Keresés

Részletes keresés

Tojglius Creative Commons License 2010.12.15 0 0 21619

No mi meg megtalálni véltük azt a szállást KohSamuin (ami a kis körutunk "záróakkordja" lesz), ami reményeink szerint a leginkább emlékeztetni fog minket a Maldív "istenhátamögötti" érzésre... sokáig válogattunk, de ez tűnik a legcsendesebb-legeldugottabbnak-legbékéseb a "megfizethető" kategóriában...

http://www.lipalodgeresort.com/

Tojglius Creative Commons License 2010.12.12 0 0 21618

Szia!

 

2009ben voltunk "ugyanígy" csak esküvő nélkül.. emlékeim szerint

 programban nincs sok lehetőség, a klasszikus "passzív programok" :D

tengeralattjáró - sztem marhaság

főváros megnézés (nem voltunk, kicsit kárérte, bár bunkóság azt mondani hogy "nem a kultúráért voltunk ott":D)

naplementenézős hajókázós - érdemes, szép naplemente, delfinekkel ha sikerül

robinson sziget - fél nap egy "zátonyon" én itt kértem meg Asszonyka kezét, drága, de sztem megéri, de előre be szokott telni, de ha "odaszólsz" akkor talán tudnak intézni plusz helyet...

másik turistasziget megnézése - sztem marhaság

szomszéd "helyi" lakott sziget - érdemes

búvártanfolyam - bár egy nászút ne erről szóljon

sznoriztatós hajó napközben - mi eccer voltunk, szép volt, megéri

 

allin jó, a kaja a teljes panzió miatt túl sok, és "nehéz" megállni, hogy ne zabálj túl sokat :D

Előzmény: Barbyy29 (21616)
vargamariann Creative Commons License 2010.12.12 0 0 21617

Hurráá!!!!!!!!!! Holnap indulunk!!!!!!!!!!!!:-) Boldog karácsonyt mindekinek!

Barbyy29 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 21616

Sziasztok....

mi is befizettük február 16 tol 1 hét maldív meeru jacuzzi water villa all inclusive plussz az esküvői ceremónia:)

valaki volt már ilyenen?és esetlg valaki ebben az időpontban utazik???

milyen programot tudnátok ajánlani??

TTPSP Creative Commons License 2010.12.11 0 0 21615

Tegnap befizettem jan.26.-án indulunk Sri Lanka+ Maldív (Sun)

Ha valaki jön ekkor, Írjon!!

Fruzsi_ Creative Commons License 2010.12.10 0 0 21614

Köszönöm szépen a sok hasznos választ. Ha nincs nagy különbség, akkor igazából az is Meeru mellett áll, hogy 25%-al olcsóbb, így talán két hét is belefér JBV-ban. Arról jól hallottam egyébként hogy 400as villák a jobbak?

chrlengly Creative Commons License 2010.12.10 0 0 21613

Szia!

 

Hol foglaltatok? Vagy kulon a szallast es kulon a repulot?

 

Mi is Dubai kombival akarunk menni, de csak a Suntripsnel talaltunk jo aron ilyen kombikat.

 

Milyen volt a sziget? Sok helyen irjak, hogy szemetes es csunya a part bizonyos reszeken...pedig most a Suntripsnel jo aron lenne...de felnek ide foglalni.

 

Nem raksz fel valahova (pl picassara) kepeket?

 

Biztos sokan megnezegetnek...

 

Elore is koszi.

 

Kriszti

Előzmény: Lena60 (21612)
Lena60 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 21612

vargamariann és hnikó!

 

Semmi különöset ne pakolj be, sok póló, fürdőruha, naptej 50 faktoros!, testápoló. Mi a 2. nap szénné égtünk, mert megijedtünk, hogy az eső után nem lesz jó idő, aztán belehúztunk a napozásba.

Csak annyit pakolj, amennyit egy üdüléshez szoktál. Mi a fele ruháinkhoz nem is nyúltunk. Még esernyőt is adnak minden házhoz. Az időről annyit, hogy minden nap esett az eső, de utána hamar jó idő lett. Én is mindig néztem itthon az időjárást és nagyon féltem, hogy pont rossz hetet fogunk ki. A levegő nem hül le, és újra kisüt a nap. Mi csak egy szomszédos szigeten (ill. kettőn) voltunk. Az egyik egy horgászfalu szerű, oda vittek minket vásárolni. Hát mitmondjak, sok csecse-becse, ottani ruhák, kis faragványok, apróságok. Ajándékot ott tudtok venni. De semmi érdekes. Aztán a másik sziget a Chaya nevű ott is kikötüttünk és mentünk egy kört, nagyon szép az is, csak picike a Paradise-hoz képest. Ehhez a túrához tartozott, hogy megnéztük a delfineket. Nagyon édesek a hajó körül ugrándoztak, de nagyon nehéz képet készíteni róluk. Mi csak ezen az egy programon voltunk, kb. 4 órás volt. Mi all. inc.-ben voltunk és ez is beletartozott. Mi a tengerparti házakba fizettünk be, de a 4. napon kértük, hogy átmehessünk a vizivillába. Ha tehetitek ne hagyjátok ki!!!! Először csak kisétáltunk fényképezgettünk, aztán gondoltuk ha már eljöttünk ilyen messze, hát a hátralévő 3 éjszakát töltsük már itt. Nem bántuk meg. Napi 225 dollár 2 főre a ráfizetés. A teraszodról lépcsőn egyből mehetsz a vízbe, kint a teraszon napozóágy, kád, hatalmas pamlag. Nem tudom leírni, tök szupi. De a tengerparti házak is jók. A kaja nagyon jó. Minden nap esti műsor van. Sportolni is sokmindent lehet. A személyzet segítőkész, rendesek. Mi még hazafele 3 napot Dubaiban töltöttünk. A bőröndöket nem kell fóliázni, senki sem nyúlkál bele. Ez nem igaz. Most hirtelen más nem jut eszembe, de kérdezz nyugodtan, amíg nem indultok. Nagyon szupi lesz meglátod, az idő sem tudja elrontani. Minden olajozottan megy, a reptéren is várnak. Mi max. 20 percet vártunk a hajónkra, ami vitt a szigetre. Kb. 15 perc alatt ott is voltunk. Ezért is jó ez a sziget, mert a hosszú repülőút után nem kívántam volna még 1 órát hajókázni. Ha van kérdések írjatok nyugodtan.

Üdv.: Léna

hniko Creative Commons License 2010.12.10 0 0 21611

Szia Léna!

Szerintem minden érdekelne minket, engem töbebk között az időjárás is... milyen volt? Mi is november végén utaztunk volna, ami sajnos nem jött össze... :-( Üdv.

Előzmény: Lena60 (21607)
vargamariann Creative Commons License 2010.12.10 0 0 21610

Sziasztok!

 

Még egy kérdés: érdemes a csomagokat Bécsben indulás előtt lefóliáztatni? Amiatt kérdezem, mert több helyen sokmindent olvastam ezzel kapcsolatban... Pro: nagyobb biztonságban van, és a páratartalom nem viseli meg a tartalmát, viszont ellenérvként hozták fel pl. azt, hogy a vámvizsgálatnál úgyis szétszedik / szétszedetik. Dubai átszállással megyünk, vissza pedig Dubai és Sri Lankai átszállás. Mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

 

Mariann

maldívszerelem Creative Commons License 2010.12.09 0 0 21609

Jó utat, és érezzétek nagyon jól magatokat!

Előzmény: Repsol23 (21605)
vargamariann Creative Commons License 2010.12.09 0 0 21608

Kedves Léna!

Mi hétfőn indulunk szintén Paradise-ra. Ti hogy érezttétek magatokat? Milyen volt a szállás,  sziget, az ellátás, és összességében a nyaralás? Milyen programokon vettetek részt? Van esetleg valami extra, amire felhívnád a figyelmem, amire gondoljak pakoláskor? Már csak négyet kell adni... :)

Előzmény: Lena60 (21607)
Lena60 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 21607

Sziasztok!

Mi tegnap érkeztünk haza Paradise Islandról. Ha bárkinek tudok valamiben segíteni szívesen válaszolok. Ha valaki Dubai-on keresztül utazik, annak mondanám, hogy amíg éjjel ott várakoztok a Male-i gépre, a beszállókártyával a 212. kapuval szemben (itt kell majd becsekkolni) az emeleten van egy étterem, ahol a kártya felmutatásával tudtok ingyenesen étkezni (szendvicsek, gyümölcsök, üdítő, kávé, tea). Lepecsételik a beszállókártyát és ennyi. Még időtöltésnek is jó. De az Emirates gépén is szuper volt az ellátás.

Üdv. mindenkinek: Léna

avandi Creative Commons License 2010.12.09 0 0 21606

Nagyon jó utat és időt kívánunk Nektek!!

Előzmény: Repsol23 (21605)
Repsol23 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 21605

Hááát elérkezett a nagy nap. Holnap indulunk :))))))
Majd jelentkezünk ;)

enalim Creative Commons License 2010.12.07 0 0 21604

Sziasztok kedves éppen Maldívra indulók!

 

Keresek egy kedves vállalkozót, aki hozna a kislányomnak egy maldívos hűtőmágnest, mert a miénket olyan nagyon szerette, ami egy halacska volt és rendszeresen úsztatta a hűtőn, hogy néhányszor leesett és már most annyira összetört, hogy nem tudom megragasztani. Természetesen állom a költéset és a postadíjat is, de nagyon szeretnénk pótolni ezt a kis emlékdarabunkat, mert nem tudom, mi mikor megyünk legközelebb.  Most egy kerámia mágnesünk volt, de egy gumis jobb lenne, de igazság szerint nem válogatok, csak nagyon szeretném, ha valaki hozna nekünk egyet.

 

Köszönettel: Enalim

wantitall Creative Commons License 2010.12.07 0 0 21603

Mondjuk elég ijesztő a webkamera képe pár napja....

http://www.kuredu.com/community/kuredu-island-livecam.aspx

 

Persze hideg sosincs.

Tojglius Creative Commons License 2010.12.07 0 0 21602

Mariann, a legtöbb szigeten sztem univerzális konnektorok vannak vagy európai szabvány...

de azért ha viszel egy átalakítót az sosemárt... :D

 

Repsol: nekünk anno végig felhősesős időt írtak és a meteorológiai kép is ijesztő volt anno, mert kb mauritiustól indiáig ért az a felhőcske... ehhez képest esni kétszer esett 5percig de valóban végig fátyolfelhős volt ->ami pont annyira volt jó, hogy nem égtünk szénné és 10percnél többet tudtunk kibírni a napon és nem 40fok volt, hanem "elviselhető" 30 :D (és papíron a legszárazabb hónapban voltunk)... Sajnos az időjárást senki se tudja befolyásolni... :D

Előzmény: vargamariann (21601)
vargamariann Creative Commons License 2010.12.07 0 0 21601

Köszönöm a véleményeket! Vizet nem, ám de naptejet és fürdőnadrágot viszünk! :) Nekem sem jutott volna eszembe vizet vinni, ha nem éppen itt olvastam volna, hogy valaki vitt, és kifejezetten ajánlotta. Nekem is nagyon furcsa ötletnek tűnt, azért gondoltam, hogy rákérdezek...

Még az áramátalakító a kérdés? Valaki írta, valaki nem, azért kérdem. Kell Paradise-on?

Repsol23 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 21600

Köszönöm, igy van végülis a MAldivra megyünk rossz semmi sem lehet! :)))))))

maldívszerelem Creative Commons License 2010.12.06 0 0 21599

Ne csüggedj!!! Nekünk is esős, szeles, borús előrejelzésünk volt, ezzel szemben két éjszaka, és egy délután volt amikor esett az eső, két hét alatt. Az előrejelzésre nem kell túl sokat adni...

Szuper időtök lesz!

 

Előzmény: Repsol23 (21595)
OSZIBARACK Creative Commons License 2010.12.06 0 0 21598

Szia Repsol23!

 

Ne aggódj, egyáltalán nem mérvadó az időjáráselőrejelzés....ne higgy neki...

kolleganőmék most is kinn vannak (épp nászútat töltik) és párszor esett csak éjjel, pár percig.pedig végig szakadó esőt és viharokat írt nekik az előrejelzés.

már első nap leégtek, verőfényes napokat élveznek:)))

 

Az időjárás néha ilyen-néha olyan, amikor mi is egyszer Meerun voltunk októberben, nálunk folyamatosan sütött a nap, másik szigeten -látótávolságban eső esett, aztán tovaszállt a felhő...percenként változhat, és Változó melyik atoll van épp esős átvonulás alatt... 

 

Jó utat Nektek!Jó pihenést!

Üdv,Őszibarack

Előzmény: Repsol23 (21595)
Tojglius Creative Commons License 2010.12.06 0 0 21597

én nem azt nem értem, ha valaki spórol egy nyaraláson, hanem azt ha "aránytalan"

ha kevés a suskánk akkor irány horvátország vagy balcsi és akkor visszük a vizet meg a szalámit és senki se fog meglepődni...

de ha az ember a maldív szigetekre utazik két főre általában minimum legyen monnyuk 800e/hét/2fő mindenestül akkor nonszensz, hogy képes legyen 5-10ezerft spórolásért 30kg-ot cipelni...

de volt itt olyan aki ezt komolyan gondolta... én se akartam elhinni...

elképzeltem ahogy áll a szobamérlegen papírral és ceruzával és nézi, hogy ha kiveszi a fürdőnaciját és a naptejet, hogy akkor még fél liter víz beférhet amivel spórol 150ft-ot kinnt és épp nem lépi túl a kg korlátot...

dehát mind máshogy vagyunk hüjék :D

Előzmény: KissP83 (21596)
KissP83 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 21596
Thappa! Ne is mond...nem is értem azokat akiknek megfordul a fejében a vigyünk vizet böröndben ötlet. Elég gázos...
Előzmény: Thappa (21593)
Repsol23 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 21595

Pénteken indulunk. Láttátok milyen idő van? :((((

Tojglius Creative Commons License 2010.12.06 0 0 21594

Hát sznorizni igazából Meerun sem lehet... a sziget északi csücskénél van egy majdnem mindig vízalatt lévő természetes hullámtörő (ill nem is az, mert az áramlás a másik irányból jön, szóval nem értem :D) ahol vannak halak szépen, de azért nem olyan mint a képeslapokon... arra viszont ottvan a mindennapos hajótúra a zátonyhoz... az tényleg szép...

 

nomeg cápák és ráják viszont mindenhol vannak... az nagyon jópofa ha először látsz ilyet :D

 

bár a korallszinek már sztem sehol sem olyanok mint pártízéve lehetett, nagyon sok a halott korall, kevés az élő ami szines... :D

 

meerunál meg a sziget északi része asszem azért jobb, mert az egy másik, kissebb étteremhez kapcsolódik... nekünk az egyetlen "bajunk" az volt, hogy ahogy a 300as villáktól el kellett menni a főétteremig, ott minden nap a személyzeti szállás, szeméttároló és ezek mellett kellett elsétálni ami "nem olyan idilli" trópusi, mert emlékeztet rá, hogy a paradicsomban is kell a hüje turpistáknak melegvíz és szemetelnek és zabálnak :D :D :D :D

Előzmény: Thappa (21592)
Thappa Creative Commons License 2010.12.06 0 0 21593

Emiratesnél valóban 30 kg a súlyhatár, plusz 7 kg kézipoggyász.

Számomra abszurdnak tűnik, hogy valaki vizet cipel magával a böröndökben...

Thappa Creative Commons License 2010.12.06 0 0 21592

 

Van Kuredun hullámtörő, az északi oldalon. Engem eléggé zavart. És az is, hogy azon az oldalon borzasztóan sekély volt a víz, így snorkellingre sem igazán alkalmas. Messzebbre besétálni nem tudsz, mert letaposnád a korallokat, beúszni meg nem lehet a sekély víz miatt...

 

Nekünk is Kuredu és Meeru volt a 2 kiszemelt szigetünk, végül Kuredun voltunk (+Angagán), és nagyon tetszett. Az azért hozzá tartozik, hogy 5 nap után az északi, hullámtörős oldalról átköltöztünk vízivillába a maradék 7 napra, és az egy merőben más érzés volt, mintha más szigetre költöztünk volna...

A vízi villák előtt is vannak hullámtörők, de azok természetesebbnek néznek ki, nem úgy, mint ezek a betontömbök, és csak apálykor látszanak.

 

Bármikor visszamennénk Kuredura, de legközelebb csakis a déli oldalra foglalnánk, vagy pedig vízivillát.

Kuredu hatalmas homokpadja apálykor lenyűgöző.

 

 

Az északi oldal egyetlen előnye az étterme volt, és az, hogy ott gyerekek nincsennek.

 

 

Tojglius Creative Commons License 2010.12.06 0 0 21591

Tényleg nincs hullámtörő, talán komandoo-ra gondoltam, ott van a sziget körül vmi hasonló....

Kuredu és Meeru kötül talán a tripadvisor miatt lett végül Meeru... de az talán mégis jogos, hogy csalódni azért nem fox... akármelyiket is választod...  :D :D

 

Ami nekem abban nagyon tetszett Meerun: 95% idősebb angol turisták és pár családos (tehát max a medence körül vannak emberek, sehol máshol... :D) ... sehol semmi hangoskodó fiatal... (erről talán sun island "hírhedt")

Előzmény: KissP83 (21589)
KissP83 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 21590

Szia vargamariann!

Én úgy tudom, hogy Emiratesnél már 30 kg a súlyhatár.

Paradise fakultatív ügyben kérdezd meg BodiZ-t.

Előzmény: vargamariann (21585)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!