Keresés

Részletes keresés

PinkiMilki Creative Commons License 2002.03.23 0 0 528
Üdv Guruk!
Óriási gondom van segitsetek!Win 98 fut a gépemen és tegnap le kellett cserélnem a nyomtatómat egy újra mert a régi meghalt.A gondom az hogy az új nyomtató egy HP 845c,kizárólag usb csatlakozással.A munkámhoz viszont használok két DOS-os progit ami viszont mindenáron lpt-re akar nyomtatni/a régi nyomtataó lpt1-en volt/.Sajna ezek régebbi dos programok ugyhogy nincs alapbol usb állítási lehetőségük.Érdekelne hogy mi a módja annak hogy ezekkel továbbra is lehessen dolgozni?A dos programokat kell továbbfejleszteni hogy tudjon usbn keresztül nyomtatni vagy esetleg tudtok-e olyan programot ami ezt megolja/ugy értve hogy esetleg létezik e olyan program ami magát lpt portként láttatja a dos programmal és a nyomtatási feladatot átirányítja az usb csatlakozáson lévő nyomtatóra
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.23 0 0 527
Na igen, kézenfekvő, a RegClean által készített undo.reg fájlt notepad-del megnyitva látható, hogy miket törölt a registry-ből.
WinFan Creative Commons License 2002.03.23 0 0 526
Hali!

www.tucows.com
www.cnet.com
Ennél a kett?nél írd be a keres?be hogy regcleaner vagy registry cleaner.
A regcleaner-b?l mint alant említettem van Microsoft verzió, ami azért megbízható.

rali: A legtöbb önmagát regcleanernek hívó program nem csinál mást, mint megnézi, hogy az adatbázisban található kulcsok még él? programokhoz kapcsolódnak e. Ha nem, felajánlja a törlésüket, de backup lehet?séget biztosítanak.
Azonkivül hidd el, hogy sokkal jobb egy ilyen programot használni, mint az általad említett format c:-vel élni.

Előzmény: strómann (524)
rali Creative Commons License 2002.03.22 0 0 525
És tudod fejből,mit akarsz kiszedni a registryből?Nagyon érzékeny dolog a registry,inkább ne piszkáld.Meg azok a progik is kétes megbízhatóságúak.
Előzmény: strómann (524)
strómann Creative Commons License 2002.03.22 0 0 524
Hello!

Mindjárt megnézem azt a registry buheráló programot, azért ha tudsz konkrét helyet ahol van, akkor írj!

Ha nem szedi le akkor úgyhagyom az egészet ahogy van.Végülis nekem semmi közöm az egészhez. :-))

Előzmény: WinFan (518)
ZsugaBubus Creative Commons License 2002.03.22 0 0 523
Leosztott adsl van itthon, es az a gep, amelyik kapja a halot, nem tud pop3-zni, timeoutol, de kuldeni siman tud!
Erre tud vki megoldast???
rali Creative Commons License 2002.03.22 0 0 522
Amennyire én tudom,bedugnak egy flopit,az meg elindul és kilistáz mindent ami volt vagy van a vinyón.A KovA tzimbora mondta a BSA topicban-még régebben.Azt is mondta,hogy ez Németországban letölthető az ottani BSA honlapról,de nem működik magyar vagy angol Winnel együtt.
Előzmény: WinFan (518)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.22 0 0 521
"???
ha "fizikailag" ragad be, a tappantyúzatot kéne cserélni... "szoftveres" beragadást még nem láttam"

Vezérlőpult, Kisegítő lehetőségek:

Beragadó billentyűk használata

(Mozgáskorlátozottak számára, egy kézzel való gépeléshez.)

Előzmény: sip pista (516)
sip pista Creative Commons License 2002.03.22 0 0 520
:-))
hány nap van még hátra a razziáig -- annyuk p&@#&@&#@t, aztat
Előzmény: WinFan (519)
WinFan Creative Commons License 2002.03.22 0 0 519
Hali!

Elméletileg nem. Itt a BSA most fog majd tartani razziát, s egy hónap időt adott arra, hogy mindenki rendezze a szoftverei jogszerűségét, azaz ha nem legális, uninstall. Ekkor már nem büntetnek meg, regbejegyzés ide vagy oda.

Amúgy jó reklámjuk van. A helyi napilapban minden nap ki van írva, hány nap van még hátra a razziáig, s a bilincs minden nap beljebb csukódik a képen.
Ha sok pénzem lenne, én is feladnák egy hírdetést:
Mutasson fityiszt a BSA-nak! Válassza a legköltséghatékonyabb megoldást, ami valaha is létezett: Operációsrendszer és irodai programok akár ingyen! -És itt bilincs helyett egy pingvin lenne, a SuSE-s kaméleonnal, a Mandrake-es kalappal, stb.
Tudom, álmodik a nyomor.

Előzmény: sip pista (517)
WinFan Creative Commons License 2002.03.22 0 0 518
Hali!

Dehogy kell legyalulni!
Azért egy belógó ág miatt ne kelljen már kivágni az egész erdőt!
Kell egy registry buheráló program (ilyet a Microsoft is csinált, s ingyenes), s kész.
A szoftverbázisokon is található ingyenes vagy próbaverziós regpuculó.

Előzmény: rali (510)
sip pista Creative Commons License 2002.03.22 0 0 517
a leszedtem az uninstallt jelent, vagy csak törölted a könyvtárt, ahol volt? bár nem nagy különbség, az uninst is benn szokott hagyni ezt-azt a registryben. ha korrektül akarod leszedni, a telepítéskor ajánlatos valami registry/file változást követő progit használni, plö InCtrl5. egyébként csak a vinyó analizálásával találnának valamit, azt meg úgysem csinálják
?? az is bűn, ha fölraksz egy cuccot aztán leszeded??
Előzmény: strómann (509)
sip pista Creative Commons License 2002.03.22 0 0 516
???
ha "fizikailag" ragad be, a tappantyúzatot kéne cserélni... "szoftveres" beragadást még nem láttam
Előzmény: Champace (505)
pingo Creative Commons License 2002.03.22 0 0 515
Kösz még egyszer, vagyis az előző tipped aztán nyomra vezetett. Emlékszem, ezzel már szórakoztam régebben is, akkor is kissé nehezen ment a dolog.
Előzmény: Törpcy (514)
Törpcy Creative Commons License 2002.03.22 0 0 514
Igazad van, valamit félreértelmeztem. De, próbáld meg ezt (IE ha nyitva van):
Eszközök -> Internetbeállítások... -> Speciális -> (gördítsd lefelé, és keress olyat, h. :) Személyre szabott Kedvencek menü engedélyezése

Szerintem ez már jó lesz.

Előzmény: pingo (513)
pingo Creative Commons License 2002.03.22 0 0 513
Kösz a tippet, de sajnos ez csak a Start menüben kapcsolgatja ki/be a Kedvencek megjelenítését. Nekem a Kedvencek menü tartalmával vannak gondjaim az Intézőben és az IE-ben, azt szeretném, ha megint mindent láthatnék, nem csak az utoljára használt néhányat.
Előzmény: Törpcy (512)
Törpcy Creative Commons License 2002.03.21 0 0 512
Start -> Beállítások -> Tálca és Start menü... -> Speciális
Az ablak alsó harmadában pipálható lehetőségek vannak.
"Kedvencek megjelenítése" - ez legyen bepippantva.
Előzmény: pingo (511)
pingo Creative Commons License 2002.03.21 0 0 511
Nem tudjátok, hol lehet azt beállítani, hogy a Kedvencek menü teljes tartalma látszódjon az Explorerben és az Internet Explorerben, ne csak a legutoljára használt url-ek parancsikonjai? (Windows 2000 + IE5, az Office 2000 ki van kapcsolva ez a feature.)
Kösz
rali Creative Commons License 2002.03.21 0 0 510
Sajna,le kell gyalulnod.
Előzmény: strómann (509)
strómann Creative Commons License 2002.03.21 0 0 509
Sziasztok!

Segitsetek ha tudtok. Az egyetem gépére feltettem egypár programot amiket most leszedtem, mert úgy hallottam ellenőrzés lesz (szoftverrendőrség, vagy mi a szösz).Egy haverom azt mondta, hogy elő tudják azt is keresni, hogyha valami rajta volt a gépen de már leszedték.
Ha ez így van, nem tudtok valami megoldást rá, hogy eltüntessem a nyomát, de ne kelljen legyalulnom a windows-t ?

kösz

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.21 0 0 508
bootsect.dos
Előzmény: Törölt nick (507)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.21 0 0 507
Win2k CD-vel kellene bootolni, javítókonzol:

fixboot

Ez a sys-nek megfelelő NT/2k/XP parancs.

bootcfg

Ez a parancs a boot.ini újraépítésére használatos.

Win98 bootolása a bootsect.dat fájlon keresztül történik, legalábbis ilyenkor, ntldr/boot.ini használata esetén.

Előzmény: Repiv_ (504)
rali Creative Commons License 2002.03.21 0 0 506
Nem vagyok biztos benne,de a kisegítő lehetőségeknél keress.
Előzmény: Champace (505)
Champace Creative Commons License 2002.03.21 0 0 505
mondjátok meg légyszíves, hogy lehet kikapcsolni, ha beragad az "alt" billentyű és minden gombot alttal együtt lenyomottnak hisz

köszi!

Repiv_ Creative Commons License 2002.03.19 0 0 504
hali

problémám a következő:
van win98SE -em és win 2000 -em eddig tökéletesen futott a kettő egymás melett a win2k boot managerével, de egyszercsak lefagyott a win98 (milyen meglepő) és resetelnem kelett erre eltünt a boot.ini ami aszem megadja a win2k bootmanagerének hogy mijen oprendszerek vannak és hogy honnan bootolnak. Most sikerült odáig visszalépenem hogy sys-t meg fdisk/mbr-t csináltam win98-al ugyhogy az megy. De hogy tudom viszahozni a win2k-t is illetve azt hogy tudjak választani a bootolásnál??????????
lehet hogy az elég ha irok egy boot.ini-t? mert ugye a win2k-val nemtom hogy lehet ujra létrehozni.....

ha valakai tudja irja meg kösz előre is!!!

byez
Repiv

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.15 0 0 503
Van egy apró problémám:
A rtsp://media.irisz.hu/hu/hu1.rm címen van egy real video. Ezt szeretném lementeni, de nem lehet, mert egyből a realplayert nyitja meg. Nem lehetne valahogyan levarázsolni a szerverről?
F14A Tomcat Creative Commons License 2002.03.14 0 0 502
"de per pillanat nem ugrik be az a pont az installban, amikor el kell sütni ezt a poént."

Mindjárt a legelején található. Nem emléxem rá egészen pontosan, de az SCSI csatolókat firtató kérdésre (talán F6-ot kell hozzá nyomni?), lehet beadni a drivert tartalmazó lemezt.

Előzmény: tomy42 (501)
tomy42 Creative Commons License 2002.03.14 0 0 501
Üdv!

Nem valószínű, mert az ATA cuccosokat nem buheráltam manuálisan sem a BIOS-ban, sem az ATA vezérlőben. Automatikusan ismerte fel (és felismerte jól), úgyhogy én abból indulok ki -lehet persze, hogy naivan- hogy saját magának jól állítja be (nem állítja 133-ra ha csak 100-at tud).

Az installálási anomália egyébként már kezd tisztulni. Találtam olyan emberkét, aki már küzdött hasonló problémával. Ő azon a véleményen van, hogy az alaplap gyártója nem azért adta floppyn is ide az ATA drivert (no mert egyébként CD-n is mellékelte a többi driverrel egyetemben), mert nem tudott mit kezdeni a raktáron lévő floppy készletével, hanem ennek kifejezett célja volt. Nevezetesen, hogy a win2000 és xp mivel nem ismeri fel install közben, így ezzel a floppyval kell megtámogatni a folyamtot, és akkor nincs gond.

(zárójelben megjegyzem /láthatóan/, hogy én ezt az asszem HPT370 ata drivert meglehetősen elterjedtnek tartottam, a VP6 sem mai gyerek, nem értem, hogy miért nem tudja pl. az xp - persze lehet hogy tévedek, nem sok ata eszközzel találkoztam eddig, de az mind hpt370 volt)

Nos, mivel most egy munkám közepén vagyok, és ezek az események amúgy is hátráltattak 3 napot, egyelőre nem állok neki szétszedni az egészet, hogy ezt leellenőrizhessem. Mellesleg erőltetem az agyam, de per pillanat nem ugrik be az a pont az installban, amikor el kell sütni ezt a poént. Ha jól emléxem ilyen kérdést nem kaptam kedves microsofttól az install alatt.

Előzmény: WinFan (500)
WinFan Creative Commons License 2002.03.13 0 0 500
Hali!

Nem lehet, hogy rossz ATA-módot választottál? Ha pl. a Windowsban rosszat állítottál be, akkor a vinyóra érdekes módon íródnak az adatok (ATA133 helyett csak 100-at tud a vinyó, de nálad mégis 133-al próbál kommunikálni)

Előzmény: tomy42 (496)
e-papi Creative Commons License 2002.03.12 0 0 499
Magyarországról netezel?
Sajnos a tar.hu külföldről teljesen elérhetetlen, ha csak ezzel van problémád, akkor a hiba nem az ön készülékében van!
Előzmény: 4p (498)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!