Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.26 0 0 1445

Kovács Anna sérülése ilyen komoly?

Előzmény: RnD (1444)
RnD Creative Commons License 2021.02.26 -3 7 1444

"Ettől a foghíjas Váctól ilyen simán kikapni..."

 

Láttad a debreceni meccskeretet.....? Foghíjas volt a Loki is.

 

Vácon belső posztokon volt Koni, Aron A., Kácsor és Bárdy Noémi.

A DVSC-nél volt Hornyák Dodó, Karstens, Vámos Petra és Despotovic.

 

Közülük Karsten szeptember óta egyszer játszott meccsen, egy hete a Fehérvár ellen az MK-ban. Effektíve félév kihagyás után lépett pályára.

 

Bárdy Noémi viszont teljes értékű cserejátékosnak bizonyult, lőtt két gólt, adott négy gólpasszt. A Loki szerintem bármikor elcserélte volna őt Karstenre.

 

Köstnerre most persze mondanak mindent, de azért látni kell h nagyon vékony keret maradt neki. Kovács Anna váratlan kiesése pluszban még padlóra is küldte a csapatot...

 

 

Előzmény: Bamberg58 (1425)
RnD Creative Commons License 2021.02.26 -4 6 1443

"Ha Vili bá ugyanabban a stílusban kommunikál a lányaival az edzéseken, mint ahogy a fehérváriakkal és a meccset levezető női játékvezető párossal...."

 

Köstnert már időtlen idők óta ismerik a játékosai, a  stílusához réges régen hozzászoktak szerintem. Ez nem lehet probléma.

 

A 'fizetésmegvonás' meg csak be lett  ígérve, ha március 12-ig nem javul a csapat játéka (és hozzáállása). Szeptemberben ugyanez az ígéret motiválta a csapatot, szóval önmagában ez sem lehet gond.

Előzmény: Süni2 (1427)
RnD Creative Commons License 2021.02.26 -5 6 1442

Szimóval még az év elején a Móvárt hozták szóba, annak több értelmét láttam volna (Győrhöz közel, sikeres csapat, jól is védekeznek, oda ő pont illett volna....). A Lokinál még az sem biztos h indulhatnak-e ősszel nemzetközi kupában vagy sem.

 

Persze így is a legjobbakat, let's hope for the best.....:)

codi1993 Creative Commons License 2021.02.26 -1 2 1441

Szerintem két év kihagyás után túl nagy igényei nem lehettek. Win-win helyzet lehet ez. Loki kaphat (szerintem nem nagy gázsiért) egy nagyon jó balkezes játékost. Szimó pedig egy nagyon jó szurkoló tábor előtt "játszhat“ Európában és 3-6 helyért az nb1-ben. 

Előzmény: Tonio 2.0 (1440)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.02.26 0 2 1440

Szimóval nagyot lehet nyerni, ha sérülésmentesen tud játszani, akkor jó igazolás lehet, főleg védelemben, illetve a személyisége alapján - legalábbis ami lejön róla - vélhetően jó csapatember is.

Ha meg megint megsérül, akkor rossz igazolás és kidobott pénz...

Ez nagy bizonytalanság, én a Loki-vezetőség helyében biztos, hogy nem igazoltam volna le, véleményem szerint túl nagy a kockázat. Hasonló volt a Mörk-esethez, azzal a különbséggel, hogy Szimó rokonszenvesebb, és valószínűleg Mörknél jóval kevesebbe került.

Mindenesetre kívánom, hogy ne legyen igazam, és sok sikert neki, egy jó Szimóból a válogatott is profitálhatna!

Bamberg58 Creative Commons License 2021.02.26 0 5 1439

Planéta jó igazolásnak tűnik”

 


Leigazolása óriási kockázat, de én szurkolok neki.

Előzmény: Törölt nick (1437)
codi1993 Creative Commons License 2021.02.26 0 3 1438

Hornyák, Vukaljovic balátlövő, Vámos Szabó Nina, (Borgyos ha nem küldik újra kölcsönbe amit szerintem kellene) jobbatlövő Kovács és Szimó. Én meg egy jó balátlövőt aki hármasvédő eltudnek képzelni. 

Előzmény: Törölt nick (1437)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.26 0 1 1437

Planéta jó igazolásnak tűnik. Ő is balkezes, jól védekezik.

Kovács Anna poszttársa lesz.

Kérdés Vukajlovic aki elviekben ugyanezen poszton szokott játszani, hogy Ő hol kap szerepet.

Hornyák és Vámos irányít majd feltételezhetően a következő szezonban.

Egy balátlövő hiányzik még elviekben a keretből, ha minden igaz.

van_Persil Creative Commons License 2021.02.26 0 3 1436

Annyira voltMóvár, mint amennyire Schatzl II Fradi. Semennyire.

Előzmény: Karvaly91 (1434)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.02.26 0 2 1435

A válogatott szempontjából egyedül Tóvizi lényeges a Lokiból.”

 

Per pillanat, de talán a legnagyobb irányító reménység Vámos is ott van, s még az sem kizárt már most szerepet kap.

Előzmény: Tonio 2.0 (1430)
Karvaly91 Creative Commons License 2021.02.26 -1 3 1434
Igazság80 Creative Commons License 2021.02.26 -2 3 1433

Ha jól számoltam akkor a Vácnak van még 5 felsőházi meccse, a nagyobbik részén túl van már, azaz már aligha fogható be.  Az MTK 1 meccsel többet játszott és nekik van 6 felsőházi meccsük, a DVSC számára még jön 7 efféle találkozó.  Lesz még egy egymás elleni is, akár azon is eldőlhetnek a végső helyezések.

 

A 6. helyre szerintem még be lehet "rugdosni" a csapatot, és az MTK nem biztos, hogy nemzetközi kupás ambíciókkal rendelkezik.  Csak kérdés hogy a jelenlegi szakvezetővel ez mennyire megoldható, elég látványosan esik szét a csapat a keze alatt, a nyilatkozatok szerint meg természetesen kizárólag a játékosok a hibásak mindenért, azaz csak épp az nem volt még kimondva, hogy ő nyilvánvaló módon tökéletesen csinál mindent.

 

Vova MTK csapata, akivel épp birkóznak a pozíciókért és a DVSC játékoskerete közt kis túlzással ég és föld a különbség:

 

MTK: nincs légiósuk.  2 junior aranyérmesük van.(és tegyük hozzá Subával épp nincsenek nagyon beljebb)

Egyetlen sokszoros felnőtt válogatottjuk van, meg 1-2 játékos aki egyszer-egyszer a válogatott látókörébe került régebben, ma már szóba sem kerülnek ezen a téren. 

 

DVSC: 4 junior válogatott aranyérmesük is van. Komolyan vehető nemzetközi kupatapasztalattal bíró válogatott légiósok is akadnak, Despotovic játékára "csak" egy ETO tart épp igényt, azaz nem a Köröstarcsa serdülőbe távozik, és van néhány sokszoros magyar válogatott is, akik közül Hornyák és Kovács már jelentős nemzetközi kupatapasztalattal is rendelkezik, ebben a csapatban majd mindenki valamilyen formában válogatott.

 

Most meg ilyen szuperdöntő lesz a 2 klub közt a 6. helyért, könnyen lehet...

 

 

 

 

Előzmény: Imrikfalva (1424)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.02.26 -1 1 1432

Vili bácsit sajnálom, de talán túl nagy a generációs szakadék.

Mondjuk tavaly ez még nem volt gond, amikor még jobban ment a csapat?

Inkább annyi, hogy volt Bulath, Triffa, illetve hosszabb volt a kispad, és többen is jobb formában voltak. Illetve 1-2 csapat erősödött, aki bekavart nekik, pl Móvár. Tavaly ezekből a szoros meccsekből jobban jöttek ki.

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.26 0 0 1431

Akkor a Lokinál ekkora baj van?

mi van a jövő évi kerettel?

Kik maradnak, kik jönnek kedves Imrikfalva?

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.02.26 -5 0 1430

A válogatott szempontjából egyedül Tóvizi lényeges a Lokiból.

Előzmény: Bamberg58 (1428)
Süni2 Creative Commons License 2021.02.26 -1 7 1429

Szerintem olyan problémájuk is van, hogy nem igazán vannak meccsben.

 

Nem védeni akarom őket, de a "sokkal gyengébb" nem feltétlenül igaz.

 

Minimális különbségek vannak idén a csapatok között túl azon, hogy az első két hely várományosa magasan kiemelkedik a mezőnyből, míg az utolsó három mélyen alulmúlja a többit.

 

Az Óvár és a Loki annyiban tűnik - papíron - jobbnak a többieknél, hogy két, illetve másfél értelmes soruk van, a többieknek meg csak egy, de ha az ellenfelük nem fárad el, nem érvényesítik a papírformát.

 

A konkrét meccsen is ez volt. Mindkét csapatból hinyzott egy-egy vezérjátékos, de a Vác - élen a non stop b*sztatott Hámorival - egyrészt piszkosul harapott, másrészt a kis ügyes Bukovszky jobban védett, mint a Loki kapusai. Emellett bírták végig.

 

(Az is látszott, hogy max. annyiban ártott meg nekik a heti két meccs, hogy Lakatost a dánok "féltávnál" leamortizálták. Minden egyéb tekintetben jót tettek nekik a nemzetközi meccsek... Jó lenne, ha ezen az MKSZ elgondolkozna, és dotálni kezdeni a nemzetközi kupaszerreplést, mert kell a fiataloknak a nemzetközi rutin.)

 

Előzmény: Bamberg58 (1428)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.02.26 0 2 1428

Nem hinném, hogy csak Vili bá stílusa az egyetlen baj. Ha be is vannak feszülve, akkor sem lenne szabad sokkal gyengébb csapatoktól kikapni. Amúgy Vilt meg el kéne tiltani, amit a játékvezetőkkel szemben megenged magának az felháborítóan alpári. Így nem lehet beszélni, főleg nőkkel nem.

Én a válogatott szempontjából is aggasztónak látom a debreceni helyzetet.

Előzmény: Süni2 (1427)
Süni2 Creative Commons License 2021.02.26 -3 4 1427

Erről a BMW-s sztoriról ugyanaz a személy konfabulált abban a bizonyos FB-csoportban, aki a Lakatos-Kácsor-Radosavljevic trió debreceni leigazolását beflesselte a következő szezonra.

 

Ami a játékosok mentális állapotát illeti:

 

A Loki-Fehérvár magyar kupa meccsének első félidejét láttam.

 

Ha Vili bá ugyanabban a stílusban kommunikál a lányaival az edzéseken, mint ahogy a fehérváriakkal és a meccset levezető női játékvezető párossal, úgy nem kell csodálkozni az aktuális történéseken. 

 

Totál be lehetnek feszülve a lányok, és erre a fizetésmegvonás is rátehetett egy lapáttal.   

Előzmény: Bamberg58 (1425)
Imrikfalva Creative Commons License 2021.02.26 0 0 1426

a bmw még 1 fillért se ruházott be, csak a Magyar Állam.

A Lufthansa München-Debrecen járata is megszűnt, csak a wizz hirdette meg ezt a desztinációt, de azon kívül, hogy a pénzt beszedik, még egy repcsi se ment.

Az, hogy a bmw támogatná a Lokit, csak egy kitaláció.

Előzmény: Bamberg58 (1425)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.02.26 -3 1 1425

Mi van a jővő évi nagy tervekkel? Komoly új /autógyári?/ szponzort is rebesgettek. Ebből most mi az igaz? Én már azon sem csodálkoznék, ha néhány játékos a szerződése ellenére is elkívánkozna.

Egyelőre csak a káosz látszik. Ettől a foghíjas Váctól ilyen simán kikapni, hát...közben meg a taktikára hivatkozni azért vicces.

Előzmény: Imrikfalva (1424)
Imrikfalva Creative Commons License 2021.02.26 -2 1 1424

Szegény Vili bácsi...

Egy éve tele volt a sajtó, hogy Vili bácsi felesége megálmodta, hogy újra EHF-kupát nyer a DVSC-vel a férje...

Aztán amikor a törököktől kikaptunk itthon, akkor kiderült, hogy ez csak a párhuzamos valóságban lehetett volna.

Azóta is ketyeg az elmúlás, hiába a dobogó-várás, minap kikaptunk Vácon. Itt senki sem említette meg... Ez már a vég kezdete? Ahogy nézzük a további sorsolást, szinte kizárt, hogy a 7. helyről előrébb tudjunk lépni, de talán már lentébb sem tudunk csúszni. De a 7. helyhez nem jár nemzetközi szereplés.

Ez egy dicstelen búcsú lesz Vilinek. Talán nem kellett volna Pajnától átvenni a plecsnit.

Amikor én csináltam a csapatot, akkor 1 Ft befektetésre jött 10 fillér piaci bevétel. Ezt mindenki tudja, hogy nem tartható fenn hosszabb távon. Egy-két éve ábrókék úgy tudtak dolgozni, hogy 1 Ft befektetésre jött 1 fillér bevétel a piacról. Amióta a pandémia van, azóta 0 fillér jön. 

És még nem bukott meg a rendszer.

Ha lassan visszaengedik oltási igazolvánnyal az embereket a lelátóra, a focin lesznek 800-an. A kézin 234-en.

Csúnya lesz a vége. 

 

Mivel a "DVSC Kézilabda"-t kitiltotta az admin 1 hónapra, nyugodtan reagálhatnak rá valami új nickkel is.

bandineee Creative Commons License 2021.02.25 -2 6 1423

Ezek a hazai csapatok nagyon mimózák. Sok a mérkőzés az a baj, kevés a mérkőzés az a baj. Nagyon keskeny a mezsgye amin képesek értékelhető teljesítménye a lányaink. Ha optimális a mérkőzésszám, akkor az utazási idő szokott gondot okozni...De legalább mellébeszélésből és nyafogásból többszörös VB és EB győztesek a lányok és a szakemberek.

Előzmény: van_Persil (1421)
Gojira Creative Commons License 2021.02.24 0 0 1422

Úgy mint Rosztov-CSM 0:10? Fergeteges győzelem volt valóban.

Előzmény: van_Persil (1421)
van_Persil Creative Commons License 2021.02.24 -4 1 1421

Köstner panaszkodott is amiatt, hogy januárban egyszerüen nem volt kivel játszaniuk, mert vagy bajnokit pótoltak a szóba jöhető ellenfelek, vagy a Magyar Kupa roppant fontos meccseit játszották. Ellenfél nélkül meg manapság csak az orosz csapatok tudnak győzni...

Előzmény: Süni2 (1420)
Süni2 Creative Commons License 2021.02.24 0 3 1420

Kis érdekesség, hogy a Vácnak úgy van kettővel több lejátszott meccse a bajnokságban Lokinál, hogy 5 nemzetközi meccsük is volt eközben.

Előzmény: schanc (1418)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.24 -1 2 1419

Szegény Szilágyinak nem kell Debrecenben nemzetközi kupameccsen vezetnie a Debrecent.

Ami a Lokinàl zajlik az kritikán aluli.

Kovács Anna sérüléséről se adnak a saját szurkolóiknak se korrekt tájékoztatást...

Megbukni látszik a nagy dobogós álmokat dédelgető vezetőség is?

Mondjuk ilyen kritikán aluli, minden meccsen ezt nulla teljesítményt kapusteljesítménnyel nem is lehet meccset nyerni.

Az biztos ezzel a 2 kapussal nem sokra megy a következő szezonban sem a Debrecen.

Szegény szurkolóik nem ezt érdemelnék...

schanc Creative Commons License 2021.02.24 0 2 1418

Ha számszakilag nem is ért el sok sikert a Vác az Európa Ligában, jól látszik, milyen hőfokú meccseket játszott a csapat, illetve olyan egyéni fejlődések voltak itt láthatók, mint pl. Aron Andreáé, aki nyilván valamennyire kényszerből játszott sokat Lakatos hiányában, de érezhetően magasabb szinten játszik, mint pl. a csoportmeccsek előtt.

Bukovszky 32,5%-kal védett, jobban, mint a debreceni kapusok (ott Giegerich 0, Csapó 28,6%).

 

Gólszerzők:

Vác: Hámori 7, Szabó 6, Kácsor 6, Aron 4, Radosavljevic 3, Diószegi 2, Bárdy 2, Helembai 2

Loki: Hornyák 12, Despotovic 6, Tóvizi 4, Arany 2, Bánfai 1, Karsten 1, Vantara-Kelemen 1, Bordás 1

Előzmény: schanc (1417)
schanc Creative Commons License 2021.02.24 0 0 1417

Mondjuk a Lokinál meg nincs Kovács Anna.

 

Első félidő gólszerzői:

Vác: Szabó 4, Kácsor 4, Hámori 4, Radosavljevic 2, Diószegi 2, Aron 2, Bárdy 1

Loki: Hornyák 6, Despotovic 2, Tóvizi 2, Bánfai 1, Karsten 1, Vantara-Kelemen 1

Előzmény: schanc (1416)
schanc Creative Commons License 2021.02.24 0 4 1416

Félidőben a mindössze 13 játékost benevezni tudó Vác 19:13-ra (!!) vezet a Loki ellen.

Valami nagyon szétesett Debrecenben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!