Keresés

Részletes keresés

taki bá Creative Commons License 2002.07.17 0 0 328
lentebb irtak, h a busz talan a legolcsobb (30e kornyeken).
Előzmény: bogyó (327)
bogyó Creative Commons License 2002.07.17 0 0 327
Sziasztok,

hogy lehet szerintetek legolcsóbban eljutni Athénig? A repjegy 60+ eHUF, ez sokna tűnik, plusz a 8e komp Heraklionig, azaz legalább 70e a tarifa per koponya. Ezt, ha mondjuk le tudnám nyomni 50-re, boldog lennék nagyon. Pl. elkompozni Velencébol vagy valami.

köszi
b

éjféli lány Creative Commons License 2002.07.17 0 0 326
Szerintem is nagyon szép lehet, bár csak videó és utikönyv alapján döntöttünk.

Szívesen vennék étteremajánlatokat, mondjuk főleg fagyizó - palacsintázó viszonylatban, merthogy kényelmi okok miatt félpanziós ellátással büszkélkedhetünk.

A mi utitervünki:
1. Dikti - Ierapetra - Vai
2. Iraklion - Knosssos Rethimno
3. Frangokastello - Preveli - Matala

Milyen a tömegközlekedés (merthogy a szállásunk a város szélén van)

Az Almyros beachen kívül még mit érdemes megnézni a közvetlen környéken?

Előzmény: TUNDUR (324)
bogyó Creative Commons License 2002.07.16 0 0 325
Én csak a Kárpátokban láttam ilyeneket, ezek az un. steinman-ok, és gyakorlatilag útjelzôk. Mindenki ápolgatja, mert olyasmi mint a festett útjelzô, és nyilván ezek megjelenésével (kb 30-35 év) csökkent a steinmanok jelentôsége, de azért a pásztorok még használják.
Előzmény: ercsibe (318)
TUNDUR Creative Commons License 2002.07.16 0 0 324
Szia Ejfeli leany,

Nagyon orulok, hogy vegre valaki ellatogat az egyik kedvenc varosomba!

A kerdezett hotelt nem ismerem.

A Dikti barlangban voltam, cseppkobarlang, nagyon szep, ugyanakkor pici, egy nagy terembol all, szoval 10 percet el lehet nezgelodni. A barlangert onmagaban nem biztos, hogy el kene menni oda, viszont az ut oda a Lassithi fensikon gyonyoru, olajfaligetek mindenhol, csodalatos kilatas. Szoval erdemes arra autokazni.

Ami az autoutakat illeti, ha nem csak autozni akartok, hanem nezgelodni, enni, szoval elvezni a dolgokat, akkor nem erdemes hosszu utra menni.
Egy napra erdemes bemenni Iraklionba es ezt az utat osszekotni a Minoszi leletek megtekintesevel (reggel minel korabban menjetek, mert itt nagy a tomeg), es mondjuk Matalaval vagy valamelyik masik Libiai tengeri stranddal. Vagy Irakliont osszekothetitek a Lassithi fensikkal is.

Mindenkeppen erdemes egy napot szanni Vai-ra. Eletem legcsodalatosabb tengeroble itt van, turkiz, langyos viz, sok hallal (buvarszemuveg!!), palmafak alatt a napozoagyak...
Az autout csodalatos arrafele, hihetetlen panoramaval!

Es meg ket dolog amit ne hagyjatok ki:
- Kritsa - ide fel ora alatt busszal is el lehet jutni, nagyon bajos falu
- Almyros beach - szerintem a legszebb strandja Agios Nikolaosznak, csak kisse hideg a viz, mert egy hegy patak omlik bele (ahol pisztrangok fickandoznak), ugyanakkor a strand elott van egy kavicsos-sziklas apro oblocske, itt nagyszeru a viz es mely is, tehat remekul lehet uszni

Etterem ajanlataim is vannak! Ha erdekel, akar ez, akar utvonalajanlatok, akar barmi mas, kerdezz - itt vagy e-mailben. Rengeteget tudnek meselni!!!

T.

Előzmény: éjféli lány (322)
semő Creative Commons License 2002.07.16 0 0 323
haliho!

Csütörtökön érkeztünk haza, Kokkini Haniban voltunk, kb.12 km Irakliontól keletre. Egy napra szerintem 300 km-t bevállalni elég sőt...
Elafonnisin is jártunk. Bővebb infókért írj egy mail-t a kérdésekre igyekszem mindenre válaszolni, amire tudok. 4 napot autóztunk 1200 km-t tettünk bele... Óvatosan az idegenvezetőkkel, a jutalélkukért sok mindenre rávennék az embert, amit sokkal olcsóbban is meg lehet úszni. Persze ez már régi lemez, de igaz.

üdv

Előzmény: éjféli lány (322)
éjféli lány Creative Commons License 2002.07.16 0 0 322
Üdv. mindenkinek...

A jövő héten utazunk Krétára Agios Nikolaosba, 3 napra tervezzük kocsi bérlését.

Csak egy "pár" kérdésem lenne:

- volt e valaki a Hotel Litoban, ha igen, milyenek a tapasztalatok?
- járt e valaki a Dikté barlangba, megéri e felmenni, kocsival lehetséges e?
- mekkora utakat lehet reálisan vállalni 1 napra, km-ben?
- volt e valaki Chrissi szigetén és mennyire vészes az út Elafonissibe?

És természetesen minden infonak nagyon örülök... :-)))

Előzmény: Styleair (321)
Styleair Creative Commons License 2002.07.08 0 0 321
javítás nem szál, hanem szél :)

Ja, az is lehet, hogy nem Herkules rakta a 3m-es köveket. Tudod vannak még "állat" túristák.

Előzmény: Styleair (320)
Styleair Creative Commons License 2002.07.08 0 0 320
ercsibe!

Nem tudok külön történetet. Szerintem 1 bolond 100at csinál. Valaki elkezdte, mások meg folytatták. Az érdekessége inkább az, hogy nem dőlnek le az egymásra rakott kövek, nem fújja el a szál, stb. A 3 méteres köveket meg bízonyára a görög mitológia egyik kiváló alakja pakolhatta egymásra. Majd biztos ez is lesz 1x a Herkulesben :)

üdv. Styleair

Előzmény: ercsibe (318)
Vad Creative Commons License 2002.07.08 0 0 319
"A biztonság kedvéért mi is egymásra tettünk egy párat-mint mindenki"
kb ez a története :)
Előzmény: ercsibe (318)
ercsibe Creative Commons License 2002.07.08 0 0 318
Szia Styleair!

Megnéztem a képeiteket-klasszak, mi már voltunk az idén Krétán, de ha a pénztárcánk is úgy akarja, akkor arra gondoltunk még egyszer kimegyünk, mi is októberre gondoltunk. Ezek szerint akkor is király az idő. Amikor mi voltunk (jun 3-10) még hideg volt a tenger így ránk férne egy kis jutalom/kárpótlás/repeta.
Viszont lenne egy kérdés az egyik képeddel kapcsolatban: a 35. képen lefényképeztétek a kő ill kavicsrakásokat a Szamária szurdokban. Annak nem tudod mi a története? Sehol sem találtuk meg, gondoltuk valami olyan babona, hogy aki rak az visszatér, mert hogy a víz rakta volna így egymásra őket, az túl szép lenne, és persze az idegenvezető se tudta mi a fene az. A biztonság kedvéért mi is egymásra tettünk egy párat-mint mindenki, hátha visszatérünk...
Mondjuk a 3 méteres köveket nem hinném, hogy turisták pakolták volna egymásra... Vagy ennyire vissza akartak térni... :)

Előzmény: Styleair (317)
Styleair Creative Commons License 2002.07.07 0 0 317
Hello mindnekinek!

Én csak most akadtam erre a fórumra. Sok infó gyült itt össze (bár csak az utolsó lapot olvastam végig).
1-2 infót én is leírok, hátha hasznát veszi vki.

2000 októberében voltunk Krétán 2 hétig.
Végig jó idő volt, lehetett förödni, tenger 23C°.
Iraklion mellett voltunk Kato Gouves-ben, ez 1 csendes üdülőfalu. Onnan csillagtúráztunk.
2x3 napig béreltünk autót és ezalatt 1600 km-t kocsikáztunk. (Nem mindig a legolcsóbb kölcsönzővel jársz jól.)
Csoki szeretőknek a "Lakta" és az "Ion" (táblás)csokit ajánlom. "Samos" bor nagyon finom.

Néhány link:

Képek Krétéról:
http://web.interware.hu/styleair/kepek/kreta/index.htm

Kréta info oldal:
http://www.interkriti.gr/index.html

Kréta aktuális időjárása:
http://weather.yahoo.com/forecast/GRXX0046_c.html

Autóbérlés (csak 1 példa):
http://www.miketours.gr/english/index.html

Idén októberben újra elmegyünk két hétre.

Ha van kérdésetek, kérdezzetek, hátha tudok segíteni.

üdv. Styleair

Vad Creative Commons License 2002.07.02 0 0 316
Nem akarlak ijesztgetni, de forint-euro átváltási táblázatot sehol sem láttam arrafelé.
Elvileg tökmindegy kéne legyen (merthogy elvileg konvertibilis a Ft), de biztos, ami biztos, váltsatok itthon szvsz.
Előzmény: semő (312)
Vad Creative Commons License 2002.07.02 0 0 315
A jó időt már tavaly megrendelték a Dagoba-rendszerből, úgyhogy jó utat!
A legnagyobb viharfelhő átmérője júliusban 3.2 méter.
Előzmény: semő (310)
Vad Creative Commons License 2002.07.02 0 0 314
nekem ezek egyformák, válaszoljon olyan, aki már lakott arrafelé. (én mindig húzok délre, mint a gólya)
Előzmény: ginaa (309)
SHReK Creative Commons License 2002.07.01 0 0 313
Hali!

tapasztalataitok szerint szeptember 20. után mennyire kihalt turista szempontjából Kréta? Alig lézeng vki, vagy azért vannak emberek jócskán? Mármint fiatalság, 20-30 évesek. Van-e még olyankor éjszakai élet? Diszkó/ilyesmi nyitva? És milyen az élet júli végén? És az idő?

üdv
SHReK

semő Creative Commons License 2002.07.01 0 0 312
Eszembe jutott egy fontos kérdés, nem garasoskodásból csak emlékeim szerint tavaly érdemesebb volt Korfun pénzt (drachmát) váltani, mint itthon. Így van ez idén is, vagy vegyem meg itthon az eurot?
Előzmény: Vad (307)
cs_geza Creative Commons License 2002.07.01 0 0 311
A Camponaban az utazasi irodaban ajanlgattak tegnap nyugatkretat.
Előzmény: ginaa (309)
semő Creative Commons License 2002.07.01 0 0 310
Köszönöm az adathegyeket, talán nem fogunk elveszni, jó idő kell és onnantól nem nagyon számít más. Most már.
üdv:
Laci
Előzmény: zsanna (308)
ginaa Creative Commons License 2002.06.30 0 0 309
Köszönöm.

Akkor azt hiszem marad az utazási iroda. Csak sajna Nyugat-Krétából elég gyér a kínálat.

Még egy kérdésem lenne. Te (ill. bárki akinek van ötlete) melyik települést javasolod?

Előzmény: Vad (307)
zsanna Creative Commons License 2002.06.28 0 0 308
Oké, küldök mail-t, erre a címedre.
Előzmény: semő (306)
Vad Creative Commons License 2002.06.28 0 0 307
ha csillagtúrázni akartok, akkor az előre befizetett szállás a legolcsóbb, és az általában apartman (konyhával pl)
ha ad hoc szálltok, akkor az a leggyakoribb esetben szoba lesz, ami tiszta, világos, légkondi nincs többnyire, néha van propeller.
Hűtőszekrény meg zuhanyzó meg angol wc az a minimum.
Hania környéke igen zsúfolt, éjszakai élet tutti, de nem görögös. Kicsit Siófok jut eszembe. Viszont busszal, vagy bérelt járművel onnan könnyen elérhető Elafonnissi (távolságot nem tudom, 80km lehet), Samaria (Omalos olyan 10-20 km, kocsival ne, mert vissza kell menni érte), Hora Sfakion (70 km körül), Paleohora, Sougia (70 km körül), Kissamos (kb 30 km, állítólag nagyon jó), stb. Buszok általában reggel közlekednek, és késő délután, vagy másnap reggel visszafelé.
Bocs nincs térkép a kezem ügyében, saccoltam a távot
Előzmény: ginaa (305)
semő Creative Commons License 2002.06.28 0 0 306
Jó ezt hallani, sokat nem tudtam meg róla a netről, mert nem nagyon találtam infókat róla, de amit találtam az pozitív volt. Egy-két javallatot olvasnék a környékről, mit érdemes megnézni stb.,stb. Akár mailt is.

Előzmény: zsanna (304)
ginaa Creative Commons License 2002.06.27 0 0 305
Hello!

Némi segítséget szeretnék kérni. Aug. közepén mennénk Nyugat-Krétára. Eddig mindíg befizettük itthon a szállásunkat, de Kréta túl oldalán azt láttam, hogy rengeteg kiadó jó szállás van még főszezonban is. Nem tudom ez a nyugati oldalra is igaz e. Amilyen helyre szeretnénk menni:
-homokos tengerpart
-nyüzsgő éjszakai élet
-jó kiindulópont a nyugati rész látványosságaihoz
-nem túl drága szállás
Ha van javaslatotok kérlek írjátok meg, esetleg konkrét szállás javaslatnak is örülnék.
Ha úgy gondoljátok, nem biztos, hogy egyszerű jó szállást találni, kérlek azt is jelezzétek, mert akkor inkább maradunk egy utazási irodánál.

Előzmény: zsanna (304)
zsanna Creative Commons License 2002.06.27 0 0 304
Sárga vagyok az irigységtől :-)))))! Mi 4 éve voltunk először Krétán, pont Kokkini Hani-ban. Istenien éreztük magunkat, de az egy hét olyan kevés volt, hogy a következő évben is visszamentünk 2 hétre. (Csak akkor már sajnos nem Kokkini Haniban voltunk elszállásolva.)
Előzmény: semő (302)
Vad Creative Commons License 2002.06.27 0 0 303
Kalo taxidi!
Előzmény: semő (302)
semő Creative Commons License 2002.06.27 0 0 302
Dear Vad!

Valahogy éreztem, hogy ma is meg kell néznem a fórumot és lám a legfrissebb árlista. 4-én megyünk, tehát soha jobbkor nem jöhetett volna. Kokkoni Hani a hely neve, de majd oda csak sunyni megyünk, a lényeg persze a sziget megcsodálása (csak egy hetünk van rá). Majd igyekszünk. Hasznáni fogom a fórumokban leírtakat, így a legegyszerűbb. Sok infót gyűjtöttem innen.

Üdv:
Laci

Előzmény: Vad (299)
Vad Creative Commons License 2002.06.27 0 0 301
Decemberben voltatok? :)
Köves területen egyébként veszéjjes a hullám mindenhol, de mire mi odaértünk, már lehetett fürödni.
De bevallom, ahol nem volt ismerős a tenger, ott nem mentünk be a hullámos időszakban.
Egyébként Kamilariban dolgozik egy magyar nő, de nem találkoztunk vele.
Kamilari-Kalamaki= 2km
Előzmény: ercsibe (300)
ercsibe Creative Commons License 2002.06.26 0 0 300
Szia Vad!

Csak a Te fényképeid alapján ellátogattunk a déli Kalamakiba (a Chania mellettiből, tudod, amiért nem találtam meg a te elmondásod alapján, mert én északon kerestem). Naaagggyon király hely!!! Legközelebb oda megyünk. Amúgy mennyire hullámzik ott a tenger? Mert mikor mi ott voltunk, bár máshol (Matala) nyugis volt, Kalamakiban kb 1,5-2 méteres hullámok voltak. Bár nem gond, csak hogy sanszos-e, hogy matracon punnyadva is lehet ott pancsizni.

Üdv: Erika

Előzmény: Vad (299)
Vad Creative Commons License 2002.06.26 0 0 299
ON:
szép volt, két hét, az első hűvös kicsit, de fürödni azért lehetett mindig.
útvonal:
knossos, lendas/dytiko, spili, rethymno, sougia, samaria, hora sfakion, argiroupoli, kalamaki

szobabérlés: 20 euro volt két főre/nap (dupla ágy)
1 euro=242 ft körül
komp pireus-kréta: nem emléxem, de oda-vissza olyan 8000 ft/fő

komp agia roumeli (samaria vége)-sougia: 4 euro ha jól emlékszem
komp sougia-hora sfakion: 4-5 euro körül volt, motor szállítása 250 cc alatt: kb 4 euro

motorbérlés 100 cc négyütemű 180 euro volt egy hétre, 50 cc robogó 150 euro

ez persze előszezoni ár, mint ahogy ezek is:

autó 1 nap/7 nap

panda, seat marbella 36.37/225.46 euro
opel corsa, fiat punto 41.90/265.60
opel corsa A/C, fiat punto A/C 44.84/286.15

A/C=légkondi

hyundai 1340 cc A/C 58.12/329.04
panda nyitott 41.90/265.60
jeep 4x4 61.12/371.91
hyundai 1340 cc automata 73.25/446.06

motor 1 nap/7 nap

köbcenti 50 20/105
80-100 22/125
100-200 23/132
enduro 125 25/137
enduro 200/250 28/174
enduro 500-600 48/246

ez a hivatalos árlista az általam szeretett kölcsönzőben, máshol nem néztem árakat

ez előszezon, és szoktak kedvezményt adni (nekem pl elég jól, mert mindig ugyanott bérelek, látható, hogy 15 napra a 180 euro 100 cc-s motorra az igenigen kedvezményes volt)

ha érdekel valakit, megadom a telefonszámát-címét is, és ha nem sajnálom az időt akár még oda is szólhatok neki, de szerintem ha aszongyátok, hogy a budapesti barátotok küldött oda, akkor annak ő örül, és csökkenti az árakat ügyessen.

de persze lehet, hogy az egész átverés, és mindenkinek ugyanilyen olcsón adják, hogy szemfényvesztő legyen az alászámolás.

sör 1.50-2.50 euro körül kocsmában, boltban olyan 0.80

üdítő 0.60 boltban, ha jól emlékszem, 1-1.5 körül kocsmában

ezek nem a turistakörzetre vonatkoznak, ott ugrálhatnak nagyon az árak, de meg lehet találni ott is a normálisat, merthát ugye a görögök is esznek valahol

kaja:
saláták 2.7-3.5 körül
sima görög koszt 4-6 euro között, a legdrágább 7-8 euro, de az cápa, vagy valami különleges herkentyű, vagy vegyestál, nagy adag.

persze láttunk 12 eurós kaját is, messze elkerültük a helyet.

sok helyen vannak menü-akciók, hogy saláta, oliva, fél liter bor, kaja, a végén raki 2 személyre 13 euro körül, azt érdemes kipróbálni, ha egyébként is szimpi a hely, nekünk bejött (nem menza, taverna)

átlag ketten 40-50 eurót költöttünk egy nap összesen szobabérlést leszámítva (benzin a motorba, kütyük vásárlása ebbe belefér). De én sok sört ittam, szal lehet olcsóbban is.

Kakaó 1 euro, gyümölcslevek literes olyan 1-2 között, ha jól emlékszem, víz olcsó, de a csapból is iható.

Argiroupoli rethymno-tól nem messze nagyon szép, források, vízesés, 2000 éves platánfa, római kori település részletei, nyugis szállás, 20 euro szintén

samariát megúsztuk, jó kevesen voltak

cső, megyek meccset nézni, ha eszembe jut írok még, vagy kérdezzetek, vannak fotók is, majd szkennelek.
hajrá törökök!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!