Keresés

Részletes keresés

quilla Creative Commons License 2006.07.14 0 0 20661
Akkor ha gyors valasra utazik valaki es megegyeztek, ezen a ponton valoszinuleg mar nem csuszik el a tortenet, nem egy kivitelezhetetlen dolog igazolni.
Előzmény: Mikolt (20657)
Mikolt Creative Commons License 2006.07.14 0 0 20660

a birosag nem vizsgalja, hogy kinek a hibajabol lett valas.

 

a haz, auto kinek a neven van?

 

a gyerekek mekkorak?

 

igen, valoban keresztbetehet, de azert vannak hatarok. amugy erdemes megfontolni, hogy nem eri-e meg jobban inkabb hagyni ra mindent csakhogy megszabadulj tole.

Előzmény: Nyulgerinc (20659)
Nyulgerinc Creative Commons License 2006.07.14 0 0 20659
Sziasztok!
A feleségem évek óta azzal fenyeget hogy elválik tőlem, mert szar apa, szar férj vagyok…. Felépítettem neki egy házat, új autóban ül, nekem nincs karrierem, a munkámat az övéhez igazítottam. Nagyon szerettem, egy életre szólónak gondoltam a házasságunkat. Született 2 gyönyörű gyerekünk De hát nekem is elegem lett. Közben megismerkedtem egy lánnyal. 1 éve ismerem és úgy döntöttem szeretném vele újrakezdeni. Megmondtam a feleségemnek, hogy ha annyira nem bír engem elviselni, váljunk el. Beleegyezett. Aztán elmondtam neki, hogy beleszerettem valakibe. Ezt nem kellett volna. Azóta nem tudok vele egyetlen normális szót váltani. Ez 3 hónapja volt. A barátnőmmel nem tudok azóta normálisan találkozni, nem akarom elveszteni azt a lányt Közös megegyezéssel szerettem volna válni a gyerekek miatt, de ez most nem valószínű hogy sikerül. Olvastam, hogy a per 3,5 évig tarthat? Ha elköltözöm otthonról felhasználhatja ellenem a perben? Felhasználhatja hogy barátnőm van? ( volt? – most elvileg nem járunk ) Kérlek segítsetek, mire vigyázzak, olvastam a válás.lap.hu oldalait, és borzalmas történetek vannak. Van a házunk, mint közös vagyon, meg 2 kocsi. Az enyém egy roncs. Ha a beleegyezése nélkül beadom a pert mennyire tud tönkre tenni? El tudja venni a gyerekeimet? Soha nem gondoltam volna hogy válni fogok, úgyhogy nem igazán tudom hogy fogjak hozzá. Voltam a bíróságon papírokért, teletömték a fejem mindennel, most még nagyobb a káosz. Félek, aki végigcsinálta hátha tud nekem segíteni.
Mikolt Creative Commons License 2006.07.14 0 0 20658

forras:

http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/csalad/hazassag/felbont/bontoper#paragr5

 

A házasság az első tárgyaláson is felbontható azonban, ha a békítés nem vezetett eredményre, és  

  1. a házastárs cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt áll, ismeretlen helyen tartózkodik, vagy más elháríthatatlan akadály miatt nem képes a bíróság előtt megjelenni, vagy
  2. a felek között a házassági életközösség legalább három éve úgy szakadt meg, hogy külön lakásban élnek, és igazolják azt, hogy a közös gyermek elhelyezését, eltartását a gyermek érdekében rendezték, vagy
  3. a házasságból közös kiskorú gyermek nem született .
Mikolt Creative Commons License 2006.07.14 0 0 20657
ahogy mondod:) szomszed igazolhatja, vagy egyeb tanuk, de legjobb a kozos lakcim (ez esetben a ferjem meg en nagyon hamar elvalnank:)) vagy a kozjegyzo elott x eve kotott elettarsi szerzodes.
Előzmény: quilla (20656)
quilla Creative Commons License 2006.07.14 0 0 20656
Na ezt nem tudtam :) Es mivel lehet/kell ezt igazolni? Szomszed nyilatkozik vagy hogy? nem poen, komolyan kerdezem.
Előzmény: Mikolt (20655)
Mikolt Creative Commons License 2006.07.14 0 0 20655
ha tobb mint 3 eve igazoltan kulonelnek es minden el van rendezve akkor gyerekestul is egy fordulo.
Előzmény: quilla (20654)
quilla Creative Commons License 2006.07.13 0 0 20654
Ha minden szukseges pontban megegyeztek es nincs gyerek, akkor lehet egy fordulos a valas. Ha barmiben vita van akkor nem, akkor sem ha nincs vita de van gyerek.
Előzmény: zsloti (20652)
quilla Creative Commons License 2006.07.13 0 0 20653

Meg nem tudom mi lesz a 70 ezerrel. Illetve a valosagban tudom, hisz nincsen, vagyis kifizetve nem lesz, de hogy mit mond a masod fok, az meg nem ert el hozzam :)

jelenleg htb vagyok, egyelore jobb hijan eltartott :)

Előzmény: Dodómami (20651)
zsloti Creative Commons License 2006.07.13 0 0 20652

Sziasztok

Érdeklődnék válás előtt kb mennyi időre számítsak mire kimondják a válást?

Közös megálapodás,mindeben

Valahol olvastam hogy bizonyos esetekben már az elő tárgyaláson is kimondhatják

Mik ezek az estek???

Dodómami Creative Commons License 2006.07.10 0 0 20651

Szia!

 

Igen, igazad van, valóban 6 hónapig adják meg visszamenőleg, de mivel nyár van, sajna nincs bíróság és ez némi időkiesést jelent. Egyébként azt hiszem, "csak" a sértett önérzet beszél belőle, mert még mindig nem hiszi el, hogy vége.

Megpróbálok beszélni a szülőkkel és majd megírom mire jutottam.

A klasszikus értelemben persze nem beszélhetünk válóperről, én a gyermekelhelyezést, a gyt-t és a vagyonmegosztást szeretném egy nagyon jó ügyvéddel elintéztetni.

 

Mi van a te ügyeddel? Meg tudod oldani, hogy ne kelljen kifizetni a 70Ft-ot?

Hogy tudsz megélni odakinn?

Minden jót neked: Mami

Előzmény: quilla (20650)
quilla Creative Commons License 2006.07.09 0 0 20650

Hat ugyvedet en nem tudok, mert jelenleg kulfoldon elek.

 

Az ex csak maga alatt vagja a fat ha nem hajlando gyt fizetni. Ugyanis ezt max a valoperig huzhatja, amde akkor megitelnek neki ugyis fizetnivalot, es kerni kell visszamenolegesen is. Nalunk is megiteltek x honapra visszamenoleg. Nem akarok hulyeseget mondani, de talan ugy hiszem, 6 honapra visszamenoleg is ki kell fizetnie. Persze ha nagyon elhuzodik a dolog, akkor ezen sokat lehet vesziteni is, de teljesen vegulis nagyon nehez dolog lenne meguszni a a gyerektartas fizeteset.

Előzmény: Dodómami (20649)
Dodómami Creative Commons License 2006.07.09 0 0 20649

Szia Quilla!

Nagyon köszönöm a jószándékot (mostanában kevés jut belőle)!

Megjártam azokat a helyeket, amiket ajánlottatok.

Itt nem akarom leírni egyenlőre, hogy mire jutottam, de azt hiszem van remény.

Viszont, ha esetleg tudtok ajánlani egy nagyon tökös válóperes ügyvédet, akkor azt megköszönném.

Még nem költöztem el, de keresek albérletet, ami nem egyszerű, mert az ex kijelentette, hogy sem gyt-t sem mást nem hajlandó fizetni.

 

Fozolalu, Monyesz, nektek is nagyon köszi az infót. Mindjárt visszaolvasom mi történt azóta és jelentkezem.

 

Mami

Előzmény: quilla (20628)
nemisbéka Creative Commons License 2006.07.07 0 0 20648
Valamit valamiért :). Egyébként drágább, hogy drága-e, az egy más kérdés :). Egyébként "rendes" hitelekhez általában 50%-os önerőt kérnek. Új építésű lakásoknál elfogadhatnak kevesebbet is, főleg, ha a bank finanszírozza az építkezést.
Előzmény: poussinette (20647)
poussinette Creative Commons License 2006.07.07 0 0 20647
koszi. De a lizing, az utana draga, nem?
Előzmény: nemisbéka (20646)
nemisbéka Creative Commons License 2006.07.07 0 0 20646
Attól függ, milyen konstrukciót találsz. Lízingnél adott esetben 0.
Előzmény: poussinette (20645)
poussinette Creative Commons License 2006.07.07 0 0 20645
Tenyleg, mennyi egy lakas onresz? (ha mar feljott a tema..)
Előzmény: Mikolt (20644)
Mikolt Creative Commons License 2006.07.07 0 0 20644
pont eleg egy onresz befizetesere.
Előzmény: hannasolo (20643)
hannasolo Creative Commons License 2006.07.06 0 0 20643

a lakásért (a mai árak mellett) méret, állapota miatt kb. 8 milliót kapnánk. ebből 3 mindjárt leugrana jelzálogra, a papírok alapján a lánykori lakásom miatt járna nekem 1,7 millió (és akkor nem vettem figyelembe egy kanyi kamatot sem) na, ezt lehetne max. felezni. hát ebből nem lehet új lakást venni, egyet sem.

hugica közel nem rajong érte annyira, amikor az infarktusa után szanatóriumban volt, felhívtam, hogy menje már le meglátogatni, én akkor olyan munkabeosztásban dolgoztam, hogy hétvégén is mennem kellet, meg egyszerűen nem volt pénzem vonatjegyre (1 fizuból étlünk, nem kapott betegállományt sem, mert nem volt bejelentett mh-ja), szóval azt bírta válaszolni, hogy ő nem megy le, örüljön, hogy ott lehet, más örülne, ha kapott volna helyet a szanatóriumban (persze azt is én intéztem.)

az én szüleim is ellene voltak ennek a kapcsolatnak, de amikor engem cukkoltak, én hazamentem és mellé bújtam, megszorítottam a kezét, ő meg, ha a húgával dumált (akár telefonon, személyesen, emailban) napokig nem szólt hozzám. ehh..

Előzmény: poussinette (20642)
poussinette Creative Commons License 2006.07.06 0 0 20642
A hugi felbujtja, befogadni meg nem?

Masik megoldas, hogy eladjatok a lakast es vesztek ket kisebbet.
Hany gyereketek van es mennyi idosek?
Előzmény: hannasolo (20640)
poussinette Creative Commons License 2006.07.06 0 0 20641
Nekem is olyan erzesem van, mint egy bugee-jumping elott (igy irjak?), mintha most keszulnek leugrani a szakadekba, es remenykedem, hogy nem torom ossze magam. Szerintem ez normalis, az ember lezarja az eletenek egy szakaszat (meg akkor is, ha o is igy akarja), es ujat, ismeretlent kezd, ami egyreszt izgalmas, masreszt felelmetes.
Előzmény: Tisza Virág (20638)
hannasolo Creative Commons License 2006.07.06 0 0 20640

vannak papírjaim, amit olyan is, amit ő is aláírt, meg az abból vásárolt lakás adás-vételije is megvan.

közös vagyon? hm, használt hűtő, tv, ilyesmi. a gyerek miatt szükségem van anyám segítségére, ahhoz, hogy ne legyen egydül, amíg én dolgozom, stb. meg aztán egyáltalán nem bírnám magunkat fenntartani, hitel, rezsi, megélhetés, ahhoz én keveset keresek. meg tényleg az van bennem, hogy nem akarnék belőle hajléktalant csinálni, nem tudna hová menni. hugi nem fogadná be.

Előzmény: quilla (20637)
quilla Creative Commons License 2006.07.06 0 0 20639
Szerintem biztos normalis. Eddig csak elmelet volt, es most valosagga kezd valni es biztos igy jobban megerzed a dontes sulyat. Meg hat a 'bizonytalan' ami utanna jon. Egy luk az eletedben amit be tudsz tolteni meg nem is lesz luk, de most annak tunhet, valami hianyerzete annak, amirol meg tudod, hogy talan nem is fog hianyozni. Szerintem biztosan teljesen normalis vagy :o)
Előzmény: Tisza Virág (20638)
Tisza Virág Creative Commons License 2006.07.06 0 0 20638
Nagyon köszönöm!

Normális dolog az, hogy most, amikor már mindent megbeszéltünk, és tudom, hogy nem dönthettünk másként, hogy mindketten új életet kezdünk, most én mégis pánikba esem? Olyan félelmetesnek tűnik a hivatalos procedúra... Biztos gyerekes, de nagyon félek, bár még magamnak sem tudom megfogalmazni, hogy pontosan mitől...
Előzmény: quilla (20636)
quilla Creative Commons License 2006.07.06 0 0 20637
Hat a lakaskerdes maris egesz jol bonyolodik. Sajnos nem attol fugg a tulajdonjoga, hogy szerinted mi korrekt, anno le kellett volna papirozni a sajat, szuleid altal vasarolt lakast, illetve eladasi erteket esatobbi... igy hogy nem tudni mekkora a kulonvagyon (van e) eleg kacifantos. Ehez a reszehez en nem tudok hozzaszolni, nalunk ez nem volt tema, itt jon be, hogy a legpraktikusabb egy ugyvedet megkerdezned errol, mert egyaltalan nem vagyok biztos benne, hogy a lakas a te sajattulajdonod. Az, hogy a neveden van meg nem jelenti ezt jogilag. Ennek nezz utana. De ha kiderul, hogy a tied (nem hoszem, hogy 100%-ban ezt hozzak ki, de hatha) akkor vegkepp nem ertem, hogy miert akarsz aljonni onnan es atadni a lakhatast a ferjednek.
Előzmény: hannasolo (20635)
quilla Creative Commons License 2006.07.06 0 0 20636

Ha tenyleg meg tudtok egyezni mindenben akkor nem kell ugyved sem egyik oldalra sem. Ossze kell rakni a megegyezest es beadni a birosagra a bontas keresevel egyutt. Ha van gyerek akkor lathatas, gyerekatratas, amugy meg vagyonmegosztasnak kell meg meglenni, ha jol remlik. Es ha minden pontban egyetertetek akkor ha nincs gyerek egy targyalas, ha van gyerek akkor pedig elvileg ket targyalas alatt meg lehet uszni a dolgot.

Ha megis szeretnel a beadvanyhoz szakszeru segitseget, ajanlom a birosagotokat (ahova lakohely szerint tartoztok, ott lesz a valoper) es azon belul az ingyenes jogi tanacsadast. Szerintem ott meg is fogalmazzak neked a beadvanyt ha kered, de reszletesen ellatnak instrukciokkal ha te magad csinalod azt a reszet is. Illetve csinaljatok.

Előzmény: Tisza Virág (20634)
hannasolo Creative Commons License 2006.07.06 0 0 20635

valóban furcsának hangzik, de ez több éves dolgok végkifejlete. hosszú és bonyolult lenne leírni, majd apránként biztos sor kerül rá, hogy leírjam, most egy kicsit nehezen koncentrálok.

a lakást valóban házasságunk alatt vettük, de nekem volt egy lakásom a kapcsolatunk előtt, amit eladtam, mert az előző feleségét másból nem tudta volna kifizetni... szóval lehetne akár közös szerzemény is, de én már egyszer beszálltam pénzzel ebbe a házasságba, azt a kéglit a szüleim vették nekem, nem gondolnám, hogy korrekt lenne a felezés.

persze, nem a gyereket kéne mozgatni, de (mivel ő se keres túl sokat) tényleg nem akartam megszivatni, nem lenne az jó nekem sem, hiszen a gyerekem apja és állati nagy szerelem volt.

volt menyasszonnyal nem tudom mik a tervek, a férjem nem hajlandó nyilatkozni.

Előzmény: H_G (20632)
Tisza Virág Creative Commons License 2006.07.06 0 0 20634
Sziasztok!
Nagyon régóta olvasom a topikot, mert sajnos évek óta megvolt az esélye, hogy válással végződik a házasságom. Valóban így alakult, és most szeretnék mindent megtenni annak érdekében, hogy szépen történjen a dolog. Az elhatározás megvan mindkettőnkben, de fogalmunk sincs, mit kell ilyenkor csinálni... A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy hogy lehet közös elhatározással, mindenben megegyezve, a lehető legminimálisabb hivatalos közbeavatkozással elválni? Akár ügyvéd nélkül, hisz mindent sikerült letisztáznunk, a férjemmel a továbbiakban is barátok maradunk.
Ha gondoljátok, nagyon szívesen leírom valamelyik este a történetünket, mert szertintem nagyon tanulságos, talán mások is járnak hozzánk hasonló cipőben. Bár nem egy szokványos történet, abban biztos vagyok...
A segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Virág
quilla Creative Commons License 2006.07.06 0 0 20633

"nem hiszi el nekem, hogy ezt mondta a húga, felhívta, az persze letagadta (nem egy jellembajnok a csaj). nekem nem igen volt más választásom, mint azt mondani, hogy akkor váljunk el"

 

Ezt nem igazan ertem. azert, mert nem hiszi el, hogy valami elhangzott vagy nem, ezert neked az az egyetlen valasztasod maradt, hogy elvalsz? De amugy hol ebben a teso manipulacioja? A teso mit szeretne, valaszt? (csak kivancsisagbol kerdezem, mert nem allt ossze a tortenet, valoszinu azert, mert nehez igy elsore eleg reszletesen leirni)

 

Azt elmondta a ferjed mit akar? Valni? Es a korabbi menyasszonyt?

 

Ja es meg egy kerdes. A lakas a te neveden van de kozos tulajdon amugy? Ha igen (es irod, hogy nem megoszthato) akkor is jobban jarnal ha nem mennel ki belole, mert gondolom a gyereknek is az az allando alkcime, igy ha tenyleg valasra kerul a sor eselyes, hogy a gyerek marad a lakasban azzal a szulovel, akinel nevelkedni fog. Szoval nem a gyereket szoktak mozgatni ilyen esetben.

Ha kozos tulajdonu a lakas akkor a hiteltorlesztest is kozosen kell fizetnetek nem? Miert kene csak neked? Ezeket mind jol at kell beszelni, ha tenyleg valni akartok, mert ez nem ilyen szimpla, hogy te kikoltozol es o benne lakik es te fizetsz mindent.

 

Ja, es nincs olyan verzio, hogy ne fizessen gyerektartast. Azt nem neked fizeti, hanem a gyereknek, neked semmifele torvenyadja jogod nincsen arrol lemondani, hisz nem a tied. Persze birosag hata mogott kothettek ilyen megallapodast, de ez ra nezve nem jo (mindezeket arra az esetre ha a gyerek nalad marad es nem nala, mert akkor a te altalad fizetett gyt-rol ugyanez lenne elmondhato) mert barmikor elo lehet ot venni es jogi uton behajtani rajta, ha mondjuk valamiert megmergesedsz ra.

 

 

Előzmény: hannasolo (20631)
H_G Creative Commons License 2006.07.06 0 0 20632
" nekem nem igen volt más választásom, mint azt mondani, hogy akkor váljunk el."

Csak ennek az alapján, amit leírtál, ez SZVSZ *nem* következett az előzményekből. Hát hogy lehet ilyen hülyeség miatt elválni?!

Előzmény: hannasolo (20631)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!