Keresés

Részletes keresés

quasii Creative Commons License 2007.09.14 0 0 12563
Hi!

Én nem kötekedtem a dekompresszió miatt, ezt így kell mondani. Csak valaki beszólt, hogy a depresszió az csak egy orvosi szakkifejezés, magyarul betegség.
Az is valóban, de szószerinti jelentése: nyomáscsökkenés.

Expresszió, impresszió, kompresszió stb. mind értelmes kifejezés (volt valamikor).
Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki!

Q
Előzmény: miko? (12561)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.09.14 0 0 12562

Én egy igen békés ember vagyok. Akkor is, ha a látszat néha nem ezt mutatja!

 

Legyen kívánságod szerint! :)

 

Ha ez lesz a legfontosabb témánk Babetta ügyben, én qrvára fogok örülni!!! :-)))

Előzmény: miko? (12561)
miko? Creative Commons License 2007.09.14 0 0 12561

Tóni bá,quasii!

 

Attól,hogy én egy kifejezést nem használok,az ugye nem azt jelenti,hogy nem is létezik,így elfogadom amit mondtatok a depresszióról.

DE!

A dekompresszió,az a gázhalmazállapotú anyagok nyomásában bekövetkező változást,méghozzá a csökkenést kifejező szakszó.

Ezért beszélünk a babettánál is dekompresszorról,dekompresszór szelepről.

Ugyanakkor az értelmező kéziszótár szerint:

 "dekompresszió - a légnyomás csökkenése"

Tehát,ha a légköri nyomás csökken,akkor vákuumról beszélünk,ezért szerintem helyes volt az én "dekompresszó" meghatározásom is a szívóütemnél.

Egyezünk ki döntetlenben!

 

:-)

Előzmény: Tóni bácsi (12553)
tiger1342 Creative Commons License 2007.09.14 0 0 12560
Jeeeeee!!!!
Megin' fórumként műxik a topic!!!!:DDDD
Előzmény: tiger1342 (12559)
tiger1342 Creative Commons License 2007.09.14 0 0 12559
PRÓBA! (Kíváncsi vagyok megy-e rendesen)
Előzmény: Tóni bácsi (12558)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.09.14 0 0 12558
Nnnnnna most már elsőre sikerült a beillesztés. :)
Előzmény: Tóni bácsi (12557)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.09.14 0 0 12557

Bementem a modis topik hibabejelentő részlegébe, és jeleztem a problémát. Igen sok társ topikból is ugyanezt a hibát reklamálták. Szóval nem csak nálunk van a baj! :)))

 

Remélem sürgősen kijavítják!!! 

Előzmény: tiger1342 (12556)
tiger1342 Creative Commons License 2007.09.14 0 0 12556
Nekünk is:( Nemtom mit művelnek ott a zindexnél, de valami sz@r van a palacsintában, az biztos!:(((
Előzmény: Tóni bácsi (12554)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.09.14 0 0 12555

Szia Ricsi!

 

A 12498 sz. hsz-emhez nincs mit hozzáfűznöm. Most nincs időm, hogy rövid idő alatt 100 km-t furikázzak, ezért a fogyasztásáról nem tudok beszámolni. De mint korábban írtam, egyáltalán nem érdekel, hogy 1,3, vagy 1,5, vagy 2,0, litert fogyaszt, nekem az a lényeg, hogy minden részletre kiterjedően tökéletesen működjön!!!

 

Márpedig jelenleg ez a jellemző állapota!!!

 

Na jó, azt elismerem, hogy a hozzá kapott szerszámkészletben található csavarhúzó kissé opszájd, de holnap ki fogom kalapálni! :-)))

 

Tóni bácsi

Előzmény: Ricsi176 (12547)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.09.14 0 0 12554
Nektek is csak másodikra sikerül beírnotok??? Vagy csak engem ér ez a "megtiszteltetés?"
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.09.14 0 0 12553

Sziasztok!

 

Cam! miko?!

 

Köszi a szimeringekkel kapcsolatban leírtakat. Addig törtem közben a fejem, míg én is úgy emlékszem, hogy annak idején a Csepelemben a váltó oldali szimering tényleg rugóval a váltó felé volt. Szóval azoknál a mociknál, ahol a forgattyúsház egyik oldali szimeringjével az olajat meg kell tartanunk, így kell berakni!

 

miko?! subaaa!

 

Presszió = nyomás

 

Kompresszió = túlnyomás (a légköri 1bar-hoz viszonyítva)

 

Dekompresszió = nyomáskiegyenlítés, a túlnyomás megszüntetése (visszatérés a légköri 1bar-hoz.)

Gondoljatok a dekompresszorra! Nem vákuumot csinál, hanem kiegyenlítl a nyomást a henger és a külső atmoszférikus légnyomás között! Vagy gondoljatok a mélységi búvárokra, amikor jönnek fel, dekompressziós megállókat kell tartaniuk, hogy a víznyomás kiegyenlítése fokozatosan történjen a felszínen lévő atmoszférikus nyomásra!

 

Depresszió = nyomáscsökkenés a légköri 1bar-hoz viszonyítva, azaz vákuum!!! A motorok forgattyúsházában, vagy hengerében szíváskor ezt kell előállítani, különben a légköri 1bar-os nyomás nem tolja be a betolni valót. :)

 

A szónak természetesen többféle jelentése is van, lásd: "negatív" lelki állapot. A köznyelv inkább ezt az összefüggést ismeri, de én a motorok működésével kapcsolatban ezt anno így tanultam, és használom a mai napig.

 

Üdv: Tóni bácsi 

quasii Creative Commons License 2007.09.14 0 0 12552
Erről még nem hallottam: két (szemérem)ajkú szimering. Van ilyen kereskedelmi forgalomban? Végül is praktikus megoldás bal oldalra ilyet tenni.

Quasi
Előzmény: miko? (12548)
quasii Creative Commons License 2007.09.14 0 0 12551
HI!

A presszió - köztudott - nyomást jelent.

depresszió:
nyomás csökkenés
válság, pangás
lehangoltság, levertség, nyomottság, búskomorság
mélyföld
lásd még: apátia, letargia, spleen

Amúgy a meteorológusok is használják a légnyomás csökkenés szinonímájaként.


Üdv: Lőrincze Lajos
miko? Creative Commons License 2007.09.14 0 0 12550
Hát,a dekompresszió az csökkenő légnyomást jelent.
A depressziónak én is csak az orvosi jelentését ismeretem eddig.
Előzmény: subaaa (12544)
kettőtizes Creative Commons License 2007.09.14 0 0 12549
Tóni bácsi!

Köszönöm a kimerítő választ.
Szóval ráugrom erre az O-gyűrű témára és ha meglesz a megfelelő darab egy próba megmondja az eredményt.

Üdv.:
kettőtizes
Előzmény: Tóni bácsi (12525)
miko? Creative Commons License 2007.09.14 0 0 12548
Tóni bácsi!

Cam aro megválaszolta a lényeget a 12545-ben.
Annyit tennék még hozzá,hogy én kétajkú szimmeringeket használok,amiknél sokkal kiegyenlítettebb az hogy melyik oldalról bírnak több terhelést.
Így aztán nem csak az MZ gyár,de én is babettánál a hajtómű oldali szimmeringet mintegy "fordítva" rakom be,tehát rugós oldalával az olajtér felé.

Előzmény: Tóni bácsi (12542)
Ricsi176 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 12547

Tóni Bá!

Kérem Kergesse meg holnap a Bóbitáját és elemezze már ki hogy milyen az új Karbuherátor!Részletes elemzés kellene:

0-100 ig tartó gyorsulás

100liter benyzint mennyi idő alatt iszik meg.

Jelcinnel Hány kiló lenne az összsúlya?!XD

 

cam aro Creative Commons License 2007.09.13 0 0 12546

Gratula a szerelodnek... remelem PDTDI dieselje van,.. mert akkor hama rafog jonni arra, hogy mekkora baromsagot csinal.

F orszagban dolgozni meg nem ugyeseg kerdese.. hanem elhatarozase..

=====================

Toni bacsi. / de lehet nem is neked./

 

a 250 ETZ ben / benzin keni a fot. csapagyakat/  a kuplungfeloli szimering gyarilag forditva van... tehat.. tomito ajkak, az olajter fele.

 

Korbe lett love a kerdes miert.. de talan  a legjobb meg kozelites..>

 

.... mindket iranyban tomitenie kell egy szimm. nek, de rugo iranybol birja a nagyobb terhelest.

  

Tehat.. mi a nagyobb problema.. ha nemi elosurites tavozik a valtoba..vagy ha olajat bir szipkazni a motor?

 

 

 

 

Előzmény: api4 (12541)
cam aro Creative Commons License 2007.09.13 0 0 12545

Gratula a szerelodnek... remelem PDTDI dieselje van,.. mert akkor hama rafog jonni arra, hogy mekkora baromsagot csinal.

F orszagban dolgozni meg nem ugyeseg kerdese.. hanem elhatarozase..

=====================

Toni bacsi. / de lehet nem is neked./

 

a 250 ETZ ben / benzin keni a fot. csapagyakat/  a kuplungfeloli szimering gyarilag forditva van... tehat.. tomito ajkak, az olajter fele.

 

Korbe lett love a kerdes miert.. de talan  a legjobb meg kozelites..>

 

.... mindket iranyban tomitenie kell egy szimm. nek, de rugo iranybol birja a nagyobb terhelest.

  

Tehat.. mi a nagyobb problema.. ha nemi elosurites tavozik a valtoba..vagy ha olajat bir szipkazni a motor?

 

 

 

 

Előzmény: api4 (12541)
subaaa Creative Commons License 2007.09.13 0 0 12544

A depresszió nem a súlyos lelki válság idegen eredetű kifejezése??? :D:D

Nekem a dekompresszió szó valahogy jobban teccik, de lehet ám hogy neked van igazad Tóni bá! :)

 

Előzmény: Tóni bácsi (12542)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.09.13 0 0 12543

Qrva életbe!!! :-(((

 

Mi a szent szar van ezzel a topikkal??? Bill Gates szórakozik itt velünk???

Tóni bácsi Creative Commons License 2007.09.13 0 0 12542

....SZóval a lényeg az hogy a szimmeringeknek -úgymond- oda-vissza kell tömíteni....

 

Ez így tkp igaz is, ellenben a főtengely szimeringeket rugóval a forgattyúsház felé kell betenni! Még akkor is, ha mondjuk a kuplung felőli oldalon ott van a hajtómű olaj! Miért is? Mert szívás ütemben a depresszió (nem dekompresszió!) valóban kialakul a forgattyúsházban, de a "süríteni való" a gázosítón és a szívócsövön keresztül áramlik be, ahol lényegesen kisebb az ellenállás, mint a szimeringen keresztül. Márpedig mint tudjuk, akár folyékony, akár gáznemű anyagról beszélünk, őkegyelmességük mindíg a kisebb ellenállás irányában óhajtanak közlekedni! A szimeringnek az elősürítési nyomást kell bent tartani a forgattyúsházban!!!

 

Rosszul tudom???

Előzmény: miko? (12540)
api4 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 12541

                                                 Kartársak!

  Az,hogy ,,annó" 15 évvel ezelöttöt jelent.Az,hogy ,,utcai"pont alacsony fordulatot feltételez.És igaz Tóni bá meglátása,mert szerelőm vagy három hétig ülepítette meleg helyen a fáradtolajat,hogy a nehéz részecskék leülepedjenek.Ügyességéről annyit,hogy jelenleg Frao.ban szerel.Legújabb modernizálódott olajtrükkje,hogy a diesel autóját a leengedett váltóolajjal eteti azthiszem 1/3-ad arányban.Amúgy nem laikusként etetett ,,hülyeségeivel" mert a belsőégésű motorokból annó /1982/egy orsz.tanulm.versenyen második lettem.Az egész story egyébként csak az ,,ilyen is van" kategóriának volt szánva.Egyébiránt rosszabb időkben nem volt mindegy,hogy havi 4oookm motorozásnál mennyiért öntünk még olajat abba a drága 2ooliter benzinbe amit elfüstöltünk.Akkor néha bizony én is elkövettem e szörnyű......képzeljétek a döbbent arcokat...mikor az átlátszó benzincsövemen valami fekete lé folyt a karbiba!Csak ,,néha"...

miko? Creative Commons License 2007.09.13 0 0 12540

hali,

szimmeringeket általában úgy szoktuk betenni,hogy a nyitott felével legyen a bent tartandó olaj felé. Mondom ÁLTALÁBAN.

Nézzük pl. a főtengely szimmeringeket.

Azt mondod:

"Az elősűrítés miatt a nyomás a forgattyúházban van, innen kell tömíteni kifelé..."

nos,ez csak félig igaz,hiszen szívásütemben éppen hogy DEKOMPRESSZIÓ van a forgattyúsházban.

SZóval a lényeg az hogy a szimmeringeknek -úgymond- oda-vissza kell tömíteni.

Előzmény: Stunt62510 (12537)
Köny Creative Commons License 2007.09.13 0 0 12539
Szegény sajnos már semmit nem iszik.:o(
Előzmény: Ricsi176 (12538)
Ricsi176 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 12538

Hááát végülis Jelcin 1 hektot iszik 100 on ha húzzák a haját

de ha "mologyec"-ek vagyunk lemehet 70 littyóra is!XD

Stunt62510 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 12537

Talán nem annyira off, segítsetek egy dologban.

Most építem újjá a Puch Maxi-mat, elméletileg ez egy gyári, bontatlan blokk volt, gyári, zöld steyr szimmeringekkel. Igenám, de a két főtengely szimmering eltérően volt berakva, az nyilvánvaló, hogy az egyik csapágyat a keverék keni, ennek a külső oldalán volt a szimmering de úgy, mintha kívülről kellene tömítenie, kifelé volt a rugója, a nyitott fele, a másikat a hajtóműolaj keni, ennek belső oldalán volt a szimmering, a forgattyútér felől a nyitott (rugós) oldala.

Mi okuk volt a másik szimmeringet fordítva tenni? Az elősűrítés miatt a nyomás a forgattyúházban van, innen kell tömíteni kifelé...

 

 

Köny Creative Commons License 2007.09.13 0 0 12536
Jól beszélsz! Én pl. betartom a gyár által megállapított szervízintervallumot, ami 30.000 km-es csereperiódust ír elő, ennyit bőven ki kell bírnia egy modern olajnak és egy modern motornak. Aki ennél hamarabb cserél olajat, az tényleg a péntárca és a környezet ellensége, tökéletesen értelmetlen dolog, kivéve persze a régi és extrém körülmények között használt motorokat.
Előzmény: Stunt62510 (12531)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.09.13 0 0 12535

Semmi OFF!!!!!!

 

A motorok kenése mindnyájunkat érintő kérdés!

 

Tudod mi az OFF? Ha arról kezdesz irkálni, hogy Borisz Jelcin hány liter vodkát fogyasztott 100-on!!!!!!

Előzmény: Stunt62510 (12531)
Stunt62510 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 12534
Mindannyian Bill Gates kezében vagyunk....
Előzmény: Tóni bácsi (12530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!