Keresés

Részletes keresés

Gmike Creative Commons License 2002.03.14 0 0 232
Hi !

Hát ez érdekes. Amikor Mi foglaltuk, akkor az egész hóbelebanc kint volt a kiállításon. Az utazásközvetítő irodás tyúk, csak ott tudta utolérni őket mobilon. Majd bemegyek a jövő héten és rákérdezek, hogy biztos megyünk e ? :) Papírom mindenesetre van róla.

Mike

Előzmény: luc72 (231)
luc72 Creative Commons License 2002.03.14 0 0 231
Szia

Abba szerettünk volna mi is menni, de nekünk febr. végén azt mondták a főirodába, hogy nincs hely máj. 20 tol. Ezért mi jun. 3 án megyünk két hétre oda.

Előzmény: Gmike (228)
SHReK Creative Commons License 2002.03.13 0 0 230
ja és ha valaki írna egy részletes élménybeszámolót Samariáról, az tuti lenne. Valahol olvastam, hogy 16 km-es gyalogtúra. ez igaz?
SHReK Creative Commons License 2002.03.13 0 0 229
Heló mindenki :)

még sosem voltam Krétán, idén szeretnénk elmenni. Valami lassan mélyülő homokos tengerpartot keresünk, amiben maradt némi természeti nyom is és kristálytiszta a tengervíz. És persze meleg. (augusztus). Melyik helyet tudjátok javasolni? A Neckermannál kinéztem Maliát (benne a Hotel Tritont) van valakinek tapasztalata ezekben?

Gmike Creative Commons License 2002.03.13 0 0 228
Hi !

Perry's-be. Múlt héten pénteken foglaltam le.

Mike

Előzmény: luc72 (227)
luc72 Creative Commons License 2002.03.13 0 0 227
Szia

Melyik apartmanba mész, és mikor foglaltad le?

Előzmény: Gmike (226)
Gmike Creative Commons License 2002.03.12 0 0 226
Sziasztok !

Május 20-án Eurotours Chania - Platanias. Jön valaki közületek akkor és oda ?

Üdv : Mike

Előzmény: luc72 (225)
luc72 Creative Commons License 2002.02.20 0 0 225
Én meg akkor megyek.

Köszönöm a viziparkokat.

Előzmény: Sofie (224)
Sofie Creative Commons License 2002.02.20 0 0 224
Sziasztok!
8 nap múlva Krétán leszek!
És május 20-ig haza sem jövök. :)
Majd mesélek milyen...:)
Sofie
tincsy Creative Commons License 2002.02.18 0 0 223
A vizividamparkokrol elfelejtkeztem
Szoval az Anopoliszi az ujabb, de pl. az ocsemnek a masik tetszett, ami Herszoniszosz felett van. A Chaniai is szuper, de messze van Herakliontol, 2 es fel ora autoval. Marha draga a sznedvics, udito, es az agyert is fizetni kell, ha akartok napernyo alatt is maradni. A nap eget, kenjetek magatokat tobbszor is, renegeteg leegett embert lattam azokon az esteken...
Előzmény: Vad (219)
tincsy Creative Commons License 2002.02.18 0 0 222
Sziasztok
bekukkantok, mivel latom neha azert felbukkan valaki itt is.
Az en valaszaim: a sziget zold es ude marciusban, de alig van nyitva bolt, disco es szalloda. Ez persze nem vonatkozik Heraklionra, ott mindig van elet. A tenger meg hideg, de a deli oldalon pl. Irapetranal lehet akar telen is furodni, egyebkent sincsen 20 foknal hidegebb, de lehet kanikula is. Ki ne hagyd a gorog husvetot, ami a mienkhez kepest altalaban 1-2 hettel elobb van. Kormenetet tartanak penteken este, szombaton ejjel a templomoknal gyulekezik mindenki kioltozve, ejfelkor oriasi tuzet gyutjtanak a templom elotti tereken, es van persze tuzijatek is. Kb. meteres gyertyakat tart mindenki a kezeben amit az uj tuzrol gyujtanak meg az egymasmellett allok. Van csokitojas is, amit szalaggal atkotve arulnak, es vasarnap mindenki a kertben parazson baranyt sut a csalad osszes tagjaval es baratokkal. En imadtam a husveti edessegeket, ami turoszeru toltelekkel keszul. Most hirtelen nem jut tobb eszembe, pedig imadtam ezeket a turistamentes-idoket...
A szurdokok le vannak zarva altalaban majus vegeig, az esktol fuggoen nyitjak meg. A legjobban a japan naspolyat szerettem, ami tavaszal az elso gyumolcs, mezedes ringloszeru, de narancssarga es nem fenyes a heja -van 2v. 3 aranybarna magja. A narancsot is kostold meg, sokkal jobb a nyaron termonel, edesebb.
Sok szerencset es elvezd az ottletet, berelj autot es jard a szigetet: delre nyugatra menj el akar egy egesz hetvegere, konyvet vgyel innen. mert ott magyar nyelvut nem talalsz, en a Vincze felet ajanlom, igaz angolul vagy nemetul van a nagy motorosoknak irott konyv, amiben szinte minden kis falu es erdekesseg is benne van - ott megkapod.
Na most mar tenyleg eleg!
Ciao
zsanna Creative Commons License 2002.02.18 0 0 221
Több helyen is van. Mi kettőben voltunk: az egyik Hersonisosnál, a másik pedig 10 vagy 20 km-re innen Iraklion felé, Anopolisznál van. Nekem úgy rémlik, az Anopoliszi volt a nagyobb és újabb, de majd megnézem a fényképeket. És állítólag van Haniánál is, de arra nem jártunk.
Előzmény: luc72 (220)
luc72 Creative Commons License 2002.02.18 0 0 220
Sziasztok

Volna egy olyan jelegű kérdésem, hogy Krétán hol található a vizividámpark, és melyiket ajánlanátok.
Köszönöm a válaszokat.

Vad Creative Commons License 2001.12.26 0 0 219
Most már elég gyakori ott is az Internet-Café
Előzmény: Sofie (218)
Sofie Creative Commons License 2001.12.18 0 0 218
Köszi a választ, így legalább biztos lehetek, hogy nem halt még ki a topik.
Márciustól május végéig leszek Krétán, egy ösztöndíjat nyertem és az ottani fősulin kell valamit tevékenykedni. Persze a szállást, utazást és mindent nekünk kell intézni, ezért is olvastam olyan nagy lelkesedéssel a topikot. Arról viszont nem olvastam, hogy lehet Krétán találni valamilyen internet kávézót vagy könyvtárat, ahol hozzá lehet férni az internethez?
Vad Creative Commons License 2001.12.17 0 0 217
Szia, márciusról én sem tudok, de a visszajáró vén rókák azt mesélik, hogy májusban kezdődik a tutti, akkor a legszebb a sziget. (nekem a legkorábbi időpont június volt)
Érzésem szerint a márciusi idő és víz fürdésre még nem alkalmas, a szél is biztos hűvösebb (mer az ugye mindig van), de túrázásra meg város(falu)nézésre biztos tutti már az idő, ellenben a szurdokok még valszeg járhatatlanok, mert a folyók még nem száradnak ki.
De mindez csak megérzés, nem 100 %-os infó, de az utrazási irodák többet tudhatnak erről
Előzmény: Sofie (215)
ir6 Creative Commons License 2001.12.14 0 0 216
Szia! Nekem bent van a kedvencek között, de most semmi újat nem tudok, más sem nagyon ír ide, de talán olvassák. Márciusi Krétáról sajna nem tudok felvilágosítást adni, én csak a gatyaperzselő nyarat ismerem - és szeretem. Márciusban biztos szép zöld minden, és el lehet menni egy csomó olyan helyre, amire nyáron a hőség miatt nincs kedve az embernek. Vad sokat mesélt, talán idetalál, őt kérdezd. De azért kiváncsi leszek az élményeidre.
Előzmény: Sofie (215)
Sofie Creative Commons License 2001.12.12 0 0 215
Sziasztok! Én márciusban megyek Krétára és érdeklődnék, hogy szokta-e még látogatni valaki ezt a topikot?
Sofie Creative Commons License 2001.11.28 0 0 214
Bogyó: Köszönöm az ötletet, már belemélyedtem a kereső működésének elsajátításába, csak most nemrég fedeztem fel magamnak a forumot. Azért remélem megbocsátható a gyakorlatlanságom!:)

Csagan: A képek érdekelnek!!!

csagan Creative Commons License 2001.11.28 0 0 213
ne parazzatok, hely van rengeteg. menjetek ki es egyszeruen a helyszinen valogassatok.
az irodak nem mindig a leghangulatosabb szallasokat valasztjak ki...

ha a termeszeti ertekek erdekelnek, akkor K kretara menj, ha a kulturalis+nyuzsi, akkor kozep- vagy nyugat kreta.

berelj autot, olyAn helyekre is elmehetsz, ahol csak echte kretaiak vannak. az az igazi.
probald ki.

vannak kepeim, ha akarod.

bogyó Creative Commons License 2001.11.27 0 0 212
Kedves Sofie!

itt a fórumon, ha beírod a keresőbe azt, hogy Kréta, akkor a következő topikokat találod:

Kréta 2001 nyár idonia Vízálló 24 2001.11.15 18:33
Kréta 2001 Vad marcipannyuszi 211 2001.10.09 20:30

Aholis a vastagon szedett számok a hozzászólások mennyiségét jelölik. Valamint van másik kettő, amelyiket te nyitottál. Szerintem próbálkozz keresni, mielőtt topikot nyitsz, és a már bejáratott topikokat használd. Direkt nem írtam linkeket, gyakorold egy kicsit a kereső használatát.

Hagyjuk ezt elmerülni.

Előzmény: Sofie (211)
Sofie Creative Commons License 2001.11.27 0 0 211
Sziasztok!
Utazok Krétára márciusban és olcsó szállást (apartmant 2 főnek) keresek. Aki tud ilyenről segítsen!!!
Ha voltál Krétán vagy szeretnél menni és tudsz nekem/nekünk mesélni az élményeidről, azt előre köszi!
marcipannyuszi Creative Commons License 2001.10.09 0 0 210
A Gyros két változatban kapható.

Az egyik pitában, ez akár haza is vihető, vagy az utcán
elfogyasztható.

A másik általában nagyobb adag, több sültkrumplival adják
és tányéron, szóval az egy fő fogás az ülő vendégnek.
Ilyet én sem láttam 1200 alatt.

Előzmény: macislum (193)
kábelbúvár Creative Commons License 2001.10.08 0 0 209
Először is a célokról: szerettem volna valami újat
látni, nem csak helyszinben, de mentalitásban és
földrajzi értelemben is.

Voltam már egyszer egy hétig, akkor főleg Iraklion
környéki helyeket látogattam meg, már csak a szükös
idő, meg a tömegközlekedés korlátai miatt is.

Most is természetesen (?) az északi partra fizettem be
apartmant, bővebbet erről nem is érdemes beszélni.

Azt azért látni, hogy az északi parton (is) vannak még
tartalékai a mennyiségi fejlődésnek. Van még part, telek,
stb. Igy október elején bele is kezdtek a házak bővitésébe
ott, ahol már nem volt vendég.

Elég gyorsan rátesznek még egy emeletet a meglevő épületre,
amit persze már eleve úgy hagytak abba, hogy folytatható legyen.

Béreltünk egy nyolcvan köbcis motort, és megpróbáltunk szétnézni
a sziget belsejében és egy kicsit a déli parton is.

Nem volt már csúcsformában a gép, de lehet, hogy csak a két személy
miatt tiltakozott időnként...

Az északi hegyeket még úgy-ahogy birta, bár a Lassithi fennsik előtt kicsit
pihentetni kellett. Sajnos, kicsit csalódtam, régen készülhettek az ottani
képeslapok. Manapság már inkább csak mutatóban vannak forgó szél-
kerekek.

Egy kis eltévedés után megtaláltuk a Dikti-barlangot is.
Jó meleg volt természetesen, a szokásos száz drahma helyett kétszáz volt
a másfél literes ásványviz. De hideg volt, és ennyit megért. Aztán a barlangban
már kicsit hüsebb volt...
Nem sokan vették igénybe a szamarakat a feljutásban a barlanghoz (3 ezer).

Mochos-on keresztül mentünk, tényleg kedves kis település.

A déli hegyek szerpentinjei ismét keményen igénybe vették a motort
és a türelmünket. De amikor megpillantottuk a tengert két hegy között,
az nagy élmény volt.

Sajnos nem egyszerü a déli part mentén a közlekedés. Szakadozott a part,
sziklák nyúlnak a viz felé, kerülgetni kell, és elég ramaty utakon kell fel-le
menni, ha az ember nem akar a szomszéd település miatt még egyszer
hegyet mászni észak-dél irányban.

Hatalmas fóliasátrakban zöldségeket és gyümölcsöket termesztenek errefelé,
szinte a tengerpartig érnek a sátrak. Az egyik sátorban banánt termeltek, de
még elég kicsik és zöldek voltak. Nem tudom, mikor fognak beérni.

Érdekes módon a fügének sok fán már nyoma sem volt, másokon még úgy tünt,
csak tavasszal lesz ehető gyümölcs.

Nem jellemző az északi zsufi a strandokon. Igaz, hogy utószezon volt, de
azért északon sokan voltak még a napozóágyas tömeg-strandokon.
Délen viszont egyik-másik helyen csak pár napozó/úszó lézengett.

Nagyon jó volt a viz, a part leginkább apró kavicsosnak mondható.
Persze volt olyan hely, ahol nagyobb kövek-sziklák között lehetett eljutni a vizig.
Az ilyen helyeken aztán csak mi voltunk egyedül.
Jó, nem összkomfortos, de azért egyik-másik helyen tusoló is volt a közelben.

Néhol ki volt irva, hogy NO CAMPING, de egy-két lakókocsi meg sátor elég
stabilan állt nem messze a táblától.

Motorcsónak, Jet-ski nem jellemző, este is elég csendes a környék.
Inkább csak a helyi halászok csónakjai látjatók a vizben.

Szállásra egy példa: egy légkondicionált apartman TV-vel, hütővel, rezsóval
6 ezer pénz volt. Ja, és a háziúr rakival és mazsolával fogadott. Persze ez
szezonban biztos drágább, de talán elviselhető akkor is pár napos déli
tartózkodás esetén. A tavernák árlistáján nem látszott a szezon vége,
a mérsékelt érdeklődés mellett sem...

folyt. köv.

Előzmény: ir6 (208)
ir6 Creative Commons License 2001.10.08 0 0 208
Üdv!
Előzmény: kábelbúvár (207)
kábelbúvár Creative Commons License 2001.10.08 0 0 207
Megjöttem én is, két hét után.

Beszámoló egy kis pihenés után.
Előre annyit, hogy nagy élmény a déli part.

macislum Creative Commons License 2001.09.26 0 0 206
Nem kínáltak meg. Igaz a hajón sem voltunk, mert ebéd után mindenki ment amerre látott.

Angolok valóban sokan voltak. Egy kissé elegem is volt az angol lányokból, mert a visszaút előtt begyűjtötték a műanyag székeket és a seggükön kívül a lábfejük alatt is volt egy-egy szék. Amiket viszont a mi asztalunktól (is) nyúltak le. Aztán mikor odamentem, hogy talán mi lenne ha visszaadnák, akkor gyilkos tekintetek szegeződtek rám. Hálistennek a nyílt vízen olyan hullámok közé kerültünk, hogy az egyikük fejre is állt tőle, minek köszömhetően visszaültek a padra :-)

Előzmény: ir6 (204)
RumPunch Creative Commons License 2001.09.22 0 0 205
eljen kreta:) csak keves volt a tintahal...
ir6 Creative Commons License 2001.09.20 0 0 204
Az is csak egy hal. Nem kínáltak meg vele? Nálatok is angolok voltak többségben a Dia-túrán?
Előzmény: macislum (203)
macislum Creative Commons License 2001.09.20 0 0 203
Sajnos nincs, az kicsit odébb van :-)
Murénával az történt, hogy Ágnes odaszaladt hozzánk hogy nézzük mit fogott. Később elmondta, hogy az egyik halász hálójába akadt, sok egyéb mással egyetemben. A legénység egyes tagjai ezzel a szerencsétlennel ijesztgették az angol lányokat :-)
Egyébként miután megebédeltettek szuvlakival, saját magunknak megcsinálták a murénát. Lehet, hogy nekik ez csemege.
Előzmény: ir6 (202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!