Keresés

Részletes keresés

Poluxx210 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 11889

értem! ha már idöt szánsz rá,akkor normális alkarészeeket pumpálj a mocidba!én annak ideyén a fötengely rolnikat kicseréltem!és a haytó kart meg edzettem!mert ugye kicsit változott a mocik teljesitménye és lehet az alap "cucc" nem birta volna..

 

Előzmény: BAKTER424 (11888)
BAKTER424 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 11888
Hobbiból motorozok, nem azzal van a probléma, hanem az anyagiakkal, majd ahogy lesz pénzem, szép lassan vásárolgatom össze a dolgokat, hogy tavaszra meglegyen minden, csak így tudom megoldani a dolgot egyszerre sajnos nem :(
Előzmény: Poluxx210 (11887)
Poluxx210 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 11887
hát ha csak "hobbi" bol motorozol veele és nem munka eszköz,akkor én megelyteném most a blook felujitást!
Előzmény: BAKTER424 (11886)
BAKTER424 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 11886
Sziasztok!

Remélem senki nem áll épp tankvásárlás előtt, főleg budapesten. Egy hete csak azután mászkálok, felkerestem több motorosboltot is, sehol nem kaptam, max megrendelésre tudtak volna hozni 12-13e forintért, ami egy kicsit azért sok. Nagynehezen találtam még egy raktáron lévő utolsó darabot az ecseri piac mellett lévő motorboltban. Hétfőre szállítják, az ára is kicsit barátságosabb, 9e HUF. :)

Sajnos a régin már a festék se segített, olyan állapotban volt, kipucoltam és legnagyobb meglepetésemre ez már festve lehetett többször is, ugyanis több réteg festék maradványa volt látható a belsejében.

Tegnap kicsit unatkoztam, gondoltam szétkapom a hengert, megnézem milyen állapotban van, majd amikor széthúztam nagyot néztem. A 2 gyűrű közül az egyik 3 darabba jött ki belőle (elképzelhető, hogy emiatt volt csörgő hangja???), valamint a hengerfejről és a dugattyúról kb 1-1mm kormot kapartam le. Főtengely is meglehetősen kormos, szétégett vagy nemtom milyen, remélem azért tavaszig még bírni fogja, akkorra ütemezek be egy teljes blokk felújítást. Ma raktam rá új gyűrűket (39*41,5, 180HUF/db drága volt???), jövő héten meg jöhet egy külső festés, ha találok a mostanihoz hasonló kék színt.:)

Üdv.
BAKTER
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 11885

Pontosan milyen tipusú a motorod?

Tipustól függően eltérhet a bekötés.

Előzmény: Petyulinko (11883)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 11884

Szia!

 

Lehet, hogy korábban már válaszoltam a kérdésedre, de momentán nem emlékszem. Tudod az öregek kissé feledékenyek.

 

Azért írd meg lécci milyen motorról beszélünk, mert úgy látom nem Babettáról!

 

A nyári kánikulában kissé lepuhultunk, elég kevesen járunk erre mostanában. Nagyon remélem nem bántok meg senkit, de a Kedvas Lakótársak között nem sokan vannak akik kiismerik magukat a járművillamosságban, ezért túl sok válaszra most se számíts!

 

Tóni bácsi 

Előzmény: Petyulinko (11883)
Petyulinko Creative Commons License 2007.08.02 0 0 11883

Sziasztok!

 

Nekem lenne egy kérdésem! A helyzet a következő:  van egy motor, ami rendszeresen eldurrantja a 12V-os izzókat! Már nagyon régen is írtam ide, hogy mi lehet a baj, de csak Tónibácsi válaszolt! Amit köszönök!  Sokat gondolkodtam azóta, és arra következtettem, hogy lehet hogy sorba/párhuzamosan van kötve 2db tekercs a motorban, és az van a világításhoz kivezetve? Ha valakinek van valami jó ötlete, hogy sorba/párhuzamosan van-é kötve, az indoklásokat megköszönném!

 

Petyulinkó

Poluxx210 Creative Commons License 2007.08.01 0 0 11882

éértem!na itt meg az történt hogy yöttem haza fele boltbol és 1szer csak leált a moci!tekerem semmi..mondom biztos gyertya..de nem!beteszek 1másik gyertya de semmi!látva az eredeti gyertyát gyenge  a szikra!szal enyhén kormos a gyertya de ez a tul dús keveréknek is lehet az oka!tehát fötengely simering csere meg leehet tömités csere..hát sayna ez van..

köszi az árakat!

 

 

 

Gergő

Előzmény: Tóni bácsi (11881)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.08.01 0 0 11881

Szia Gergő!

 

Nagyon belejöttem a szimering cserékbe! :) Úgy döntöttem, ebből a lendületből csak kicserélem az összeset.

Vezérlő dob SKF 460.- Ft.

Indító dob SKF 350.- Ft.

Főtengely (hajtás oldali) SKF VITON 600.- Ft.

A generátor oldali főtengely szimering még ezután következik.

 

Tóni bácsi

Előzmény: Poluxx210 (11878)
Kristóf 210 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11880
El írtam nem hixon hanem hikone. Ez egy cég ami rezókat gyárt mindenféle motorhoz könnyen megismerhetőek jellegzetes formályukról:

Előzmény: Poluxx210 (11877)
zsolt003 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 11879
Eladó egy CSODA!!! Indexes Babetta 225-ös. Utolsó széria!?
Munkaidőben:3257193 v. 20/438-4535
Poluxx210 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11878
igy van! énse vonom meg magamtol a alkoholt! de csak ésszel!
Előzmény: Tóni bácsi (11876)
Poluxx210 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11877
ez fejsd ki kérlek!kössz:)
Előzmény: Kristóf 210 (11875)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11876

Nnnna. Kicseréltem a váltó házban a 35x47x7-es szimeringet. Aztán úgy döntöttem mégsem rakom össze, holnap megveszem a vezérlő dobba a 28x38x7-est is, (annak is megírom majd az árát) és azt is kicsereberélem. Így aztán a váltómra egy darabig remélem nem lesz gondom. A csőtengelyeken látható némi felületi kopás, de a körmöm még csak kicsit sem akad meg egyiken sem. Inkább a látvány, amiről némi elhasználódásra lehet következtetni. Remélem még egy pár ezer km-t ledöngetek így vele, mire komolyabb beavatkozást igényel a váltó! :))) Közben azért szétkaptam a vezérlő pofákat is, és a csapjaikat megkenegettem finom hőálló zsírral. Tudod ez a "hangok" szempontjából is ajánlott. Felcsiszoltam a ferodolokat és futófelületeiket, mert ha már egyszer szétszedi az ember, ezt is érdemes megcsinálni!

 

Azért antialkoholista nem leszek a javítgatások folyományaként, de az alkatrészeken biztos, hogy én sem fogok spórolni. Eccer élünk nemde?

 

Tóni bácsi

Előzmény: Poluxx210 (11873)
Kristóf 210 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11875
esélytelen ez Hixon!
Előzmény: Poluxx210 (11874)
Poluxx210 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11874

eredeti Babetta rezó lenne?

Poluxx210 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11873

Énis igy vagyok vele!más "fiatal" inkább elissza vagy drogozza a dellát..de én inkább hasznosabb dolgokra veremel a k*rva pénzt!szal neekem se számit nagyon a pénz ha mocirol van szó!és darabya volt 1500 ft? meg ha már fötengely simeringet cserélek akkor már csapágyat is kéne..és azt is SKF re..

Előzmény: Tóni bácsi (11870)
Kristóf 210 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11872
Hello mindenki!

Ez a kérdés főleg a pestieknek szól: Nem tudtok valahól egy megbízható esztergályost aki olcsón és szépen dolgozik??? Egy jawa mustang hengerfely tuningról lenne szó a nagyobb sűrités érdekében. Össz-vissz egy milit kéne lemarni, de nem akarom akárkihez vinni.
üdv: Kristóf 210
Petyulinko Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11871
DjGabi!

Valószínű, hogy szombaton nem tudok menni a motoros felvonulásra, pedig nagyon szeretnék!!!! Köszönöm a linket, de semmi konkrétat nem találtam, csak annyit, hogy 4-én lesz, és 2-kor indul és 30km-lesz a motoros felvonulás! De honnan indul???


Ha mégis eltudok menni, akkor úgyis megismersz, mert mégegy ilyen szép "csacsi" nincs a vidéken :D:D

Tóni bácsi Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11870

Szia Gergő Pajtás!

Bizony, nagyon jól mondod. A legnagyobb becsben tartott mocik is tönkre mennek előbb-utóbb, ha használatban vannak, de ha nem, akkor is. :(

 

Megvettem a szimeringet. Ez egy különösen nagy terhelések és hőhatások elviselésére is alkalmas SKF VITON szimering. Ára: 1.544.- Ft. Hogy ez sok, vagy kevés, nézőpont kérdése. Én szeretek szerelgetni, de nem akarok 300.- Ft.-os szimeringeket két hetente cserélni. Tudod ez az egy motorom van, tehát erre áldozok. (kocsma helyett) Ha a főtengely szimeringek is cserére kerülnek, azoknak is megírom majd az árát. Amíg viszont megy rendesen a gép, azokhoz nem nyúlok hozzá.

 

Tóni bácsi

Előzmény: Poluxx210 (11869)
Poluxx210 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11869

Tiszteletem Tóni-bá!: )

 

hát igen mivel a te mocid is vasból és csavarokbol áll igy,fenn ál a veszély,hogy elöbb utobb vmi "aprósgágot" cserélni kel! és sztem ez igyvan rendjén!yo szerelést és yo munkát kiváánok!majd megirnád mennyibe kerülnek a simeringek?mert az én mocim meg vhol falsh levegőt sziv, és hamár simeringet cserélek akkor kicserélem mindenhol yobb minőégi simeringekre a mostani"gagyikat"..

 

 

Gergő

Előzmény: Tóni bácsi (11868)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.07.30 0 0 11868

Kedves Lakótársak!

 

Nem tudom mennyire képezi közérdeklődés tárgyát, de képzeljétek mi történt tegnap!

 

Jó szokásomhoz híven ismét elmentem a szokásos 50 km-es túrámra, felkeresvén fatornyos kis falumat. Amikor haza értem, még beszélgettem a szomszéddal kicsit a garázs előtt. Miután be akartam tolni a gépet a garázsba, észre vettem, hogy három csepp olaj van alatta!!! :((( Természetesen azonnal valószínűsítettem a hajtómű szimering tönkremenetelét. Első felindulásból azonnal leszereltem a külső meghajtást, és azonnal beigazolódott sejtésem helyessége. Szerencsére a váltó pofákra még nem került olaj, tehát ez nem okozott működési zavart.

 

Na mit szóltok hozzá?

 

Az ország egyik legjobb (legszebb, legerősebb, stb, stb.) :))) Babettájával is történik ilyen malőr. Ma megyek az SKF-be, és veszek új szimeringet. Ellenben azt hiszem fel kell készülnöm a főtengely szimeringek cseréjére is, mert ugye azok is 17 évesek. Igaz egyelőre semmilyen látható, vagy hallható rendellenesség nincs a motor működésében, de ami késik, nem múlik.

 

Tóni bácsi

topeter Creative Commons License 2007.07.29 0 0 11867

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném!

Szükségem lenne a 207es Babettámhoz 2db "hátsókerék feszítőre". Nem tudom, hogy mi a pontos neve. Talán excenteres feszítő? Sehol nem találok. Akinek van és megválna tőle keressen meg a tormapeter@freemail.hu-n.

 

Előre is köszönöm!

G.P.Benjoe Creative Commons License 2007.07.29 0 0 11866
Előzmény: G.P.Benjoe (11865)
G.P.Benjoe Creative Commons License 2007.07.29 0 0 11865

Üdv Mindenkinek!

 

Eladó lenne az alábbi Jawa Babetta 30eFt-ért. Kiváló állapot, napi használatra alkalmas.

Érd.:06-30-260-0653

Pest m.

api4 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 11864
Úgy látom mindenki elment nyaralni!Kihasználva ezt a síri csendet megosztanám gondolataimat Veletek, az igazi motoros fogalmáról, azaz az IZIG vérig RÁJDERRŐL!Legalábbis véleményem szerint ott kezdődik a kétkerekű lovag,hogy tartotta már kezében a motorja főtengelyét.A terített asztal számára az volt amikor csavarraszedve minden ott hevert,aztán még az este vagy másnap elporzott vele céljáig.Persze biztos jó dolog lepörgetni egy szalonban egy köteg rozsdás huszast,ráülni a nehézlövedékre és végigcsillogni az utakon...Ez csak akarat kérdése.Elöbb utóbb /egy emberöltő alatt/bárki képes rá!Ám akkor egy érinthetetlen gyári technikán közlekedik,még mi furhatunk,faraghatunk,hátha öttel többet megy.Aztán a Nagy Vas nem sűrű látvány esőben!Pedig az is izgi!Hátmég a hó és a jégbordák!Úgyhogy az igazi motorosnak nincs szezon.Illetve szezonja január 1.-től dec.31.-ig tart!És persze lehet a fényes paripák lovasainak is több jószága amivel télvíz idején nyomul,de nem ez a jellemző!Persze nem baj ha valaki normális és télen a kandalló és a karosszéria védelmét válassza,csak közben az igaziak épp az ablaka alatt húzzák a gázt...
Kristóf 210 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 11863
Egyet értek 100%-ig!
Előzmény: tiger1342 (11862)
tiger1342 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 11862
Hát eeegen! Bennem is ez merült fel elsőnek...
Amúgy meg mint olvashatod, én is szívok eleget a babival, de látom, hogy másoknak megy, tehát ha az enyém nem megy, akkor én vagyok a béna...
Szerelni mondjuk nem a legkönnyebb, de legalább ha egyszer nekikezd valaki, nem naggyolja el, hogy ezt-meg azt majd leközelebb megcsinálja... De ha már minden meg van rajta RENDESEN csinálva, irtó üzembiztos kis műszer!
Előzmény: Kristóf 210 (11853)
Kristóf 210 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 11861
Én leszoktam vágni 8 centit a légszűrőböl is.
Előzmény: Poluxx210 (11857)
miko? Creative Commons License 2007.07.26 0 0 11860
Igen,megfelelő szerzámozottság nélkül sehova egy tapodtat sem! :-))
Ennek megfelelően én már be is pakoltam az útra.
Tóni bácsinak,Tibor Úrnak,és MINDENKINEK itt köszönöm a kedves szavakat,három hét múlva visszajövök,legyetek jók!! :-)

Előzmény: kettőtizes (11847)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!