Keresés

Részletes keresés

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.22 -1 0 31545

Először is üdv a topikban, másodszor, ha nekem címezted, akkor 1. nem vagyok népnevelő, nem célom senki meggyőzése 2. az idiótákat nem lehet meggyőzni. Valahol láttam egy ilyen interneten terjedő képet, ami arról szólt, hogy a logikus/racionális érvelés egymilliószor több energiába kerül, mint a dilinyósok rövidzárlatai, ezért kudarcra van ítélve. Egészen konkrétan, két ember beszélget, az egyik mondja, hogy "szerintem sajtból van a Hold". A másik meg, hogy hát, járt ott ember, meg űrszonda, mintát vettek, nem volt nyoma sajtnak, meg spektrográfos vizsgálattal is feltérképezték az összetevőket, nincs benne szerves anyag, továbbá ekkora sajthoz annyi tehén kellene, ami nem férne el a Földön, szóval nem, nem sajtból van a Hold, illetve nagyon-nagyon kicsit valószínű csak. A hülye válasza: "Á, szerintem mégiscsak sajtból van, nem tudtál meggyőzni."

 

Ugyanezt látom a coviddal kapcsolatban, mit érveljek egy olyannal, aki azt állítja, hogy oltással fogják hálózatba kötni az embereket?

Előzmény: amaszat (31542)
Green Army Creative Commons License 2021.10.22 0 1 31544

Románia 2 hetenként vizsgálja az országokat, igy kerülnek sárga, piros kategóriába, de Mo nem, ergo egy sokkal fertőzöttebb országból simán be lehet utazni, mindenféle EU Covid igazolvány nélkül.

szerinte kb 2 hét és Mo is piros zóna kerülhet, ami a romániai beutazást illeti, sokkal előbb, mint fordítva, amikor odaát tízszeresek a számok.

nyilván már nincs túristaszezon, és nem szeretem a korlátozásokat, csak hangosan gondolkodtam. 

 

Előzmény: czimbi (31543)
czimbi Creative Commons License 2021.10.22 0 0 31543

Az országok gazdasága nem nagyon bír el még egy teljes leállást, ezért megy ez a mostani lemez. "Az ember mindenek előtt" elv most (is) bedőlni látszik, sajnos... Azonban ott az egyéni és társadalmi felelősség kérdése is.

Előzmény: Green Army (31541)
amaszat Creative Commons License 2021.10.22 0 0 31542

Azt gondolom egy ilyen hozzászólást olvasva sokkal inkább meggyőzhető valaki, mint mikor idiótázzák és hülyézik.  

Előzmény: topoly (31539)
Green Army Creative Commons License 2021.10.22 0 0 31541

Az is érdekes, hogy tavaly jóval kevesebb fertőzöttnél utazási korlátozások voltak a két ország között, most meg lehet szabadon utazni.

Green Army Creative Commons License 2021.10.22 0 0 31540
topoly Creative Commons License 2021.10.21 0 3 31539

Kevés hatása van annak, amit írok, de azért mégis. Átestem a betegségen, nem kellett kórházba menni, de helyenként kemény volt. Előfordult, hogy az életemért fohászkodtam... Talán elkötelezett a háziorvosom, talán tudtam vitaminokat hozatni, talán mert megadatott, hogy 3 hétig betegállományban legyek. Nálam sokkal egészségesebb negyvenes, ötvenes férfiak és nők küzdöttek kórházban és oxigénpalackon. Azok közül aki gépre került, sokakat elveszítettünk, aki visszatért a munkába, csodával határos. És az azóta megjelent vírusvariáns sokkal nagyobb kárt okoz. A butaságba hajló makacsság most könnyen halálos lesz...

Szeretettel és jó lelkiismerettel bátorítok mindenkit, aki teheti, oltassa be magát. Durva képeket kapunk a román kórházakból, féltjük magunkat és nagyon féltünk Titeket is.

Green Army Creative Commons License 2021.10.21 0 1 31538

némi jellemzés a hatóságokra, hogy miért is nem bíznak az emberek..

 

- megszabták, hogy ahol 6 ezrelék a fertőzés, ott bizony korlátozások lesznek. Bukarestben 15, de még a mai napig megy minden a kerékvágás szerint, míg más kisebb településeken bevezetik az éjszakai kijárási tilalmat.

-a megadott fertőzések feletti értéknél, az iskolákat sem zárták be, holott előtte ez volt a felállás

 -véletlenül 1 héten át Kovászna megye egy részének fertőzéseit Kovászna városához jegyezték, ahol hirtelen az esetek száma megduplázódott, korlátozásokat kellettb bevezetni, holott kiderült a papíron fertőzötteknek csak a fele van

meg valójában

(előtte arról írtak, hogy valószinű a más megyéből kórházba áthozott betegekkel növelték a statisztikát)

 

ja és még kormányt sem tudtak választani.

Green Army Creative Commons License 2021.10.21 0 0 31537

igen, az oltás méreg, mondja a rokon alsótagozatos kislánya....

 

aztán a másik vélemény, hogy az ember éljen egészségesen, sportoljon tartson állatokat, és gazdálkodjon, saját termelésű zöldségket egyen, szalonna szilvapálinka és a többi és nem kell félni a virustól, ami igazából csak grippa.

(ez még szimpatikus is)

 

más az orvosi hozzállás is, nem igazán oltáspártiak, viszont bejut az ember a rendelőbe és meg is vizsgálják, nem mint Mo-n.

nem tudom melyik jobb:)

ismerőst a nyilvánvaló tünetek után sem küldték el PCR tesztre,pedig megvizsgálták. mert akkor otthon kellene maradni 2 hétig, aztán végül mégis az lett a vége, és igy lett 2 hét helyett 3 hét otthonlét.

viszont ha valaki beteg, van olyan orvos aki házhoz megy és még az infuúziót is beköti. na ez nálunk telefonon nem menne...:)

 

(most olvasom, hétfőtől visszatér a teljes körű maszkviselés odaát, és az iskolák két hétre bezárnak. gondolom nálunk még bevárják a békemenetet:) hogy a kollégának tetszőt is írjak:)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (31536)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.21 0 0 31536

Ismerősöm megjegyezte, a székelyeknek meg kéne tiltani az oltást, másnap ott tolonganának :-|

Az biztos, hogy a hatalommal szembeni ellenérzés vastagon benne van, azt nem tudtam, hogy eddig nem volt probléma. Szentgyörgyi ismerőseim 90%-a nem oltat, és nem konteós idióták (vagyis, nem mutatják ennek jelét), viszont ők az értelmiség ...

Előzmény: Green Army (31533)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.21 0 1 31535

nem lehet, ugyanis a belinkelt oldalt megnéztem, értelmezhető magyar mondat is kevés van benne, cserébe m-i-n-d-e-n kétszer van.

olyan logikai bakugrások vannak benne, amit csak komplet idióták nem látnak (nem akarnak), mert ők nem gondolkodnak, hanem rövidzárakkal dolgoznak.

Előzmény: aladar644 (31532)
Green Army Creative Commons License 2021.10.21 0 1 31534

mióta chip van bennem, jobb a tájékozódásom:)

Előzmény: aladar644 (31532)
Green Army Creative Commons License 2021.10.21 0 1 31533

voltunk lagziban szeptemberben, násznépben kb ketten voltunk beoltva. az eredmény meg is lett, jó páran karanténban, van olyan is aki intenziven van, és ez csak a szűk családi kör, akit ismerek.

az a vicces, hogy aki olyan országból jött haza, ahol 80% az átoltottság, ők nem kérték a vakcinát, tesztekkel jöttek, hazafele ki is szórták a reptéren, pozitiv PCR teszt miatt.

 

több okot látok

-egyrészt a mobilitás miatt ezeket a megyéket elkerülte EDDIG úgy-ahogy a járvány

-a hatalomba vetett "bizalom" semmit nem hisznek el (leginkább jogosan) amit a politikusok/kormány mond

-az orvosok hozzáállása , nem vesznek részt az oltáskampányban, leginkább a betegre bízzák hogy döntsék el, kérik vagy nem.

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (31530)
aladar644 Creative Commons License 2021.10.20 -2 1 31532

Nem lehet, hogy a nem túl iskolázott laposföldhívők egy picivel többet tudnak az oltások alapozta jövőről?

esetleg láttak már hasonlót, mint a következő összefoglaló: https://www.alternativhirek.com/2021/10/testek-internethalozatarol-beszelnek.html

Előzmény: czimbi (31531)
czimbi Creative Commons License 2021.10.20 0 1 31531

Sajna pedig elég egyszerű a képlet: atyámfiai, a székelyek elég makacsok ugye, no meg az első három hullám adatai is a székely megyék közül csak Marost érintette komolyabban, ezért nem is vették komolyan a kórságot. Kovászna és Hargita hegyvidék, elég gyéren lakott térségek, sok az elszigetelt település és sajna a nem túl iskolázottak száma is elég magas, őket "laposföldhívőknek" szoktam nevezni, felülnek a legképtelenebb összeesküvés elméleteknek is, észérvekkel meggyőzni őket szinte lehetetlen. Most már kezd emelkedni az oltakozók száma, reméljük, hogy még nem késő, a negyedik hullám csúcsa még nem látszik, de egyre nagyobb a baj...:-/

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (31530)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.20 -1 0 31530

nem értem, nem értem :(

mármint a Székelyföldet.

Előzmény: Green Army (31529)
Green Army Creative Commons License 2021.10.20 -1 2 31529

off

tegnapi napon annyian estek áldozatul Romániában a járványnak, mint az egész Unióban összesen

no comment

on

czimbi Creative Commons License 2021.10.06 -1 1 31528

"Elpusztíthatatlanok vagyunk!" Próbálkoznak évszázadok óta, de vagyunk és leszünk!

Előzmény: Green Army (31527)
Green Army Creative Commons License 2021.10.06 0 0 31527

Green Army Creative Commons License 2021.10.06 0 0 31526

 

Arad

Green Army Creative Commons License 2021.10.06 0 0 31525

 

okt.6.

aladar644 Creative Commons License 2021.09.30 -1 3 31524

Nem írt lengyeleket...Glasgow Skóciában van. Téged nagyon átvágtak:D

Előzmény: Bombyna (31522)
Bombyna Creative Commons License 2021.09.30 0 0 31523

Félrement. Nem lehet törölni:D

Előzmény: Bombyna (31522)
Bombyna Creative Commons License 2021.09.30 -2 0 31522

Lengyelekhez útlevél? Téged atvagtak :D

Előzmény: ontur (31520)
ontur Creative Commons License 2021.09.30 0 0 31521

hú, ezt kéretik törölni

Előzmény: ontur (31520)
ontur Creative Commons License 2021.09.30 0 0 31520

lehet tudni valamit, Glasgowba lesz valami szervezett út? vagy ezt is elengedtük?

okt 4-től változnak a karantén szabályok, a beutazáshoz nem kell teszt, (kínai, orosz nem játszik)

viszont útlevél okt 1-től kell.

Green Army Creative Commons License 2021.09.30 0 0 31519
Bombyna Creative Commons License 2021.09.29 0 0 31518

Nem volt lezárva?Ismi azt mondta nem jutottak fel.

Előzmény: amaszat (31517)
amaszat Creative Commons License 2021.09.29 0 0 31517

Pár napja jött haza kollégám, érdekes volt látni a képeket a frissen behavazott Transzfogarasiról. 

Előzmény: Bombyna (31496)
aladar644 Creative Commons License 2021.09.24 0 1 31516

Mindkettőt.

Előzmény: Donát29 (31515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!