Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ÁdidiGaga Creative Commons License 2009.07.31 0 0 401
sziasztok!

hát ez a zöldhátú, ez a zöldhátú...
lehet, hogy tényleg nem is létezett olyan...
Hattorival egyetértek: gyerekkori emlékek nagyon össze bírnak kavarodni, nekem is van olyan, hogy két "axióma" üti egymást és nem bírom eldönteni, hogy melyikre emlékszem rosszul...

szerintem:

a 3. (piros) gyengébb grafikákkal körülbelül 1969-es, a Plymouthnál meg mintha az egyik Buicknál is oda lenne írva - Hattori majd megmondja, mivel jól elárulom nektek, hogy ő ilyet is rejteget otthon! ;-)

a fehér alapúak közül: '73-as a piros és 75-ös a sárga, az oldtimerest nem ismerem

"'79-es (kék, legújabb, '80-as évekbeli :)" - ez legjobb tudomásom szerint stimmel.

kisméretű kártya valóban a sárgából és az előtte lévő pirosból (73) van , én emlékeztem rosszul, illetve megzavart a két Trabis méretváltozat! A többi nagy méretű, azaz normál...
Előzmény: p44_ (399)
Hammer Creative Commons License 2009.07.30 0 0 400
csak a pontosság kedvéért:

'07-es hvtm-es :)
Előzmény: p44_ (399)
p44_ Creative Commons License 2009.07.29 0 0 399
akkor a 8 pakli - a közös ismérv hogy mind Autókvartett, és mindnek egyforma mintázatú a hátlapja:

 

'61-es (világoskék)

'65-ös (világoskék)

'??-es (piros) gyengébb grafikákkal

--------------------------------------------- eddig színes háttér előtt vannak az autók

'75-ös (piros)

'??-es (sárga)

'??-es oldtimeres (hátlap színét nem tudom)

'79-es (kék, legújabb, '80-as évekbeli :)

'08-as HVTM-es :)

 

 

 

kisméretű kártya melyik paklikból volt? sárgából és '75-ös pirosból csak? az összes többi mind nagyméretű?

Előzmény: Hattori Hanzo69 (394)
p44_ Creative Commons License 2009.07.29 0 0 398

én lehet hogy tudok neked ilyet adni, hétvégén kiderül hogy van-e.

cserébe érdekelne a '65-ös pakliból néhány lap, ha esetleg van neked fölösleges közülük. :)

Előzmény: wogaxred (382)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 397
Ja ! és hát van még az Oldtimer-es... (Az is Minerva kiadás.)
Előzmény: p44_ (393)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 396
... biztosan Honecker elftárs külön kérésére ;-) ....
Előzmény: Hattori Hanzo69 (395)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 395

Utóbbi kérdésedre:

tapasztalatom szerint csak a Trabant mérete más.

Előzmény: p44_ (393)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 394

Van még egy piroshátú.

Vaterás/ autóskártyás körökben " A Ghibli-s" néven fut...

Az évjáratnak utána kellene nyomoznom.

 

Előzmény: p44_ (393)
p44_ Creative Commons License 2009.07.27 0 0 393

a 6 pakli azok a

 

'61-es (világoskék)

'65-ös (világoskék)

'??-es (sárga)

'75-ös (piros)

'79-es (kék, legújabb, '80-as évekbeli :)

 

ésmég? melyik a 6.?

 

 

A pirosból nekem van/volt kicsi és nagyméretű is, ezek szerint az utolsó verzióból is van hasonló (ahol a kártyák mérete ugyan nem tér el, de a grafikáké igen (vagy csak a Trabant kisebb?))

 

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 392

Sziasztok !

"Személyes megszólíttattás jogán" vagy hogy a fenébe szokták mondani...

Szóval:

először is egy kis pontosítás: nem a kékhátúból van kisméretű paklim, hanem a pirosból ( de szerintem ezt többen ismeritek). A kékkel olyan huncutság van, hogy a Trabantos lapból van "kistrabantos és nagytrabantos" verzió. (Jelentős méretkülönbség van a két grafika között; Asszem korábban be is szkenneltem ide a fórumba).

Én konkrétan zöldhátúra nem emlékszem, de van nekem is egy gyerekkori emlékem egy további (?) pakliról, (amivel unokatesóimnál játszottunk, nagyon kicsi korunkban*). Régi Trabantra, Skodára emlékszem halványan... És nem az általam ma ismert paklik grafikájára. Ezek a gyerekkori "dezsavű"-k viszont nagyon becsapósak tudnak lenni. Tudok pl. több olyan épületet, teret, stb-t említeni, amit gyerekszemmel teljesen másnak láttam, máshogyan emlékszem rá; - és biztosan Ti is vagytok így ezzel...

Mindenesetre gyanús, hogy egyetlen lap erejéig sem került még fel pl. a Vaterára...

 

Van viszont barnahátú, grafikus autóskártyám !!!! (Igaz ez Ángol ;-), de TOP állípotú, dobozos és 1963-as...)

 

Jó vadászatot mindenkinek !

 

*P.S.: felvetődhetne, hogy interpelláljam az uncsitesóimat a kérdésben... De sajnos ez reménytelen: 2-3 gyermekes családanyák... Autóskártya ügyek kitörlődtek az emlékezetükből ;-)

 

Na itt vannak: 1) Kisméretű piros és sárga pakli (ezek nem az enyémek, nekem sokkal szebb állapotban vannak, dobozzal ;-) bebebee..

2) az emlegetett Trabant(os)ok

Előzmény: ÁdidiGaga (391)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2009.07.27 0 0 391
Szia!

"zöldhátú AUTÓS kártya nem létezett?" - kitűnő kérdés, autókvartett-történeti kutatómunkám központi felvetése ez, jelenleg a következő a "tudományos álláspontom" erről:


1. én emlékszem gyerekkoromból zöldhátú autós kártyára, persze akár tévedhetnék is... De nagy valószínűséggel nem csalnak az emlékeim, mivel - akár innen a fórumról is - több ember is állította a létezését, bár további konkrétumot nem tudtak róla felidézni...

2. nem nagyon ugrik be mikor és hol láttam, de valamiért zöld hátlappal a versenykocsik sejlenek fel, méghozzá a Surtees biztosan... Ez ugye a sárgahátúból ismerős lap/autó, sőt: a sárga versenykocsijai közül mintha több is ott lett volna abban a bizonyos "valahol, valamikor" látott zöldhátúban.
Ez is lehetne akár olyan dolog, amire rosszul emlékszem 25-30 év távlatából, de nekem felettébb gyanús, hogy senki nem cáfolja konkrét tényekkel vagy legalább emlékekkel, meg úgy általában: senkitől nem jött eddig egy árva lapleírás sem arról, hogy "na, volt/van egy zöldhátú lapom vagy határozott emlékem ilyen és ilyen autóval... :-(
Ezen felül személyesen ismerem Hattori topiktársat, neki megvan mind a 6 általam is ismert pakli, a legutolsó kékből pedig rendelkezik általam korábban sosem látott
kisméretű verzióval (á la sárgahátú) , meg úgy általában "nem ma kezdte'
Nos őneki sincs zöldhátú-ja tudtommal, de tud róla...

Vagyis minden jel arra mutat, hogy a sárgahátút zöld színű hátlappal is kiadták, de hangsúlyozom: én örülnék a legjobban, ha rácáfolna valaki erre, lehetőleg egy teljesen új és eddig ismeretlen kvartett létezését igazoló bizonyítékokkal! ;-)
Előzmény: p44_ (390)
p44_ Creative Commons License 2009.07.22 0 0 390
nem, hanem Budapest-kvartett, hiánytalan, nagy jóság, vannak benne kocsik is, pl a "televízió adótornya" fedőnevű kártyán egy Spartak vagy 445 pózol két kirándulónéni háta mögött :)

zöldhátú AUTÓS kártya nem létezett?
Előzmény: Hammer (389)
Hammer Creative Commons License 2009.07.22 0 0 389
mi ez Madár-kvartett? nekem az van zölthátú :)
itt látható az is
Előzmény: p44_ (388)
p44_ Creative Commons License 2009.07.22 0 0 388
ennél azért nagyobb visszhangra számítottam :D aszittem ritka :P
Előzmény: p44_ (387)
p44_ Creative Commons License 2009.07.15 0 0 387
ezt vettem ma (vaku nélkül és vakuval, remélem jól látszik a színe):















:))))))
p44_ Creative Commons License 2009.07.15 0 0 386
szinte minden stimmel:

GB: ok
USA: ok
F: ok
D: ok
CS: a Felicia az már Sport, a T603 az már 603-2, tehát egyik sem egyezik teljesen
Buszok: ok
Teher: nem tudom csekkolni, mert nekem a 61-esből hiányoznak
I: ok
SU: Zil majdnem egyezik, az egyik Zil 111, a másik Zil 111 G
Versenyótók: ok

ahhoz képest hogy fejből írtad, nagyon szép teljesítmény :)
Előzmény: ÁdidiGaga (385)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2009.07.14 0 0 385

Szia!

 

Grat a szerzeményhez és kitartást a hiányzó lapok becserkészéséhez! ;-)

(nekem sajnos egy szálig elveszett, ami ezért elég ciki, mert az előző tulaja X év alatt csak 1 lapot hagyott el belőle, asszem a Cooper F1-est a Vesenykocsik quartettből)

 

Esetleg leellenőriznéd a felsorolásomat, hogy stimmelnek-e a típusok? Köszi!

Előzmény: p44_ (384)
p44_ Creative Commons License 2009.07.13 0 0 384
ezek kellenének a '65-ösből. kp-t adnék értük, vagy cserélnék.

Francia: Peugeot 404
Buszok: Ikarus 557
SZU: Csajka
Előzmény: p44_ (383)
p44_ Creative Commons License 2009.07.13 0 0 383

sikerült vateráznom egy ilyen '65-ös paklit, de három darab hiányzik belőle. :(

esetleg valaki ki tudna segíteni?

 

 

Előzmény: ÁdidiGaga (379)
wogaxred Creative Commons License 2009.06.29 0 0 382
Sziasztok!

A sárga hátú kártyámból hiányzik az olasz Autobianchi! Biztos elrágcsáltam gyerekkoromban. Szivesen megvenném, ha valakinek van egy felesleges, de veszek olyan hiányos paklit is, amelyikben ez benne van! Az is érdekelne még, hogy Budapesten mikor lesz legközelebb börze és hol.

üdv woga
ÁdidiGaga Creative Commons License 2009.06.24 0 0 381
ÁdidiGaga Creative Commons License 2009.06.24 0 0 380
ez lemaradt:
ÁdidiGaga Creative Commons License 2009.06.24 0 0 379
szia!

aha, vagy úgy! ;-)
hátha 1x összejön mégis a teljes pakli! ;-)

a 65-ös akkor szerintem tök ugyanilyen kék hátú.
nagyon sok közös vonás van ezzel a legelső '61-essel.
Az előlap grafikája megegyezik, sok autó is azonos a kettőben!

A kvartettkiosztás is majd' uaz:
A Régiségek helyett megjelennek az angol gk.-k.
Austin Seven 850/Triumph TR4/Jag "E" és RR Silver Cloud III.

Amerika: Mustang/Chrysler Imperial/Olds Starfire és Impala SS - mindnél 1965 jelölve.

Francia: Citro ID Break (tkp: DS kombi) Renault Caravelle (tkp: Floride Coupé), Simca 1300, a P404 egyezik.

Német ugyanúgy NSZK/NDK vegyes: Opel Rekord/MB 230 SL/ Trabant és Wartburg 1000 Camping

Cseh: Felicia és Tatra 603 egyezik, Octaviaból Combi és MB1000 a 3. Skoda.

Buszok: 303 egyezik, a csuklós 180-as, a 620-as meg szóló és van egy 557 (kb. a 180-as szóló távolságiban)

Teher: a Csepel 705-ösök egyeznek,a 450-es cementes nyerges is, a 4: Ikarus 404 hűtőkocsi

Olasz: Alfa 2600 Sprint Bertone/Lancia Flaminia 2,8 Coupé,Fiat 850 (sima) és a 4.
"közönséges olasz személykocsi": Ferrari 250 GTO! :-p

SZU: Zil és Csajka egyezik, Moszkva 408 és egy titokzatos "Zaporozsec ZAZ prototípus.

A Verseny-kvartett ebben "verseny-és sportkocsik" és csakugyan: Ferrari 286 Sp és Porsche 904 GT a sport, a 2 verseny meg: Cooper F1 és Skoda Forma Junior

ha elírtam volna, lehet javítani, csak fejből volt! ;-)

ennyi képem van, a fórum legelső oldalain találsz még, a lapok alapján megismered majd! ;-)

üdv: ádidi

Előzmény: p44_ (376)
Hammer Creative Commons License 2009.06.23 0 0 378
p44_ Creative Commons License 2009.06.20 0 0 377
p44_ Creative Commons License 2009.06.20 0 0 376
A legelső pakli sajnos nincs meg hiánytalanul, van egy családi örökség erősen lerongyolódott pakli, celluxozott, tépettsarkú, összefirkált lapokkal, sok hiánnyal, meg amióta azt a képet betettem, sikerült vennem egy csodálatos állapotú, de szintén hiányos paklit. Utóbbi annyira szép állapotú hogy a hátlapok árnyalat is eltér, sztem sosem érte napsütés. :) [nem tudom a '65-ös pakli háta milyen kék, sőt azt sem tudom melyik a '65-ös pakli, be tudnál róla tenni egy képet?] Beteszek két képet, ilyen formában vannak meg a paklik, de pár lap még mindig hiányzik, azt sem tudom mik kellene hogy rajtuk legyenek.

Kiadás évére szerintem is '61 a reális, de simán lehet hogy ezt is több évig gyártották.

Előzmény: ÁdidiGaga (374)
B.GY Creative Commons License 2009.06.20 0 0 375

Szia!

 

Elküldtem egyben az egészet azért nem ment át szerintem.Másnak is küldtem,de neki sem ment el.Az az érdekes,hogy a freemail meg nem írta,hogy nem lett elküldve.Kvartettonként fogom küldeni,akkor hátha elmegy.Holnap asszony megcsinálja azt mondta:)

 

Üdv.Gyuri

Előzmény: ÁdidiGaga (374)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2009.06.18 0 0 374
szia p44!

Köszi a "lapspecifikus" bemutatót, de kicsit most bekavarodtam a gyűjteményedet illetően:
akkor most ez a legelső pakli megvan neked hiánytalanul???
(a múltkor a fényképeden jó néhány lap, köztük az ominózus ámerikaiak is mintha hiányoztak volna belőle...)

A részletekről:
a Kapitányra eszerint pontosan emlékeztem, az amcsikról meg annyira kicsi képet láttam régebben, hogy csak a márkát + "valami évszám"-ot sikerült kiskubizni , joggal gondoltam, hogy biztos az Opellel egyező 1960 az a szám...
Itt viszont tisztán látszik az 1961, akkor valszeg a kiadás éve is ez és nem a '60!

A hátszínt is elnéztem, valamiért pirosra emlékeztem - persze csak fórumos kép alapján... Akkor ugyanolyan kék, mint az utána következő 1965-ös 2. pakli?
(Talán írtam, hogy ilyenem volt, és én is megfigyeltem, hogy teljesen más árnyalatú kék a hátlap, mint a legutolsónál (amit mostanság '80-as évekbelinek neveztünk...),
én "ó-kékhátúnak" neveztem ezért :-)

Ellenben a három lapból máris feljegyezhettem egy újabb "pakli-baki"-t: a Caddy 6,4 -es motorja biztosan nem 6 hengeres volt! :-p

BGY!

nem jött semmi, küldtél egyébként?
Előzmény: p44_ (371)
B.GY Creative Commons License 2009.06.18 0 0 373

Sziasztok!

 

Én nem vettem a vaterán semmit. A sárgahátú van csak meg,amit a modellbörzén vettem.

 

Üdv.Gyuri

Előzmény: p44_ (370)
p44_ Creative Commons License 2009.06.16 0 0 372

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!