Keresés

Részletes keresés

zozo66 Creative Commons License 2002.05.28 0 0 796
Szevasztok!

Tud valaki megoldást arra, hogyan lehet NTFS filerendszert FAT32-re átkonvertálni? Igen nem tévedés FAT32-re, ugyanis problémák adódtak és már csak ebben látom az utolsó reményt.

AmneZia Creative Commons License 2002.05.28 0 0 795
Újra kell hogy rakd mert olvastam az egyik ilyen frissítés során hogy vannak olyan cuccok amiket nem fog törölni uninstall esetén. Valószínűnek tartom hogy a te esetedben is egy ilyen ott maradt cucc okozza a problémákat. Ez van. És sok szerencsét a vizsgákhoz.
Előzmény: Devil.hu (794)
Devil.hu Creative Commons License 2002.05.28 0 0 794
Üdvözlet!

A problémám a következő: a microsoft honlapjáról letöltöttem a szükséges és fontos frissítéseket az XPhez. Gondoltam ez jót tesz a rendszernek. Nos, azóta a DOS alapú programok (TurboC és Turbo Pascal) teljes képernyős üzemmódban nem működnek. Nincs egér, nem reagál a gép csak az ALT+TAB-ra. Utánna meg lehet kilőni a taszkot, mivel éppen "nagyon elfoglalt" valamivel. Azóta leszedtem az összes frissítést, de nem segített :( Vissza lehet állítani a régi állapotot, vagy újra kell raknom az egész rendszert? Most vizsgaidőszakban nagyon nem hiányzik, hogy szigorlat előtt ezzel kelljen foglalkoznom... Thx a segítséget előre is.

rali Creative Commons License 2002.05.27 0 0 793
Ez van nekem,ebben semmi ilyen nincs.A system könyvtárban lenne a helye,mscdex.exe meg valami atapi.sys.

mode con codepage prepare=((852) C:\WINDOWS\COMMAND\ega.cpi)
mode con codepage select=852
keyb hu,,C:\WINDOWS\COMMAND\keybrd2.sys

Előzmény: ggaabboo (792)
ggaabboo Creative Commons License 2002.05.27 0 0 792
Sziasztok!

Az lenne a kerdesem, hogy valaki kuldje el, hogy mi van beirva az autoexec.ba-ba a c:\mscdex.exe sort illetoen. Nem latja a windows98 a CD-t. Nem a Cd a rossz, mert tud Cd-rol bootolni, illetve Linus alol remekul megy.
Ujrahuztam win98-at es nem latja a telepites vege fele a Cd-t, csak a winyorol tudom beadni neki a dolgokat.

Elore is koszi.

Udv: Gabo

rali Creative Commons License 2002.05.27 0 0 791
Ki fog nyiffanni.
Előzmény: miki_ng (790)
miki_ng Creative Commons License 2002.05.27 0 0 790
Miért zörög a CDm magától?
Simán megy a gép, még CD sincs benne aztán egyszer megnyikkan a CD mintha megnézné van-e magában valami, vagy mint amikor reset után nyikorog.
kronosz Creative Commons License 2002.05.27 0 0 789
Hello!!
Segitség!!!!
NT alatt IE6-ban korlátozni akarom a szegény mezei felhasználó NET elérését, pl.: hogy ne tudjon proxyt beállitani, de offline működjön az explorer.Registry-ben a proxy-t kikapcsoltam de az explorer option menüből visszairja.Ha valaki tud segitsen!!Kösz!!!
Nusy Creative Commons License 2002.05.27 0 0 788
Ezer kösz az ötletért!

Kipróbálom, oszt írom az eredményt!

Hogy honnan? Talán a nick-ből? Belátom botorság volt ;-)))

Üdv,

Nusy

Előzmény: sip pista (787)
sip pista Creative Commons License 2002.05.24 0 0 787
szal ha nincs autoexnt-d, leszeded innen. benne van, hogy kell installni.
aztán én úgy csinálnám, hogy a login scriptből bemásolnám a host izéket egy írható helyre, aztán az autoexnt.bat majd helyreteszi. ezzel csak az a baj, hogy a szervízes izé előbb fog lefutni, szal nézni kéne, megjött-e már a füle. így valahogy:

:vane
if exist %tmp%\hosts goto :nosza
sleep 20000
goto :vane

:nosza
copy %tmp%\hosts %systemroot%\system32\drivers\etc\
del %tmp%\hosts

aztán vagy müxik, vagy nem. a .batot persze ajánlatos a kedvesnyúzer számára elérhetetlenné tenni.

honnan veszed, hogy pista vagyok?
:-))))

Előzmény: Nusy (786)
Nusy Creative Commons License 2002.05.23 0 0 786
Szia Pista!

Ne haragudj, ha megbántottalak volna a "próbálkozással". Nem akartam.

Válaszok/tisztázások:

Nem, ugyanarról beszélünk.

Van WINS (a háló egy része számára - a másik lokális DNS-t használ) és igazad van nincs feltétlenül szükség [lm]host-ra. De lényegesen gyorsítja az eléréseket, valamint nem broadcast-olnak a gépek mint állat. Ez egy több ezer végpontos hálózatban (ahol egyébként is van jelentős broadcast forgalom, valamint teljesen switch-elt) nem utolsó szempont.

Pontosan - ha nem is szó szerint a főnökömről van szó -, belső céges szabályzatok és procedúrák miatt.

No ez az ami érdekelne. Hogyan tudom ezt megcsinálni? Azaz autoexnt-vel localsystem nevében lefuttatni egy scriptet? Példa is nagyon jól jönne!

Előre is kösz,

Nusy

Előzmény: sip pista (776)
bartav Creative Commons License 2002.05.22 0 0 785
Sziasztok!

Kérdések:
1: Honnan lehet jó Chatet leszedni a honlapomra, ahol én jelölök ki moderátorokat stb, egyszerűen és könnyne klezelhető?

2: Honnan lehet fórumokat leszedni?

3: Szavazást?

4: Bannerkészitő programot?

5: És ki tud olyan honlapot ami támogatja a FrontPage2002 extra szolgáltatásait? Fórum Vendgégköny v stb...

Viktor

KÖSZI

p21 Creative Commons License 2002.05.22 0 0 784
Sziasztok. Már többször lett volna rá szükségem, de eddig meg csak reinstallal sikerult megoldani.
1. Ha az NT-nél rendszer szintü hiba lép fel pl kék képernyős memória listázás, ntldr fájl meg nem találása, akkor, hogy lehet helyrehozni az NT-t ujrainstall és helyreállító lemez nélkül, úgy, hogy a régi programok is működjenek.
Azt hallottam, hogy mégegy példány felrakásával, és registry másolgatással meg lehet oldani, ha valaki tudna erről valamit bővebben megköszönném.
2. A másik kérdés: fel lehet e rakni az NT-t második disk-re? Ha igen, hogyan.

Üdv.

oldskool.hu Creative Commons License 2002.05.21 0 0 783
AmneZia: semmi, se viruskergető, se tűzfal, alapbeállitások......
Előzmény: AmneZia (782)
AmneZia Creative Commons License 2002.05.21 0 0 782
Nem használsz valamilyen tűzfalat? Mert ha igen akkor lehet hogy abban kéne engedélyezni.
Előzmény: oldskool.hu (781)
oldskool.hu Creative Commons License 2002.05.21 0 0 781
Szia Athlon,
1) közben sikerült megoldani, a registryben rákerestem a PowerDownAfterShutdown kifejezésre, és az értékét átállitottam 1-re és tökéletesen megy.

2) a java engedélyezésnél a speciális fül alatt, a microsoft vm engedélyezés is megtörtént, a biztosnági szinteknél a minimális biztonságnál sem hajlandó megjeleniteni az appletet, ie6 újratelepités sem segitett.....egyéb 5let? :)

kösz:oldskool

Előzmény: DrAthlon (780)
DrAthlon Creative Commons License 2002.05.21 0 0 780
Szia!

A Win'98SE -nél sajnos fennáll ez a bizonyos kikapcsolási probléma. A megoldáshoz le kell tölteni, majd lefuttatni egy patch-et.
(pl. innen)

Az IE 6.0-nál a Java engedélyezés az Eszközök/Internetbeállítások/Speciális menüben lehetséges.

Előzmény: oldskool.hu (779)
oldskool.hu Creative Commons License 2002.05.17 0 0 779
sziasztok,
1) miért van az hogy az ATX-es ház amig csak win2k volt a gépen kikapcsolt rendesen, DE most hogy win98 is fennt van, bejön a "mostmár biztonságosan kikapcsohatja a szgépet" képernyő van és 5mp-ig kell benyomva tartani a gombot?
2) hogyan kell engedélyeztetni az expolrerben v6.0 a java-t? a 777sms két napja még ment, most meg csak a kis ikon van ott ahol a java cuccnak kéne lenni.
kösz
szilva Creative Commons License 2002.05.14 0 0 777
Hátha valakinek jól jön: régi, DOS-os játékok futtatásakor WNT/W2k alatt a soundblaster-es hang, valamint joystick emuláció megoldható a VDMSound nevű progi használatával. Én a minap találtam rá, és egész használhatónak tűnik.

Van viszont egy másik problémám: találkoztam 1-2 szintén DOS-os progival, ami az egeret furán kezeli NT/W2k alatt: az egér vízszintes irányban csak a képernyő felét járja be. Az egyik ilyen a "fruits" nevű ősrégi játék. Erre nem találtam még megoldást, ha valaki tud, segítsen!

szilva

sip pista Creative Commons License 2002.05.14 0 0 776
lehet, hogy másról beszélünk?
arra céloztam, hogy ha van wins, nincs feltétlenül szükség az [lm]hosts-ra. legföljebb lassúbb a lookup. és miért NEM KAPHAT? nem engedi a főnököd? akkor meg csinálj egy scriptet, amit autoexnt-vel a localsystem nevében futtatsz, az fölülírhatja.
egyébként meg próbálkozott a kutya :-))
Előzmény: Nusy (775)
Nusy Creative Commons License 2002.05.14 0 0 775
Köszi a válaszokat!

Sajna nem túl sokat segítettek - WINS szerverre a háló egy része miatt szükség van, auth. user pedig NEM KAPHAT (policy) write jogot ezekhez - de legalább próbáloztatok!

Még egyszer kösz!

Üdv,

Nusy

Előzmény: sip pista (772)
stewes Creative Commons License 2002.05.14 0 0 774
Sziasztok! Új vagyok még ebben a topicban, de bizti, hogy még jövök. Nekem magyar Windows XP-m van, csak a saját tűzfalát használom. F-Secure Antivirus folyamatosan figyel, mindig letöltöm a legújabb adatbázist. Egy ideje arra lettem figyelmes, hogy az Internetes adatforgalmam teljesen lebénul. Seki-sebe egyetlen bitecske sem. A dial-upos kapcsolatomat nem tudom megszakítani. Másik furcsaság pedig az, hogy "elfelejt" a gép ezt-azt. Pl. a nem túl izgalmas jelszavakat megengedem, hogy megjegyezze a gép (pl. ide is így lépek be). Idônként azonban elfelejti. A boltban vásárolt és e-mailben regisztrált progi egyik napról a másikra közli, hogy csak csökkentett módban hajlendó működni, mert lejárt a próbaidô. Mellesleg megjegyzem, hogy az adott progi "trial version"-os változata is hosszabb idôt enged meg, mint ahogy az üzenet jött. Más progig a metrikus mértékrendszert állítják vissza angolszászra.
A furcsa az, hogy korábban minden rendben ment. Annyi változás történt, hogy eddig a cuccom két vinyóra volt elosztva, most ezeket teljes legyalulás után 1re raktam fel, mert a másikon Linuxozni kezdtem.
e-papi Creative Commons License 2002.05.14 0 0 773
Ez valószínűleg másokat is érdekelne (pl engem is), úgyhogy jobb lenne ha itt válaszolna aki tudja!
Előzmény: neo92 (767)
sip pista Creative Commons License 2002.05.13 0 0 772
adjál write jogot az authenticated users-nek. vagy csinálj wins szervert, akkor nem is kellenek
Előzmény: Nusy (769)
randomly Creative Commons License 2002.05.13 0 0 771
SpyBlocker

http://personal.atl.bellsouth.net/mia/k/r/kryp/sb.htm

valamit manipulál

Előzmény: Nusy (769)
rali Creative Commons License 2002.05.13 0 0 770
Szerintem sehogy.
Előzmény: Nusy (769)
Nusy Creative Commons License 2002.05.13 0 0 769
Tisztelt Uraim!

A kérdés:

Hogyan tudom megoldani, hogy a WinNT 4.0 "host" és "lmhost" file automatikusan - akár a login scriptből megoldva (v. esetleg registry manipulálással)- minden indításnál/bejelentkezésnél frissüljön?

Leírás:

Most nem megy, mert ezekhez a file-okhoz csak "admin" joggal férhet hozzá valaki, márpedig egy domain usernek ilyenje nincs/nem lehet.

Előre is köszi,

Nusy

rali Creative Commons License 2002.05.13 0 0 768
Nem tudom,hol lehet állítani.
Előzmény: neo92 (767)
neo92 Creative Commons License 2002.05.13 0 0 767

Honnan tudja a böngészőprogram (explorer), hogy milyen külső megjelenítőt ( pl.: media player)kell használnia?

Ha esetleg valaki tudja a választ kérem írja meg a
reverend@freemail.hu emil címemre.
Köszi!

rali Creative Commons License 2002.05.09 0 0 766
Köszi-néztem,de nem lettem okosabb.
Előzmény: NemTudom (763)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!