Keresés

Részletes keresés

daredda Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1467
Hello.

USB pendriveról ment a film, bár úgy éreztem, kicsit szakadozott a lejátszás - mintha nem tudná elég gyorsan előreolvasni a file-t.
Talán kártyaolvasóról is tudná, ha rögtön a kártya főgyökerében lenne a film. De ez csak a szerencsén múlik, mennyire okos a rendszer.

Én film.avi -t játszottam le.
Előzmény: Sanyó2K9 (1465)
daredda Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1466
Szia. Szerdától nekem is van, már elég sok verziót kipróbáltam.
Pendrive-ra raktam feliratos film könyvtárat, a gyökéren belülre, tehát ../movies/film könyvtár, ebben folt a film.avi és a film.srt. Ezt nem látta. Csak 1 könyvtár mélyre tudott túrni, úgy láttam --> ezért a főkönyvtárba tettem a film mappát, benne a felirat és a mozi, így lejátszotta. Szó nélkül rá is rakta a feliratot, olvasható méret, ékezetek voltak, DE néhány hosszabb sor vége lelógott (eltűnt) és nem állítható se a betűméret, se a szín, se az elhelyezkedés - hiába, a bsplayer és egyéb PC-s lejátszók után túl sok az elvárásom.

DVD-ről avi-t vitt, gyári DVD-t nem is próbáltam, azzal gondolom nincs baj.
DVD-ről zene is ment, de a fileok nevének csak az első 10 karakterét tudta kiírni, ahogy eddig megfigyeltem.

Nincs rajta SCART - ezt nagyon hiányolom! A fejhallgatódugóban is reménykedtem, de az szerintem ritka, hogy legyen egy ilyen készüléken.
Viszont van rajta D-SUB kimenet, talán monitorra is köthető, ez meglepett.

És a fiókja kétoldalról erős kék leddel van megvilágítva, ez mármár zavaró, nem ártana ezt valahogy leárnyékolni, majd meglátom. Mindegy, alapfunkciókra elég.
Előzmény: dvka (1464)
Sanyó2K9 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1465
Nekem nem játsza az USB-t. Milyen tipus kell bele? Kártyaolvasó miben kártya van is jó? Milyen kiterjesztést olvas róla? .MPG, .VOB, stb?
Előzmény: Sebicsabi (1461)
dvka Creative Commons License 2009.11.07 0 0 1464
szia!

én is ilyen lejátszón gondolkodom, egy kérdésem lenne róla: ha játszottál le vele feliratos filmet, olvasható méretű volt rajta a felirat? csak mert egy hasonlóan olcsó dvd lejátszóval már megjártuk egyszer ilyen téren...:S
előre is köszi a választ!
Előzmény: Sebicsabi (1461)
Zotya1979 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 1463
Üdv mindenkinek, teljesen új vagyok itt előrebocsájtom.
Egy kérdésem lenne, bárki aki tud válaszolni kérem tegye meg.

Van egy Onkyo DV-SP501-es lejátszóm, egy TX-SR501E erősítővel, de szerintem az erősítő nem lényeges ennél a problémánál.

Szóval adott bármilyen DVD vagy CD, amin MP3 és JPEG formátumú file-ok vannak, és megnéztem pár JPEG-et a lejátszón, és utána ha kilépek, és visszalépek, akkor már csak a JPEG file-okat jeleníti meg a lejátszó. Az MP3-ak mintha eltűntek volna róla. Sehogyan nem tudom visszaállítani, hogy az MP3-ak is megjelenjenek. Ha egy olyan DVD-t vagy CD-t rakok be, amin csak MP3-ak vannak, akkor megjelennek az MP3-ak. Viszont ha csak egy JPEG van, akkor már nem.

Kérlek segítsetek, vagy egy ötletet hogy kihez fordulhatok segítségül.
A használati útmutatót már végigolvastuk a feleségemmel együtt többször is, de sajnos nem sikerült rájönnünk, hogyan tudnánk visszaállítani.

Ha valakinek hasonló problémája volt, és tudja a megoldást, kérem jelezze nekem, de ha egy ötlete van, hogy merre érdeklődhetnék a megoldásról azt is szívesen veszem.

Előre is köszönöm, mindenkinek a segítségét.
kiwien Creative Commons License 2009.10.26 0 0 1462
BEEZ DP-N 3600 B:
Aki egy mindent lejátszó olcsó DVD-lejátszót keres, az egy cipőben jár velem. Eddigi tapasztalatom alapján nem jártam rosszul, sőt! Ennyi pénzért (8eFt volt két hónapja az Auchanban) ez a készülék egy igazi bargain. Rengeteg kimenet, gyors, megbízható működés, két előlapi mikrofon csatlakozó. Kezel magyar nyelvű ékezeteket a DIVX lemezeknél és az 5.1 is szépen szól, úgyhogy csatlakozom a Beezesek itteni táborához.

kiw
Sebicsabi Creative Commons License 2009.10.25 0 0 1461
Sziasztok!

Én most vettem egy westwood sys-102 dvd lejátszót van rajta usb és lejátsza a dvix-et. 3990 Ft-ért jutottam hozzá az elektroworldben és kifogástalanul működik!
Csaba_F Creative Commons License 2009.10.11 0 0 1460
Hasonlóban kérném a tanácsotokat, mint az előttem szóló:
Házimozit vennék, nagy igényeim nincsenek vele, ami fontos lenne:
Ismerjen minden formátumot (DivX), tartalmazzon rádió tunert, s jó lenne ha zenét/filmet USB-ről is lejátszana.

Válaszokat előre is köszi!

dancska Creative Commons License 2009.10.05 0 0 1459

Üdv !

 

Abba kérnék segítséget, hogy egy olcsó dvd lejátszótt,

esetleg felvevőt keresek amivel lejátszható az AVI formátum.

Ne szidjatok le ha túl egyszerű a kérdés, nem vagyok benne járatos.

 

Köszi dancska

Sebicsabi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 1458
Sziasztok!

Egy Orion 5000-res DVD lejátszót szeretnék venni. Próbálta már valaki? Ez az elfogadható szériához tarozik az Oriontól? Főként USB-ről akarok nézni rajta DivX-es filmeket, erre a célra meg felel, vagy inkább nézek mást?
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1457
A jelek szerint valószínűleg nem is gyártanak ilyen egyszerű hálózatos médialejátszót.
Köszönöm a türelmeteket.
Előzmény: zee944 (1456)
zee944 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 1456
Ez egy sokkal inkább releváns órum:
http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showforum=31

Vagy ugyanitt esetleg egy másik topik.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1455)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2009.09.27 0 0 1455
Tehát ha egyszerű hálózati lejátszót keres valaki, az vegyen popcorn-t nyolcvan ezerért???
Ez olyan mintha valaki olyan autót keresne, amiben ne legyen drága hifi, nem kell légkondícionáló, de még fűtés sem, csak guruljon,
erre valaki javasolna neki egy Lotus Super Seven-t vagy AC Cobrát mindössze tíz-húsz millióért :)
Előzmény: voivod666 (1454)
voivod666 Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1454
popcorn?
Előzmény: Mekk Elek ezermester (1453)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2009.09.20 0 0 1453
Sziasztok,
nem tudom, hogy melyik topicban kellene megkérdeznem:
Egyszerű hálózati médialejátszó ketyerét keresek egy ideje, de nem találok sehol.
Feladat: hálózaton át elérhető divx, xvid, mp3 fájlok lejátszása.
Nem kell winchester, nem kell nagyfelbontás, nem kell USB, sem térhatás, mindössze egy kis doboz hálózati csatlakozóval, tv kimenettel és egy távirányítóval.

Létezik-e ilyen készülék, vagy ne is keressem tovább?
voivod666 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 1452
akkor az volt a gáz
Előzmény: nakedbike (1448)
voivod666 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 1451

usb direct recording: bedobod az audio cd-t, a lejátszó pedig lebutítja a pendrive-odra mp3 formátumban

eszembe nem jutna ezt használni, de ha valakinek ez a fétise :D

Előzmény: Törölt nick (1450)
atish_81 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 1449
sziasztok,
tegnap vettünk egy LG DVD lejátszót.
minden nagyon baba, de ha beledugjuk a 4Gigás pendrájvot, és az instrukciók szerint rámegyünk a TITLE gombra, nem csinál semmit.
a leírás szerint így lehetne kiválasztani, hogy melyik filmet akarjuk nézni róla.
tettem avi-t a gyökérbe + 2 filmet alkönyvtárakba, ki is írja, hogy USB, de nem történik utána semmi.

vigyük vissza? vagy valamit elcsesz(het)ek?

köszi
atish
nakedbike Creative Commons License 2009.09.07 0 0 1448
Amit próbáltam az DVD+RW volt.
Előzmény: voivod666 (1445)
nakedbike Creative Commons License 2009.09.07 0 0 1447
A leírása szerint dvd-rw-t játszik le, amit beraktam az is újraírható de +rw-s. Lehet, hogy ilyen egyszerű a megoldás? Köszi előre is a véleményedet.
Szia
Előzmény: voivod666 (1445)
voivod666 Creative Commons License 2009.09.06 0 0 1446

max. 20ig kapsz lg-t, samu-t, v. akár philips-et is amúgy, nem biztos, h muszály a noname cuccok körül keresgélni

Előzmény: bigrace (1441)
voivod666 Creative Commons License 2009.09.06 0 0 1445

- v. + rw-e???

+ost kevés lejátszó szereti

Előzmény: nakedbike (1443)
voivod666 Creative Commons License 2009.09.06 0 0 1444

ez az 5.1 analóg kimenet vicc, télleg csdak 2 esetben szükséges:

1. régi pro-logic-os alap erőlködőd van coaxiális, v. optikai bemenet nélkül

2. a 8ezres gazdaságos hangfalszettet akarod rákötni, ugye azokon is csak analóg 5.1 van

 

a drága sony-k, panasonic-ok(már ezek sem drágák, max. 15-ért magadévá teheted) az új erősítőkhöz készültek, ahol alap a digi bemenet, nem kell 15m rca csatit elszórni az összekötésre

 

mellesleg az orion lejátszók télleg korrektek ár-érték arányban, de ott is ki kell fogni jó szériát, van, hogy 10ből 8at visszahordanak egy karácsonyi vásárlás után 2-3 héten belül :(

 

óccsó cuccban inkább magnavox-ot ajánlanék, 10-12 ezer körül aranyat ér, philips garival, igaz, analóg 5.1 nincs rajta, viszont tuira megbizható, előlapi usb: magnavox mdv 440

Előzmény: ati86 (1442)
nakedbike Creative Commons License 2009.09.06 0 0 1443
Sziasztok, sony dvp-ns355 asztali lejátszóm van, és nem játsza le a TDK újraírható dvd-t, pedig le kellene neki. A lemez ugyanúgy taiwani, amilyenek azok is amiket lejátszik, bár azok nem újraírhatók. Tud valaki valami tippet, hogy mit tudnék csinálni??
ati86 Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1442
Szia!
Én már a második Orion dvd lejátszómat használom.
Az első 2 év alatt tönkrement, igaz, nem vesztettem vele sok pénzt. Később vettem egy újat, kevesebb, mint 9000 Ft-ért. Nagyon jó. Az Orionokra igaz, hogy amíg működik, kiválóan alkalmas mindenre. Szinte minden formátumot lejátszik (nem csak papíron), halk, nagyon jó a képminősége is, nem akadozik a lejátszás, nagyon közvetlen a távirányítója. A legtöbb extrát ehhez adják, 5.1-es kimenet más termékeken szinte nincs is. A drága Sonyk, Panasonicok jó, ha sztereo kimenetet biztosítanak.
Megbízhatósága meg az árában jelenik meg sokszor, a maga 2 évével meglehetősen tiszavirág életű volt. Ez nem csak az Orionra igaz.
Ha azt szeretnéd, hogy a pénzedért mindent lejátsszon, ami fel van tüntetve, akkor ajánlom. Ha tartósságra is akarsz menni, nézz más márkát. Hozzáteszem, én Thomsont vittem vissza 2 óra hossza után, amikor végül Orionra cseréltem be.
Ami a mostaniakban alapból benne van (5.1 kimenet, divX, minden dvdd/cd formátum, usb csatlakozó a képeknek, pendrive-nak, stb.)
Személy szerint ajánlom!
Előzmény: bigrace (1441)
bigrace Creative Commons License 2009.08.25 0 0 1441
Sziasztok!

Tapasztalatok alapján várnám a véleményeket, hogy milyen lejátszót és honnan (mely áruházból igen, és melyikből ne) vegyek?!

Kritérium: Max 15-20e és USB port. Nomeg a magyar feliratot is lejátssza rendesen mindenféle formátumhoz még USB-ről is
Nem a márka a fontos, csak működjön, és mindent lejátsszon, de tényleg, ne csak a dobozon legyenek felsorolva a képességei hanem tudja is!

Pl az Orion márkájú lejátszók mennyire megbízhatóak?

BR
meszi16 Creative Commons License 2009.07.26 0 0 1440
Sziasztok!
Szeretnék venni egy asztali dvd játszót, nemrég felfigyeltem egy boltban egy Sony márkájú playerre, a tipusát sajnos nem tudom, de olyan 13 ezer körüli volt az ára, divx-es. Az lenne a kérdésem hogy ezt érdemes lenne-e megvenni, milyen időtartamot birhat ez ki, csak olyan 1 évet mint a sok olcsó gagyi, vagy jó választás lenne? Válaszokat előre is köszi.
A tumi Creative Commons License 2009.05.28 0 0 1439
Hello!

Bár nem ide tartozik a dolog de hátha tudtok segíteni.
Hordozható tv-tuneres dvd lejátszók mennyire jók?
Milyen adókat(tv) lehet befogni velük?
Azt írják,hogy a kódolatlan műholdas tv adókat be tudja fogni.
Melyik adók ezek?Nem találtam leírást ezekről.
downer Creative Commons License 2009.05.22 0 0 1438
New Age a firmware fejlesztője, aki hivatalosan dolgozik a Ferguson-nak, tehát a honlapjukról származó fw is az ő munkája. Ha két különböző fw-nél ugyanúgy fagy, akkor az valszeg nem annak a hibája lesz.
A masinádon már USB 2.0-s csatlakozás van, tehát elvileg a videó magas bitrátája sem lehet probléma. Mindenképp ki kell írnod a fagyós filmeket lemezre, ha rendben mennek, akkor nem a formátummal van a gond, hanem az USB-vel. Ha lemezről is rossz, akkor GSpot-tal nézd meg vagy dobj ide egy screenshot-ot, hátha látszik valami.
A 16 gigás kulcsod milyen fájlrendszerre van formázva? NTFS problémás az asztalinak még HDD-ről is, FAT32 kell.
Előzmény: martin555 (1437)
martin555 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 1437
sziasztok Urak!

következő kérdésem lenne:


http://www.computerdiszkont.hu/ -tól vásároltam egy FERGUSON D-880 HX dvd játékost (itteni fórum-hozzászóláson felbuzdulva, ugyanis páran ajánlották)

eléggé meg vagyok elégedve a cuccal, 99% mindent megeszik és lejátszik.

ami viszont gondom:

USB- memóriakulcsról NÉHA egy-egy DIVX lejátszása alatt kifagy, annyira, hogy ki kell húzni a konnektorból.

a ferguson-digital.eu oldalról frissitettem az elérhető legujabb (8-as?) firmware-ra, simán felment és azóta is jó csak NÉHA egy -egy bizonyos filmnél lefagy.

mindig ugyanazoknál!! kb 5 filmnél már. (egész estés mesék divX-ben.....)

a computerdiszkont fő oldalán láttam, hogy ugyanezeket a dvd lejátszókat már valami "new age" firmware-val szállítják.. felhívtam őket többet nem tudnak a dologról, küldjem vissza a DVD-t. egyenlőre bizakodom benne hogy az uj "new age" firmware lassan letölthető lesz , vagy windows-ból valami codec ellenőrzővel meg tudom nézni, mi az a különleges azoknál a DivX filmeknél ahol lefagy???



erre mik még az ötleteitek?

írjam ki CD re hogy arról is fagy, nem csak USB ről?

rakjam fe la régi firmware-t? ettől kicsit félek tul sokat firmware-zni nem akarnék... egyszer elszáll..

ez állítólag valami phillips DVD át tokozva fergusonra? ezen a vonalon el lehet indulni?

gondnak leírnám erről a DVD ről:

elég lassan indul be.. más divX-es DVD is ilyen lassan bootol? majnem 1 perc v több.

eléggé gyenge az USB aljzat, lityeg lötyög benne a pille könnyű usb kulcs (16 gigás)
de kontakt hiba hogy kicsuszott volna vagy megáll a film , e miatt szerintem sose volt. csak vacak hatást kelt.

nem a legolcsóbb, 20.000 ft körül... az elég intelligens divX felirat-kezelés miatt vettem ezt persze egy fia feliratos divX -et nem néztem róla, egy fisfos metro-s 6 ezer ft-os dvd játékossal jobban jártam volna? :-)) (költői kérdés volt)

köszi és üdv: Marci.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!