Keresés

Részletes keresés

picort Creative Commons License 2005.01.29 0 0 937

És milyen műtét után sirRichard! Megúsztad a hegesedést? Én tulajdonképpen még a műtét utáni rehabalitációtól is tartok. Úszni nem tudok, különben is az ilyen vizes dolgok nekem nem jönnek be. Az egy vesém miatt nem szívesen áztatom magam.

Ahhoz, hogy gyógytornára eljárjak, minimum 45 perc az út oda, és 45 perc vissza.Tehát mindennap 3 órás program.  

Előzmény: sirRichard (936)
sirRichard Creative Commons License 2005.01.28 0 0 936

Szia Picort!

 

Az én sérvem eléggé hirtelen jött ki, komoly előjel nélkül igen intenzív fálydalmakkal. Júniusban még hegyet másztam, júliusban már műtöttek. Az első 3 hétben sokszor még aludni sem tudtam, annyira fájt főleg a farizomba kisugárzo részen. Közben egy hétig infúziókúrával próbálkoztak.

A negyedig hét elején kiírtak műtétre, 1 héttel késöbbi időpontra.  Ez alatt az 1 hét alatt kezdtek csak zsibbadásos tüneteim lenni főleg a vádlim külső részén és az ahileszi részen ill. a talpam külső részén és a szélső lábujjaimnál. Teljes érzéketlenség nem volt és a mozgatásban is csak minimális külömbségek voltak.

És ezalatt az utolsó egy hét alatt egész jól lecsökkentek a fájdalmak. Teljesen jól tudtam aludni, csak a lábamat húztam egy kicsit menés közben.

Előzmény: picort (935)
picort Creative Commons License 2005.01.26 0 0 935
Köszi Leslie, hogy reagáltál. Újra elolvastam a hozzászólásaidat. Valóban egy cipőben járunk. Most, hogy nincsenek fájdalmaim, nehezen szánnám rá magam a műtétre.Lekopogom, nem sírom vissza a fájdalmakat.  Ha tudnám, hogy ettől jobban nem romlik a lábám inkább maradnék így. Nem magától a műtéttől félek, hanem a műtét utáni hegesedéstől. Az ideggyógyász főorvosnő is elismerte, nem tudják előre kinél hogyan alakul a hegesedés, ezért ő sem műtétpárti, de ha túl nagy a sérv meg kell műteni.
Különben én sem budapesti vagyok, egy vidéki nagyvárosban élek.
leslie.70 Creative Commons License 2005.01.26 0 0 934

 

 

 

 

 

   Szia picort

 

 

 

 

   Nekem hasonló tüneteim vannak mint neked csak a bal lábamban.

   Ez tavaly szeptember óta van ,ritkán van nagyon kis mértékű derékfájásom.

   Valamivel többet korábbi hozzászólásaimból tudhatsz meg.

    Ciao:Leslie

Előzmény: picort (933)
picort Creative Commons License 2005.01.25 0 0 933

Már kb. 1 hete visszamenőleg olvaslak benneteket. Régóta kb. 10 éve szenvedek gerinc panaszokkal. Eleinte, amíg nem volt sérvem "csak" discopathia sokat szenvedtem a fájdalomtól, mert miután egy vesém van nem nagyon szedhettem gyógyszert. Stopolgattak, feküdtem. Egy éve már kimutatható volt két sérv előreboltosulva L 5-nél,  S1 gyöki tünetekkel. Tavaly májustól kezdtem érezni, hogy zsibbad a jobb lábam.

És az az érdekes az egészben és ezt szeretném a régi gerincesekkel megkonzultálni, hogy mióta zsibbad a lábam, azóta alig fáj, sőt a derekam is tűrhető. A jobb lábam gyengébb, ma vizsgálta az ideggyógyász, de én is kb. 20-30 %-kal gyengébbnek érzem. Emellett elég jól megyek, igaz időnként van érzéskiesés.

Az tette be az ajtót, hogy a múlt héten szálltam fel a buszra, tele volt a két kezem, nem tudtam kapaszkodni, amikor a jobb lábamra nehezedtem visszaestem. Szerencse, hogy tömeg volt mögöttem és felfogtak.

Február 5-én megyek újra MR-re. A főorvosnő, akihez évek óta járok nem műtét párti, de azt mondta ilyen tüntetekkel fel kell készülnöm.

Eddig csak olyan véleményeket hallottam, akinek zsibbadt a lába, azoknak nagy fájdalmai is voltak. Erről szeretném a véleményeteket.

Samba98765 Creative Commons License 2005.01.24 0 0 932
Elrontotta ez a vacak a szép táblázatom!

Műtét - ORFI, HM- Róbert K. Krt.

nem műtét - OITI (1), OITI (2), Gellért Nappali korház

Hát így...
Előzmény: afintha (929)
Samba98765 Creative Commons License 2005.01.24 0 0 931
Hi afintha!

Műtét - nem műtét
ORFI OITI
HM- Róbert K. Krt. OITI
Gellért Nappali korház

Hát ennyi.

Persze aztán lehet, hogy csak kés lesz a vége, de szerintem érdemes megpróbálni elkerülni. Úgy néz ki, pont határ eset lehetek, a műtét sikerét és a mellékhatásokat illetően, illetve a mostani tüneteim (nincs túl sok) alapján.

Már néha gondolkodom rajta, nem cserélték-e el az MRI felvételem. Persze ez már spekuláció, de mért ne...

Csak ne zsibbadna a combom :(((

Üdv!
Előzmény: afintha (929)
yppaH Creative Commons License 2005.01.22 0 0 930
Kedves Fidoli

Többször említted már dr. Kiem-et. Én egy manuálterapeutát keresek, aki a XI. ker.-ben rendel . ha véletlenül ő lenne, szeretnélek megkérni, hogy írjál vmi elérhetőséger róla( telefon, pontos cím) köszönöm
afintha Creative Commons License 2005.01.22 0 0 929
Melyik intezmeny melyik orovsainak velemenyet hallotta eddig (a 2:2-es eredmeny szerploi erdekelnenek, elegendo a munkahely megjelolese).
Előzmény: Samba98765 (920)
sirRichard Creative Commons License 2005.01.21 0 0 928

Szia Samba98765

 

Sajnos elkerülte a figyelmemet a 900-as számú hozzászólásod, amiben intéztél néhány kérdést hozzám a müncheni klinikával kapcsolatban, ezért csak most válaszolok.

 

Szóval az ismerősömet, akit kint műtöttek Münchenben, gyorsan felépült, fél év után már hegyet mászott. A műtétjének már több mint két éve, azóta nincs panasza. Tehát amit az Alpha klinika ír a felépüléssel kapcsolatban, az reálisnak tűnik. A Med-x-re is járt ki műtét után Bécsbe egy darabig. Hogy ez mire jó azt azóta gondolom már elolvastad az Alpha oldalán. Az többet ér mint amit én tudnék írni róla.


Üdv.: Sir Richard

Előzmény: Samba98765 (900)
afintha Creative Commons License 2005.01.19 0 0 927

Azert, mert a neurologus talalkozik mutet elott es utan is a paciensekkel.

A sebesz nem.

A neurologus tapasztalja azt is, ha valamit a sebesz elront vagy javit.

A sebesz errol nem szerez tudomast.

Előzmény: leslie.70 (926)
leslie.70 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 926

 

 

 

 

 

     Miért ?

Előzmény: afintha (923)
Netus Creative Commons License 2005.01.18 0 0 925

Sziasztok!

 

A McKenzie tornáról, vagyis inkább arról, hogy hol foglalkoznak ilyennel, tudna valaki információt küldeni?

Veszprémben lakok, az érdekelne, hogy hol van legközelebb erre lehetőség.

 

Előre is köszönöm!!!

afintha Creative Commons License 2005.01.18 0 0 924
ilyen fiatal korban a nagyfoku meszesedes hattereben valaminek lennie kell...
Előzmény: andra's (915)
afintha Creative Commons License 2005.01.18 0 0 923
a neurologusnak erdemes hinni.....
Előzmény: leslie.70 (922)
leslie.70 Creative Commons License 2005.01.13 0 0 922

 

 

 

 

    Szia Szamba98765!

 

 

 

    Nincs három sérvem csak egy-ha jól tudom-de az is elég.

    Tüneteim 5 hónapja változatlanok:bal láb gyengeség és utolsó lábujjak érzéskiesése.

    Egy másik orvos-egy neurológus-az idegsebésszel némileg ellentétben javasolta

    hogy néhány hónapon belül jobb lenne ha megműttetném.

    A sebész szerint viszont hosszabb időre is elhalaszhatom a műtétet.

    Valószínűleg előbb v. utóbb meg kell csináltatnom mivel nem kellemes ez a bizonytalanság.

   Amugy kösz jól vagyok és közben próbálok tisztábban látni a kockázatokkal kapcsolatban ill. ez a münchei klinika  is érdekel,bár elég drága játék.

 

 

 Ciao :Leslie.70

Samba98765 Creative Commons License 2005.01.08 0 0 920
Szia Leslie.70!

A lábújjaim erősödnek :)). A combom zsibbadása nem szűnik, sőt néha még szurkáló fájdalom is jelentkezik. Lassan ez válik fő tünetté. Elég nehéz megfelelő fekvő testhelyzetet találni.

Műtét: a jelenlegi állás 2:2 Az idegsebészeten másodszor sem akartak azonnal műteni. Az MRI leletemre azt mondták, hogy ronda ( lesett lábfejet stb. várna). Ehhez képest a tüneteim szuperek. Kaptam haladékot február 20-ig.

Járok fizikoterápiára (ingeráram, meg interferencia). Meg újrakezdtem a gyógytornát. Persze ezt csak nagyon módjával.

A gyógytornász azt mondta, hogy a kiszakadt sérvel, ha kibir az ember 3-4 hónapot nagyobb tünetek nélkül, akkor elvileg megúszhatja a műtétet. Az Orfiban mikor mondtam, hogy másodszor sem akartak műteni, akkor a dokinő (műtét párti) lemondóan mondta, hogy akkor már valószinűleg nem lesz műtét. Hát nem észbontó?

Ez a magyar egészségügy. Amíg csak fájdogált évente 3-4 szer a derekam addig semmilyen komoly figyelmeztetést, normális kezelést nem kaptam. Most meg vígan fizetnék a műtétet és az utánna következő rehabilitációt.

Hogy is volt régen? Akkor kapott az orvos fizetést, ha nem volt beteg az uraság? Be kéne vezetni ezt a módszert újra...

Te hogy vagy? Ha jól számolom, Te már elhagytad ezt a 3-4 hónapot. Írtad a 3 kiszakadt sérvet, amit csak most vettek észre. Az első kettő nem okozott tüneteket?

Üdv
Előzmény: leslie.70 (917)
leslie.70 Creative Commons License 2005.01.08 0 0 917

 

 

 

 

     Kedves Julie 29 és Kedves Szamba987654 !

 

 

    Írjatok magatokról hogy vagytok.

 

 

    Üdv :Leslie.70

Hippocampus Creative Commons License 2005.01.05 0 0 916

Én sem olvastam végig a topicot, elnézést, ha már valaki beírta, de én hasznosnak találtam ezeket a gyakorlatokat:

 

http://hazipatika.com/topics/gerinc/torna/gerinc

Előzmény: andra's (910)
andra's Creative Commons License 2005.01.05 0 0 915
Pontos diagnózist nem tudok így hirtelen. Nagyon sokat fájt a feje, sokszor vizsgálták, de nem találták az okot. Aztán egy nagy vizsgálat kiderítette a nyaki gerincsérvet. Próbáltak valami infúziókúrát, a másodiknál már nagyon rosszul volt, mire azt mondta az orvos, hogy hagyjuk abba, majd ha lebénul a keze, meg kell müteni :-((
(Egyébként a feleségem hallani sem akar mütétröl.) A terhesség jót tett, a fejfájás azóta jóval ritkán jön elö. Azóta a szinte állandó nyak, lapocka környéki fájás (izomgörcs) megvan, de nem veszélyes, csak kétszer háromszor jött elö nagyon (ilyenkor gyakorlatilag fel sem tudja a kezét emelni). Az egyik ilyen alkalommal (az elözö negatív tapasztalatok ellenére) elmentünk egy ismerös által ajánlott orvoshoz, aki az általad is említett gallért (sokat használt!) és gyógytornát (nyakra, hátra - ezt is gyakorolgatja) javasolt. Egyébként a röntgennél eléggé csodálkozott: a fiatal kor (33) ellenére minden nagyon el van a nyaknál meszesedve.
Előzmény: Sfakutya (914)
Sfakutya Creative Commons License 2005.01.04 0 0 914
Egyébként mi van a feleséged nyakával? Konkrétan?
Előzmény: andra's (912)
Sfakutya Creative Commons License 2005.01.04 0 0 913
A nyak tornája tulajdonképpen a váll és a felső hátizom erősítéséből áll. Nagyon jót tett nekem a hátúszás is. De csináltam olyan gyakorlatot is, ami az egész gerincre szóló gyógytorna. Ilyen kazettát lehet vásárolni gyógyászati segédeszközöket forgalmazó üzletekben. Érdemes az egész gerincet tornáztatni, mert minden-mindennel összefügg. És valamiért a hasizomnak is erősnek kell lenni.
A terhesség és a nyakfájdalom között tényleg lehet összefüggés. A tartás miatt. Valószínű, hogy amikor a feleségednek nagy volt a pocakja, akkor a háta, feje is egy kicsit hátrébb dőlt, más pozban tartotta, mint most. Volt idő, amikor én is csak úgy tudtam ülni, hogy a szék háttámláját enyhén hátra döntöttem, mert akkor másként , más szögben helyezkedett el a fejem a nyakamon:)
Előzmény: andra's (912)
andra's Creative Commons License 2005.01.04 0 0 912
Elolvastam a hozzászólásaidat, sok hasznosat találtam benne, köszönöm!
Nekünk az az érdekes tapasztalatunk, hogy a terhesség alatt (bár nagyon féltünk elötte) teljesen panaszmentes volt a feleségem. Valószínüleg a megváltozott testtartás miatt. Ezzel kapcsolatban gondoltunk valami tartásjavító tornára, jógára (persze lehet, hogy egyszerüen csak nagy pocakot kellene növeszteni :-)
A tornával kapcsolatban van, ahol ajánlod, van ahol azt írod, hogy talán jobb, ha nem. Milyen gyakorlatokat csináltál?
Előzmény: Sfakutya (911)
Sfakutya Creative Commons License 2005.01.03 0 0 911
Szerintem ha van időtök, akkor mégis olvassátok végig a topikot. Ajánlom magamat:) (vagyis az én hozzászólásaimat) figyelmesebben olvassátok, mert az itt beszélgetők közül talán én vagyok az egyetlen, akinek nyaki gerincsérve van. Másoknak inkább a derekuknál alakult ki sérv.
Én semmi pénzért nem mennék súlyfűrdőbe.
Előzmény: andra's (910)
andra's Creative Commons License 2005.01.03 0 0 910
Sziasztok!
Feleségemnek nyaki gerincsérvve van. Nem olvastam végig (még) a topicot, de amit olvastam abban elsösorban mütétröl , természetgyógyászról volt szó.
Érdekelne, hogy ezzel a betegséggel milyen sportot lehet végezni, konkrétan mit sportol akinek gerincsérvve van?
Más: van valakinek tapasztalata a súlyfürdö hatásáról a gerincsérvre? (egy ismerösömnek bejött)
leslie.70 Creative Commons License 2004.12.18 0 0 909

 

 

 

 

 

       SirRichard !

 

 

     Írtam neked a Sirrichard@freemail.hu címre.

     Várom válaszod.

 

 

     Köszi :Leslie

 

sirRichard Creative Commons License 2004.12.17 0 0 908

Sziasztok!

 

Ide teszek egy linket: http://www.nol.hu/cikk_print/340844/

 

Itt olvastam a következőt:

 

"- A mozgásszervi terápia leggyorsabb fejlődő területe a protetika - állítja Varga Péter Pál. Azaz, amikor egy speciális fémötvözetből készült eszközzel pótolják az elhasználódott ízületet, porcot. A főorvos szerint ma már szinte valamennyi ízület cserélhető, s ezeket a beavatkozásokat az egészségbiztosító finanszírozza. Egy-egy váll-, térd-, csípőízület 100, 150, 250 ezer forintért megújítható, a gerincoszlopba ültethető implantátumok ára ennél borsosabb, elérheti a 800 ezer, egymillió forintot is. Viszont elképzelhető, hogy a gerincporc pótlására már a közeli jövőben a transzplantáció jelenthet majd megoldást."

 

 

 

 

 

Na most porc implantátumot külföldön már 15 éve ültetnek be. Vajon, hogy állhatnak a transzplantációval odakint? Olvasott-e valaki erről külföldi honlapokon?

 

 

Samba98765 Creative Commons License 2004.12.13 0 0 907
Szia Leslie.70!

Ma voltam egy másik intézmény másik orvosánál, és kaptam egy egészen más véleményt. Természetesen jobban tetszik:

Nem rossz az állapotom. Feküdjek 2 hetet és várjak még 2-t, akkor menjek vissza hozzá. Ha nincs jelentős javulás, akkor elgondolkozik a műtéten. Az is elképzelhető, hogy a kiszakadt darab összemegy, elhelyezkedik, akkor nem nyúl hozzá. Állítólag a műtéttől egyébként sem múlnak el a zsibbadásos panaszok. És egyébként is érdekes a helyzet, mert a bal oldalon van a sérv, és mégis mindkét lában zsibbad. Szerinte nem ártok magamnak, ha 1 hónapot várok. És persze elmondta a sok esetleges műtét utáni szövődményt is, szerinte nem nyerek annyit, mint amekkorát kockáztatok, tehát még ne műtsünk.
A másik doki ehhez képest nagyon happy véleményt mondott a műtétről, azt mondta a betegek 90%-a javul.

Szóval most kaptam egy hasonló véleményt, mint ami neked is van.
Hát ha nem kell sietni, akkor legalább van idő gondolkozni.

Szia

Samba98765
Előzmény: leslie.70 (903)
Sfakutya Creative Commons License 2004.12.12 0 0 906
Este ráérek, és akkor írok egy hosszabb e-mail-t.
Előzmény: Samba98765 (905)
Samba98765 Creative Commons License 2004.12.11 0 0 905
Szia Sfakutya!

Mit tudsz erről a lézeres műtétről? Van ilyen itthon is?

Köszi

Előzmény: Sfakutya (892)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!