Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20860
Nekem éppen a napokban utazik két ex katonatársam (jelenleg orosz újságírók) Afganisztánba. Tesznek egy másfél hónapos ,,körutat". (Útvonal: Termez - Kunduz - Faizabád - Csarikár - Kabul - Gardez - Kalat - Laskargan - Helmand-folyó völgye - Zarani - Farah - Herát, majd Kuskánál ki.) Gyakorlatilag végig akarják járni a Nagy Útgyűrűt, Shiwát, Badahsánt, Regisztánt, Szisztánt és Farahot. Lehet, hogy össze fogtok futni majd valahol:))) Magyarul biztosan fognak köszönni (valamikor megtanítottam nekik; de ha vigyorogva azt mondják, hogy ,,b***meg" vagy ,,k***be" nem kell megsértődni - egyszerűen valamikor elmagyaráztam nekik, hogy ez a közelfogadott jóegészség kívánság:))))
Előzmény: Hamburger2 (20859)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20859

Szervusz István!

 

A találkozóról tudok. "Kémeim" jelentették! :) A feltett anyagokat olvastam. Olyan, mint a volt raj-, szakasz harcszabályzatunk "butítva" az olvasóközönség színvonalára. A "csapdák" kivételével hasonlók az elvek, mint a régi "tábori nyugvásnál". Délen biztosan mennek is ehhez hasonló akciók, de itt - egyelőre és szerencsére - még nem jellemző.

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Zicherman Istvan (20842)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20858

a te hibád... (semmi komolyat nem írtam, szal lehetsz türelmes)

 

(lassan majd én is nyugovóra térek :))

Előzmény: -Survivor (20857)
-Survivor Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20857
nem jött semmi.

.
Előzmény: Némedi László __ (20856)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20856
igen, valaszoltam
Előzmény: -Survivor (20855)
-Survivor Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20855
maileket megkaptad?
csellósra küldtem.

.
Előzmény: Némedi László __ (20854)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20854
még vagyok :)) (és leírtam mit gondolok) :)
Előzmény: -Survivor (20853)
-Survivor Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20853
b....s!
épp elkerültük egymást!
:-))))

.
Előzmény: Némedi László __ (20851)
-Survivor Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20852

mail ment.


Gripen;

http://www.udk.hu/index.php?subaction=showfull&id=1187121096&archive=&start_from=&ucat=2,54&

 

vélemény??

 

(bocs az indirekt UDK reklámért...nem véletlen:-))) )

 

.




Előzmény: Némedi László __ (20850)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20851

mondjuk a tisztelt FKGP-s egy kicsit próbálja szépíteni az ő idejükben történteket (emlékszik valaki Selmeczi Gabriellára és a lobbi levelére), de legjobban az tetszett, hogy azért nem kellett volna fegyvert venni rá, mert a szavatosságuk majd lejár. Gondolom arra gondolt, ha nagy baj van, akkor majd kiutazunk svédbe és akkor veszünk valamit... a Horn kormány belekeverése is kicsit erőltetett.

A többivel nincs vitám, első kérdéses probléma a Gripen melletti döntés, a második a felemás utánrendelés. De a legnagyobb probléma, hogy bármennyire is nagy volt a visszhangja, eddig senki nem vette a fáradságot, hogy kivizsgálja mi történt, és most sem látom a lázas kapkodást az ügyben. És a rendőrséget miért nem b.szogatják a sajtóban, hogy utánamenjen a svédek által felvetett magyar szálaknak (a politikai konzekvenciák csak a rendőrségi ügy után kellene, hogy következzen, mert addig miről beszélnek?).

Előzmény: -Survivor (20841)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20850
na azt hiszem kioffoltuk magunkat (bár csak félig off), jöhet a Gripen kérdés... :)))
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20849
nekem jöhet, azt hiszem tudod a emailemet...
Előzmény: -Survivor (20846)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20848

fiatal??? (mégha ezt egy lány mondta volna...)

 

(nem állítom, hogy mindet tudom, ismerem, de ha más nem a vidéket felismerem, de nem is merem verni a mellem, hogy mekkora magyar vagyok mert nem érzem méltónak rá magam).

Előzmény: -Survivor (20841)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20847

már kiskoromban megtanultam a Tbicskei táncokat (mi matyó befolyás alatt vagyunk). De végigmenten amajdnem a teljes magyar palettán, most értem el a moldvai csángó táncokhoz. (hmmm, a felvidék (gömör) kimaradt :)) )

 

 

 

 

Előzmény: M.Zoli (20840)
-Survivor Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20846
hápenigvan....:-))
ha publikálná a mélcímét, elküldeném neki vidijón. :-)))
.
Előzmény: Zicherman Istvan (20845)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20845
Gondolomtánc:)))
Zoli is néptáncol:))
(Mondjuk nagy büszkeségemre talán én vagyok az egyetlen nem néptáncos, aki azért egy jó betyáros barkóca pálcát kapott ajándékba:))
Előzmény: -Survivor (20844)
-Survivor Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20844
mi nincs?
??
.
Előzmény: M.Zoli (20843)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20843
Udv.

Az eleg erdekes, mert olyan nincs. :)))

De tenyleg Off.
Előzmény: -Survivor (20841)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20842
Tiszteletem, Hamburger!

Julien és swordmanus honlapjára felkerült egy csecsen taktikai parancs Hattab tollából, letölthető.
Hátha hasznát veszitek.

Van még egy, azt is rövid időn belül lefordítom. Ezenkívül van egy oktatási jegyzetfüzet az egyik Ifjúsági Iszlám Zászlóalj ex-kadétjának tollából - az is fordításra vár. Nem tudom, hogy felétek a tálibok állítottak-e fel ilyen jellegű egségeket, de gondolom érdekesebb félni, mint megijedni.
Ha gondolod - azt is lefordítom.

(Mellesleg nem mondtam, Pesten egy pizzériában véletlenül összefutottam egyik katonáddal:)) itthon járt (úgy tudom, hogy a sérülttel együtt került haza rövid időre.)
Fasza gyerek!:) Remélem mindenki olyan srűác!

Nyugodt szolgűálatot nektek.

Tisztelettel:
Z.I.
Előzmény: Hamburger2 (20838)
-Survivor Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20841

eléggé zavaros ez a vadászgép tender nekem....
hallgatom a gripen érveket...tetszik.
hallgatom a F-16 érveket...tetszik.
most olvastam éppen ezt:

http://www.udk.hu/index.php?subaction=showfull&id=1187121096&archive=&start_from=&ucat=2,54&

 

és most már úgy meg vagyok zavarodva, mint vak szamár éjjel a sűrű erdőben.

(kissé off: az ördöngősfüzesi lassú és gyors legényest próbáltad már? én most tanulmányozom. ha olyan fiatal lennék, mint te...ördöngősen kenném-vágnám:-)))) )

 

.

Előzmény: Némedi László __ (20826)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20840
Udv.

Latod most nagyon beletrafaltal. Az en peldamat nezve a kovetkezoket tudom mondani. Mivel en sosem szegyeltem magyarsagomat ( repultem mar erte egyetemrol ), ezert ha talaltam esetet, ami erre kesztetne, akkor azt szoktam magamnak mondani, hogy az ilyen ( okot ado ) nem magyar. Eloszor talan illenne mindenkinek ismernie sajat magat, mielott masokba belemaszna. Igy van az peldaul, hogy a nagy kardcsortetes nekem mindig antipatikus. Amugy mezosegi pontozohoz: honnan szarmazol? Tapiobicske kornyeke? Elnezest lehet rosszul emlekszem. De szerintem azzal kellenne kezdeni neked. :)))))

Szoval igazad van ezekben, szerintem. Eloszor is magunkat kellenne megismerni, aztan a szomszedokat, aztan johet a tobbi. Az ellensegkepek a tortenelem soran csak egy dologra voltak hasznosak.

Amugy jo lenne talalkoznunk tanchazban megint. Megsugom Z.I.-t is sikerult elvinnem. Sot azt is lathatta, ahogy megszallt a virtus, utolag beszartam magamtol. :))))))))

Motivaciohoz. Hal'Istennek ismerek magyarokat akiknek bizonyos dolgok nem kerdesesek, es ha ezeket megsertik, akkor "szurnak, mint a mehecskek":)))))) Erted mirol beszelek?

Most "faradt" vagyok, mentem.

Elnezest a tobbiektol, ez meglehetosen melle ment a temanak.

Udv.
Előzmény: Némedi László __ (20792)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20839
(minek a részletekről vitatkozni, ha a nagyvonalakban nem értetek egyet? :)))
Előzmény: Hamburger2 (20838)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20838

Szervusz 1805!

 

Közben sikerült utána néznem az "inkognitódnak"! :) No, ez hamarabb is eszembe jutatott volna! Üdv Öreg Harcos! :) Régi ismeretségünk ellenére soha sem láttuk egyformán a dolgokat! Csak kb. úgy mint most! :)

 

Éppen ezért még mindig jobb, ha magánban folytatjuk, mert akkor részletekről is vitatkozhatunk! :)

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Hamburger2 (20833)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20837

Szervusz Roland!

 

Azt még meg is értem, hogy a katonai - szakmai hiteled már nem érdekel, de a politikával túlfűtött véleményeknek akkor sincs itt a helye. Próbálj inkább ismét szakmailag gondolkodni és írogatni! Hasznosabb lenne a topicnak is!

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Farkas Roland (20835)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20836

Szervusz M.I.!

 

Valahol, valaha, egy messzi-messzi ..... fórumban már fejtegettem, hogy magam is úgy gondolom, hogy a katonai felsővezetésünknek is felelőssége van a dolgok ilyetén történő alakulásában. Mint ahogy a mi szintünkön sem lehet minden felelősség alól kibújni a témában, mert bizony sok olyan dolgot eltűrünk és elnézünk, amelyet nem kéne. Minél feljebb van valaki beosztásban, vagy rendfokozatban, annál inkább felelőssége van ebben is, ami viszont nem mentesíti az alacsonyabban lévőket sem. Mert bizony már ott el kell kezdeni tanulni, hogy bizonyos jelenségek felett nem szabad szemet hunyni és ki kell tudni állni az igazunkért.

 

"Nem tudom, hogy te mennyire rugdosod a nem oda való, nem megfelelő gondolkodású társaidat, sem azt, hányan vagytok ilyenek.
Én csak azt látom, amikor véded őket. (Nyilván időnként az is indokolt lehet.)"

 

Magam szerint is nem elégszer! Ráadásul nem vagyok egy rugdolós típus! (Ez most önkritika!) Az viszont talán elvárható egy katonától, hogy nem teregeti ki a szennyest, hanem saját hatáskörben, de határozottan rendezi a problémákat, amíg teheti és amíg bírja.

 

Üdv: Hamburger

 

 

 

Előzmény: M.I. (20770)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20835

Kedves Gyula,

gondolom Te is eszrevetted mar, hogy nem vagyok katona, igy a szakmahoz mar nem kotodom annyira, igy a szakmai hitelem sem nagyon erdekel mar.

 

Azt is lathatod, hogy a politikatol pedig undorom van, legalabbis attol es ahogyan csinaljak odahaza.

 

Szoval maradok esendo foldinek, kicsit jobbra tolodva de nem kissebb pofaval :)

 

udv,

Haza es Haladas !

roland

 

Előzmény: kovacsgyula44 (20834)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20834

Roland!

 Nagy voltál Afganisztánban. Elfogult pol jellegű megnyilvánulásaiddal szakmai hiteled erodálod.Persze a te dolgod!

 Gyula

Előzmény: Farkas Roland (20795)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20833

Szervusz 1805!

 

Mivel a vitánk a jelek szerint a topictársaknál nem lelt túl nagy érdeklődésre és az eltérő nézeteink tisztázásához szükségesnek érzek némi közelebbi információt mindkettőnk részéről, javaslom a magánban történő diszkurzust.

 

Üdvözlettel: Hamburger

 

lippaipeter@freemail.hu

Előzmény: 1805 (20762)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20832

Rendben Laci, csak akkor mi a túrónak a légi utántöltés, meg mi van a NATO kompatibilitással?

 gyula

Előzmény: Némedi László __ (20826)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20831

katonáéknál annyi könnyítést adok, hogy a magyar hadtörténet jó ismerete is elég a pontozó helyett :)))

lehet jönni majd az előadásomra :)))

Előzmény: kovacsgyula44 (20830)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!