Keresés

Részletes keresés

e-papi Creative Commons License 2002.04.29 0 0 735
Háááát, ha a fogalmazásgátlót csak a hozzászólásod után vennéd be, könnyebb lenne! :o))
Előzmény: pontosragacs (733)
WinFan Creative Commons License 2002.04.29 0 0 734
Hali!

Elindítod az IE-t, majd Eszközök:-Internetbeállítások...-Előzmények törlése
Itt törölheted, vagy éppenséggel beállíthatod, hogy 0 napig visszamenőleg őrízze meg:)

Előzmény: Apus (730)
pontosragacs Creative Commons License 2002.04.29 0 0 733
Hali Mindenki!
1. probléma: HP DJ710C nyomtató nem nyomtat hálózatosan, meg van osztva rendesen működik, de ha egy másik gépről küldök rá nyomtatást akkor a nyomtatást törölték üzenet. Win98 munkaállomáso, WinNT Server a nyomtató Win98-on van.

2.probléma: valimt tettem de nem jövök rá mit :) szóval IE nem jönnek le a java-s dolgok, nyomógombok, kérdőívek, pl.: 777sms, chat.hu remélem, a gombok, ill. alkalmazások helyén csak egy képkeret van (IE6 ill. IE5 alatt is ezt csinálta)

nem gondoltam, hogy ennyire nem értek hozzá :)

Köszi MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET !!!!

sip pista Creative Commons License 2002.04.29 0 0 732
tessék: hajrá fijúk!!!!!
te meg oprencert, nyelvet nem írtál. az enyém pl itt van:
D:\WINNT\Profiles\peter\History
Előzmény: Apus (731)
Apus Creative Commons License 2002.04.29 0 0 731
Miért nem írtok valami bíztatót...?
Apus Creative Commons License 2002.04.29 0 0 730
Hello Mindenkinek!

Újabb kérdéssel szeretnékm traktálni a hozzáértőket!
Korábban már betekintést nyertem a Internet Explorer történelmi áttekintésének szerkesztésébe a regedit-ben. A következő kérdésem is eme nagyszerű programhoz kapcsolódik:
Amikor CTRL+H parancsot adom, megnyílik ugye a történelmi szakasz :). Ebben a fejlécben található egy Keresés címszó, amire ha rákattintok és beírok bármilyen betűt, szinte az összes eddig megtekintett oldalt tartalmazza...
Ezeket hova menti el a gép? Azért kérdezem, mert ezeket csak egyesével lehet kitörölni.
Kérem, ha valaki tud segíteni, tegye meg!
Előre is köszönöm!
ÜDV

e-papi Creative Commons License 2002.04.29 0 0 729
Köszi! Asszem akkor a mostani BIOS setupot papírra vetem, mer fogalmam sincs hogy mi lett változtatva, és mi maradt a default értéken anno!
A boot floppy már bevetésre kész, csak a lelkierőt kell még összegyűjtenem az indításhoz. :o)))
Előzmény: WinFan (728)
WinFan Creative Commons License 2002.04.29 0 0 728
Hali!

rali:
Igen, jó a dos flopi is (a windows-zal készítetett bott flopi is dos-os)

e-papi:
A falshprogram flash program akart lenni:)
Magyarul: ezzel a programmal írod fel a biost.
No most azt írtad, .exe fájl. Ez valózinüleg egy önkicsomagoló fájl, ami tartalmazza az íróprogramat s az új biost.
A régi bios kimentését szintén az íróprogrammal lehet kimenteni, van benne ilyen opció (angolul tudók előnyben, bár nem nehéz nélküle is elnavigálni):
A mostani bios beállítások bizony elvesznek, s éppen ezért írtam, hogy default után jöhet a finombeállítás, azaz visszaállítani a régi bios beállításait.

Előzmény: e-papi (727)
e-papi Creative Commons License 2002.04.28 0 0 727
Köszi!
Az alaplap Spacewalker Shuttle AV61 V1.4, már letöltöttem a gyártó honlapjáról a frissítést, egy exe file, amit egy síma DOS-os bootfloppyról kéne indítanom.
A mostani BIOS-t honnan lehet kimenteni? Mi az a falshprogram? (Gondolom flash akart lenni, de azt se nem tom, mi!) :o))
A mostani bios beállítások el fognak veszni? (Jujjj!)
Mit értesz finomhangoláson?
Előzmény: WinFan (725)
rali Creative Commons License 2002.04.28 0 0 726
Dosos floppy is jó?
Előzmény: WinFan (725)
WinFan Creative Commons License 2002.04.28 0 0 725
Hali!

1. A legfontosabb: az alaplapodhoz való biost kell letöltened. (Figyelni kell nagyon a verzióra!)
2. Kell készíteni egy boot floppyt, amire aztán rá kell másolni a falshprogramot és az új biost.
3. Boot a floppyról, majd elindítani a frissítést.
4. Frissítés közben tilos a gépet kikapcsolni vagy újraindítani!
5. Frissítés végeztével a reboot után egyből belépni a biosba (bőszen nyomogatva a 'del' billentyűt), s kiválasztani az optimális konfigurációt. Ha ez megvan, próba, normálisan müxik e a gép, majd ha igen, lehet finomhangolni a biost.

Egyszerűbb a dolgod, ha új alaplapod van, ami flash biosos. Ilyenkor bottfloppyra kell másolni az új biost, majd reboot, s nyomogatni ezerrel az alt+F2-t. A gép automatice felírja, s utána már csak a fentebb említett 5-ös pontnak megfelelően kell eljárni.

Előzmény: e-papi (723)
rali Creative Commons License 2002.04.28 0 0 724
Sose csináltam még-de nagyon érdekel a dolog.
Előzmény: e-papi (723)
e-papi Creative Commons License 2002.04.28 0 0 723
Szijasztok!
BIOS frissítést kéne csinálnom, mert az alaplap nem ismeri meg a kétoldalas memóriamodult, bár a leírás szerint tudnia kéne.
Van valakinek ebben tapasztalata? Mire kell vigyázni?
SzFeri Creative Commons License 2002.04.26 0 0 722
Köszi, várom :))
Előzmény: Törölt nick (721)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.24 0 0 721
Még nincs, de dolgozom rajta, ha lesz, írok.
Előzmény: SzFeri (716)
vizit Creative Commons License 2002.04.24 0 0 720
Üdv Mindenkinek!

Hogyan lehet a Win'98 hálózatán keresztül üzenetet küldeni, ami aztán a többi gép képernyőjén azonnal megjelenik?
(Lehet ilyet egyátalán?)

Köszi

ggal Creative Commons License 2002.04.24 0 0 719
Szevasztok. McAfee VirusScan 6.02-t szereznenk be Win98-hoz es Win2000-hez, de a termeklapjan a System Requirements alatt szerepel egy ilyen sor:
US Operating Systems Only. Van errol tapasztalatotok hogy mit jelent ?
Elore is koszonet!
F14A Tomcat Creative Commons License 2002.04.24 0 0 718
A hangfalaidat nem ismerem, de:

Ha önálló 5+1 (tehát minden hangszóró meghajtását külön-külön csatlakozás segíti) akkor nem minden 5.1-es blasterrel fog működni, merthogy kétféle van forgalomban. Az egyik verzió (nekem is ilyen van!) csak négy hangszóró kimenettel rendelkezik (1-es és 2-es kimenet), a harmadik (narancssárga) kimenet itt az SPDIF digitális vonal! A másik verzióban ez a kimenet adja a subwoofer/center hangszórók meghajtását.

Előzmény: csendesDon (717)
SzFeri Creative Commons License 2002.04.23 0 0 716
Üdv!

Végigcsináltam az általad leírtakat, de sajna nem jött rendbe az IE-m. Ha új oldalt nyitok üresen marad a cím és csak egy áttetsző ablak jelenik meg.
Ugye, van még ötleted?

Köszi

SzFeri

Előzmény: Törölt nick (715)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 715
Ezen én is átestem, korábban már megírtam ezt a gondot. Nos, ez egy vírus-féle ügy, egy-két óra munkával sikerülhet lezavarni a gépről. Víruskereső progi nem tud vele mit kezdeni.
(Én azóta XP-t és ZoneAlarm Pro 3.0 tűzfalat használok, és ez így műxik).
KÖZBEN NE ÁLLÍTSD LE A GÉPET ÉS NE INDÍTSD ÚJRA!
1. Nézd meg, találsz-e a C: root directoryban olyat, hogy autoexec.bak és config.bak, és ezek az eredeti file-okkal megegyező méretűek-e? Ha igen, töröld ki az autoexec.bat és a config.sys file-okat, és ezután nevezd át a két bak file-t a most letöröltek nevére.
2. A keresőt indístd el, és keress desktop.* névre (az egész gépen!). Ha találsz ilyeneket, szívfájdalom nélkül dobd ki mindet. (Persze ne csak a kukába, hanem véglegesen :))
3. Ismételd meg a 2. pont lépéseit de most a *.tmp file-okra keress, valszeg rengeteg lesz, de mindet dobd ki.
4. A Windows könyvtárban keress egy filet, ami pontosan 8192 Byte méretű. Csak egy ilyen lesz, a neve bármi lehet, hajítsd ki a gépről. A kereséshez ajánlott a WinCom.
5. Kikapcsolás, újból indítás.
6. Próbáld ki a IE-t, ha mégse műxik jól, jelezd.

Jó munkát!

Hawkeye

Előzmény: SzFeri (714)
SzFeri Creative Commons License 2002.04.22 0 0 714
"Sziasztok! IE 6.0 böngészőm meghülyült: nem hajlandó új vebhelyekre ugrani az oldal linkekről, felugrik ugyan egy új ablak, de az üres marad és csak a kézi beírás után ugrik az új helyre. Mit csináljak vele? Hiába telepítettem újra az IE-t nem történt semmi."

Pont így vagyok én is néhány napja, sikerült már megoldást találnod rá?

Előzmény: filip2000 (680)
rali Creative Commons License 2002.04.22 0 0 713
Rockwell van most...Semmi gondom.
Előzmény: Netrat (712)
Netrat Creative Commons License 2002.04.22 0 0 712
Mert ugye két féle alapszabvány van a modemeknél, az egyik a Motorola, a másik a Rockwell. Mármost, a Motorola sosem fog jól működni Magyarországon (Europában), kivéve, ha a Windows V.90 alapbeállításra setupolják. Akkor lehet (de csak lehet!) hogy működni fog.
Előzmény: rali (709)
rali Creative Commons License 2002.04.21 0 0 711
Ilyesmi volt-drága és gyorsan megpusztult...
Előzmény: Törölt nick (710)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.21 0 0 710
Azt nem ismerem.
Előzmény: rali (709)
rali Creative Commons License 2002.04.21 0 0 709
Ez is olyan,mint a U.S.Robotics?
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.21 0 0 708
Én csak az SM56PCI-hoz való driverrel tudtam működtetni, vagy annak többféle verziójával és abban volt Európa.
Az a bizonyos hibaüzenet is előfordult, de legrosszabb esetben újratelepítettem a drivert és először is Austriára állítottam.
Talán pont az a gond ezzel a modemmel, hogy nincs normális driver fejlesztve hozzá.

sm56.reg részletek (még vagy háromszor ennyi ország van benne):

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Motorola\SM56PCI\CurrentVersion.....

"Country"="Canada"
"Country"="United Kingdom"
"Country"="France""Country"="Sweden"
"Country"="Netherlands"
"Country"="Japan"
"Country"="Belgium"
"Country"="Italy"
"Country"="Hong Kong"
"Country"="Denmark"
"Country"="Spain"
"Country"="Portugal"
"Country"="Australia"
"Country"="Switzerland"
"Country"="Austria"
"Country"="Czech Republic"

Előzmény: pomm (706)
rali Creative Commons License 2002.04.21 0 0 707
Próbáld szabványos modemként telepíteni-ne a saját driverével,hanem a windowséval.
Előzmény: pomm (706)
pomm Creative Commons License 2002.04.21 0 0 706
Köszi a tippet, de nincs európai ország megadva, arról nem szólva, hogy a hibaüzenet után, visszaáll eredeti bállításra ( USA )
Esetleg vkinek, vmi más tipp?
( a "dobjam ki"-n kivül ):-)

Pomm

Előzmény: Törölt nick (704)
rali Creative Commons License 2002.04.21 0 0 705
Igazad van - modemet kell venni.
Előzmény: Törölt nick (704)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!