez a nyomtató szegény, ahogy van. Nem tud szép élénk színeket sem nyomni, a fekete is olyan hókadt mindig. Komolyan visszasírom a HP nyomtatómat. A gatyám is tintára ment, meg nem tudta automatikusan fordítani a lapot, de legalább gyönyörűen nyomtatott.
Annak mi lehet az oka, ha egy nyomtató szürkeárnyalatos nyomtatásnál kihagyja a színes részeket? Úgy értem, nem konvertálja valamilyen szürkés árnyalatra, hanem ami nem fekete, azt egyszerűen lehagyja a dokumentumról. Canon TS5150. Nem rémlik, hogy idáig csinált volna ilyet.
Még régebben felinstalláltam egy Automouser v5.1 nevű programot, amit most szeretnék leszedni. Se a programok eltávolításánál, se az indítópultban, se a regeditben, se az msconfig-ban nem találom semmi nyomát. Mi jöhet még szóba, hogy tudnám kilőni?
Én sok mindent elhiszek, esetleg még azt is, hogy ha valaki beírja ide, hogy ez vagy az kéne neki, akkor talán örül, ha valaki segíteni próbál benne. Ha nem így van, akkor mégis mi a fenének írja be pont ide? A 10-12 évvel ezelőtt (és azóta nem) használt dolgokra meg én se nagyon szoktam emlékezni.
Vannak ilyen ipari gépeink, BFR a nevük, egy szép doboz, rajta egy flokinyílással. Van VGA csatlakozója, meg merevlemeze is, és x86 a belseje. Ha szereted a kihívásokat, akkor egyet nem dobunk ki. :D
Az is csak egy fostos PC, de ezt az információt sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom. Kár, hogy az előző cégnél nem jutottam közelebb valami kurrensebb cucchoz, mert csak megheréltem volna azokra is bármit vagy akármit. Lehet adtál egy ötletet, csak valahonnan lopni kellene egy terminált és következő InsertCoinos bulikra felvonultatnák valami klasszikust. Mindenki DooMozna, csak ahhoz egy villamoson pld. szarul vannak a gombok. Érintőt meg nem kezeli az OS. Na, majd ötletelek.
Ez is hasonló munkamenet lesz, terveim szerint kevesebb szívással, mert azért az arcade, hát ja. De megfejtettem :-D Most éttermi terrminál és vékony kliens van szeren, menüs config.sys-t meg nem szerkesztek, estefelé előszedem egyik mentésem 1995 előttről és csak fel kell másolni. Elvileg. Mondjuk a fostos AMD és egyéb körítés miatt tesztelgetni kell rendesen. Másik meg 1 gigás Via Eden. Aztán a vas meg a bootolás sem olyan egyszerű, nem csak berakom a pent és megy.
James, te komolyan azt hiszed, hogy Jahnonak újdonság erejével hat a DOS-os bootolós pendrive gyártása, vagy a menüs config.sys? Rendes tőled, hogy próbálsz segíteni, de ezelőtt kb. 10-12 évvel volt az akkori munkahelyén egyedi gyártású arcade játékos masinája, nem egészen új gyerek ebben a szakágban, meg a google-t is tudja használni. Csak gondoltam szólok, hogy nagyon ne ásd a gödröt. :-)
"megkértem Szipolykaa-t, hogy tegye be ide a két gépnek az ipconfig kimenetét. Mégpedig sikeresen."
Möhöhöhhöhö....
Te, komolyan mondom, próbálnám elengedni ezt a dógot, mer' má' én is unom, de azér' sikernek nevezni azt, hogy szerencsétlen információ végre kicsikaródott több órával és többszöri üzenetváltással azután, hogy szegény Szipolykaa berakta a már idézett képet, ahonnan - még mindig csak - konkrétan kettő, azaz 2 kattintás köllött vóna a kiderítéséhez, hát hogyismondgyam... valahogy nemkicsit trumpos valóságfelfogásnak tűnik...
Elkezdtem reménykedni, mert tényleg nem az USB 3.0 csatlakozóba volt bedugva a nyomtató, de sajnos átdugás után sem ajánl fel 600 dpi-nél nagyobb lehetőséget. Az újratelepítés is megvolt azóta.
És kellene menüs config.sys :-P És nem tudom, hogy az Igel most pusztán kibaszásból nem bootol USBről, vagy a pennel van a baj. Egy kiherélt XP pont kifért a 2 gigás SSDre, még a Stunts is elindult és bazi hangos. XP-t átpakolom 120 gigás SSDre, aztán televerem minden jóval.
Hümm. Ez fura. Ilyet még nem láttam, bár az is igaz, hogy nálunk nem ilyen Samsungok vannak, és nem is szoktunk ilyen nagy felbontással szkennelni. Arra tudok gondolni, hogy esetleg nem mindegy a programnak, hogy milyen kapcsolat van a számítógép és a szkenner között. Talán régebbi USB portra van dugva, és akkor esetleg nagy sebességű USB portra dugva, vagy gyorsabb hálózati kapcsolattal már engedné a nagyobb felbontást is. De ez persze csak tipp. Ha megváltoztatod a kapcsolat típusát, akkor könnyen lehet, hogy újra le kell majd futtatnod a Samsung telepítőt, de az is lehet, hogy pont ez oldja majd meg a problémát.
Möhöztök itt, inkább adjatok nekem működő DOSos Atari emulátort. És itt állok egy Wini7es laptoppal a szervízcuccaim nélkül, aztán bootolós DOSos pent kellene gyártanom, hogy 2 hét múlva jól szerepeljen a Stunts bajnokságon.
Nem Androidról néztem, hanem XP-ről. Onnan látszik a kiválasztás, amiről írtam. Most megnéztem 7-esről, és innen már tényleg nem az látszik. Nem is tudom, miért az jut erről (és a Microsoftról) az eszembe, amit Fülig Jimmy mondott Piszkos Fredről...
Sziasztok, van egy Samsung M2070 multifunkciós nyomtatóm, amiben Win 10 alatt a szkennert nem tudom rávenni, hogy 600 dpi-nél jobb minőségben szkenneljen, pedig a gyári adat szerint 1200 dpi a max, amit tud. A hivatalos driver frissítéseken már túl vagyok, mindent letöltöttem már hozzá a honlapjáról. Logikus lenne közvetlenül a Samsung-ot keresném ezzel, de a nyomtatók támogatását áthelyezték a HP-hoz, akiknek a honlapon nem lehet tetszőleges kérdést feltenni, csak az előre megírtak között böngészni. Előre is köszönök minden ötletet!
Persze, simán el tud törni. Üvegszál van benne, igaz, elég vékony, és viszonylag rugalmas, de már akkor is eltörhet, ha a kelleténél kisebb sugárban hajlik meg az optikai kábel.
Ellenőrizni szerintem úgy a legkönnyebb, ha belenézünk, amikor a másik vége rá van dugva valami eszközre, de talán jobb, ha nem szabad szemmel tesszük, hanem például egy okostelefon kamerájával (akárcsak az infravörös távirányítók esetén, mert az infra csak így látszik, szabad szemmel nem). Ha két egyforma csatlakozó van (ST), akkor ki is lehet cserélni a kettőt. Ha mind a kettő rá van dugva az eszközre, de a másik végén egyikben sem látszik a fény, még akkor sem, ha felcseréled őket, akkor alighanem mindkét ér el van törve. Azt, hogy hol, nem éppen egyszerű megkeresni, szerintem egyszerűbb szerezni egy új kábelt.
Egy XP-s gépről szeretnék migrálni néhány legacy alkalmazást Win 10-re. Tegnap telepítettem az új gépre 32 bites Win10 Pro-t, Media Cration Tool-lal frissen létrehozott USB telepítővel. Feltettem rá a régi alkalmazásokat, és a legtöbb rendben van, de az egyik dob egy olyan hibát, hogy "General Protection Fault in module VBRUN300.DLL"
A cikkben meg van említve 2 olyan windows update, amely a hibát okozhatja: KB4493464 és KB4493509.
Megpróbáltam volna eltávolítani őket, de nincsenek benne az Update History-ban, gondolom azért, mert az MCT eleve beintegrálta őket a Win10 telepítőbe.
A fenti két KB 2019. áprilisban jött ki, gondoltam akkor letöltöm a Win10-et ISO fájlként, április előtti állapotban. Csak úgy akárhonnan nem akarnék oprendszert letölteni, a Microsoft website-on viszont minden próbálkozásom oda lyukad ki, hogy töltsem le a Media Creation Toolt, és majd az létrehozza nekem az ISO-t.
Szóval, hogy tudnék egy olyan 32 bites Win10 Pro telepítőkészletet szerezni, amiben a KB4493464 és KB4493509 még nincs benne?
Nagy őszi takarításban vagyok, és nem tudom, hogy emiatt de a vékony optikai kábelem el tud - e törni ha mondjuk rálépek, mert takarítás után észleltem, hogy nincs net.
Valahogy meg lehet nézni hogy törött - e a kábel, vagy szemmel látható nyoma lenne?
Ez fura, már csak azért is, mert a mellettem levő gépen megtaláltam a Word beállításaiban (Általános, Indítási beállítások) az "Alapértelmezett programok..." gombot, de ha rákattintok, akkor azt írja ki, hogy "Az alapértelmezett alkalmazásokat a Gépház > Alkalmazások > Alapértelmezett alkalmazások lapon módosíthatja".
Viszont alatta van egy jelölőnégyzet "Mellékletek és más nem szerkeszthető fájlok megnyitása Olvasás nézetben" szöveggel. Esetleg próbálkozz ennek a kapcsolgatásával!
Nálad nagyon beakadt ez a vonal dolog. Nem úgy kezdődött, hanem úgy, hogy megkértem Szipolykaa-t, hogy tegye be ide a két gépnek az ipconfig kimenetét. Mégpedig sikeresen. Neki nem kellett keresgélnie semmit, és nekem se nagyon, mert mindkét képen rögtön látszott az IP cím. De ha mindenáron telefonon akarod intézni a dolgot, akkor még mindig mondhatod, hogy azokat a sorokat keresse, amelyeknek IPv4 van az elején.
Írtad, de akkor sem volt világos, hogy mit akarsz nekik elmondani, mint ahogy most sem az. Úgyhogy ezt talán pontosíthatnád, de addig is megpróbálhatnád teljesíteni a kihívásomat, ahogy didyman félig már megtette.
Így kezdődött az egész :-) És akkor értem, hogy idáig el lehet vergődni és én látom is amit akarok, de ha a vonal túlsó végén én sem tudom mi van benne, akkor mit mondjak, mit keressen? Olvassa fel, vagy "valami" realtek, Broadcom, Intel hasonló "izét" nézzen? Számok sem jók, csak azok vannak mindenfelé.
Pedig valahogy külön kezeli... merthogy ha nem a Word/Excel -en belülről "nyitok meg" egy AutoCAD -es fájlt, hanem az intézőből, akkor természetesen a helyes programmal indul. Tehát más program nyitja meg itt és más ott. Innen gondolom hogy az Excel is külön kezeli a társításokat.
Van egy dokumentum, amibe bágyazásra került egy AutoCAD dwg (vagy bármilyen külső program által szerkesztendő objektum) formátumú rajz. Az lenne a kérdés, hogyan lehet a Word-ben és Excel-ben beállítani, hogy a duplakatt-ra, az objektum szerkesztésének megnyitásakor melyik külső programot nyissa meg?