Keresés

Részletes keresés

Berthold Creative Commons License 2002.06.21 0 0 295
Kérdés: érdemes-e napernyőt kivinni? (Azt hallottam, hogy elég húzós összeget jelent naponta a helyszínen bérelni napágyakat ernyővel.)
Ha az alábbiak árára emlékszel, akkor kérlek pötyögd be:

sör
napágy+ernyő
felvágott
helyi bor
szörf - 1 óra
bármilyen tengeri herkentyű - étteremben

Köszi.

Előzmény: ercsibe (293)
bogyó Creative Commons License 2002.06.11 0 0 294
A beautiful nevű meggyes joghurtot ajánlom kipróbálni (köze nincs az itthoniakhoz

Ha nosztalgiád van, itthon is tudsz ám görög jellegű joghurtot csinálni, lásd a Görög konyha c. topikot, ott leírtam. Fagyiból meg van valami mézes-karamellás-diós fajta, annál nincs jobb a világon.

Az infókat köszi.

Előzmény: ercsibe (293)
ercsibe Creative Commons License 2002.06.10 0 0 293
Sziasztok!

Csatlakozom Gmikéhez, annyival, hogy kevésbé kényelmes embereknek Fiat Panda (legalacsonyabb kategória) a Quaestornál 78 euró/2 nap+a gatyád is rámegy a letétre, de kis helyi kölcsönzőnél no letét és csak 47 euró.
A beautiful nevű meggyes joghurtot ajánlom kipróbálni (köze nincs az itthoniakhoz): 1,09 euró, tzatziki 1,9 E, Samaria belépő 3,5 E, Hajójegy Agia Roumeli-souga között 3,5 E, Kissamos-Balos hajójegy 18 E, Kissamos-Chania buszjegy 3,25 E (ezt csak azért mert kár lenne kihagyni, de szervezetten is el lehet oda jutni, Quaestorral 38 E).
Fűszerek Pl Plataniason (hallomásból) 5-6 E, míg a Chaiai piacon 1 E.

Mivel előttem már mindent leírtak, csak ennyi jutott eszembe. Képeslapok 0,3 E, bélyeg 0,6 E; tej 1,9 E; zsömle 0,18 E, naptejek 6-8 E, Magnum-ott magic Illetve a -szerintem legkirályabb algida termék a king cone 1,45 E.
Ha van valami még, ami érdekel, írjatok. Hátha eszembe jut, bár már előttem részletes kistát írtak.
Sziasztok!
Ercsibe

bogyó Creative Commons License 2002.06.04 0 0 292
Ezer hála.

Ezek szerint egy kicsit drágult az élet, bár én szárazföldi árakkal hasonlítottam össze. Na mindegy.

Előzmény: Gmike (291)
Gmike Creative Commons License 2002.06.04 0 0 291
Sziasztok !

Megpróbálok röviden néhány hasznos infót leírni.
árak :
gyros pitában 1.5-1.8 euro
gyros tányéron 5.5 euro körül
suflaki 5.8 euro körül
pizza feltéttől függően 5-8 euro
coca-cola (2dl) 1.2-1.8 euro
friss narancslé 3 euro !!! (rablás)
Bolti árak :
üdítők : 0.5 l coca-cola 0.5-0.65 euro
1.5 liter coca-cola 1.2 euro
narancslé (100%-os): 0.88-1.5 euro /liter
A cretan-fresh narancslének kicsit betyár íze van,de az csak 0.95 euro. A Champion nevű nagyobb méretű supermarket-ban találtunk champion dobozos narancslevet 0.88 -ért, annak jó íze volt.
Felvágottakat érdemes olyan helyen venni, ahol helyben szeletelnek, meg mérgetnek,mert a kicsomagolt cuccokat elég durva áron adják. Pl sajtot szeletelve ilyen méregetős helyen 4.8 euróért vettünk, de kiscomagova kb a duplája lett volna. Ha találtok ilyen helyet, akkor simán tudtok vásárolni itthoni árakon. Sört utálom, így azt nem is vettünk ennek az árát sajna nem tudom.
Benzin olcsóbb mint itthon. Az ólommentes 0.78-0.85 euro. Autóbérlet : Mi jó drágán béreltünk, mert kényelmes emberek vagyunk és az eurotours-os kislányon keresztül béreltünk autót, így amit le lehetett volna alkudni, azt Ő tette zsebre. Citroen Saxo 1.1 klíma 3napra 110 euro. Aki nem ezen a vonalon bérelt az 4 és fél napra kb 100-110 eurót fizetett. 1-2 napra nem éri meg bérelni, mert akkor 40 euró felett jön ki egy napra, 3 naptól már elfogadható a napi átlag.
Motort szintén nem béreltünk, de ha jól emléxem 20 euró környékéről indul, de ez nagyon halovány emlék, mert egyáltalán nem érdekelt a motor bérlet, de nagyon szép mocikat lehetett bérelni.
Sajna szállás árakat szintén nem igen tudok , mert az sem igazán érdekelt bennünket.
Szervezett kirándulások (legalábbis az eurotoursnál) igencsak drágák.
Santorini 98 euro /koponya !!!!
Minden kinti irodánál 70 környékén volt, de akadt 65 környékén is.
A mi csoportunkból akik elmentek santorini-re azok jól megszívták, másfél óráig nem tudott kikötni a hajó, mert nagyok voltak a hullámok, így nagyon kevés idő maradt a szigeten nézelődni.
Röviden ennyi jutott eszembe, kédezzetek, hátha tudok még valami hasznosat.
Üdv :Mike

Vad Creative Commons License 2002.06.04 0 0 290
Továbbá:
motorbérlés, szállás ára, és főleg:
mennyi a sör?
(ja, és mongyuk egy átlag sült tavernában)
jöhetnek fotók is :)
Előzmény: Gmike (288)
bogyó Creative Commons License 2002.06.04 0 0 289
Öntsd bele a topikba, hálásak leszünk. Autóbérlés árak, hogyé aggyák ojróban a giroszt, meg ilyenek.

Köszi.

Előzmény: Gmike (288)
Gmike Creative Commons License 2002.06.04 0 0 288
Sziasztok !

Most jöttünk haza Krétáról. Eurot.... + Travel Service kombináció 2 hét. Ha kell valakinek teljesen friss infó, akkor ne kíméljen.

Üdv : Mike

Vad Creative Commons License 2002.05.28 0 0 287
Episkopiból is van vagy három Krétán, Cipruson személy szerint kettő Episkopiban voltam :))
(mondjuk az nem szívószálat, hanem püspökséget, vagy mit jelent)
Előzmény: ercsibe (286)
ercsibe Creative Commons License 2002.05.28 0 0 286
Köszi a süninfót! :)

Amúgy így már minden tiszta, és had magyarázzam el a kezdeti értetlenségemet.

Az utazási iroda prosijában az áll Kalamakinál, hogy "csendes és barátságos üdülöhely tavernákkal, üzletekkel, CHANIÁTÓL 3KM-RE. Tengerpartja homokos-aprókavicsos, ezért a helybeliek is szívesen járnak ide fürdeni."
Szóval ezért nem értettem miért mondtad, hogy délen hidegebb a víz, mikor mi északon leszünk, és ezért nem találtam a térképen sem, mert északon, Chania környékén kerestem. Persze így, az utolsó hozzászólásod alapján egyből megtaláltam délen, de mi ezek szerint nem oda megyünk, és emiatt ezerrel össze van törve a szívem, mert teljesen belezúgtam a sziklás képeitekbe Kalamakiról. Viszont találtam egy másik weboldalt (http://www.greeka.com/crete/chania/index.htm), amelyen Kalamaki északon szerepel, bár ez csak térkép, no képekkel. Így azt sem tudom hova megyünk, bár valszeg egy agyonzsúfolt túristaparadicsomba. :( Na így találjon meg valaki egy városkát. Attól tartok, hogy így a nyűzsibe sikerül belecsöppenni, és sehol sem lesz egy nyugodt tengerpart. A képek alapján simán mondanám, hogy elmegyünk a másik Kalamakiba is, csak az a bibi, hogy az már messze van. :(((((((

De nagyon köszi a segítséget. :(

Ui: Azt még csak-csak megértem, hogy pl egy csomó stavros van, mert mondjuk észak-görögo. teljesen más mint Kréta. De hogy Krétán belül is 2 Kalamaki? :(((

Vad Creative Commons License 2002.05.28 0 0 285
Ha idegenvezető lennék, rengeteg pénzt keresnék rajtad :))

Az egész Kalamaki- Kamilari dolog közép-délen van, ha a kinagyított térképre még egyszer kattintasz, mindent látni is fogsz, a középsőn, ha jól emléxek. Kalamaki a parton, Kamilari meg durván 2 km-re onnan.
Mellesleg Kalamaki=szívószál, ki tudja, mér.

Tengeri sün ott van, ahol nincs turista.
Ha legalább egy ember a vízben van, aki tegnap is ott volt, az jó jel, lehet fürödni.

A tengeri sünt halásszák, és eltüntetik, bár nemtommit mondana erre a zsakkusztó.
Kevésbé látogatott partok közelében már láttam. Amit szeret: nyugalom, no hullám, no ember, és a Ahol sokan fürödnek, ott irtják.szikla.

Ergo:
Homokos, kavicsos parton nem lesz olyan, sziklásnál is csak ott, ahol folyamatosan víz alatt lehet, ott viszont nem árt vigyázni, bár a víz tiszta, és azonnal észreveszed elvileg.

Magyarul:
Ahol sokan fürödnek, ott irtják.

Előzmény: ercsibe (284)
ercsibe Creative Commons License 2002.05.27 0 0 284
Sikerült elővarázsolni a képeket ill a fotókat, nagyon klasszak. Teljesen ráizgultunk Kalamakira. Azok a sziklák... Uyge azok azok, amikről írtál is, hogy gyalogolni kell 500 métert jobbra? Bár páromban azonnal felmerült a rettegés: Mivel sziklás, vannak ott sünik? Retteg tőlük. (inkább gumiszandit húz :))

Köszi a leírást is, bár egy két mondat nem világos:
"Egyébként Mires és Timbaki között van az elágazás, földutas is meg betonutas is van, a földutas, lehet, hogy egyenesen oda visz (a feliratból saccolom), a beton bemegy Kamilariba, ami igen szép úgyszintén, onnan kb 2 km a part, az kalamaki (el lehet téveszteni).
De az már inkább közép-dél. Nagyon közel van Matala, meg a Komos- beach (szerintem ezért nemigen ismerik), és nincs messze innen Lentas (Lendas), illetve Dytiko (ez Lendas mellett, szerintem a legjobb, mindenesetre a legszabadabb hely a környéken. Igaz, hogy inkább német találkahely, de jó fejek, és ahogy kivettem, az ő kérésükre nem fejlesztik újabb tavernákkal-apartmanokkal, hanem marad ilyen vad, amilyen."
Melyik Kalamaki? És mi van közép délen? Annyira nem világos, de hát bocsásd ezt meg nekem lécci.

Köszi a sok választ.
Erika
Vannak sünik Kalamaki szikláin?

ercsibe Creative Commons License 2002.05.27 0 0 283
Hú, köszi a sok infót! Nem akarsz Te is egy utikönyvet írni? :)
HA már nem hurrogtál le, akkor még egy kérdés: Falassarnában vannak valami dinoszaurusz sziklák. Könnyű őket megtalálni? Vagy valami elrejtett partszakaszon vannak?
Köszi: erika
Vad Creative Commons License 2002.05.27 0 0 282
Az előzménynél, és azalatt található még néhány link Krétáról, remélem, még működnek
Előzmény: Vad (66)
Vad Creative Commons License 2002.05.27 0 0 281
szóval itt vannak a fotók :)
egy részük nagyon nagy felbontásban (pl térkép), szándékosan, bocs.

Előzmény: Vad (280)
Vad Creative Commons License 2002.05.27 0 0 280
Az árkülönbség autó-különbséget jelenthet, az árak az egész szigeten hasonlók ekkora különbség másképp nemigen lehet.
Kategóriák eleje:
1. Fiat Panda
2. Peugeot 205 és társai

atöbbit nem tudom, mint Szécsi Pál, a legvége az már Jeep

szvsz a 2. kategória elég bárhova, ha nem zavar, hogy 10 perces kávészünet után 60 fok van az autóban, amíg a menetszél le nem hűti :))

Elafonnissinél tényleg sekély a tenger, így tutti melegebb is, de láttál már fotót?
Bokáig ér, akárcsak Frangokastello-nál.

Paleohora még jó is hely, kicsit macerás odajutni, de ha már ott vagy, onnan 30 km körül van Sougia, az egyik kedvenc helyem.
És ott van még kicsit keletebbre Loutro (olyan, mintha Velencéből vágtunk volna ki egy kis darabot, megközelítés csak hajóval, vagy Anópoliból gyalog le a hegyről), és Hora Sfakion, a legnagyobb délnyugati város. Az odaút az északi "sztrádáról" királyi.
Mást nemigen ismerek délnyugaton, tekintve, hogy minden hely eléréséhez át kell vágni a hegyeken először fel egy útelágazásig, majd vissza le. Megeshet, hogy egy 10 km-re levő helyhez 60-80 km-t lehet autókázni. Gyalog még nem vágtam neki ilyesminek, bár sokan megteszik.
Samaria szép, és ilyenkor még tömeg sem lesz, gondolom (sok víz vagy sör, nagyon kényelmes cipő!)

Kalamaki igenjó hely volt, most se rossz, csak a régen vad tengerpartra építettek kb 20 tavernát. De ha a parton jobb ra mész kb 500 métert, elérsz egy sziklás kanyarba, és azon túl kell kicsit menni a szikla és a tenger között, olyant ritkán látni (szél és tenger munkája).
Néhány fotó, lusta vagyok külön linkelni Este 7 körül a görögök meg a turisták eltűnnek a partról.

Egyébként Mires és Timbaki között van az elágazás, földutas is meg betonutas is van, a földutas, lehet, hogy egyenesen oda visz (a feliratból saccolom), a beton bemegy Kamilariba, ami igen szép úgyszintén, onnan kb 2 km a part, az kalamaki (el lehet téveszteni). Nagyon nyugis hely még most is.
De az már inkább közép-dél. Nagyon közel van Matala, meg a Komos- beach (szerintem ezért nemigen ismerik), és nincs messze innen Lentas (Lendas), illetve Dytiko (ez Lendas mellett, szerintem a legjobb, mindenesetre a legszabadabb hely a környéken. Igaz, hogy inkább német találkahely, de jó fejek, és ahogy kivettem, az ő kérésükre nem fejlesztik újabb tavernákkal-apartmanokkal, hanem marad ilyen vad, amilyen.

A 737-tel nem tudom, mi lehet a baj, már a malév is ilyesmivel jár. De többen dicsérték is már. Lehet, hogy török terroristáktól félnek?

Előzmény: ercsibe (277)
Vad Creative Commons License 2002.05.27 0 0 279
Nem emlékszem sajnos, a Krétai képeslapokon rajta szokott lenni az a lukas szikla, és már meg is kérdeztem, hol van, de nem emléxek rá.
De ha ott vagytok, képeslap kiszúr, helyi tapasztalt turista vagy boltos elmondja (belföldön ilyet ne kérdezz, a tengerparton meg kevés a krétai :)))
a többire mindjárt válaszolok, ha tudok
Egyébként saccra nyugat, délnyugat-Kréta, vagy valamelyik sziget. A Nap a tenger felől süt, tehát északon nem lehet, kelet meg elég lapos.
Előzmény: ercsibe (278)
ercsibe Creative Commons License 2002.05.27 0 0 278
Szia Vad!

Párom rámszólt, hogy kicsit túlzottan elárasztottalak kérdésekkel, bocsi. De eszembe jutott még egy. :)
HA elmész a http://www.crete-web.gr/crete/geography.html lapra, van ott egy gyönyörű tengerpart. Nem tudod, hogy az merrefelé van? Sehol nem találtam meg . :(

Előre is köszi!
Erika

ercsibe Creative Commons License 2002.05.27 0 0 277
Köszi Vad a gyors reagálást.
Amit én megtudtam az autóbérlésről, az édes kevés, hiszen találtam 21, de találtam 38 eurós árakat is per nap. Nem mindegy.

Az a 20 fokos tenger, amit írtál délnyugatra ugye nem Elafonissire vonatkozik?

Amúgy amint végigolvastam a fórumot, Te nagy szakértője vagy Krétának. Most nyugatra megyünk csak, és a véleményed szerint mit érdemes megnéznim? (eddig Samaria, Elafonissi, Falassarna, Farangokasztello és persze Chania van betervezve.) Ezeken kívül még mit ajánlasz? VAgy tudsz valami jó honlapot? Az egyiken olvastam, hogy van egy egyedüli módon autóval is bejárható szurdok a Therissos szurdok. Arra érdemes menni? (mondjuk még nem találtam meg térképen.)
Ja, és helyileg Kalamakiba megyünk, bár a neten nem találtam egyetlen infót sem erről a helyiségről,mintha nem is létezne. Egy helyen egy oldalon említik Agia Marinával, lehet, hogy ez ugyanaz? Te nem tudsz valamit róla?

Ja, és még egy utolsó. Pár hozzászólással lejebb aggódnak a Travel Service 737-ese miatt. Miért? Én még életemben nem repültem, de most azzal megyünk, szóval én az előtte vitatott TU-154-ről sem tudok semmit. Mi a baja neki?

Más: Mindenkinek ajánlom "Tőzsér János: Az álmok szigete Kréta" c. könyvét. Sokkal jobb, mint a hagyományos utikönyvek.

Sziasztok: Erika

Vad Creative Commons License 2002.05.27 0 0 276
Az idő már tutti kell, hogy legyen, ha nincs pekketek (olyan júniusban még összejöhet, de kicsi a valószínűsége, mert kb négy éve már lement a száz évi két júniusi eső közül a egyik).

Eddig kb 3-szor voltam júniusban, mindig jó idő volt, egyszer kifejezetten 40 fok, de ennyire az elején még nem voltam.

Most 8-án megyünk, előtte fogok kérdezni árakról, de lehet, hogy nektek az már késő. :)

Tenger szvsz 1-2 fokkal lehet hidegebb, mint egyébként, de mint már írtam, délnyugaton a leghűvösebb, mert ott vannak az édesvíz-források.

(Halvány prospektus-emlékeim szerint akkor is 20 fok körül van.)

Előzmény: ercsibe (275)
ercsibe Creative Commons License 2002.05.26 0 0 275
Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni? Eddig a szárazföldet jártuk körbe, azt is mindíg júliusban, azaz a csúcsforróságban, ám idén elhatároztuk, hogy Krétára utazunk, júni 3-án. Csak az aggaszt, hogy ilyen korán milyen odakinn az idő, illetve hány fokos a tenger? Már előre ráizgultunk Elafonisszire, mert ott a sekély részen állítólag akár 32 fokos is lehet a tenger. de csak most döbbentem rá, hogy lehet, hogy ott is nagyon hideg. Szóval ha tudtok valami időjárási adatot, vagy volt valaki már ilyenkor, az lécci írjon!
Ja, és még egy. Most, hogy Euro van, nem nagyon mennek a számítások. HA már volt kinn valaki, mennyi ilyenkor, euróban az autókölcsönzés egy napra? És az árak amúgy?

Előre is köszi! Ercsibe

Vad Creative Commons License 2002.05.19 0 0 274
Szia Vad!
nagyon köszi a válaszokat,
Azt még megmondanád nekem, hogy mi a technikád az irodák meggy?zésére, hogy
adjanak el neked csak repjegyet charteráron? (ebb?l ugye valahogy levonják
az el?re már belekalkulált szállásköltséget?)
Melyik irodánál szoktál sikerrel járni ilyen szempontból? mert én
megkérdeztem a vistát, hogy nagyon jók az útjaik, de nekem nem kellene uazon
a helyen szállás 2 hétig, mi lenne, ha egy hétre fizetném csak ki, ugy hogy
az elején meg a végén 3-3 napot, aztán közben meg majd a magam ura leszek?
És hát nem nagyon rajongtak az ötletért. mitagadás.
köszi
szia Laura
Vad Creative Commons License 2002.05.19 0 0 273
A repülőjegyárak változhatnak, emlékeim szerint kb két héttel az indulás
előtt már adnak csak repjegyet is, de lehet, hogy most is, irodája
válogatja.
Szeptemberben már hálóval fogdossák az embereket a kiadó szobák.
Santorinire emlékeim szerint Soudából megy hajó (Chaniától 6 km visszafelé),
de lehet, hogy Heraklionból is, még nem voltam Santorinin.

Üdv:
Vad

Vad Creative Commons License 2002.05.19 0 0 272
Vad :)),
> nagyon drága vagy, persze, bekopizhatod nyugodtan, mondom, nem a titkosság
> miatt irtam magánban, hanem mert nem találom a
> jeszót.
> Sőt, meg is köszönném, ha betennéd oda.
> tehát jól értem, azt akarod ezzel mondani, hogy megéri kifizetni a charteres
> szállást, mégha nem is lakunk ott? inkább, mint rendes repjegyet venni,
> aztán meg keresgélni. mert ha visszavet a sors, akkor van hol aludni...
> Mi szept. 2-szeretnénk menni, nem pontosan +-2-3 nap belefér. ahogy
> kedvező; árú jegyet találunk. Ennek megitélése nagyon változó, van ahol
> ez még főszezoni árú, van ahol már 2. főszezon, igaziból sehol se
> láttam utószezonként, az úgy tűnt inkább szept vége, okt. De én addig
> nem akarok várni.
> Még egy kérdés: honnan indul Santorinire hajó? Mi Heraklionba szeretnénk
> repülni, mennünk kell máshová a hajó miatt, vagy onnan is megy?
> nagyon köszi,
> jó utat neked is mindenfelé.
> Laura
Vad Creative Commons License 2002.05.19 0 0 271
"megérkezünk
Héraklionba, bérlünk autót, elindulunk Ny-ra, aztán meg délre, és majd
találunk szállást, ha találunk, ha nem, akkor meg alszunk a kocsiban/parton"

Ez működik. Általában az van kiírva, hogy "ROOM TO LET".
Mikor mentek?

Szállás szinte mindig van bárhol, idényen kívül pedig olcsóbb általában, ha
nem néznek német turistának.
Kisebb helyen kb 10 perc a szállás keresése, + 30 perc az alku + beköltözés,
nagyobb városban természetesen meg kell találni a helyet. (room to let)
Általában a szállások közt nincs nagy különbség, de: legyen zuhanyzó, wc, és
ventillátor. Más nemigen van nekeik.
(gondolom, itt nem akárhány csillagos hotelről van szó, az csak az északi
parton van)
De a helyek tiszták, és csendesek is.
Németül beszélnek a legislegjobban, de az angol se gond, de azt, hogy van
szobája, meg pl vendéglője, kézzel/lábbal is el tudja mutogatni, úgyhogy a
japánok s vesznek el.
Északi szállást elsőre kiindulópontnak meg lehet tartani, úgysem tehetsz
mást, ha charterrel mész. (kivéve azt a néhány megrögzött utast, mint pl én,
aki addig nem nyugszik, míg a csak repjegyet megkapja)

Mellesleg most épp én Athénen át megyek, ami így néz ki:
Bp-Athén-Bp 54.900 Ft/fő + kb 16.000 Ft rept. illeték/fő.
A jegy oda-vissza 1 hónapig érvényes, de minimum egy hétvége benne kell,
hogy legyen.
Komp a Vistánál 22.250/2fő oda-vissza (1 fő a fele) este 8-kor indul és
reggel 6-ra van pl Heraklionban.
Aztat is mondták, és valszeg ezt is fogjuk csinálni,. hogy ott helyben
veszünk jegyet, mert ott olcsóbb egy kicsit, és mindig van.

Bár erről sokat irkáltunk már a Kréta topikban, mégis jbb, ha ott kérdezed,
mert akkor az infó mindenkinek szól eccerre.
Sőt, ha nincs ellenedre, a lényegi részét be is kopiznám (mailban vagy a
topikban jelezd).
Ha egyéb kérdés van, azt is ott tedd fel, kérlek, mert lehet, hogy én nem
tudok válaszolni, vagy rossz választ adok, más viszont tudhatja (ezért fórum
az).
Üdv, és jó utat! (én június közepén megyek)

Vad Creative Commons License 2002.05.19 0 0 270
Bocs, utólagos beleegyezéssel bekopizok egy emil-társalgást, hátha tudtok hozzászólni.
Szia Vad, ne haragudj, hogy nem a fórumon keresztül lépek veled kapcsolatba,
de nem találom a jelszavamat, más emailcimem meg nincs, amit megadhatnék, ez
meg foglalt, kiirja a regisztrációs oldal.. és elég sürgősen kellene tanács,
és igy úgy döntöttem, hogy irok neked emailt és kész, nem görcsölök tovább.
Krétára készülünk, és repülni szeretnénk, mert az autó elég veszélyes
mostanság arrafele, nem akarok nagyon idegeskedni emiatt, a busz meg
irdatlan hosszú, szóval inkább áldozok többet az útra, kényelemre,
biztonságra (?).
Viszont mi menni szeretnénk ide-oda, nem lehorgonyozni egy apartmanban 2
hétre, ez viszont az utazási irodáknak nem tetszik. és a kérdés tkp. az,
hogy ebben a helyzetben szerinted működik-e az, hogy megérkezünk
Héraklionba, bérlünk autót, elindulunk Ny-ra, aztán meg délre, és majd
találunk szállást, ha találunk, ha nem, akkor meg alszunk a kocsiban/parton.
Azért nem szeretnék napokig ágy nélkül aludni, szóval mi csak akkor mernénk
ebbe belevégni, ha tuti, hogy tudunk szállást találni a legtöbb esetben. Mit
gondolsz te erről, te tapasztalt róka vagy már arrafelé, úgy olvastam ki
soraidból.
Azt is szertném megkérdezni tóled, hoyg az hoyg néz ki, hoyg szállást
keresünk? odaérünk mondjuk eg yhelyre délelőtt 11-re, és addig nem nyugszunk
amig szállást nem találunk, és akkor elment vele fél nap?? És mi van kiirva?
hoyg irják ezek az emberek ki, hogy szoba van kiadó? németül vagy angolul?
vagy csak görögül? hogy néz az ki?
tiszta hülyének érzem magam,hoyg ilyen hülye kérdéseket teszek fel, de nekem
itt kezdődnek a problémák, mivel még sosem voltam ott.
nagyon köszi a válaszolgatsz ezekre a kérdésekre.
Üdvözlettel,
Liliom Laura
bogyó Creative Commons License 2002.05.08 0 0 269
Köszi a válaszokat, ezexerint annyira nem vagyok fárasztó :-) Amúgy megpróbálok nem a reptéren bérelni, bár kitudja.

üdv
b

Előzmény: Vad (268)
Vad Creative Commons License 2002.05.07 0 0 268
1. Eddig nem kértek letétet, a szigetről úgysem igen tudod kivinni a bérelt gépet.
2. Van vmilyen biztosítás a bérléskor (angolul is), benne van az árban, de eddig nemigen értettem, mire mit fizetnek, inkább egyébként cserélnek, javítanak, olyan baleset még nem történt velünk, ahol a személyek biztosítása lett volna kérdés. Eddig egy defektem volt motorral, akkor tudtam meg, hogy a biztosítás a gumira nem terjed ki, és a szerelő kiszállását is ki akarták fizettetni, de akkor én mérges lettem, így csak a gumit kellett.
Egyébként szvsz nem akarnak átbaszni.
3. Asszem a FIAT Panda a legkisebb, na azt talán nem. A következő kategória az valami jó kis sportos Peugeot (205 v. 206) és tsai, azok már mindenhol elmennek, de a tuti a Jeep, persze az drága, de nyitott.
4. Az alku változó. Úgy csinálják, mint bárhol. Kiszámol egy magasabb árat, azt megmutatja, majd elenged belőle X összeget, csak neked, itt és most, aztán örül az EUtag, hogy jó üzletet csinált. Volt már olyan, hogy látta, hogy hezitálok, és lejjebb ment, amikor ikszedszer béreltem ugyanott, akkor már mindig ügyeskedett valamit, hogy még egy kicsit olcsóbb legyen (vagy magasabbról indult ;))).
Ha túl keveset mondasz, gondolom elröhögik magukat.
szvsz nem árt az elején tisztázni, hogy nem vagy német, és akkor talán nem szalad el a ló.
Bár, gondolom, a reptéren akarsz bérelni, ott elég fix árak vannak.

(egyépkint júniusban megyek)
Szvsz

Előzmény: bogyó (267)
bogyó Creative Commons License 2002.05.07 0 0 267
:-)

Jó, akkor az autóbérlésrôl:

1. Kell-e hitelkártya, és ha kell, akkor mi pótolja (gondolom pénz letétben, meg ilyenek)
2. Hogy van a biztosítás? úgyértem ôk fizetik, én fizetem, ha igen, mennyi, mire terjed ki, hol tudnak átbaszni.
3. Milyen autót érdemes bérelni, az 1 literes Fiat Akármi is megteszi, vagy ne motorizáljam alul magam, mert úgyis a hegyekben kell tolni neki?
4. Mennyit lehet lealkudni? Tudom, ez arcfüggô, - abban nincs hiány -, de ha mondjuk bemond százat, én meg tizet, az lehet, hogy feszültté teszi a hangulatot. Vagy mittomén.

És egyébként túrázni nagyon nyerő dolog augusztusban, de akkor én többnyire iszok.
Nyilván én sem vagyok hardcore mászkálós, de azért jó lenne. Ott lehet igazán szarrá égni, a tengerpart smafu :-)

Amúgy mész augusztusban te is?

Előzmény: Vad (266)
Vad Creative Commons License 2002.05.07 0 0 266
Szia!
Szerintem a topik nem hosszú, olvasd el.
Ha mégsem találsz igazi választ, kérdezz újra.

(egyébként túrázni mindig nyerő dolog, bár én inkább iszok meg cigizek)

Egyébként:
Autóbérlésről kérdezhetsz;
délen: nő társaságában, akár szobában, akár sátorban, akár délben

"Mit érdemes egy pár napban végignézni autóval?"
A benzinszámlát.

"érdemes egy pár napban végignézni autóval?"
Igen.

És egyébként túrázni nagyon nyerő dolog augusztusban, de akkor én többnyire iszok.

Jöhet a többi kérdés, de csak ha nem fárasztasz :))).

Előzmény: bogyó (265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!