Keresés

Részletes keresés

'szti Creative Commons License 2019.02.22 0 0 23376

csak a ferdében voltam, szűk és kopott. nekem érdekes volt nem durva

Előzmény: [fidelio] juji (23374)
vélemény Creative Commons License 2019.02.22 0 0 23375

A Brunelleschi kupolában 1000 éve voltam, a ferde toronyban 2000 éve. Én elég szédülős vagyok, de  nem emlékszem arra, hogy különösebben problémás lett volna.

Előzmény: [fidelio] juji (23374)
[fidelio] juji Creative Commons License 2019.02.22 0 0 23374

Aki mászott már fel a Ferde toronyba: mennyire durva feljutni? Nagyon zavaró, hogy dől, ha amúgy is szűk a lépcső? És a Brunelleschi kupolában Firenzében mi a helyzet? Köszi a válaszokat!

Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.02.11 0 0 23373

Ezt nem tudtam, köszi a tippet :)

Előzmény: Manipura (23371)
vélemény Creative Commons License 2019.02.11 0 0 23372

Ott még nem voltam, a Boboliban igen, ott is vannak kilátópontok.

Előzmény: Manipura (23371)
Manipura Creative Commons License 2019.02.11 0 0 23371

Firenzében a Boboli kert fölött lévő Belvedere Erődből is szép a panoráma. 

 

Szúnyog: csak Velencében találkoztam néhánnyal. 

Előzmény: vélemény (23360)
búvárben Creative Commons License 2019.02.08 -4 1 23370

Lehet hogy te még nem tudod, de az életben minden úgy működik jól hogy adok-kapok!!! Adok kedvességet, kapok kedvességet....tudnám folytatni a sort! Így működik jól egy párkapcsolat, egy munkahelyi kapcsolat stb. Ez a link egy segítő szándék, amivel mindenki jól jár. Aki szeretne élni vele, az megteheti, aki pedig nem, az nem. Ennyi! Szép estét mindenkinek! :)

Előzmény: juhlacii (23369)
juhlacii Creative Commons License 2019.02.08 -4 0 23369

Csinálok neked egy kis reklámot, hogy tudj keresni 15% ot >>>>> Ajánljon minket még ma US$15 üti a markát, ha barátai az Ön ajánlóhivatkozásán keresztül foglalnak, majd megszállnak a szálláshelyen. Nekik 10% visszajár.

Előzmény: búvárben (23368)
búvárben Creative Commons License 2019.02.08 -5 1 23368

Sziasztok!

 

 

Magán felhasználó vagyok, kaptam a Booking-tól (Genius) kedvezmény kuponokat. Amennyiben foglalsz, és teljesült is a foglalás, foglalás után 10 % visszajár, visszautalják a kártyádra. Ez egy magasabb összegű foglalás esetén komoly megtakarítás. De kisebb összegűnél is a 10 %, az 10 %!

Kód amit be kell írni a foglaláskor: 8B1F81FD

 

https://www.booking.com/s/11_6/8b1f81fd

 

 

Ha szükséged van rá, élj vele! :)

Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.02.04 0 1 23367

Nem tudom, ismeritek-e, láttátok-e ezt a sorozatot. Nekem nagyon tetszik, bár még csak az első részt láttam, de Viareggio-hoz már most megjött a kedvem :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=-lCTMHtHgU4&list=PLeLn-68_HOcuGA_ANpFgBIXc7lDe9pBV6

vélemény Creative Commons License 2019.02.04 -1 0 23366

Nyáron 30 éve jártam Olaszországban, akkor többször és sokfelé. Szúnyogokra nem emlékszem.

Viszont az biztos hogy júliusban és augusztusban NAGYON melege van és NAGYON nagy a tömeg

 

Előzmény: petjóka74 (23362)
anblock_italia Creative Commons License 2019.02.04 -1 0 23365

Igazán nyáron és igazán télen még nem jártam Olaszországban, de a kettő közt már jónéhányszor, és nincsen semmi szúnyogos emlékem.

Előzmény: petjóka74 (23362)
anblock_italia Creative Commons License 2019.02.04 0 0 23364

Én azt hiszem a felújított várból még szebb lehet, de sajnos nem volt még alkalmam tapasztalni, és nem is olvastam róla senkitől. 

Előzmény: vélemény (23360)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 23363

Elég sok szó esett már erről itt a fórumon is és mivel azt írod, hogy több helyen is jártatok már Olaszországban, Te is tapasztalhattad, hogy a nyári hónapokban ott párásabb és érzetre jóval melegebb idő van, mint nálunk, így ha ilyen szempontból nézzük, talán a tavaszi és őszi hónapok kellemesebbek lehetnek. Szúnyog témában nem tudok nyilatkozni. Én eddig sehol nem tapasztaltam a jelenséget, valószínűleg nem is ezt figyeltem :)

Előzmény: petjóka74 (23362)
petjóka74 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 23362

Sziasztok, idén nyárra tervezzük nyaralásunkat, az időponttal bajban vagyunk. Szerettünk volna július végén utazni, de azt olvasom, hogy a táj ilyenkor kevésbbé zöld. Illetve ami aggaszt, hogy több szállás értékelésénél panaszkodtak a szúnyogokra. Többek között ott is, ahova mennénk, Certaldo környékén. Ez időszakra jellemző? Nekünk sajnos kizáró ok a sok szúnyog, itthon is javarészt ezért nem nyaralunk nyáron, főleg vízpart mellett. Olaszországban voltunk már több helyen, Szicília, Róma, tengerpart, Marmoláda hegység, de Toszkána még felfedezésre vár... . 😊 De erősen elgondolkodtunk, hogy esetleg érdemesebb lenne menni kora ősszel, vagy kora nyáron. Szeretünk kirándulni a természetben, városokat, múzeumokat látogatni, s picit élvezni is a helyet, így szeretnék véleményt, mit javasoltok, mikor érdemes utazni ilyen feltételekkel? Gondolom,, hogy városlátogatásra a júli vége, augusztus eleje nagyon meleg is lenne.. . 

Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 23361

:) Én is így gondoltam!

Előzmény: vélemény (23360)
vélemény Creative Commons License 2019.01.31 0 0 23360

Firenzében a kilátás a San Miniato al Montetól vagy a Piazzale Michelangelotól verhetetlen.

A Dóm kupolájából látod a Campanilet,  a Campanile tetejéről pedig a kupolát.   A Campanilevel sem jársz rosszabbul

Előzmény: Sunnyrob03 (23359)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 23359

Köszi! Akkor szerintem azt választjuk, mármint a múzeum+panoráma jegyet. Igen, tudom h Te nem vagy mászós. Én sem a mászás miatt akarom, hanem mert mi amiatt, hogy nem autózunk és inkább a nagyobb városokban töltjük az időnk nagy részét viszonylag keveset fogunk látni/érzékelni az igazi tipikus toszkán tájból és azért valahogyan szeretném ezt is belecsempészni, ha csak ilyen formában is. Ezért tervezem Luccában is a toronyba felmenetelt. Illetve nyilván Firenzében, de ott pl. nem biztos, hogy a kupolába mászunk fel, mert túl macerás az időpont foglalás, stb. Meg ott tényleg ahogy mondod, a háztetők látszanak inkább nagy részt. 

Nekem mindig San Gimignano jut eszembe, mert ott csodaszép volt a táj és nem is a toronyban voltunk, csak a város tetejére másztunk fel :) De sajnos most választani kellett Siena és S.G. között és mivel Sienát még nem láttam, számomra nem volt kérdés. Csak az útitársaim miatt szeretném, ha ők is láthatnának valami hasonlóan szép tájat. Biztos, hogy azért lesz ilyen. Pl. ahogy láttam, Fiesoléból is nagyon szép a látvány, persze Firenzéé is, de más irányban is.

Előzmény: vélemény (23358)
vélemény Creative Commons License 2019.01.31 0 0 23358

San Domenicotól a város látszik. A Dóm és a Városháta. A dómmúzeumnak az a különlegessége, hogy abban a részben van, ahol elkezdték építeni a még nagyobb templomot.  "ember tervez Isten végez".

Én nem voltam fent  egyik toronyban sem,nem szeretem a magas tornyokat, mert onnan csak a tetők látszanak.

Előzmény: Sunnyrob03 (23357)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 23357

Wow, nagyon köszönöm a sok tippet, szerintem megfogadom, sőt még az éttermet is felkeressük, nagyon jól hangzik. :)

Ha már Siena, még egy dilemmám akadt: melyik intézménybe másszunk fel inkább, ha a toszkán tájból szeretnénk minél szebbet és többet látni? Kb. lehetséges Sienában bárhonnan olyasmi kilátásra számítani, mint pl. San Gimiben? Többen említették már itt a San Domenico templomot, hogy onnan is nagyon szép a kilátás. Emellett a dómba biztosan bemegyünk, de nem mindenhova. Vagy dóm + múzeum + panoráma vagy a Torre del Mangia?

Előzmény: 'szti (23356)
'szti Creative Commons License 2019.01.31 0 1 23356

csak a siena vonattalra reagálnék: mi vonattal mentünk pár éve és a nem mai csirke anyukámnak sem volt megerőltető a távolság a városba, közben bámuldoztunk, fotóztunk, stb. visszafelé azért már busszal mentünk az állomásra.

idemásolom az útvonalunkat:

Siena

A vasútállomásról mozgólépcsőn/járdán felmentünk a Porta Camollia-hoz (hála nektek az infóért), majd innen az alábbi útvonalon a „szembejövő” látványosságokat megnézve sétáltunk be az óvárosba:

Via Camollia

          Chiesa di Santa Maria in Portico a Fontegiusta

Via dei Montanini

          Chiesa di Sant’Andrea Apostolo

          Fonte Monte dei Paschi

Piazza Satimbeni

Via Banchi di Sopra

          Chiesa di San Cristoforo, Palazzo Tolomei, Loggia della Mercanzia

Via di Citta

            Palazzo Chigi-Saracini

A Duomoban kicsit többet időztünk miközben végignéztük a könyvtárat, padlón látható mozaikokat, és a Pisano által készített szószéket, (aminek testvéreit majd később Pisában is,) meg úgy általában az egész csodás belső terét, azután a Keresztelő kápolna kútját híres mesterek domborműveivel.

Következett Palazzo Publico kívülről, az Il Campo, és a Forte Gaia.

Az ebédhez megkerestük a Via Giovanni Duprén a Taverna di San Giuseppe-t, amit netes ajánlás alapján választottam még itthon. Finom vaddisznós-porcinis házitésztára és édességre esett a döntés, előtte bónusznak még kis étvágygerjesztő levest is kaptunk.

Ezután már csak céltalanul sétáltunk hazafelé véve az irányt, azért még egyszer az Il Campót útba ejtettük. Elérve a Piazza del Salet a buszos megoldásra szavaztunk, hogy gyorsabban és nem utolsó sorban kevésbé fárasztóan a vonathoz jussunk.

Előzmény: Sunnyrob03 (23355)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 23355

Ahogy olvasgatok dolgokat, néhány kérdés felmerült bennem. Az egyik, hogy sokan írjátok, hogy bár sok szempontból május a legjobb időpont Toszkánába menni, viszont azt is tudjuk, hogy akkor (is) vannak a legtöbben valószínűleg, ráadásul nekünk Firenzében egy hétvége is beleesik. Azt írtátok, hogy tényleg nem lehet olyankor lépni az emberektől. Persze, fel voltam erre készülve, mikor döntöttem az időponttal kapcsolatban, de azért nyugtassatok meg, hogy Rómától nem lesz durvább. Ha azt kibírtuk - hozzáteszem egészen jól - akkor itt is? Mindenesetre vélemény javaslatát szerintem megfogadom, hogy a tipikus egérutakat próbáljuk kerülni, amikor lehet.

Másik szintén a tömeggel kapcsolatosan, hogy vajon ez menyire okoz hosszú sorban állást az egyes vonatállomásokon a jegyautomaták előtt. Tehát kb. mennyi időt számoljak pluszba, ha tudom, hogy mikori vonattal szeretnék menni A-B-be arra, hogy megvegyük a jegyet és lekezeljük előtte? Bocsi a hülye kérdésekért...csak szeretnék tényleg felkészülni ilyenekre. 

És még egy dolog: a Sienába való utazásra olvastam pro/kontra elég sok érvet, hogy busszal vagy vonattal jár jobban az ember. Az világos, hogy a busz annyiból jobb, mert a megállótól nem kell annyit gyalogolni, közelebb van a központhoz és így talán gyorsabb is. De mégis mennyire vészes az a vonatállomás? Én úgy láttam kb. fél óra gyalog. Mert közben a busszal kapcsolatban meg elég sok negatív kritikát olvastam (nem itt), hogy megbízhatatlan. Meg azt is írták, h a vonat útvonalán több a látnivaló a tájból. Ti mit javasoltok inkább?

vélemény Creative Commons License 2019.01.31 0 1 23354

 Mindig kell egy B terv. Van olyan ismerősöm, aki sírva fakadt, amikor harmadik nekifutásra sem sikerült bejutnia  Rómában a Santo Stefano Rotondoba.

Előzmény: pandabarát (23353)
pandabarát Creative Commons License 2019.01.31 0 0 23353

Nem túl nagy gond, találtunk még néhány nyitva tartó templomot Firenzében :D

 

Előzmény: vélemény (23352)
vélemény Creative Commons License 2019.01.31 0 0 23352

Az olaszok bármire képesek. A múzeumok listáján azt írják, hogy a Múzeum ÉS  a templom. Viszont az összesítős papiron csak a múzeum szerepel, de a templomot nem szerepeltetik  a felsorolt templomok között.

Előzmény: pandabarát (23351)
pandabarát Creative Commons License 2019.01.31 0 0 23351

Mint írtam, a templom :D

 

Előzmény: vélemény (23350)
vélemény Creative Commons License 2019.01.30 0 0 23350

A kolostor vagy a templom?

Előzmény: pandabarát (23349)
pandabarát Creative Commons License 2019.01.30 0 0 23349

Ez tényleg nagyon szuper oldal. Sajnos személyes tapasztalat: októberben direkt szombaton mentünk a San Marco templomba a hosszú nyitva tartás miatt, de zárva volt. :(

Előzmény: vélemény (23346)
Irenee Creative Commons License 2019.01.30 0 0 23348

(lécci nézz be az Elzász topikba)

Előzmény: vélemény (23346)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 23347

Ez nagyon szuper, köszi!! :)

Előzmény: vélemény (23346)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!