Keresés

Részletes keresés

rali Creative Commons License 2002.05.08 0 0 755
Nem hullámtáblás a szintetizátora-nem tud többet.
Előzmény: WinFan (754)
WinFan Creative Commons License 2002.05.08 0 0 754
Hali!

Keress hozzá a tiédnél frissebb drivert.

Előzmény: suto (752)
rali Creative Commons License 2002.05.08 0 0 753
Semmit-régi a kártya,nem bírja.
Előzmény: suto (752)
suto Creative Commons License 2002.05.08 0 0 752
Sziasztok!

A köv. problémám lenne:

Win98 Lite, Media Player 6.4 v. 7.1, régi ISA-s Vibra 16 hangkártya. Ha lejátszok egy AVI filmet, a hang kb olyan, mintha szokol rádión hallgatnám. Ha közben átkattintok egy másik audio alkalmazás ablakára, akkor szépen kitisztul a hang. Ez mitől lehet, és mit lehetne vele tenni?

M.

mp3lamer Creative Commons License 2002.05.07 0 0 751
Kérésedre és mások számára is itt a megfejtés:
Remélem nem csesztem el :))
Előzmény: rali (750)
rali Creative Commons License 2002.05.06 0 0 750
A megoldást is beírhattad volna...Hátha mást is érdekel...
Előzmény: mp3lamer (749)
mp3lamer Creative Commons License 2002.05.06 0 0 749
Megoldottam a dolgot! Kérdés törölve!
Előzmény: mp3lamer (740)
discors Creative Commons License 2002.05.06 0 0 748
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem W2000-XP-vel kapcsolatban. Miért nem hajlandók a fenti oprendszerek automatikusan lekapcsolni a gépet? Telepítve van egy 98, egy W2000 és egy XP a gépre, a 98 lekapcsol W2000-XP nem. Alaplap függő lenne a dolog, mert van olyan gép amit kapásból lelő.. Bios-t is frissítettem, hátha megoldódik a probléma, de nem.... Van valami megoldás? (Bocs, ha volt már erről szó az előzőekben, de nincs időm visszaolvasgatni...)

Elöre is köszi!

rali Creative Commons License 2002.05.05 0 0 747
Nem tudok segíteni-nem láttam még xp-t.
Előzmény: brat (745)
rali Creative Commons License 2002.05.05 0 0 746
Nem megy nekem se a 3d-csak win 98-cal.

16 megásnál ksebbet nem érdemes venni.

Előzmény: szilva (744)
brat Creative Commons License 2002.05.05 0 0 745
Sziasztok!!

Tudnátok segíteni abban, hogy az XP-nél mitől lehet az, hogy ahogy bejelentkezek a felh.nevemmel 4 másodpercenként az asztal ikonjai mind eltűnnek kb. 2 másodpercre, aztan vissza. És így újból és újból.

Tudnátok segíteni, hogy hogyan háríthatnám el(remélve azt, hogy nem XP install.) :)))))))

Köszönettel
Brat

szilva Creative Commons License 2002.05.05 0 0 744
Esetleg valami más kártyával megy w2k alatt a "3d acc."? Mi az a leggagyibb 3d kártya, amit meg lehet venni, és amivel menni fog?
Előzmény: rali (743)
rali Creative Commons License 2002.05.05 0 0 743
Ezt nem tudom,de engem is nagyon érdekel.
Előzmény: szilva (742)
szilva Creative Commons License 2002.05.05 0 0 742
Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem:
Van egy PCI-os Diamond Viper 330-as kártyám. Ha win98 alatt feltelepítem és felteszem a directx8-at, akkor van 3d gyorsítás, ugyanez win2k alatt (a gyári driverrel), szintén directx8-cal nem megy. (A dxdiag "display" fülén "direct3d acceleration: not available")

Mi a teendő, mit csináltam rosszul?

szilva

WinUser Creative Commons License 2002.05.05 0 0 741
Sziasztok!

Win2000 alatt minden 5-10 rendszerindítás után a desktop-on levô összes ikont balra rendezi (mintha az auto-arrange be lenne kapcsolva). Nincs valakinek valami ötlete, miért teszi? Elég idegesítô...
Elôre is köszi.

mp3lamer Creative Commons License 2002.05.05 0 0 740
Sziasztok!
Fent volt a gépemen a Norton Antivirus most töröltem! De amikor be akarom kapcsolni a gépet, kiírja hogy a rendszerleíró adatbázis vagy a SYSTEM.INI keresi ezt a fájlt : C:\PROGRA~1\SYMANTEC\SYMENT.386 Azt kéri a windows, hogy állítsam helyre a fájlt, vagy töröljem azt is ami rá hivatkozik.
Merre van az ami hivatkozik rá? Hol tudom törölni teljesen?
Válaszokat köszi!
Pyramyd Creative Commons License 2002.05.03 0 0 739
Thnx!

Körülnézek...

Előzmény: WinFan (738)
WinFan Creative Commons License 2002.04.30 0 0 738
Hali!

Ha fel akar menni a netre, meg kellene nézni (vagy éppendéggel kinyomozni) melyik alkalmazás is akar kapcsolódni. Mert lehet az ok egy ártalmatlan update, egy levelezőprogi, stb.
Kiderítéséhez jó lehet egy tűzfal (ha nem pont ő maga akar kimenni, mint a Tiny alaéprtelmezés szerint:) ), egy jó taskmanager, stb.

Előzmény: Pyramyd (737)
Pyramyd Creative Commons License 2002.04.30 0 0 737
Sziasztok!

Remélem tud nekem valamejőtök segíteni...
(A Microsoft support nem tudott!!!)

Szal:

Win98 SE, ISDN modemes csatlakozással, internet kapcsolat megosztás van 5 gépen, 192 -es belső hálóval...
Ez így rendben is lenne, ha a host gép bekapcsolásakor automatikusan nem csatlakozna, a netre, illetve, hiába "lövi" le az ember, kb. 15-30 percenként újból megteszi.
Ráadásként be van szögelve, az is hogy 3 perc üresjárat után bontsa a kapcsolatot, de ez sem müxik.
Emilezés esetén a csak a host gépről müxik a lekérdezés utáni automatikus bontás.

Van valami ötletetek, hogy mit kellene megpiszkálni?

Üdvi: Pyramyd

mr_ricsi Creative Commons License 2002.04.30 0 0 736
E-papi:
Remélem, még nem késtem el, de WinFan hozzászólása tartalmaz néhány hibát:
1, Valóban jó mind a Windowsos, mind a Dosos bootfloppy, de az eszközmeghajtók NEM TÖLTŐDHETNEK BE, azaz az IO.SYS, MSDOS.SYS és COMMAND.COM kivételével mindent törölj le! (Az átíró progi és az új bios -természetesen- kell rá.)
Ha a config.sys is lefut (pl. egy w98 bootfloppynál), az a bios teljes meghibásodását okozhatja!

2, A bios beállítási adatai nem vesznek el, mivel azok a CMOS-ban, vagy a BIOS nem átírt részén vannak eltárolva. (Ha szándékosan törölni akarod a CMOSt, akkor a /cc paraméterrel kell az awdflash.exe-t indítani.)

3, Frissítés után nem "reboot", hanem "kikapcs-bekapcs". (De ez már csak apróság.)

Előzmény: e-papi (735)
e-papi Creative Commons License 2002.04.29 0 0 735
Háááát, ha a fogalmazásgátlót csak a hozzászólásod után vennéd be, könnyebb lenne! :o))
Előzmény: pontosragacs (733)
WinFan Creative Commons License 2002.04.29 0 0 734
Hali!

Elindítod az IE-t, majd Eszközök:-Internetbeállítások...-Előzmények törlése
Itt törölheted, vagy éppenséggel beállíthatod, hogy 0 napig visszamenőleg őrízze meg:)

Előzmény: Apus (730)
pontosragacs Creative Commons License 2002.04.29 0 0 733
Hali Mindenki!
1. probléma: HP DJ710C nyomtató nem nyomtat hálózatosan, meg van osztva rendesen működik, de ha egy másik gépről küldök rá nyomtatást akkor a nyomtatást törölték üzenet. Win98 munkaállomáso, WinNT Server a nyomtató Win98-on van.

2.probléma: valimt tettem de nem jövök rá mit :) szóval IE nem jönnek le a java-s dolgok, nyomógombok, kérdőívek, pl.: 777sms, chat.hu remélem, a gombok, ill. alkalmazások helyén csak egy képkeret van (IE6 ill. IE5 alatt is ezt csinálta)

nem gondoltam, hogy ennyire nem értek hozzá :)

Köszi MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET !!!!

sip pista Creative Commons License 2002.04.29 0 0 732
tessék: hajrá fijúk!!!!!
te meg oprencert, nyelvet nem írtál. az enyém pl itt van:
D:\WINNT\Profiles\peter\History
Előzmény: Apus (731)
Apus Creative Commons License 2002.04.29 0 0 731
Miért nem írtok valami bíztatót...?
Apus Creative Commons License 2002.04.29 0 0 730
Hello Mindenkinek!

Újabb kérdéssel szeretnékm traktálni a hozzáértőket!
Korábban már betekintést nyertem a Internet Explorer történelmi áttekintésének szerkesztésébe a regedit-ben. A következő kérdésem is eme nagyszerű programhoz kapcsolódik:
Amikor CTRL+H parancsot adom, megnyílik ugye a történelmi szakasz :). Ebben a fejlécben található egy Keresés címszó, amire ha rákattintok és beírok bármilyen betűt, szinte az összes eddig megtekintett oldalt tartalmazza...
Ezeket hova menti el a gép? Azért kérdezem, mert ezeket csak egyesével lehet kitörölni.
Kérem, ha valaki tud segíteni, tegye meg!
Előre is köszönöm!
ÜDV

e-papi Creative Commons License 2002.04.29 0 0 729
Köszi! Asszem akkor a mostani BIOS setupot papírra vetem, mer fogalmam sincs hogy mi lett változtatva, és mi maradt a default értéken anno!
A boot floppy már bevetésre kész, csak a lelkierőt kell még összegyűjtenem az indításhoz. :o)))
Előzmény: WinFan (728)
WinFan Creative Commons License 2002.04.29 0 0 728
Hali!

rali:
Igen, jó a dos flopi is (a windows-zal készítetett bott flopi is dos-os)

e-papi:
A falshprogram flash program akart lenni:)
Magyarul: ezzel a programmal írod fel a biost.
No most azt írtad, .exe fájl. Ez valózinüleg egy önkicsomagoló fájl, ami tartalmazza az íróprogramat s az új biost.
A régi bios kimentését szintén az íróprogrammal lehet kimenteni, van benne ilyen opció (angolul tudók előnyben, bár nem nehéz nélküle is elnavigálni):
A mostani bios beállítások bizony elvesznek, s éppen ezért írtam, hogy default után jöhet a finombeállítás, azaz visszaállítani a régi bios beállításait.

Előzmény: e-papi (727)
e-papi Creative Commons License 2002.04.28 0 0 727
Köszi!
Az alaplap Spacewalker Shuttle AV61 V1.4, már letöltöttem a gyártó honlapjáról a frissítést, egy exe file, amit egy síma DOS-os bootfloppyról kéne indítanom.
A mostani BIOS-t honnan lehet kimenteni? Mi az a falshprogram? (Gondolom flash akart lenni, de azt se nem tom, mi!) :o))
A mostani bios beállítások el fognak veszni? (Jujjj!)
Mit értesz finomhangoláson?
Előzmény: WinFan (725)
rali Creative Commons License 2002.04.28 0 0 726
Dosos floppy is jó?
Előzmény: WinFan (725)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!