Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Bolas Creative Commons License 2000.09.07 0 0 485
Kedves zsombi!
Én nem vagyok Saab tulaj, de ettol függetlenül is feltenném a kérdés:
Mibol gondolod ezt?

Akkor ha továbbvezetném a gondolatmeneted, akkor azt mondhatnánk: hogy mindenki, aki fiatal kora ellenére piros Skoda 120-at vesz, annak vagy bölcsészbeütodése van vagy egyszeruen konzervatív fiatal?

???????

Előzmény: zsombi (484)
zsombi Creative Commons License 2000.09.07 0 0 484
Én egy kicsit más aspektusból közelítenék a Saabhoz. Egyik barátom vett egy 9000-t. Valami vezérigazgató kocsija volt előtte. A cimbi még nincs 30 éves.
Szerintem aki 40 éves kora alatt Saabot vesz (ha kapja az más téma) az vagy nagyon beképzelt, (tudod, aki így húzogatja a nadrágtartóját), vagy nem tud vezetni viszont nagyon szeret.

Vélemény?

h i r d e t é s
lenkeyb Creative Commons License 2000.09.07 0 0 483
Hahóóóó!

Tud valaki Bp-en a Kontor Kft-n kivül megbízható, olcsó autógáz szerelőt?

Bolas Creative Commons License 2000.09.07 0 0 482
rezgrof!

Aquila non captat muscas.
Ad quaedque advolat ultro faucibus augustis, musca proterva perit.

(A sas nem kapdos legyeket. De amikor a légy berepül a sas fenséges szájába, azáltal befejezi életét..)

Te honnan ismered ezt a mondást?
Nekem ez a kedvencem..

fargo Creative Commons License 2000.09.06 0 0 481
Sziasztok SAAB-osok :-)

rezgrof,
hasonló tapasztalatom volt nekem is kb egy hónapja a 6-os úton, ott is a 200+ lóerô mentett meg, egy Astra sikeres seggfejkedése után. Elkezdett elôzni egy teherautót, mikor kb. az elejéhez ért, én is index-ki-balra, sok gáz majd uccu neki, erre az Opelos szépen lelassít, és komótosan befejezi az elôzést. Pedig látta, hogy jövök mögötte, de nem nagyon érdekelte, vajon fel fogok-e kenôdni a szembejövô kamionra.

Persze, amikor lehagytam és duddantani mertem neki, akkor az addigi tökölôs tempóról egybôl a nyomulósra váltott, ott lihegett a seggemben. Ennek is itta meg a levét, mert mikor egy 18 méteres kamiont kezdtem elôzni, akkor is rám tapadt, no én elismételtem a trükkjét, a kamion elejéhez érve kicsit elvettem a gázt, hadd izzadjon. Visszaállni a truck mögé már nem volt ideje, s ahogy meglátta a szembe jövôt, egybôl elkezdett felkapcsolgatni mindenféle lámpákat meg dudákat, nagyon be volt ijedve. Persze biztonságosan beengedtem még, nehogy baj legyen.

Továbbra is ott nyomult mögöttem fél méterre, felkapcsolt reflektorral, és a sofôr meg a macája vörösödô fejjel lengették a középsô ujjukat. Láttam, hogy be sincsenek kötve, úgyhogy egy enyhe pöccintés a fékpedálom leszoktatta ôket a tapadásról, az Astrás akkorát fékezett, hogy a szentségelô nô mellette lefejelte a szélvédôt :-)

Aztán meguntam ôket és elhúztam, nem tudták tartani a lépést. A koronát a hülyeségükre egy útlezárásnál tették fel. Itt felváltva engedték el a forgalmat. Épp nekünk integetett szabadot a tárcsás ember, amikor láttam ám, hogy az Opel az álló sort elôzgetve közeledik. Mire odaért volna, én épp átfértem még, ôt meg le akarta inteni az ôr, akit majdnem elütött, meg is lökte egy kicsit. Azt még láttam, hogy pár feldühödött kreol aszfaltozó munkás a szerszámot eldobva siet a majdnem elgázolt tárcsás ember segítségére, de aztán kikerültek a látóterembôl, így nem tudom a végkifejletet...

Mindenesetre megérdemeltek volna egy kis rugdosást, vagy egy talicska forró aszfaltot az ölükbe.

Előzmény: rezgrof (480)
rezgrof Creative Commons License 2000.09.06 0 0 480
Fijjug,

Nemazért, de engem a minap majd a halálba küldött egy vacsi uj Toyota Celica. azt hitte, hogy autoban ül, pedig az csak egy kocsi. Jó kocsi, de kocsi. Elöttem ment, pattogott folyvást, hogy előzne (M7 Balatonboglárnál) majd egy hosszabb üres résznél kilőtt. Én persze csendesen a 200 lóval negyedgázzal mögötte - semmi izgalom. Félállásnál levette a gázt, és várt amig a szembejövő kamion már egészen közel került, majd beslisszolt a két autó közé, nekem meg maradt a kamion. Ezt a helyzetet ajánlom mindazok figyelmébe, akik persze becsülik a kissebbet, meg az is csak auto meg ilyesmi. Ha nem SAAAAAAB-ban ülök, akkor már sehol sem ülök. Lepadlóztam, felkapartam az aszfaltot, de megúsztam. Ezt követően a Totoyas megtudta, hogy mi a különbség kocsi és auto között - akkor én most agresszív állat vagyok ? Amúgy Ő egyedül ült a kocsiban, mellettem a lányom, apósom, anyósom stb.
Én soha nem kezdeményezek versenyt (a sas nem kapdos legyeket) de nem hagyom, hogy átgyalogoljanak rajtam.
Kinek mi a tapasztalata ?

SAAAAAAAB !!!!!!

Rijswand Creative Commons License 2000.09.05 0 0 479
Vszinüleg drágább, mint egy magánszemély, de felhivhatod a szervizeket amik a Saab Klub oldalán vannak, szokott állni ott egy két eladó Saab.
Előzmény: Törölt nick (478)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.05 0 0 478
Ahoj-ahoj!

Ha már adnak el SAAB-ot, akkor én meg keresek :)
Nyaszal... Köllene egy 900 Turbo, full extrásan (akár Aero), de használatra készen (tehát semmi vám herce nomeg hurca (sajna Rijswand...), meg szervíz, felújítási bigyók).
Ami érdekelne:
évjárat, állapot (kaszni, motor), km szám, meg felszereltség, nomeg az ár... meg még amit kihagytam.

Thx
Thom

Rijswand Creative Commons License 2000.09.05 0 0 477
Ugy néz ki, h. hamarosan hazamegyek, és otthon lesz céges auto+céges benzin.
Akkor meg nem igazán éri meg fenntartani,és van még egy-két Trabim is...
A behozatala pénz és idöigényes, de szivesen eldaom kalandvágyó magyar saab-barátoknak..
Nem szivesen adom el, azt hittem lyól megcsinálom, oszt sokáig lesz egy SAABom.
Node, ez van.Lesz még.
Előzmény: baas (474)
EdeBácsi Creative Commons License 2000.09.05 0 0 476
SAABosok!

Tudja valaki, hogy az én járgányom (1995-ös 900S 2.3i 16v) milyen mértékben
esett áldozatul a GM-s változtatásoknak?
Most végül is miben ülök én tulajdonképpen, SAAB-ban vagy Opel-ben ? :))

Köszi: Ede

lenkeyb Creative Commons License 2000.09.05 0 0 475
Eugen,

Egy robogó is nagyon jól gyorsul 50-ig, de azok mégsem kezdenek ki
a nagyobbal a kigúnyolás után jót hahotázás reményében.
És megint hangsúlyozom, az egész szituláció nem engedte meg, hogy
hagyjam elmenni mellettem. Szerinted az lett volna a helyes, hogy lelassítok, és
mögébújok? - Egy SAAB-bal ???? Na neeeee- A KRESZ szerint biztos, de szerintem te is azt tetted volna, amit én. Külömben én sem nem vagyok híve a lámpától-lámpáig versengéseknek, és mint már említettem is nem akartam én versenyezni, csak normálisan előzni, de hát ha valaki ilyen....! Ami pedig a kis autókat illeti, tudom, hogy vannak nagyon dögösek, és szeretem is őket,
(főleg amelyik jól megy), nem is azzal van a bajom, hanem némelyik tulajdonosával!
Ha úgy érezted, hogy én egy autót is lebecsültem volna a kis ccm miatt, és a LE miatt
akkor bocsi (ezek szerint rosszul fogalmaztam)

Mindenki:

TUDTOK MÁR VALAMIT A KÖVETKEZŐ TALÁLKOZÓ IDŐPONTJÁRÓL???

Előzmény: eugen73 (473)
baas Creative Commons License 2000.09.05 0 0 474
Hi Rijs!

Megtaláltam az autódat az autoscout24.de-n
Szegény.
Miért hagyod el? Tényleg.
Mi baj vele?
Vagy veled?

üdv.
misa

eugen73 Creative Commons License 2000.09.05 0 0 473
Hello Fiuk!

en csak kapkodom a fejem mik tortennek.. hmm.. Lehet hogy en oregedtem meg? De egy tuti, nem nagyon szoktam odalepni a varosban a Saabnak. Mar csak azert sem, mert az en tankom banna. Inkabb a kenyelmet elvezem es mint kivulallo nevetek a balfekeken. Aztan meg ha csattannak a benazas kozben johet a hahota.

Na jo... azert a csikorgo gumik hangjat sem nelkulozheti az ember neha neha.. Erre valo a wartyogo. Akkora virsli gumikkal igazan nem nehez elocsalogatni.. :o) Leszamitva hogy fogyasztasban is toredeke a ket literesnek, leven fele olyan sulyos. De hogy vedjem a kissebb pacisokat is, hidd el egy 40 lovassal is lehet kemenyen nyomulni. (igaz, kerdes hogy meddig)mert meg ideje sincs kihuzatni a motort hogy kifogyjon a szuszbol, maris ott a masik lampa. Vagyis en nem becsulnem le a kissebb motorokat sem. Egyszeruen masra terveztek oket, es igenis van hogy jobban mennek (turbolyuk nekul raadasul).

De minden ellenvelemenyt elfogadok megfelelo indoklassal :-)

Előzmény: lenkeyb (472)
lenkeyb Creative Commons License 2000.09.05 0 0 472
Edebácsi,

Egyébként nekem is az autópálya a kedvencem!

:-))))

Mi vagyunk a leggyorSAABbak !!!!!

Előzmény: EdeBácsi (471)
EdeBácsi Creative Commons License 2000.09.05 0 0 471
Balázs,

ne legyenek kétségeid én sem a k...cs..g f...sz szuzisok pártján állok.
Velem ilyen szemétséget még nem próbáltak csinálni, talán azért
próbáltalak nyugtatni. De Te is nyugtass meg , hogy ezek 2-ben sem
tudnak téged lenyomni!
Nekem többnyire elég a "lóerő ténye" csak ritkán csapok közéjük.
Lámpától lámpáig tartó küzdelmekben nem szivesen vitézkedek.
De azt megígérhetem, hogy ha velem is próbálkozik valamelyik,
az általad említetthez hasonló helyzetben , akkor megismerkedhetnek
az "öreg" 150 darab lovával s 210 "Nyútonméterével"

mindhalálig SAAAAAAAAAB:

Ede

Előzmény: lenkeyb (470)
lenkeyb Creative Commons License 2000.09.04 0 0 470
Edebácsi:

Na az odáig ok, hogy nem foglalkozik velük az ember addig amíg nem
ott tart a dolog, hogy amikor mellete akarok elmenni normálisan ő
megpróbál megszivatni, de ez nem párhuzamos úton történt, hanem
normál szembejövő sávos úton, ahol ha nem figyel az ember akár
szembe is jöhetnek :-) Na ilyenkor aztán már szerintem az egyébként is
nyugodt embernek is feláll a szőr a hátán (mondhatnám Mexikóban ezért már lőnek)
pláne ha 3-szor annyi lóerő van a segge alatt, és talán éppen ezért egy kicsit jó érzés megmutatni az ilyeneknek, hogy nem is annyira vagány, mint amennyire azt ő magát (és az autóját) elképzeli. Remélem ezzel az ilyen emberek egy kicsit belátják, hogy ha mással
nem is, de SAAB-bal és a hasonló kategóriával szemben ne nagyon "JAFFÁZANAK", mert pirulás lesz belőle. :-)))

Üdv,
Balázs

Előzmény: EdeBácsi (469)
EdeBácsi Creative Commons License 2000.09.04 0 0 469
Lenkeyb,

ezek velem is ezt szokták csinálni! Többnyire nem szoktam velük foglalkozni.
Szerintem nem éri meg oktatni azt ilyen idiótákat, úgyse tanulnak belőle.
Kár a benzinért!

Üdv
Edécske

Előzmény: lenkeyb (468)
lenkeyb Creative Commons License 2000.09.04 0 0 468
Na halihó!

Szeretitek a Suzukit? Én ki nem állhatom, amikor valaki büszke az 1000ccm-is
"tucatautójára".
Tegnapi történet:
Öreg SAAB-om "úsztatása" a fincsi magyar aszfalton, kb 50-60Km/h-ás
sebességgel (a jó fogyasztás reményében is).
Forgalomirányító jelzőlámpa sárgára, majd zöldre váltása elöttem "tucatautó"
(4 személlyel) elindulás, nagyon lassan gyorsulás, majd én finoman megelőzni
akarás, ekkor ő gázadás, (gondolom mellette ülő anyósnak büszkélkedés
Kb.1.600.000 Ft-os autó milyen jól gyorsulás), ezzel engem megszivatni akarás,
én 2 sebességfokozatba visszakapcsolás ("magas kuplung, hosszú gáz"),
Suzuki 70-80 km/h-ig jól gyorsulás, majd motorjábol "kraft" kifogyás, én
megelőzés, középső tükrömben Suzuki összemenés, elöttem lámpa
pirosra váltás, nagy fékezés, "tucatautó" mellém gurulás, benne az embernek
szája fülig érés, büszkének levés, ablaklehúzás, majd párbeszéd:
Így szól az ember: -Gratulálok, az én autóm 1000ccm, hát a tiéd? (közben gúnyos mosoly
az arcán)

(Szerintem senki sem szereti, ha fikázzák a SAAB-ját hozzá nem értők, sőt feldühít)

felelem neki: -Az enyém 2000 turbó, és simogattam a gázpedált de legközelebb, ha neked megyek lehet, hogy nekem csak a lökhárítómat kell lesöprögetnem
(gondolatban láttam, ahogy a 1/2 méterrel rövidebb autójának
hátsó lámpa maradványait próbálja a hátsó ülés alól kibányászni)

ember reakciója: nagyot néz, majd a lámpa váltásakor NAGYON LASSAN elindul.

Lehet, hogy nagyképűen hangzott, hogy ezt ide most leírtam, de olyan jól esett megalázni
egy ilyen majmot, és ezt meg akartam osztani olyan emberekkel is, akik tudják mire
képes egy öreg SAAB, ha "kicsúfolják" szegényt.

Hozzáteszem, hogy én szeretek minden fajta autót, bármilyen furcsa még a japánokat is,
(persze a SAAB a favorit)

baas Creative Commons License 2000.09.02 0 0 467
Köszi Axa.
Kérdezek még.
Volt-e már vele valamilyen műszaki porblémád? :)
Télen is cool?
egoaxa Creative Commons License 2000.09.02 0 0 466
Sziasztok!

Tud valaki valamit a DMM-452 rendszamu SAABrol es tulajdonosarol. Ott volt a talin, csak hamar elment es nem tudtam vele erdemben beszelni.

A masodik talalkozo idopontjarol van valami otletek? Az lenne a terv, hogy talalkozo a szokott helyen, es utana mondjuk 11 orakkor elindulnank Dunavarsanyba a SAAB roncsderbisekhez. Ott kaja, duma, SAAB szepsegverseny, stb a Dunaparton. A jovo heten elmegyek felmerni a helyet.
Velemeny?

Rijswand!
Sajnalom az autod. Nem erdemes vele tobbet foglalkoznod? Gondolom koltottel ra eleget...
Mennyire halt meg? Ha eladod SAABot veszel?

EdeBácsi
Udv az elmebetegek kozott! Nez be hozzank: SAAB 900 KLUB

baas
En automata valto manias vagyok. A regi kilencszazasok tudtommal csak az enyemhez hasonlo angol Borg-Warner 3 sebesseges valtoval keszultek. Nem egy versenyauto. Varosban szinte csak kettesig valt, egy kicsit vissza kell venni a gazt es akkor hamarabb 3 ban van. A fogyasztasa 12 liter/100 korul van varosban. Orszaguron lehet 10 ala menni. Ha normalisan kozlekednek akkor lehet hogy lehet ezekbol faradni. En mar hallottam ilyen meseket. En tobbnyire Budapesten kozlekedek, es itt vitathatatlan az automata elonye.

lenkeyb Creative Commons License 2000.09.01 0 0 465
Hello Rijswand!

Biztos emlélszel rám a találkozóról! (Bordó 5 ajtós SAAB, én pedig rövid szőke haj)
Csak egy kérdés, mert látom adod el a gépet.

A felniket külön nem adod el? :-)))))))))))))

Előzmény: Rijswand (461)
lenkeyb Creative Commons License 2000.09.01 0 0 464
Helló BGC!

Én is Castrolt használok (GTX3), meg vagyok vele elégedve, de
úgy hallottam, hogy a Castrol RS ami igazán döfi. (Ez szintetikus, "sok összetevős",és drága)
Egyébként lehet, hogy kipróbálom a Mobl1-et is, arról is
cak jót hallok.

Na hahó

Előzmény: BGC (458)
baas Creative Commons License 2000.09.01 0 0 463
Welcome EdeBácsi!
Please follow us and join to the Saab900Hungary Club now!

The RULES:

1. Never talk about the Club!

2. Never talk about the Club!

3. Never talk about the Club!

:))

www.saab900.ini.hu
or
w3.swi.hu/saab900hu

EdeBácsi Creative Commons License 2000.09.01 0 0 462
T. Urak,(hölgek?),

érdemi hozzászólásra jelenleg nem futja csak annyit szeretnék magamról közölni,
hogy nagy érdeklődéssel olvasom ezt a topic-ot és hogy, idestova 6 hete
magam is egy SA(AAAA)AB boldog tulaja vagyok:

900S 2.3i 16v (nem turbós) / 1995 ( de nagyon állat! )

Szakértő kollégák!
Ez a 95-ös évjárat még igazi SAAB?

Rijswand Creative Commons License 2000.09.01 0 0 461
Baas:
Én elég sokra tartom az autom...:)
Tisztázzunk azért vmit.Az autón német rendszám van, MO-ra csak motor+alvázcsere féllegális ketyerével lehet behozni.
Itt én most 3000 DM ért hirdetem.Ha kell vkinek MO-n, én adok adásvételit, vagy beviszem az országba német rendszámmal, aztán majd későb kijelentem Németoban.
Bár nem tudom h. ez mire lenne jó...

Hétfő éjjel amugy motorcsere is történt rajta a Rácz Mobilnál.Mivel nekem kedden vissza kellet jönnöm, és csütörtökön beálltak a fötengelycsapágyak, a Gáborék szó szerint éjt nappalá téve dolgoztak rajta, igy kedden du be is érkeztem a munkahelyemre.
Igaz ök azt mondták, 130 as utazósebesség ajánlott...de kiválóan birta a 180 - 190 -et is:)
210 nél viszont brummog..:)

Tehát mondom , beadtam a válókeresetet életem nagy szerelme ellen, remélem, egy igazi Saabos fogja megvenni.
Azt hiszem , méltán szólithatnám drágámnak, ha csak az elmult két honapban ráköltött pénzeket nézem..
De lesz még nekem SAABom!!

Előzmény: baas (459)
BGC Creative Commons License 2000.09.01 0 0 460
Nem, nem baas én azokkal nem közösködöm!

BGC

baas Creative Commons License 2000.09.01 0 0 459
Hi BGC!
BillGatesCompany netán????
;)

Rijswand:
Érdekelne,hogy mennyire tartod az autódat.
Az árára gondoltam.
És kb. mennyit eszik a kicsike.

Axa:
Mi a tapasztalatod a 3fokozatú automatával?
És neked Axa mennyit eszik?

free4all

BGC Creative Commons License 2000.09.01 0 0 458
Hi!

Milyen viszkozitású és/vagy típusú olajat használtok? Én a Castrol-t részesítem előnyben ezen belül van valami amit igazán ajánlotok?
Persze télire és nyárra külön külön, mert lassan itt az olajcsere ideje és döntenem kéne!

Törölt nick Creative Commons License 2000.09.01 0 0 457
Nya!

Black ne sí'já... (simi-simi) Én se hittem volna, fél évvel ezelőtt, hogy eccer vöszök egy Saab-ot.

És ne izélj, hogy hamarabb lesz nekem, mint neked, mert megígértem: ha nyerek az 5-ös lottón, kapsz egyet :)

A milliárdosokról meg csak annyit, hogy a fél év nem véletlenül fél év... :( már most megvenném, de hát lové none, banki kölcsönt meg nem szívesen... nincs esetleg valakinek örökbe 1 milája? :) legyen akkó má' kettő, hogy Blacknek is jusson :)

byez

BlackStar Creative Commons License 2000.09.01 0 0 456
Disznóság.
Szóval, a Thom egy krözus. Fujj.
Megtenné velem ezt a szégyent, hogy előbb lesz 900-asa.
Komolyan, mingyá sírva fakadok.
De az legalább jót tesz szomorodott személyiségemnek, hogy Rijswand képein kétszer is rajtavagyok, a már közölten kívül. Az egyiken előbogarászom a csodafegyvereket, a három SAABos dossziét, a másikon pedig valamit magyarázok, már nemtom mit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!