Keresés

Részletes keresés

KaLandOr Creative Commons License 2002.02.04 0 0 435
Kérdésem: telepitettm com 21 modemet. Csak a win2000 alatt fut. ME-nél a modemet inditáskor felszivja de a gyári usb drver inditásakok folyamatosan lefagy (kb.1000x). Töltötten honlapról uj drivert ua. Köszöntem előőrre is a segitséget!
WinFan Creative Commons License 2002.02.04 0 0 434
Hali!
Win98 régebbi oprencer, melyhez a Microsoft megszűnteti a supportot.
Általánosságban elmondható, hogy stabil.
A WinME újabb verzió, gyorsabb bootolás jellemzi. Beépített rendszervisszaállítójának hála a rendszer hibás elállításai visszavonhatóak. Ugyan ez szolgáltatás hátránya kis sebességcsökkenés és plusz merevlemez helyfoglalás.
A WinME érdekessége, hogy egyes gépeken tökéletesen működik, míg más gépeken egyszerűen katasztrófa. Ezen visszássága miatt elmondható, hogy sokak szerint pocsék.
(Én azon kevesek közé tartozom, akinek soha semmi baja nem volt a ME-vel)
Előzmény: Bandri (429)
e-papi Creative Commons License 2002.02.03 0 0 433
Te melyik bolygóról jöttél?
Előzmény: tihanyi.tamas (430)
F14A Tomcat Creative Commons License 2002.02.03 0 0 432
Nyilván nincs telepitve. Angol az oprendszerem, úgyhogy nem biztos, hogy jól forditom, de ugyanott (tehát hálózatok) Add(hozzáadás)-> Services(szolgáltatások)-> Add(hozzáadás)-> File and Printer Sharing for Microsoft Networks (fájl és nyomtatómegosztás a Microsoft hálózathoz)
Utána már illik lennie ilyen szolgáltatásnak.
Előzmény: papa5353 (431)
papa5353 Creative Commons License 2002.02.03 0 0 431
A fájl és nyomtató megosztáshoz a Hálózat párbeszéd ablakban kellene a Fájl és nyomtatómegosztás gombra kattintanom a Windows kézikönyv szerint.
Igenám, de ott ilyen nevű gomb nincs is!
WinMe op. rendszerről van szó.

Hogy lehetne oda varázsolni azt a nyomoronc gombot?

tihanyi.tamas Creative Commons License 2002.02.03 0 0 430
mi az a win 98?
és mi az a win me?
Előzmény: Bandri (429)
Bandri Creative Commons License 2002.02.03 0 0 429
Tudja valaki, mi a különbség a Win98 és a WinME között?
thuram Creative Commons License 2002.02.03 0 0 428
Sziasztok!

Hogyan lehet azt megtenni,hogy egy gépről a másik gépen futassam az ott lévő programot pl.ha a másik gépen elinditom a winampját akkor ne az én gépemen jelenjen meg hanem ott.
És mégegy kérdés lehet ,valahogy a winampnak parancssorból hangerőt definiálni(a skint sikerül)?

amaz Creative Commons License 2002.02.03 0 0 427
T Topiklakók, HELP
Két Windows 98 SE gép közt szeretném megosztani az USB ADSL modemem biztosította internet elérést LAN segítségével.
Ez utóbbi él és műxik de az internet megosztás kifogott rajtam.
Ha vki mailben megtisztelne egy érthető varázsszavak nélküli leírással megköszönöm.
(nem az a süket aki nem tudja hanem aki nem kérdezi meg attól aki érti)
WinFan Creative Commons License 2002.02.03 0 0 426
Hali!
Az axelero.hu alapból SSL, azaz titkosított. Úgy látszik, ezt a 2 gép közvetlenül nem bírja egymásközt fentartani.
Előzmény: jz1 (421)
jz1 Creative Commons License 2002.02.03 0 0 425
Próbáltam már jópárat, WinProxy, WinGate, Avirt Gateway. A sok szempontnak (http,ftp,irc,e-mail,battle.net,Kaaza stb.) leginkább az Avirt Gateway 4.2 felelt meg, de ehhez meg a talált serialnumber nem jó, csak demoban megy, szétkapcsol. Az XP share minden egyébben megfelelne, ha letölthető lenne minden weblap.

Várok még ötleteket.
jz

Előzmény: F14A Tomcat (423)
thuram Creative Commons License 2002.02.03 0 0 424
Sziasztok!

már windows98 problémák-ban kérdeztem ,hogy hogyan lehet az Adobe acrobat(nem reader!) 5.0-val elmenteni ugy a szerkesztett pdf-et ,hogy több lapot egyre?(Egyébként kicsit több kérdésem is lenne,akinek van ideje legyen szives néze meg,kiváncsi vagyok minden (épelméjü)megoldásra..)

F14A Tomcat Creative Commons License 2002.02.02 0 0 423
Próbáld talán proxyval, hátha úgy jó.
Előzmény: jz1 (421)
Arnyeklovas Creative Commons License 2002.02.02 0 0 422
Ez jó!!!
Én is ezt jól beszedtem vmikor. Azt kell csinálni, hogy a registryben megkeresed a lapot és onnan is kinyomod... :-)
Ha megvan az oldal cime, és nem szégyelled, tedd ki ide, jó eltanulni a módszert és óvakodni tőle....
Start menu/Run: regedit, itt keress ra a weboldal cimere es torold ezeket a bejegyzéseket.
Előzmény: kidman (389)
jz1 Creative Commons License 2002.02.02 0 0 421
Hali!

Köv. a problémám:
ADSL megosztása két gép között, a host XP, a kliens WIN98 SE. Alapjaiban működik a dolog, a kliens gépen azonban egyes lapok nem tölthetőek le, pl. axelero.hu sem. Ha ez a gép direktben csatlakozik, akkor megy -> nem a kliens oldalán van a hiba. Cookie-k táján sejtem a problémát, de az XP-ben nem tudtam megoldani semmilyen beállítással.

Köszönettel vennék minden ötletet.

jz

Gozo Creative Commons License 2002.02.02 0 0 420
Jöhet.Köszi!
Előzmény: AmneZia (417)
yogibear Creative Commons License 2002.02.01 0 0 419
Köszi a választ, megnyugtattál. Próba ma este lesz.
Előzmény: Törölt nick (418)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.01 0 0 418
Yogibear, ne aggódj amiatt, fog működni. A Windowsok szerintem annyiban piszkálnak bele az MBR-be, mintha kiadnál egy fdisk /mbr parancsot (MBR felülírása standard DOS boot-recorddal). Látszólag ugyanazt csinálják a telepítők. Az MBR a partíciótól független, pontosabban az MBR egy kis partíció. Bár köztudomásúan 4 db primary partíció lehet egy lemezen, tulajdonképpen az ötödiknek fogható fel az MBR (ami a legelső).

A image pedig a rendszerpartícióról készül és tartalmazza a partíció-bootsectort, meg mindent, ami kell a rendszer indulásához. Úgyhogy a kérdéses partíciódra akár XP/ntfs image-ből is tehetsz vissza rendszert.

Annyi lesz, hogy a Windowsok első induláskor észreveszik, hogy valami változás történt az MBR-ben, ilyenkor szokta kiírni, hogy az eszközök telepítése sikerült (meghajtók) és újraindítást kér, ami ráér később is.

Amikor a win2k/XP-re telepítenek win98/ME-t és lehal az előző rendszer, az egy más téma.

Előzmény: yogibear (408)
AmneZia Creative Commons License 2002.02.01 0 0 417
Gozo: ha csinálsz egy olyan html filét ami script vagy flash anim alapján mutatja az időt, és ezt már ki lehet rakni a Win98 vagy újabb rendszerekbe mert ezek már támogatját a html/htm background-ot. Ha kell egy ilyen html (flash-es) akkor szólj és küldöm.
Előzmény: Gozo (413)
F14A Tomcat Creative Commons License 2002.02.01 0 0 416
Sehogy. Az óra egy alkalmazás, a háttér meg egy bitmap file.
Előzmény: Gozo (413)
gamorra Creative Commons License 2002.02.01 0 0 415
Rájöttem,
hibás volt a file.

Kibővitem a kérdést:
Hogyan lehet a mecsinálni, hogy ha az 1. számú proxy nem elérhető akkor a 2. számú proxin menjen ki.

Ugyanitt ,kell leirni, de hogy??
Gamorra

Előzmény: gamorra (414)
gamorra Creative Commons License 2002.02.01 0 0 414
Üdv!

A IE-t szeretném beállítani automatikus konfigurálással.
Létre is hoztam a .PAC filet, de az IE nem hasznája. Pedig beállítottam, az konfigurációs file használatára.
Mit kell még csinálnom hogy működjön?

Gamorra

Gozo Creative Commons License 2002.02.01 0 0 413
Nincs ötletetek,hogyan lehetne az órát kirakni nagy méretben háttér tapétának?
Big Blaster Creative Commons License 2002.02.01 0 0 412
Szevasztok!

Windows 2000 terminál szerverrel kapcsolatos problémám van. Hátha valaki tud valamilyen megoldást.
Az a gond, hogy öt liszenszünk van, de néhány gép amelyről korábban csatlakoztunk a szerverre, újra lett installálva. Ezek után nem lehet belépni a terminál szerverre ezekről a gépekről. Mit lehet ilyenkor csinálni?

e-papi Creative Commons License 2002.01.31 0 0 411
Thx!
Előzmény: ZsOci (410)
ZsOci Creative Commons License 2002.01.31 0 0 410
Hali!

Start menu - Futtatas - es beirod, hogy regedit.
Itt mar tudsz kutakodni.

A registry egy reszenek mentese:
pl ha HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AeDebug kulcson allsz (az AeDebug mappa nyitva van), akkor a rendszerleiro adatbazis
menupontjaban valaszd a rendszerleiro adatbazis exportalasa lehetoseget, itt megadod a helyet, ahova menteni akarod.
Ha valami nem jol mukodne a registry modositasa soran (torles, egyeb varazslatok), akkor erre a .reg filera duplan kattintva vissza tudod allitani a registry ezen reszet.

Udv.: ZsOci

Előzmény: e-papi (409)
e-papi Creative Commons License 2002.01.31 0 0 409
És ez a HKEY_LOCAL_MACHINE merre keresendő?
Előzmény: ZsOci (407)
yogibear Creative Commons License 2002.01.31 0 0 408
Hali! Nekem is lenne egy kérdésem:
Van egy feltelepitett Winme-m, amelyről Driveimage-vel elkészült egy particiómentés. A kérdésem az lenne, hogy ha letörlöm az Me-t és felteszek egy W98SE-t, majd azt is lementem a Driveimage-vel, akkor később az Me visszatehető-e, vagy a telepitéskor a W98 belepiszkál pl. az Mbr-be és utána az Me nem fog menni.
ZsOci Creative Commons License 2002.01.31 0 0 407
Hali!

Esetleg ezt megprobalhatod:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AeDebug
Debugger kulcs erteket (drwtsn32 -p %ld -e %ld -g vagy valami ilyesmi) szedd ki, hogy ha ez nem megy, akkor probalkozz a Debugger kulcs torlesevel.

Elotte azert mentsd le a registry ezen reszet.

Udv.: ZsOci

Előzmény: Repiv_ (404)
sip pista Creative Commons License 2002.01.31 0 0 406
van egy drwtsn32.exe, azzal lehet valamennyire konfigolni rajta, plö kikapcsolni a visual notificationt ...
Előzmény: Repiv_ (404)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!