Keresés

Részletes keresés

e-papi Creative Commons License 2002.04.28 0 0 723
Szijasztok!
BIOS frissítést kéne csinálnom, mert az alaplap nem ismeri meg a kétoldalas memóriamodult, bár a leírás szerint tudnia kéne.
Van valakinek ebben tapasztalata? Mire kell vigyázni?
SzFeri Creative Commons License 2002.04.26 0 0 722
Köszi, várom :))
Előzmény: Törölt nick (721)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.24 0 0 721
Még nincs, de dolgozom rajta, ha lesz, írok.
Előzmény: SzFeri (716)
vizit Creative Commons License 2002.04.24 0 0 720
Üdv Mindenkinek!

Hogyan lehet a Win'98 hálózatán keresztül üzenetet küldeni, ami aztán a többi gép képernyőjén azonnal megjelenik?
(Lehet ilyet egyátalán?)

Köszi

ggal Creative Commons License 2002.04.24 0 0 719
Szevasztok. McAfee VirusScan 6.02-t szereznenk be Win98-hoz es Win2000-hez, de a termeklapjan a System Requirements alatt szerepel egy ilyen sor:
US Operating Systems Only. Van errol tapasztalatotok hogy mit jelent ?
Elore is koszonet!
F14A Tomcat Creative Commons License 2002.04.24 0 0 718
A hangfalaidat nem ismerem, de:

Ha önálló 5+1 (tehát minden hangszóró meghajtását külön-külön csatlakozás segíti) akkor nem minden 5.1-es blasterrel fog működni, merthogy kétféle van forgalomban. Az egyik verzió (nekem is ilyen van!) csak négy hangszóró kimenettel rendelkezik (1-es és 2-es kimenet), a harmadik (narancssárga) kimenet itt az SPDIF digitális vonal! A másik verzióban ez a kimenet adja a subwoofer/center hangszórók meghajtását.

Előzmény: csendesDon (717)
SzFeri Creative Commons License 2002.04.23 0 0 716
Üdv!

Végigcsináltam az általad leírtakat, de sajna nem jött rendbe az IE-m. Ha új oldalt nyitok üresen marad a cím és csak egy áttetsző ablak jelenik meg.
Ugye, van még ötleted?

Köszi

SzFeri

Előzmény: Törölt nick (715)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 715
Ezen én is átestem, korábban már megírtam ezt a gondot. Nos, ez egy vírus-féle ügy, egy-két óra munkával sikerülhet lezavarni a gépről. Víruskereső progi nem tud vele mit kezdeni.
(Én azóta XP-t és ZoneAlarm Pro 3.0 tűzfalat használok, és ez így műxik).
KÖZBEN NE ÁLLÍTSD LE A GÉPET ÉS NE INDÍTSD ÚJRA!
1. Nézd meg, találsz-e a C: root directoryban olyat, hogy autoexec.bak és config.bak, és ezek az eredeti file-okkal megegyező méretűek-e? Ha igen, töröld ki az autoexec.bat és a config.sys file-okat, és ezután nevezd át a két bak file-t a most letöröltek nevére.
2. A keresőt indístd el, és keress desktop.* névre (az egész gépen!). Ha találsz ilyeneket, szívfájdalom nélkül dobd ki mindet. (Persze ne csak a kukába, hanem véglegesen :))
3. Ismételd meg a 2. pont lépéseit de most a *.tmp file-okra keress, valszeg rengeteg lesz, de mindet dobd ki.
4. A Windows könyvtárban keress egy filet, ami pontosan 8192 Byte méretű. Csak egy ilyen lesz, a neve bármi lehet, hajítsd ki a gépről. A kereséshez ajánlott a WinCom.
5. Kikapcsolás, újból indítás.
6. Próbáld ki a IE-t, ha mégse műxik jól, jelezd.

Jó munkát!

Hawkeye

Előzmény: SzFeri (714)
SzFeri Creative Commons License 2002.04.22 0 0 714
"Sziasztok! IE 6.0 böngészőm meghülyült: nem hajlandó új vebhelyekre ugrani az oldal linkekről, felugrik ugyan egy új ablak, de az üres marad és csak a kézi beírás után ugrik az új helyre. Mit csináljak vele? Hiába telepítettem újra az IE-t nem történt semmi."

Pont így vagyok én is néhány napja, sikerült már megoldást találnod rá?

Előzmény: filip2000 (680)
rali Creative Commons License 2002.04.22 0 0 713
Rockwell van most...Semmi gondom.
Előzmény: Netrat (712)
Netrat Creative Commons License 2002.04.22 0 0 712
Mert ugye két féle alapszabvány van a modemeknél, az egyik a Motorola, a másik a Rockwell. Mármost, a Motorola sosem fog jól működni Magyarországon (Europában), kivéve, ha a Windows V.90 alapbeállításra setupolják. Akkor lehet (de csak lehet!) hogy működni fog.
Előzmény: rali (709)
rali Creative Commons License 2002.04.21 0 0 711
Ilyesmi volt-drága és gyorsan megpusztult...
Előzmény: Törölt nick (710)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.21 0 0 710
Azt nem ismerem.
Előzmény: rali (709)
rali Creative Commons License 2002.04.21 0 0 709
Ez is olyan,mint a U.S.Robotics?
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.21 0 0 708
Én csak az SM56PCI-hoz való driverrel tudtam működtetni, vagy annak többféle verziójával és abban volt Európa.
Az a bizonyos hibaüzenet is előfordult, de legrosszabb esetben újratelepítettem a drivert és először is Austriára állítottam.
Talán pont az a gond ezzel a modemmel, hogy nincs normális driver fejlesztve hozzá.

sm56.reg részletek (még vagy háromszor ennyi ország van benne):

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Motorola\SM56PCI\CurrentVersion.....

"Country"="Canada"
"Country"="United Kingdom"
"Country"="France""Country"="Sweden"
"Country"="Netherlands"
"Country"="Japan"
"Country"="Belgium"
"Country"="Italy"
"Country"="Hong Kong"
"Country"="Denmark"
"Country"="Spain"
"Country"="Portugal"
"Country"="Australia"
"Country"="Switzerland"
"Country"="Austria"
"Country"="Czech Republic"

Előzmény: pomm (706)
rali Creative Commons License 2002.04.21 0 0 707
Próbáld szabványos modemként telepíteni-ne a saját driverével,hanem a windowséval.
Előzmény: pomm (706)
pomm Creative Commons License 2002.04.21 0 0 706
Köszi a tippet, de nincs európai ország megadva, arról nem szólva, hogy a hibaüzenet után, visszaáll eredeti bállításra ( USA )
Esetleg vkinek, vmi más tipp?
( a "dobjam ki"-n kivül ):-)

Pomm

Előzmény: Törölt nick (704)
rali Creative Commons License 2002.04.21 0 0 705
Igazad van - modemet kell venni.
Előzmény: Törölt nick (704)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.21 0 0 704
Mikor ezt, az egyébként kétes minőségű modemet használtam, én Európai szabványúra állítottam. Magyart ugye nem lehet választani, de Ausztria vagy Cseh beállítással elment. Úgyemlékszem, ez megszűnteti a hibajelzést, egyébként sem javasolt az amerikai telefon-szabványra való beállítás. Gondolom itthonról írsz (ékezet van).
Előzmény: pomm (703)
pomm Creative Commons License 2002.04.21 0 0 703
Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a gépem fax modemje ( motorolla SM56 )egy figyelmeztetést küld minden kapcsolódásnál: "Unable to support current contry settings. Change contry to USA in tray helper application"
Na most a beállitásokban az ország USA-ra van állítva, ennek ellenére nem szünik meg a probléma.
Aki tud, kérem segítsen. Köszi
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.20 0 0 702
Hali!

" a ma este csak rólam szól..."

Gyanítom, hogy van valami közöd ehet a NIS-es honlaphoz...:)
Lehet egy kérdésem a témában?

Nekem eddig a NIS2000-es volt fenn és több.kevesebb sikerrel működött rajta az "Ad Blocking" nevű opció.
A gond az, hogy ma cseréltem és feltettem a frissebb verziót a NPF2002-est. Nu itt már nem találom ezt az "Ad Blocking" nevű dolgot... biztos, hogy nálam van a bibi, mert azon a bizonyos honlapon meg is van említve, ( és látom is a segédképen), hogy van, de nálam sajna ez nem szerepel...
Mit rontottam el?
Telepíthetem újra?
Vagy valahol előlehet bányászni a menüből?

Erzsébeti

Előzmény: NemTudom (690)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.20 0 0 701
No.. még egy szószaporítás...:)

Mit kerestem én ezt a NIS2002-es web oldalt...:)
Régebben összefutottam vele, de balga módon nem mentettem el az URL-t...
Most ahogy elemezgettem az "elrontott" gombfeliratodat, láttam, hogy honnan hívtad be:)
Végre megtaláltam... Köszi:))))

NIS 2002

Mindenkinek csak ajánlhatom:) Pont ilyeneknek való mint én... Jó szájbarágósra sikeredett, és ez benne a tuti:)))

Erzsébeti

Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.20 0 0 700
Hali!

Az előbb lemaradt...
Panaszom volt még az is, hogy az Index fórumainak a hozzászólásai is ilyen változásokon estek át.
Na itt jön egy érdekes változás:) Az első sirámaim óta az Index téma tárgytalanná vált, ugyanis hogy-hogynem ez megjavult, és visszakaptam a régi karakterformátumomat...
Azt nekérdezd, hogy hogyan...:) De az a lényeg, hogy a "fél" problémám megoldódott:))

Erzsébeti

U.i.: Mondom, hogy lelke van...:)

Előzmény: Erzsébeti (699)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.20 0 0 699
Hali!

Akkor most már értem, hogy mit akartál írni:)
De.
Nálam ez jól van beállítva. Magyarul nincs bekattintva a dölt betű beállító gomb.
Nálam "csak" az a gond, hogy alul a tálcán lévő éppen futó alkalmazások gombfeliratai "vékonyak"
és dőltek lettek anno...Persze az az ablaknak megfelelő gombfelirattal (a tálcán) nincs semmi gond, ua olyan amilyennek kell lennie. Tehát az szép "kövér" és az a betűtipus ami be van állítva!
Azon a belinkelt képen amit saját szavaiddal élve "elrontottál", annál pont az én gombfeliratomnak megfelelő problémám van. Tehát (ha jól emlékszem ) a felső sorban lévő két gombfelirat volt régen, és ezt hiányolom, míg az alsó két gombfelirat az a helyzet ami most van, és ezt nehezményezem.

Na most ezzel csak azt szerettem volna tisztázni, hogy én az előbb min kavarodtam el:)

Erzsébeti

Előzmény: NemTudom (698)
NemTudom Creative Commons License 2002.04.20 0 0 698
Hello :)
Itt!


Előzmény: Erzsébeti (695)
NemTudom Creative Commons License 2002.04.20 0 0 697
Hello :-))

Nem azok csak az forum.index.hu vicce átirta a kép helyét. :-)))
Azt nem is kellene hogy lássad. :-)))

ui:lehet én rontottam-el és nem az index. :-)

Előzmény: Erzsébeti (695)
rali Creative Commons License 2002.04.20 0 0 696
az nem a te problémád megoldása-html kódok.
Előzmény: Erzsébeti (695)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.20 0 0 695
Hali!

Én, most már, nagyon, meg, vagyok, keveredve...

Ezt te hol állítottad be?
Mert nekem ilyen :"width="329" height="28">"
sehol sem szerepel...
De a példád szerint ilyen jellegű a hibám.
? Hol lehet ezt beállítani?

Erzsébeti

Előzmény: NemTudom (690)
rali Creative Commons License 2002.04.20 0 0 694
Akkor ablax csere...
Előzmény: NemTudom (693)
NemTudom Creative Commons License 2002.04.20 0 0 693
Hello :-)

NemTudom valami van a regisztrációs adatbázisával...mert ott tárolja.

ui:nem kell ujra indulni nálam Win98SE

Előzmény: rali (692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!