Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 746

szerintem nem tud és ez a Kálmán Imre EuroNight.

 

(a Bathory csak egy kis megjegyzés volt, elnézést kérek, ha félre érthetően írtam.)

Előzmény: HLP (745)
HLP Creative Commons License 2006.12.29 0 0 745

Ez a remot Szergej tud fűteni? Vagy Csorna Hegyeshalom között e szolgáltatás szünetelt?

 

Ez hogy lehet a Báthory? Az nem 16-kor indul a Keletiből? Hogy lehet még világos Csornán?

Előzmény: Törölt nick (742)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.28 0 0 744

ez a Kálmán Imre EN, az első vagon az román 1. osztály A10 kategóriájú. /ÖBB 1. osztály helyett.)

Előzmény: csubar86 (743)
csubar86 Creative Commons License 2006.12.28 0 0 743
Ha ez a Báthory, akkor az első kocsi az a drezdai?
Előzmény: Törölt nick (742)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.28 0 0 742

EC 43-al jöttem haza Győrből. Oda +75-el érkezett amit tartott is a Keleti pu-ig.

 

991 ablakából láttam a Bathory nemz. gyorsot haladni Sopron felé.

 

 

 az igért kép Csornán készült. Sajna csak ennyire futotta mivel IC 930-al mentem Sopronba és nem sokat álldogáltunk sajnos. Pedig papíron 12 percet kellene... (késés lehetett).(Fene 1e meg a rácsot:(

 

 

Előzmény: csabyke (741)
csabyke Creative Commons License 2006.12.28 0 0 741
Tegnap éjjel 3/4 12körül néztem ÖBB-n Kálmán Imre EN268 -at, nem volt infó - utólag rájöttem, hogy miért is..

Ma nem voltam netközelben, csak a reggeli hírekből értesültem a balesetről...

Mit tesz egy magunkfajta elvetemült, W@P majd ÖBB Zug Info :-)

8:40 körül néztem DACIA346-ot, akkor +25 -öt írt az ÖBB , gondoltam nincs is nagy baj, de aztán 10 perc múlva már ki volt húzva az Aktuell rész.

Dél után néztem EC 24 -et, még ki volt húzva az Aktuelle mező, fél4 körül viszont már +95 volt írva.

Most este néztem exBartók ÖBB EC 62 -t, ő +90-el volt kiírva...

Hogy volt a kerülő?
Csorna után fel Hegyeshalom felé, és már Hegyesnél lépett ki, csak picit csalingázott egyet?

Sajna a befelé jövő szerelvényeket nem tudtam követni, mivel ÖBB szakaszon még nincs írva az érkezésük.
Van -e valakinek infója az Avala345-ről, hogy mekkora késéssel érkezett Keletibe és indult tovább?

Ha még mindig a DACIA gépe hozza vissza és nem kepott Wien-Westen új gépet, az is rádobhatta még a késést, de ezt nem tartom valószínűnek, hogy ezzel még plusz késést adtak volna...
Előzmény: Törölt nick (740)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.28 0 0 740
ld. fő topik! Amúgy Lébény- Mosonszentmiklós között 4 tehervagon siklott, egyiknél " magömlés" búza szállítmány miatt ha jol sejtem. Mind2 vágány blokkolva, belföldi gyorsoknál pótlobuszok, nemz. vonatok Csorna felé kerülnek.
Előzmény: HLP (739)
HLP Creative Commons License 2006.12.28 0 0 739
MIlyen baleset volt ez?
Előzmény: Törölt nick (738)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.28 0 0 738

Ma reggel a Dacia-Expressz Bukarest-Wien részének baleset miatt kb. 70 perc késést jeleztek előre. A Bp. ről induló rész +10-el útnak indult Győr-Csorna kerülő útirányon még mindig a tehervonat baleset miatt.

 

Kálmán Imre EN vonatot láttam és fotóztam Csorna állomáson 310-es remot Szergejjel az élen. Este majd felteszem a képet.

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.27 0 0 737
De miért "csonkul" az Orient-Express? (Talán rá akarják terelni a népet  a TGV-re, vagy netán nincs annyi utas Paris Gare de L'Est pu-ra?)
Előzmény: csabyke (736)
csabyke Creative Commons License 2006.12.27 0 0 736
Sajna tudom:( És hamarosan Österreich is elesik ettől, mivel csonkul ismét az Orient Express. Ismét nyári váltáskor, mint 2001 -ben, csak most a másik vége..
Ááhhhh - scheisse
Előzmény: sosiforda (733)
csabyke Creative Commons License 2006.12.27 0 0 735
Avala344 tegnap SRB -ből olyan +35-40 -el lépett be értesüléseim szerint... (MIvel ez OnLine nem követhető, ezért írtam be...)

Látom ő is tartja magát a jószokásához...

Idén is van Avala-WienerWalzer cserebere? Vagy a Hans Albers EN Küsett kikerülése óta ez már nem indokolt?
HLP Creative Commons License 2006.12.27 0 0 734
Venezia EN +85-tel lépte át a határt nemrég...
sosiforda Creative Commons License 2006.12.26 0 0 733
Magyarország-Franciaország relációban kizártnak tartom a közlejövőbeni árcsökkentést, mert nincs közvetlen vonat és a "fapados árképzésű" SparSchiene jegyeket mindig csak közvetlen vonatokra alakalmazzák (korlátozott darabszámban).
Előzmény: csabyke (732)
csabyke Creative Commons License 2006.12.26 0 0 732
azért dúrva árakat diktál itt a vasút!

A €29 -es jegyek azok nagyon jók, de ez a 85ezer Ungarische-Forint már picit sok! És ha már két fő utazna fejenként ennyi pénzért...

Remélem itt is rohamos árcsökkenés várható a jövőben
Előzmény: sosiforda (731)
sosiforda Creative Commons License 2006.12.25 0 0 731

Valóban bécsi átszállással az Orient tűnik jónak.

Az utazási lehetőségek kereséséhez egyébként az Elviráról is elérhető német menetrendkeresőt (HAFAS) - www.bahn.de lehet leginkább ajánlani.

 

Díjszabásilag kemény dió, mert éppen Franciaországba a közvetlen jegykiadás inkább csak elméletben lehetséges, mint gyakorlatban.

Tőlünk semmiféle kedvezményes ajánlat nincs és tudtommal az Ausztriából érvényeseket a MÁV nemzetközi pénztárai nem árulják (még a számítógépesített pénztárak sem).

Bécsből Párizsba a kontingenshez kötött, korlátozott számú SparSchine jegy ülőkocsiban egy útra 29,- EUR, kusettben 39,- EUR, de ezt csak az ÖBB pályaudvarain, jegyirodáiban és Call Centerében veheted meg, a neten nem:

http://www.oebb.at/vip8/pv/de/Europareisen/SparSchiene/SparSchiene_Frankreich/index.jsp

 

Ami biztosan kapható nálunk erre az útra, az a 2 zónás InterRail, amihez a nemzetközi vonara való felszállásod helyétől Hegyeshalom határig kell 50 %-os kedvezményű nemzetközi díjszabásos kiegészítő jegy, viszont maga az Inter Rail bérlet 22 napig érvényes Ausztriában, Svájcban, Németországban, Dániában, Franciaországban, Belgiumban, Hollandiában, Luxemburgban is, tehát az oda-vissza úton kívül még nagyon sokat vonatozhatsz vele.

 

Az ára 26 év felettieknek 85.536,- forint.

Minden jelentősebb nemzetközi pénztár kiadja.

(A sima menettérti jegy ára sem sokban különbözne ettől).

Jelenelgi formájában 2007. március 31-ig adható ki, utána jelentősen változni fog.

A részletes feltételeit a MÁV honlapon itt találod:

http://www.mav.hu/belso.php?kat=2952

 

Előzmény: lajosenator (728)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.25 0 0 730
igen én is láttam kissé el is szomorodtam
Előzmény: csabyke (727)
Nandesz2 Creative Commons License 2006.12.25 0 0 729
0 átszállással biztos nem lesz. 1 átszállásal megoldható. (De csak amíg az Orient elmegy Párizsig, azaz az év első felében, de mivel 90 napot írtál, ez még nem "köp bele a levesbe".)
Bécsig elmehetsz EC-vel, onnan pedig az EN Orient Express-el. Létezik a bécsi EC-re 13 eurós jegy, míg az Orientre azt hiszem van 39 euróért sparnight, kusettbe. Nagy szerencsével kihozható ennyiből egy irányban. De nem tudom, hogy Pesten tudnak-e sparnight jegyet adni Auszrtiából induló vonatra, félek, hogy nem, ott, indulás előtt meg valszeg nem lesz, lévén kontingentált ajánlat.
Ha tévedtem, majd kijavítanak. (ugye?)
Mindenképp javaslom, keresd fel a Díjszabás topicot, ott vannak nemzetközi díjszabásban járatosabb emberek. Sok szerencsét az úthoz.
Előzmény: lajosenator (728)
lajosenator Creative Commons License 2006.12.25 0 0 728
Budapest - Párizs - Budapest legolcsóbb (2. o.), kedvezményes (menettérti) érdekelne, kevés (0) átszállással, lehetőleg reggeli párizsi érkkezéssel (90 napon belül). A választ köszönettel veszem. (Azokban a "bizonyos" táblázatokban nincsenek SNCF ajánlatok! De hogy ez miért van így!?...)
csabyke Creative Commons License 2006.12.25 0 0 727
Hát - túl szép lett volna ahhoz, hogy igaz legyen... Sankt Pölten előtt 10 perc késéssel járt. 0:40 körül nézegettem ÖBB-t.
Előzmény: Törölt nick (721)
gw Creative Commons License 2006.12.25 0 0 726
úgy két hete volt, hogy mellettem egy pár 23-án akart Münchenbe utazni, de már nem volt hely a Kálmán Imrére, így kénytelenek voltak 24-én menni, szóval az biztosan nem volt üres :)
Előzmény: HLP (725)
HLP Creative Commons License 2006.12.24 0 0 725
Nem hinném, hogy a Venezia vagy a Wiener Walzer mai járatai fullosak lennének.
Érdekes lehet egy ilyen út egyedül a vonaton...
Én egyszer a régi Kvarnerral jöttem egy ünnepszerű napon, kevesen voltunk, de nem voltam azért egyedül. Különös út volt!
Topiktalit Szentestére egy éjszakai vonatra jövőre! :)
Előzmény: csubar86 (724)
csubar86 Creative Commons License 2006.12.24 0 0 724
Ebben én nem vagyok biztos. Hiszen ezek a napok csak a keresztényeknél ünnepnapok, és az országok, melyeket a vonat érint, görögkatolikusok, akik azt hiszem, hogy pár nappal később ünnepelnek.
Amúgy az jutott eszembe, hogy a Tisza is ilyen.
Előzmény: Capirosi (720)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.24 0 0 723
végülis igazad van!
Előzmény: HLP (722)
HLP Creative Commons License 2006.12.24 0 0 722
Azért nem biztos, hogy ez a 3 késés mind a magyarok hibája. Az első kettő szinte biztos nem. Mert pld. a Gerulatára nem jeleztek késést.
Előzmény: Törölt nick (719)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.24 0 0 721

Ünnepnap:)

 

Ma az oebb.at oldalon NEM ÍRNAK KÉSÉST EN 268-nak:))

 

Pünktlich :) Ez is csak Karácsonykor van?:) Mondhatni, 1 évben 1szer.

 

 

Capirosi Creative Commons License 2006.12.24 0 0 720

Tök vicces lehet ma a Transbalkanon. Elindulsz 24-én és 26-ra ott vagy tulajdonképp egész karácsonyt vonaton töldöd :DD. Kíváncsi lennék a "kihasználtságára". Nem is tudom hogy nézhet most ki. Istanbuli és SZalonikis Fekvő valamint Hálókocsi utaskísérői nézik az esthajnal csillag feljövetelét este Szolnok felé  utas nélkül :DDDDDD vagy nem tudom mit lehet csinálni. Vonaton utazik egy Jv, egy Vjv, 1 bolgár utaskísérő, 2 magyar utaskírésrő, és az mv elöl. És körülbelül ennyi :DDD.

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.24 0 0 719

A MÁV Zrt. Karácsonyi ajándéka:

 

Transbalkán 115 perc késéssel érkezett a Keletibe.

 

Venezia EN-nak 60 percet késést prognosztizáltak.

 

Avala-nak Bécsből 30 perces késést mondtak be.

 

Minden topiklakónak Békés, Boldog Karácsonyt kívánok!

PLACI Creative Commons License 2006.12.24 0 0 718
Békés karácsonyt mindenkinek!
csabyke Creative Commons License 2006.12.24 0 0 717
travel cannelen van épp egy műsor Oroszföldről... Hálókocsival mentek St.Pétervárra.... Pont ilyen volt bellülről, mint az Avala által szállított Moskva-Beograd...
Csak ott lehetett a hálórészt is látni...
Előzmény: csabyke (715)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!