Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.29 0 0 11658

Moldovával szólva:

"Állítson Téged a JóIsten az Igazak közé a végítélet napján..."

 

Kösz Mester, mindenképpen jelentkezem a hétvégén. A lyányok még nem döntötték el, hogy ÉN akarok -e menni a telekre - ezért nem tudom melyik napon jelentkezem, de hogy hívlak, nos arra lassan ölő mérget is be lehet venni! :) 

Ha az otthoni melód miatt nem jó, akkor megbeszélünk valamit, OK?

Amúgy ma lementem Erdőkertesre a Babszival, 50 km országút retúr menetben.

30-35 -ös utazóval aláztam a jónépet :)) (Biciglisek, lovaskocsik, gyalogosok :)))

Mikor visszaérkeztem a céghez (hivatalos úton voltam!) megsimogattam a tankot, ez mostmár kényszeres nálam, mindíg azt hiszem, ha 1x kihagyom, akkor gond lesz a következő utazáskor. A mérőléccel mérve kb. 1,2 liter benzint bírt elhasználni a gépezet. Nem sok ez egy kicsit? :))

Előzmény: miko? (11657)
miko? Creative Commons License 2007.06.29 0 0 11657
Tiborom,
ha nem zavar,hogy nem makulátlan krómozású,akkor van nálam kipufogó a Részedre!
Előzmény: Törölt nick (11654)
Panzermeyer Creative Commons License 2007.06.29 0 0 11656


---

hát ezt én se vágom mit jelent, de a 90% jól hangziik, talán nem lesz egy 300 ezres motor fél millió mire ide kerül
Előzmény: Törölt nick (11654)
miko? Creative Commons License 2007.06.29 0 0 11655
lemegyek Tiborom,megnézem van-e jó kipum Neked.
Előzmény: Törölt nick (11654)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.29 0 0 11654

Hát úgy jártam, hogy lemértem a levágandó kipu könyök hosszát, levágtam és mikor tettem vissza, akkor láttam, hogy túl rövid lett. A Q...A életbe!!!!!!

Most vehetek egy könyököt valahol, mert ez így nem jó.

Nincs vkinek egy, amit eladna?

 

-----

 

"Nem lesz ekkora anyagi megtérülése annak, hogy a faktoring engedményezése kikerül az áfakörből..."

Te érted, hogy ez mit jelent? :))

Előzmény: miko? (11653)
miko? Creative Commons License 2007.06.29 0 0 11653

Nem lesz semmiféle eljárás az ország ellen,mert az EU nyomására már megváltoztatták:

 

"Kevesebb regisztrációs adó 2007-ben (2006 11 17)

 

Brüsszeli nyomásra módosította a kormány a regisztrációs adó értékcsökkentési kulcsait. Az új rendszerrel akár 90 százalékkal is csökkenhet az adó. Nem lesz ekkora anyagi megtérülése annak, hogy a faktoring engedményezése kikerül az áfakörből, de komoly jogbizonytalanságot szüntet meg. .

 

Ismét változik a regisztrációs adóról szóló törvény: februártól kedvezvőbbek lesznek az adócsökkentő kulcsok, vagyis a használt autóknál reálisabban veszik figyelembe a jármű értékcsökkenését az adó kiszámításánál. A kormány brüsszeli utasításra változtatta meg a szabályozást, mert az avultatási kulcsok nem voltak reálisak (a táblázatot lásd lejjebb).

 

FORRÁS
Előzmény: Panzermeyer (11651)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.29 0 0 11652

Tényleg, a könyök!!!! Vazzzzz, elfelejtettem - de hétvégén levágom a felesleget!

Próbáld átvészelni ezeket az idegőrlő napokat a felújítás alatt. Én is annyira úúútálom az ilyeneket :(  Utánna pedig a takarítás, hát az őrjítő!

 

Tóni Bácsit most hagyjátok picit békén, reméljük mielőbb "visszatér" ! :((

Előzmény: miko? (11645)
Panzermeyer Creative Commons License 2007.06.29 0 0 11651
akkor fogják eltörölni amikor már nem lesz más választás mert eljárás fog indulni az ország ellen, stb stb
tod hány milliárd kiesést okozna ha csak úgy eltörölnék? úgyis kifizettetnék máshogy
Előzmény: Poluxx210 (11650)
Poluxx210 Creative Commons License 2007.06.29 0 0 11650
hátjah..kikéne menni Ausztriába, olcsok a kocsik..csak hát a itt a regisztrácios dij..4 éve ismerösöm kiment kocsit venni, talált egy BMW e30-M (s-14 es blokkal) meg vette akkor kb 1milió ft-ér,ami ithon kb 3 milka volt,fetéve ha talált volna iet itt,mert elig ritka  a e30-M...ha most megvenné dupla annyiba kerülne mminden a regisztrácios dij miat..nem tom mikor törlik el..az Unio is szolt már a magyaroknak hogy ez igy nem helyes, na mind1. Apám meg majd egy Volvo V40 akar majd venni,nem mai széria de yok a volvok..
Előzmény: miko? (11649)
miko? Creative Commons License 2007.06.29 0 0 11649

Persze megéri,csak éppen a SVÁJCI HÖLGYNEK!!

Svájcban ugyanis csak bontóba rakhatná,az meg neki kerülne pénzbe.

Szóval fiat unot nem csak svájcban nem lehet,de idehaza sem eladni.

Ha adsz érte max. 200.000-et,akkor még Te teszel szívességet.

 

Előzmény: Poluxx210 (11648)
Poluxx210 Creative Commons License 2007.06.29 0 0 11648

hali

 

 

kicsit nem ide, de aki kicsit ért a kocsikhoz: szerintetek egy 1992-es Fiat Uno 1.4-es 70 lovas, 5 ajtos,Jamex felfügessztéssel(gyárilag),120000km-el, egy svájci nötöl 350000 ft-ér sztetek megéri? ja és szerviz könyv vezetve rendesen, mintha a gyárbol hozták volna..egy karcolás sincs rajta..megéri?

miko? Creative Commons License 2007.06.29 0 0 11647

Ez így nem érvényes!!

(bár nem akarok tolakodó sem lenni)

Előzmény: Tóni bácsi (11646)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.06.29 0 0 11646

Sziasztok!

 

Nem terhellek benneteket a személyes ügyeimmel, ha túl leszek mindenen visszajövök. :-(((

 

Tóni bácsi

Előzmény: cam aro (11644)
miko? Creative Commons License 2007.06.29 0 0 11645
Jó Tiborom!

No,jól van fog az még picit gyorsabban is hasítani.
Kipufogókönyököt méretre vágtad a dobban?
Ha hozzá tudok férni a műhelyhez,akkor megnézzük a módszeremmel a karbit.Jelenleg éppen bútorraktár van a műhelyben,mert lakásfelújításban vagyok,is ki kellett fullra rámolni mindent.
Most campingezek a kéglimben.

:-(
Előzmény: Törölt nick (11643)
cam aro Creative Commons License 2007.06.28 0 0 11644

Igen , ez magas benzinszintet mutat, de ha erre a maxfordulat szintre allitod, akkor nyomatekot fogsz  veszteni alacsonyfordulaton. 

A helyes beallitas lehet kisebb a jelenleginel, , de a maxfordulat szintjetol kicsit magasabb kell.  Nem tuningrol beszelek. :)

 

Hol van Toni bacsi?

Előzmény: Törölt nick (11643)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.28 0 0 11643

Kipróbáltam a tanácsaid szerint és "talált, elsüllyedt!" :)

A Körvasútsoron felpörgettem 40 fölé, majd - nem kis bátorságról tanúságot téve - előre hajoltam, elzártam a benzincsapot. Felegyenesedve azonnal csutkát húztam és a törekbe nagy dolgát végző kandúr macska módjára figyeltem az órát.

Mikor elkezdett fulladozni, akkor leálltam és kikerestem a digit órán az általa regisztrált eddigi max. seb. értéket.

Láss csodát: az érték 51.2 km/h lett !!!!!

Felment a max. érték, tehát egy kicsit magas a benzinszintem ezek szerint.

Amúgy ez a mocim most olyan, hogy egy 500 km -es útra is el mernék vele indulni, a "Vazelin" -nel éreztem ezt utoljára.

Annyira szépen vált fel és vissza, hogy tényleg élvezetes.

Egyébként a bejáratás alatt még így hagyom a karbiban a b. szintet, de utánna belőjük a módszereddel, OK?

 

Előzmény: miko? (11635)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.28 0 0 11642

Benzincsap elzárva, miközben a motor jár. Mi is történik?

Elkezd fogyni az úszóházban a benzin (mert ugye nincs utánpótlás a tankból.)

miko? azért tanácsolta ezt, mert menetközben így egy "dinamikus benzinszint állítás" folyamata megy végbe. A szint a jelenlegi (vélhetően magas!) állapotától folyamatosan csökkenve eljut a kifogyásig.

Ha a feltételezése helyes, akkor valahol a mostani alatt van az optimális szint és ott a motor (menet közben és folyamatosan csutkát húzva!) túl fogja lépni a jelenlegi csúcs sebességet.

Ma kipróbálom!

---

Panzer: sztem Neked is akkor nőtt meg a ford. szám amikor éppen a helyes értéken állt a benzin szinted! Ergo: Neked is sokat kap most!

Arra is van esély, hogy a keverék állító csavar (mindkettőnknél) túl dús állásban van.

Előzmény: Panzermeyer (11640)
kettőtizes Creative Commons License 2007.06.28 0 0 11641
Sziasztok!

Szinte semmi időm nincsen fórumozni annyi a meló.
Olvasgatni szoktam rendszeresen és nem feledkeztem meg rólatok, de most egy ideig nem tudok aktívan segédkezni a problémák megoldásában.
Faternak annyira megtetszett a Kettőtizes, hogy venni fog egyet (25000HUF).
Havernak a 207-ese meg mióta összeraktam neki szépen szuperál, a bejáratása van éppen.
Bár a blokkját szét fogjuk kapni valamelyik nap, mert valami mintha szorulna belül.... sajnos.
Sebaj legalább egy fullgenerál lesz rajta és tudni fogom, hogy rendben van teljesen.

A Kettőtizes meg gyönyörűen megy, kb 350-400 km van benne eddig, szóval még tart a bejáratása neki is rendesen.

További minden jót és jó Babettázást!

Üdv.:
kettőtizes
Panzermeyer Creative Commons License 2007.06.27 0 0 11640
mit csinál ez a benzincsap elzárás??
nekem emelkedett az alapjárati fordulat, de nemtudom miért
Előzmény: miko? (11635)
Petyulinko Creative Commons License 2007.06.27 0 0 11639
Belinkeltem egy képet, hogy tudjuk miről is beszélünk :D
Petyulinko Creative Commons License 2007.06.27 0 0 11638
Hmmm.... a feszültségszabályozó egészen pontosan micsoda? Amúgy teljesen olyan a felépítése mint egy babszinak, azért írtam ide, hogy esetleg valakinek van valami ötlete! Találtam egy kapcsolási rajzot, de nincsen duda a mienken...Ennyi a különbség!

Index, akksi nincs benne! Nekem nagyon újnak tűnik, vagy valaki megpiszkálta elég rendesen! Jól kinéző, de szar munkát végzett! Hátra nemtudok 5W-os izzót tenni, már próbáltam, de eldurranik! Amúgy nekem is volt egy ilyen motorom, és ez 6V-os volt.... szóval nemtudom hogy ezt ki, hogyan piszkálta meg?
Előzmény: miko? (11636)
Petyulinko Creative Commons License 2007.06.27 0 0 11637
Kedves TiborGo!

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni!!!!!!!!!
Nincsen ellentmondás! A 12V/21W-os izzóval tökéletesen MŰKÖDIK a világítás álló helyzetben, viszont a boltban azt mondták, hogy a 12V/5Wos izzó való hátra... hát én beletettem, arról nemtehetek, hogy eldurrant... Ezért kérem a segítséget, mert a rémálmomban sincs ilyen! Gondolkodtam, zárlat? Hát megnéztem a vezetékelést NEM... a régebbi motoroknál ugye úgy van, hogy az első lámpabúra alatt van elosztva a pilács előre-hátra, ezért indultam ki abból, hogy megnéztem milyen az izzó van elöl... (24V/70W) De most nem ez a lényeg.... EZ MOST NAGYON NEM SZÁMÍT!!!!....

Gondoltam arra is, hogy mivan akkor, ha valami gond van a tekercsekkel? Vagy a mágnes?


Ez itt a gond--->>>>>

A probléma a következő: ha NINCS világítás MEGY a motor... ha VAN világítás nem megy a motor..... Elszívja az energiát! Teljesen.


Gond vége!!!!!!!


Ha nagyon nemlehet érteni, akkor sorry.... Elég érdekes egy szituáció! Vagy forduljak szakemberhez? De az mégsem az igazi, ha nem én bütykörészhetem a motort...



Amúgy nemegészen értem a kérdést..."Hiszen ezek szerint 11V vágott haza egy 12V-os izzót, úgy, hogy az még be se terhelt neki!" <<--- lámpa bekapcs, és egy hatalmasat villant, és kész az izzó.... Terhelt állapotban is megkellene mérnem a fesz.-t?
Előzmény: Törölt nick (11634)
miko? Creative Commons License 2007.06.27 0 0 11636
A tuti frankót nem tudom megmondani,mert tényleg vagy ismerni kellene az elektromos és gyújtásrendszerét,vagy villamossági ábra kellene.
Ami biztos,hogy iszonyat,az a 24V 70W !
Arra tippelek,hogy 12V-os rendszerű lehet ez a gép,de fogalmam sincs,hogy van-e rajta feszszab., akkumulátoros-e, avagy sem.
Index van rajta?
Mindenesetre előre tegyél 12V 15-21W körüli,hátra 12 V 5W-os izzót és ezzel a terheléssel mérj feszültséget.
De legelőször cserélj gyújtókábelt és pipát,aztán nagyon szűk 0,4 mm-re vedd le a gyertyahézagot (tehetsz próbát 0,35-el is), és van olyan érzésem,hogy rögtön nem áll majd le ha ráadod a világítást...
csá
Előzmény: Petyulinko (11627)
miko? Creative Commons License 2007.06.27 0 0 11635
Szia Tiborom!
A válasz egyértelműen: 500 km csak annyit tesz,hogy most már bátrabban huzigálhatod neki,és nem azt,hogy be van járatva a gép teljesen.
A végsebességed nőni fog!!
Ugyanakkor Te is tudod pontosan,hogy a dúsabb keverék sem optimális akár a végsebesség szempontjából sem.
Tegyél egy próbát: meleg motorral indulj el és amikor felváltott kettesbe,akkor zárd el a benzincsapot és húzz csutkagázt!
Ha így 50 km/h felett mérsz,akkor tényleg túl dús a keveréked ---> porlasztóállítás!
CSŐgyár
Előzmény: Törölt nick (11633)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.27 0 0 11634

Figy, valami ellentmondás van. Nem éghetett volna ki ui. a 12 V-os izzó, ha 11V körüli TERHELETLEN fesz. -t mértél.

Hiszen ezek szerint 11V vágott haza egy 12V-os izzót, úgy, hogy az még be se terhelt neki!

Előzmény: Petyulinko (11632)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.27 0 0 11633

Zolika, szted miért van, hogy a felújított henger-dugóval kb. 500 km bejáratás után a végsebi csak 48 - a régi (szar) szettel meg 53 volt? Ma néztem meg először nyélen. Digit órával mérem, tudod. 30 -as a keverék.

Nincs még bejáródva, vagy mi a rák van ezzel?

Viszonylag rövid időn belül felpörög 48 -ig, de tovább a Boga Úristennek se akar :(

Szépen, szinte dorombolva zúg - de itt vége van, mint a botnak.

Kap eleget, mert szívató nélkül is hajlandó beindulni soxor...:)

Előzmény: miko? (11629)
Petyulinko Creative Commons License 2007.06.27 0 0 11632
Jaaaa, értem a kérdést! Izzó nélkül mértem az értékeket!
Előzmény: Petyulinko (11631)
Petyulinko Creative Commons License 2007.06.27 0 0 11631
Semmit nemtudok a motorról! Kivettem az első, majd a hátsó izzót, és ott mértem a 11V-körüli értéket, mind a 2 helyen... Mivel az elsőizzóra az volt írva, hogy 24V 70W és mivel hátul volt izzó, ezért csak leírtam az értéket...

Semmi ábrám nincsen, vagyis amit a goggle-képkeresőjében találtam, de az is kérdéses.... Már írták, hogy lehet a mágnessel van a baj, mert amikor elkapja a fordulatot (1sebességes) és érezni, hogy felpörög a motor, akkor bekapcsolom a világítást, és nem áll le a motor! De ha világítással akarok elindulni, akkor bizony lehörög, és ha nem engedem vissza megáll! Ennyi minden amit tudok...

de ha esetleg megmondod mit nézzek meg, akkor megnézem, és megosztom!
Előzmény: Törölt nick (11630)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.27 0 0 11630

A 24V/70W -os izzóval terhelten mérted a 11V körüli feszültséget?

Ennél a "puk" -nál hogyan van a tekercs kiosztás, milyen a gyújtás rendszere?

Van róla valami móricka ábra? Talán abból ki lehetne okoskodni valamit.

Milyenek a gyári izzó értékek?

Előzmény: Petyulinko (11627)
miko? Creative Commons License 2007.06.27 0 0 11629
Hajjaj,ne is mondd,nagyon is együtt tudok érezni!
Én is jártam úgy,hogy a pótfelömlő csatorna marásakor átlyukadt a henger...
Pedig azt hittem jól kimértem,csak hát mégsem.
Ráadásul nem is tudok aluminiumot hegeszteni,dobhattam pompás ívben a hátam mögé.
:-(
Előzmény: emzoli22357 (11626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!