Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.26 0 0 203
Előzmény: loganos (202)
loganos Creative Commons License 2019.01.23 0 1 202

Egy Miskolci ügyfél ebben a hóesésben is tartotta a szavát, és eljött a megbeszélt időpontban Győr melletti műhelyembe. A cél egy gyári Medianav utólagos beépítése volt. Feltanítva alvázszám szerint az autó CanBus hálózatára, 2018.Q3 full Európa térkép csomaggal, TMC útinfóval, GPS sebesség és tengerszint feletti magasság kijelzéssel, színes Renault menüvel, DrivingEco-val, tolató kamerával.
Így teljes értékű, mint ha a gyárból is ezzel jött volna ki az autó. Fejegység többet tud feltanítva mint gyárilag. És mivel 1-1ben passzol a készülék, csatlakozók, gyári egységről lévén szó, a garanciát sem befolyásolja.

loganos Creative Commons License 2019.01.23 0 0 201

A többi Dacia típus majd csak márciustól jön ezzel Magyarországra infóim alapján.
Persze, a régi készülékeket ki lehet cseréni az újra, csak nem lesz ember aki ezt kifizeti a szalonban. Kb. 350-400ezer Ft a készülék. A mostani is bőven 300ezer felett van utólag megvéve a szalonban. Persze van olcsóbb megoldás is :)

Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.23 0 0 200

Nem tudod esetleg, hogy a sandero stepway-eket is ezzel szerelik-e már?

Dusterben a régi hardware cserélhető majd az újra?

Előzmény: loganos (199)
loganos Creative Commons License 2019.01.22 0 0 199

 A vártnál előbb kezdenek jönni Magyarországra is az új fajta 4. generációs Medianavos Dusterek. December legvégén, és január elején is adtak már át belőle. Többi Dacia típusnál még kicsit várni kell rá, de tavasszal azokban is lesz. Ezeken is megvan a gyári navigációs felület, mint az előző generációkban. Ha a jövőben valaki ezt szeretné frissítetni, Kishoris kollégával ezt is megoldjuk majd mint eddig. Akik okos telefont használnak, és szeretnének a telefonjukról tükrözni online navigációt (pl. Wazze, vagy Google) és nem jön nekik össze az Android Auto alkalmazás telepítése, használata, abban is tudunk segíteni.

TomTomG Creative Commons License 2019.01.14 0 0 198

Köszönöm, igen fontos lenne a tartósság. Végülis acélfelnivel sincs problémám dísztárcsával. A hibrid szebb, de az alufelnik szebbek. Bár lehet acélfelni lesz a végén, akár jó állapotú használtan vagy akciósan újat. Utánaolvasva az alufelnik nagy előnye az esztétika és nem rozsdásodik, más nem nagyon.

Előzmény: loganos (197)
loganos Creative Commons License 2019.01.14 0 0 197

Egyik autómon nekem is Alcar Hibryd felnik vannak, nekem szerencsére nincs gondom vele, igaz nem is napi használatban van az autó. Ügyfelek viszont rengetegen panaszkodnak, és én is látom, hogy 2-3 éves autókon (főleg városiaknak, ahol erősen sóznak, én nincs lehetőség sűrűn mosni) csupa felületi rozsda.

Ha ezt én is előre tudom, akkor új korában még átfestettem volna őket 2 flakon felni sprével a tűző napon. Anyagát elnézve azonban nagyon robosztus. Eleve több rétegből van összeillesztve a felni, és kb. 2-sdzer olyan vastag anyagból, mint a gyári lemezfelnik.

TomTomG Creative Commons License 2019.01.14 0 0 196

Sajnos a link beszúrás gomb inaktív!

 

Acél és alu ötvözete: https://pasztoy.hu/dacia-logan-ii-mcv-ii-sandero-ii-acelfelni-hybrid-felni-p-105907.html?osCsid=01bsrrogqso0qc93g2iv2qd5k0

 

 

Valamivel kedvezőbb az ára mint az alufelninek, de talán szebb mint a lemezfelni.

 

Előzmény: Törölt nick (195)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.13 0 0 195

Hibrid felnin az alufelninek látszó dísztárcsás lemezfelnit érted?

Én jobb szeretem az acélt, mert erősebb, könyebb, kevésbé sérülékeny és nem igazán érdekel hogy mások mit néznek kívül, belülről én nem is látom :)

 

Előzmény: TomTomG (194)
TomTomG Creative Commons License 2019.01.13 0 0 194

2018-as Sandero 1.0 SCe típusra keresek lassan alu vagy hibrid felnit a nyárigumiknak. Milyen paraméterekre kell keresnem, figyelnem?

Mi a gyárilag előírt?

Például ilyen hirdetést találtam:

R15
Felni szélesség: 6
Osztókör: 4x100
Felnimélység (ET): 43

 

De itt nem látok középfurat méretet, az általában egyező?

 

Hibrid felnivel kapcsolatban vannak tapasztalataitok?

 

De lehet, hogy csupa hülyeséget írtam, akkor kérlek javítsatok ki.

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.10 0 0 193

Ezzel kapcsolatban:

A másik autónál  a médianav kódját nekem kellet kérnem, hogy ráírják - maguktól elfelejtették. 

A gyári levehető vonóhorog kulcsához nem kaptam semmiféle kódot, számot, ahhoz nem létezik? Ha elvész, akkor nem lehet gyártatni hozzá?

 

Előzmény: loganos (190)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.10 0 0 192

Az összekonfigurálás eredménye , az ajánlat és a megrendelő más-mást tartalmazott.

Tavalyi megrendelés, majd mostanában fog megérkezni, elkezdenék rá abroncsot nézegetni, ezért kérdem.

Ha valaki igényt tartana majd a gyárilag szerelt 0 km-es gumikra, az szóljon!

Előzmény: loganos (188)
TomTomG Creative Commons License 2019.01.10 0 0 191

 Köszönöm a választ, igen a kettő könyvecske meg is van. A Dacia oldalán chat funkcióban jeleztem a hiányt, ahol az alvázszám alapján kb 2 perc után meg is küldték a hiányzó papírokat.

Előzmény: loganos (190)
loganos Creative Commons License 2019.01.10 0 0 190

Az autóhoz 2 könyvet adnak. Egy kezelési útmutatót, annak a hátuljába pecsételik a szervizeket is. És egy másik könyvet a fejegységhez, típustól függően vagy a bluetooth rádióét, vagy a medianavét.

Amit keresel, a csereperiódusokról, azt egy A4-es papíron kinyomtatva kellett volna hogy adják, ami alvázszám szerint kifejezetten a te autódhoz való. Ezen a papíron szokott (tollal ráírva) lenni a fejegység 4 számjegyű biztonsági kódja is. 
Ha nem kaptad meg, kérd a kereskedéstől ahol vetted az autót. De nagy valószínűség szerint csak te keverted el, egy új autóhoz sok minden papír van, nézz körül. Ezt nem szokták beletenni a kék Daciás dossziéba.

Előzmény: TomTomG (189)
TomTomG Creative Commons License 2019.01.09 0 0 189

A "Kezelési útmutató" könyvecskét olvasgatva a 4.8 Motorolajszint fejezetnél azt olvasom hogy:

Motorolajcsere

Gyakoriság: kövesse a "jótállás és karbantartás" c. füzet utasításait.

 

Hol találom ezt a füzetet? Kellett volna kapnom?

Persze nem akarok olajat cserélni, de a régi autónknál is mindig azt olvastam a neten hogy kövesse a gépkönyvben leírtakat

ami persze nem volt, használt autó lévén. Most van új autóm, de megint nincs leírásom a gyárilag előírt olaj, gyertya stb ajánlásokról.

Ezt a kereskedésben kell kérni, vagy valamit félreértek?

loganos Creative Commons License 2019.01.09 0 0 188

De ha a Dacia.hu-n összekonfigurálsz egy autót, akkor a végén láthatod a műszaki specifikációkat is.

Előzmény: Törölt nick (186)
loganos Creative Commons License 2019.01.09 0 0 187

205/55 R16

Előzmény: Törölt nick (186)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.09 0 0 186

Tudja valaki esetleg, hogy a stepway milyen méretű abroncsokkal érkezik?

 

 

Előzmény: szakip1 (172)
loganos Creative Commons License 2019.01.07 0 0 185

Medianav utólag beépítve a gyári bluetooth rádió helyére, tolatókamerával.

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.02 0 0 184

 

Akit Dacia navigáció frissítés érdekel, látogasson el ide:

 

https://www.facebook.com/groups/368129230649363/

 

Köszönöm!

loganos Creative Commons License 2019.01.01 0 0 183

Szívesen! Először azt kell átgondolni, hogy van e rá egyáltalán szükséged. Ha csak néha-néha kell navigáció, arra rengeteg ingyenes telefonos online aplikáció van (sőt, jobb is többet használni, mert mindegyiknek megvan az erőssége és a gyengesége), vagy sokkal olcsóbbak a PNA-k is. Ha rendszeresen szükséged van a navigációra, és nem szeretnél a szélvédőre, műszerfalra ezt-azt tapasztgatni, kábel rengeteget látni, gyári megoldásra vágysz, és az online helyett beéred egy offline, de stabil készülékkel, akkor viszont csak is a gyári Medianav.

Előzmény: szakip1 (182)
szakip1 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 182

Köszi, akkor ezt átgondolom!

Előzmény: loganos (177)
loganos Creative Commons License 2018.12.31 0 0 181

Képen a saját egyik Daciám. 2017. szeptemberi gyártás után a műszerfalon megjeleníthető a vízhőfok kijelzés ,,pálcikákkal".
Mind a Medianav 1 és a Medianav Evolution esetében megjeleníthető a GPS alapú sebesség kijelzés és a tenger szint feletti magasság is.

loganos Creative Commons License 2018.12.31 0 0 180

Köszönöm, hogy szóltál! Elgépeltem :(
renault.dacia.code@gmail.com

Előzmény: rudi58 (179)
rudi58 Creative Commons License 2018.12.30 0 0 179

laganos !

 

Az email címed nem jó, adjál meg másikat. Nem tudtam elküldeni a kérdésemet.

loganos Creative Commons License 2018.12.30 0 0 178

A kínai androidos és Windows-os fejegységek sokkal nagyobb tudásúak mint a gyári. Ha azonban bármilyen fórumon utána olvasol, láthatod, hogy 2 évnél tovább nem igazán bírják. A rádió vételi képességük pedig nagyvárosokban jók. 80%-uk pedig nem kompatibilis a gyári kormányoszlop távirányítóval (hiába adnak hozzá adaptert). 

loganos Creative Commons License 2018.12.30 0 0 177

A gyári Medianav fejegység beépíthető utólag, autóhoz alváz szám szerint konfigurálva, tolató kamerával. Műhelyemben majdnem minden napos tevékenység. renualt.dacia.code@gmail.com emailcímen elérsz, tudok elkészültekről képeket küldeni.

Előzmény: szakip1 (172)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.30 0 0 176
Előzmény: szakip1 (172)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.30 0 0 175
Előzmény: szakip1 (172)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.30 0 0 174
Előzmény: szakip1 (172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!