Keresés

Részletes keresés

syssy48 Creative Commons License 2020.10.18 0 1 738

Köszönöm, segítettél. Már régen próbáltam a kétszerezőt. Jó felszerelés hiányában nem várok csodát. De nekem az is örömet szerez, ha egy épkézláb képet el tudok készíteni pl. a Jupiterről és legalább 4 holdjáról, vagy az orion ködről. Sajnos sosem lesznek ilyen jók. De nem olyan nagy baj ez, ha látom a te fotóidat:)

Előzmény: tempel (737)
tempel Creative Commons License 2020.10.17 0 1 737

Szia syssy! Köszi, hogy megnézted! Hold térképet biztosan találsz a guglival, pl: https://pubs.er.usgs.gov/publication/sim3316 .

A  mostanában jól látható bolygókat is célba veszem néha. A tapasztalatlanságom okán és a légkör nyugtalansága miatt is kevésbé sikerül jó fotókat készítenem. 

Mutatom a képeket:

   .

A Mars Szaturnusz és Jupiter bolygók.

Szerintem Neked azért nem sikerül, mert nagyon hosszú fókuszt igényel egy ilyen kis méretű korong előállítása. Nálam ez 5-6 méter fókusz távolságot  jelent.

Ezt a fókusznyújtást fókusz kétszerezővel és vagy háromszorozóval és még  különböző toldatok beiktatásával érem el. Remélem segítettem.

Üdv: Béla 

Előzmény: syssy48 (736)
syssy48 Creative Commons License 2020.10.16 0 1 736

Nagyon érdekes. Mindig megpróbálom megkeresni, amit mutatsz a képen, de én annyira nem ismerem a hold részeit. Ha már ennyit fényképezem, illene megtanulnom, mit, hol találok. pedig már térképem is van:)

Ma a Marsot próbáltam egy tükrössel lefényképezni, de annyira "remeg a levegő", hogy csak egy bemozdult folt látszik. De távcsővel is így látom, tehát nem az állvány hibája. Pedig olyan szép fényes:)

Előzmény: tempel (734)
tempel Creative Commons License 2020.10.16 0 1 735

Most az Eudoxus , Archimedes és környezete látható a képen.

Előzmény: tempel (734)
tempel Creative Commons License 2020.10.16 0 3 734

Már régen tettem ide fotót. Most a Eudoxus , Archimedes és környezete látható a képen.

tempel Creative Commons License 2020.04.28 0 2 733

Clavius és környezete.

tempel Creative Commons License 2020.04.28 0 2 732

Vénusz bolygó április 26. Szép amint csökken a fázisa.

 

tempel Creative Commons License 2020.04.15 0 0 731

Így illesztette a program, nem akartam a klónozóval rámenni. 

 

Előzmény: homerx (730)
homerx Creative Commons License 2020.04.14 0 0 730

mi az a furcsa vagas a kep tetejen es a bal felso sarokban?

Előzmény: tempel (726)
syssy48 Creative Commons License 2020.03.30 0 0 729

Köszi:)

Előzmény: tempel (728)
tempel Creative Commons License 2020.03.29 0 0 728

Idézem a kráterről olvasottakat. 

"Petavius-kráter méretei: átmérője 177 kilométer, mélysége 3300 méter. Teraszos falszerkezete és hatalmas központi csúcsa még a szerényebb távcsövekben is feltűnő. A kráter sík aljzatát a Balatonnal megegyező hosszúságú hatalmas repedés szeli át."

Idézet vége.

Előzmény: syssy48 (727)
syssy48 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 727

A kráter közepétől kiindulva van egy egyenes csík. Árnyék szerintem nem lehet. Mi lehet az?

Előzmény: tempel (726)
tempel Creative Commons License 2020.03.29 0 2 726

A Holdról. Petavius kráter és környezete.  2020.03.28. 300/1420 f3x , T7C cam.

 

 

syssy48 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 725

Igen, nekem a nyugati oldal a jó, ott nincsenek fák. Köszi, megnézem! Most éppen 40 cm-es hó van az állvány helyén:)

Előzmény: tempel (724)
tempel Creative Commons License 2020.03.23 0 0 724

Köszönöm! A fa nem zavar, délkeleten van, ahol sok a fényszenny. A Vénusz most nyugaton látszik. 

Ami fontos még a bolygózásnál és a holdnál is, milyen a légkör állapota. Ezt is meg lehet nézni a neten, van oldal ami közli az aktuális seeing értéket.

 

Előzmény: syssy48 (723)
syssy48 Creative Commons License 2020.03.22 0 0 723

Komoly! Az a nyárfa nem zavar be? Ma megint gyönyörű a Vénusz. Kristálytiszta a levegő.

Előzmény: tempel (722)
tempel Creative Commons License 2020.03.22 0 0 722

Így néz ki a kamera a távcsövön. 

Előzmény: syssy48 (721)
syssy48 Creative Commons License 2020.03.18 0 1 721

webkamera????  Én meg egy sigma 600-as tükrössel:DDDD

Előzmény: tempel (720)
tempel Creative Commons License 2020.03.18 0 0 720

Kedves syssy48! Amegfelelő felbontás eléréséhez fontos a távcső átmérője és fókusza, a nagyításhoz fókusz nyújtást is használok.

A távcsövem amivel készítem a képeket egy 300/1420 miliméteres newton távcső és webkamera.

Előzmény: syssy48 (718)
tempel Creative Commons License 2020.03.18 0 2 719

Vénusz bolygó. 2020.03.16.

syssy48 Creative Commons License 2020.03.07 0 0 718

Gyönyörűek. Én hiába nagyítom ki:(  sosem lesz ilyen.

Előzmény: tempel (717)
tempel Creative Commons License 2020.03.06 0 3 717

Plato kráter és Alpesi völgy + stb...

tempel Creative Commons License 2020.03.06 0 3 716

Az Alpesi völgy.

tempel Creative Commons License 2020.03.01 0 3 715

Sziasztok! Persze, ha valaki megnézi. Február 1, Aristarchus, Eudoxus, Egede és Alpesi völgy.

 

tempel Creative Commons License 2020.02.27 0 0 714

Persze a Hold után. Amikor a hold látható akkor az fényesebb! 

Előzmény: tempel (713)
tempel Creative Commons License 2020.02.27 0 0 713

A Véusz bolygó. Az esti égbolt legfényesebb égitete.

syssy48 Creative Commons License 2020.02.16 0 0 712

Sajnos tudom. A város fényei miatt igen ritkán látszik, főleg nem ilyen tisztán, mint amilyen most volt:(

Előzmény: tempel (711)
tempel Creative Commons License 2020.02.16 0 0 711

Köszönöm! Örülök, hogy tetszenek! Az Orion csillagkép már nem sokáig lesz alkalmas fotó téma. Talán még március elejé, de akkor már hamar nyugszik. Lesznek helyette más lehetőségek. 

Előzmény: syssy48 (710)
syssy48 Creative Commons License 2020.02.15 0 0 710

Szuperek a holdképeid. A héten egyik este gyönyörűen látszott az Orion köd. Nem volt feltöltött akksim:( Most felhőcsíkok takarják az eget. Most van három feltöltött akkum. No comment.....:)

Előzmény: tempel (709)
tempel Creative Commons License 2020.02.15 0 3 709

Rima Hyginus környezete.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!