Keresés

Részletes keresés

slaci Creative Commons License 2002.01.29 0 0 401
Örülök, hogy igazad van... Viszont akkor ezt a javító funkciót igen csak elrontotta az M$ az NT/W2K-hoz képest:-(((
Előzmény: w-razor (400)
w-razor Creative Commons License 2002.01.29 0 0 400
Jó-jó, ezeket kihagytam...
A javító funkció egyébként szart sem ér. A boot.ini file-t tudod módosítani, meg ilyenek. File helyreállítás nincs!!! És a "szimpla odamásolgatás" pedig működik (tesztelve!).
Előzmény: slaci (399)
slaci Creative Commons License 2002.01.29 0 0 399
Azért nem egészen:-) Kell még oda az NTLDR, a BOOT.INI meg az NTDETECT.COM is... Azt kétlem, hogy szimpla odamásolgatásokkal ezt meg lehetne oldani. Viszont a W98 telepítése után az XP cd-ről bootolva és a javítást("indítókörnyezet ellenőrzése"?) választva lehetőség van a bootmenü helyreállítására. Sok sikert!
Előzmény: w-razor (396)
GavLac Creative Commons License 2002.01.29 0 0 398
Sziasztok WinGuruk, nagy sz**ban vagyok, pontosabban iszonyúan idegesít:
Soundblaster AudioPCI 128 gyári installcd-vel beállítva, és recseg-ropog a hang.
Próbáltam format cé után is, gyáricd autorun, driverek-progik felpakol, de úgy is recseg.
Winamppal nagyon, Lavaplayerrel, Sonique-kal kevésbé.
Ha vkinek van ötlete, ossza meg velem. Köszi
ZsOci Creative Commons License 2002.01.29 0 0 397
Hello!

Ezt probaltad mar?

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\
Explorer\AutoComplete

Az Append Completion nevu stringet kell yes-re allitani, ha minden igaz.

csovi:
ZsOci

Előzmény: miki_ng (324)
w-razor Creative Commons License 2002.01.29 0 0 396
Júúúúúúúúúúúúúj!

Hát nem nagyon kellenne formázgatni a C-det.

Magyarázat:
Felpakolod a W98-at. Semmi gond. Felpakolod egy másik partícióra az XP-t. Minden király.
Majd beszarik a W98 és leformázod a C-t. Na itt lett elszúrva az egész. Innentôl kezdve nem tudsz 98, 98SE, ME-t használni, mivel ezeknek mind kell DOS a bootoláshoz. A formázással eltüntetted a BOOTSECT.DOS nevű file-t a C gyökérbôl. Ettôl kezdve az XP nem enged semmilyen más boot-ot.

Sajna az egész telepítési folyamatot újra kell kezdened, mert külön ezt a file-t nem tudod felrakni. Vagy valakitôl lemásolod, felrakod a C gyökérbe.

Előzmény: miki_ng (395)
miki_ng Creative Commons License 2002.01.28 0 0 395
volt egy 98-am (C) mellé felraktam még egy ungárise XP-t az E-re. fel is tett szépen egy bootmenüt és választhattam, hogy 98 vagy XP induljon. viszont a C-t(98) időközben újra kellett raknom formattal, mindennel együtt.
hogyan tudnám megcsinálni, hogy bootoláskor megint tudjak XP-t indítani, anélkül, hogy újra fel kéne raknom...?
bonecoll Creative Commons License 2002.01.28 0 0 394
Sziasztok!!

Nem tudja valaki véletlenül (vagy direkt), hogy a windows log-olja e az internetezések (hívások) idejét, és időtartamát? Magyarul arra vagyok kiváncsi, hogy mikor léptem fel a netre, és mikor le az utóbbi időben!! Ha esetleg ilyen nincs a Windowsban akkor arra lennék kiváncsi, hogy melyik program képes erre!!

Köszi

NumeroUno Creative Commons License 2002.01.28 0 0 393
Kösz a tanácsot w-razor.
Megnéztem és a sok kocka meg értelmetlen jel között annak az emailnak a részleteit fedeztem fel, amivel jött, úgyhogy letöröltem.
Előzmény: w-razor (315)
zuglo_14 Creative Commons License 2002.01.27 0 0 392
Hali!

"kidman"-nak:

A "kiástamban..." válaszoltam.

Előzmény: kidman (389)
yogibear Creative Commons License 2002.01.27 0 0 391
Ilyen aidses időkben nem kéne gumi nélkül :)))
Arra célzok, hogy nem kell kezdőnek lenni ahhoz, hogy az alapvető védekezést megtedd. Ez a neten való "mászkálás" esetén azt jelenti, hogy tűzfal és virusirtó kell!! Legalább valami védelem legyen.
Az előbb emlitett topic mellett nézz körül itt is:
http://wigwam.sztaki.hu/wigwam/index.shtml
Jó tanácsokat kaphatsz a védekezéshez. Hidd el megéri!!
Előzmény: kidman (389)
WinFan Creative Commons License 2002.01.27 0 0 390
Hali!
Menj a Törzsasztalba, s ott a "Kiástam a csatabárdot" nevű topikba (Internetes védelmi tanácsadó topik). Ott tudnak rajtad segíteni, mert amit bekaptál az csúnya dolog is lehet.
Előzmény: kidman (389)
kidman Creative Commons License 2002.01.27 0 0 389
Szia!

Lenne egy olyan kérdésem,hogy a neten mászkáltam és sikerült összeszednem egy olyan oldalt amit nem tudok kiszedni a kezdőlaprol,illetve felűl tudom írni amit el is fogad de ahogy újraindítom a gépet megint az lesz a kezdőlap,egyszerűen nem tudom hova rakta be magát hogyan tudom ezt megszüntetni.Egyébként UPC-m van és amikor bekapcsolom a gépet automatikusan föllép a netre ezt abbol gondolom hogy mikor megnyitom az explorert nem kérdezi meg hogy föl akarok e lépni.
(Windows Me).segíts köszi.Ha valamit hülyén írtam bocs kezdő vagyok.

ladis Creative Commons License 2002.01.27 0 0 388
Köszi! Jogosultsági gond volt, megoldottam. Csak azért volt furcsa, mert nem első alkalommal telepítettem - szerintem ugyanúgy - és most nem működött, pedig első és második ránézésre is mindenkinek volt joga hozzá.
Előzmény: Besenyö Evetke (386)
F14A Tomcat Creative Commons License 2002.01.27 0 0 387
Keress rá az msoe.dll-re. Ha eltűnt, akkor vissza kell tenni a telepitő cd-ről. Ha MEGVAN, akkor viszont valószinűleg szereztél egy kellemes virust magadnak.
Előzmény: kpeter66 (385)
Besenyö Evetke Creative Commons License 2002.01.27 0 0 386
Mivel a NAV szervízként fut, ellenörizd le a Services-ben, hogy megfelelö jogosultsággal indul-e el. Aztán Event Viewer/Application-t nézd meg, nem panaszkodik-e konkrétan valamire.
Előzmény: ladis (351)
kpeter66 Creative Commons License 2002.01.26 0 0 385
mi a teendő ilyen esetben:az outlook express indi-
tása sikertelen,mert az MSOE.DLL nem tölthető be.
csg78 Creative Commons License 2002.01.25 0 0 384
www.hwhunpage.com/drivers/bios.htm

ezt találtam, ha netán érdekel vkit a BIOS frissítés

csg78 Creative Commons License 2002.01.25 0 0 383
Na ma már nem izzadok tovább, majd a 7 végin kitalálom...
köszi mindent!
yogibear Creative Commons License 2002.01.25 0 0 382
Uff! Indián testvérem. :))
Előzmény: csg78 (381)
csg78 Creative Commons License 2002.01.25 0 0 381
Uff !

Köszike:-)))

yogibear Creative Commons License 2002.01.25 0 0 380
"How to upgrade.." - de persze angolul:
http://www.abios.com/abit/upgrade.html
Előzmény: csg78 (377)
yogibear Creative Commons License 2002.01.25 0 0 379
Na még azt, hogy ha nem boldogulsz és nincs ismerős aki segiteni tud, hivj fel egy pc-s céget, aki foglalkozik Abittal, van szervize és kérdezd meg, hogy mennyiért irják felül a biost (1-2 ezer).
Előzmény: csg78 (377)
yogibear Creative Commons License 2002.01.25 0 0 378
Hát bios-upgrade-ről most igy hirtelen nem tudok oldalt.
A bekapcs után, kiirja a verziót. Nyomsz egy pauset és leirod. Kb ennyi. illetve felüliráskor a flashelő progi is kiirja a régi verziószámát. Ha 2 éves a lap, és még nem volt átirva, akkor a bios lehet akár 2,5-3 éves is.
Előzmény: csg78 (377)
csg78 Creative Commons License 2002.01.25 0 0 377
Igen, megvan. Tutira BE 6, mert az alaplapra is ez van reája vésve. /Lehet, hogy ez a baj, mert vésték:-))) ? /
Igyexem nem elcseszni, de ha azt se tudom, hogy hol a régi, akkor tutira nem fogok hozzányúlni.
Azért elárulod, hogy hol találom, s honnan derül ki a bekapcs-on kívül, hogy most melyik ver van fönn?
Egyébként ha lenne vmi oldal ahol ezek pontosan le vannak írva - már kerestem - akkor köszönettel venném, nem akarlak fárasztani.
yogibear Creative Commons License 2002.01.25 0 0 376
Bios lehet, hogy máshol is megvan, de szerintem érdemesebb a saját honlapjáról leszedni, mert láttam már olyat, hogy nem onnan valót töltöttek be és lehalt az alaplap. És átiráskor az eredetit feltétlenül mentsd el!!!
Előzmény: csg78 (374)
yogibear Creative Commons License 2002.01.25 0 0 375
Ja és ez melyik BE6. Mert van BE6-II is. A gépkönyve megvan?
Előzmény: csg78 (372)
csg78 Creative Commons License 2002.01.25 0 0 374
De igen, kaptam találatokat is, csak gondoltam egyszerűbb, ha ugyanazt az oldalt találom meg, amit Te néztél, s amikor majd működik a letöltés akkor leszedem:-)

Köszike!!

yogibear Creative Commons License 2002.01.25 0 0 373
Keresőket nem használsz a neten? Van egy csomó. Beirod a megfelelő mezőbe, hogy abit és kidob egy csomó cimet. Pl. google.com. Hidd el nem nehéz. Az abit cime egyébként: www.abit.com.tw
De mint irtam, most nem megy a letöltési oldal.
Előzmény: csg78 (372)
csg78 Creative Commons License 2002.01.25 0 0 372
Leírnád a pontos címét?
www.abit.com ill. abit.net - tel próbálkoztam
eredménytelenül 6de lehet , hogy csak vakon?:-)) /
kössz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!