Keresés

Részletes keresés

kozso1 Creative Commons License 2023.06.07 0 0 3982

Sziasztok. Kb. öt éve Platinum gyárilag színes festékkel festett falat festenék át újra szintén Platinummal, ugyanazzal a színnel.Mit javasoltok, használjak valamilyen alapozót? Alapozóról megoszlanak a vélemények. Van aki azt mondja, hogy ne használjon az ember, mert az lezárja a rétegeket és nem tud megtapadni kellőképp a festék, más pedig úgy vélekedik, hogy bizony kell, mert jó tapadófelületet csinál. Használjak-e alapozót? Köszönöm.

-Smiley- Creative Commons License 2023.05.08 0 0 3981

Jobban megnéztem: akác 

Előzmény: halaloszto (3980)
halaloszto Creative Commons License 2023.05.08 0 0 3980

Nekem tölgy. Sokat kutattam, senki nem tudott semmi konkrétat mondani. Rákentem a milesi xgc-t, mert fenyőn bevált. Két év alatt leesett róla. Akkor csiszol, újra ugyanazt. Kb 6 éve van rajta, lassan kellene újrázni.

 

A bükk az bukta. Totál nem bírja a külteret.

Előzmény: -Smiley- (3979)
-Smiley- Creative Commons License 2023.05.08 0 0 3979

köszi. Asszem tölgy vagy bükk. 

Előzmény: halaloszto (3978)
halaloszto Creative Commons License 2023.05.08 0 0 3978

1. nincs

2. milyen fából van

3. az ablakod részben árnyékban van, és az eső sem direktbe esik rá

 

 

Előzmény: -Smiley- (3977)
-Smiley- Creative Commons License 2023.05.08 0 0 3977

sziasztok!

 

Új, natúr fa kerítéslécet  (teraszkerítést) szeretnék lefesteni valami erős, időjárás, UV álló kivitelben, ami legalább egy 10 évet kibír.  Létezik olyan festék, műanyag bevonat amivel ez megoldható? 

Melyik a legjobb, legerősebb fafesték?  

 

A régi ablakaink vagy 40 évvel ezelőtt Xiladekorral voltak kezelve azok egész jól bírják de állítólag a minősége már nem olyan mint 40 éve. 

 

Kerma Creative Commons License 2022.12.05 0 0 3976

Nagyon jó lett!

 

Lehetne a falra Stikwall falpanelt is. Ez polisztirol alapból készül, 2cm vastag, így valamennyit szigetelne is. A felületén egy kemény műgyanta van.

Itt lehet megnézni: https://kerma.hu/polisztirol-falburkolat-6597/stikwall-falpanelek

 

Üdv

Kerma Design

Előzmény: successful77 (3910)
Mark1219 Creative Commons License 2022.11.19 0 0 3975

Tisztelt Fórumozók! 

 

 

A következő problémával keresném meg az itteni hozzá értőket:

Adott egy kétszintes családi ház, "frizin" kültéri műanyag festékkel lett lekenve kb 15 éve. Idén tavasszal újra lett a ház glettelve(előtte nem volt) , és festve. A probléma ott kezdődik hogy a 240nm felületre Héra falfix alapozóból kb, 2,5l fogyott el. Kb két hónap múlva egyes részein elkezdett a fal kongani, és a glettelésen elkezdett a festék rendezni.

Ilyenkor ki/mi lehet a hibás vagy a hiba?

Gondolnám többet ki kellene egy kültéri festésnek bírnia.

 

T. :Márk 

ZamboAti Creative Commons License 2022.11.18 0 0 3974

Sziasztok!A vakolatra a régi tulaj által került, kb 3 réteg mészfesték.Majd valószínűleg pár éve, egy vékony réteg diszperzit, mivel mostanság a meszet nemigazán használják.Most vásároltuk,így szeretném glettelni,és festeni.Próbaképpen pár helyen kipróbáltam.Adtam neki mélyalapozót,majd gletteltem.Teljes száradás után spaklival lejön a glett, és hozzá magával az alatta levő utolsó réteg festéket.Ha jól gondolom,akkor a mélyalapozó nem jutott el a mészfestékig?Jobban járok,ha leszedtem vakolatig?Mélyalapozó vakolatra,glettelés,majd festés?

 

Penész off Creative Commons License 2022.11.03 0 0 3973

Belinka illumina.

Előzmény: asdfg12345 (3968)
Korundos Creative Commons License 2022.10.29 0 1 3972

Meg kell csiszolni!

Előzmény: tamáspapa (3971)
tamáspapa Creative Commons License 2022.10.28 0 0 3971

Sziasztok!

 

Beltéri falat festek Héra prémiummal. A falon gyerek matricák voltak és azok eltávolítása után maradt egy ragadós felület, amit sem alkohollal, sem lakbenzinnel, sem pedig szintetikus hígítóval nem tudtam teljesen eltávolítani.

 

Rá lehet így festeni ezekre a kicsit ragadós felületekre?

 

mx999 Creative Commons License 2022.10.12 0 0 3970

Üdv

Építettem pár éve egy tégla melléképületet, külső falára csak egy vékony réteg EPS ragasztó lett húzva vakolat gyanánt, ezt pedig kültéri diszperziós festékkel lefestettem.
Problémám, hogy nem lett valami szép ez a vékony réteg vakolás, vannak rajta elég mély kráterek, a festéken is átüt.
Ki szeretném javítani rajta a csúnyább hibákat ,és átfesteni,a kérdésem, hogy milyen anyag maradna meg a már lefestett falon? Zsákos simitóvakolat, vagy ugyan úgy EPS ragasztó, vagy esetleg más, mit lenne érdemes szerintetek ?

hbe Creative Commons License 2022.10.12 0 0 3969

Tapasztalatom alapján a Tikkurila Valtti Opaque befogná, két rétegben még az enyhén lakkozott cuccot is befogta nekem, nemhogy a lazúrt. Viszont én nem voltam a tartósságával megelégedve, főleg az árához képest, lepattanásra volt hajlamos utána, igaz az nem a lazúron volt, és vízszintes felületen.

Előzmény: asdfg12345 (3968)
asdfg12345 Creative Commons License 2022.10.11 0 0 3968

Sziasztok!

 

Festésben jártas emberek segítéségét szeretném kérni a következő problémával kapcsolatban.

 

Előző tulajtól megörököltünk több, nekünk nem annyira tetsző vöröses, cseresznyés színű belső ajtót. Lsd. első kép

 

Lecsiszoltunk egyet (2. kép), erezetből nem sikerült eltüntetni a színt, illetve azért nem kaptuk vissza a fát eredeti szűz állapotában, itt ott látszik a vöröses beütés. Nem tudom mivel festették le anno, valami lazúr lehetett gondolom, mivel látni a fa erezetét.

 

Barkácsboltban javasoltak nekünk egy fajta vékony lazúrt, és mondták, hogy az tuti jó lesz erre. Ilyen 3v1 vékony lazúr, alapozót is tartalmaz, szóval alapozni se kell és záróréteg se kell rá.

Lekentem az ajtó alját, mert nehezen hittem, hogy valóban fedni fog és hát nem is fed úgy igazán. 2x kentem le, az eredmény nem túl rózsás (3. kép)

 Na most a kérdésem a következő, van-e valamilyen festék, amivel le lehet kenni az ajtót viágosabb színűre és közben látszódjon is a fa erezete?

Ha nem cél, hogy látszódjon az erezete a fának, akkor milyen festékkel kennétek le, hogy szépen fedje egy világosabb szín ezt a sötétet? Laikusként túl sok féle van (alkid,akril, lazúr, tej, lakk, stb) Ezek közül melyikkel érdemes festeni? Beltéri ajtóról van szó. 

Köszi a segítséget!

 

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2022.10.06 0 0 3967

  Azzal hígítsd ami a dobozára van írva !

 

 

nagy valószínűséggel a szintetikus hígító kell hozzá.A lakkbenzin ugyan az.

  Viszont lehet ,hogy a higító más. pl .aromás.

Ha a kettő nem passzol akkor csomósodhat a festék.

Előzmény: manao (3966)
manao Creative Commons License 2022.10.05 0 0 3966

trinát oldószeres zománcot mivel lehet higítani ha besűrűsödött? szintetikus higító, lakkbenzin higító nem jött be tönkreteszi az állagát . kösz.

SinCity Creative Commons License 2022.09.07 0 0 3965

Hali! Családi ház fa ablakai kb. 15-20 éve voltak festve. Azóta több helyen, nagy felületen levált a festék, és helyenként valószínűleg gombásodott. (Néhány ablaknál kékes-lilára, az egyiknél pedig feketére elszíneződött. Tudnátok valamit ajánlani, hogy festés előtt milyen (gombaölő) szerrel kenjem le ezeket a felületeket?

mono7806 Creative Commons License 2022.08.23 0 0 3964

Köszönöm szépen!

Előzmény: nixon70 (3963)
nixon70 Creative Commons License 2022.08.23 0 0 3963

Simán felkenheted  a meglévőre is.

Előzmény: mono7806 (3962)
mono7806 Creative Commons License 2022.08.22 0 0 3962

Nagyon szépen köszönöm az alapos leírásod!

Az mennyire gond, hogy az alapozó nem mindenhol közvetlenül a fára, hanem a meglévő, jól rátapadt festékfoltokra is rákerül? Azaz "telibe kenhetem" alapozóval, vagy csak oda kerüljön, ahol látszik a nyers fa?

Előzmény: Zöldár (3961)
Zöldár Creative Commons License 2022.08.22 0 1 3961

   Misem egyszerűbb mint ez.

 

   A laza pergő festéket spatlival letoljuk, majd csiszoló papírral megcsiszoljuk.

 Ez  poros munka, de porszívóval némi körültekintéssel azonnal felszedhető.

 

 Ezután döntük,hogy kiegyelítő pasztát használunk vagy sem.

 Mivel külső ez a  művelet elhagyható.

 Kívülről olyan távolságról nézegetik,hogy nem tűnik fel.

 Ezután alapozás és fedő festés.

 Alapozó bármelyik, fedőre javasolt az olajos pl. a standolit. Hátrány, hogy lassabban szárad mind a többi un.szintetikus zománc. 

 Gondos munkával  nem 8 év hanem 15 - 20 évig nincs gond vele.

 Az üvegre lehet  védőszalagot ragasztani.

 Por mindenképpen keletkezik azt gyorsan el kell távolítani.

 

 

Mint írtam lehet  kiegyenlítő tapaszt alkalmazni,de az meghosszabbítja munkát.

  3 -4 nap   sk.,  a mesterrel min. 50 eft , de inkább a duplája.

Előzmény: mono7806 (3960)
mono7806 Creative Commons License 2022.08.21 0 0 3960

Sziasztok!

 

A segítségeteket, tanácsotokat szeretném kérni. Egyáltalán nincs tapasztalatom ilyen területen :(

 

Van két franciaerkély ablakunk, fából, kb. 30 évesek lehetnek. A jelen helyzetben nem tervezzük a cseréjüket, szeretnénk kicsit rendbe hozni őket.

Déli fekvésűek, közvetlenül éri őket a Nap sugárzása, viharos időben pedig az eső. 8 éve voltak utoljára mázolva, azóta eléggé lepergett róluk a festék. 

Ezek egy térre néző társasházi ablakok, közvetlenül az ablakok alatt pedig gyalogosforgalom van. Mindkét szoba teljesen berendezett. Ezek miatt a keletkező koszt szeretném minimalizálni: lehetőleg az emberek fejére se nagyon potyogjon-szóródjon semmi, de a lakásba is minél kevesebb por kerüljön be.

 

Mit javasoltok, hogyan és mivel lenne érdemes lekezelni őket? Több helyen a nyers fa is látszik, illetve nagyobb felületeken pereg le a festék. Hogyan lehetne minél egyszerűbben, minél kisebb kosz mellett eltávolítani azt a festéket, ami nincs rajta már igazán jól? És mivel, hogyan lenne érdemes mázolni? Szükséges lenne valamilyen alapozás, vagy van esetleg olyan festék, mely közvetlenül kenhető a nyers fára? Teljesen megtisztítani a mostani festéstől nem szeretném, az pokoli munka lenne.

Ami még fontos lehet: nem tudom leakasztani a szárnyakat, ezek bukó-nyíló ablakok, csak a helyükön tudom mázolni őket.

 

Minden javaslatot, ötletet, tanácsot szívesen fogadok!

 

Mutatok az egyik szárnyról két képet, így nagyjából látszik a mostani állapotuk.

 

 

Palási Creative Commons License 2022.07.13 0 0 3959

Alapozni, majd fedő zománccal átkenni !

Előzmény: -Smiley- (3958)
-Smiley- Creative Commons License 2022.07.12 0 0 3958

sziasztok!  Egy régi zománctábla egyik része sajnos leütődött, melyet szeretnék megvédeni az időjárás viszontagságai elől illetve nem szeretném hogy idővel végig rozsdásodjon a tábla.

Mivel lehetne ezt tartósan javítani? 

Zöldár Creative Commons License 2022.06.26 0 1 3957

 

 

 Vályog falat csak meszelünk !

Lall3r Creative Commons License 2022.06.25 0 0 3956

Ez egy vályog fal amin polifarbe légáteresztős festék van ami sárga és mi fehéret szeretnénk.

Igen azért is nézek valami gépet amivel gyorsítható a folyamat,

 

köszi

Előzmény: Palási (3955)
Palási Creative Commons License 2022.06.25 0 1 3955

 

 

 " régi festéket"

 

 

 Az attól függ, hogy milyen.

 Enyves vagy müa. diszperziós  ?

 Az enyvest lehet lekaparni a műa. diszperzióst csak lecsiszolni.

 De az nagyon nagy munka. Érdemesebb csak megcsiszolni, rá glett és azt is csiszolni, majd festeni.

Előzmény: Lall3r (3954)
Lall3r Creative Commons License 2022.06.24 0 0 3954

Sziasztok!

 

Kérlek segítenétek, hogy régi festéket (még nincs rossz állapotban, de átfesteni  már nem szeretnénk ) falcsiszolóval el lehet távolítani vagy csak a spakli a  megoldás?

Ha érdemes falcsízsólóval, akkor a kézi vagy a zsiráf a jobb megoldás?

Ezt a kettőt néztem

ISKRA ELEKTROMOS KÉZI FALCSISZOLÓ DS710-180
Scheppach Falcsiszoló Zsiráf 710w

 

 

köszi

ZolKa Creative Commons License 2022.05.28 0 0 3953

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy parkettáról ráfröcsögött (és rászáradt) zománc festéket hogyan tudnám eltávolítani?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!