Keresés

Részletes keresés

subaaa Creative Commons License 2007.07.02 0 0 11686

Sziasztok gyerekek, elég rég írtam már (örömötökre) :D

Ma karbipucolás volt, meg úszóallítgatás, meg kifúrtam az úszón két csavart (asszem az volt a benzináteresztő meg a levegőáteresztő csavar), mert el voltak tömődve. Beleöntöttem a benyát a tankba. Eredmény: folyamatos pedálozás közben berreg a motor, de nincs beindulva, csak a pedálozás miatt berreg. VISZONT! Kb. 5 másodpercenként lehet érezni, hogy egy másodpercre beindul (olyankor megugrik a pedál, lehet egyértelműen érezni hogy robbant egy adag benzin :D)

Viszont csak így megugrik a pedál, folyamatosan nem indul be a motor. Szal mondom kb 5 másodpercenként lehet érezni, hogy elkapja.Már ez is nagy eredmény, mert mint tudjátok, én nemigazán értek a dolgokhoz, pláne nem annyira mint ti, ezért nálam ez az eredmény már sikerként könyvelhető el....

Viszont a segítségeteket kérném, méghozzá azt, hogy mondjátok nékem el hogy mi lehet a hiba oka.

Kettő dologra tudok tippelni. Az egyik az, hogy alacsony a benzinszint a karbiban.

A másik pedig, hogy nem jó időben keletkezik a szikra a gyertyában, szal pl akkor van mindig szikra, amikor hátul van a dugattyú. S ezért van az, hogy néha-néha véletlenül mégis berobban a benzin.

Az alacsony benzinszint-verzió meg azért tűnik logikusnak számomra, mert ugye amikor az úszóházban összegyűlik elegendő benzin, akkor azt elporlasztja majd berobbantja, de ugyebár nem érkezik utánpótlás... csak kb 5 másodpercenként....

Én ezekre gondolok.

Az már csak zárójelben van megjegyezve, hogy a karbiból orrán-száján-hónaljában-szívótorkában-mindenhonnan folyik a benzin rá a hengerre, annak ellenére hogy tökéletes a tömítés az úszóház és a felső rész között. (Az is lehet hogy MAGAS a benzinszint?)

Légyszi próbáljatok segíteni, előre is köszi!

CSŐszikla!

Tóni bácsi Creative Commons License 2007.07.02 0 0 11685

Tibikém!

 

Nem nagyon feszes a pedál üzem meghajtó lánca?

 

Esetleg nem görbe kissé a pedál (rosszabb esetben a kihajtó) tegelyed?

 

Fék nincs nagyon ráállítva ugye?

 

Egyébként van még tippem a nyikorgásra, ha esetleg nem szűnt volna meg!!! :)))

 

Jóccakát!

 

Tóni bácsi

Előzmény: Törölt nick (11683)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.07.02 0 0 11684

Szép jó estét DJGABI!

 

Én 4 szemmel nézem azt a váltó olajat, de nem látom olyan tragikusnak az állagát. Olyan, mint a használt olajok általában.

 

A gyertyád viszont éktelen ronda. a 15-ös Brisk meglehetősen alacsony hőértékű, tehát vagy túl olajos keveréket használsz, vagy túlfogyaszt az erőműved, vagy csak eccerűen rosszul van a moci beállítva. :((

Ellenkező esetben szép őzbarna lenne a színe!!! 

 

A hengerfejen meg olyan nyomokat látok, mintha kifújt volna a motor. Vagy rosszul látom?

 

....Mostanra nagyjából lepucoltam a hengert meg a hengerfejet, a perselyt próbáltam megvenni hogy kijöjjön.....

 

No ezt meg így nem értem!

 

Üdv: Tóni bácsi

Előzmény: DJGABI (11677)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.02 0 0 11683

Nem is a korodat tiszteljük!

Hanem azt, hogy TE VAGY A MI TÓNI BÁCSINK!

----

 

Van most egy olyan hibám, hogy menet közben (főleg mikor gázelvétel van) egy olyan hang hallható, mint amikor a lánc bever a védőbe. Azért mondom, hogy "olyan", mert természetesen NEM az adja a hangot. Zolival tanakodtunk, mexaértette a dógot és közben átkapcsolta kerékpár üzemre, ahol a pedál lassú körbeforgatásakor (sztenderen) hangos surlódó, nyekkenő hang volt hallható.

Itthon szétkaptam a kerékpár átkapcsoló részt és szépen kitisztítottam, lezsíroztam ahol kellett. Gyanakodtunk ugyanis, hogy a zajforrás oka esetleg lehet ez az utóbbi (átkapcsoló) kenetlensége is.

Mostmár nem nyikorog, holnap kiderül, hogy van -e összefüggés?

Észrevettem azt is, hogy kerékpár üzemben a pedál körbefordítása a teljes kör azonos pozícióiban elnehezedik, miközben ugye a hátsó kerék a levegőben forog.

Nah, ez mitől lehet szted?

Előzmény: Tóni bácsi (11681)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.07.02 0 0 11682

Szia BAKTER!

 

Előveszed az imakönyvünket, (www.jawamoped.com) és abban megtalálod azt a táblázatot, ami tartalmazza az alap és az összes lehetséges henger, illetve dugattyú túlméreteket. Viszont a pontos méret meghatározásához olyan mérőeszköz kell, ami csak a profi felújító műhelyek szerszámkészletében található meg. Egyébként szerintem sokkal jobban jársz, ha felveszed a kapcsolatot egy motorfelújító műhellyel, (pl. Táboriék) mert lehetséges, hogy gyűrű cserével nem hogy használnál, de még árthatsz is a mocinak!!!

 

Üdv: Tóni bácsi

Előzmény: BAKTER424 (11679)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.07.02 0 0 11681

Kedves Gergő Barátom!

 

Megtisztelő számomra, ahogy igazi úriember módjára védelmemre keltél. :))) De nem sértődtem meg, amiért az ide látogató fiatalember nem szólított Kedves Tóni bácsinak. Tisztelet nem a kornak, hanem annak jár, aki kiérdemli. FATIA NEGRA-t én korábban nem láttam mifelénk, ezért semmilyen kapcsolat nem alakult ki köztünk.

 

Köszi a megnyilvánulásodat!

 

Üdv: Tóni bácsi

  

Előzmény: Poluxx210 (11674)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.02 0 0 11680

Negró: szerintem se lekezelő, de megkérlek, hogy nekem a "Csókolom Tibi Bácsi" t erőltesd! :)))))))

 

tiger1342: 1000 csaverbolt van Nagybudapöstön, merre lax? Mindegyikben lehet kapni. XV. Szerencs utcs újpalotaivégén van egy szuterén bolt, ott is van minden és az eladó hölgy is szuper!

 

DJGABI: ha eladás előtt ilyen szépen rendberakod a mocidat - nos akkor minden 10teletem a Tiéd és ajánlani foglak a vevőknek :)))

Ja igen: és Sárvár felé jártamkor megyek a fél liter Hycomolért! :)

Előzmény: FATIA NEGRA_ (11675)
BAKTER424 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 11679

Üdv az uraknak!

 

210es babszihoz milyen dugattyúgyűrű kell? Méretet tudna esetleg valaki mondani?

Holnap a motorbolt közelébe lesz dolgom, megveszem a szimeringekkel együtt, aztán jövő hét tájékán végrehajtom a cseréket.

 

 

BAKTER

DJGABI Creative Commons License 2007.07.02 0 0 11678
"megvenni" -> rávenni akart ez lenni :D

Amúgy holnapi nap szigorúan csak 210-es útmutatása alapján fog történni a blokk szétszedése.
Előzmény: DJGABI (11677)
DJGABI Creative Commons License 2007.07.02 0 0 11677
Tiszteletem!

Babettám eladás előtti felújítása/tuningolása (első felvonás):


Ez lenne a váltóolaj avagy ilyen lett párezer km után a Hycomol...
váltóolaj











Aztán ránéztem a gyertyára is:
hmm...











Típusa ez volt:
márkája












Lecsupaszítva a gépezet:
sallangtól mentesensallangtól mentesen2






















Majd jött a henger:
hengerfejhenger



























Mostanra nagyjából lepucoltam a hengert meg a hengerfejet, a perselyt próbáltam megvenni hogy kijöjjön (Tábori-féle hengert próbálok kivitelezni...). De ez már holnapra maradt. Ismerve azt hogy szétbombázás előtt se nagyon akarta bevenni a 2. sebességet meg a váltóolajat elnézve lesz meglepetés még a blokkban... Amúgy a szétszedés oka nem csak ez, szimmeringeket és a csapágyakat tervezem még kicserélni, mert elég sokat futkoztam szegény mocival 50-nel és lehet hogy nem bírták. :D Ja amúgy Hycomolról jut eszembe: nem kér valaki pár litert? Itthon a nyári nagy garázstakarítás alkalmával rábukkantunk vagy 12 (!) literre, szóval aki váltóolaj-szűkében van csak jöjjön el Sárvárra :D
tiger1342 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 11676
Na, látom felélénkültetek, ennek örülök! :-D
Hétvégi fejlemények a 207-esemmel:
- benzincsap kicserélve, most már úgy folyik az uza, hogy öröm nézni!
- próbaúton újabb probléma: orrán-száján ömlik a benya a karbinak...:(
Szétszedés, kézi tűszelep-ellenőrzés. Megállapításra került, hogy ez a tűszelep bizony nem zár, ezért csere-érett lett! :( (zárt állapotban is csepegett a drága keverék...)
Ha már ilyen szépen szét lett kapva, gondoltam kicserélek egy pár nehezen hozzáférhető csavart imbuszosra. Nem tud valaki pesten egy csavar-boltot, ahol nagy valószínűséggel megtalálom a következőket:
- Karbi-szívócsonk közti csavarok
- Kondi felfogató csavarok
- Kipufogó-rögzítő csavarok
- Tank-felfogató csavarok
Ha jól sejtem, ezek mind más méretek.
Széles utat és olcsó benzint mindenkinek! Üdv! t

FATIA NEGRA_ Creative Commons License 2007.07.02 0 0 11675
Szevasz!
Miért lekezelő a "szevasz"?
Előzmény: Poluxx210 (11674)
Poluxx210 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 11674
csá Nigger! én azé megadnám az idösebbnek a tiszteletet!és nem ien lekezelő"szevasz"-al illetném!arol nem beszélve hogy vannak itt páran akik régota vannak itt és nem beszélnek vele ien lekezelöen..kicsit több tiszteletet!
Előzmény: FATIA NEGRA_ (11669)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.02 0 0 11673

Figy Fácia Néger, Te szakasztott úgy tolod, mint a Tóni Bácsikánk! :)))

Ha beborul az ég, akkor ki se hozza a Babit a szabad levegőre :)

(Amúgy mutatós a gépsárkányod, gratula!)

----

A doksi tárban túllépett egy bizonyos keretet az irományok száma, ezért változtattam egy kicsit a díványon (jah: a dizájnon!)

www.babetta_love.extra.hu/download.html

 

Előzmény: FATIA NEGRA_ (11669)
fezlergabor Creative Commons License 2007.07.01 0 0 11672
Hello!
Azt szeretném megkérdezni hogy nincs-e valakinek egy eladó babetta 28-asa Váchartyánban vagy környékén???? Akinek van hívjon: 06303438568
Ja max 15.000 Ft-ért!
Köszönöm: fezlergabor
miko? Creative Commons License 2007.07.01 0 0 11671
Igen,és ki is próbáltam,és nagyon meggyőzően "harapós" kis gépezet lett,és nagyon csendes, finom hangja van,szinte mint egy villanymotornak.
Az alapjáratát órákig elhallgatnám,annyira szép!!
Csak hát a váz színe...

:-)))))))))))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (11670)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.01 0 0 11670

Szia Tóni Bácsi! Üdv ismét! :))

Biztos olvastad, hogy s mint jártam ezzel a kipu rövidítéssel. Tegnap találkoztunk Zolival. Volt oly kedves és adott egy könyököt, de valszeg 207 -esé lehetett, úgyhogy a hajlásán igazítani kell majd. A túlzottan levágott könyök kb. 1cm -re lóg be a hollanderbe, még a tömítést sem éri el :(

Ennek ellenére beszereltem, a csövet gumiámmal ragasztottam meg a hollandernél (ezzel mentem a Zolihoz) és az odautazásomkor az óra 58.2 km/h csúcssebességet regisztrált. :)

Üdv még1x, jó, hogy itt vagy!

Előzmény: Tóni bácsi (11667)
FATIA NEGRA_ Creative Commons License 2007.07.01 0 0 11669
Szevasz!

Próbálok rá vigyázni, de a krómozott részeken (kerék,kipufogó) bizony előjön a rozsda.
Pedig csak száraz időben veszem elő egyszer-kétszer egy évben.
1981-es, keveset használt.
Előzmény: Tóni bácsi (11668)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.07.01 0 0 11668

Szia Pajtás!

 

Helyre kis 207-esed van. Vigyázz rá, becsüld meg, megérdemli!!!

Előzmény: FATIA NEGRA_ (11665)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.07.01 0 0 11667

Sziasztok!

 

Lassan kezdem visszanyerni a korábbi kedélyállapotomat.

 

Ma kipróbáltam a régebben vásárolt NGK B8HS típusú gyertyámat. Egy árnyalattal sötétebb barna, mint a retro 145-ös. Szerintem, ha faggyúgyertyát raknék a gépembe, azzal is jól menne. :))

Egy másik kisérletet is elvégeztem. Visszavettem az előgyújtásomat 1,5 mm-re. Ezzel a beállítással 56 km/ó végsebességet értem el. Tehát az én motoromon a 0,5 mm előgyújtás különbség 5-6 km/ó végsebesség különbséget eredményez.

 

TiborGo Barátom!

 

Nagyon szépen köszönöm együttérző, vígasztaló szavaidat! Igazán jól estek. :))

Azzal értek egyet, hogy a bejáratás ideje alatt (min. 1000 km!) hagyd a szintedet a túlfolyás határán! Annál is inkább, mert a lenyesett kipu könyökcső miatt csökkenő fojtás következtében a moci kicsit több "birkapörköltet igényel."

 

Tóni bácsi

Kristóf 210 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 11666
Két Hétig nem leszek, megyek nyaralni. Nem lesz a lap se frissítve és mailra sem tudok válaszolni. de mire visszatérek lesz rezó videó. Na pápá
FATIA NEGRA_ Creative Commons License 2007.07.01 0 0 11665
Sziasztok!

Nekem is van Babettám, íme:
babettaBabetta2
-Sziszi- Creative Commons License 2007.06.30 0 0 11664

Hello

Fújjad szájjal, mint a vasárnapi húslevest:)

Amúgy nem tudom és szerintem nincs is olyan aki ezen gondolkozott volna. Miért akarod hűteni? Tán annyira kihasználod, hogy fel is tud melegedni? Ha ez a helyzet mond meg hogy csinálod, mert nekem vagy nem fog vagy satuba be áll de nem melegszik.

Előzmény: Poluxx210 (11663)
Poluxx210 Creative Commons License 2007.06.30 0 0 11663

hogy lehetne a babettának hüteni a első fékét??

Panzermeyer Creative Commons License 2007.06.30 0 0 11662
na én elmentem 9 nap nyaralás, üdv mindenkinek
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.30 0 0 11661

Elfelejtettem megköszönni Misunak, hogy felhívta a figyelmem egy jól használható gyertya összehasonlító táblázatra a szocimotorosok lapján.

A Babetta_Love dokumentum tárban csináltam rá egy linket, hogy akinek kell, az megtalálja. Itt van!

Előzmény: Törölt nick (11660)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.30 0 0 11660

Rákospalotán lakom. Fót - Csomád - Veresegyház felé mentem.

V.szt.lászló és E.kertes 28 km, tőlünk pedig alapból 40 km -re lax :)

 

 

Előzmény: arudni (11659)
arudni Creative Commons License 2007.06.30 0 0 11659
Hello TiborGo!

Most olvasom, hogy Erdőkerten voltál mocival.....
Hol is laksz te valójában?
Tudniillik én nem vagyok túl messze Erdőkertestől, Vácszentlászlón lakom............
Lehet, hogy itt vagy valahol a környéken?
Várom válaszodat!
Üdv: arudni
Előzmény: Törölt nick (11658)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.29 0 0 11658

Moldovával szólva:

"Állítson Téged a JóIsten az Igazak közé a végítélet napján..."

 

Kösz Mester, mindenképpen jelentkezem a hétvégén. A lyányok még nem döntötték el, hogy ÉN akarok -e menni a telekre - ezért nem tudom melyik napon jelentkezem, de hogy hívlak, nos arra lassan ölő mérget is be lehet venni! :) 

Ha az otthoni melód miatt nem jó, akkor megbeszélünk valamit, OK?

Amúgy ma lementem Erdőkertesre a Babszival, 50 km országút retúr menetben.

30-35 -ös utazóval aláztam a jónépet :)) (Biciglisek, lovaskocsik, gyalogosok :)))

Mikor visszaérkeztem a céghez (hivatalos úton voltam!) megsimogattam a tankot, ez mostmár kényszeres nálam, mindíg azt hiszem, ha 1x kihagyom, akkor gond lesz a következő utazáskor. A mérőléccel mérve kb. 1,2 liter benzint bírt elhasználni a gépezet. Nem sok ez egy kicsit? :))

Előzmény: miko? (11657)
miko? Creative Commons License 2007.06.29 0 0 11657
Tiborom,
ha nem zavar,hogy nem makulátlan krómozású,akkor van nálam kipufogó a Részedre!
Előzmény: Törölt nick (11654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!