Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Tibola Creative Commons License 2015.01.19 0 0 51460

Az ellenőrzés a többi biztonsága érdekében van. És nagyon kell, mert vannak olyanok akik ön- és közveszélyesek!

 

http://www.letenyemedia.hu/cikkek/zala/62-tonnas-----tulsulyos-kamiont-kapcsoltak-le-zalaban.html

 

Mit kapott volna ez Németországban?

Előzmény: Nyakas Jakab (51456)
Alex Velorex Creative Commons License 2015.01.19 0 0 51459

Ha ezt a videót megnézzük, gyorsan belátjuk, hogy itt az előzőekben említett moverrel nem sokra mennénk és inkább ezekre a szituációkra számíthatunk kempingezés folyamán!

 

https://www.youtube.com/watch?v=7ZZzkrNxY1w

Nyakas Jakab Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51458

Annyit még hozzá tennék, hogy könnyen jár a szám, mert a lakóm 700 kg körül van, így könnyen betolom akár kézzel oda, ahova esetleg nem lehet betolni autóval. Ettől függetlenül a kérdéses moover szerintem nem sok mindenre jó.

Előzmény: Nyakas Jakab (51456)
Tikky XTS Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51457

Jó szándékúan kérdeztem :)

A vonófej terhelés nem véletlen 75 - 100 kg.

Hamarosan teszek fel képet egy megnyekkent vonóhorogról.

Előzmény: Láló 36 (51455)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51456

 Az ellenőrzés nem túlzás. Tudod vannak dolgok, amik nem ellened szólnak, hanem érted és másokért, akik az utakon közlekednek. Mint ahogy Alex is írta, tőlünk nyugatabbra jóval szigorúbban veszik ezeket a dolgokat, úgyhogy panaszra itt még nem is nagyon lehet ok. 

 

Tudod ezt már Ady Endre is megírta. :)

 

"Érted haragszom én, nem ellened,

nosza szoritsd meg a kezem, mellyel magosra tartalak álmaimban,
erősitsen az én haragom, dehogy is bántson, kedves."

 

 

Egyébként az orrnehéz lakó problémája ismerős, mert az enyém is az, szintén angol. Abban igazad van, hogy ez a kütyü, csak sík terepen jó és csak ott, ahol van tapadása. Én a probléma ellen úgy védekezek, hogy 15 év alatt megtanultam tolatni a lakóval.

Előzmény: Láló 36 (51454)
Láló 36 Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51455

Angol. Fotóm nincs. 

Előzmény: Tikky XTS (51453)
Láló 36 Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51454

Megnéztem a videót. A véleményem az, hogy mindenütt az a sok élősködő tetű. Az egész világ át van szőve ezekkel. Hogy fordulnának fel. Földön vízen levegőben. Felügyelők az utakon, felügyelők az irodákban, mindenütt mindenféle felügyelők, ellenőrök, engedélyező, bírságoló görények stb. Túlzás az egész ellenőrzés és bírságolás ilyen ügyekben. 

Előzmény: Alex Velorex (51451)
Tikky XTS Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51453

Milyen tipusú lakód van?

Van fotód?

Előzmény: Láló 36 (51452)
Láló 36 Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51452

De mit csináljak vele? Ilyen. Ilyen volt amikor megvettem is. Ilyen a konstrukciója. Nem volt még ezenkívül gondom vele. Nem tudok mit csinálni azzal. Ez van. Amikor megyünk valahová hátra szoktam pakolni a cuccokat, csomagokat, amit lehet, de volt, hogy semmit. Úgy is mentem. A kerekek szerintem picit hátul vannak.

Előzmény: Alex Velorex (51451)
Alex Velorex Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51451

Az "orr nehéz" lakókocsi elég veszélyes, arról nem is beszélve, hogy mennyire gyilkolja a kapcsolófejet és a vontató járműhátsó futóművét. Szerencsére még nálunk nem piszkálják a lakókocsisokat, de a fejlettebb országokban már odafigyelnek és komolyan bírságolnak a túl pakolt kemping járművek miatt. De simán megbüntetnek az alu gázpalackért is!

 

https://www.youtube.com/watch?v=L0jOWkl0ChY

Előzmény: Láló 36 (51450)
Láló 36 Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51450

"szilárd burkolaton, homokos, kavicsos és nedves füvön nem sokat ér, ha csak nem ül az egész család a vonóhorgon."

Nekem akkora súly van a vonóhorgon, hogy úgy szoktam felemelni a mankókerék csigájával másképpen megszakadnék és alánavigálok a kocsival a horog alá és ráengedem. Egy normál viszonylag simább kempingben szerintem elmegy. Túl vad girbe-görbe helyeken lehet, hogy kikapar. De ott is bizti segít valamennyit. Ha lehet ki fogom próbáltatni, próbálni. 

Előzmény: Alex Velorex (51448)
Láló 36 Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51449

"Hú ez nagyon jó , én ezt megcsinálom !! ( ablaktörlő, vagy valamilyen motorból )"

Én nem csinálom meg, mert nem értek hozzá, meg időm sincs. Majd elgondolkodom rajta, hogy megvegyem vagy sem. Megkérem őt, hogy kipróbáljam. Ha van lakója megmutatja talán.

Előzmény: érdeklődő 49 (51446)
Alex Velorex Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51448

Egy átlagos, egy  tengelyes lakókocsihoz való mover motorjai egyenként kb. 400 W-osak, tehát egy közepes lakókocsi mozgatásához, aminek a sebessége olyan 15-20 cm/sec, ilyen áttételnél is minimum 800 W kell, amit egy kisebb kocsi /800-1000 köbcentis/ önindító motorja tudja, de ezeken meg nincs csigahajtómű. Lehet kapni a neten 12 V 900 kg-os csörlőket olyan 20 eFt körül, ebből lehet egy ilyen szerkezetet összebütykölni. Biztos nagy segítség egy ilyen mozgató, de azt vedd figyelembe, hogy inkább sima, szilárd burkolaton, homokos, kavicsos és nedves füvön nem sokat ér, ha csak nem ül az egész család a vonóhorgon.

 

Előzmény: érdeklődő 49 (51446)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51447

Biztos olvassa,majd válaszol.

Ezt a fórumot innen indította,aztán érdeklődés hiányában befulladt:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9204167

Előzmény: Láló 36 (51444)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51446

Hú ez nagyon jó , én ezt megcsinálom !! ( ablaktörlő, vagy valamilyen motorból )

Előzmény: Láló 36 (51444)
kanapekamred Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51445

Karesz te valamit tudhatsz.

 

Előzmény: Törölt nick (51443)
Láló 36 Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51444

Van egy ilyen mover a neten eladó. Kinek van ilyen?

 

http://olx.hu/hirdetes/lakokocsi-mover-elado-ID30T4d.html#139ddecec4

 

Itt egy videó róla.

 

https://www.youtube.com/watch?v=LcQyJYzYH08

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51443

Szevasztok ! 

 

 

Nincs titok, egyszer csak odajöttek és segítettek ,nagyon sokat és nagyon jó kedvvel !  

 

 

 

Előzmény: kanapekamred (51440)
kanapekamred Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51442

Szerintem is.

 

Előzmény: Törölt nick (51441)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51441

""Mi a titkod? Hogy éred le?""

 

A jó fenyítés eredménye! :) Korbáccsal? Esetleg ha nem családonbelülierőszakosolós, bezárta őket és amig nincs kész a meló eldobta a kúccsott? :)

Előzmény: kanapekamred (51440)
kanapekamred Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51440

Jó kis munka lehetett, Karesz!

 

Az tetszett benne, hogy a lányod is segít.

Meg mindenki, "nagy örömömre a felségem és kislányom mellett csak segédmunkás lehettem nagy örömömre"

Mi a titkod? Hogy éred le?

Előzmény: Törölt nick (51439)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51439

ÜDV ! 

 

Teljesen igazad van .

 

 

Én a szilveszteri lakózásnál jártam úgy, hogy tönkrement a WC és használtuk addig amíg rá nem jöttünk a

 

hibára. Borzalmas büdös tud lenni. Tábori körülmények között nem is ildomos ilyesmit javítgatni . 

 

Ha elfogy a kemikália kicsit böngészgetek a neten és megkeresem a legjobb vételt .

 

 Nem szórakozok hipóval meg Domestossal . Egyszerűen ez  nem arra való . A könnyen lebomló 250 forintos guriga WC papírt

 

nem veszem meg erre tényleg jó a"teszgógazdaságosvalue" . Gondolj csak bele egy tömítés cserével együtt minimum egy ötezres 

 

plusz az utánajárás  a kellemetlenkedés sem két fillér. 

 

 Tegnapi szalag parkettáztuk a lakókocsimat 

 

Nagyon sokat gondolkodtam a pallószőnyeg és a parketta cseréje közöl.  Az utóbbira esett a választásom. Sokkalta strapa bíróbb,

 

könnyebb takarítani. Én munkára is használom a lakómat így nem mindegy, hogy könnyedén felmosok, vagy porszívózgatok.

 

Esetleg, ha valami kiborul, akkor egyszerűbb feltakarítani. Nem is olyan sérülékeny, ez a parketta kemény ipari minőségű –az ára

 

is- közel 5000 Ft-ba jött ki négyzetmétere. Lehet drága, de én kimondottam ilyenre szerettem volna megcsinálni.  Ne legyen vele 

 

gondom. A WC-t fürdőt a vízellátást már a saját igényeinkhez alakíttattam előzőleg.

 

 Nagyon csalafinta dolog a gyárban először lerakják, a padozatot aztán ráépítik a berendezést. Itt ez fordítva van, így aztán kellet

 

rajta gondolkodni ezerrel.

 

A sok szöglet-hajlat a kályha az előtér az ajtók, küszöb és a vezetékek mind kötött pont.

 

Először egy filcréteget raktunk le, majd használt laminált parkettából megjavítottuk a padozatot. Erősen ráfért.  Mikor vettem a

 

lakót elhittem, hogy nincs szétázva, tönkretéve az aljzat. Jól tettem. Valóban csak a tám lemez illesztése volt hosszában eltörve. 

 

Így az első lapokkal hosszirányban át hidaltuk. Meg kell hagyni nagyon nehéz volt bepasszítani a szálakat. Többes számban kell,

 

írjam, mert nagy örömömre a felségem és kislányom mellett csak segédmunkás lehettem nagy örömömre.

 

Azért hogy semmiképpen ne érjen meglepetés közel 200 kilométert mentem a lakóval Ezután leerősítettem. Nem egyszerű dolog

 

nehogy a törésbe menjen, a facsavar aztán a feje ne lógjon ki. Háromszor is eljártuk a rókatáncot mire nem nyikorgott nem

 

süppedt meg a padozat.  Ezután kapott egy poliform réteget, az tetszett, amikor ráálltunk már milyen meleg volt. Ha valaki

 

szeretne beépíteni ilyent, akkor annak, javaslom, szerezze be. Amellett. hogy nagyon hasznos zajcsökkentő és nagyon jó

 

térkiegyenlítő. Így már fixen állt minden. Levettük az ajtókat a disz lécekkel nem bajlódtunk, mert mind rejtett szöggel van

 

feltéve a falra így leszedni nehezebb lett volna, mint a parkettával kikerülni-vagy nem. Mindenesetre a dekopír fűrész a reszelő és

 

a kisflex főtengelyes lett mire beillesztettük a lapokat a helyére.

 

Ma még a szegőléc van vissza és az ajtók. 

 

     

 

 

 

h2no

 

kanapekamred Creative Commons License 2015.01.17 0 0 51438

Hipó, domesztosz nem csak nem jó illatú, de szétmarja a benne lévő klór a gumi tömítéseket. Hosszú távon nem olcsóbb.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (51435)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.17 0 0 51437

Mea Culpa!

 

Az előbb rosszul fejeztem be a hozzászólásomat. Tekintettel a fórum múltjára helyesbítek.

Szóval a vége: (szerintem) Mert attól, hogy nekem ez a tapasztalatom, másnak még megfelelhet bármi más is. :)

Előzmény: Törölt nick (51435)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.17 0 0 51436

A hypó már önmagában is borzalmasan büdös. A normál illatosított viz meg nem tisztitja rendesen körbe a wc belsejét. Próbáld ki folyamatosan használva az általad írt anyagokkal, kíváncsi leszek a véleményedre.

Előzmény: Kempingez (51434)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.17 0 0 51435

Itt a fórumon régebben írtak róla, hogy a drága öblítőt lehet helyettesíteni valami más olcsó mosáshoz használt szerrel, vagy valami hasonlóval. A nevére már nem emlékszem, de kipróbáltuk mi is. Azonnal szaga volt a wc-nek.

Egyszer fordult elő nálunk, hogy kifogyott a lebontóm, azaz volt egy kevés de az a javasolt adag fele volt. Ettől is szaga volt a wc-nek.

Akkor úgy döntöttem, nem próbákozom csak a bevált anyagokkal. Egyébként pedig egy nyaralás összegébe bele kell férnie annak az 50-100 ft/tartály-nak amennyivel többe kerül a drágább de szagtalan lakókocsiba való kemikália.

 

 

 

Előzmény: Kempingez (51434)
Kempingez Creative Commons License 2015.01.17 0 0 51434

"Természeten a kemikáliákat és azoknak borsos árát nem úszod, meg"

 

Ha, az alsó tartályba hypót használsz, a felsőbe valami  illatos öblítőt, keversz a vízhez. Az olcsó kategóriás wc papírok meg eleve gyorsan lebomlanak az alsó tartályban. Ezeket már én is úgy olvastam valahol, de még az is lehet hogy régebben pont itt ezen a fórumon. Addig a lakókocsival kapott mobil WC nem is használtuk. De vadkempingezéskor, így nagyon jó. Kempingben meg, elsétálok a vizes blokkig :-).

Előzmény: Törölt nick (51433)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.17 0 0 51433

ÜDV!

 

A WC-kről úgy állatában. Valóban nagyon nagy választék van a piacon belőlük.

 

A mobil WC nagy előnye, hogy”mobil”, de ennek semmi értelme nincs a lakózásnál, hacsak az egész szerkentyűt nem szeretnéd cipelni a kemikáliásig.

 

Nekem mind a két fajtából van tapasztalatom úgy a mobil, mint a beépítettből.

 

Az eredetileg mobilnak nevezett WC nagy előnye, hogy ha nem foglal, nagy helyet kiteheted a fürdőből félrecsapod az elő sátorba, és ha nincs a környéken senki és legfőképpen fiú vagy akkor használhatod is.

 

Természeten a kemikáliákat és azoknak borsos árát nem úszod, meg Amit nagyon utáltam benne, hogy alacsony nehéz úgy alkotnod, hogy a térded egy vonalban van az orroddal.

 

Ha meg erősebb vízsugárral rendelkezel, akkor csöppök az oldalán.

 

A beépített WC.

 

Nagyon praktikus szép, feltöltöd mindenféle csodaszerrel ilyen illat meg olyan illat meg lebontó meg vízfrissítő aztán csak marad a slagozás hosszú spriccel miután hazaértél.

 

Ha használt lakót veszel, nagyon nézd, meg milyen állapotban van a klotyesz . A lefolyó a kazettatartó doboz.  A fülek a rugók a

 

tömítő gyűrűk az illesztések mindent nézz meg. Én nem figyeltem vételkor és két nap alatt eláztatta a lakóteret a szennyvíz.

 

 

Összegezve természetesen olyan lakót vegyél, amiben van beépített WC, a mosdóban legyen külön szellőző ajtó, Nekem nincsenek, elektromos dolgok a WC-hez igazándiból nem hiányzik, de ha ehhez van, szerencséd vigyél magaddal olyan embert, aki nagyon ért hozzá.

 

Az öblítés a legegyszerűbb a mobil WC-ből egyszerűen csak kiöntöd a tartalmát .

 

A komolyabb beépített kazettásoknál külön ki lehet venni a tartályt azon van egy  leeresztő csonk letekerted róla kupakot  és a

 

szellőztető gombot megnyomva kifolyik a bontószered általvegyített kék, sárga, világosbarna, sötétbarna  színű  illatozó képlékeny

 

állapotú massza.  

 

Jó vételt kívánok, de a WC-nél vannak sokkalta lényegesebb szempontok is amire nagyon figyelj, pl padozat, áramkör beázás , súly stb.

 

h2no

Előzmény: maaaa (51429)
TFranki Creative Commons License 2015.01.16 0 0 51432

Sziasztok! 

 

Szegedi kempingröl saját tapasztalata van valakinek? 

Köszi

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 51431

A mobil wc kicsi, többet kell vele foglalkozni, továbbá azokban a lakókocsikban, melyekben nincs beépített wc a tisztálkodó helység is gyengébben felszerelt vagy éppen egyáltalán nincs benne. Tudomásom szerint az egész picike lakókocsikat és a nagyon öregeket kivéve ma már mindegyikben van beépített budi. Tisztítását, praktikusságát illetően ugyanannyit kell foglalkozni a régi, olcsó kategóriás lakók toalettjével mint a többmilliós újakkal.

Praktikussági szempontok szubjektívek, ezért magadnak kell megnézni pár darabot élőben. Mire van igényed, területben, felszereltségben és utazási célokban?

Én a helyedben végigböngészném a használtautót, ahol részletes leírás van képekkel, utána élőben megnéznék párat, hogy képben legyek.

Előzmény: maaaa (51429)
kanapekamred Creative Commons License 2015.01.15 0 0 51430

Tisztítani mindkét esetben kell.

Előzmény: maaaa (51429)
maaaa Creative Commons License 2015.01.15 0 0 51429

Sziasztok!

 

Lakókocsi vásárlás előtt vagyunk és kellene egy kis segítség. Mobil wc-s legyen vagy beépített. Árban nem meghatározó, így a higiénia, és a "praktikusság" szempontok érdekelnének. (Ürítés...stb.)

 

Köszi a hozzászólásokat. ;)

Alkapánó Creative Commons License 2015.01.13 0 0 51428

 

Előzmény: Alkapánó (51427)
Alkapánó Creative Commons License 2015.01.13 0 0 51427

Sikerült vissza tolni az ablakszárnyat.

 

Csavar csak a "zsanér" felső felfogatásán van.

Az alsó részben, ahol a szárny rögzítve van, több sín profil is fut. Először egy téglalap alakú alu, abban egy műanyag, majd maga a szárny felső pereme.

 

Felnyitva, majd óvatosan tologatva csak a műanyag profil mozgott. Az alu sínt ütögetni kellett.

Most mind egy vonalban van, és a szárny is jól záródik.

 

Csináltam fotókat is az ismerősöm gépével, akinél áll a bódé. Ha átküldi, felteszem.

céklalé Creative Commons License 2015.01.12 0 0 51425

C-24 készülékünk van 15 éve !!! Évente egy kis tisztítás , beállítás. Ez megint egy rohadt nagy lehúzás.De valakiknek jó. Na és a napelem ? Igaz ha nem süt a nap ""minek """ÓKÓS ember mondta.

Előzmény: Alokim (51420)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2015.01.11 0 0 51424

Sajnos sok rémhír terjeng mostanában az autókkal kapcsolatban is. Az egyik ilyen, hogy kötelezővé teszik az e-segélyhívó rendszert az autókban, ami 30 000 ft-ba fog kerülni, csak éppen a legtöbb cikk nem említi meg, hogy új autókat nem lehet majd e nélkül forgalomba helyezni. Nem értem, hogy az újságírók miért gerjesztik a feszültséget azzal, hogy nem közlik a teljes tényeket. 

Nyakas Jakab Creative Commons License 2015.01.11 0 0 51423

Szia!

 

Én nem gondolom, hogy ez így lenne, ez a cikk egyáltalán nem erről szól. (bár ezektől kitelik bármi) Ez csak az épületek fűtésére használt kazánokra és vízmelegítő eszközökre vonatkozik, azokból is csak a 2015.09.26 után forgalomba hozottakra és beépítésre kerülőkre.  A lakókocsik némelyikében ugyan van gázbojler és előfordul a gázkazán is, de az teljesen más téma.

 

Üdv: NyJ

Előzmény: Törölt nick (51413)
Tibola Creative Commons License 2015.01.11 0 0 51422

"épületüzemeltetés - járműfűtés"

 

Láttam már "lakóban" cserépkályhát :o))

De igazad van.

Előzmény: Törölt nick (51421)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 51421

épületüzemeltetés - járműfűtés

kondenzációs kazán - lakókocsi konvektor

Akkora a különbség, mint az én lakásom és a parlament között. Ez nem rólunk szól. (szerintem)

Előzmény: Törölt nick (51419)
Alokim Creative Commons License 2015.01.11 0 0 51420

Remélem az öreg C24-emhez még sokáig lesz alkatrésze a gázkészülék-szerelő barátomnak, a hőtárolós villanyboylert meg mindig elhatározom, hogy kidobom, és hőtárolós gázost veszek helyette, de végül maradok a fűtőbetét cserénél! Inkább elkempingezem az új árát!!!! :-)

Előzmény: Törölt nick (51419)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 51419

Szevasz !

 

Várd ki a végét így szokott kezdődni.

Előzmény: Alokim (51415)
crln Creative Commons License 2015.01.11 0 0 51418

Csak nekem évi 120 gázszámlám...... sima turbós kazánnal....

Előzmény: kanapekamred (51417)
kanapekamred Creative Commons License 2015.01.11 0 0 51417

Két vagy három éve van kondenzációs kazánunk, már cserélni kellett az átfolyás érzékelőt 8 e ért. Évente karbantartás 6 e. Szomszédomnál is elromlott valami. u. az "olyan" a készülék. Gázfogyasztás viszont majdhogynem a felére csökkent.

crln Creative Commons License 2015.01.11 0 0 51416

Ja csak kondenzációs kazánok 100-150 -el drágábbak....

És kisebb ház fűtésekor nem igazán fogják behozni az árukat,  figyelembe véve a megtakarítást, plusz költségeket, várható javításukat.

Előzmény: Alokim (51415)
Alokim Creative Commons License 2015.01.11 0 0 51415

Karcsi, csak arról van szó, hogy "forgalomba hozni". Ez bennünket nem érint, legfeljebb a készülékgyártókat.

Előzmény: Törölt nick (51413)
Tarzy52 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 51414

Üdv!

 

Ez miben érint bennünket, kifejtenéd!

 

Az Én konvektorom csak 1,8 kW, a bolylerem pedig 1,2 kW ?

Előzmény: Törölt nick (51413)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 51413

ÜDV !

 

Végre, újabb sarc ! Megtalálták a lakókocsisokat is .

Lehet fizetni ! 

 

http://www.vg.hu/vallalatok/energia/osztol-megbelyegzik-a-gazkazanokat-is-441899

 

 

Műszaki vizsgán megbélyegzik a kazánunkat ,mint a marhákat szokás... 

 

 

 

h2no

Kati és Tibi Creative Commons License 2015.01.11 0 0 51412

Hivatalosan persze, már 24 és fél éve.

Előzmény: Törölt nick (51408)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 51411

Reggel nem hittem volna,hogy ma tényleg akár +16° is lehet.Sőt már el is kerülte!Bódén minden ablak nyitva had szellőzzön szegény..:))

.Rika. Creative Commons License 2015.01.09 0 0 51410

Innen va a Flaga palackunk.  :)

Előzmény: Törölt nick (51409)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 51409
Előzmény: furedi (51406)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51408

Ezt a Kati tudja csak?-hogy jó a szád :D

Előzmény: Kati és Tibi (51407)
Kati és Tibi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51407

A gázos srác tényleg nagyon rendes és jó a szám.

Előzmény: furedi (51406)
furedi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51406

Én környékemen sincs amúgy (B. Füred), de van egy pesti gázos kereskedő, aki jár családi okok/business miatt errefelé (Tapolca irányába) és mikor kevés van már szólok és általában egy héten belül házhoz hozza... véletlen találtam rá, amúgy itt a fórumon szerintem. (30/ 505 22 72 a száma) Nagyon rendes, ajánlom.

Előzmény: kanapekamred (51404)
kanapekamred Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51405

Nem is az aluval megyek. Az nem is fér be a helyére. Át szuszakolom az acélba.

Előzmény: -Kugli- (51403)
kanapekamred Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51404

Akinek megéri, szaladgálni propánért az tegye.

 

PB alu minden sarkon kapható 4500 Ft körüli áron.

 

Propán meg a környékünkön nem annyira van még 7500 Ft ért sem.

Ezért abban látom a téli kamperolást, hogy ráfűtök valamivel ha lefagy. Így minden további nélkül elfogy az alján lévő gáz is. 

 

Előzmény: setya64 (51398)
-Kugli- Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51403

A magyar alu palackot nem mindegyik kempingben szeretik. Az ugye tud robbanni, Volt akit egyszerűen elküldtek mikor meglátták milyen palackja van.

Előzmény: Tarzy52 (51400)
-Kugli- Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51402

Te már soppingoltál Flaga-s palackot?

Nálam valszeg a KEG-nek a propános palackja lesz a nyerő. Azt  a néhány kemény téli kamperolást megoldom azzal.

Előzmény: kanapekamred (51401)
kanapekamred Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51401

Szevasz Kugli!

 

És mindenki!

 

A flaga palackot 15 pénzért meglehet venni letéti bizonylattal. Amit bármikor vissza válthatsz, mint egy sörösüveget. Csak ki kell menni érte Lőrincre az ő telephelyükre. Szeretem mert látszik meddig van benne a cucc.

 

A többi frankóságot a gázról Nyakas társunk leírta. Teljesen mindegy, milyen tartályban van a PB gáz. Télen lefog fagyni. Akár autógáz kúton töltöd akár Flaga, Aga, Prima és ..... a többiek. Megoldás valamivel fűteni kell, vagy Propánt kell használni.

Előzmény: -Kugli- (51387)
Tarzy52 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51400

Bocsi, mit jelent az, hogy " mivel acél, EU-s kempingek is elfogadják. "

 

Mi az amit nem fogadnak el? Én jövőre mennék Görögbe, van ott valamilyen kitétel a palackra vonatkozólag? 

Előzmény: setya64 (51399)
setya64 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51399

Felhívtam a TOTALGAZ ügyfélszolgálatot, nagyon készségesek voltak. (23/507-500) Több helyen lehet cserélni ezeket a palackokat az országban, mivel acél, EU-s kempingek is elfogadják. A palack betétdíja 10.000.- Ft lett, a 10.5 kg töltet 6.470.- Ft. Hozzávetőlegesen a fele ekkora lakókocsikhoz rendszeresített palackok hasonló áron mozognak.

setya64 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51398

Sziasztok! A TOTALGAZ zöld színű, propánnal töltött acél palackjait forgalmazta a nemrégiben kivonult Bricostore. Akkoriban hetente kettőt cseréltem a munkáltatómnak, teraszmelegítők üzemeltek róla. Lakókocsi fűtéshez is használtam ilyet, az utolsó cseppig kijött belőlük mindig a gáz, bőven megérte a kb. kétezer plusz összeget a cseredíja a HT.PB. gázhoz képest. Aki esetleg rendelkezik még ilyen palackkal, Budapesten, a XV. kerületi Szentmihályi úton létezik egy cég, ahol még cserélik 7.000.- - 7.500.- Ft körüli áron. Interneten utána lehet nézni, én tavaly tavasszal beszéltem velük csere ügyben, nem tudom, adnak-e el palackot, pár éve 6.000.- Ft volt a betét díja.

Alkapánó Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51397

Köszi! Megpróbálom.

Előzmény: -Kugli- (51385)
-Kugli- Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51396

Tényleg igazad volt. Beszéltem a gázcserés manyussal. Külön kérésre hozza és kb 1500-al drágább,de garantáltan tiszta propánnal töltött. Számolgattam kb. egy árban van az autógázkutas gázzal,viszont tisztább anyag. Január végén vagy február elején úgyis megyek megint kamperolni ugyhogy kipróbálom.

Előzmény: -Kugli- (51395)
-Kugli- Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51395

Igazad van.

Lehet tavaly egy ilyen prémium palackot fogtam ki. Rákérdezek a cserélő cégnél,mert az jobb volt,mint a mostani.

Előzmény: Nyakas Jakab (51393)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51394

http://www.lpg.hu/webpage2/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=59

 

Itt írják is, hogy még a Midit háztartási használatra ajánlják, addig a Midi Prémiumot  ipari célra, vágásra illetve nagy gázelvételű berendezésekhez.

Előzmény: Nyakas Jakab (51393)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51393

A KEG-nél ez nem ennyire egyértelmű, mert a Staféta Midi palackok kétféle töltettel léteznek. A sima Staféta Midi PB töltetű, még a Staféta Midi Prémium tiszta propán töltetű. Néha járok a KEG almásfüzítői telepére, ott a kifüggesztett csere árlistán is kétféle árral szerepel a Midi palack a kétféle töltet miatt.

Előzmény: -Kugli- (51392)
-Kugli- Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51392

Érdekes,mert a KEG rt is azt irja a Midi palackjáról hogy propánnal van töltve,aztán most benne maradt kb a fele. Sőt az is érdekes,hogy tavaly is KEG-es palackot használtam télen ugyanebben az időben és akkor koppra kifogyott.

Előzmény: Nyakas Jakab (51390)
-Kugli- Creative Commons License 2015.01.08 0 0 51391

BUÉK!

Hát nem ocsó. Próbáltam botolni egy próba erejéig,de nem hajlott rá a kutas.

Előzmény: Törölt nick (51388)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2015.01.07 0 0 51390

Utána olvastam, a Flaga kínál tiszta propán töltetű palackot, valószínűleg ezt reklámozzák -40 fokig üzembiztos palackként. 

Előzmény: -Kugli- (51387)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2015.01.07 0 0 51389

Miért ne maradna az utógázból a palackban? Eleve már az is tévhit, hogy más mint a háztartási PB gáz. Az összetétele ugyan az, csak kevesebb benne a szennyező anyag. Ugyan az vele a gond, amit korábban leírtam a PB gázról. Mégpedig, hogy a 60%-a bután, aminek a forráspontja -0,5 Celsius fok, tehát ez alatt a hőmérséklet alatt nem igazán párolog el, cseppfolyós marad, míg a propán forráspontja -42 Celsius fok (ezért jó télen a tiszta propán), tehát az felett gáz halmazállapotú lesz. Így a mínuszokban a PB gázból elpárolog a propán a bután meg ott marad.

 

http://www.autogazklub.hu/az-autogazrol/lpg/lpg-ismerteto/ 

Előzmény: -Kugli- (51387)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.07 0 0 51388

BUÉK!-ezt írják a reklámban,de fele sem igaz!A palack istentelen drága!-maradok a propánnál vagy az LPG-nél!További jó kempingezést!---

Előzmény: -Kugli- (51387)
-Kugli- Creative Commons License 2015.01.07 0 0 51387

Téli kamperoloknak!

Flaga cserélhető üvegszálas palackja. -40C fokig üzembiztos. 7.5kg-os és 7500ft a cseréje. Ja és 30 ezer az üres palack ára.

Mostani kamperoláskor Kiskőrősőn láttam a gázosnál.

Jó hatásfokúnak bizonyult a palackra rátekert ülés fűtés. így nem jegesedett a palack és kopra kijött a gáz.

Nekem még nem volt ilyen és bizony az egész palackom egy jégtömb volt mire kiürült. Minden tévhit ellenére sajna autógázból is maradt egy kevés az aljában.

-Kugli- Creative Commons License 2015.01.07 0 0 51386

Üdv!

Ugyan elég későn,de szerintem a tető klímát vedd meg. saját véleményem és pusztán a pakolótér megmaradása miatt gondolkozom így. Az is igaz az ágy alatti klíma talán halkabbnak tűnt amikor hallottam üzemelni. Nekem egy mobil klimám van és azt is csak egyszer használtam az elmult 5 évben.

A tető ruganyzást nézesd meg,mert nem igazán szokott hajlani a bódé teteje.

Előzmény: Gizusss (51307)
-Kugli- Creative Commons License 2015.01.07 0 0 51385

Üdv!

 

Az ablakszárnyat ha megemeled akkor el tudod csúsztatni oldalra vissza a helyére. Nekem a 2002-es hobbynál is az ablaksinben az ablak végeinél és nem a sin végénéll van két kis lemezcsavar a profilba csavarva. Ez akadályozza meg oldalra az elcsúszást. Az idő és egyéb tényezők miatt ez elkopik.

Előzmény: Alkapánó (51381)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2015.01.06 0 0 51384

A sínt sok csavar fogja, amik a sínben lévő műanyag szalag alatt vannak. Szerintem te a sín két végén lévő csavarral rögzített kis műanyag végelemekre gondolsz. A sínben közvetlenül az ablak sarkai mellet kell lennie valaminek, ami nem engedi elcsúszni az ablakot oldalirányba. (nyilakkal jelölt helyeken)

 

Előzmény: Alkapánó (51381)
Alkapánó Creative Commons License 2015.01.06 0 0 51383

Majd próbálok. Sajnos nálunk nem fér el, így máshol tároljuk.

 

Előzmény: Tarzy52 (51382)
Tarzy52 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 51382

Pár képet nem tudsz feltenni róla?

Előzmény: Alkapánó (51381)
Alkapánó Creative Commons License 2015.01.06 0 0 51381

Köszönöm mindenkinek az ablakszárny-tologatás ügyében tett tanácsát, hozzászólását!

 

Amíg nem jött be a fagy és a hó, nem volt full bezárva, csak a köztes nútba akasztottam be a belső kallantyúkat.

Teljesen be akartam zárni, s ekkor vettem észre a hibát.

Lehajtott állapotában próbáltam visszatolni.

Nem emlékszem határolókra...  A "sínt" felül fogja két csavar a végén...vagy ezek a határolók...??  (1991-es Hobby DeLux 470)

 

Majd megnézem és próbálkozom még.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.06 0 0 51380

Nyakas Jakab jól írja!

Mivel az ablak sín egy C profil, ezért minnél jobban felemeled, annál kevesebb a surlódás, ezért könnyebben mozgatható. Vannak olyan passzentos profilok, melyek lehajtott állapotban nem mozdíthatók. Ha kosz kerül a sínbe vagy nem volt még levéve az ablak, akkor még felemelt állapotban is nehezen mozgatható, oldak irányű, gyenge ütögetéssel kell kitörni a belekeményedett koszból.

Előzmény: Alkapánó (51370)
Alokim Creative Commons License 2015.01.05 0 0 51379

Ez a két kép még közvetlenül a megérkezés után készült, és nem áll az elősátor, később lett olyan forróság, hogy már kellett az árnyéka, és nappal nyitva is volt mindenütt.

Előzmény: Alokim (51378)
Alokim Creative Commons License 2015.01.05 0 0 51378

De bizony, hogy arról van szó! Mi éppen aznap Velencébe mentünk árt hajóval, és a barátomat kértem meg, hogy ha lenne valami, akkor cipzárazza be az elősátrat. Csak a tetőablakról feledkeztem meg, és ő sem vette észre. Volt benn víz bőven, de a technika bírta. Viszont a lányomék 70.000,-forintos sátra bánta az időjárást Azon az éjszakán a barátomék vendégágyában aludtak. Másnap meg kiszárogattuk a cuccukat, meg valahogy összetákoltuk a sátrat. Még az a szerencse, hogy Virág Józsi kicserélte, sőt egy jobb szabásúra. A busz a kemping kapujában tett le  minket, zuhogott az eső, és ahogy mentünk végig a kempingen, mindenütt sátormaradványokkal, roncsokkal találkoztunk. De nagy élmény volt!

Előzmény: Alex Velorex (51377)
Alex Velorex Creative Commons License 2015.01.05 0 0 51377

Nem örömteli látvány. Mondjuk ezek felügyelet nélkül hagyták ott!

 

Nyakas Jakab Creative Commons License 2015.01.05 0 0 51376

Lehet, hogy hülye kérdés, de nyitott állapotban próbáltad visszatolni a helyére? Nyitva kissé fel-le mozgatva és közben tolva oldalra simán, könnyen vissza kell mennie a helyére. A határoló többféle megoldás lehet, mint azt a kollégák írták. Lehet egy csavar, egy csavarral rögzített műanyag ütköző, egy a sín nútjában megfeszülő ütköző. 

Előzmény: Alkapánó (51370)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2015.01.05 0 0 51375

Csak nem a 2007-es Adria Rallyra gondolsz? Na az nem semmi volt. Mi megúsztuk, mert nagyjából hátulról kaptuk a szelet, meg az esőt, ami vízszintesen esett, de reggel bizony siralmas képet mutatott a kemping. Két lakókocsival voltunk, amik közé fel volt állítva egy pavilon, négyen fogtuk a négy lábát, de alig bírtuk megtartani, amíg lebontottuk. Pár éve valaki egy ráckevei találkozón hagyta ott a lakóautót kitekert omnistorral úgy, hogy nem volt lekötve. A szél úgy hajtott vissza a lakóautó tetejére az omnistort mint a pinty. Brutális dolgokat tud művelni egy tisztességes vihar.

Előzmény: Alokim (51368)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 51374

-vagy az is lehet,hogy fagyott víz van a nútban és azért nem megy vissza.Ennyit az enyém is elmozdul nyáron,mert ennyi holtjátéka van...

Előzmény: Törölt nick (51373)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 51373

Nálam pop szegecsek a határolók.Lehet valamikor elcsúszott nem vetted észre,mert eredeti állapotban volt,amikor odaértél.Azt nézd meg!Kikopott vagy elnyíródott.

Előzmény: Alkapánó (51370)
Kempingez Creative Commons License 2015.01.05 0 0 51372

Elméletileg a sínben csúsznia kellene, minimum a két szélső behorpasztási pont között. Ha nem sérült a sín, illetve a nútban szennyeződés is akadályozhatja az elmozdulást.

Előzmény: Alkapánó (51370)
Alokim Creative Commons License 2015.01.05 0 0 51371

A "sínszerű" profil egyben a zsanér is. Ebben nem szabadna elmozdulnia  az ablaknak, mert az ablak mindkét oldalán csavarral rögzíthető ütközőknek kéne lenniük. (Legalább is nálam az van, hogy van-e más megoldású, arról nem tudok) Én például húztam el a helyéről úgy ablakot, hogy az egyik oldali ütköző csavarját meglazítottam, az ütközőt a sínben elhúztam, és így az ablak is elhúzhatóvá vált. Ha neked az egyik oldal fellazult, és engedte az ablakot félrecsúszni, akkor viszont még ütögetés nélkül is szépen vissza kell térjen a helyére, egyszerű nyomásra. Hacsak a másik oldali ütköző utána nem ment, és valahogy befeszült a sínbe. Lehet, hogy az égegyadta világon nem segítettem most rajtad, de megpróbáltam! :-)

 

Előzmény: Alkapánó (51370)
Alkapánó Creative Commons License 2015.01.05 0 0 51370

Sziasztok! BUÉK!

 

Nem rég vettem észre, hogy a lakó hátsó ablakszárnya oldalra elcsúszott kb. 1.5 cm-t, s így nem is zár rendesen.

"Sínszerű" befogatásban van a szárny végig.

Próbáltam óvatosan visszaütögetni, de nem ment.

 

Tudna valaki segíteni a probléma megoldásában?

 

  

setya64 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 51369

Még jó időben készült, most voltunk lenn szilveszterkor, -15 fok volt reggel, a hőingadozást látszólag jól bírja, nem kellett utána feszíteni. Viszonylag védett helyen áll a lakó, de van egy hasonló megoldású kinn a nagy placcon évek óta, túlélt egy pár nyári vihart. Az idő majd mindent eldönt. Jobban félek a fákról lehulló gallyaktól.

Előzmény: Alex Velorex (51364)
Alokim Creative Commons License 2015.01.04 0 0 51368

Félreértés ne essék, azért írtam normálisan lerögzítettet, mert körbe volt cövekelve, széles, integrált (sátoranyaghoz varrt, nem átvetett) spaniferrel, stabil cövekkel volt rögzítve. De az elősátor ponyvafelülete egy kisebb vitorláshajó vitorlafelületével vetekszik. A szél úgy rángatta a nyomorult lakókocsit, hogy szó szerint elaludni sem bírtunk bent. Semmi ki nem lazult, vagy szakadt, csak félelmetes volt. Hála istennek, eső nem volt, csak szélrohamok. Őszintén szólva voltak kételyeim, hogy egyedül le tudom-e bontani, mert a nejemet ki sem engedtem a lakóból. És ez nem is régen, nem is messze volt, tavaly március 15-körül, Martfűn. Ebbe a jelenségbe nyilván a gyakorlatilag fátlan kemping is belejátszott, ahol akadály nélkül tombolhatott a szél. Az omnisztorokkal, és a sörsátrakból kialakított elősátrakkal kapcsolatban meg egy Adria parti szélvihar jut az eszembe. Reggel az Umagi kemping úgy nézett ki, mintha cunami lett volna az éjjel.

Előzmény: Alex Velorex (51367)
Alex Velorex Creative Commons License 2015.01.04 0 0 51367

"de bontottam én éjfélkor normálisan lerögzített elősátrat is" - ezen az "erőpróbán" azt hiszem minden "harcedzett" kempingező átesik, nem a kellemes kategóriába sorolható a viharban az elő sátrat lebontani. A dupla spanifer /nem rugós és nem a gagyi keskeny/, egyet az elő sátor  széléhez, a másikat a közepére, viszont csodákra képes. Persze a megfelelő, erős, hosszú cövekkel /min. 40 cm/, amit én pl. a vonóhorogra kötve a kocsival szoktam kilazítani. Az sem elhanyagolható tényező, hogy nem igazán szeretik /én sem/ az alját a sátornak precízen lecövekelni. Nyilván ez is egy kritérium viharban. Az utóbbi egy-két esetben és még időben pótoltam én is, így meg is úsztam. Mindig sóvárogva nézem az "omnistoros" társakat, ilyenkor nem, miután már láttam egyet hogyan szakított ki a lakóautó oldalából, tenyérnyi "sebeket" hagyva.

Előzmény: Alokim (51365)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 51366

Üdv !

 

A gáz macerásabb  így igaz,de  mobil. A gáz vagy  villanyfűtésnek egyaránt meg van az előnye és a hátránya. 

Előzmény: Törölt nick (51361)
Alokim Creative Commons License 2015.01.04 0 0 51365

Alex kolléga! Ezt a fajta tetőt, igaz gyári kivitelben megtalálod a 2014-es FALLE katalógusban "Wohnwagen Schutzdach" néven, a 275-279 oldalakon. Nyilván egy gyári kivitel minőségi tanúsítvánnyal van ellátva, ahol megjelölik a szél-, vagy hóterhelés nagyságát, a technológiai kiviteltől az alkalmazott anyagokig, rögzítésekig bezárólag. Aztán persze van szél, ami az egészet elviszi, de bontottam én éjfélkor normálisan lerögzített elősátrat is, mert attól féltem, hogy leszakítja a szél a lakókocsi oldalával együtt. Tehát minden az alkalmazott anyagon, és a rögzítésen múlik!

 

Előzmény: Alex Velorex (51364)
Alex Velorex Creative Commons License 2015.01.04 0 0 51364

Nagyon jó az elképzelés, tényleg sokat véd a naptól, esőtől, csak szerintem egy komoly viharban több kárt okoz, mint amennyi hasznot hoz!

 

Előzmény: setya64 (51311)
rogues Creative Commons License 2015.01.04 0 0 51363

nem a hideggel van a baj,azóra itt 10 fok van napközben,több palackom is van.azt figyeltem meg hogyha én adom rá akkor elkezd szépen fűteni,deha "magára marad" akkor elalszik mikor fűteni kezdene,ez éjszaka van.először is a reduktort cserélem,ha nem oldodik meg a probléma akkor majd meglátogatom a gázautóst Pécsett.

a régi 30 éves fiamma kályhámnál a nagyon hidegben -20 körül ,csak az őrláng ment.akkor egy kis forró víz kellett a palackra és beindult.

Tibola Creative Commons License 2015.01.04 0 0 51362

Igazad van, inkabb csak figyelmeztetes a teli uzemeltetes korulmenyeire, a lehetseges nyomascsokkenesre.

A magyar nyelvu hasznalati utasitasokat mindig fenntartassal kezelem. Amikor megvettuk az uj sutot a konyhaba, es bekapcsoltam, kiderult hogy nem lehet beallitani az orat. Ezert nem mukodik. Vissza a boltba. Ott is probalkoztak vele, de nem ment. Kicsereltek, kaptam egy masikat. Hazavittem, de az is ugyan azt produkalta. Nem lehetett beallitani az idot. Akkor vettem elo az angol user manualt. Es lass csodat, mukodott. Rossz volt a magyar forditas.

Előzmény: Nyakas Jakab (51358)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 51361

Karcsi!-erdő közepén honnan szedjek villanyt?Sípálya mellett Magyarországon még nincsenek ilyen dolgok kiépítve...

Volt valaki lakóautóval is és kétütemű agregáttal zörgött egy darabig,de aztán megunta,mert mindig leállt neki.Gondolom nem fűtésre használta hanem este a tv nézéshez. :)

Előzmény: Törölt nick (51360)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 51360

Üdv !

 

Szilveszterkor 5 éjszakát töltöttem a lakóban.

 

Éjszakánként -5,-10 C körüli hőmérsékletek voltak. A kör-villanyfűtés és a pallófűtésen( fűtőszőnyeg) kívül nem kellett

 

használnom másik fűtést a gázt nem is kapcsoltam be.  Ameddig lehet a villanyt használom , sokkalta egyszerűbb és

 

megbízhatóbb.

 

 

Előzmény: Törölt nick (51359)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 51359

Az mondjuk szerintem is hülyeség lenne.Azért kell fűteni,mert hideg van.

Reduktorom 2 éves.

Előző bódéban bevittem a palackot az asztal alá,mert akkor is Eplényben fagyott le -20 környékén.De akkor teljesen kialudt,pedig propánnal mentem és teli palackkal.Meg van a törzshelyünk,ahova télen napközben is oda süt a nap és gondoltam,majd estére javul a helyzet,de nem segített a napsütés.

 

Így utólag már sajnálom,hogy nem néztem meg a gáztűzhelynél mi a helyzet ilyenkor.Mert az egyértelműen kimutatta volna,hogy a reduktor a hibás vagy valami más a baj...

Előzmény: Nyakas Jakab (51358)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2015.01.03 0 0 51358

"Nulla fok körül és az alatt a nyomáscsökkentő rendszer vagy szelep csökkentett üzemmódban engedi működni a fűtő berendezést. "

 

Ilyet a magyar nyelvű leírás nem tartalmaz. Mi értelme lenne a fűtésnek, ha 0 fok alatt csökkentett üzemmódban tudnád használni?

 

http://www.kempingvilag.hu/doc/trumatics3002.pdf

 

A 10 évenkénti csere az jogos. Sok országban, pl:Németországban kötelezően cserélni kell a reduktort és a tömlőt 10 évente. A tömlőn és a reduktoron is jelölve van, hogy mikor gyártották, általában a hónap és az évszám utolsó két számjegye. 

 

 

Előzmény: Tibola (51357)
Tibola Creative Commons License 2015.01.03 0 0 51357

A truma gépkönyvéből idézve, szabad fordításban:

 

Nulla fok körül és az alatt a nyomáscsökkentő rendszer vagy szelep csökkentett üzemmódban engedi működni a fűtő berendezést. Valamint javasolja a nyomáscsökkentő cseréjét 10 éven belül.

 

Előzmény: Törölt nick (51356)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 51356

Olvasgatok vissza és látom neked is fűtés problémád volt . Na a -21° ban az enyém is rendetlenkedett.Működött,de nagyon vérszegényen.Aztán nyomáscsökkentőt ,csatlakozót itthon leszedtem átfújtam kompresszorral a gázvezetéket is megbontottam és oda-vissza megfújattam.Valami lét spriccelt ki.Összerak begyújt dübörög ahogy kell.Kondenzvíz lehetett vagy nem tudom mi ami belefagyhatott a csőbe?

Előtte hiába tekertem fel 10-esre  csak pislákolt.Jelenleg pb-t  használok.

Legközelebb,ha ennyire hideget jeleznek kicserélem propánra mielőtt elindulunk. Az eddig bevált.

Előzmény: rogues (51352)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2015.01.03 0 0 51355

Van abban valami, amit Furedi és Tibola kollégák írtak és lehet, hogy tényleg igazuk van és a gázzal van gond. Én erre a te esetedben nem is gondoltam, mert azt hittem, hogy busz lévén a palack valamelyest hidegtől védett helyen van. (nem a kasznin kívül) A propán-butánnal a szakirodalom szerint az a baj, hogy a bután forráspontja -0,5 Celsius fok, tehát ez alatt cseppfolyós marad. Ehhez még hozzá jön az, hogy a gázpalack használat közben a gáz elpárolgásától lehűl, így 5-6 fokos külső hőmérsékletnél a palack elérheti a -0,5 Celsius fokot így propán tartalma még elpárolog, de a bután már nem. Mivel a PB gáz kb fele, vagy akár 60%-a is lehet bután, így elvileg előfordulhat, hogy a palack még félig van, de a fűteni már nem tudsz vele. 

 

Próbáld meg egy tele palackkal, vagy ahogy írták a kollégák a palackodat felmelegítve, hogy működik-e a fűtés. Ha rendesen elindul, akkor a gázzal van a gond. Hozzáteszem, hogy én több alkalommal kempingeztem a mostaniakhoz hasonló hidegben és PB gázzal fűtöttem, de soha nem állt le a fűtésem, igaz a hatásfoka érezhetően lecsökkent. Szerencsére a lakhelyemhez közel töltenek tiszta propánnal is palackot, így egy ideje azt használom, ha a villany fűtés nem elég és azzal tényleg nincs gond a nagy hidegben sem.

 

Nem tudom, hogy felétek töltenek-e propánt és javít-e valaki Truma kályhákat. Vannak itt többen Pécs környékiek, ők biztosan tudják. Ha nem akkor talán a balatonfüredi Váradi Caravan a legközelebbi szerviz. 

Előzmény: rogues (51352)
setya64 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 51354

Szia ! Nem akarok hülyeséget mondani, de hasonló problémám volt nekem is az öreg Hobby lakókocsim Truma fűtésével, kedves barátom tanácsára kicseréltem a nyomáscsökkentőt megfelelő értékűre, azóta négy év telt el és tökéletesen működik. Pár db. ezres, mindenképp meg kell venned, mert csak az előírt értékűvel fog rendesen működni, még ha esetleg lenne vele más probléma is.

Előzmény: rogues (51340)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2015.01.03 0 0 51353

Alkalomadtán ugorj be a gázautóhoz (egypupú felüljáró alatt) és kérdezz rá...

Előzmény: rogues (51352)
rogues Creative Commons License 2015.01.03 0 0 51352

szerintem én nem barkácsolok vele.közben enyhült az idő,probléma maradt.gyujtóláng ok.fűt is,de amikor újra elindul a fűtés azaz kinyit a termosztát akkor alszik el.először majd a nyomáscsökkentőt cserélem,aztán majd megnézetem szakemberrel,ha hazaérek.hát az se lesz könnyű,senki sem akar vele foglakozni,dél magyarország,pécs környéke,

Előzmény: furedi (51350)
Tibola Creative Commons License 2015.01.03 0 0 51351

Úgy van ahogy írod. Propán-bután hidegben és amikor már kevés van benne nem ad olyan nyomást, csak ha melegíted a palackot. Ez azért van mert a gáz nagy nyomáson és hidegben lesz cseppfolyós. Vagyis ha kevés van benne (kicsi már a nyomása) de hideg van, nem válik gáz halmazállapotúvá. Ilyenkor a melegítés segít. Lásd disznóvágás, pálinkafőzés trükkjei :o) No de ez egy lakóban nem oldható meg. Marad a teli palack.

Előzmény: furedi (51350)
furedi Creative Commons License 2015.01.03 0 0 51350

A tűzhely ment nekem is, amikor a fűtés már behalt. Azt nem értem miért, de biztos megvan a fizikaja ennek is.  Azt is próbáld ki, hogy a palackot beviszed pár órára egy melegebb helyre utána kiviszed és ha kapásból jó minden akkor propán kell már... Mégegyet eszrevettem. Hidegben propán bután palack ha tele van addig elmegy igy ugy, mikor kevesebb van benne és 2 fok kint akkor kezd el nem működni, ez a nyomással van kapcsolatban. Propánnal durván mínuszokban is kék lánggal ég  stabilan.

M

Előzmény: rogues (51346)
furedi Creative Commons License 2015.01.02 0 0 51349

Milyen gazt hasznalsz?  Nekem propan butannal 2 fok korul csinalta ezt. Tiszta propannal ez alatt is tokeletes. Lehet csak ez a baj...

M

Előzmény: rogues (51340)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2015.01.02 0 0 51348

A kályhában van egy kombinált gázszelep, ami egybe van építve a hőfokszabályzóval. Ez a szelep szabályozza a gáz áramlását két fúvókán keresztül az égőfejhez.

 

 

 

 

A szelep mechanikusan nyit és zár, egy gázzal töltött szerkentyű működteti, ami egy szondából és egy kis hengerből áll, amik egy kapilláris csővel vannak összekötve. A szonda érzékeli a hőmérsékletet és a benne lévő gáz nyomása megváltozik, aminek hatására a kis henger hossza megváltozik és ezáltal nyitja vagy zárja a szelepet.

 

 

Olyan előfordulhat, hogy megszorulhat a szelep és nem engedi át a gázt az égőfejhez. Azt még el tudom képzelni, hogy hidegben könnyebben megszorulhat, ha el van koszolódva és nincs kenése. Én WD 40-et szoktam használni a szelephez, ha ilyen gondom van.

Előzmény: rogues (51346)
Tibola Creative Commons License 2015.01.02 0 0 51347

Hát igen, ez eléggé fájó. De pl a horvátoknál semmilyen vontatmány sem fér bele az egyes kategóriába még ha szgk is húzza. Az már egy magasabb kategória, igaz csak 50% a felára. Nem tudom ez hogyan van másfelé Európában.

Előzmény: tec1 (51345)
rogues Creative Commons License 2015.01.02 0 0 51346

kösz.akkor nem rohangálok nyomáscsökkentőért,amúgy is elég nehézkes beszerezni,csak kempinges boltban van.szétszedni nem merem hogy kipucoljam.a nyomásszbályzo is lehet hibás talán,de a tűzhelynél minden rendben,persze az nem ennyire érzékeny.akkor ezek szerint a hidegnek nincs köze a működéshez, mert pont azóta van mióta lehült az idő

Előzmény: Nyakas Jakab (51342)
tec1 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 51345

Nem elég, hogy a D1 kategória sokkal szűkebb lett a D2-es kategóriájú autók vontatmányára külön kell U kategóriájú matricát vásárolni!

 

tec1

Előzmény: BMW-GMBH (51344)
BMW-GMBH Creative Commons License 2015.01.02 0 0 51344

http://player.hu/auto-motor-2/2015-utdijak/

 

9 főssel húztok, ez titeket is érint.

Vagy tgk-val.

András1950 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 51343

Meghibásodhatott a szabályzó is.

Előzmény: rogues (51340)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2015.01.02 0 0 51342

Szia!

 

Ha decemberben kiválóan működött rendesen az 50 mbar-os nyomáscsökkentővel, akkor januárban is működnie kéne. Nem tartom valószínűnek, hogy a nagyobb nyomáscsökkentő tönkretenné a kályhát, de jobb lenne a megfelelő nyomásúra cserélni. Valószínű, hogy az égőfejet és a fúvókákat kellene kipucolni és az megoldaná a problémát.

 

Üdv: NyJ 

Előzmény: rogues (51340)
rogues Creative Commons License 2015.01.02 0 0 51340

üdv.egy kis szakmai segítséget kérnék fűtés ügyben.

beépítettünk egy truma 3002 es kályhát a buszomba,decemberben használtam,kiválóan működött,bár nem volt annyira hideg,viszont most hogy hidegebb lett /olaszban vagyok nem otthon/ vannak vele problémák,állandóan elalszik,automata gyújtós,de előbb utóbb megadja magát és csak a piezzo villog,főleg úgy vettem észre akkor amikor a termosztát bekapcsol,azaz újra fűtene.azt gondoltam talán lefagyott a palack,de nem.aztán olvasgattam és az a gyanum hogy a nyomáscsökkentő nem jó,ugyanis ez egy régi 50mbar os a régi buszomból került ide,ehhez meg 30 as való.sajnos ez elkerülte a figyelmemet.

kérdéseim:okozhatja ez a működési zavart,tehet e kárt a készülékben,összefügg e a hidegebb idővel?

-papirbolt- Creative Commons License 2015.01.02 0 0 51339

https://www.youtube.com/watch?v=GDWAxXjR5OU

 

Előzmény: rusztikustegla (51336)
-papirbolt- Creative Commons License 2015.01.02 0 0 51338

https://www.youtube.com/watch?v=59KGlu-gzfA

Előzmény: rusztikustegla (51336)
-papirbolt- Creative Commons License 2015.01.02 0 0 51337

Ez nem kérdés. kip kg 40 ek

üdv.

Előzmény: rusztikustegla (51336)
rusztikustegla Creative Commons License 2015.01.01 0 0 51336

Sziasztok!

 

Kellene egy kis segítség..lakókocsit vennék és nem tudom melyiket e kettő közül:

 

qek aero hp 650  (könnyű,áramvonalas,zártszelvényes szekezet)

 

vagy

 

kip kg 40 ek (nem tudom milyen a szerkezete)

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv!

Oli

TonyBrasco Creative Commons License 2015.01.01 -1 0 51335

4 gördülő kerék lesz 2 helyett...

Előzmény: Tibola (51332)
Gizusss Creative Commons License 2015.01.01 0 0 51334

Minden topik társnak Kivánunk Boldog új évet! Szép időt,és nagyon sok jo utat! Köszönjük a jo tanácsokat,és ötleteket. 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.01 0 0 51333

Nagyon Boldog Újévet Kívánok mindenkinek!

Tibola Creative Commons License 2014.12.31 0 0 51332

A megoldás a gördülési ellenállás. Ez egyenes arányban van a súllyal ami kereket a talajhoz nyomja. Dupla tengelyesnél ez a tényező a felére esik, tehát a gördülési ellenállás is a fele elméletileg azonos tömegnél.

BUÉK!

Előzmény: TonyBrasco (51331)
TonyBrasco Creative Commons License 2014.12.31 -1 0 51331

Sziasztok, lehetséges e az, hogy adva vagyon két hasonló homlokfelületű ponyvás nagy utánfutó, az egyik egytengelyes, a másik kettő. A vonó jármű ugyanaz. Kb  ugyanazzal a súllyal terhelve ami azt eredményezi, hogy a kéttengelyes a kb 200 kg plusz önsúlya miatt még összesen nehezebb is lesz. Szóval ennek ellenére a két tengelyessel akár sokkal nagyobb sebesség is elérhető a légellenállás leküzdése ellenére.. de ugyanolyan sebesség mellett akár 10-20% -kal kevesebb fogyasztás lesz vele, mint az egytengelyessel?! Netán lehet rosszul pakolni úgy, hogy mondjuk az egytengelyes eléjére nagyobb súly kerül és az jobban "nyomja" lefelé a vonó jármű hátulját és netán ez is számít.. Nem tudom, és erre annyira nincs magyarázatom, de a gyakorlati tapasztalatom eddig ez, és nem tudom miért...

dr!! Creative Commons License 2014.12.31 0 0 51330

Kívánok a Fórum minden tagjának és a hozzájuk tartozóknak is békésebb újesztendőt és szerencsés és kellemes lakókocsizást - dr!!

JoAzUgyse Creative Commons License 2014.12.30 0 0 51329

49059

48769

Előzmény: Gizusss (51327)
András1950 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 51328

Véleményem szerint,be fogja szerelni akkor is,ha az ügyfél viszi.Én legalábbis igy ismerem őt.

Előzmény: Gizusss (51327)
Gizusss Creative Commons License 2014.12.30 0 0 51327

Köszi a cimet. Megnéztem,és az ünnepek után keresni fogom. Az árakat nézegettem, kicsit húzós! Németben olcsóbbak. de lehet,hogy használtat keresek. De megbeszélem velük,hogy a hozottat,beszerelik-e? Még 1 kis információra lenne szükségem. Jövőre Görögországba mennénk nyaralni. Idáig Horvátba jártunk sátorral. Most hogy megvettük a lakót, elindulnánk messzebbre, és több időre. A kérésem az lenne,ha valaki információt tudna adni kempingekről,és hova érdemes letáborozni. előre is köszönöm!    

Előzmény: András1950 (51321)
Tibola Creative Commons License 2014.12.30 0 0 51326

Ügyes vagy!

Köszi a leírást. A szélterhelést hogy bírja? Mármint amikor alákap.

Előzmény: setya64 (51320)
szekimilu Creative Commons License 2014.12.30 0 0 51325

Köszönöm a segítségedet, igen ez az a lakó :)

Előzmény: Nyakas Jakab (51324)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.12.30 0 0 51324

Szia!

 

Sajnos az Adria lakókocsikat nem ismerem, de a 75 lóerős autóval való lakókocsi vontatást annál inkább, bár a lóerő nem a legmegfelelőbb mutatószám a vontatásnál, hanem inkább a nyomaték Nm. Erre szép példa, hogy az én autóm egy Opel Astra 1,6-os 75 LE benzines a kollégámé Skoda Octavia 1,4-es 75 LE benzines, az ő lakókocsija kb 150 kilóval nehezebb és kevésbé áramvonalas mint az enyém, de mégis dinamikusabban vontatja a lakót és a dombokat is jobban bírja az ő autója, mert közel 20%-kal nagyobb az autójában a nyomaték. Én húztam Qek-et 120-as Skodával is, na az tényleg nehezen vitte. :))) Az autód a paramétereiből adódóan, meg fog érezni bármilyen lakókocsit, főleg dombra felfelé, de nem kell ettől kétségbe esni. Én a Qek-et és a 330-as Knaus Südwindet is többször lehúztam az Adriára, hegyen-völgyön keresztül, bár voltak kemény emelkedők, de sosem okoztak műszaki problémát.

 

Én azt tudom neked tanácsolni, hogy az autód miatt a lakókocsi kiválasztásánál, elsődleges szempontok közé sorold azt is, hogy a lakókocsi legyen minél áramvonalasabb az eleje minél "hegyesebb". Saját tapasztalatból tudom, hogy rengeteget számít alacsony teljesítményű autónál. A lakókocsi saját tömege max 600kg környékén mozogjon. 

 

Ha őt nézted ki, akkor érdemes lenne megnézned, ha nem őt nézted ki akkor is. :)) Jó a felszereltsége és autóbarát is és az állapota is jónak tűnik. A hátrányát egy dologban látom, hogy egy ágyas, bár egy 2 éves gyerekkel ez még nem olyan nagy gond, de később kényelmetlen lesz.

 

http://www.hasznaltauto.hu/lakokocsi/caravelair/caravelair_kicsi_onsulyal-8544070

 

Üdv: NyJ

Előzmény: szekimilu (51314)
setya64 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 51323

Köszönöm!

Előzmény: dr!! (51322)
dr!! Creative Commons License 2014.12.30 0 0 51322

Szép munka! - és hasznos!

Előzmény: setya64 (51320)
András1950 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 51321

Szia ! Kis segitség a Kempingvilág elérhetőségeihez:http://www.kempingvilag.hu/7.html

Előzmény: Gizusss (51315)
setya64 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 51320

Szia!

Van a kempingben egy hasonló megoldású tető, én a saját igényeim és lehetőségeim figyelembe vételeivel terveztem a miénket, és szerintem jól sikerült. Maga a váz gyalult fenyő lécekből lett kialakítva, a lakó hosszanti élére fekszik 10x collos deszkákon, ez az alap. Belülre mindkét oldalra ragasztottam polifoam csíkokat, melyek a lakó tetejére támaszkodnak, de a teherviselő rész az alu élprofil. Erre a deszkára kerültek a távtartó elemek, melyek nálam állítható, menetes álpadló tartó szerkezetekből lettek átmentve. Keresztben rácsavaroztam a 7,5x4-es bordákat, melyeknek egy egyszerű madzag segítségével adtam egy enyhe ívet, hogy az esővíz könnyebben leszaladjon róla. Ezután jött maga a ponyva, melyet az OLX.hu-n találtam. Szigethalomra mentem érte, 350.-/m2-es áron hirdet egy úriember német minőségű megmaradt üvegszövet erősítésű UV. álló anyagot. Eltéphetetlen, viszonylag könnyű, hegeszthető. A ponyva két végére a bujtatót duplán visszahajtva szintén kezelt fenyő léchez erősítettem, csavarozással, fakötésű alátétekkel. Ebbe lettek behúzva az 1"-os horganyzott csövek. A merevítés több módon megoldható, itt nehéz lenne részletezni, a képek talán segítenek.

Üdv: Setya

Előzmény: Tibola (51313)
szekimilu Creative Commons License 2014.12.29 0 0 51319

Ebben van zuhanyzó , rosszul írtam nem 3 felnőtt hanem 2 felnőtt és egy 2 éves kislány !

700 ezerért árulják képen nagyon szép állapotú , és magán személytől , kereskedésből nem szívesen venném meg !

Fontos , hogy könnyű legyen mert kis teljesíményű a kocsim 75 lovas QEK-AERO kölcsönöztünk a nyáron nehezen vitte azt is

Előzmény: BluElite (51317)
BluElite Creative Commons License 2014.12.29 0 0 51318

Teszem azért hozzá, hogy pl 3 felnőtt számára már szerintem is kicsi lenne.

Előzmény: BluElite (51317)
BluElite Creative Commons License 2014.12.29 0 0 51317

Szia!

 

Nekünk volt Caravelair Brasilia 330. Két felnőtt-egy kisgyerek számára vállalható volt, 2+1-es fekhellyel.. Persze fürdő nem volt benne, meg néha jól jött volna még egy fekhely, ezért adtuk el. Vontatni könnyen lehet, mover sem kell hozzá mert két ember bármikor felakasztja, stb...

 

Viszonylag szűk helyen is könnyen meg lehet vele fordulni, akkor is ha fel van akasztva az autóra, mert ugyebár rövid. Mi szerettük.

Előzmény: szekimilu (51314)
András1950 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 51316

Szia! A330-as lakókocsi,valószinü kicsi ahhoz,hogy három személy részére kényelmes legyen.

Gizusss Creative Commons License 2014.12.29 0 0 51315

Köszönöm a véleményt!Még olvasgatok egy-két cikket a témárol. Meghallgatnám a Jozsi véleményét is,de én nem tudom se a tel.számát,se a mail.cimét! 

Előzmény: Alokim (51310)
szekimilu Creative Commons License 2014.12.29 0 0 51314

Sziasztok !

 

Lakókocsit keresek , 3 személy kényelmesen elférjen benne, legyen benne fűtés, zuhanyzó, főzési lehetőség, elősátor, természetesen érvényes magyar papírokkal, egy 75 lovas autóval kényelmesen tudjam húzni !

Max 700 ezer FT

Ezzel a tipussal szemezek ADRIA 4256

Valakinek esetleg véleménye az adria lakókról ?

A másik pedig egy Caravelair  330 as lakókocsi , szép állapotú .

 

Esetleg angol hobby lakókocsik, diósdon és érden van nagy kereskedés ahol lehetne venni !

 

Köszönöm a segítséget

 

mail címem:

szekimilukukacfreemailponthu

Előzmény: Tibola (51313)
Tibola Creative Commons License 2014.12.29 0 0 51313

Szia!

 

Az ilyen védőtetőt is nézegettem, és törpöltem is rajta hogyan lehet megcsinálni, meg hogy milyenek a "gyári" megoldások. Nekem kimondottan csak a téli védelem miatt kellene, a lényeg hogy szellőzzön és elbírja a hó súlyát amíg nem takarítom le. Tán jobb mint a ponyva, mert az nem számít ha egy kis havat fúj az oldalára a szél vagy ráver az eső, csak ne álljon rajta, ne feszegesse a fagy. Ezt teljesen saját magad csináltad vagy volt valami etalon amit másoltál? Milyen elemek vannak a tetőn amik a távtartást adják? stb, stb. Ha nem teher, részletezhetnéd.

Köszi.

Előzmény: setya64 (51311)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 51312

Kár hogy ilyen picik a képek. Esetleg csatlakozási helyekröl képek. A tető anyaga , ponyva ?????

Előzmény: setya64 (51311)
setya64 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 51311

Szia Tibola!

Ez is egy jó megoldás lehet, nekem bőven megállt ötvenben, igaz két napot dolgoztam rajta. A lakóhoz mindössze négy helyen a merevítő csövek talpainál van két-két csavarral rögzítve, a megfelelő szigetelőanyag közbeiktatásával. A csövek csak bele vannak helyezve, majd a végükön a talpakhoz láncokkal megfeszítve. Bármikor viszonylag egyszerűen megbontható. Garantáltan szellőzik, tetőablakok esőben is nyitva tarthatóak, nyáron a túlmelegedéstől, télen a hótól is véd. Bárkit érdekel, minden kérdésre szívesen válaszolok.

Üdv: Setya

Előzmény: Tibola (51309)
Alokim Creative Commons License 2014.12.29 0 0 51310

Mivel eddig senki sem válaszolt kérdésedre, megpróbálok tanácsot adni. Az első az, hogy a tetőbe épített klíma merevíti is a tetőt, és egyszerűbb a légelosztása a lakón belül, valamint fönt hűt, ahol a legmelegebb a levegő. Minden esetre én a beépítő cégre bíznám, hogy szerelje föl, mert nekik van típusismeretük. Ellene szól a magasabbra kerülő súlypont, 22 kg a lakókocsi legtetején. Az ágy alatti klíma nem változtat a súlyponton, beszerelése nem jár kockázattal (mert egyébként minden a tetőbe épített szerkezet jár némi beázási kockázattal, akármennyire is korszerűek a szigetelő-tömítő anyagok), de az egyenletes légelosztás miatt csövekkel kell elosztani a lakóban a hűtött levegőt, mint a körfűtésnél a meleget. Minden esetre megér a dolog egy személyes, vagy telefonos konzultációt Virág Józsival! Ez egy szubjektív vélemény, nem biztos, hogy egyezik máséval, tehát így is kezelendő!

Előzmény: Gizusss (51307)
Tibola Creative Commons License 2014.12.28 0 0 51309

Köszi!

 

Most egy hangárban telel, a nyáron a hegyen lesz fölötte tető, de jövő télre gondolkodva itthonra kell valami. 50-et megér, de250-et nem. Annyiból már féltető van fölötte.

Előzmény: Törölt nick (51308)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.28 0 0 51308

Üdv !

 

 

Nyugodtan vedd meg a Lakókocsipark hirdetésében szereplő (olcsóbb ) takaró ponyvát . Az is tökéletes !

 

 

 

h2no

 

 

 

Előzmény: Tibola (51305)
Gizusss Creative Commons License 2014.12.28 0 0 51307

Sziasztok!Kicsit megkésve,de Mindenkinek kellemes ünnepeket kivánok! Egy kis tapasztalati segitséget szeretnék kérni a tőletek.Van 1 Dethleffs family lakónk.Szeretnék venni hozzá klimát.De nem tudom eldönteni,hogy tető,vagy ágyalattit.A tetőre szerelhető 22kg.Mikor mostam a lakó tetejét,elég hajlékonynak találtam,de ez lenne a kényelmesebb.  

mertike Creative Commons License 2014.12.28 0 0 51306

Sziasztok,ha le szeretnétek adni lakókocsidat akkor csak ajánlani tudom nektek ezt az oldalt.

Én egy hónap alatt eladtam,ráadásul nagyon jól néz ki az oldal.

 

http://www.lakokocsisvakacio.hu/component/adsmanager/minden_hirdetes?Itemid=435

Sok sikert

Tibola Creative Commons License 2014.12.28 0 0 51305

Tudom hogy már volt téma, de megnyugtató választ még sehol sem olvastam.

Mit takarhat a 200e-s különbség? Mert mindkettő légátresztőnek hírdeti.

http://www.kempingcikk.hu/vedotakarok_165/lakojarmu_vedotakaro_188/lakokocsi_vedotakaro_630_cm

és

http://bolthely.hu/lakokocsibonto/id/00933_Prestige_Lakokocsi_takaro_ponyva_6_4-7m

 

Így télvíz idején a jövőre gondolva.

-papirbolt- Creative Commons License 2014.12.28 0 0 51304

Egy kis időutazás: https:

//www.youtube.com/watch?v=GDWAxXjR5OU

-papirbolt- Creative Commons License 2014.12.28 0 0 51303

https://www.youtube.com/watch?v=EaB2QAfjk9U

 

Evvel lehet menni síelni. 

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.28 0 0 51302

Akinek szabad ég alatt van a bódéja és úgy havazik,mint nálunk az ne felejtse el időnként lesöpörni a tetejéről a havat.Nagyon tudja nyomni a tetőt! 

...:: PEGI ::... Creative Commons License 2014.12.28 0 0 51301

Sziasztok.

 

Ide kattintva elindítod a foglalást egy tetszőleges dátummal és látni fogod az árakat.

Előzmény: Tarzy52 (51299)
Tibola Creative Commons License 2014.12.28 0 0 51300

Sajnos nem. Viszonyitasnak csak annyit tudok mondani hogy az apartmanok 40-55€ kozott vannak. Mi egy 4 fos klimas, tengerre nezo erkelyes apartmant berlunk 45€-ert. Ez a foszezon ara.

 

Előzmény: Tarzy52 (51299)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 51299

Üdv!

 

Az árakról is tudnál valamit írni!

 

Amúgy szép, és kicsi.

Előzmény: Tibola (51297)
Tibola Creative Commons License 2014.12.27 0 0 51298

"Tavaly átadtak"

 

Nem tavaly, idén júliusban.

Előzmény: Tibola (51297)
Tibola Creative Commons License 2014.12.27 0 0 51297

Azoknak akik kedvelik Horvátországot.

Egy kis falucska a törzshelyünk. Csendes, barátias. Kisgyerekeseknek ajánlott. A helybeliek kedvesek, segítőkészek. A faluban két étterem és két bolt van. Semmi felhajtás, semmi disco, rendezvény, szóval semmi ami a nyugalmat megzavarná. Tavaly átadtak közvetlenül a part/strand mellett egy kempinget. Igényes, kulturált, nem túl nagy. Egy kis zsákutca végében van ami közvetlenül a strandra vezet le. igaz az utca vége elég meredek, de gyakorlott sofőröknek nem lehet gond. Ajánlom azok figyelmébe akik nyugalomra, tiszta környezetre és családias légkörre vágynak.

itt a linkje:

 

http://www.odmoree.com/en/

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.27 0 0 51296
Szakiss Creative Commons License 2014.12.27 0 0 51295

Ez is jóó... ;)))

Előzmény: Törölt nick (51294)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.27 0 0 51294

A "nem beszél vissza" variációt abszolút elfogadhatónak tartom de, hogy fiatal lennék? Sajnos ez már koránt sem biztos, legalábbis ami az évszámokat illeti, mert más tekintetben valóban fiatalnak élrezzük magunkat.

A jó karbantartás a titka mindennek. Azt meghálálja az autó is, az elektromos paplan és az asszony is. :))

Előzmény: érdeklődő 49 (51292)
Szakiss Creative Commons License 2014.12.27 0 0 51293

Ez jó... ;)

Előzmény: érdeklődő 49 (51292)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 51292

Te még fiatal vagy ,majd rájössz hogy 60 körül már nem úgy melegít .

Előzmény: Törölt nick (51289)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 51291

Nem beszél vissza .

Előzmény: Törölt nick (51289)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 51290

Nem csak amíg át nem melegszünk . De vannak fokozatai ,és kisebbre is lehet venni .

A Tescóban lehet 4000 körüli pénzért venni . A miénk dupla .

Előzmény: SzaboZ-ptx (51288)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.27 0 0 51289

Nekem az asszony az ágymelegítő, ráadásul többfunkciós, mert sok másra is használható. Nem is értem Ti miért elektromos paplant használtok? :)))

SzaboZ-ptx Creative Commons License 2014.12.27 0 0 51288

Ez nagyon tetszene az asszonynak, lehet, hogy kerítek egyet! Ő igencsak fázos :)
Egész éjjel be van kapcsolva alattatok?

Előzmény: érdeklődő 49 (51284)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2014.12.27 0 0 51287

Köszi, már használjuk!

Tőle vettem én is a múlt évben azt, ami most a szőnyeg alatt van.

Tényleg nagyon jó kis cucc, kellemes a meleg padlón járni :)

 

Előzmény: Törölt nick (51283)
Alokim Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51286

Ez egy igen hasznos találmány! A vejem fázós ember, még odahaza is használja! És ha időben be van kapcsolva, előmelegített takaró alá bújhat az ember!

Előzmény: érdeklődő 49 (51284)
Alokim Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51285

Ha bevállaljátok, jó utat kívánok! A hóhelyzet, ha jól elemzem a meteorológiai jelentést, inkább délnyugaton lesz komolyabb. Én már egy kényelmes vénember vagyok, márc. 15-től, október végéig, november elejéig tart a szezonunk. Ja, és amit még nyáron sem kedvelek, az az elősátor állítás, hideg időben a megdermedt anyag mozgatását pedig kimondottan rettegem. A párásodást meg leginkább az idei Hajdúböszörményi tartózkodásunkkor tapasztaltam, az ázott cókmókok becipelésére fogtam.  Na, mindegy, nekem már a 30 mm -es oldalfalnál már jobban tetszik a z 50 centis fal.

Előzmény: SzaboZ-ptx (51282)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51284

A lepedő alá be kell tenni egy ágymelegítő matracot . Mi a Skifben ilyet használtunk .

 

  60w-os .

Előzmény: SzaboZ-ptx (51282)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51283

Üdv !

 

 

Ajánlom figyelmedbe a szőnyegfűtést egy átlagos lakókocsiba  kb 10.000 Ft-ért be lehet szerelni, nekem és több lakókocsis társunknak is  ilyen van.

 

 H-7815 Harkány, Bercsényi út. 18.
 dimatkft@gmail.com
 +36 (20) 338 9857
www.dimat.hu

 

Forgalmazza: Dimat Kft. Harkány, Bercsényi u. 18.  dimatkft@gmail.com  +36 (20) 338 9857 www.dimat.hu

 

A honlapjukon részletes szerelési leírás van. Nekünk nagyon bevált nem fogyaszt sokat,mivel alulról fűt nagyon jó meleget ad és megtartja  a lakókocsiban. Ráteszel egy egyszerű szőnyeget és kész !

 

 

Próbáld ki !

 

 

h2no 

Előzmény: SzaboZ-ptx (51282)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51282

Köszönöm a részletes leírásod! LMC-vel járunk, de biztos nem 'téli' kivitel. Az ablakok dupla üvegesek (előzőben nem ilyen volt), és -2-3 fokban nem volt semmi problémánk az ablakok párásodását kivéve. A hozzászólások alapján a szellőztetés segít a pára dolgon.

A szőnyeg alá tettem infrafóliát, ami nagyon kellemes érzés nyújt hidegebb napokon, de ennyire hidegben még nem volt tesztelve.
Hideg (nyirkos) párnákkal találkoztunk, de ha jól emlékszem, akkor nem gázzal fűtöttünk, így alulról nem kaptak meleget az ágyak, betudom annak.
Még van 2 nap az indulásig, addig kitaláljuk, hogy bevállaljuk-e a gyerekekkel vagy sem :) A hidegtől már nem tartok annyira, max ha az emeletes ágyat nem fűti ki jól a rendszer, akkor bebújnak hozzánk a gyerkőcök.
A vasárnapra jósolt hómennyiségre leszek még kíváncsi, de talán az sem lesz akkora, hogy visszatartson minket.

 

Előzmény: Alokim (51274)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51281

Üdv ! 

 

 

Idén már kifogtam egy hideg fagyos éjszakát -6 C volt. Egyetlen gondom csak a "külső" víztartállyal akadt. Befagyott  szivattyúba a víz. Nem tudom hogy fogom ezt  a mostani mínuszokban majd kiküszöbölni. 

 

A körfűtés meg a villanyradiátor a szellőztetés az ablakfűtés megoldott nem hiszem, hogy különösebb gondot okoz. 

 

 

Van elősátor meg minden csoda, de szerintem egy normál folyamatos fűtéssel minden rossz érzés  kiküszöbölhető . És mi van ha kicsit hűvösebb lesz ? Be kell takarózni. 

 

 

Én megyek akármilyen hideg is lesz ! 

 

 

h2no

Előzmény: Alokim (51277)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51280

 

sok mákos után edzeni kell.

 

 

kanapekamred Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51279

Rendben. Mindenki azt ír amit akar.

De nincs gyakorlati véleményed akkor ne add az elképzelt véleményedet mert ezzel lebeszélsz, félrevezetsz másokat. Elveszed a lehetőségüket egy jó kis téli kamperolástól.

A többes szám magyartalan volt. Bocs. Boldog karácsonyt neked és mindenkinek.

Előzmény: Alokim (51277)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51278

Mi -5-7 fokig  járunk télen.

A párásodás nem okoz akkora problémát mint gondolod.

Mi ugyanúgy mint Kugli kolléga, ha már fizetünk az áramért, szeretjük lelakni annak összegét, ezért napközben hősugárzóval fűtünk. Ez erőteljes cirkulációval jár, ezért nem párásodnak az ablakok. Általában minden lakókocsinak a tetején van legalább kettő direkt szellőzési pont, ahol a pára ki tud menni, illetve az ablakokat is lehet úgy rögzíteni, hogy maradjon egy minimális légrés. Mivel nem szeretünk zajban aludni, ezért lefekvéskor átállunk gázra és a nappalinál alacsonyabb hőmérsékletet állítunk be. Ha nincs párásodás zárt ablaknál alszunk, ha van, akkor egy ablakot résnyire nyitva hagyunk. Reggelre a fekvőhely körüli ablakok szoktak enyhén párásodni, de vizes falat vagy a kárpitok vizesedését  soha nem tapasztaltunk.

Ha valakit nem zavar a körfűtés minimális hangja, akkor még azt a kevés párát is kiküszöbölheti, mert a körfűtés csüveit a falak mentén vezetik és ki szokták lyukasztgatni, hogy egyenletesebben áramoljon a meleg levegő a falak és kárpitok mentén.

Egyébként pedig naponta 3-4-5 alkalommal rendesen kiszelőztetünk, mert a kis légteret gyorsan vissza lehet fűteni.

Előzmény: Alokim (51274)
Alokim Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51277

Ne kérd! Nem neked írtam! De ne írj többes számban, mert csak egy vagy a sok közül!

A kolléga véleményeket kért (nem csak a tiedét), és én leírtam. Ehhez ugyanannyi jogom van , mint neked, vagy bárkinek!

Előzmény: kanapekamred (51275)
Helem Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51276

"Meg egy gondolat. Szerintem az mar regen nem igaz hogy a kempingezes olcsobb mint a panzio."

 

Szerintem az is egy jó gyakorlat lehet, hogy a lakót szállásnak használni Európában a nagy kivilágított kamerázott kamion parkolókban. Mi csináltuk. Nem volt belőle gond. Elmenni a kitűzött látványossághoz, vízhez. Aludni este valahol a lakóban, nem kempingben. Régebben csillag túráztunk. Valahol letettük a lakót kempingbe és onnan jártunk el kirándulni. Aztán áthúztuk egy másik helyre. Ennek az a hátránya, hogy sokat kellet kocsikázni, oda-vissza. Mostanában próbáltuk a kamionos parkolókat. Nem volt gond. pl ha várost akarunk nézni, akkor kint hagyjuk a lakót az utolsó metró megálló közelében, onnan bemegyünk megnézzük a várost aztán vissza a lakóhoz és keresünk egy alvó helyet. 

Előzmény: -Kugli- (51265)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51275

Azért mert te nem jársz télen lakózni, mást nem kellene elrettenteni. Ez az én véleményem.

 

Tulajdonképpen -12 fokban kempingezésről véleményt alkotni nem vagyok kompetens,

 

A te véleményed ezek szerint alaptalan és negatív.

 

Akkor köszönjük szépen nem kérjük.

 

Előzmény: Alokim (51274)
Alokim Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51274

Tulajdonképpen -12 fokban kempingezésről véleményt alkotni nem vagyok kompetens, de azért véleményem van róla. (minusz 2-3 fokos éjszaka eddig nem okozott problémát, de napközben jó idő volt) Úgy tudom, direkt gyártanak, főleg sí-fanoknak kifejezetten téli kivitelű lakókocsit, vastagabb fallal, dupla padlóval, esetleg padlófűtéssel. Tehát az első kérdés, hogy Neked milyen a járműved? Másodszor: a lakó levegőjét a fűtőberendezés teljesítményét illetően akárhány fokra felfűtheted, az bírja. De a falak, ablakok hidegek maradnak, és kondenzátum lecsapódás fog keletkezni. Csak hűvös, de végig esős hetet kempingben töltve, (ahol ugye még bemenetkor egy rakás plusz párát vittünk magunkkal a lakótérbe) már érezhetően nedvesek voltak a fallal érintkező szivacspárnák. Ha kint akárhány fok van, de Te csak túrázni, vagy síelni fogsz egész nap, akkor akár még megfelelő is lehet. De mivel a hely kicsi, a kijárás-öltözködés/vetkőzés-hova tegyem a havas vagy vizes cipőt - a bent főzés is párásít kérdéskör erősen bonyolítja a helyzetet, én személy szerint inkább otthon maradnék!

Előzmény: SzaboZ-ptx (51271)
Tibola Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51273

"melyik az olcsobb a gaz vagy a villany"

 

Háztartási értelemben (főzés, fűtés) a gáz olcsóbb. Persze erősen árnyalhatja a képet hogy milyen berendezéseket használsz és hogy melyik energiát mennyiért kapod.

Előzmény: -Kugli- (51265)
Alokim Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51272

Kisteherautónál be kell mutatni vizsgaállomáson.

Előzmény: -Kugli- (51267)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51271

Az év végét kempingben tervezzük tölteni, de a mostani előrejelzés szerint -12 fokot is mondanak éjszakára.

Ilyen hidegben még nem voltunk lakózni. Körfűtéssel elfogadható hőmérsékletet lehet biztosítani ilyen időjárásban is?

Alokim Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51270

Ez a kép 2006-ban készült, Tiszakécskén. (Most jól írtam) A történetet végig olvashatod az 5149-254-256-57-58. sz hozzászólásokban. A TV műsor reklámszünetei alatt facebookoztam, és a kapkodás meghozta eredményét. :-)

Előzmény: -Kugli- (51266)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51269

Indulás !!!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51268

Üdv !

 

Nem titok a maszek, csak a Fórumra nem teszem ki. Viszont publikus az emailem és ott szívesen megírom ha rám írsz !  ! 

Előzmény: -Kugli- (51265)
-Kugli- Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51267

Arrol nem irnak hogy a kistgk-ra hol lehet kivaltani.ugy kell e csinalni mint a nemeteknel,hogy postan vagy csak szemelyesen az auto bemutatasaval.

Előzmény: Alokim (51203)
-Kugli- Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51266

Ugye jol gondolom hogy ez nem mostani kep? Hol keszult?

Előzmény: Alokim (51244)
-Kugli- Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51265

Hat igen,meg megelnek az ilyen lehuzos kempingek is. Titok hogy melyik az ilyen korrekt maszek. Bar ugye az is teny hogy bedugtad a koldokzsinort. Manapsag az adott szonak nincs becsulete,tartasa foleg ha lerol szol.

Jomagam orulnek neki hogyha csak merooras aram lenne. Sok felesleges nezetelteres elkerulheto lenne. A legrosszabb verzionak azt tartom amikor benne van a placcdijban az aramdij.

Nem tudom van e a forumlakok kozt energetikus,hogy melyik az olcsobb a gaz vagy a villany.

Ez azert erdekes,mert sokan sporolnak az aramdijjal aztan a vegen lehet tobbe kerul. 

 

Meg egy gondolat. Szerintem az mar regen nem igaz hogy a kempingezes olcsobb mint a panzio.

 

 

Előzmény: Törölt nick (51264)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51264

ÜDV !

 

Körülbelül én is ilyen fogyasztással számolok a kávéfőzt kivéve-én a kotyogóra esküszöm- 

 

 "...... bunos es szabalytalan embernek magam azert,hogy a kemping altal nyujtott es altalam fizetett aramdijat ki szeretnem hasznalni."

 

Emiatt ne aggódj egy cseppet sem a villanyárak abszurdak, 700 Ft-tól az 1600 Ft-os (!!!) csatlakozási árakig találkoztam áramdíjjal. Az 150 Ft-os KW ár sem kutya . A legblődebb viszont egy "'budapesti belvárosi" kempingben van , ahol egyszerűen megtiltották a villanyfűtést "természetesen" van áramhasználati díj is  ! 

 

A nyáron  megszívtam egy magán kempingben az áramdíjjal. Megbeszéltem a magántulajjal, hogy nem használok áramot, mert éjjel dolgozok, nappal meg elmegyek egy étterembe kajálni így nincs rá szükségem. Fürdeni meg eljárok a zuhanyzóba. Van közös konyha ott megfőzöm a kávémat és használom a mikrójukat. De azért csak csatlakozzak, hiszen bármikor szükség lehet rá, hát megtettem.Valóban nem használtam a villanyt mégis  a 3 éjszakára 4800 Ft villanydíjat számolt fel ! Érdekességként megemlítem hozzájött  még  ugyanannyiért a 3 napi szállás  ára plusz 5100 Ft-ért . Az ugyanott lévő panzió olcsóbb lett volna. 

 

Vannak az áram fogyasztásnak is különböző fokozatai . Ha pofátlan a villany ár nem spórolok az árammal, minek, de ha normál áron megy akkor válogatok . Lehet gázon is melegíteni  a fűtés is gyorsabb, ha gázzal durrantok be... A legkorrektebb a mérőórás felállás korrekt , normális áron. Körül kell nézni. 

 

Kellemes karácsonyt !

Előzmény: -Kugli- (51263)
-Kugli- Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51263

Kellemes Karacsonyt Mindenkinek!

 

Koszi az otleteket tanacsokat no es a kioktatast (kitol mit)

Eloszor is a dugvillaproblema tobb embernek is problema szokott lenni.

Ebben a temaban ugye az a bajom,hogy a 16A terhelest nem birja a normal dugvilla.Ehhez kerestem otletet.A ket dugvillas verziorol leteszek,mert nem faziscerkaval jarok kamperolni.

Barmennyire is sugallja itt egy egy vadkamperos nem erzem bunos es szabalytalan embernek magam azert,hogy a kemping altal nyujtott es altalam fizetett aramdijat ki szeretnem hasznalni.

Igen szeretek a kempingben is az otthon megszokott daralos kavefozoben lefozott kavara ebredni.

1400watt tovabba a lakoban levo 2000watt elektromos futes adta melegben  egyszal  gatyaban glasszalni. Sot a 300 watt koruli truma melegvizet elvezni,nyaron klimazni 1800watt.

Ja es telen a 20 nm es elosatorban melegben boros kolazni.

Persze mindezeket gazzal is el tudom erni vadkamparoskent,de most kempingrol van szo.

Szamolgattam. Elmeletileg van kb 3500watt amibol gazdalkodhatok. Ebbol 

300w melegviz,tv+upc 80watt+vilagitas ha fullon megy akkor kb 300watt+huto kb80watt

Ezek az alapok.Ehhez jon meg a futes.

Vagyis a 2000 wattos hosugarzot is birnia kell a 16A nek,csak ugye a dugvilla nem igazan szereti.

 

dr!! Creative Commons License 2014.12.26 0 0 51262

Jobb későn, mint soha - kellemes ünnepeket és békességet mindenkinek - dr!!

Kempingez Creative Commons License 2014.12.25 0 0 51261

Mézes Figurák 
1/4 kg cukor, 2 db tojás, 1 kávéskanál szegfűszeg, 1 ká.v.k. fahéj, 1/4 kg langyos méz, 1 evőkan. zsír, 2 dkg szalalkáli, 1 dkg szódabikarbóna, 2,5 dl forralt tej, 6 evőkan lekvár (házi lekvár is megteszi), 1 kg liszt
A tejet kétfele kell venni, az egyik feléhez a szalalkálit, a másikhoz a szódabikarbónát kell keverni. 80 dkg liszttel kell készíteni, a többi lisztet az összegyúrás végén adjuk hozzá, amennyit képes felvenni. Elméletileg 1 nap pihentetés lenne, de nem szükséges. 1 cm vastagra nyujtani, szaggatni, tojással megkenni, sütni. Ez már sütés után rögtön puha, és nem is szárad könnyen.

 

Egy jó mézes recept, ez nem keményedik meg! 

 

Békés Karácsonyt!

céklalé Creative Commons License 2014.12.25 0 0 51260

Minden nap benézek, sok hasznos dolog van itt. Gondolom ez az oldal nem a szeretetről szól inkább olyan

 baráti, szakmai tanácsadó, élmény megosztó. És ez nagyon jó. Egy dolgot nem szabad elfelejteni ami

nagyon fontos "TOLARENCIA". További szép ünnepet!

Előzmény: Törölt nick (51259)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.25 0 0 51259

Nem igazán szeretem a közhelyeket, de olyan sokan írtak karácsonyi üdvözletet, hogy nem illik kimaradni.

 

 

Érdekes egyedi dolog a karácsony. Igaz, hogy vallási ünnep de egyaránt sokat jelent ateistáknak is. Ez az egyetlen ünnep, mikor mindenki vagy mejdnem mindenki megáll kicsit az egész éves hajtás és rohanás után, megszelidül kicsit, félre teszi az ellentéteket, ellenségeskedést és egymás felé fordulnak az emberek. Igaz leginkább a család felé, de kifelé is működni kezd valamiféle érzés, ami azt mondja, most legyen béke, szeretet  mindenhol.

Remélem nem vagyok egyedül, aki a karácsony hatrására átgondolja a a mögötte álló évet és redbe teszi saját konfliktusait, másokkal szembeni ellenérzéseit. Ilyenkor mindig megfogadom, megpróbálom békésebben élni az életet, mert az jó másoknak és jó nekem is.

A belső béke mindenkinek fontos, ha mindenkiben lenne, a világ is szebb, jobb, élhetőbb lenne.

Itt a fórumon sok ellentét, vita, szembenállás olvasható. Nem kell mindenkit szeretni! Nem kell mindenkivel szóba állni! Nem kell, hogy mindenki szimpatikus legyen! Az életben is vannak emberek, akik nem tetszenek vagy a viselkedésük irritáló, mégsem ugrunk rájuk, nem keressük a konfliktusokat.

Ez a fórum is sokkal jobb lehetne, ha több türelem lenne egymás iránt. Nem kell mindenkit szeretni, de nem kell gyűlölni sem. Nem kell barátkozni, de nem kell ellenségeskedni sem. Nem kell egyetérteni, de nem kell mindenáron bebizonyítani, hogy a másik butább mint én.

Ezek egyszerű dolgok, mégis nehéz ennek szellemében élni és csupán évente egyszer jut legtöbbünknek eszébe, mit csináltunk rosszul. Nem feltétlenül kell másokkal jót tenni de, ha nem bántunk senkit, azzal már jót tettünk.

 

Remélem nem voltam a gondolataimmal túlságosan csöpögős, unalmas, nevetséges. Bízom benne, hogy itt is létrejöhet az a belső béke és nyugalom, mint otthon a családban karácsonykor.

Ennek szellemében kívávánok Mindenkinek békés, boldog Karácsonyi ünnepeket!

Alokim Creative Commons License 2014.12.25 0 0 51258

Sajnos nem tudom, mert az intenzív karácsonyi használattól hengerfejszelepszárhajszálrepedéses lett! :-)

Előzmény: Törölt nick (51257)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.25 0 0 51257

Dezső, hozd vissza lécci az időgépet múlt hét keddre, mert majd szükségem volt rá! :))

Előzmény: Alokim (51249)
Alokim Creative Commons License 2014.12.24 0 0 51256

Így jár az, aki kapkod! Persze, jó lesz az 2006-nak is! :-)

 

Előzmény: Tarzy52 (51254)
András1950 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 51255

Szia!Nekem is volt foglalásom,de tegnap értesitettek,hogy elmarad:-))

Előzmény: Tarzy52 (51254)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 51254

........." Igen! 2016 március 14. A Szolnok megyei...."

 

Tényleg eléggé előrelátó vagy.....

Előzmény: Alokim (51249)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 51253

Békés, Boldog Karácsonyt Kívánok mindenkinek!

 

 

Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.12.24 0 0 51252

Boldog, békés karácsonyt kívánok Nektek és kedves Családtagjaitoknak! 

Tibola Creative Commons License 2014.12.24 0 0 51251

Vissza a jövőbe? :o)

Előzmény: Alokim (51249)
TFranki Creative Commons License 2014.12.24 0 0 51250

Boldog Karácsonyt mindenkinek! 

 

Mint régi olvasó, de új kommentelö! :)

Alokim Creative Commons License 2014.12.24 0 0 51249

Igen! 2016 március 14. A Szolnok megyei klub disznóvágásos "tavaszi" kempingezése! Éjjel jött a szél és a hó, azt hittem, hogy elszáll az elősátor, úgy rángatta az egész lakókocsit a szél! De jó volt!!!!

Előzmény: Alokim (51244)
art002 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 51248

Szia!

Gratulálok a legkisebb "Bódéshoz"

Egészséget, és sok-sok örömöt.

Art

Előzmény: Törölt nick (51233)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.24 0 0 51247

👍

Előzmény: Törölt nick (51242)
András1950 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 51246

Kivánok Boldog Karácsonyi Ünnepeket mindenkinek! András.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.24 0 0 51245

Neked is hasonlóan!!!

Ez Tiszakécske?

Előzmény: Alokim (51244)
Alokim Creative Commons License 2014.12.24 0 0 51244

Kellemes Karácsonyt, és kempingezésben gazdag boldog Újesztendő kívánok!

Előzmény: Törölt nick (51240)
.Rika. Creative Commons License 2014.12.24 0 0 51243

Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.24 0 0 51242

Üdv ! 

 

 

Fórumlakók !

 

 

A Troll IP címe alapján örökre kitiltva ! 

 

 

 

 

h2no 

Előzmény: András1950 (51228)
crln Creative Commons License 2014.12.24 0 0 51241

"L"-t ?

"XL" nem volt ?

"XXL" esetleg ?

Előzmény: Törölt nick (51233)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51240

Boldog Karácsonyt és Nagyon Boldog Újévet Kívánok mindenkinek! 🌲🌲⛄⛄

céklalé Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51239

Boldog, békés karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok Fórumtársaimnak !

BluElite Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51238

Mindenkinek kívánok Boldog, Békés ünnepeket!

 

Tisztelettel: BluElite

 

galoscsabus Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51237

Üdv h2no!

Tamásira mostanában rá kell kérdezni, mert a kemping egy részét elfoglalta egy fúrós csapat.

Állítólag valami geotermikus ketyerét kap a város, ahhoz fúrják a likat.

A felfordulás elég nagynak tűnik... :-(

 

Áldott Békés Karácsonyt Mindenkinek!

Előzmény: Törölt nick (51209)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51236

Erről beszélek én is!

Boldog karácsonyt mindenkinek!-legalább olyat,mint a miénk!

Előzmény: Tibola (51234)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51235

Tiltass ki!-hogy ki milyen állatfajba tartozik az már más téma.Tátogjál,mint a halak!-az legalább nem hallatszik.

Egyébként éppen az előbb csináltam vacsira hátrányos helyzetű halat:keszeg.:))

 

Nagyon finom lett és mielőtt azt kívánnád,hogy akadna a torkomon,arról már elkéstél! :D

Előzmény: András1950 (51232)
Tibola Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51234

 

Nyissunk egy új lapot.

 

Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!

 

Sör-bor-pálesz, hal-husi-gyümölcs bekészítve, behűtve.

Most csak ez számít. Ne törődjetek mással.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51233

Hopszi!Látom megint játszik valaki.Nekem felmentésem van,biztos nem én voltam!Gratula az elkövetőnek!

 

Ugyan is bent voltunk a kórházban ez idő alatt a legifjabb L...t megnézni,aki hajnali 2 óra 01 perckor született 3100 gr-al és 51 cm-el!Csodaszép a baba!!!

 

Aztán hívtak ügyfelek,akik fizetni szeretnének (őket már itthon fogadtam) és boldog karácsonyt kívánni,tehát nem ér a nevem!

 

Most éppen lesz..om,hogy ki mit kavar.Inkább fogjunk madarat...:)

De nem marad szárazon aki tette az biztos!Majd amikor lesz hozzá kedvem megválaszolok mindegyikőtöknek! :D :D

 

Előzmény: András1950 (51228)
András1950 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51232

Szia!Ő ugyanaz aki mindig keveri.Egy kaméleon aki szereti változtatni.....Csak hát a stilusa őt is elárulja.Bár nem is nagyon titkolja a kilétét,csak ha kitiltatjuk,akkor a régi neveivel visszasompolyog.Ő nem adja fel,mindig kavarni fog. Erre a tipusra panaszkodnak a közlekedésmoderátoroknak a többi fórum olvasói.Szóval egy külön állatfaj.

Előzmény: Törölt nick (51230)
Szakiss Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51231

Azért megnéztem volna ahogy gyorsan táncolsz ;) a birkózógéptől :)

Előzmény: Törölt nick (51215)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51230

Szia!

Ki ez az okostojás aki megint keveri a k@kár? Egy két kavaródép eltünt, van helyette másik vagy ez egy visszajáró lélek? A Karácsony is így telik el.

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!  

Előzmény: András1950 (51228)
Tibola Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51229

 

Ez van nálunk árnyékban. Azt hiszem elmarad a szánkózás, biciklizés és motorozás lesz belőle.

András1950 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51228

Pityu ! Ne kötekedj mindig,és ne provokálj!Ha tudod hogy mire kell,akkor miért kérdezed.Mert kavarsz mindig.....És karácsonykor is ezt műveled.Inkább halgass,vagy ne járj ide.Na most mehetsz megint.Ja és gondolkodjál az új nevedről mert ezt is el fogják venni,ha igy folytatod.

Előzmény: ,,N" István aki vagyok (51224)
Tibola Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51227

Tud valaki a neten letölthető user manualt weisberg lakókhoz? Mert amit kaptam az német, németül pedig csak annyit tudok hogy "Schumaher". Legalább angol legyen, a magyarról már álmodni sem merek.

A google nem dobott ki semmit.

Köszönöm.

Tibola Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51226

Nekem azt mondták, hogy egy 11kg-os palackkal 0-10 fok között akár egy hétig is ki lehet fűteni egy átlagos lakót. Ha ez így van, nem látom értelmét az elektromos fűtésnek, kivéve ha ingyen van.

Előzmény: András1950 (51223)
Tibola Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51225

Mi csak segíteni akartunk neki, hogy ne égjen le a lakója. Mint írta, olvadó csatlakozók és lángoló kábelek. Aki nem ért ezekhez a dolgokhoz, el sem tudja képzelni mekkora veszélyben van holmi félmegoldásokkal.

Amúgy most éppen lehet hogy hűtenie kell és nem fűtenie :o)

Előzmény: Törölt nick (51216)
,,N" István aki vagyok Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51224

Szeretem a "kultúrált" válaszaidat!-szerinted nem tudom mire használja?Attól még kihasználja!A kempinget...

A lényegen nem változtat,amit írtam az úgy van.:))

 

 

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Előzmény: András1950 (51221)
András1950 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51223

Igy igaz ahogy irod.Ám a lakókocsik belső vezetékezése,ezzekkel a gyenge minőségű,de annál drágább dugaljakkal,nem teszik lehetővé,a nagyobb terhelést tartós használat mellett.Javithat ezen némileg a termosztátos fűtés alkalmazása,ha nincs csutkára felcsavarva a szabályzó gombja.

Előzmény: Tibola (51220)
András1950 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51222

Előfordulhat,nincs kizárva.De inkább Amerikában lehet.

Előzmény: Tibola (51219)
András1950 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51221

Mindig segitőkész,és okos vagy.Hogy mire használja a 16 ampert,az az ő dolga.Szerintem fűt vele.12 Amperost meg nem láttál sehol.Az csak a te mesevilágodban létezik.

Előzmény: Törölt nick (51216)
Tibola Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51220

Megnéztem a lakó gyári papírjait. 3eres 2,5-ös kábelt javasolnak, max 20m hosszban. Annak elégnek kell lennie. No és a belső hálózatnak is bírnia kell.

Tibola Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51219

Lakásokban a villanytűzhely (főzőlap) közelíti meg ezt. De azok alapból min 2 fázist kérnek. Kempingben, lakókocsiban van 3f? Nem gondolnám, de attól még lehet.

Előzmény: András1950 (51214)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51218

""Nem tudtam, honnan szerezzek olyan három ágú dugót, ami a lakó oldalába csatlakozik.""

 

Helyesbítek: Aljzatot nen találtam.

Előzmény: Törölt nick (51215)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51217

-azt kifelejtettem,hogy az ilyen kempingtársak nem nagyon szeretik a fogyasztásmérős kempingeket!

 

 

Előzmény: Törölt nick (51216)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51216

Olvasom ezeket a döbbenetes hsz-eket a 16A-ről.Adjátok a jobbnál-jobb ötleteket,de az még senkinek nem jutott eszébe megkérdezni,hogy milyen fogyasztókat használ ehhez a gigantikus teljesítményhez?Na persze hisz azt mondja ő lelakja a kemp díját is.Hát persze,hogy lelakja,mert szolgáltatást kap cserébe:letáborozhat,termálozhat,használhatja a vízes blokkokat stb.

Nem sok kempinget jártam be,de eddig max. 12A-rossal  találkoztam.Ha mindenki betartja a szabályokat,akkor annak elégnek kell lenni.Persze olyankor már baj van,ha mindenki egyszerre fűt-hűt,mikrózik vagy éppen vízforralót használ ugyan arról az áramvételi helyről.Olyankor,aztán megy a másik anyázása,hogy miért ilyenkor használja ő is a delejt.Ugye?!

 

Persze ez csak az én véleményem,én így láttam...:))

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51215

""mert ott lesz a dugvilla végén a delej.""

 

Erről van egy édes kis történetem.:)

Kezdő lakókocsis koromban, még nem voltak lakókocsi felszerelés boltok, legalábbis én egyet sem ismertem. Az első lakómon szét volt törve a külső áramcsatlakozó aljzat. A kempingekbe pedig mindenhol a sima 220-as villás dugó aljzatok voltak. Nem tudtam, honnan szerezzek olyan három ágú dugót, ami a lakó oldalába csatlakozik. Gondoltam egyet, és a lakó oldalán lévő aljzatot kicseréltem egy lakásokhoz rendszeresített vízmentes külső konnektor aljzatra és csináltam egy hosszú kábelt, aminek mind a két végére villás dugaszt raktam. Piszkosul meg voltam elégedve a kreativitásommal, gondoltam majd nagyon fogok figyelni. :)

Ez ment is az első évben. Aztán a következő év első kiruccanásánál már kissé múltba vesztek az emlékek, és előbb a kemping oszlopába dugtam a kábel végét, a vezetéket meg feltekerve vittem volna a lakókocsihoz. Menet közben ahogy tekergettem, hozzá értem a villásdugóhoz, ami úgy meg rázott, hogy egy hétig keresztbe álltak a szemeim. :)))

Ettől kezdve már nem volt gondom, mert ha megláttam a kábelt mindig eszembe jutott ez a megrázó élmény. :)))

Aztán eladtam a lakót és később már találtam alkatrész lelőhelyeket is.

Előzmény: Tibola (51211)
András1950 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 51214

Az az igazság,hogy ezt a 3500-4000 wattos terhelést,nem szokták egy villásdugóra kötni,sehol.Ugyanis nincs is a háztartásokban ekkora fogyasztó.Ám ha a kivétel erősiti is a szabályt,akkor a berendezést automatikussan korlátozzák,vagy 3 fázisra is lehet bekötni.Tehát ha az ipari 16A-os villa nem megoldható,akkor ez az út sima háztartási villásdugóval járhatatlan!

Előzmény: Tibola (51211)
Tibola Creative Commons License 2014.12.22 0 0 51213

Ja, és a legfontosabb: Mi van akkor ha a két kábeles megoldás két külön fázist talál? Az nagy bumm lenne!

Előzmény: Tibola (51211)
Tibola Creative Commons License 2014.12.22 0 0 51212

Bocs, kuglinak szántam.

Előzmény: Tibola (51211)
Tibola Creative Commons License 2014.12.22 0 0 51211

Szia!

Ahol 16 A-t adnak, ott gondolom az aljzat is erre van méretezve. Ha a lakód aljzata és belső rendszere is bírja ezt, akkor csak jó minőségű csati kell, meg elég egy 3 eres 2,5-ös kábel. Nézzél szét profi villamos boltban. Felesleges 6-eres félmegoldással próbálkozni, mert mi van ha nem tudsz két aljzatba bekötni? Amúgy elég az öt eres is, csak arra figyelj hogy az a kábel mindig be legyen dugva amelyiken a földelés megy. Nem egészséges megoldás, odafigyelést igényel. És nem szabályos. És amelyik nincsen bedugva annak meg a biztonságos szigeteléséről kell gondoskodni, mert ott lesz a dugvilla végén a delej. Én a 2,5-ös megoldást javaslom.

Előzmény: András1950 (51193)
Tibola Creative Commons License 2014.12.22 0 0 51210

Köszi az ajánlásokat.

Előzmény: Törölt nick (51209)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.22 0 0 51209

Üdv !

 

 

A Dunántúlon tudom neked ajánlani Tamásit ajhol több lakókocsi is teletetve van illetve Csisztafürdőt ahol ma este csak egy lakót láttam , de lehet többet is teleltetni.

 

 

Horgászhelyként és kempinghelyként ajánlom Boldogasszonyfát. 

Előzmény: Tibola (51200)
András1950 Creative Commons License 2014.12.22 0 0 51208

Az öteres Mt-kábel azért meggondolandó,mert ha véletlenül elég lenne egy kábel(mondjuk nyáron) akkor lemaradhat a földelés.És az bizony kockázati tényező.De mindenki maga dönti el,hogy mit vállal be.

Előzmény: Törölt nick (51205)
András1950 Creative Commons License 2014.12.22 0 0 51207

Igy ahogy irod,ez is egy megfelelő megoldás erre az esetre.

Előzmény: Törölt nick (51206)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.22 0 0 51206

7 eres biztosan van, sok lakókocsiba ilyet raknak. Mi van ha azt teszi be és kihagy egy vezetéket/színt?

Előzmény: András1950 (51202)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.22 0 0 51205

Sziasztok!

Hat eres kábel létezéséröl én sem tudok ( de ez nem jelent semmit) de öt eres MT kábel biztos lètezik de ez az öt ér elég is mivel a védelmet elég egyszer bevinni a lakóba. A 400 V-ot valóban könnyű bevinni a rendszerbe, mivel az üzemeltető a terhelés elosztása miatt a három fázist elosztja a dugaljak között.

 

Előzmény: András1950 (51202)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.21 0 0 51204

TGK-ról  van  szó. Az  €2180  bírság, a  felső  plafon...

Előzmény: Alokim (51203)
Alokim Creative Commons License 2014.12.21 0 0 51203

A szöveg ahhoz kicsit túl hosszú, hogy lefordítsam, a lényeg az, hogy nem az országból, hanem Bécsből, és Alsó Ausztria egyes részeiből vannak kitiltva a korszerűtlenebb autók. a járműveket 25 Euróért látják el plakettekkel, ami a sógorokat nem fogja romlásba dönteni, de a hamis, vagy lejárt plakettel közlekedők által fizetendő 2.180,-Eurós büntetés már ott is húzós. Mindenesetre bosszantó lehet az ottani teherfuvarozóknak, akik idősebb járműparkkal rendelkeznek, de környezetvédelmi szempontból viszont hasznos.

 

Előzmény: -Kugli- (51197)
András1950 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 51202

Nem tudom,hogy létezik e 6 eres hajlékony kábel,de szabványos szinjelöléssel biztos nem találsz(2kék 2zöldsárga) illetve a fázisvezetőnek barna(fekete).Ettől függetlenül járható út ez,csak nagyon elővigyázatosnak kell lenned.Mert nem szabad párhuzamossan bekötni a két kábelt több okból sem.Ám ha kétszer három eret használsz külön külön, akkor könnyen bekerülhet a lakójárműbe 400 volt,úgyhoy legyél óvatos.Ám ha ezzel tisztában vagy,akkor ne vedd oktatásnak,csak segiteni szerettem volna.

Előzmény: -Kugli- (51195)
András1950 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 51201

 Szia! Igy igaz,ahogy irtad,és még ott a kábel hossza,valamint a kábeldobok,amit nem tekernek le teljes hosszában. Szóval sok veszély leselkedik azokra,akiknek sikerül 10-16 ampert vételezni.Tudomásom szerint erre nem sok kemping alkalmas.

Előzmény: Tibola (51199)
Tibola Creative Commons License 2014.12.21 0 0 51200

Szorgos, sok órás munkával átolvastam a topicot májustól idáig. Nagyon hasznos volt! Sok tapasztalattal gazdagodtam általatok, s nem a saját káromon.

 

Én a nyugati határszélen lakom, így öröm volt olvasni hogy a pusztaszentlászlói kempinget eléggé jónak minősítettéket. A családdal gyakran járunk oda a fürdőbe, mivel csak pár km. Hasonló minőségűt tudtok ajánlani a Dunántúlon? Mielőtt letelepíteném a kocsit szeretnénk kipróbálni egy-két kempinget ilyen helyen, vagy valami csendes, "vidéki" helyen. Példaként említeném a Vadása tavat vagy Bükkszentkereszt falucskát, csak hogy két példát mondjak az ország két végéből. Már amit ismerek. Gyerekekkel, természet kedvelően. A lényeg a csend és nyugalom.

Tibola Creative Commons License 2014.12.21 0 0 51199

Szia!

Annyival egészíteném ki, hogy a jó minőségű dugvilla és aljzat között ott a kábel és a csatlakozás minősége, átmérője, szerelési minősége, stb. A zuhanyzó is meghal ha valahol 1/16 coll-ra csökken a keresztmetszete.

Előzmény: András1950 (51193)
Tibola Creative Commons License 2014.12.21 0 0 51198

Szia!

Valószínűleg nem volt a laikusok számára is eléggé érthető amit az antenna kérdéskörben írtam. Én csak segíteni akartam. Egy TV vétel lényege hogy legyen megfelelő jó minőségű jeled. Ha az antennád kicsi nyereségű, azon nem segít az erősítő. Az erősítő arra való hogy kompenzálja a veszteséget amit az elosztás vagy a távolra való eljuttatás (kábel veszteség) okoz.

Vagyis: Ha a szart erősítjük, csak nagyobb szar lesz belőle.

A hiper-szupernek hirdetett dbvt antennákat is nézd meg. Van két direktoruk a három közül amiből az egyik a földbe néz, a másik az égbe. Onnan jön adás? Nem, csak középről. Ezen a frekin egyenes a hullámterjedés egy magyarországnyi területen.

Előzmény: -Kugli- (51191)
-Kugli- Creative Commons License 2014.12.21 0 0 51197

Oreg autok kidobva ausztriabol.  Mi ez pontosan?

http://www.oeamtc.at/portal/ig-luft-abgasplaketten-verordnung+2500+1387398

-Kugli- Creative Commons License 2014.12.21 0 0 51196

A sajat otletemmel is az a baj,hogy a dugvilla akkor is gyenge. Az a vicc hogy effektive 10A koruli  a folyamatos terheles es megis olvad a dugvilla.

 

Előzmény: -Kugli- (51195)
-Kugli- Creative Commons License 2014.12.21 0 0 51195

Koszi Sajna ezekkel az a baj,hogy keves magyar kempingben van ilyen csati. Azon torpoltem,hogy veszek 6eres kabelt es ket dugoba kotok be,mert a ket hosszabito megis csak ciki,foleg ha egy dijat fizetek.

 

Előzmény: András1950 (51194)
András1950 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 51194
András1950 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 51193

Szia!Igazából nem is a villásdugóval van a gond,hanem a csatlakozó aljzat(konnektor),és villásdugó párositással. Sokat számit,hogy adugalj érintkezője mekkora felületen,és mekkora erővel szoritja a dugvilla érintkezőjét.De tartós 16 amperos terhelés mellett,ez mindig melegedni fog.Úgyhogy ha kivitelezhető,akkor a dugvillát a nagyobb,és ahagyományostól eltérő ipari kivitelüre hasonlitó,de mégis 2+Föld villásdugóra cseréld ki.Lakókocsis boltok is árulják.Otthoni használat esetén,az aljzatot is cseréld ki.Ha ez nem kivitelezhető,akkor 2 külön kábellal tudod megszüntetni ezt a problémát.Megoldás lehet(fűtés esetén) a termosztátos müködtetés is.Van még pár ötletem,de ezek számitanak az elsődleges megoldásnak.

Előzmény: -Kugli- (51190)
-Kugli- Creative Commons License 2014.12.21 0 0 51192

Meg annyit,hogy az antenna jelerositoje birja a kocsi 12-14volt feszkojat es birta azt is ha a tapjat inverterrol taplaltam.

Előzmény: -Kugli- (51191)
-Kugli- Creative Commons License 2014.12.21 0 0 51191

Nekem egy 6500ft os masok altal ajanlott antennam van,ami 12vos erositovel mukszik. Sajna nem estem hasra tole bar a legtobb helyen jol mukszik ha legalabb a lako fole van rakva. Konkreten itthon csak a haztetore felrakva mukszik.Tehat szereny velemenyem szerint csak jelerositost szerezz be,mert anelkul csekely kemping lesz ahol elvezheto nem ugrandozo jelu adot fogsz. Sencor SDA510 az enyem tipusa. Igazabol lustasagbol vettem,hogy amig a UPC muholdat nem allitom be addig legalabb az ingyenes csatornak menjenek. Ez altalaban az elso este van. Amugy kiprobaltam menet kozben is. Jel az elvezhetetlen volt de a 120-as tempot is kibirta.

Előzmény: Tibola (51187)
-Kugli- Creative Commons License 2014.12.21 0 0 51190

Szep estet! Ismet keszulodunk a szilveszteri kamperolasra. Tudna valaki olyan dugvillat ajanlani amelyik vegre elbirja a tartos 16A es fogyasztast. Sajna eddigi tapasztalat es a kornyekunkon arult gagyik ezt nem birjak. Kicsit uncsi az osszeolvadt dugo vagy a langolo kabel.

Tudom furcsan hangzik de van olyan kemp amelyik elbirja.

Igaz gazbol be vagyok tarazva,de ha lehet akkor lefutom a kempingdijat is.

 

 

 

 

.Rika. Creative Commons License 2014.12.20 0 0 51189

Szép napot!

Szerintem már ideje lenne lakós témákkal foglalkozni.Nem gondoljátok?Nincs vita,balhé nosza kempingezzünk!

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.20 0 0 51188

Sziasztok!

Igazad van a válogatás illetően. Igaz én sem vagyok itt régóta, voltam!!! de az ilyen "namivanmivan" felhasználó áldásos tevékenysége miatt törölve lettem TÉVEDÉSBÖL A modi is elismerte a tévedését.Pipa54 vagyok. Volt egy Pipa 54 akit azóta töröltek a szintén törölt mocskolódó namivanmivan - nal együtt. Idejött mocskolodott egyet és elment. Talán 51175 hsz. Nem tudom mire jó ez? Tudom ki ő,  volt vele egy nézeteltérésem itt,  azóta nem tud nyugodni az email címemre is mocskolódó leveleket irkál. Kíváncsi vagyok most milyen néven jelenik meg újra. 

Csak ennyi,  További szép napot. Mint mondotta valaki; IRÁNY KAMPEROLNI!! 

Előzmény: Törölt nick (51186)
Tibola Creative Commons License 2014.12.19 0 0 51187

Köszi a jó tanácsot. Igyekszem szelektálni és tudok a sorok között olvasni általában.

Mint kezdő lakókocsi tulaj szívesen veszek minden ajánlatot ami kellhet a kocsiba. Baráti áron, de legalább tisztességes áron. De a legfontosabb a jó tanács és a tapasztalat megosztása.

Előzmény: Törölt nick (51186)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.19 0 0 51186

ÜDV ! 

 

Dehogy haragszom !

 

 

Valóban fölöslegesé vált az antennám és szívesen odaadom bármelyik fórumtársnak . Többnyire minden fölöslegessé vált

 

lakókocsis dolgot elajándékozok !

 

 

OFF ! Sajnálatos amilyen légkör kialakult ki  itt , kérlek olvass a nick nevek között és válogasd ki azokat a Topiktársakat akik barátságból,  a lakókocsizásért a kempingelésekért vannak itt  . Nagyon sokan vagyunk, de ha hagyjuk a fórumrombolókat érvényesülni  az a hobbink kárára válik ! ON 

 

 

 

 

 

h2no

 

 

Előzmény: Tibola (51179)
Tibola Creative Commons License 2014.12.19 0 0 51185

Ennek 75 ohm-os a kimenete, illeszteni sem kell.

Előzmény: Törölt nick (51181)
Tibola Creative Commons License 2014.12.19 0 0 51184

Szia!

 

Az a baj ezzel az antennával hogy gyakorlatilag az két lepke alakú drót meg a kihúzható teleszkópok azok amik antennaként működnek. Mind két elem 0dB nyereségű és ezek még közösítve, illesztve is vannak ami veszteséggel jár. A közösítés 3dB is lehet. Az így kapott 0dB alatti zajt erősíti fel a széles sávú erősítő.

Azt írja: Erősítés 36dB, nyereség 28-36dB. Ez utóbbi ami nem igaz. Egy nagyméretű, sok elemből álló yaginak van 20-25dB nyeresége.

Én LOG-PER antennát javasolnék, annak 13dB-től kezdődik a nyeresége. Erősíthető még külön ha kell. Egy régi fajta "zokniszárító" is megfelel.

Előzmény: Törölt nick (51181)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.19 0 0 51183

Sziasztok!

 

Eszembe jutott egy ötlet és azonnal megvalósítottam.

Létrehoztam egy topicot Lakókocsi - lakóbusz nosztalgia névvel.

Olvassátok el a leírást, remélem életképes lesz, mint ennek a topicnak a társtopica.  Amennyiben ez így lesz, írok a moderátor rovatba is, hogy ha lehetőség van rá, tüntessék ezt fel az itteni fejlécen, hogy az újonnan betérők is azonnal észrevegyék.

Remélem működni fog és ott nem lesznek viták, nézeteltérések.

-Kugli- Creative Commons License 2014.12.19 0 0 51182

Jó reggelt Mindenkinek!

Gondoltam bekukkantok és olvasgatok egy kicsit. Sajna úgy látom a sok új nicknéven kívül a helyzet változatlan maradt.

 

Nem tudom ki mit szól az új autópályadíj tervezetre. Sajna ismét a szívó oldalra kerültem.

6 fős tgk plusz lakó vagy egy sima ufo és máris 9000 ft lesz a pályadíjam 10 napra. A mézes madzag megyei matricából is kirekesztődök. Remélem én olvastam rosszul mert ugye a remény hal meg utoljára. Ha jól számolom a két éves matrica sem éri meg azaz 86000ft kp körüli lesz az összeg.

Ezúton is elnézést kérek a városi lakóktól,hogy majd szennyezem a városukat de azt a néhány alkalom miatt nem veszek éves és egyéb matricát. Nem a fizetéssel van a bajom hanem az aránnyal.

 

Nem értem a klubbok pl miért is nem hallatják hangjukat ebben a témában.

 

 

No mindegy azért Békés Boldog karácsonyt Mindenkinek.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.19 0 0 51181

Sajnos az sem garancia a minőségre, hogy drágább.

Pár éve Szegeden voltunk és épp kifogytam az antennákból. Bementem a legközelebbi antenna boltba és az eladó tanácsára megvettem ezt,  a nem a legolcsóbb beltérit. Négyezer valamennyi volt, ami nem számít a lególcsóbbnak.

Gyakorlatilag a zizin kívül semmit nem fogott, pedig Szeged elég nagy város, gondolom ott is néznek tévét. Azóta sem használtam, vadonat új állapotban porosodik  a pincében. Kidobni nincs szívem, arra meg nem jó amire kitalálták.

Aztán nemsokkal később otthon  átálltunk kábel tévére, ezért lekaptam a tetőről a lepkét és azzal már nem volt bajom. Később vettem egy mégkisebb tetőantennát, fillérekért és még jobb letta vétel.

 

Ha már szakmádba vág, volna egy kérdésem. Miért nem használható a linkelt antenna? Több csápja van, állíthatóak és erősítője is van. Hozzá nem értő szemével ez egy kifogástalan darab mégis átverés szagú, mert semmire sem jó, amolyan csilivili kínai vacak.

Előzmény: Tibola (51179)
céklalé Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51180

Az egymásnak odamondogató emberkéknek. Bizonyára ŐK nagyon jópofa dolognak tartják ezt a semmitmondó kis stílű!!!! beszólásokat. Nem veszik észre , hogy saját magukat járatják le vele. Igaz nem feltétlen kellene elolvasni irományukat. Én javasolnám , menjenek ki az erdőszélre ,válasszanak fegyvert és győzzön a jobbik. Nevetségesek vagytok!!! Ennyi . Igérem ebben a témában nem koptatom többé a billentyűimet. Talán ez sem érdemelt ennyit.

Tibola Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51179

Elnézést kérek, nem volt szándékomban megbántani. Tiszteletben tartom mindenki választását amit a lehetőségei adnak. Én úgy vagyok vele, hogy ha komolyabb dolgot kell vennem akkor inkább adok érte több pénzt ha megéri, mert hosszútávon gondolkozom. Nem sajnálom a pénzt a jó és értelmes dolgokra, de 100 Ft se adok ki feleslegesen, vacak cuccokra. A "tescogazdaságos" egy fogalom nálam  ezekre a dolgokra. Mert úgy tartom hogy minden sz@r amit megveszek pont annyival kerül többe a jónál mint amennyit kiadok érte. Mert el fogom dobni és utána veszek egy jót. Ez fokozottan érvényes a műszaki cikkekre.

Ez persze nem jelenti azt hogy nem lehet elfogadható dolgot kapni "gazdaságos" kivitelben ami a célnak megfelel és jól szuperál. Minden döntés lényege, hogy a felhasználónak jó legyen, elégedett legyen vele.

Antenna kérdésében speciel nem szorulok segítségre, ez a szakmám. De azért köszönöm a felajánlásod. Remélem nem maradt benned "tüske". Elnézést kérek még egyszer.

Előzmény: Törölt nick (51175)
Szakiss Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51178

Ezen már gondolkoztam én is... Mi a jófenének nézzek be ha állandóan egymás marása megy csak... Persze azok csak bizonyos körökben, egy rég vélt vagy valós sérelem miatt... nem értem külön-külön mindenki el van, de ha valaki ír egy pontot is, a másik tuti beleköt, hogy miért nem vessző... Írogat mindenki új nevekkel... Nem túl régóta vagyok itt kb 1 éve, sok okos dolgot lehet és lehetett olvasni, megtudni, de most már csak egymás fik@zása megy...

 

Magyarország Szeretlek!!! 

Előzmény: Törölt nick (51177)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51177

Nincs ezen a k....index fórumon valami olyasmi, hogy IP alapján tiltsanak ki névhalmozó, renitens elmeháborodottakat?

Már szinte kedvem sincs benézni a topicba néha. Hihetetlen, hogy felnőtt emberek között szinte havi rendszerességgel ez van.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51176

Jujujujjjj, "pontagyú", De nagyon durva teccik lenni kérem. :)

És még hazudós is a bácsi. Az előbb aztat írta, zárszó, most meg itt a nyitány. te kis Beethoven. :)

Miért lennék megsértve. Én most is itt praktizálok, csak te csökkent képességü nem tudod, megtalálsz a régi nevek között, de, hogy bele ne pusztulj a kíváncsiságba, elárulom. Én, én vagyok. :)

Most, hogy már tudod ki vagyok, menj szépen vissza és olvasgasd el a kérdéseimet és válaszolj, ha már mindenáron folytatni akarod kedvenc időtöltésedet, a balhézást, kötekedést.

 

Tudom kicsit már szenilis vagy meg ütődött is,  de talán még emlékszel az alap problémára.

Mond meg légyszives, ki vagy te, hogy ismeretlen senki létedre kioktatsz itt mindenkit, hogy hogyan viselkedjen?

Idejösz a semmiből mint pipa, belerúgsz sokakba, aztán sértődötten távozol. Rögtön utána, beregisztrálsz Dethleffs néven és azon pityeregsz, hogy Pipust elüldözték a csúnya bácsik, közben ismét belekötsz mindenkibe. Aztán vissza jösz megint  Pipa  és úgy csinálsz mintha mi sem történt volna. Úgy mégis, te kis népművészeti agyagedény, áruld már el, neked milyen vastag  a bőrőcske a nózid alatt?  És ezek után még van arcod a butuska véleményedre hivatkozni? Pont te teszed ezt, aki képes volt itt egy egész napot végigveszekedni. Olyan vagy mint egy rosszindulatú, kissebrendűségi comleccusos rokiinyugger piapapapi. :)

 

Na de márra elég volt belőled, már így is több időt pazaroltam rád mint amennyit érdemelsz te kis körömpiszok.  Írd még le párszor, hogy befejezed osztán gyere vissza kinlódni, én meg majds kiválogatom ha lesz rá időm.:)

Előzmény: Törölt nick (51174)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51175

ÜDV !

 

 "Amúgy nem vagyok híve a "tescogazdaságos" vásárlásnak. Eléggé távol áll tőlem. A Tv egy full hd dbv-t-c tuneres. Nem pazaroljuk a helyet holmi beltéri egységekre."

 

 

Ha megteheted nagyon örülök neki !  Viszont csúcs szuper kütyüdhöz is kell antenna  ez tuti. Na erre igazán jó a 3500 Ft-os is ,de vegyél nyugodtan drágábbat tuti, hogy az sem jobb ! Viszont csilli-villi. Az én teszkogazdaságos antennám  elég normális minőségű.

 

Mivel feleslegessé vált szívesen neked adom ingyen és bérmentve - ! Viszont ígérd meg , hogy letakarod a márkajelzést !

 

 

Üdv h2no

 

az emailem elérhető !

Előzmény: Tibola (51160)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51174

Na mégegyszer,  a Te stílusodban Te pontagyu. Te hányszor szóltál hozzá ebben a topikban értelmeset? A beszükült tudatoddal már nem emlékszel arra mit írtál kettővel előbb, tudnillik te emlegettek a királyi többest. Sértödőttségedben valakibe bele kell kötnöd hát ez én vagyok mert megmondtam a véleményem rólad most új néven vagdalkozol osztod az észtés jópofizol. Én megnyomtam a zászlót a neved mellett. 

Előzmény: Törölt nick (51171)
Alokim Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51173

Ez így igaz! A nálunk "lukra" behangolt transzmitterrel múltkor Budapesten támadt az a buta ötletem, hogy MP3 zenét hallgatok pendrive-ról. Hát nem hallgattam, mert nem volt egy cseppnyi zajmentes frekvencia sem.

Előzmény: Tibola (51161)
Alokim Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51172

Egy időben nekem is volt egy kisebb, nem tudom hány kilós, aztán mikor az említett tűzoltási gyakorlatokon láttam, hogy a fele nem működik, illetve ami működik sem sokat ér pl. benzin tűz esetén, most már úgy vagyok, hogy égjen, ha akar! Öreg autó, öreg lakó, én nem kockáztatom magam miattuk. Persze, nyilván csak addig ekkora a szám, míg egyszer be nem következik! De, az eddigi 45 évben, mióta jogsim van, nem volt rá példa, így gondolom, hogy a hátralévő 30-40-ben sem lesz!

Előzmény: Tibola (51156)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51171

Zárszóként? Na végre, el sem tudod képzelni mióta várok erre én, azaz "MI". :) Mert én az MI vagyok, vagy vagyunk. De, kik vagyunk azt te biztosan nem jól tudod, ellenben azt látom te már kivagy. Komoly zűrök lehetnek nálad odabent, ha már engem "KIK"-nek nézel. :)

Valaki nemrég írta neked, vigyázz a gutaütéssel. Ahogy elnézem nem vigyztál és már többet látsz. Remélem kedves barátom (úgye már nevezhetlek így) bicegni azért még nem bicegsz?

Egyébként gratulálok a teljesítményedhez. A pár órája felállított saját világcsúcsodat (11-8) gyorsan sikerült megdönteni. Már 13 hozzászólásból, 10 veszekedőset hoztál ösze.

Mégegyszer megkérdezem, mi a fenének vagy te iTTen?

Rád ki kíváncsi iTTEn?

Miért kötekedsz iTTEn mindenkivel?

Ismersz iTTen egyáltalán valakit, hogy ennyire tisztednek érzed a takarítást? 

Egyáltalán eljutnak abba az oktindi,  buta kis buksidba ezek a kérdések?

Miért nekem írod, hogy osztom az eszet, mikor ezt pont TE tetted 13-ból tíccer. Megjegyzem ezzel is vigyázni kellene, ne légy ennyire hebehurgya, ne osztogasd el azt a keveset, mert akkor mi lesz veled?

Nézzél kicsit magadba, olvasd végig az itteni összes ténykedésed, és gyakorolj egy kis önkritikát. Arra is van egy ötletem, ha ez nem megy.  Bicegj ki az előszobába, nézz bele a tükörbe és annak akit ott látsz tedd fel a kérdést. Miért vagy te olyan hülye? Ha válaszol rá, szaladj vissza és kezd előről az olvasást. :)

Előzmény: Törölt nick (51166)
Tibola Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51170

Köszi. Most épp mennem kell, majd jelentkezem.

Előzmény: Törölt nick (51169)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51169

Hát, péyan nagyon nem látszanak az adatok 4X53W MOSFET.

Természetesen jár hozzá az LG-ISO átalakítókébel.

Előzmény: Törölt nick (51168)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51168

Itt a képe, ezen minden adat rajta van.

10eFt-ért a Tied lehet, ha postázni kell akkor az sajnos plusz egy ezres.

Előzmény: Tibola (51165)
Tibola Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51167

Köszi neked is a véleményt.

Előzmény: Törölt nick (51164)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51166

Zárszóként!

Tudom KIK VAGYTOK a stílusod elárul, új néven viccesnek gondolt szavakkal osztod az észt. Miért nem teszed az eredeti neveden? Avval a névvel már nem mersz megszólalni mert kiutáltak innen. Ezt már megírtad email-ben hasonló lekezelő mindenki hülye csak én nem stílusban. Te írtad: ha nem tetszik lépj tovább.

Előzmény: Törölt nick (51162)
Tibola Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51165

Szia!

Érdekel a rádió. Kedved szerint itt is megoszthatod a részleteket, de jöhet magánban is. Pontos típus, ár, elérhetőség, stb.

Örülök hogy vannak akik arra használják a fórumot amire való :o)

Neked is, másoknak is.

Előzmény: Törölt nick (51163)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51164

Szia!

 

Nekem is autórádió van berakva mert a TV-n nem jön olyan jó hangminőség. Szerintem ez a legjobb megoldás. Bekötöd a trafóba, ezért akkor is használhatod, ha 12V-ról működsz és akkor is ha 220-ról.

Előzmény: Tibola (51158)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51163

Ha autórádió mellett döntenél akkor van egy eladó LG mp3-s  rádióm, szinte alig volt még használva. Karcmentes, dobozos.

A mostani kocsimban a gyárit használom, ezért felesleges lett. 

Előzmény: Tibola (51160)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51162

Köszönjük ezt a kedves antipatikus választ, hűen minősíti az írót, igazi karizmatikus karikatúra vagy. :)

Megjegyezném a pipa sem jelent többet mint az én nevem de ebből ne csinálj gondot, úgy sem érted és nem is ez a lényeg. A lényeg az, hogy ha neked nem tetszik a "hivatlan prókátor", akkor úgy mégis te miért próbálsz itt hivatlan önkéntes rendőrt játszani, miért ütöd a buta kis buksidat bele mindenbe? Továbbá téged sem kérdezett seni, mégis itt hápogsz, mint aki nem találja Afrikát. Jelentgetni is te szoktál, első bizonytalan lépéseid, mint egy kéthónaposnak, azonnal a (bilihez)  moedrátor rovatba vezettek de velük is olyan primitív  voltál mint itt.  Jó volna, a nagy nóziütegetés közepette felülvizsgálni itteni ténykedésed negatív halmazát, és hasznos tagjává válna az itt évek alatt kialakúlt társadalomnak.

És ha már így összebarátkoztunk, remélem nem veszed zokon, ha megkérlek, a jövőben  ne a te ténykedésedet varrd az én nyakamba, találj ki valami újat, egyedit, amolyan pipásat, de ne úgy add elő, hogy ennyire pipa vagy, mert ki leszel pipálva.  :)

Előzmény: Törölt nick (51157)
Tibola Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51161

A transmitterrel az a baj, hogy nehezen találsz tiszta frekit. És mindig állítgatni kell.

Előzmény: Törölt nick (51159)
Tibola Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51160

Küszi!

 

A TV digitális vételben tudja a rádiókat is, ez igaz. Viszont jó lenne egy CD lejátszó is ha szeretne a család zenét hallgatni, bár én is a csendre szavazok.

Amúgy nem vagyok híve a "tescogazdaságos" vásárlásnak. Eléggé távol áll tőlem. A Tv egy full hd dbv-t-c tuneres. Nem pazaroljuk a helyet holmi beltéri egységekre.

Előzmény: Törölt nick (51159)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51159

Üdv !

 

Nekem a régi lakómban volt egy autórádió. Klassz kis autóantennával.

 

Olyan régi volt szegény, hogy csak a Kossuthot fogta. 

 

Megoldottam a modernizációját is . A kocsimba tettem egy transzmittert,30 méteren belűl tökéletesen működik  azon voltak a kedvenc számaim ráállítottam a rádió frekvenciáját és máris itt volt "az MP-3"-as a lakóban. A híreket meg elmondta a rádió.

 

A mostani lakómban  van egy központi antenna benne a Digi Tv előfizetés nélküli csatornáivall benne a rádió adásokkal is

 

 tökéletes.

 

Neked ajánlom a Teszkógazdaságos antennát vagy úri nevén beltéri egységet potom 3500 ft-ért, bedugod a TV-be és foghatsz pár csatornát magyarul és a rádió adások közül is vagy 5-öt. 

 

A kempingbe untig elég , ha nem vigyél videó magnót vagy USB-t, Pendraivet, annyi megoldás van, de talán a legjobb a

 

csönd !

 

 

 

 

Üdvözlettel !

 

h2no

Előzmény: Tibola (51158)
Tibola Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51158

Rádió témában mit javasoltok? Autó rádió beépítve vagy valamilyen lapos szerkezet egy polc aljára? Első gondolatom az autórádió mert az 12V-os.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51157

Nagyságos Senki Úr! 

És te ki vagy, talán a statisztikai hivatal? Ki kérdezett téged? Vagy te vagy a mindenható mindentmegoldó takarító? Ha nem akkor..... Hívatlan prókátort valaki valahol várja. Vagy fel lehet jelenteni. 

Előzmény: Törölt nick (51153)
Tibola Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51156

Amúgy nekem bent van a kocsiban egy 5kg-os halonnal oltó. Nem sajnálom az elfoglalt helyet, adott esetben életet és értéket menthet.

Előzmény: Tibola (51155)
Tibola Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51155

Jó a meglátásod. Én nem vagyok MOL-os, csak van bejárásom az egyik finomítóba külsősként. Minden évben le kell tenni a munka- és tűzvédelmi vizsgát. Azt mondja a fő tűzoltó/oktató, ha nem tudsz aktívan és szakszerűen részt venni az oltásban/mentésben, az a legjobb ha minél hamarabb elhúzol jó messzire. Mented az életed és nem akadályozod a hivatásosokat.

Előzmény: Alokim (51152)
.Rika. Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51154

Először véglegesnek gondoltam a törlést aztán rájöttem,hogy ez hülyeség.Nem éreztem úgy,hogy ég a talaj a talpam alatt (miért is égne?).Egy másik fórumon Rika néven vagyok (amit szerintem itt sokan olvasnak) és úgy gondoltam ezzel regisztrálok.Nem tudom  észre vetted e,hogy a mail címem az ugyanaz.........tehát nem titkolom a kilétemet sőt crl-nek válaszolva ez egyértelmű volt.Kritizálhatnak sokan ahogy én is tehetem másokkal kapcsolatban (nem vagyunk egyformák,szerencsére).Semmi olyan szándék nem volt bennem amire gondolsz az utolsó mondatodban.

Remélem válaszommal kielégítettem minden kérdésedet.

Előzmény: Törölt nick (51150)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51153

Már elnézést, hogy meg merem szólítani méltóságod, de 11 hozzászólásodból nyóccor önkéntes rendőrt játszol. Aztat írod, legyen béke, miközben maximálisan ki veszed a részed a tüzecske szításában. Nem tudom eldönteni, mi vag te te? Önkéntes rendűűr vagy fűűtttő? Nem ismered a résztvevőket és kéretlen prókátor vagy egy olyan helyen, ahol szemmel láthatóan újonc vagy, nem érted a folyamatokat, hogy itt minden mindennel összefügg de mindenbe belekotnyeleskedsz. Azt sem érted amit mondanak, ez tökéletesen lejön ebből a hozzászólásodból.

Mellesleg ezt csináltad a régi neveddel és Dethleffs néven is, mikor Dethleffs panaszkodott, hogy Pipát kitiltották. Kicsit átlátszó meg uncsi is a műsorod. Jó lenne eldönteni, hogy balhézni jársz ide vagy a lakókocsid miatt? És az sem ártana meg a szépségednek, ha mielőtt belaszólsz valamibe tájékozódsz. Tudod, egyetlen kocsmában sem szeretik, ha egy idegen begurul az ajtón és azt kiabálja, hogy itt ne kiabáljon senki.

Ja, és elárulok még valamit. Régebben itt divat volt, hogy beregiznek és írkálnak más néven is. Ezt csak azért mondom, hogy legyen dóggod a következő héten. Legyen mit kombinnáni. :)

Előzmény: Törölt nick (51150)
Alokim Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51152

Az alu palack szállítása az autó csomagtartójában nálam csak pusztán geometriai méretek kérdése. Az első tárolóba nem fér bele, pláne, úgy, hogy ott az acélpalack, meg nyárs, meg faszén, meg kiskutyafüle. Aztán sokszor jön velünk a bogrács, meg az gázzsámoly, na így már mindenképpen a kocsi hátulja jöhet csak szóba. Ha meg tűz van, akkor mindegy, hogy hol van. Én a MOL egyik bázistelepén dolgoztam. Volt tűzoltási bemutató, meg vizsga. Kérdezték, hogy mit tennék, ha tűz keletkezne? Mondtam, hogy a tőlem telhető legnagyobb gyorsasággal futnék el, minél messzebb. :-)

Előzmény: Törölt nick (51147)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51151

Még annyit hogy crl, nem barátom ( bár az is lehetne) csak Ö is hasonló módon gondolkodik a tevékenységedröl.

További Szép Napot! 

Előzmény: .Rika. (51149)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51150

El van nézve!  Van egy Pipa 54 és vagyok én Pipa54 ( látod a különbséget???) Engem kitiltottak tévedés böl mert a modi sem látta meg a különbséget, de egy bocsánatkéréssel részéről rendeztük a dolgot. A megkérdeztük a moderátort topikban olvasható.Egyet viszont jó volna ha Te is megmagyaráznál: miért van az hogy ha " ég a talpad alatt a talaj " vagyis sokan kritizálják a tevékenységed akkor törlöd magad majd avval a lendülettel regisztrálsz más néven?? 

Előzmény: .Rika. (51149)
.Rika. Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51149

Jó reggelt!

A stílus amit említesz ,na arról ismertelek meg és ezért írtam amit (ittütt és tudtommal pont téged tiltottak ki,amennyiben nem te vagy akkor elnézésedet kérem).Crl-nek írt  hsz. miszerint "szerintem ki is zárták" tévedés,de erre már reagáltam crl barátodnak(.Rika. 2014.11.18
50811).

Legyen szép napod!

Előzmény: Törölt nick (51138)
Tibola Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51148

Megelőztél, nagyjából pont ezt akartam én is megfogalmazni. Annyival egészíteném ki, hogy szerencsétlen esetben a lefújás még táplálja is a tüzet. viszont annak semmi értelmét nem látom hogy a palackot a csomagtartóban szállítsuk. Ha egy balesetben leszakad a lakó, abban nincs ami kigyulladjon. A kocsiban viszont van, és pont abban van a palack.

Pár éve láttam egy E-Class Mercit kigyulladni az út mellett. A motortérből indult a tűz, a kezdetektől láttam. Mire megjöttek a tűzoltók már a csomagtartó is égett, kisebb robbanások voltak (gondolom akku), de az üzemanyag nem robbant be. Az oltás kb 30 sec volt. Úgy fújták el mint ha gyertya lett volna.

Előzmény: Törölt nick (51147)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51147

Végre megtudtam miért szabálytalan az alupalack? Sokszor hallottam, de magyarázatot senki nem adott hozzá, max anyit, hogy gyengébb mint az acél. Balesetem soha nem volt, így ez a része nem érdekelt a magyarázatnak. A melegedés miatti túlnyomás és, hogy nincs lefújószelep, na az már figyelemre méltóbb érv amellett, hogy ne használjuk. Bár ennek is meg van a megoldása. Le kell főzni pár adak kávét indulás előtt. :)

Én 4 évig használtam 11,5 kilós alut. A lakóval kaptam és azzal adtam el. Még örültem is neki, mert mindenhol cserélhető, ráadásul olcsóbban, tölteni meg egyre kevesebb helyen lehget. Soha, semmilyen gondom nem volt vele.

Abban viszont minimális különbséget látok, hogy csomagtartó vagy lakókocsi eleje. Ha valaki a csomiban meri szállítani, az berakhatja a lakókocsi elejébe is. Százalékosan ki nem fejezhető azon esetek száma, mikor a lakókocsi önálló életet kezd élni és semmi más nem sérül. Ha pedig akkora a baleset, hogy minden borul, akkor már minden mindegy. Az alupalack sem itatós papírból van. Sok háztűz esetről hallhattunk, ahol még azt is kibírták, hogy a másik felrobban mellettük vagy sok perceh nagy tüzet, és csak később lőtték ki őket biztonsági okokból.

kanapekamred Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51146

Így igaz. Különösen akkor hasznos, ha házi fusiban a megengedettnél jóval túltölti valaki. Elfogy a palackban a tágulási légrés. Jön a meleg, a cseppfolyós gáz nem tud hová tágulni. Ilyenkor lefúj.

Előzmény: Kati és Tibi (51145)
Kati és Tibi Creative Commons License 2014.12.18 0 0 51145

Hő hatására a megnővekedő nyomásra kinyit, lefúj és nem robban.

Előzmény: Tibola (51141)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51144

Bocsánat, igazad van. Utánanéztem, az újabb német palackok valóban el vannak látva túlnyomás elleni védelemmel. A lakókocsi alapvetően egy igen sérülékeny valami, egy balesetben a felépítményből csak gyújtós marad, mechanikailag nem nyújt túl nagy védelmet egy háztartási alupalacknak.

Előzmény: Tibola (51141)
Alokim Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51143

Régen, mikor olcsó volt a palackos PB, még a gázos autómba is úgy fejtettem át, először csak gravitációsa, aztán pumpával.

Előzmény: Tibola (51142)
Tibola Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51142

Látom nem eretnekség hazai palackot használni. Bár a házi utántöltés sosem fordult meg a fejemben.

Előzmény: Alokim (51140)
Tibola Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51141

Akkor nem értem. Azt mondták a német palackokon van egy biztonsági szelep ami ütközések esetén lefúj, vagy valamilyen védelmet ad. Nem tudom pontosan. Mitől lenne nagyobb biztonságban egy elzárt palack a csomagtartóban mint a lakó elejében egy baleset szempontjából? Általánosságban nem szokott érdekelni mi szabályos és mi nem, csak az hogy biztonságos vagy sem.

Előzmény: Nyakas Jakab (51139)
Alokim Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51140

Én is a kocsi csomagtartójában viszem a 11,5 kilós alu palackot, a lakókocsi acél tartálya csak vésztartalék. Így, ha kifogy, csak az első benzinkútig kell elmenni. A kis palack utántöltése pedig otthon, "laboratóriumi" körülmények között folyik.

Előzmény: Nyakas Jakab (51139)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51139

Tévedés ne essék a német palackok sincsenek ellátva biztonsági szeleppel, tehát azokat is el kell zárni menet közben, de ezek lehetnek elől a lakóban, mert erre a célra vannak kialakítva. (anyagminőség, falvastagság, szilárdság, stb) Háztartási alupalackot ne tegyél a lakókocsiban kialakított helyre, mert szabálytalan és veszélyes! Én is használtam háztartási palackot, de vontatáskor az autó csomagtartójában szállítottam és a kempingben raktam be a lakókocsiba. 

Előzmény: Tibola (51134)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51138

Szia! 

Ne féltsél engem.Ezek szerint te vagy az erabanyus, ki más is lehetnél a stílus magáért beszél. 

Előzmény: .Rika. (51132)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51137

Szia!

A nénit most nem tudom ki, milyen néven praktizál, utoljára erabanyus volt de azon a néven leszerepelt, szerintem ki is zárták. De azért szólok! 

Előzmény: crln (51135)
.Rika. Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51136

Előzmény: crln (51135)
crln Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51135

Szóljál a néninek is ha igazságos akarsz lenni.

Előzmény: Törölt nick (51129)
Tibola Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51134

Jól látod a filozófiámat. Igyekszem szépen és jól megoldani. Beterveztem a mikrót és a TV-t is. Ha meglesznek majd beszámolok róla. Amúgy ebbe a típusba minden átalakítás nélkül befér az itthoni háztartási gázpalack is. Tudom, nincsen rajta biztonsági szelep, de hát menet közben elzárom. Amúgy van belőle 3 db itthon. Minek vennék két újat a német típusból?

Előzmény: Alokim (51127)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51133

Ilyen forró szeretet közben tervezitek az együttkarácsonyozást? :-))

Előzmény: kanapekamred (51130)
.Rika. Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51132

Igazad van.

 

Azért nem kéne kiabálni!

Nehogy megüssön a guta.

Előzmény: Törölt nick (51129)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51131

Jól gondolod. Kérlek lapozz tovább.

Előzmény: Törölt nick (51129)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51130

Nem tudom elhinni, hogy ezt komolyan mondod nagy bőrönd. Lehet, előbb indultunk egy nappal de egy kempingben össze vártuk egymást. Onnan együtt mentünk a végcél felé és a nagy emelkedőnél hagytál ott a szaharába.

Vissza út sem stimmel mert mi még közel két hetet maradtunk Erdélyben más vidékeken.  

A völgybe azért kellett lemennünk, mert olyan helyet választottál nagy sietségedben, ahová én nem tudtam melléd parkolni a terepviszonyok miatt.

 

Gyuszkó! Amit Tibi és Kati kérdezett arra reagáltam erre te fortyogó sorentóról beszélsz.

 

A kutya téma pedig abszurd nem ide tartozik. Azt csak végső kicsinyes, primitívségedben kapartad. Viszont ezt megszoktam tőled. Érted már kolduska. 

Előzmény: Törölt nick (51120)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51129

Sziasztok!

Marcalváros és kanapekamred urak nem unjátok még az egymás marás hogy finoman fogalmazzak. Vegyétek már észre magatokat valamint azt hogy ez a parttalan vita szerintem itt a fórumon senkit nem érdekel. VAGY ROSSZUL GONDOLOM?

kanapekamred Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51128

Kedves Gyuszkó!

 

Ha vissza olvasol, 51111 hsz-edben ismét te kezdtél valótlanságokat írni. Ujjbab ide nem való vitát szítani. Tehát ebben az életben nem képzelhető el, hogy ennek vége legyen.

Előzmény: Törölt nick (51122)
Alokim Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51127

Amit Te tervezel, hogy az év zömében telepített a lakó, és csak néha mozgatod, természetesen egészen más filozófiát igényel. Az viszont tényleg jó megoldás, ha a beltéri fenn van a plafon alatt, sőt a legjobb, ha arra fújja a hideget, mert úgy a legnagyobb az egyenletes elosztódás a lakó légterében.

 

Előzmény: Alokim (51126)
Alokim Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51126

Az én megoldásom se nem szép, se nem jó! Ezért is szóltam hozzá csak a dolog vontatás-dinamikai részéhez. Egy klubtárstól vett, -  valami irodaházból leselejtezett -  ablakklímát akartam az ágy alá behelyezni, úgy, hogy egy utólag beépített szervízajtó nyitásával tudjon kifele hőt leadni, beszívni meg a lakó alól, ahol elméletileg leghűvösebb a levegő. Aztán, mérlegelve kempingezési szokásainkat, úgy döntöttem, hogy évi két-három alkalomért nem cipelek márciustól októberig egy ilyen súlyos vacakot, így is van a lakóban elég sok kacat, a kockacukortól az atomreaktorig. Így, a legprimitívebb módon, ha az időjárás úgy mutatja, a tengely vonalába berakodom a műszert, ha mégsem kell, akkor a kempingben beteszem az asztal alá, ha meg szükség van rá, akkor két saját gyártású tartószerkezettel, meg egy támasztólábbal felbiggyesztem az egyik nyitott oldalablakba. Arra jó, hogy nap közben, mikor úgy sem igen vagyunk benn, akkor hűti a levegőt, jelentős ventillátorzajjal, így nem felfőtt lakókocsival indulunk neki az éjszakának. Egyébként ezt a megoldást azért mertem így alkalmazni, mert gyakorlatilag odahaza is hasonló módon használjuk a lakás klímáját.

Előzmény: Tibola (51118)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51125

Üdv Mindenkinek!

 

 

Azért jobb lenne, ha a lakokocsizással, a lakokocsikkal foglalkoznátok, nem pedig egymással!

 

Vagy nyissatok egy " Egymás DICSÉRETE " fórumot!

 

 

Tarzi 52 

Tibola Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51124

Szia!

Van padlóklíma is lakókocsiban. Egy jól megválasztott inverteres, jó szabályzással nem lehet gond. Nem döntöttem, csak tervezek. Azért köszi a véleményt.

Előzmény: Tikky XTS (51119)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.17 0 0 51123

Értem Gyuszika! Csak te bnem érted. Most Megyek, majd este megértetem veled is.

Előzmény: Törölt nick (51120)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 51122

Egyáltalán elképzelhető még ebben az életben,hogy nem velem foglalkoztok?Mert amíg nem írok be semmit,addig sehol nem vagytok,aztán hirtelen csak velem van foglakozásotok!

Úgy látszik ezt élvezitek!Gondolom ezt nem csak én vettem észre...

Ők miért nem reklamálnak?

 

Egyébként nem kellet volna jönni,csak így könnyebb volt csatlakozni,hogy valaki idegen helyismerettel rendelkezett :))

 

Előzmény: kanapekamred (51117)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 51121

Segítség nélkül ebben az életben nem találtatok volna oda!

Ja és a tudományotok nem ismer határokat:mai napság már kiváló út vezet a fennsíkra!Kicsit változott a helyzet,de még mindig nem nektek való :))

Előzmény: kanapekamred (51117)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 51120

Figyusz kistáska!-1 nappal előbb mentetek oda és 3-al előbb mentetek haza!Nálatok tényleg nagy a baj!Nem mentünk előre!Együtt mentünk oda,de nem hittétek el,hogy ott lent a völgyben szar lesz,mert délután kettőkor már hideg lesz!De nem számított és a végén az volt a reakc,hogy én mondtam,hogy oda menjetek...

Nem mentem előre,hanem nyomtam padlóig a 75 lovat a te 180 valamennyiddel szemben,de nekem nem főttek a tojásaim!Nekem is éppen annyi volt a külső hőmérséklet,mint neked!

 

Egyébként nem is erről volt a kérdés!Egyszerűen képtelenek vagytok leszakadni rólam!

Tibi kérdezett és arra reagáljatok ne rám!

 

De nem én hagytam az erdő közepében a kutyámat,hanem te...

 

Kismarosi szomszédot sikerült már elüldözni?...:))

 

Érted már Kálcika?

Előzmény: kanapekamred (51115)
Tikky XTS Creative Commons License 2014.12.16 0 0 51119

Klímáról írod, hogy az ágy alól fog kifújni.

A meleg levegő fent van, ezért szokták a klíma beltérit fent elhelyezni, hogy jobb legyen a keringtetés.

A lakókocsi speci klíma kb 400 Wattal beéri, ezért nem okoz gondot a kempingben.

 

Előzmény: Tibola (51118)
Tibola Creative Commons License 2014.12.16 0 0 51118

Értem amit írsz, de ne aggódj, nem vagyok járatlan a témában. Rendszeresen vontatok nagy tömegű utánfutókat, nagy rakománnyal. Igaz, nem lakókocsit. C+E-m van.

Számomra a klíma kérdésben a biztonság, az esztétika és a műszaki tartalom a mérvadó. Szeretném ezt tökéletesen harmonizálni és törekedni egy elfogadható költségre.

A Te megoldásod milyen? Írnál róla valamit?

Előzmény: Alokim (51116)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.16 0 0 51117

Nem bántam meg, hogy jártam arra is, csak azt, hogy veled.

Előzmény: Törölt nick (51110)
Alokim Creative Commons License 2014.12.16 0 0 51116

Nem akarom túldimenzionálni a dolgot, de az első tárolóba, vagy vonórúd-háromszögre tett kültéri ellen vagyok. Mindenütt a vonófej terhelés pontos beállításáról szól a fáma, még mérőeszközt is készítenek hozzá. Ez helyes, mert ez az adat fontos vezetésbiztonsági szempontból. És itt az a lényeg, hogy a lakókocsi forgáspontja a tengely vonalában van, tehát ehhez képest kell a rakodással beállítani a fejterhelést. De eddig csak a függőleges irányú mozgásról beszéltünk, a vízszintesről nem! Ha a lakókocsi két vége jelentősebb súllyal van terhelve (elől a kültéri, hátul a beltéri egység, akkor bár lehet helyes a vonófej terhelés, vízszintes irányban a súlyok tömegtehetetlensége miatt instabillá válhat a lakókocsi. Nem véletlenül igyekeznek a gyártók a súlyosabb berendezéseket a tengely fölé, vagy közelébe rakni. Azt nem mondom, hogy nem lehet közlekedni az előre kitett kültérivel, de, hogy sokat ront a stabilitáson azt anélkül mondom, hogy kipróbáltam volna. Én az ablakklímámat ezért nem szereltem előre, a dobozba.

Előzmény: Tibola (51097)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.16 0 0 51115

Kedve Gyuszika!

Fogalmam nincs milyen gőzölgésről, forrásról beszélsz?

Elsőnek azt jegyezném, meg mint nagy tetted egyikét, hogy otthagytál, mint eb a szaharát. Együtt indultunk, hogy te elviszel a Pádisra, megmutatod nekünk kedvenc kirándulóhelyedet. Ennek ellenére eltűntél, gyorsan előre mentél. Tehát nem láthattad mi történt.

 

32-35c volt akkor, igen kemény emelkedővel, szokásosan túlrakodott szerelvénnyel. Semmi féle forrás nem történt, csak feljebb ment a hőfok a szokottnál. 90 c helyett 95c re emelkedett. Az autó atómatikusan lekapcsolta a klímát és ráadta a fűtést. Szerintem pozitív dolog, hogy ilyen funkció van benne. Erre te ezt is negatívként próbálod kiforgatni. Ez tőled megszokott. Ezt a funkciót ott tapasztaltam meg, extrém körülmények miatt. Aztán később mikor Horvátokhoz mentünk az Olasz hegyeken át ismétlődött a jelenség. Csak akkor már nem lepődtem meg, mivel számítottam rá.

 

Végül is tényleg nem hiszem, hogy fogok arra járni, de biztosan, nem azért mert fel forrt a vizem, hanem azért mert rossz utak vannak, rossz minőségű az üzemanyag, egyfogú cigányasszonyok utaznak stráfkocsin és úgy cuzámenn az egészről süt a nyomor. Maga a hely ahová mentünk, vitathatatlanul csodálatos. Látni hasonlót nyugatabbra, ahol jók az utak és a fent leírtaknak minden a fordítottja. Ezért arra szeretünk járni.

 

Előzmény: Törölt nick (51110)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 51114

Sziasztok! Szeretném megjegyezni hogy van itt a fórumon egy hozzám hasonló felhasználó aki Pipa 54 néven fut. A NÉV ÉS A SZÁM KÖZÖTT SZÜNET VAN!!!!!  Ő nem azonos velem!!! Gyanítom hogy ki regisztrált így a nevemhez hasonló névvel.Vajon miért???  Most is hozzászólt de nem is tudom mihez,miért? MODERÁTOR SEGÍTS!!!! 

.Rika. Creative Commons License 2014.12.16 0 0 51112

"Fűtés,klíma ment egyszerre!"  Erre csak azt tudom mondani,hogy nem ismered a Kia.t ugyanis azlrt megy a hűtés helyett a fűtés nehogy fel forrjon a víz (így védi ki a bajt).

Meg aztán hasonlíts össze a te kocsidat+lakódat (1. kép)

 

 

Meg a miénket  (2. kép)

 

Mekkora a különbség szerinted okos gyerek?

A mi nevünkbe ne beszélj!Voltunk már magasabb helyeken is

 

 

Előzmény: Törölt nick (51110)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51111

Fordítsuk komolyra a szót!-szerintem ha esik komolyabb hómennyiség az biztos,hogy oda mennek utoljára eltakarítani.Tehát csak az vállalja be,akinek nincs főnöke vagy évente kiosztott x nap szabadsága!

Máskülönben ott maradhat akár április végéig...

Ez,hogy valószínüleg azt jelenti,hogy nem lesz takarítva! :)

Hogy nem lesz bolt a völgyben nyitva az ezer %,de nem probléma,mert évekkel ezelőtt is azt játszottuk,hogy vittünk 1 hétre mindent a vízen kívül,mert az volt a forrásokból bőven.

 

Tehát én azt mondom,hogy szerencsés esetben talán a Bogáig fel lehet menni!De az már nem biztos,hogy a bódéval együtt!Ha még is sikerülne,akkor az már hatalmas szerencse!

Nekünk a Bakony marad vagy itthon bulizunk.

 

Előzmény: 30 felett (51109)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51110

Tudnék mesélni hogyan gőzölgött Biharfürednek felfelé  a KIA Sorento...:))

Fűtés,klíma ment egyszerre!Győzzön aki bírja :D

Még egyszer tutira nem mennek oda!

Előzmény: Kati és Tibi (51106)
30 felett Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51109

Aholy!

 

Álmodjuk újra....

 

Az aszfaltozott szerpentin valószínűleg takarítva van (lesz).

A földút onnan a hegyimentők "táboráig" vagy lejjebb a motelig valszeg csak letaposva!

Hol állsz meg, hova települsz: a patak közelébe lemenni lakóval nem biztos hogy szerencsés, a földúton maradni nem hiszem, hogy lehetséges... balra domb, jobbra völgy... hogy jössz ki onnan?

Bent vagy egy völgyben, bolt valszeg nuku... kilátás a völgyre... város 20km-el alattad...

Akkor nem jobb inkább tovább menni fel a szerpentinen a hegycsúcsra, s ott parkolni valamelyik parkolóban?

A hegyről talán a kilátás is más...

 

Tavaly csatlakoztunk már hozzátok, de valahogy úgy alakult, hogy a marcalvárosi-iszuggyal mentünk.. Tádááám!!

Voltak ott olyanok Debrecenből, akik feljárnak télen, "felnyitják a házat" telehordják fával, az a bázis, s gyalogtúráznak a szokásos útvonalakon. De ők is mondták, hogy bazi veszélyes, hagy lefagy a hó !

 

Egyébként ésszerű terv esetén akár még érdekelhet is....

 

Üdv. Z.

Előzmény: Kati és Tibi (51106)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51108

Az biztos.

Előzmény: Kati és Tibi (51106)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51107

Üdv ! 

 

Szép a lakókocsid. Kívánok hozzá sok örömet, boldogságot, egészséget . Jó kamperolást !

 

 

h2no

Előzmény: Tibola (51083)
Kati és Tibi Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51106

Tudod, nem vak ez csak bátor.

Egy 20 éve 1100000 futott tapasztalt audival, ami már fél méter vízből is kihúzta már a szerelvényt, persze nem öszkerekes, csak automata.

Kissé kockázatos, de erre biztos emlékezni fogsz míg élsz, ha túléled.

 

Előzmény: kanapekamred (51105)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51105

Merész. Mivel vontatod? Lánctalpassal?

Előzmény: Kati és Tibi (51101)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51104

Klíma kérdésben nem tudok tanácsot adni, mert nekem nincs, de az biztos, hogy én sem szerelnék vontatott lakókocsiba Split klímát. A kollégák tapasztalatait kiegészítheted a linkekben olvasható anyagokkal. Vannak, akik mobilklímát használnak a lakóban, de arról is megoszlanak a vélemények.

 

http://www.kempingvilag.hu/egyebtippek/klimarendszerek.pdf

 

http://www.levanter.hu/autotechnika/legkondicionalok.html

 

 

Előzmény: Tibola (51094)
Tibola Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51103

Értem a szempontjaidat és meg is értem. Valóban csak akkor érdemes ilyenben gondolkodni ha az esztétikusan és a maximális komfort érzetet figyelembe véve lehet kialakítani. A tetőklímának 4 kiömlő nyílása van. De azok irányíthatóak? Van swing üzemmódja, fixálható akármilyen pozicíóban? Nem tudom, de majd utána járok. A háztartási klíma tudja minezeket és lehet csak a mennyezet felé irányítani, így nem zuhan a hideg levegő ránk. Amúgy ha már beállt a hőmérséklet, nem zavaró a klíma általt kibocsájtott hideg levegő.

Viszont az én elképzeleésem szerint a beltéri a franciaágy alatt lenne és a levegő talajszinten áramlana szét a kocsiban, nem felülről jönne. Ez csak egy elképzelés, semmi más. Ami motivál, hogy fűteni is lehetne vele. nem függenék csak a gáztól.

Előzmény: Törölt nick (51102)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51102

Rendben, Te kérted.

Több hírdetésben is láttam már a lakókocsi elejére szerelt lakás klímát. Szerintem, és csakis szerintem, nagyon nem oda való látvány. Általában az ágy fölé szerelik a beltéri egységet. Egy kimondottan lakókocsiba való klímának általában több légbeömlő nyílása van,  ellentétben a lakás klímákkal, amiből egy helyen jön nagy légmennyiség. A beltéri egység sem szép belül, mert nagy és nem oda való látvány, de túl az esztétikán, szerintem az egészségünknek sem jó, ha felhevülten lefekszünk és mint egy hidegzuhany, egy helyről ömlik ránk a hideg levbegő.

Látom írtad, nagyrészt telepítve. Ebben az esetben nem számít a külső esztétika de azt is írtad, néha túrázni is mfogsz és ott van még amit a belsőről írtam. Ez viszont szigorúan szubjektív álláspont.

Az ablakid mennyisége egyébként elég alternatív megoldásnak, feltéve ha árnyékban állsz.

Előzmény: Tibola (51100)
Kati és Tibi Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51101

Nállunk a céges lakókocsiban pont így van megoldva,beltéri a fölötte lévő szekrénybe beépítve és jól működik.

Mellesleg itt is megkérdezem  a  kollégáktól:

Kíváncsiak vagyunk ha Padis-Glavoira mennénk szilveszterre lakókocsival kik tartanának velünk, bárki csatlakozik akkor megyünk, legalább ott látunk havat, és nem is lesz zsúfolt azt garantáljuk. Hólánc kötelező, bár az elágazásig és Pádisig biztos takarítva lesz ezért kérdéses a táborhely! Mi 3 felnőtt 1-2 gyerekkel mennénk. Esetleg aranyos völgye.

Előzmény: Tibola (51097)
Tibola Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51100

Nem bántasz meg. Kíváncsi vagyok a véleményedre. Én csak "hangosan" gondolkodom. Sőt, meg is köszönöm ha elmondod hogy miért rossz ötlet. Vedd figyelembe hogy 99%-ban egy telken fog állni ahol fix hálózati áramellátás van.

Előzmény: Törölt nick (51098)
Tibola Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51099

4 tetőablak és hat oldal ablak van rajta. Plusz a bejárat. Mindegyik szúnyoghálós. Ezzel nem lesz baj. Telepített állapotában tető lesz felette. Se nap se eső nem fogja érni.

Előzmény: Törölt nick (51096)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51098

Mármint lakásba való klíma lakókocsira???

Láttam már pár ilyet. Nem akarok senkit megbántani, ezért inkább nem írok véleményt.

Előzmény: Tibola (51097)
Tibola Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51097

Köszi az infókat!

Abban gondolkodom hogy egy 2kW-os inverteres split klíma kültérije elfér a kocsi elején lévő szervizblokkban, a beltéri pedig a fal másik oldalán a franciaágy alatt. Nem rángatja induláskor a hálózatot, telepítve pedig egyátalán nem probléma. Az ára pedig legalább ötöde a tetőklímának.

Előzmény: Törölt nick (51096)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51096

Alternatív megoldás a panoráma tetőablak + egy kissebb a lakókocsi másik felében. Este mindent kinyitva, 1 óra alatt lehülnek a falak.

Előzmény: Tibola (51094)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51095

Általában 6-10A között mozognak a kempingek. Ha klímát használok, a 6A-nél a hűtő még működik, mikrót már nem bír. Persze ez függ a klima teljesítményétől is, többfélét lehet kapni.

10A-es  már általában elvisz mindent. Viszont voltam már olyan kempingben, ahol 10A-t igértek, aztán éjjel mikor csapkodtam az autómatát, akkor derült ki, csak 6-ot adnak. Célszerű előre érdeklődni.

Ha kevés az áram, lehetőséged van plusz teljesítményt kérni, bár az már elég húzós, ilyenkor inkább sörrel hűtöm magam. :)

Előzmény: Tibola (51094)
Tibola Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51094

Lenne is két kérdésem.

Klímát nem kértem bele egyenlőre. Van alternatív megoldása a gyári tető klímának?

A kempingekben általában mekkora teljesítményt lehet kapni 220V-on? 

Előzmény: Nyakas Jakab (51090)
Tibola Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51093

Köszi!

Előzmény: Nyakas Jakab (51090)
...:: PEGI ::... Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51092

Köszönöm, de a legtöbb okosságot, tanácsot innét szereztem. :-)

Van igen. Többek közt KVD-nek is.

Katt ide.

Előzmény: érdeklődő 49 (51089)
...:: PEGI ::... Creative Commons License 2014.12.15 0 0 51091

Lehet, hogy nektek van igazatok nem vitatom.

Én csak azt írtam, amit nekem mondtak a témáról.

Mindenesetre köszönöm Andrásnak is a linket. Találtam benn számomra is új dolgot.

Előzmény: Tarzy52 (51088)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.12.14 0 0 51090

Szia!

 

Gratulálok, sok sikert és sok szép élményeket kívánok nektek! Szép a járgány. Kérdezz bátran, sok tapasztalt kolléga van itt.

 

Üdv: NyJ

Előzmény: Tibola (51083)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 51089

PEGI Én mint friss lakókocsi tulajdonos , most találtam rá a BLOGODRA , tetszik, sok jó ötlet van benne . Gratulálok !

 

Másnak is van ????

Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 51088

Szia!

 

Az indító aksi rövid ideig tud károsodás nélkül elviselni nagy áramot. Az inditózás pár mp...! Nem véletlenül van így megadva egy inditó aksi, hogy  pl.: 325/75 Ah!

 

A munka aksi tartósan elvisel nagyobb 20-30 A terhelést, és szerintem a mower esetében ez ki is van használva! Nekem egy kiállás az udvaromból kb 5-15 perc moverezés, mert annyira bonyolult! És a mower felvesz áramot rendesen, amit egy indító aksi nem vilselne el! 

Előzmény: ...:: PEGI ::... (51082)
András1950 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 51087

Horgász-Zóna Magazin.Ezt kell beütni,és akkor kiderül azigazság.Sajnálom,de csak igy tudok segiteni.

András1950 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 51086

Sajnos valamiért nem sikerül beillesztenem,de megpróbálom....

András1950 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 51085

https://www.horgasz-zona.hu/cikkek/Amit_az_akkumulatorokrol_es_az_akkumulator_toltokrol_tudni_kell_de_nem_szeretnek_elmondani

András1950 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 51084

Szia Pegi ! Itt érthetően leirják a lényeget:https://www.horgasz-zona.hu/cikkek/Amit_az_akkumulatorokrol_es_az_akkumulator_toltokrol_tudni_kell_de_nem_szeretnek_elmondani

Tibola Creative Commons License 2014.12.14 0 0 51083

 

Sziasztok!

 

Beléptem a lakókocsi tulajdonosok körébe. A bódé egy Weinsbers 550QDK. 

A lakó alapvetően telepítve lesz, de azért tervezünk vele túrákat is. Amiben a jövőben esetleg segítségeteket kérném az a kempinges tapasztalatok, amit cserébe nyújtani tudok az  az, hogy aktívan "praktizáló" villamosmérnök vagyok. Ezen a szakterületen számíthattok rám.

 

Üdv

...:: PEGI ::... Creative Commons License 2014.12.14 0 0 51082

Szia Tarzy! :-)

 

Nekem pont az ellenkezőjét mondták (talán itt, vagy a kempingmánián már nem tudom).

A lényeg: Az indítóakksi sokkal jobban bírja a mover által megkívánt nagy terhelést, hisz' a munkaakksi arra lett kifejlesztve, hogy huzamosabb ideig bírja a viszonylag kis terhelést és tovább lehet meríteni.

A movernak meg nem kell huzamosabb ideig áram (jó esetben).

Persze lehet, hogy félreértelmeztem a dolgot, de sztem. is így van.

Előzmény: Tarzy52 (51081)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 51081

Így igaz, ahogy András írta!

 

Általában "fedélzeti akkumlátorról beszélünk, egy lakokocsi esetén, de ha a lakokocsira pl. mower van felszerelve akkor a "fedélzeti  akkumlátor" már javasoltan "munka akkumlátor" kell hogy legyen, hogy a huzamosabb nagyáramú terhelést elbírja! 20 - 30 A a mower üzemeltetés alatt!

Előzmény: András1950 (51078)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.14 0 0 51080

Igen ezért kérdeztem, mivel egy és ugyan az mindkettő.

Előzmény: András1950 (51078)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.14 0 0 51079

Zavar nálad van.

Előzmény: Törölt nick (51061)
András1950 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 51078

Amit beszerelsz a lakójárműbe,az a fedélzeti aksi.Lehet savas,vagy lugos,és inditó,esetleg munkaakku.Szóval bármi,ami akku.

Előzmény: kanapekamred (51077)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.14 0 0 51077

Ez nem csak "Munka akkumlátor " töltésre jó, az az aksi lehet a lakó "fedélzeti "aksija is.

 

Mi a különbség a munka aksi és a fedélzeti aksi között?

 

 

Előzmény: Tarzy52 (51049)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.14 0 0 51076

Probléma akkor van, ha elfelejti. Ami előbb utóbb úgyis össze jön.

Előzmény: András1950 (50993)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.13 0 0 51075

Szervusztok!

Nekem András adta a tanácsot napelem és töltő ügyében + a kútfejem, na meg a pénztárca nagysága döntött. Én ezeket vettem a meglévő 100 Ah munka akkumulátorhoz.

 

Steca Solsum 6.6F 6A   7 848 Ft Luxor LX-50P polikristályos napelem modul   24 384 Ft

Átlagos napos idő esetén nem kell forgatnom a nap felé, dél felé fordítva a lakó tetején elég energiát szolgáltat az akkumulátor töltéshez, normál akku használat esetén ami: szivattyú,ledes világítás, inverteren keresztül: telefon töltés,néha laptop, és este 1,2,3,óra TV (42W+8W média box) lehet a 100W os napelem jobb lenne de még egyszer sem kapcsolt szét az inverter ami 11,5 V nál elvileg megtörténik. 

Üdv.

Előzmény: András1950 (51073)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 51074

No ez még csak terv , ha túl drága akkor felejtős. De köszi !!

Előzmény: András1950 (51073)
András1950 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 51073

A napelem legyen 100wattos,de feszültségszabályzó is kell hozzá.50wattnál kissebbet ne vegyél,de azt is állitgatni kell a nap után(felé).

Előzmény: érdeklődő 49 (51072)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 51072

Elnézést de csak most kerültem géphez. Először is nagyon -nagyon köszönöm a segítségeteket András1950 -nek is . Nagyon rendesek vagytok !!!!!

 Én is papírra vetettem amit én gondoltam de a Tiéd az sokkal jobb . Íme az enyém:

 

 

A második megoldásod nagyon tetszik, valószínű azt fogom megcsinálni , lehet hogy még van ilyen jelfogóm .

 

A töltést majd megoldom, lehet hogy valami napelemmel .

Előzmény: Tarzy52 (51067)
András1950 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 51071

Karcsikám !Örömmel segitettem,és teszem ezt máskor is.Szia.

Előzmény: Törölt nick (51070)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.13 0 0 51070

Köszönöm a András a segítségedet !

 

 

Sikerült a villanykályhát is beindítani ami körfűtéses is egyben a gázkonvektorral. 

 

 

Kellemes meleg van a lakókocsiban .

 

 

Nagyon praktikus szerkezet mondhatom ! 

Előzmény: András1950 (51069)
András1950 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 51069

Doktor Úr ! A maga szive sose fáj ? :-DD

Előzmény: dr!! (51064)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 51068

"Kell egy db agypólusú váltókapcsoló, és ...." 

 

 

agypólusú = egypólusú, vagy köznapian egyáramkörös váltókapcsoló!

 

Bocsi!

Előzmény: Tarzy52 (51067)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 51067

Szia!

 

A kapcsolóval történő átkapcsolás valahogy így néz ki. Kell egy db agypólusú váltókapcsoló, és akkor neked kell átkapcsolni a " menetközben, vagy előzőleg" feltöltött akkumlátorra, vagy hálózat esetén a trafóra!

 

Lehet ezt azonban "automatizálni" egy váltóérintkezős jelfogó segítségével valahogy így:

Ebben az esetben alapban az aksiról megy a lakó minden 12v-os berendezése, de ha van hálózat, akkor a hálózati 12 V a jelfogó segítségével lekapcsol az aksióról és a hálózat meglétéig a trafóról megy a lakó 12 v-os része!

 

Kérdés még az akkumlátor töltése a kempingben?

Előzmény: érdeklődő 49 (51058)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.13 0 0 51066

Szép jóreggelt a Bakonyból!Kint -2° van de idebenn jól besikerült fűteni.Este kicsit szolidabbra állítom a konvektort :)

Kv.reggeli,aztán irány az erdő...

Előzmény: Törölt nick (51065)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.13 0 0 51065

Szia!

"Úgyhogy ne kezd megint,és ne zavarjon a béke,és a nyugalom."

Mennyire igazad van. Úgy tűnt egy két ember távozása meghozta a békét. Vagy mégse.

Irány kamperolni |

 

Előzmény: András1950 (51063)
dr!! Creative Commons License 2014.12.13 0 0 51064

:-)

Előzmény: András1950 (51063)
András1950 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 51063

Én sem kérdeztem tőled tegnap,hogy miért vannak szagok főzéskor az elősátradban ! Mások ebben az esetben illatokról beszélnek. Úgyhogy ne kezd megint,és ne zavarjon a béke,és a nyugalom.Azt pedig,hogy nem érted,az nem baj.Kérdezz,és aki akar az válaszol neked is.Na mostmár elmehetsz....

Előzmény: Törölt nick (51061)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.12 0 0 51062

Jó hétvégét mindenkinek!-mi elmentünk előszilveszterezni!:)

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.12 0 0 51061

A múltkor meg azt mondtad valakinek,hogy kérdezzen itt a fórumon,biztos többeket is érdekel...

Elküldöd mélesre vagy inkább hívjon fel és elmondod!

Aztán félig még is válaszolsz,vagy teljesen?

Kezdem veszíteni a fonalat.-most magánban kell kérdezni vagy megosztod a tudományt vagy már nem is tudom hogyan kérdezzenek az érdeklődők!

Titok,hogy mit kössenek hova vagy segítünk egymásnak?

Kicsit zavarosnak tűnik a válaszod!

 

Előzmény: András1950 (51059)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 51060

Szia!

 

Tehát van beépítve egy 220 / 12 V-os trafód, de szeretnél akkumlátort betenni!

 

- menet közbeni töltés....?

 

- átkapcsolás, ha rádugod a 220-at a lakokocsira....?

 

- kell-e töltés, és mi fogja tölteni akkor, ha a campinban vagy...?

 

Próbálok holnap rajzolni neked pár variációt, kapcsolóval illetve jelfogóval, ha érdekel!

Előzmény: érdeklődő 49 (51058)
András1950 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 51059

Sajnos csak szóban(irásban) tudok segiteni,esetleg elküldöd e-mail-ben a telefonos elérhetőségeidet,akkor szóban is.Az első lépés az,hogy beszerzel egy úgynevezett átkapcsolót,ami arra szolgál,hogy vagy a 230/12voltos,vagy az akkumulátoros hálózatot tudd kiválasztani.Az akkumulátor negativ pontját egy helyen a testre(alvázra) kell kötni. Azonban csak akkor szükséges,ha a fogyasztóid egyik pólusa is testre van kötve.Akkor viszont,ha a tápegységtől két vezeték megy a fogyasztókhoz,akkor ezt nem kell megtenned.

Előzmény: érdeklődő 49 (51058)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 51058

Én sem akarok többet , de azt az egyet hová kössem ??? ( qek aero ) Most az trafó után az egyenirányított 12v-nál próbáltam .

Előzmény: András1950 (51057)
András1950 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 51057

Egy lakókocsiba elég egy akkumulátor.Elsősorban munkaakku ajánlott,de az inditó akku is jó lehet.A bekötése egyszerű.Kérdezz nyugodttan,és segitünk.

Előzmény: érdeklődő 49 (51056)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 51056

Bocsi nem azt írtam szabad-e ?? hanem szeretnék ! csak még nem tudom hová kössem ????

Előzmény: András1950 (51055)
András1950 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 51055

Munka akkut szabad e? Miért ne lenne szabad.Csak akarnod kell,és mehet is bele!

Előzmény: érdeklődő 49 (51048)
BMW-GMBH Creative Commons License 2014.12.12 0 0 51054
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51053

Teljesen praktikus!Nyáron nem kell a bódéban főzicskélni.Elősátorban elfújja a szél a szagokat...

Előzmény: Nyakas Jakab (51051)
András1950 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51052

Pedig Érden is árulnak egy Rapidót http://www.hasznaltauto.hu/galeria/65-8458372-4095-0-0-0-0

Előzmény: Nyakas Jakab (51051)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51051
Előzmény: Tarzy52 (51050)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51050

Kösz!

 

Erről szól a fórum!   :)

Előzmény: Törölt nick (51041)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51049

Igen 7 pólusnál is alkalmazható, ott a 2-es pont a tartalék, hát lehet az ködlámpa, és ezzel a relés módszerrel lehet az menetközbeni akkumlátortöltés, vagy hűtő üzemeltetés! 

 

Mint nálam látszik, két relé van, az egyik az aksi töltést kapcsolja, a másik a hűtő menet közbeni üzemét 13 pólus esetén!

 

 

Ez nem csak "Munka akkumlátor " töltésre jó, az az aksi lehet a lakó "fedélzeti "aksija is!

Előzmény: érdeklődő 49 (51042)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51048

Igen arra gondoltam.

Igaz még nem tudom hogy szabad-e .

És szeretnék munka akksit is .

Előzmény: András1950 (51045)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51047

Igazad van, félre értettem. :) 

Előzmény: András1950 (51045)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51046

Jaj elnézést mindenkitől!-ezek a fizetős dolgok csak a budapest környéki elkerülőkre vonatkoznak...

Hallgatom a híradót,de a vidéki városkerülő autópályaszakaszokat nem említették! :D:))

Előzmény: Törölt nick (51030)
András1950 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51045

A 2-es pontot irja,az a tartalék pont.

Előzmény: Nyakas Jakab (51043)
András1950 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51044

Igy igaz,ez a 7 pólusú csatlakozónál is alkalmazható.De csak akkor,ha nincs felhasználva egyébb célra.

Előzmény: érdeklődő 49 (51042)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51043

A 7 pólusú csatlakozónál milyen két tartalék szálra gondolsz? Ott max a ködlámpa száljára tudod kötni a lakót, mert a többi 6 szál foglalt.

Előzmény: érdeklődő 49 (51042)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51042

Ez a rajz alkalmazható a 7 polusúnál a (2) tartalék szál bekötésével??

 

Nekem nincs munka akkumulátorom, nem is tudom a Qek-nél hova kellene kötni?

Előzmény: Tarzy52 (51038)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51041

Tisztelt Tarzy!

 

Igazán kitettél magadért. Abszolutt korrekt írásos és vizuális utmutatást adtál. A monitor képet elmentettem de időhiány miatt ez egy későbbi nekifutás lesz.

Köszönöm a mindenre kiterjedő felvilágosítást, így már valóban könnyű dolgom lesz. :)

Előzmény: Tarzy52 (51027)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51040

Tudod, én már rég leszoktam a vitáról, ha nagy céggel vagy hivatallal állok szemben. Minden esetben megmagyarázzák, hogy igazuk van. Ettől én ideges leszek, nem alszom jól, néha még balhézok is eredménytelenül.

Akkor már jobb minnél hamarabb elfelejteni, főleg, hogy efektív károm nem volt belőle.

Előzmény: Nyakas Jakab (51020)
András1950 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51039

Kizárt dolog,hogy a 2 kilóvattos hősugárzó,és ágymelegitő használata mellett ne lenne meleg ebben a kicsi lakókocsiban.Még azt is figyelembe véve,hogy gyenge a szigetelése,és azt is,hogy kint -10 fok van!

Előzmény: érdeklődő 49 (51037)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51038

Szia!

 

Valahogy igy!

Előzmény: Törölt nick (51015)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51037

Igen megfontolandó amit írsz! (( a kis hely!! )) Hát az ott hagyás ??? igen mindenki máshogy gondolja . Természetes nem órákra gondoltam, és nem nagy távolságra .

Előzmény: András1950 (51036)
András1950 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51036

Én a kis hely miatt ajánlottam a motoros hősugárzót.Mindkettőt otthagyhatod felügyelet nélkül.De az is lehet, hogy egyiket sem.Erről nyilván mindenki eltérően vélekedik.

Előzmény: érdeklődő 49 (51034)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51035

Ha éjszaka +10 fok van az nem baj, mert az ágyban van ágymelegítőnk , az nagyon jó.(Skifben már teszteltük ) Napközben meg ha már +10 alá megy a hőmérséklet, akkor nem tervezünk lakós hétvégét . Az esti beszélgetéshez ( borozgatáshoz ) meg jó a konvektor vagy egy kis hősugárzó.

Előzmény: crln (51028)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51034

Igen én is a motorosra gondoltam, de a Nyakas Jakab ötlete talán jobban tetszik.

A motoros zúg és felügyeletet igényel , a konvektort talán ott is lehet hagyni működés közben.

Előzmény: András1950 (51025)
Szakiss Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51033

Elmennek a p.csába... Ezentúl repülővel húzom majd az utánfutót... Vagy 4 év alatt kemény munkával nekem is milliárdosnak kell lennem, gázszerelőből...

Előzmény: Törölt nick (51032)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51032

 ÜDV !

 

 

További csemege Viktorunktól ! 

 

 

Változásként említik, hogy a legfeljebb 3,5 tonna legnagyobb megengedett össztömegű gépjárművek D1 díjkategóriáját a jövő évtől méret szerint kétfelé osztják. A maximum 5+2 üléses személygépkocsik változatlan áron válthatnak e-matricát. Az ennél több utas szállítására is alkalmas kisbuszokat, lakóautókat és a haszongépjárműveket a D2 díjkategóriába sorolják át. Az utóbbi körbe tartozó járművek számára a heti (10 napos) és a havi e-matricák ára a kétszeresére nő, de az éves matricáké nem emelkedik. Ha nem személygépkocsi után kötik, akkor a jövőben az utánfutók úthasználatáért is fizetni kell a díjköteles szakaszokon. Az erre a célra kialakított új U-kategória díjtételei megegyeznek majd a D1 kategória díjaival.

 

 

 

 

h2no

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 51031

  ÜDV !

 

 

http://nol.hu/gazdasag/fizetos-lesz-az-m0-s-1503659

 

 

A lakóautók, kisbuszok üzembentartói viszont új, magasabb összegű díjkategóriába kerülnek. Vagyis többet fizethetnek, pont kétszeresét az eddigi díjuknak. Kivéve, ha éves jogosultságot váltanak, mert csodák-csodája, úgy az ár nem változik.

 

 

 

No komment !

 

 

 

h2no

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.10 0 0 51030
Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.12.10 0 0 51029

Ja és amire a olajradiátor bemelegszik, addigra ez már régen fűt.

Előzmény: Nyakas Jakab (51026)
crln Creative Commons License 2014.12.10 0 0 51028

Qek kifűtést felejtsd el....

Alul nincs hőszigetelés.

Az első ablak csak egy plexi.

2cm vastagak a falak.

A tető "ablak" is egy darab műanyag.

+10C nappali átlag alatt felejtős.

Előzmény: érdeklődő 49 (51024)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 51027

Szia!

 

Akkor kezdjük!

 

Fogod az itt linkelt:

 

http://www.smid.hu/smid/utanfuto_vonohorog_visszajelzo_elektronika_alkatresz_adat.jsp?ua_cikkszam=BZT2

 

vagy hasonló biztosítéktartó egyik vezetékét, és rákötöd a gépkocsid akkujának + sarujára.

A biztosítéktartó másik felét pedig bekötöd egy

 

ilyen:http://www.hestore.hu/prod_10029486.html?pic_id=14020 , jelfogó alaphelyzetben nyitott érinkezőjének egyik felére.

A nyitott érintkező másik felére rákötöd azt a vezetéket, amit elvezetsz a kocsidban a 13-as csati 12-es pontjára!

 

A lakokocsi csati 12-es pontjáról elvezetsz egy vezetéket a fedélzeti akumlátor főbiztosítékjának lakokocsi felé eső felére és oda bekötöd!

 

Keresel próbalámpával egy olyan biztosítékot, vagy kötési helyet, ami csak a gyújtás ráadott álapotában kap feszültséget, oda egy vékonyabb vezetékkel bekötöd a jelfogó tekercsének egyik felét. A tekercs másik felét a testre kötöd!

 

Az autóban az aksiról a biztosítékra menő vezeték a lehető legrövidebb legyen. Ezzel a biztosítékkal megvéded a vezetéket, és az autódat attól, hogy a hátramenő vezték egy esetleges testzárlata ( kidörzsölődés) esetén gond legyen!

 

Egy ilyen relé foglalat segíthet a bekötésben, de használhatsz sarujkat is!

http://www.hestore.hu/prod_10029493.html

 

 

Az enyém ilyen, nálam mindent saját magam építettem ki!

 

-állandó áram

-hűtő +

-töltés + 

 

 Ha kérdés van írj!

Előzmény: Törölt nick (51015)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.12.10 0 0 51026

Én ezt a fajtát ajánlanám. Teljesen hangtalan, három féle teljesítménnyel üzemeltetheted. 750/1250/2000 Watt. Tökéletesen befűti a lakókocsit. Volt nekünk is ventilátoros, minket zavart a hangja, ezért azt csak napközben használtuk, éjszaka gázzal fűtöttem. Amióta ilyet használok, azóta éjjel-nappal ezzel fűtök.

 

http://microstore.hu/index.php?route=product/product&product_id=53302

Előzmény: érdeklődő 49 (51024)
András1950 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 51025

Szia ! A Motorost vedd meg!Kis helyen elfér,és olcsóbb is.A teljesitménye is jobb,valamint szabályozható.Áramkorlá- tozás esetén is hasznos,mert felezni tudod a fogyasztást.Ugyanúgy termosztátos mint a másik,és talán borulás esetén azonnal leáll.Előnye még hogy cirkuláltatja a levegőt egy ventillátor,de van akit ez zavarhat.Nyáron ventillá- torként is tudod használni.A lenagyobb hidegben is elég a lakókocsi fűtésére,de azért megfelelő hálózatot kiván.Ez kb 8,5 Ampert vesz fel.

Előzmény: érdeklődő 49 (51024)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 51024

Egy ilyen olajradiátorral:  (700w)

http://olx.hu/hirdetes/mini-olajradiator-ID2BRPb.html#14f567ca09

 

Fel lehet-e fűteni egy Qek Aerót???  

Vagy inkább ez??  (2000w)

 

http://olx.hu/hirdetes/learaztam-hosugarzo-ventilator-ID2EWAH.html#58a3a572cc

 

Nyilván nem a kemény minuszokban .

Szakiss Creative Commons License 2014.12.10 0 0 51023

Egy kis hír:

 

http://vs.hu/gazdasag/osszes/magyarorszagra-koltozik-a-nemet-autogyarto-1210#!s8

 

"A Knaus Tabbert Nagyorosziba helyezi át a központját, miután az obermeitingeni gyárat március végén bezárják.

A nagyoroszi gyárból eddig évi 2000 lakókocsi és majdnem ugyanennyi lakóautó gördült ki, a németországi üzemben pedig évente 10 ezer lakóautót gyártottak. A magyarországi Knaus Tabbert Kft. a várakozások szerint idén is rekordévet zárhat, miután 2012-ben egymillió euróért modernizálta a gyártást.

A társaság a kempingjárművek, illetve azok textíliáinak gyártása mellett lakókocsik, lakóautók, valamint azok alkatrészeinek forgalmazásával is foglalkozik.
A magyar vállalat német anyacége 2008-ban becsődölt, emiatt sokáig bizonytalanná vált a kft. jövője, amíg a holland HTP befektetői csoport két évre rá meg nem mentette a céget."

 

 

Előzmény: Törölt nick (51016)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 51022

Ok!

 

 

Holnap megírom! ( képeket is teszek fel)

 

1, Kell 1 szál 2,5 sodrott réz vezeték ami végigér az autód aksijától a vonohorog csatijáig, illetve ha a lakóban nincs bekötve akkor a lakó csatijától a lakó aksi főbiztosítékjáig!

 

2 kell egy vezetékre szerelhető biztosítéktartó!

 

3, kell egy 12V 20-40A záróérintkezős jelfogó!

 

pár csavar, szigszalag!

 

Holnap mindent megírok, hol tudod beszerezni, ha nincs ilyened!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (51015)
Tibola Creative Commons License 2014.12.09 0 0 51021

Szia!

 

Ez eléggé meglepő hozzáállás, sőt megdöbbentő. Egy komoly cégtől nem ezt várjuk el. Egy korrekt gyártó nem így jár el egy visszahívási akcióban. Lehet hogy csak a magyar gyár saját "akciója" ez a megoldás. Nem tudom és nem is tisztem ítélni.

Viszont köszi szépen az infót, ez intő jel. Konkrétan azért mert tőlük rendeltem lakót, nevezetesen egy 550 QDK típusút. A héten veszem át Balatonfűzfőn a Váradi kereskedésben.

Előzmény: Törölt nick (51016)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.12.09 0 0 51020

Szia! 

 

Én a helyedben a német központhoz fordulnék. 

 

http://www.knaustabbert.de/submenu/kontakt.html

 

Üdv: NyJ

Előzmény: Törölt nick (51016)
Szakiss Creative Commons License 2014.12.09 0 0 51019

Jól tetted hogy mindezt leírtad, lehet más is indul a "szakszerű" javításra!!!

 

Így azért olcsóbb barkácsolni, mint szakszerűen gariba deficittel kijavítani...

Előzmény: Törölt nick (51016)
crln Creative Commons License 2014.12.09 0 0 51018

ez a baj ebben az országban... mindig megkérdőjelezik a gyári technológiát :-)

Előzmény: Törölt nick (51016)
Láló 36 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 51017

Ezért akarok angol lakót venni. A német az túl van misztifikálva. A köztudatban él még valamennyire a"német autó a jó" . A japánok sokkal jobbak.

Előzmény: Törölt nick (51016)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.09 0 0 51016

Gondolkodtam, írjam van ne, de úgy döntöttem, leírom, mert  ez is lakókocsi téma, esetleg még lehetnek érintettek is az olvasók között.

Ha már engem átvertek, másnak ne tegyék tönkre a napját.

 

Pár hete, kaptam egy levelet a  Közszolgáltatások Központi Hivatalától. Arról tájékoztattak, hogy a tulajdonomban lévő Eifelland lakókocsival  kapcsolatban gyártási hiba lehetséges ezért visszahívást kezdeményez a magyar KNAUS gyár (Nagyoroszi), vegyem fel velük a kapcsolatot.

 

Egy levélváltás után, kiderült érintett vagyok, felhívtam telefonon az ügyintézőt, mint később kiderült, Debre Antal kereskedelmi igazgatót.

Visszahívás tárgya: Bizonyos évjáratú Eifellandoknál rossz ragasztót használtak az ablakok ragasztásához, ezért az menet közben szétválhat és balesetet okozhat. Sajnos én is tapasztaltam, mert két ablakom vált szét, ezért le kellett venni és ragasztani azokat.

 

Telefonon megkérdeztem, hogy mindegyiket javítják-e, vagy csak azt a kettőt, mert két darab ablakét nem mennék 200 kilométert?

Válasz: Minden ablakot javítanak.

Rákérdeztem arra is, hogy ráér-e jövő tavaszig, mert téliesitve vagyok?

Válasz: Idén meg kell csinálniuk az összes garanciális, ingyenes javítást.

 

Megbeszéltük a konkrét időpontot, én pedig ponyva le, bakok ki, kerekek föl, bent mindent visszaraktam a helyére és elindultam Nagyorosziba.

A portás előzékenyen fogadott, kérdezte ablakcserére jöttem? Mondom igen, sokan jönnek, hogy így megismeri az érintett lakókocsikat? Válasz Igen! Gondoltam ez milyen korrekt cég, nem leveszik és ragasztgatják az ablakokat, hanem cserélik.

 

A döbbenet viszont ez után következett.

Akivel telefonon beszéltem,  állítólag szabadságon van, ezért kiküldtek hozzám egy lótifutit, aki közölte, hogy minden ablakot kívülről csavarokkal fognak megerősíteni.

Első zavaromban levegőt sem kaptam. Mondom neki, hogy engem garanciális javításra,  az ablakok újraragasztása miatt hívtak.

Azt mondja tudja, de nekik ez van kiadva a javítás címszó alatt. Mondom neki: Ez valami tévedés. A múlt század közepe óta nem gyártottak olyan lakókocsit, aminek az ablakai csavarozva vannak. Túl azon, hogy nekem ne baszkurálják szét, a lakómat mert ocsmányul nézne ki, de ha valaha el akarom adni, senki nem veszi meg, ha meglátja, hogy össze-vissza vannak csavarozva az ablakok.

Azt mondta a szerelő, nem tud mit kezdeni, nem adtak ragasztót csak csavarokat, ez van.

Mondom neki: Maga mit szólna, ha azért utazna a sérült lökhárítós autójával 200 kilométert, hogy a szervízben fogjanak egy kalapácsot és felszögeznék a lököst az autóra?

Válasz: Van aki 300 kilométerről jön. Na erre már végképp kiakadtam,  beszélni akartam a főnökével. Azt mondta, ebben a munkában ő a főnök. Mondom akkor mutassa meg az igazgatóságot, mert felháborítónak tartom, hogy egyrészt össze akarják barmolni a lakókocsimat és ezt nem közölték telefonban, másrészt sok kérdést tettem fel és sok tájékoztatást kaptam, de egyszer sem mondták, hogy egy kókler sufnituning műhelybe jövők és  javítás címszó alatt átvernek mint egy hozzá nem értő hülyét. Elég lett volna azt közölni, mit jelent nekik a javítás és nem jövök ilyen messzire, nem kértem volna a munkának neveztt barmolást, nem tartottuk volna fel egymást.

Válasz: Egy felettes és igazgató van, az akivel telefonon beszéltem, de ő ma nincs bent.

 

Még egy kis vita, még egy kis dohogás, balhé, de nem tudtam mit tenni, el kellett jönnöm, mert nem ez a szerencsétlen melós tehet az egészről.

Nagyon remélem, hogy ez az eljárás nem általánosítható Magyarországra, bár sok más területen vannak tapasztalataim, a rossz munkáról, átverésről, hülyének nézésről.

Mindenesetre elgondolkodtató, érdemes-e magyar árút venni.

Egyébként a hollakó is árulja azokat a csepp formájú Knausokat, amivel tele volt a Nagyoroszi gyár gyártósora. Ezek után biztosan nem kellene tőlük senki.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.09 0 0 51015

Szia!

 

Előre is köszönöm!

Igen érdekel, ha elég közvetlen az akksira kötni.

Előzmény: Tarzy52 (51014)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 51014

Üdv!

 

- Ha érdekel......

- Ha mégis megcsinálnád......

 

Én szívesen leírom közérthetően, hogy mit, és hogy hogyan kell bekötni, hogy az akkutöltő + -at hogyan kell kivezetni a ( tartalék ) 12-es csatira az autódon!

 

Tarzi52

 

 

Előzmény: Törölt nick (51013)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.08 0 0 51013

Köszönöm az észrevételt! :)

 

Tarzy52 tanácsának megfelelően ""Tehát a 10-es ponton ott gyújtás utáni ( kapcsolt) + a hűtőnek!"" a 10-esre kötöttem a hűtőt. Innen semmi más nem kap áramot.

Az autóról végre működik minden külső világítás a lakókocsin, a tolató és a ködlámpa is.

Belső világításnak pedig elég a móver akksi. Mint írtam, minimális wc, víz és lámpa használat van csak menet közben. Idáig nem volt még merülés, legfeljebb nálam a fejemben. :)  Ha mégis lemerülne, tolatni tudok és bika kábelem is van.

Előzmény: kanapekamred (51005)
galoscsabus Creative Commons License 2014.12.08 0 0 51012

Este írtam nekik.

Már hívtak is az imént.

Holnap itt van futárral a ponyva :-)

Köszönöm a segítséget :-)!!!!!

 

 

kanapekamred Creative Commons License 2014.12.08 0 0 51011

Igen. Bocsánat. Csak a te írásodból ollóztam.

Előzmény: Tarzy52 (51007)
galoscsabus Creative Commons License 2014.12.07 0 0 51010

Köszönöm Urak!

Már írtam is nekik.

Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.12.07 0 0 51009

Szia!

 

Mi az az elérhető ár? A takaróponyva ebben a méretben 45 000 ft körül kezdődik, pl a Lakókocsiparknál árulják a Kampa márkát, ami most akciós. Teljes takarásra csak a speciális légáteresztő ponyvák jók, más alatt bepenészedhet a lakó. A 390-es méret általában a lakókocsi belterének hosszát jelöli, le kell mérned a kocsiszekrény teljes hosszát! Az én lakóm is 390-es, de a felépítmény hossza kb 440.

 

http://bolthely.hu/lakokocsibonto/id/00930_Prestige_Lakokocsi_takaro_ponyva_4_2-5_2m

 

Én is sokat gondolkoztam ponyván, mert nekem is kint áll, de most közbejött egy autócsere így most lehet, hogy kihagyom. A lakóm másfél éve teljesen újra lett szigetelve, így remélhetőleg nem lesz vele gond. Én úgy gondolkozom, hogy egy ilyen ponyvát hacsak 3-4 évig tudok használni, akkor havi 1000-1200 forintba kerül a takarás, ami már nem is olyan vészes költség. 

 

Üdv: NyJ

Előzmény: galoscsabus (51006)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 51008

Szia! 

 

Próbáld meg náluk az "Adventi akcióban"

 

Kedves Vásárlóink!

2014 decemberében ismét adventi akciókkal várjuk Önöket!

Minden nap egy újabb terméket kínálunk kedvezményes áron!
Az akcióban részt vevõ termékek listája megtekinthetõ webáruházunk "Adventi akciók" menüpontja alatt!

Kellemes karácsonyi készülõdést kívánunk!

Üdvözlettel:
Lakókocsipark Team

Előzmény: galoscsabus (51006)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 51007

Üdv!

 

Ezt ugye "Camperman"-nak címezted, mert Én tisztában vagyok vele, és pont erről is... győzködtem...!

Előzmény: kanapekamred (51005)
galoscsabus Creative Commons License 2014.12.07 0 0 51006

Üdv Hölgyek/Urak!

Ha valaki tudna infót elérhető árú takaróponyváról, azt nagyon szépen megköszönném.

3.90-es a drága.

Hónapok óta keresek fedett téli helyet a bódénak, de sajnos eredménytelenül.

Amit ajánlottak, oda vagy nem lehet vele beállni, vagy tele van egérrel és patkánnyal....

Így szegénynek marad a csillaggarázs :-(

kanapekamred Creative Commons License 2014.12.07 0 0 51005

Ebben az esetben tulajdonképpen összekötöd a lakó aksi +-ját a hűtő +-jával "fixen" ! Tehát rákötöd a hűtőt a lakó aksijára!

 

 

Az azért gáz, mert ha egyszer lefog merülni a fedélzeti aksi a lakóba,

 

"valami miatt feledékenység vagy bármi miatt össze fog az jönni előbb vagy utóbb"

 

 

és az induláskor a start aksiból + a generátor töltéséből olyan sok áram fog hátra menni, hogy szét ég a csatlakozó meg minden. Még egy kis tűz is össze jöhet. Az meg nem kéne.

 

Előzmény: Tarzy52 (50990)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 51004

Szia !

Örülj hogy nincs itt, ne kezdődjön megint a macera !

Irány kamperolni! Nyugi van !!

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (51002)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 51003

Tisztelt Marcalváros!

Az első soroddal nem tudok mit kezdeni.

A másodikat már megköszöntem, de megteszem mégegyszer. Köszönöm a sagítséget de már megoldódott a problémám.

További szép estét.

Előzmény: Törölt nick (51002)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 51002

Nagyon szívesen. (csak a stílus hasonlít valakire,aki "S"-el kezdődöt,amíg aktív vol azon a néven)...:D

 

Pedig szívesen segítettem volna!

 

Előzmény: Törölt nick (51001)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 51001

Köszönöm a segítséged de feleslegesen rabolnám az idődet. E topícban jelenlévő kollégáknak hála, már megoldodott a kérdés.

Előzmény: Törölt nick (51000)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 51000

Rafinált a válasz,de ezt a 25 hsz-t hamar végig tudtam lapozni és a márkára vonatkozólag nem találtam utalást.Pedig csak úgy lehet konkrét tanácsot adni,ha tudjuk a típust.Van autó villanyász profi szerelőm,aki ilyenekben is otthon van..

Előzmény: Törölt nick (50999)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 50999

Írtam már, minden gyári. Az autón is, a lakón is és még én is az vagyok. :)

Előzmény: Törölt nick (50997)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 50998

"Milyen" akart lenni a kérdés,de gyorsabban gépelek,mint ahogy beírja...:)

 

Előzmény: Törölt nick (50997)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 50997

lyen autóval vontatod?-azon gyári a bekötés?

Előzmény: Törölt nick (50995)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 50996

 

Szia!

 

Bocs, de nem akartam tolakodó lenni, és szerintem a fórum pont arra való, hogy kitárgyaljunk dolgokat!

 

Egyébként most küldted át azt az infót miszerint:Kimértem! Pontosan így vannak bekötve, így működnek a pólusok

Tehát a 10-es ponton ott gyújtás utáni ( kapcsolt) + a hűtőnek!

A 9-es pontom ott az állandó a lako világítás, vizpumpa számára,

Hiányzik viszont az akkutöltés +, ami a 12-re beköthető lenne egy, a gyújtás által kapcsolt relé beiktatásával!

 

És akkor Én is itt lezártam, csak akkor írok, ha Te konkrétan kérsz!

Előzmény: Törölt nick (50994)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 50995

Általában kempingbe járunk. Ott egyértelműen a 220 megy. Nagyritkán alszunk utcán, olyankor, meg ha órákat állok én is gázt kapcsolok.

Előzmény: András1950 (50993)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 50994

Kimértem! Pontosan így vannak bekötve, így működnek a pólusok.

 

Igazad van, a hűtővel nem jó összekötni a fedélzeti akkut. Valamiért nem esett le, az utolsó kérdésemnél. Valszeg azért, mert mint írtam csupán egy tehetséges de kezdő villanyszerelő vagyok. :)

 

Azthiszem az lesz a legjobb verzió, hogy az állandót viszem a hűtőre mint régen, nem teszek külön kapcsolót, hanem ha 5-10 percnél tovább állok, a hűtőt kapcsolom semleges állásba, az akksit pedig meghagyom a móvernek, vízpumpáknak. Régen is így csináltam, menni fog.

 

Mindenesetre sokatt segítettetek, mindenki aki hozzászólt a problémámhoz. Mégegyszer köszönöm a segítséget és ezzel lezárom a témát, nem szeretném más problémáktól elvenni a fórumot.

 

 

Előzmény: Tarzy52 (50990)
András1950 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 50993

Pár perc pihenő a parkolóban nem számithat.Nagy melegben,vagy hosszabb pihenő esetén begyujtanám a gázt,és akkor nincs probléma.

Előzmény: Tarzy52 (50992)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 50992

Ilyen megközelítésben igazad van, de az az aksi a mower aksija....!

Előzmény: András1950 (50991)
András1950 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 50991

Szia! Az nem gond,ha ráköti,mert ha merül is,inditás után ujra töltést kap.Mégis jobb mintha az inditó akkura lenne kötve.

Előzmény: Tarzy52 (50990)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 50990

Szia!

 

Ki kéne mérned végre pontosan, hogy mikor ( állandó, és gyújtás alatt )  és mi jön ki az autó 13-as aljzatán a 9-10-11-12-13-as lábon!

 

A lakóbol kijövő állandó +, töltés +. és a hűtő + vezetékek csak a gyújtás ráadása után "találkozhatnak"

 

"Mi van akkor, Ha a töltőáram vezetékből leágazok, egyik megy a hűtőhöz másikat közvetlenül az akksira kötöm? Ebben az esetben az állandó áramra nincs szükség, azt kihagyom."

 

Ebben az esetben tulajdonképpen összekötöd a lakó aksi +-ját a hűtő +-jával "fixen" ! Tehát rákötöd a hűtőt a lakó aksijára!

 

 

Előzmény: Törölt nick (50987)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.05 0 0 50989

Köszönöm!

Előzmény: András1950 (50988)
András1950 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 50988

Szia!Azt a kötést nyugodttan megcsinálhatod,szakmailag rendben van.

Előzmény: Törölt nick (50987)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.05 0 0 50987

Jogos az észrevétel, mindkettőtöktől!

 

Az autón gyári vonóhorog van, gyári 13-as bekötéssel.

Csak azért gondoltam állandóra kötni a hűtőt, mert a réggebbi lakóimnál is így volt, megszoktam az odafigyelést, ezért szerencsére sosem merültem le. Viszont miért ne lehetne könnyebb az életem? Csak álló helyzetben mértem végig a csatlakozásokat, ezért nem tudom ki jön-e a genberátor áram? Legközelebb azt is megnézem és ha igen, akkor arra a pontra teszem a hűtőt.

 

Az akksim nem a lakóé, azt a móverrel szerelték be. Egy spéci állandóra kötött csepptöltő van hozzá. Ezt a munkát villanyász csinálta, tehát valószínű és látszik is, hogy szakszerű. Ő kötött rá a trafóra is, hogy a lakóban is legyen 12 volt. Én nem merném a töltést ráküldeni a trafóra, mert nem szeretnék belekontárkodni, nem tudom a sok pont közűl melyikre kell tenni.  Egy ilyen apróság miatt meg nem akarok lakókocsival villanyszerelőhöz menni. Egyébként pedig mindig elég volt a töltésem az útra, csak ritkán kell a wc-hez, vízhez, lámpát színte soha nem használunk menet közben.

 

Még egy kérdés:

Mi van akkor, Ha a töltőáram vezetékből leágazok, egyik megy a hűtőhöz másikat közvetlenül az akksira kötöm? Ebben az esetben az állandó áramra nincs szükség, azt kihagyom.

Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 50986

Tulajdonképpen így is jó! Ha tudsz figyelni...rajtad áll!

 

De! 

 

Ugyan kérdeztem már, de nem írtad meg, az autódon ki szerelte fel, és kötötte be a 13 pólusú aljzatot?

 

Ha autóvillamossági szerelő, akkor kellene lennie gyújtás utáni ( kapcsolt ) +-nak is! Ez lenne a hűtőé!

Így, ha a állandó + - ra kötöd a hűtőt, akkor kell egy kapcsoló amivel megálláskor ahogy írod "csak a hűtő 12V kikapcsolására kell figyelni, ha útközben megállok." 

 

Igen, mert bizony a hűtő 9 -12 A -es fogyasztása gyorsan "betolósra" merítit az aksit!

 

Akkor inkább a töltővezetékre kellene kötni, feltéve, ha az kapcsolt!!

 

 

"A töltővezeték (barna-piros) nincs tovább vezetve a trafóhoz, ezt ki is hagyom, mert otthon és a kempingekben állandó töltésen vagyok, az utat kibírja a hűtő generátorról, wc meg egyebek pedig megy az akksiról mert az meg a trafóba van bekötve."

 

Van mower a lakocsidon, ha jól emlékszem! Van külön aksija is? Azt mi tölti?

 

Én azért tartom fontosnak a menet közbeni töltést, mert bár Én is töltöm otthon folyamtosan az aksit, de a mower a kiálláskor elhasznál egy csomó energiát belőle, ha aztán útközben még tovább terhelem a világítás + WC + viz szivattyúval, lehet, hogy a kempingben való beálláshoz már nem lesz elég energia benne!

Előzmény: Törölt nick (50983)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.04 0 0 50985

csak a hűtő 12V kikapcsolására kell figyelni, ha útközben megállok.

 

 

Bizony arra eléggé célszerű vigyázni, mert egy kávét simán kibír, de egy ebédet nem. Egy kávé sem tesz jót neki. Utána lehet kergetni valakit a bika kábellal.

 

Ezért kellene Úgy bekötni, hogy csak gyújtásnál, járó motornál kapjon áramot a hűtő. Akár, hogy vigyázol előbb utóbb könnyen összejön. Ha pedig többször az akku halálát jelenti.

Előzmény: Törölt nick (50983)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.04 0 0 50984

Lehet fokozni.

Előzmény: vakrepulo2 (50972)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.04 0 0 50983

Sikerült megoldani és nem is volt túl macerás.

A lakókocsi alatt kibontottam az első kötődobozt. Volt benne több csúszócsati. A barna/kék vezetékem, közvetlenbül megy a hűtő felé, csak a kötődobozban  változik a szín. Ez egyszerű ha bekötöm az autó csatijához a 9-es pontra.

A töltővezeték (barna-piros) nincs tovább vezetve a trafóhoz, ezt ki is hagyom, mert otthon és a kempingekben állandó töltésen vagyok, az utat kibírja a hűtő generátorról, wc meg egyebek pedig megy az akksiról mert az meg a trafóba van bekötve.

Gondolom így nem kell semilyen átkapcsoló/váltókapcsoló, csak a hűtő 12V kikapcsolására kell figyelni, ha útközben megállok.

 

Előzmény: Tarzy52 (50891)
vakrepulo2 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 50982

"tanulni-tanulni-tanulni"

 

és meg lesz az!

Előzmény: Törölt nick (50979)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.04 0 0 50981

jav: "23 éves"......2-3 éves.

Előzmény: Törölt nick (50980)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.04 0 0 50980

Azok, akik hozzá vannak szokva a rossz higiéniás körülményekhez, azoknak az immunrendszere alkalmazkodik, sokkal többet bír mint egy átlagos embernek.

Például ha te is részt vennél egy rituális fürdésen a Gangeszben, valszeg te lennél az egyetlen, aki kutyául megbetegszik, roszabb esetben nem éli túl. De az is valószínű, hogyha beköltöznél egy hazai rejtett erőtratalék kunyhójába és azt ennéd amit ők, a házigazda 23 éves puréja röhögve nézné ahogy egy pokróc alatt agonizálsz egy hét után.

Nincs azzal semmi gond, ha valaki körültekintő és nem ül bele mindenféle idegen baciba. Nem kell hozzá extra cobizom csak egy kis előrelátás és óvatosság.

Előzmény: Törölt nick (50978)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 50979

-az a munkahely engem is érdekelne! :)

 

Előzmény: Törölt nick (50976)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 50978

Lebegnek a budi felett öt centivel és akinek szorulása van az hazatérve indul a következő mezei futóversenyen a nyerés lehetőségét a szeme előtt tartva :D Olyan comb izmaik lesznek,hogy csodájára kel az egész ország.

Vagy:tesznek az ülőkére három réteg kátránypapírt nehogy felmásszon a csiga a bélrendszerbe...

Úristen mennyire steril mindenki!A cigánygyerekek,meg meztelenül szaladgálnak télvíz idején és futtában beszarnak.Nekik egy kis ülőkétől származó baktérium nem számít! (ezt nem a H2no-nak szántam!Nála más a helyzet.Neki vigyázni kell,hogy életben maradjon!)

Előzmény: Tarzy52 (50977)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 50977

Üdv!

 

Én arra lennék kiváncsi. hogy egy távoli luxus  apartmanba  rörténő hosszabb utazás alatt hogyan végzitek el a szükségleteiteket? 

Előzmény: Törölt nick (50976)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 50976

ÜDV !

 

 

K

 

 

vagy brutto 30/nap a bérlés ez még csak-csak belférne ha szép kártyáról megy

 

 

Hát,ha szép kártyával tudsz lakóautóval útnak indulni akkor nagyon jó munkahelyed lehet, kérlek privátban írd meg    van-e felvétel ! 

 

 

 

Kicsit kanyarodjunk vissza az eredeti témára, ha már mindenki   kipottyantotta magát ! 

 

A bérelt lakókat , lakóautókat kitisztítva ,fertőtlenítve adják át, ugyanúgy mint komolyabb helyeken a szállodai szobákban lévő WC-ket egy fehér vöröskeresztes szalaggal  lezárva , ugye találkoztunk már ilyennel  ? Ha véletlenül nincs ilyen akkor nem kell átvenni . 

 

 

 

 

 

h2no

Előzmény: vakrepulo2 (50955)
András1950 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 50975

Azt még hozzáteném,hogy aki autóval megy sátorozni,az vihet magával kultúrált 8-9000 forintos vödrös wc-t.Ne kelljen éjjel,vagy hidegben egy kisgyerekkel bóklászni,és bizonytalan higiéniával otthagyott illemhelyre ráültetni.Nos egy ekkora dolog bőven elfér,és elkél egy sátorban.Már aki megteheti,vagy igénye van rá.De semmi gond nincs azzal,ha valaki másképpen gondolja ezt a dolgot.

Előzmény: céklalé (50973)
András1950 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 50974

A lakókocsik,és lakóautók alapvető felszerelése a wc.Ezek modern kemikális berendezések.A szagokat nem engedik át,mert hermetikusan zártak,kellő vegyszerrel,és illatositóval.Nekem sem volt beszerelve gyárilag,de vettem hordozható kivitelt.Csatlakozom a Kanapékamred,és hasonlóan gondolkodó kempingesekhez.Tiszteletben tartva a másképp gondolkodók véleményét,én sem megyek esőben,hidegben wc-re.De föleg nem ülök mások álltal használt klotyóra.De mint emlitettem,ez csak az én véleményem,mindenki maga dönti el hogyan intézi intim dolgait.

Előzmény: céklalé (50973)
céklalé Creative Commons License 2014.12.03 0 0 50973

Az én lakómban nincs illemhely. Talán majd a következőben lesz. De szerintem is a lakós illemhely nem arra

való, hogy az egész napi anyagot ott ürítsük ki. Egyik lakó sem olyan nagy , hogy nyugodtan lehessen

ücsörögni. Valóban a tudat, hogy ott van az jó. De kérdezem én a sátorozós emberkék hova járnak ?

A legtöbbjük a közösbe. Hogy milyen műsort hallgatnak az függ a közönségtől.De nem kell annyira

finnyásnak lenni , mert aki járt a régi szu-ba ,meg a balkánon az másként vélekedik.Volt ott guggolós,

vödrös, meg farkaskergetős./ aki nem tudja : egy botra támaszkodsz, másikkal a farkasokat kergeted.

Azért a farkasosban még nem volt részem. De azért nagyon jó , hogy itt megtudjuk beszélni ki hová

teszi a becses hátsó felét. Talán ezekből a történetekből is lehet valami okosat meríteni.

 

vakrepulo2 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 50972

nincs az a kitakarítás ami után a feleségem ne tudna még takarítani ;-)

Előzmény: kanapekamred (50971)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.03 0 0 50971

:)

Kitakarítva adják át.

Előzmény: vakrepulo2 (50969)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2014.12.03 0 0 50970

Ilyen célra párezer forinért létezik a hordozható bioWC...

Előzmény: vakrepulo2 (50969)
vakrepulo2 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 50969

persze nincs tapasztalatom, de úgy képzeltem el, hogy miután kibérlem a kocsit, 1 liter fertőtlenítóvel körbeküldöm a vízesblokk környékét

és utána mikor az 5 éves kislányom vacsora közben azt mondja dolga van, akkor nem mindent félredobva szaladok vele 100 méterre a vízesblokkba, ahol kézzel tartom a wc felett 10 percig mikor is bejelenti, hogy mégse kell, majd visszasétálunk majd 10 perc múlva újra, majd harmadszorra sikerül is

 

hanem hátradölök a camping székemben húzok egyet a sörömből és azt mondom: ott a wc , intézd el

Előzmény: Törölt nick (50959)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 50968

Az biztos, hogy egyesek ha magukra zárják az ajtót, rosszabbak mint az állatok az őserdőben. Ha ők nem látnak senkit, akkor ugye nem is hallja őket senki? Aztán kijönnek és el nem tudom képzelni, hogy tudnak szemrebbenés nélkül elmenni a másik ember mellett, aki vévighalgatta a művet. :)

Nekünk is van budi a lakókocsiban, csakhogy az ajtók vékonyak, és nem is zár olyan jól mint a lakásban, ezért a szagok miatt csak kissebb dolgokra használjuk. A tudat viszont megnyugtató, ha menni kell, akkor van hova. Én napközbenre időzítem a "görcsölést" olyankor kevesebb az állat az erdőben. :)

Erről jut eszembe. Ha nem jársz a kultúrba, honnan ismered a műsort? :)

Előzmény: kanapekamred (50960)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.02 0 0 50967

Most ismét ki kezdi?-jobboldalon X és nem kell olvasni mit írok.Válaszolni meg főleg nem!

Előzmény: kanapekamred (50964)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 50966

" 50962"

Előzmény: kanapekamred (50965)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.02 0 0 50965

Teljesen görcsök nélkül történt minden.

Előzmény: Tarzy52 (50963)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.02 0 0 50964

Miről beszélsz? Be sem mész ilyen helyre.

Előzmény: Törölt nick (50961)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 50963

Ha a müszaki lehetőség adott, akkor működjön, de csak a lehetőség miatt nem biztos, hogy fontos görcsölni vele....!

Előzmény: kanapekamred (50935)
Tarzy52 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 50962

Akkor minden ok!

Előzmény: kanapekamred (50951)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.02 0 0 50961

Yessss!

 

-aztán,ha nem foglalt magának konkrét helyet partközelben,akkor nem is lesz.Majd valahol a maradék soron.

Bár én nem biztos,hogy a motyózás kedvéért szívesen lennék partközelben.Jó pár sorral hátrébb nyugisabb és biztonságosabb...

Előzmény: Törölt nick (50959)
kanapekamred Creative Commons License 2014.12.02 0 0 50960

Kinek a Pap kinek a Papné. Eszem ágában nem volt kimenni a közös wc-be "hallgatni, hogy más hogy f...ik" mikor ott van helyben az enyém. Lanterna kempben voltunk csatornázott parcellán, igazán nem volt megterhelő kiönteni a budit. Csak egy fedlapot kellett felemelni és kész. Lent a strandon meg volt zuhanyzó, amivel a sóst lezuhanyozzam.

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (50959)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.02 0 0 50959

Szia!

Ehhez csak annyit tennék hozzá hogy a lakóautó bérlés esetén is a közös fürdőt, wc-t kellene használnod, mivel 2+2 személy esetén a lakó fürdője egy kicsit macerás annak" már bocsánat" aki az apartman fürdőszobájához szokott.

Előzmény: vakrepulo2 (50955)
vakrepulo2 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 50958

köszi, de ez így már tényleg közvetlen vízparti apartman/szálloda ár egy normális parton

na mindegy , egyébként tetszett volna  a kaland, kár hogy ilyen drágán mérik

Előzmény: Törölt nick (50957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!