Keresés

Részletes keresés

bes Creative Commons License 2005.03.08 0 0 10290
bos, 34 éves vagyok, elfelejtettem, gyógyszert nem szedek, spirálom van közel másfél éve
bes Creative Commons License 2005.03.08 0 0 10289
Kedves Gábor!
Azt szeretném tudni, hogy szerinted egy 35*40 mm-es többrekeszes ováriumcisztát kell -e kontrollálni, és ha igen, mikor. A ciszta vérzészavart okozott (több hetes nem múló vérzést) gyógyszert kaptam rá, ami után elmúlt a vérzés és 4 hónapja közel szabályos ciklusaim vannak. (azért közel szabályos, mert rövidebbek mint szoktak lenni, kb 23-24 naposak)
(előzmény: három terhesség három szülés, utolsó két éve.
2002-ben többször egymás után, 4-5 cm-es, magától kipukkadó, cikluszavart okozó cisztám volt, )
Wynda Creative Commons License 2005.03.08 0 0 10288

Kedves Gábor!

 

Lehet, hogy volt már téma, ha igen, akkor elnézést, de szeretném megkérdezni, hogy esetleges korai terhesség esetén gond-e a fogászati kezelés? Újra próbálkozunk a párommal, és sajnos el kellett kezdenem fogorvoshoz járni, valószínűleg hetekig vagy akár hónapokig is elhúzódik majd. Konkrétan az érzéstelítő hatása aggaszt...

 

Örülnék, ha megnyugtatnál.

Előre is köszönöm.

krumplishal Creative Commons License 2005.03.08 0 0 10287
[i]Azóta folytattam a szedését, azonban a késés után két nappal védekezés nélkül létesítettem aktust a partneremmel.[/i]) Azt nem írtam le, hogy ez tegnap este 6 órakor volt. Tehát 72 órán belül vagyunk még. Ez változtat a dolgon?
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (10286)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.03.07 0 0 10286

Kedves krumplishal,

 

Nekem az lenne a problémám,h kihagytam 1 fogamzásgátló tablettát (Lindynette 20-at szedek), amit -az előző tablettától számítva - 42 óra múlva pótoltam. Ez a csomagban a 13-ik bogyó volt. (Tehát egy napon vettem be a 13-ikat és a 14-iket.)Este hatkor veszem be általában, a pótlás pedig másnap délben történt.(Ez az ötödik levél Lindynette). Azóta folytattam a szedését, azonban a késés után két nappal védekezés nélkül létesítettem aktust a partneremmel. Az lenne a kérdésem, hogy ebben a helyzetben mit javasol? Mekkora a terhesség kockázata? Ön szerint a sürgősségi fogamzásgátlás lenne a legjobb megoldás?

 

A terhesseg kockazata kicsi (nem nulla, na dehat az soha nem az). Szedd tovabb a tablettat, es remeld hogy az a kis valoszinuseg nem kovetkezik be.

A surgossegi fogamzasgatlas itt nem valoszinu hogy hatekony lenne.

 

Gabor

Előzmény: krumplishal (10285)
krumplishal Creative Commons License 2005.03.07 0 0 10285
Kedves Mr Spock! Nekem az lenne a problémám,h kihagytam 1 fogamzásgátló tablettát (Lindynette 20-at szedek), amit -az előző tablettától számítva - 42 óra múlva pótoltam. Ez a csomagban a 13-ik bogyó volt. (Tehát egy napon vettem be a 13-ikat és a 14-iket.)Este hatkor veszem be általában, a pótlás pedig másnap délben történt.(Ez az ötödik levél Lindynette). Azóta folytattam a szedését, azonban a késés után két nappal védekezés nélkül létesítettem aktust a partneremmel. Az lenne a kérdésem, hogy ebben a helyzetben mit javasol? Mekkora a terhesség kockázata? Ön szerint a sürgősségi fogamzásgátlás lenne a legjobb megoldás?
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.03.04 0 0 10284

Kedves aloe vera,

 

2 hete kértem tőled tanácsot, de most megint szükségem van a segítségedre.

Tegnap este a fürdésnél azt vettem észre, hogy a jobb mellemben csomók vannak. Amikor kicsit megnyomtam akkor jönni kezdett belőle valami (tej?). Kb. 2-3 hete abbahagytam a szoptatást és most nem értem mi ez? 

(Háttérinfóként: 27 éves vagyok, 11 hónapja szültem és cerazette fogamzásgátlót szedek.)

 

Mellekben, csomokat, innen nem tudok tapintani. Eletkorod alapjan valoszinuleg semmi ami miatt aggodni kellened, valoszinuleg egy begyulladt vagy eldugult tejmirigy, de azert mutasd meg az orvosnak.

 

Gabor

-----------------------

Kedves moira1975,

 

1 héttel ezelőtt 3 csomót találtam a bal mellemben. Tegnap megtörtént az Uh és két csomóból mintát vettek (biopszia) a köv. citológiai eredménnyel:

 

I.  14mm x 8 mm éles szélű echoszegény képlet. Véres-savós háttérben kohezyv két dimenziós beignus jellegű ductushámsejt-csoportok láthatók, melyek fölött számos myoepithel mutatkozik. A háttér denudált bipoláris magvakban gazdag

benignus emlőelváltozás C2 Fibroadenoma

 

II. 18mm x 9 mm éles szélű echoszegény képlet. Centrumában kisebb cystosus terület. A direkt kenet és cytopsinnel készült preparátum hasonló képet mutat. Cystatartamnak megfelelő háttérben részben apocrin jellegű ductushámsejt-csoportok, macrophagok láthatók.

Benignus emlőelváltozás C2 cysta mammae apocrin metaplásiával

 

Az lenne a kérdésem, hogy ilyen nagy kiterjedésű csomót érdemes-e bent hagyni, nem fog elrákosodni?

 

30 éves vagyok és nagyon szeretnénk már egy kisbabát, minél hamarabb. Még a fogantatás előtt vetessem ki ezeket a csomókat, vagy ráér később is? És ha nem kell hozzányúlni, akkor nem fognak gondot okozni ezek a csomók a terhességkor, illetve szoptatáskor? Nem tudom, hogy van -e jelentősége, de nagyon pici a mellem...

 

Ha szoptatni akarsz, akkor jobb tulesni elobb a terhessegen.

Utan fugg attol hogy mi a genetikus hattered, volt/van-e edesanyadnak esetleges lanytestvereidnek mellrak problemajuk. Ha akarmelyiknek, akkor jobb kivetetni.

Ha nem, akkor rad van bizva hogy varsz valamennyit, vagy kivetteted.

A nagy kerdes nem az hogy elrakosodhat-e vagy sem, hanem az, hogy fogsz tudni-e nyugodtan aludni, es nem allandoan tapogatod majd a csomokat hogy nonek-e. Meg tudja ez keseriteni az eletet.

 

Gabor

--------------

Kedves Dorka21,

 

Lindynette 30-ról most fogok áttérni Lindynette 20-ra. A 30-asban 0,03 mg (azaz 30 ug) ethinyl oestradiol van, a 20-asban 0,02 mg ( azaz 20 ug). Mindkettő 0,075 mg gestodent tartalmaz még. Az orvost nem kérdeztem meg, hogy kell váltani, de a tájékoztató azt írja, ha nem minipillről váltok, akkor az utolsó levél után hagyjak szünetet, és a vérzés első napján kezdjem el az újat. Ha ennyire hasonló a 2 összetétele, akkor is?

 

Folytasd ugy tovabb mint ha mi sem tortent volna, mintha ugyanazt a tablettat folytatnad.

 

Gabor

 

Dorka21 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 10283

Kedves Gábor!

 

Lindynette 30-ról most fogok áttérni Lindynette 20-ra. A 30-asban 0,03 mg (azaz 30 ug) ethinyl oestradiol van, a 20-asban 0,02 mg ( azaz 20 ug). Mindkettő 0,075 mg gestodent tartalmaz még. Az orvost nem kérdeztem meg, hogy kell váltani, de a tájékoztató azt írja, ha nem minipillről váltok, akkor az utolsó levél után hagyjak szünetet, és a vérzés első napján kezdjem el az újat. Ha ennyire hasonló a 2 összetétele, akkor is?

 

Köszönöm.

Dorka

Moira1975 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 10282

Kedves Gábor!

 

1 héttel ezelőtt 3 csomót találtam a bal mellemben. Tegnap megtörtént az Uh és két csomóból mintát vettek (biopszia) a köv. citológiai eredménnyel:

 

I.  14mm x 8 mm éles szélű echoszegény képlet. Véres-savós háttérben kohezyv két dimenziós beignus jellegű ductushámsejt-csoportok láthatók, melyek fölött számos myoepithel mutatkozik. A háttér denudált bipoláris magvakban gazdag

benignus emlőelváltozás C2 Fibroadenoma

 

II. 18mm x 9 mm éles szélű echoszegény képlet. Centrumában kisebb cystosus terület. A direkt kenet és cytopsinnel készült preparátum hasonló képet mutat. Cystatartamnak megfelelő háttérben részben apocrin jellegű ductushámsejt-csoportok, macrophagok láthatók.

Benignus emlőelváltozás C2 cysta mammae apocrin metaplásiával

 

Az lenne a kérdésem, hogy ilyen nagy kiterjedésű csomót érdemes-e bent hagyni, nem fog elrákosodni?

 

30 éves vagyok és nagyon szeretnénk már egy kisbabát, minél hamarabb. Még a fogantatás előtt vetessem ki ezeket a csomókat, vagy ráér később is? És ha nem kell hozzányúlni, akkor nem fognak gondot okozni ezek a csomók a terhességkor, illetve szoptatáskor? Nem tudom, hogy van -e jelentősége, de nagyon pici a mellem...

 

Köszönettel:

Moira

aloe vera Creative Commons License 2005.03.04 0 0 10281

Kedves Gábor!

 

Kb. 2 hete kértem tőled tanácsot, de most megint szükségem van a segítségedre.

Tegnap este a fürdésnél azt vettem észre, hogy a jobb mellemben csomók vannak. Amikor kicsit megnyomtam akkor jönni kezdett belőle valami (tej?). Kb. 2-3 hete abbahagytam a szoptatást és most nem értem mi ez? 

(Háttérinfóként: 27 éves vagyok, 11 hónapja szültem és cerazette fogamzásgátlót szedek.)

 

Köszi,

Vera

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.03.04 0 0 10280

Kedves Felicitasz,

 

én már nem tudtam beszállni a szoptatás-vitába, de azért véleményeznéd a véleményemet? Azt írtam volna, hogy senki ne fogyózzon szoptatás alatt, és azért ne, mert én úgy tudom, hogy a fogyózással kvázi tönkremegy az anyatej, ha nem is apad el, nem lesz benne annyi zsír, tápanyag meg mieféle, ami kéne, viszont lesz benne egy csomó plusz méreganyag meg bomlástermék ami a fogyózással szabadul fel. Gondolom, Thor unokatesóját is ezért zavarta el a természetgyógyász - de ha ez így hülyeség, akkor légy szíves írd meg, hogy hülyeség.

A plusz mereganyag meg bomlastermek nem igaz (hacsak nem teljesen szelsoseges fogyozasrol van szo amikor mar az izom is bomlik), de a elegtelen zsir, tapanyag reszlegesen igaz.

 

Gabor

------------------------

Kedves padlizsan 007,

 

Ma voltam vérvételen, és megtudtam, hogy a második lombikbébi program sikeres volt (embriotranszfer után 13. napon a HCG szint 344). Tudom, igazából az Ultrahang vizsgálat után lehetek majd nyugodtabb 2 hét múlva,  de azért szeretnék kérdezni valamit, amit ma az orvosomtól a nagy örömhír közlése után elfelejtettem megkérdezni.

 

Normális az ilyenkor, hogy délután-estére nagyon fáj a derekam? Ülőmunkát végzek. Azt olvastam, hogy a hasi fájdalom, görcsölgetés normális, de a derékról nem találtam semmit.

Megjegyzem, nekem a stimuláció alatt is fájt a derekam, de most egyre inkább erősödik.

Adatok: 29 év, eddig nulla terhesség, nulla probléma

 

Bizonyos méh megfeszulesek kisugarozhatnak mindenhova, a hatba is. De hogy ez attol van-e vagy sem, azt igy nem lehet megmondani. Gratulalok, csak orulj szabadon es kesz (tudom, konnyu mondani).

 

Gabor

 

tasha Creative Commons License 2005.03.03 0 0 10279
Előzmény: Felicitász (10275)
padlizsán 007 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 10278

Kedves Gábor,

 

Bocsánat, az kimaradt, hogy a lombik program a párom miatt kellett, velem minden OK.

 

Köszönöm még egyszer!

 

Padlizsán

padlizsán 007 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 10277

Kedves Gábor!

 

Ma voltam vérvételen, és megtudtam, hogy a második lombikbébi program sikeres volt (embriotranszfer után 13. napon a HCG szint 344). Tudom, igazából az Ultrahang vizsgálat után lehetek majd nyugodtabb 2 hét múlva,  de azért szeretnék kérdezni valamit, amit ma az orvosomtól a nagy örömhír közlése után elfelejtettem megkérdezni.

 

Normális az ilyenkor, hogy délután-estére nagyon fáj a derekam? Ülőmunkát végzek. Azt olvastam, hogy a hasi fájdalom, görcsölgetés normális, de a derékról nem találtam semmit.

Megjegyzem, nekem a stimuláció alatt is fájt a derekam, de most egyre inkább erősödik.

Adatok: 29 év, eddig nulla terhesség, nulla probléma

 

Előre is köszönöm válaszodat.

 

Padlizsán (aki ma nagyon boldog)

Hazsart Creative Commons License 2005.03.03 0 0 10276

Kedves Gábor,

2.17-én írtam neked utoljára (én voltam a "remegős" kismama, aki körül az irodában rezeg még a fal is). Szeretném megköszönöm a válaszodat, két hete nem figyelek már annyira a remegésre, de azért biztos, ami biztos, március végén elmegyek táppénzre, ugyanis mostanában már a monitor is ugrál az asztalon egy műszaki hibának köszönhetően, amit alkatrész hiányában még egy hónapig nem tudnak elhárítani :-))

További jó munkát kívánok neked

Hazsart

Felicitász Creative Commons License 2005.03.03 0 0 10275
Kedves Gábor,
én már nem tudtam beszállni a szoptatás-vitába, de azért véleményeznéd a véleményemet? Azt írtam volna, hogy senki ne fogyózzon szoptatás alatt, és azért ne, mert én úgy tudom, hogy a fogyózással kvázi tönkremegy az anyatej, ha nem is apad el, nem lesz benne annyi zsír, tápanyag meg mieféle, ami kéne, viszont lesz benne egy csomó plusz méreganyag meg bomlástermék ami a fogyózással szabadul fel. Gondolom, Thor unokatesóját is ezért zavarta el a természetgyógyász - de ha ez így hülyeség, akkor légy szíves írd meg, hogy hülyeség.
F.
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.03.02 0 0 10274

Kedves tasha,

 

meg tudod mondani nekem, hogy a szoptatás kb mennyi kalóriát visz el? A kalkulátorod szerint nekem fogyáshoz max 1700 kaloriát lehetne ennem, befolyásolja ezt hogy még tkp kizárólag szoptatom a fél éves babám? (még nem nagyon fogadja el a szilárd ételeket, de fokozatosan próbálnám elválasztani és ugyanekkor diétába kezdeni)

Szoptatas alatt ne fogyozzal. Probald csak tartani a sulyodat.

Fel ev eleg, valaszd el, es utana fogyozhatsz.

 

(Mikolt jo szoveget ertekelem, de Dr. Thor inkabb a realitas talajan all ebben a kerdesben, mert nagyon nehez kicentizni hogy hajszalpontosan a helyes komponensekbol keruljon be az a kaloria mennyiseg ami pont eleg ahhoz hogy a kecske is jollakjon es a kaposzta is megmaradjon.)

 

Most latom, Dr. ANA is beszallt a beszelgetesbe.

Mihez kezdenél, ha most elfogyna a tejed és a babád követelné a cicit?

 

Adna neki valami mast. Meg soha senki nem halt ehen ugy, hogy az etel ott volt a szajaba dugva.

 

Gabor

-----------------

Kedves vicikvacak,

 

Körömgomba ellen kell szednem most néhány hónapig Lamisil tablettát (terbanafin tartalmú), szeretném megkérdezni, hogy ez befolyásolhatja-e a hormonális fogamzásgátló (NuvaRing) hatékonyságát.

Tudtommal nem befolyasolja.

 

Gabor

-----------------

Kedves liszabon,

 

Terhességem 7. hetében kerültem kórházba folyamatos hányással. Ekkor hyperemesis gravidarium, RH-constellatio volt a diagnózis. Állapotom nem javult, pár hét alatt 12 kilót fogytam. Terhességem 15. hetében kiderült, hogy epehomokom is van. Felmerült, hogy megműtenek, de a sebész szerint annyira nem volt rossz a leletem, igazából nem volt benne biztos, hogy az epém miatt hányok. Folyamatosan kórházban voltam, amikor a 19. héten szinte egyik napról a másikra sokkal jobban lettem. Dolgozni is vissza tudtam menni. Ettől kezdve zavartalan volt a terhességem egészen a 37. hétig, amikor újra kezdődött a hányás. Újra kórház, 4 napig vártak, nem javultam, végül elindították a szülést, császármetszéssel megszületett a kisfiam. Szerencsére teljesen egészségesen. A szülés óta fél év telt el, azóta semmi panaszom nincs. Várható, hogy a következő terhességem is ilyen nehéz lesz? Az RH-összeférhetetlenség okozhatta a hányást? (Én A RH-negatív vagyok, férjem A RH-pozitív, a kisfiunk is A RH-pozitív lett.)

 

Nem, nem varhato el. Minden terhesseg más. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy hasonlo nem tortenhet meg, csak azt, hogy nem szuksegszeru a hasonlo lejatszodas.

 

Gabor

-----------------------

Kedves mia11,

 

Virginia államban melyik városban lehet Téged megtalálni? A barátnőm éppen a héten megy  vissza V-ba és említette, h szeretne végre elmenni vkihez,mert amióta kint vannak(2 év) azóta nem volt vizsgálaton senkinél sem. Hogy tudná veled felvenni a kapcsolatot?

 

Ugy, hogy ir egy emailt (docobgyn@yahoo.com)

 

Gabor

 

mia11 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 10273

Kedves Gábor!

 Virginia államban melyik városban lehet Téged megtalálni? A barátnőm éppen a héten megy  vissza V-ba és említette, h szeretne végre elmenni vkihez,mert amióta kint vannak(2 év) azóta nem volt vizsgálaton senkinél sem. Hogy tudná veled felvenni a kapcsolatot?

mia

liszabon Creative Commons License 2005.03.02 0 0 10272
Kedves Gábor! Terhességem 7. hetében kerültem kórházba folyamatos hányással. Ekkor hyperemesis gravidarium, RH-constellatio volt a diagnózis. Állapotom nem javult, pár hét alatt 12 kilót fogytam. Terhességem 15. hetében kiderült, hogy epehomokom is van. Felmerült, hogy megműtenek, de a sebész szerint annyira nem volt rossz a leletem, igazából nem volt benne biztos, hogy az epém miatt hányok. Folyamatosan kórházban voltam, amikor a 19. héten szinte egyik napról a másikra sokkal jobban lettem. Dolgozni is vissza tudtam menni. Ettől kezdve zavartalan volt a terhességem egészen a 37. hétig, amikor újra kezdődött a hányás. Újra kórház, 4 napig vártak, nem javultam, végül elindították a szülést, császármetszéssel megszületett a kisfiam. Szerencsére teljesen egészségesen. A szülés óta fél év telt el, azóta semmi panaszom nincs. Várható, hogy a következő terhességem is ilyen nehéz lesz? Az RH-összeférhetetlenség okozhatta a hányást? (Én A RH-negatív vagyok, férjem A RH-pozitív, a kisfiunk is A RH-pozitív lett.) Elnézést a hosszú levélért, köszönöm a segítségét.
vicikvacak Creative Commons License 2005.03.02 0 0 10271
Kedves Gábor és Segítői!
Körömgomba ellen kell szednem most néhány hónapig Lamisil tablettát (terbanafin tartalmú), szeretném megkérdezni, hogy ez befolyásolhatja-e a hormonális fogamzásgátló (NuvaRing) hatékonyságát.
Köszönettel:
Vicikvacak
Mikolt Creative Commons License 2005.03.02 0 0 10270
igaz.
Előzmény: tasha (10269)
tasha Creative Commons License 2005.03.02 0 0 10269
állj-állj. Ez nem vita topik. A diétásban szivesen leírom mi-miért-hogyan, gyertek oda. Gábortól pedig nem azt kértem hogy számolja át a kalória táblázatot, hanem mondjon egy véleményt.
Mikolt Creative Commons License 2005.03.02 0 0 10268
en arra gondolok, hogy ha az anyat nagymertekben zavarja a tulsulya, akkor a tobb, mint fel eves baba mellett igazan gondolhat magara. en biza zaros hataridon belul elvalasztanam, es lefogynek, ha zavarna a kulsom. ugy gondolom, hogy egy ekkora babanak mar nem letszukseglet az anyatej, az anyasag nem csak a szoptatasban merul ki. fontosabbnak tartom az anya harmoniajat, es a hazaspar harmoniajat. van olyan szitu, ahol torest okoz a hazassagban az anya tulsulya. nem tudhatjuk mi all a hatterben, tehat en nem mondanam kategorikusan sem azt, hogy fogyozzon, sem azt, hogy ne fogyozzon. en azt mondanam, irja le, hogy miert szeretne, es mennyire fontosak ezek a celok, aztan dontson. elvegre nem ujszulottrol van szo, hanem egy nagy babarol.
Előzmény: Törölt nick (10266)
Mikolt Creative Commons License 2005.03.02 0 0 10267
en sem nem hizasra gondoltam. ha mondjuk a szervezeted igenye szoptatasostul 2200 kaloria, akkor ennyit kell megenned a mukodesehez. viszont ha te naponta 4000 kaloriat eszel, mert nasi-suti-csoki, akkor persze, hogy hizol. es erre semmi szukseg. sehol nincs leirva, hogy a szoptato anya csak tulsulyos lehet. esszel barmikor lehet ovatosan fogyozni. terhesen is, szoptatva is. en nem azt mondom tashanak, hogy hajra, irany a havonta -10 kilo. de el lehet kezdeni. konkretan ugy, hogy annyit eszik, amennyi az anyagcserejehez kell.
Előzmény: Thor (10265)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.02 0 0 10266

Szerintem a diétázás és a baba fokozatos elválasztása sokkal inkább a fogyókúrát jelenti, mint a baba és a mama ésszerű táplálását!

 

Tasha!

Amíg a babád nem hajlandó anyatejen kívül mást fogyasztani, addig semmi szín alatt ne kezdd el elválasztani. Amikor már stabilan eszik szilárdat (ide értve a tejterméket és húst), akkor, ha nagyon kabinet-kérdés, nyugodtan elkezdheted. De szerintem gondold át mégegyszer ezt a dolgot! Sokan simán fogynak szoptatás alatt, miközben a tejmennyiség nem csökken, másoknak a legkisebb diétától azonnal látványosan apadni kezd a teje. Mihez kezdenél, ha most elfogyna a tejed és a babád követelné a cicit? Vagy a tápszert is elfogadja?

 

Ana

Thor Creative Commons License 2005.03.02 0 0 10265

Ez mind igaz, csak azt nem értem, minek írtad ide. tasha elég világosan megmondta, hogy fogyni akar, nem pedig nem-hízni, ahhoz meg nem elég, ha a vackokat értelmes kajára cseréljük, hanem a szervezetnek bizony, hiánnyal kell küzdenie ahhoz, hogy a tartalékokhoz nyúljon. Ez meg a szoptatásnak nem jó.

Előzmény: Mikolt (10264)
Mikolt Creative Commons License 2005.03.02 0 0 10264
a fogyokura nem egyenlo az esszeru etkezessel. ha eszik rendesen, de kenyer helyett barna kenyeret, zsiros tej helyett sovanyat, oldalas helyett roston csirket, tort krumpli helyett fottet esatobbi, akkor egeszsegesen es kielegitoen fog etkezni mind maga mind a ded szamara, csak eppen nem lesz akkora a segge, mint az orszaghaz (bocs tasha, nem konkretan a te hatsodra ertettem, hanem ugy altalaban:))
Előzmény: Thor (10262)
Mikolt Creative Commons License 2005.03.02 0 0 10263
en ugy tudom a szoptatas plusz 500 kaloria.
Előzmény: tasha (10261)
Thor Creative Commons License 2005.03.02 0 0 10262

Szoptatás alatt egyetlen orvos sem szokta javasolni a fogyókúrát, de még egy lelkiismeretes természetgyógyász is úgy hajtotta el az unokatestvéremet, hogy csak úgy nyekkent, hogy jöjjön majd vissza ha végleg befejezte. Meglepne, ha Mr. Spock átszámolná neked a kalóriatáblázatot szoptatáshoz :)

Előzmény: tasha (10261)
tasha Creative Commons License 2005.03.02 0 0 10261
Gábor,

meg tudod mondani nekem, hogy a szoptatás kb mennyi kalóriát visz el? A kalkulátorod szerint nekem fogyáshoz max 1700 kaloriát lehetne ennem, befolyásolja ezt hogy még tkp kizárólag szoptatom a fél éves babám? (még nem nagyon fogadja el a szilárd ételeket, de fokozatosan próbálnám elválasztani és ugyanekkor diétába kezdeni)

Köszi elore is,
t.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!