Keresés

Részletes keresés

andra's Creative Commons License 2005.01.04 0 0 912
Elolvastam a hozzászólásaidat, sok hasznosat találtam benne, köszönöm!
Nekünk az az érdekes tapasztalatunk, hogy a terhesség alatt (bár nagyon féltünk elötte) teljesen panaszmentes volt a feleségem. Valószínüleg a megváltozott testtartás miatt. Ezzel kapcsolatban gondoltunk valami tartásjavító tornára, jógára (persze lehet, hogy egyszerüen csak nagy pocakot kellene növeszteni :-)
A tornával kapcsolatban van, ahol ajánlod, van ahol azt írod, hogy talán jobb, ha nem. Milyen gyakorlatokat csináltál?
Előzmény: Sfakutya (911)
Sfakutya Creative Commons License 2005.01.03 0 0 911
Szerintem ha van időtök, akkor mégis olvassátok végig a topikot. Ajánlom magamat:) (vagyis az én hozzászólásaimat) figyelmesebben olvassátok, mert az itt beszélgetők közül talán én vagyok az egyetlen, akinek nyaki gerincsérve van. Másoknak inkább a derekuknál alakult ki sérv.
Én semmi pénzért nem mennék súlyfűrdőbe.
Előzmény: andra's (910)
andra's Creative Commons License 2005.01.03 0 0 910
Sziasztok!
Feleségemnek nyaki gerincsérvve van. Nem olvastam végig (még) a topicot, de amit olvastam abban elsösorban mütétröl , természetgyógyászról volt szó.
Érdekelne, hogy ezzel a betegséggel milyen sportot lehet végezni, konkrétan mit sportol akinek gerincsérvve van?
Más: van valakinek tapasztalata a súlyfürdö hatásáról a gerincsérvre? (egy ismerösömnek bejött)
leslie.70 Creative Commons License 2004.12.18 0 0 909

 

 

 

 

 

       SirRichard !

 

 

     Írtam neked a Sirrichard@freemail.hu címre.

     Várom válaszod.

 

 

     Köszi :Leslie

 

sirRichard Creative Commons License 2004.12.17 0 0 908

Sziasztok!

 

Ide teszek egy linket: http://www.nol.hu/cikk_print/340844/

 

Itt olvastam a következőt:

 

"- A mozgásszervi terápia leggyorsabb fejlődő területe a protetika - állítja Varga Péter Pál. Azaz, amikor egy speciális fémötvözetből készült eszközzel pótolják az elhasználódott ízületet, porcot. A főorvos szerint ma már szinte valamennyi ízület cserélhető, s ezeket a beavatkozásokat az egészségbiztosító finanszírozza. Egy-egy váll-, térd-, csípőízület 100, 150, 250 ezer forintért megújítható, a gerincoszlopba ültethető implantátumok ára ennél borsosabb, elérheti a 800 ezer, egymillió forintot is. Viszont elképzelhető, hogy a gerincporc pótlására már a közeli jövőben a transzplantáció jelenthet majd megoldást."

 

 

 

 

 

Na most porc implantátumot külföldön már 15 éve ültetnek be. Vajon, hogy állhatnak a transzplantációval odakint? Olvasott-e valaki erről külföldi honlapokon?

 

 

Samba98765 Creative Commons License 2004.12.13 0 0 907
Szia Leslie.70!

Ma voltam egy másik intézmény másik orvosánál, és kaptam egy egészen más véleményt. Természetesen jobban tetszik:

Nem rossz az állapotom. Feküdjek 2 hetet és várjak még 2-t, akkor menjek vissza hozzá. Ha nincs jelentős javulás, akkor elgondolkozik a műtéten. Az is elképzelhető, hogy a kiszakadt darab összemegy, elhelyezkedik, akkor nem nyúl hozzá. Állítólag a műtéttől egyébként sem múlnak el a zsibbadásos panaszok. És egyébként is érdekes a helyzet, mert a bal oldalon van a sérv, és mégis mindkét lában zsibbad. Szerinte nem ártok magamnak, ha 1 hónapot várok. És persze elmondta a sok esetleges műtét utáni szövődményt is, szerinte nem nyerek annyit, mint amekkorát kockáztatok, tehát még ne műtsünk.
A másik doki ehhez képest nagyon happy véleményt mondott a műtétről, azt mondta a betegek 90%-a javul.

Szóval most kaptam egy hasonló véleményt, mint ami neked is van.
Hát ha nem kell sietni, akkor legalább van idő gondolkozni.

Szia

Samba98765
Előzmény: leslie.70 (903)
Sfakutya Creative Commons License 2004.12.12 0 0 906
Este ráérek, és akkor írok egy hosszabb e-mail-t.
Előzmény: Samba98765 (905)
Samba98765 Creative Commons License 2004.12.11 0 0 905
Szia Sfakutya!

Mit tudsz erről a lézeres műtétről? Van ilyen itthon is?

Köszi

Előzmény: Sfakutya (892)
Samba98765 Creative Commons License 2004.12.11 0 0 904
Szia Leslie70!

Köszi a gyors választ, kedden újra írok.


Szia Sfakutya!

Visszaolvasva a régi irományokat, nem tudtam meg, neked milyen fajta sérved volt, merrefelé. Írnál az előzményeidről pár dolgot (pl tünetek).
Esetleg megírnád hol és ki műtött, lehet hogy magánba jobb lenne: ferobatyo@freemail.hu
Mi az a teljes laminektomia? Mindeg ezt csinálják, vagy vannak szolidabb esetek?

köszi

Samba98765
Előzmény: Sfakutya (898)
leslie.70 Creative Commons License 2004.12.11 0 0 903

 

 

 

 

 

 

     Szamba98765 !

 

 

 

     Nekem senki nem javasolta a műtétet,kivéve a tornásznő.

     Az orvos szerint mivel nincsenek fájdalmaim ill. súlyosabb tüneteim

     ezért nem feltétlenül kell azonnal műteni .Ez az állapot persze bármikor

     megváltozhat,de lehet hogy akár több évig sem rosszabbodik.,

     Ha birsz járni , nem rogyadozik a lábad, nincsenek vizelettartási ill.

     székletüritési problémáid  nincsenek jelentős fájdalmaid akkor nem 

     javasolják általában az azonnali műtétet .

     A müncheni klinikáról én sem tudok többet, gondolom sirRichard fog nemsokára

     jelentkezni.

     Akikkel én beszéltem azoknak mindnek jól sikerült a műtétje.

     Volt akinek szintén gyöngébb volt a lába és vékonyabb is lett de a műtét után

     ez a problémája megszünt.

     Orvost ,intézményt én nem tudok neked javasolni mivel valószinű

     nem egy városban lakunk(én BP-től 170 km-re)ezért sem volna ez célszerű.

     Irj a másik doki véleményével kapcsolatban.

  

 

    CIAO

Előzmény: Samba98765 (902)
Samba98765 Creative Commons License 2004.12.11 0 0 902
Üdv Leslie70!

A tünetim: Mindkét combom zsibbadt. A bal lábfejem is zsibbadt. A bal lábam izmai gyengébbek, főleg a lábfejen. A doki aki vizsgált azt mondta, főleg a lábujjak gyengeségi inti őt arra, hogy ez műtendő.

Azt mondta 3 lehetőség van. 1. Várunk a műtéttel, és az állapotom javul, ennek örülünk. 2. Halasztjuk a műtétet és az állapotom romlik, ez a gáz: ugyanis ekkor a műtét egy rosszabb állapotra fog felhzni, mint ha a műtét azonnal, egy kicsit még jobb állapotnál lett volna. 3. Azonnal műt, akkor ugyan ott a műtéti kockázat, de ha sikerül a műtét, akkor egy jobb állapotra fog visszahozni, mit a 2. esetben.

Ezek szerint téged eddig senki nem akart megoperálni? Mit javasoltak, mik a teendőd? Az a baj hogy most a leletek alapján még csak gyógytornára sem mehetek, pedig úgy érzem, az segített. Így meg, ha torna sincs, el sem tudom képzelni, mi fog helyrerakni.
Mivel kiszakadt ez a dolog, csontkovácsra, vagy hasonlóra még gondolni sem merek.

Úgy emlékszem te is érdeklődtél SirRichardnal a Müncheni klikikáról. Esetleg magánban írt róla valamit, mert itt a fórumon nem találtam válszt rá.

Van neked vagy ismerősödnek műtéti tapasztalata, akár orvosról, akár intézményről?

Kedden még megyek egy másik intézmény másik orvosához, kíváncsi leszek ő mint mond.

Szia
Előzmény: leslie.70 (901)
leslie.70 Creative Commons License 2004.12.11 0 0 901

 

 

 

 

 

     Szamba98765 !

 

 

 

     Mint bizonyára olvastad nekem is kiszakadt sérvem van.

     Én megeröltettem magam ,nehezet emeltem a nyáron.

      Korábban már volt a CT szerint egy befort heg szövet az L5 csigolya alatt

      lévő porcban,amiről sajnos nem tudtam és a megeröltetés miatt ez

      ujra szétnyilt.

       Neked milyen tüneteid vannak ?

       Miért ilyen sürgős a műtét az orvosod szerint ?

   

 

 

Előzmény: Samba98765 (900)
Samba98765 Creative Commons License 2004.12.10 0 0 900
Üdv sirRichard!

Most kapcsolódtam a laphoz, sajnos a problémáim hasonlóak, mint a lapon leírtak. Nagyon érdekelt, amit írtál a Müncheni klinikáról. Tudnál róla valami bővebbet írni? A weblapot már megnéztem, és szimpatikus volt, amit magukról írtak. Az ott műtött ismerősödnek egész pontosan mi volt a problémája? Milyen volt a felépülése? Nem esett vissza? Mik ezek a Med-x központok? Mire valók?

Nekem a 4-5 csigolya között van gerincsérven, ami sajnos kiszakadt, egy hónappal ezelőtt. Az orvos a vizsgálat és a leletek után sajnos műtétet javasolt. Olvasom itt a lapon a hozzászólásokat, és eléggé meg vagyok ijedve. Arra is kíváncsi lennék, van-e köztetek olyan, akinek ezen csigolyák között, szintén kiszakad sérve van, kíváncsi vagyok arra, hogy vele mi történt.
Az orvos azt mondta, ne várjunk sokat a döntéssel. Szóval még karácsony előtt el kellene dönteni, műtünk-e vagy sem.
Mindenféle információra nagyon kíváncsi vagyok.

Köszönöm

Samba98765
Előzmény: sirRichard (843)
leslie.70 Creative Commons License 2004.12.09 0 0 899

 

 

 

 

 

    sirRichard !

 

 

 

     Köszönöm a felajánlásodat, Szilveszter környékén megyek Pestre

     jó lenne ha találkozhatnánk.

     A sirrichard@freemail.hu címre ill. ide a Fórumra írok Neked a továbbiakkal  

     kapcsolatban,mert a pontos időpont még nincs meg.

     Én a leslie.70@freemail.hu címen vagyok elérhető.

     Előre is köszönöm segítő szándékodat.

     Várom esetleges javaslatodat.

Sfakutya Creative Commons License 2004.12.09 0 0 898
Julie29

A széked tényleg jó, ennél többet nem tehetsz. Természetesen a fizikai munka sem lenne jó, de a számítógép előtti ülés sem megfelelő. Nekem szerencsére olyan a munkám, hogy hol területen vagyok, hol az irodában a számítógép előtt, de én saját magam dönthetem el, hogy mikor mit csinálok. A műtétem után nagyon sokáig ülni sem tudtam, az irodában leginkább csak álltam, és akkor a gépíróval irattam a dolgaimat. Szerencsére most már teljesen jól vagyok.

sirRichard

A komolyabb sportról szerintem mondjál le. Nekem teljes laminektomiát csináltak,tehát a teljes csigolyaívet távolították el a nyaki szakaszon. Ez nyolc éve volt. Hónapokkal a műtét után azt hittem, hogy megőrülök a fájdalomtól. Alig bírtam tartani a fejemet. Már megbeszéltük az orvossal, hogy ha tovább nem bírom, akkor újra megoperál. Közben rengeteget jártam úszni (háton), és három éven keresztül, évente három hetet gyógyfürdőben voltam. Kb az ötödik évben, amikor elég jól éreztem magamat, úgy döntöttem, hogy el kezdek kicsit futni. Három hónapig futottam kétnaponta fél órát. Napról napra rosszabb lett a nyakam. Egyre jobban fájt, majd elértem egy olyan állapotot, hogy elviselhetetlen lett a fájdalom. Hónapokon keresztül csak fél napot voltam a munkahelyemen, mert a fejemet nem bírtam tartani. Minden délben haza kellett rohannom és le kellett feküdnöm, ami mindig meghozta a fájdalommentességet.
Mivel ez hónapokig tartott, úgy döntöttem, hogy így nem lehet tovább élni, inkább újra megoperáltatom. A dokival megbeszéltem, hogy lemezzel rögzíti a csigolyákat egymáshoz, és eltávolítja azt a három nyakisérvet, ami a mai napig is megvan. Szerencsére az orvos hetekre külföldre ment, és mire visszajött, addigra csoda történt és nem fájt a nyakam. Ennek több, mint két éve. Teljesen panaszmentes vagyok. Nyáron napi 100 km-t kerékpároztam (na nem minden nap, csak a szabadságunk alatt), kirándulok, úszok. És ha busz után kell futni, akkor sem fáj a nyakam.

Előzmény: sirRichard (896)
Julie29 Creative Commons License 2004.12.09 0 0 897

Kedves Sfakutya!

 

3 hét után mentem vissza dolgozni, ami lehet, hogy rövid idő, de sajnos manapság örülhet az ember,hogy van állása, és nem szivesen kockáztat hónapokig tartó betegállománnyal.Azonkivül ez egy elég paradox helyzet,mert a gerincem "kezelése" ugye pénzbe kerül, ha viszont betegácsiban vagyok, akkor nehezebben jövök ki és kevesebbet tudok ráforditani ilyen dolgokra(úszás, gyógytorna, segédeszközök,izomlazitó krém, stb.stb).

De mivel ez nem egy "rendes" mütét volt, szerintem nincs is szükség hosszú hónapokra.

Tudom, hogy az ülőmunka rossz, de sajnos nem tudok mást csinálni jelenleg..Régebben évekig állómunkát végeztem, emelgettem is, az gondolod, jobb?

Arra is gondoltam,hogy talán részben a régi munkám miatt alakult ki a sérvem..

A székem itt a munkahelyemen görgős, van karfája, lehet állitani a magasságát és a háttámláját is lehet dönteni.Ezen kivül ráraktam egy deréktámaszt(keményebb szivacsból van) és igy elvagyok rajta.Azért kb.óránként felállok mozogni, meg van 1-2 gyakorlat , amit a gyógytornászom adott, h állva csináljam.

Sajnos ez egy olyan munkahely,h folyton a gép előtt kell ülni, mert a munka egészét számitógépen végezzük, ugyhogy sokan itt még annyit sem mozognak, mint én, van aki órákig fel sem áll..Nem tudom, nekik mikor fog tiltakozni a gerincük..

sirRichard Creative Commons License 2004.12.09 0 0 896

Sziasztok!

 

Érdekelne, hogy  mit mondtak nektek, hogy a felépülés után ha az sikeres mennyire terhelhetitek magatokat? (sport stb.)

 

Ugyanis nekem mindenki mást mond. A műtőorvosom azt mondta, hogy sportolhatok majd, de így 5 hónappal a műtét után a rázkódást még annyira nem bírja a derekam, hogy egy járdárol való lelépésre is belenyilal, futólépés pedig kizárva, így pedig sportolni sem lehet. Úgyhogy még csak nem is a felépülés útján vagyok. Ráadásul még mindig van egy állandó kisugárzó fájdalom és egy kis zsibbadás. Erre pedig nem mond semmit azon kívül, hogy van egy kis hegszövet és 2 hónap múlva menjek vissza kontrolla. Ráadásul az új MRI felvételt kísérő véleményben leírják, hogy a porc most is nyomást gyakorol az ideggyökre. Ugyanabban a kórházban a gyógytornász azt mondja, hogy maximum biciklizhetek majd de azt sem előrehajolva. Máshol azt mondták, hogy a hátsó csigolyaív féloldali eltávolítása (hemilaminectómia) miatt nem terhelhető a gerincem. Ez az egyik fő érvem a műtét ellen. Alpha klinikán bármekkora sérvet kivesznek endoszkópos eljárással. Ezek viszont itt nem szórakoznak. Mindent átfurnak és átvágnak amíg endoszkóp nélkül is jól látható és jól hozzáférhető nem lesz a sérv. Ez egy barbár módszer ezekre a sérvekre.

 

sirRichard Creative Commons License 2004.12.08 0 0 895

Leslie 70

 

Igazából te vagy az első aki így konkrétan rákérdezett, úgyhogy eddig halogattam a dolgot, ugyanis sajnos az állapotom így műtét után 5 hónappal elég rossz, ezért elég sokat rohangálok ez ügyben és a saját ügyemben is most az Alpha klinikához fordulok, és kiküldöm nekik az utolsó MRI-t.

Időm ezzel a két ünnep között lesz foglalkozni, de ha sűrgös az ügy, akkor ha pesten jársz meg tudom mutatni az anyagokat, ha írsz nekem egy e-mailt.

Egyébként az ismerősöm magyar akit kint műtöttek.

 

 

Előzmény: leslie.70 (883)
Sfakutya Creative Commons License 2004.12.08 0 0 894
Kedves Julie29!
Örülök, hogy gyógyulsz. De ha mondhatok valamit, akkor megjegyezném, hogy nem biztos, hogy jól tetted, hogy ilyen gyorsan visszamentél dolgozni. Sokkal hossszabb időt kellett volna teljesen magadra fordítani, pihenni, tornázni. Sajnos nem a legjobb, hogy ülőmunkát végzel, mert az nagyon megterheli a gerincet. Olvastam, hogy az ülés hatszor olyan megterhelő a gerincnek, mint az állás. Ha van rá lehetőséged, akkor sokszor állj fel, mozgasd meg a derekadat. Milyen széken ülsz? Írd le.
Előzmény: Julie29 (893)
Julie29 Creative Commons License 2004.12.08 0 0 893

Kedves Sfakutya!

 

Én sem azt irtam,h Leslie 70 mindenáron azt válassza, amit velem csináltak.

Az oldaltartással kapcsolatban viszont lenne egy hozzászólásom, mert szerintem aki nem tapasztalta, az nem tudja, mivel jár, milyen gyorsan gyógyul, stb.

Szóval, az oldaltartás már jóval a katéteres eljárásom előtt kezdődött, majd a 3 nap katéterezés után már jelentősen javult, (előtte csak ugy tudtam ülő helyzetből felállni,h nagyon jobbra toltam a csipőmet, ezzel mintegy "kiakasztva" valamit, ami a tolástól helyreállt) és ma már az oldaltartás(kb.másfél hónappal a beavatkozás után) alig észlelhető, én is csak akkor látom igazából,ha megerőltetem magam (8 óra ülőmunka után még órákig mászkálok a városban,ilyesmi).

Ugyhogy nekem igenis használt, a gyógytornászom és a környezetem szerint is látható a javulás, ami pedig a lényeg,h szerintem is,és bár még tényleg nem gyógyultam meg,(ez nem egy expressz folyamat, itt türelmesnek kell lenni) , szerintem a legjobb úton haladok.

Tudod, az a baj,h hallottam olyan esetekről is,ahol a beteg kapott injekciókurát, katétereset, ilyesmit, és azt hitte,h akkor majd varázsütésre elmúlik minden.

Aztán csodálkoztak,h a panaszok kis idő múlva újra kezdődnek.

Az ilyen gerincproblémáknál a folyamatos, fokozatos kezelés a lényeg-szerintem.

A doki azt mondta anno,h a katéteres eljárás az ő felelőssége, utána a rehabilitációs torna a gyógytornászé, majd a többi az enyém.Ők mindent megtettek,a többi már csak rajtam, a kitartásomon és a szervezetemen múlik.

Sfakutya Creative Commons License 2004.12.08 0 0 892
Leslie.70

Ne azzal foglalkozz, hogy másokat hogyan műtöttek, kezeltek, gyógyítottak. Minden eset más és más. Ha az orvosod szerint műteni kellene, akkor annak biztosan meg van az oka. Amikor engem operáltak -annak már 8 éve - akkor is végeztek már lézeres műtétet is, és már akkor is csináltak katéteres kezelést. A katéteres kezelést nekem is felajánlották, de én elutasítottam. Én a műtétben bíztam, és jól vagyok. Volt a kórházban akkor is olyan beteg, aki büszkén mesélte, hogy neki lézeres műtétje lesz, aztán három nap múlva a lézeres műtét után, rendesen is megoperálták. Természetesen van olyan, akinek ezek a gyógymódok is megfelelő eredményt hoztak.
A kiszakadt sérvet sem kell minden esetben megoperálni, mert a leszakadt darabka elhelyezkedhet úgy, hogy nem okoz panaszt. Óvatosan tornázzál, mozogjál, hogy a leszakadt darabka el tudjon mozdulni, meg tudja találni a neki legmegfelelőbb helyet.
Ne akard feltétlenül azt a módszert, amit Julie29 ír, hiszen az ő katéteres módszere sem tökéletes megoldás, hiszen ha az lenne, akkor nem állna fenn az "oldaltartás".
Előzmény: leslie.70 (890)
Julie29 Creative Commons License 2004.12.08 0 0 891

Kedves Leslie70!

 

A CT-mre már nem emlékszem, mi volt irva-ugy értem, szaknyelven-, a lényeg,h egy nagyobb és egy kisebb sérvet mutatott ki, de megnézem otthon a leletem pontosan, h az van-e rajta, amit irtál.Nem tudom, mikor csináltatok újra CT- t, egyrészt mert mint utólag megtudtam, nem egészséges, az MR jobb, de akkor az orvos ezt nem mondta,másrészt mert még attól tartok, nem lenne olyan jelentős a változás, akkor meg csak csalódás lenne..Szóval ezzel szerintem ráérek.

 

Azért vagyok a mütét ellen, mert rengeteg ellenvéleményt hallottam, több embernek a környezetemben nem sikerült jól, olyat is hallottam,h valaki átmenetileg lebénult, mert megsértették az ideget az orvosok..

Ezen kivül-ebben az idegsebészek is egyetértenek-hogy kb.80%-os az esélye annak,h kb.2-3 éven belül a mütét után a sérv kiújul, csak más porckorongok között, mert a mütéttel az egész gerinc statikus szerkezetét bontják meg,és az már soha nem lesz olyan erős mint előtte...

A doki is ezeket mondta, akinél voltam, és ez épp elég ok volt arra,h ne is gondoljak többé mütétre.Amig lehet én harcolok, és mindent megteszek,hogy elkerüljem!

Persze az is más, ha valakinek már nincs más lehetősége..Én nem tudom..Lehet,h Neked jól sikerülne, és rendbejönnél teljesen.Kivánom is,hogy igy legyen,ha már nincs más megoldás.Viszont Neked kell eldöntened,hogy mi legyen.

Sajnálom,h olyan messze laksz Pesttől, nem mintha olyan jó lenne itt élni, hanem mert az a helyzet, h itt lenne a legtöbb módja a gerincgyógyitásnak országon belül persze.

 

Az oldaltartás azt jelenti-mivel a sérvem jobb oldalt helyezkedik el-hogy amikor nagyon fáj, akkor önkéntelenül jobbra tolódik az egész csipőm, hogy csökkentsem a fájdalmat,és igy ha szemből néz valaki, feltünik,h milyen ferdén állok..Ezt a legnehezebb eltüntetni, a tornagyakorlatok jó része erről szól,h ezt visszahúzzuk azáltal,h balra tologatom különböző helyzetekben.

Érdekes,h erről még-ha jól láttam-senki nem irt, pedig a sérv gondolom mindig valamilyen irányba türemkedik-jobbra, vagy balra-és igy nyomja az ideget.Na, mindegy.

 

leslie.70 Creative Commons License 2004.12.07 0 0 890

 

 

 

 

     Julie29 .!

 

 

     Te miért nem javaslod a hagyományos műtétet.

     Itt a hozzászólásokból látszik hogy sokaknak nem lett olyan jó mint

      amilyen esetleg lehetett volna ,viszont a környezetemben akivel beszéltem

      5-6 ember és átestek már rajta azoknak mind sokkal jobb v. teljesen jó lett.

     MI az hogy oldaltartás ?

 

     CIAO

 

 

 

 

leslie.70 Creative Commons License 2004.12.04 0 0 889

 

 

 

 

 

     Kedves Julie29

 

 

 

      Korábban azt irtad hogy visszatornáztatják az összezsugorított részt.

       Ha levált egy porcrész akkor ennekmár nincs értelme,ezért gondolom

       hogy ez az eljárás nekem nem jó.

       Neked mit írtak a CT leletedre?

       Gondolom nálad "csak" kitüremkedés volt.

       Egyébként BP-től 170 km-re lakom,ezért sem rohantam rögtön ehhez az orvos-

       hoz.

       Biztos csináltatsz ujra CT-t.

       Ha igen majd írd meg hogy az mit mutat.

 

 

 

klassic7777 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 888
szia, engem érdekelne, hogy kit ajánlanál. nem csak azért, hogy ne legyél szomorú. egyébként én pár hete gyógytornázom a királyhágó úton és határozottan jót tesz.
Előzmény: zeitgeister (840)
Julie29 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 887

Szia Leslie 70

 

Ahol én voltam katéteresen, eleinte én is azt gondoltam,h kiszakadt sérvnél nem alkalmazható a dolog...De aznap,mikor a dokihoz vissza kellett venni,h kivegye a katétert, bemutatott egy pasinak,aki akkor ment hozzá és mondta,h ha nem baj, meséljem el neki,h mit csináltak velem,hogy vagyok ,ilyesmi.Egy középkorú pali volt, és amikor elmondtam neki a dolgokat, érdeklődtem,h vele mi van.Kiszakadt sérve volt, és később beszéltem a dokival,és azt mondta,h ez nem akadály,h elvégezzék nála a beavatkozást..Ezek szerint segithet.Szerintem egy kivizsgálást mindenképp megérne!Az egészséged nagyon fontos, és tudom,milyen depi tud ettől lenni az ember,én is átestem ezen, még mostanában sem vagyok ebből a szempontból teljesen oké, de azért az,h javulóban vagyok, reménykedésre ad okot.

Szóval a lelkiállapot, meg a gerincbetegség, elég szorosan összekapcsolódnak(legalábbis nálam)..Az úszás tényleg jó, én is szoktam, de ugye meggyógyitani nem lehet vele,ez csak egy része a folyamatnak.Szóval én azt mondom, mielőbb próbálj meg valamit (csak mütétet ne!) ,ha gondolod, megadom a számát a rendelőnek(most nincs nálam), de talán vmelyik linkben alant már megirtam.

 

Minden jót, irj,h mi van Veled.

 

Pá.

leslie.70 Creative Commons License 2004.11.30 0 0 886

 

 

 

 

 

 

       Kedves Julie29 !

 

 

 

       Állapotom 3 hónap óta -amikor kiderult a sérvem- lényegében változatlan.

       Kicsit gyengébb a bal lábam, az utolsó 3 lábujjam a bal lábamon érzéketlen.

       Kicsit,ülés v. emelgetés után fáj a derekam néhány nap óta de pihenés után

       ez is elmulik v. nem is jelentkezik.

       Mivel nincsenek jelentős fájdalmaim nem szükséges az azonnali műtét ,bár a CT

       lelet elég ronda sérvet mutat.

       Ez az állapot persze elméletileg bármikor változhat.

       Van egy kicsi kiszakadt darab ami ezt az érzéskiesést okozza, ami nyomja az S1

        ideggyököt .A doki szerint ez be van szorulva és onnan nem tud elmozdulni.

        Van egy nagyobb kiszakadt darab ami viszont nyomja a durazsákot.

        Az első 3 napban fájt nagyon a lábam ,ez azonban 2-3 nap alatt fokozatosan

        elmult és az előzőleg leírt tüneteim maradtak meg.

        A sérv jelleg miatt nálam valószínű nem alkalmazható ez a fajta eljárás

        amit nálad végeztek.

        Egyébként lelkileg eléggé megviselt ez a dolog és több hétig mély

         szorongásaim voltak ez miatt , és most is szedek egy antidepresszást.

         Senki sem javasolta a műtétet amíg nem szükséges ,kivéve

          a gyógytórnásznőt akinél voltam néhány alkalommal ,de utána nem

          és jelenleg sem járok sehova,csak úszni de azt mindig is szerettem.

          Ő azért javasolta a műtétet mert a kiszakadt darabok hegesednek

          és ennek rossz hatása van.

           A doki szerint ez nem annyira érdekes, bár ez kissé megnehezíti a beszorult

           darab eltávolítását.

          Igazából nem tudom mit csináljak,mert a műtéttől is félek ugyanakkor a jelenle

          gi állapotom is foglalkoztat.

           Az időzítés is elég rossz volt mert másként alakultak így a dolgok mint ahogy

           terveztem.

           Köszönöm érdeklődésedet ,ha van valami változás nálad esetleg valamit el

           akarsz mondani,várom jelentkezésedet. 

 

 

          CIAO

 

      

Julie29 Creative Commons License 2004.11.30 0 0 885

A Te állapotodban van valami változás leslie.70?Ha kiszakadt a sérved, akkor elég sürgős lenne valamit tenni ,nem? Jársz valahova, vagy meg akarod müttetni magad?

Julie29 Creative Commons License 2004.11.30 0 0 884

Sziasztok

 

Köszönöm kérdésedet Leslie.70 jobban vagyok.2 hete dolgozom.Az első hét elég szörnyü volt, mert a betegszabi alatt 1-2 órát ültem naponta max.,a többit feküdtem és tornáztam óvatosan, most meg napi 8at ülök,és 2 órát utazom..Viszont járok minden héten gyógytornára, és azt mondta a csajszi,h jól haladok szerinte, egyre több gyakorlatot ad.Tényleg jó, csak türelmesnek kell lenni.Ugyhogy végülis ugy néz ki,h nekem használt a katéteres eljárás, most már abban a fázisban vagyok állitólag,h rajtam múlik,mi lesz a sérvvel...Ha rendesen tornázom, úszom, akkor tünetmentessé válhat teljesen.

leslie.70 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 883

 

 

 

 

 

     sirRichard

 

     Mikor teszed fel azt a felvételt a műtétről?

     Az az ismerősöd akit kint műtöttek magyar?

     Van valamijen elérhetősége esetleg?

     Tudom hogy nálunk is vannak megbízható sebészek de ezt a fajta endoszkópos

      nukleotómiát valószínűleg nálunk nem végzik.

     bár ez már tényleg nagyon drága ,én is csak tájékozódom a műtéti eljárásokról.

     Alpha klinik azt irja ők bármijen fajta sérvet operálnak ezzel a módszerrel.

     Julie29 te hogy vagy ?

    

 

     előzmény:sirRichard 867 és 843

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!