Luigi 3 Creative Commons License 2005.08.04 0 0 94

15. NÔI JUNIOR-VB, CSEHORSZÁG. Juhászékat meglepték a tunéziaiak

Szerbia nehezebb dió lesz

NS, 2005-08-04

A junior-világbajnokság harmadik napján a magyar csapat pihenhetett. A lányok reggel tovább aludhattak, az edzést követően pedig délután megnézték következő két csoportellenfelük, Csehország és Szerbia-Montenegró egymás elleni összecsapását. Mátéfi Eszter és Szarka Éva edző tanítványai közül az eddig történtekről a kiemelkedően jó formában levő, igen eredményes Juhász Gabriellát és Laluska Esztert kérdeztük.

Juhász remekel Brnóban

- A Japán elleni mérkőzésen kifejezetten jól játszottunk, és sokat segített, hogy néhányan láttuk Mátéfi Eszterrel együtt a győri tesztmérkőzését - mondta Juhász Gabriella, aki hét gólt lőtt az ázsiaiaknak. - Gyorsan, jól játszottunk, pedig mindnyájan izgultunk az első mérkőzés előtt. Nekem is jól ment a játék. Tunézia meglepett bennünket, hiszen nem számítottunk arra, hogy szoros meccsen tudunk nyerni ellene.

Laluska Eszter hozzáfűzte:
- Nekem a tunéziaiak ellen ment jobban, a japánokkal szemben még megilletődötten játszottam. Edzőm és a csapattársaim azonban átsegítettek a kezdeti nehézségeken.

- Mi a véleményük a vébé szervezéséről, hangulatáról?
Juhász Gabriella: - Én már szerepeltem junior-vébén Macedóniában, s ott jobb hangulatú volt a verseny.
Laluska Eszter: - Semmi gond sincs a szállással, és a győzelmek meghozzák a jó hangulatot.

- Mit várnak a csehek és a szerbek ellen?
Juhász Gabriella: - A csehekkel az idén játszottunk Jicinben egy nemzetközi tornán, s akkor megvertük őket. A szerbeknek remek átlövőik vannak és a kapusuk is nagyon jó. Szerintem nehezebb meccsünk lesz ellenük, mint a házigazdák ellen.
Laluska Eszter: - Nem játszottam még a csehek ellen, a szerb lányok közül viszont sokat felismertem, mert ott voltak Oroszországban az ifjúsági Európa-bjanokságon, amelyen döntetlenre végeztünk. Az irányítójuk és a balátlövőjük a legjobb.

A második forduló utolsó, tegnapi mérkőzésén a szerbek legyőzték a cseheket, akikkel legjobbjaink ma mérkőznek.

MAGYARORSZÁG-TUNÉZIA 28-26 (14-13)
Brno, 200 néző. V: H. Liu, M. Liu (kínaiak)
MAGYARORSZÁG: Triffa - Csáki 1, Sopronyi 4, TÁPAI 7 (3), Balogh 1, Tomori, Juhász 2. Cs: Király (kapus), LALUSKA 7, Szamoránsky P., Gerstmár 3, Bódi 2, Temes 1, Belső. Edző: Mátéfi Eszter
TUNÉZIA. Ld: Zekri 9.
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/6
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0-3. 10. p.: 3-5. 25. p.: 10-10. 41. p.: 20-16. 54. p.: 25-24
Szerbia-Montenegró-Japán 37-27 (18-13). (Csehország szabadnapos volt.)
Az állás: 1. Magyarország 4 pont, 2. Csehország 2 (1 mérk., 37-29), 3. Szerbia-M. 2 (1, 37-27), 4. Tunézia 0 (54-65), 5. Japán 0 (51-79) 1. forduló. A-csoport. Franciaország-Dánia 17-19 (8-9), Brazília-Litvánia 36-28 (22-18). B-csoport: Horvátország-Angola 36-29 (17-11), Spanyolország-Kína 30-23 (12-11). C-csoport: Lengyelország-Argentína 32-19 (15-6), Dél-Korea-Svédország 35-20 (19-8)

Tanulságos lehetett a magyar együttesnek, hogy Tunézia két átlövője az első fordulóban nagyon sok gondot okozott a házigazda cseheknek: ketten összesen 23 gólt lőttek. Ennek megfelelően Mátéfi Eszter edző tegnap elsősorban arra összpontosította csapata védekezését, hogy elkerülje az átlövésgólokat. Ez ugyan sikerült, de tanítványai nem ügyeltek eléggé a beállósra, ezért a vonalról kapták góljaik zömét.

Az álmoskásan kézilabdázó magyar lányok közül Tápai ébredt elsőként, és a félidő közepén már öt találatnál tartott, ezért elfogyott a háromgólos tunéziai előny, majd fordult a kocka. A mieink ennek ellenére lassan vették fel a mérkőzés ritmusát, ezért a szünetben Mátéfi Eszter megpróbált rendet tenni a fejekben.

A folytatásban cserékkel frissített a magyar csapat és a védekezése feljavult. A nagy kedvvel játszó Laluska góljaira ritkán tudott válaszolni Tunézia, amely azonban egy pillanatra sem adta fel a harcot. Eredményes lerohanásaival az 50. percben két, az 54. percben egy gólra megközelítette a mieinket. Nagyobb bajba is kerülhettünk volna, ha Triffa nem hárít két ziccert.

Mátéfi időt kért, mert a támadásban sokat bizonytalankodó játékosainak szüksége volt némi pihenőre. A sokkal lelkesebben küzdő afrikai csapat újabb és újabb rohamokat vezetett a hajrában is, ezért a két pont azon múlott, hogy az utolsó két percben Triffa büntetőt és újabb ziccert hárított. Juhász a lefújás pillanatában betalált, s így lett kétgólos a győzelmünk. Lányaink tegnapi játékfelfogása és teljesítménye kevés lesz az erősebb vetélytársak ellen.

Ma szünnapos, csütörtökön a csehekkel találkozik a magyar együttes

V-Man Creative Commons License 2005.08.02 0 0 91
02.08.2005 TUN - HUN 26:28 (13:14)

Group D
Tunisian effort wasn´t enough to beat Hungary

Hungarian players had to fight unexpectedly hard to save their second and compulsory win over Tunisia. African outsider who´d suffered a terrible lost previsou day was a good competitor to medal favourite keeping with Hungary till last minutes. Yet their opponent handled the finish and won.

The beginning was very faint from Hungarians, they probably under-estimated their opponent´s players who started with resoluition and eager to reach for a success. For the first quarter they were still in a lead, but slowly the defender of silver medals was awakening. Better shooting and more iniciative provided them reins of the match.

In the second half Hungary went to 5-goal lead but determined Tunisians didn´t give up. Tall centers Khoulidi and Zekri supported their team´s effort with long-distance shots and five minutes to go they got just one goal behind. Yet no sensation came. Experienced Hungarian team in which goalkeeper Triffa had a good day handled the finish.

Mohamed Ali Semchaoui (Coach of Tunisia): "It´s a terrible pitty that our goalies weren´t in a good shape today. Yet we played much more better that yesterday against Czech Republic. If we will repeat this performance we should start winning."

Eszter Matéfi (Coach of Hungary): "It was very difficult match, my team seemed to be tired while Tunisia played a very good match. We are happy we coped with it."
Furi86 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 90

És nem beszélve a sz.r magyar fociról

Az időbe beleférne a sok ismétlés helyett

Előzmény: Tardelli (89)
Tardelli Creative Commons License 2005.08.02 0 0 89

Miért nem közvetíti egy magyar tv se a meccseket?

Bezzeg a pókert és a többi hasonlóan érdekes,izgalmas "sportot" !

HAJRÁ MAGYAROK!!!

Luigi 3 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 88
Ez még nem volt:

15. NÔI JUNIOR-VB, CSEHORSZÁG. Bódi, Juhász és Triffa kiemelkedő formában kezdte a brnói soportküzdelmeket

Csapatunk pompásan rajtolt
Tudósítónktól

NS, 2005-08-02

Csoportmérkőzések 1. forduló, D-csoport

MAGYARORSZÁG-JAPÁN 42-24 (21-7)
Brno, 300 néző. V: Licis, Stolaros (lettek)

MAGYARORSZÁG: TRIFFA - BÓDI 8, Sopronyi 5, Tápai 5 (3), Balogh 3, Laluska 4, JUHÁSZ 7. Cs: Hoffmann (kapus), Tomori 2, Szamoránszki 3, Gerstmár 1, Csáki, Kamper 2, Temes 2. Edző: Mátéfi Eszter

JAPÁN. Ld: Osziro 8. Edző: Szeiszaku Agarie
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/7

Kiállítások: 14, ill. 6 perc

Az eredmény alakulása. 4. p.: 2-3. 18. p.: 11-5. 37. p.: 25-10. 56. p.: 39-22
Csehország-Tunézia 37-28 (13-13)
(Szerbia-Montenegró szünnapos volt)

Gólzáporos magyar diadallal kezdődött meg tegnap a csehországi Brnóban az augusztus 14-ig tartó női junior-világbajnokság, amelyen a csoportküzdelmek első fordulójában Mátéfi Eszter edző együttese a sötét lónak tartott Japánt győzte le Triffa Ágnes (Vasas) kapus, valamint két győri lány, Bódi Bernadett és Juhász Gabriella vezérletével.

Mátéfi Eszter két nappal korábban Győrben megnézte a Graboplast ETO (felnőtt)-Japán (32-31) mérkőzést, és az ott tapasztaltakat felhasználva igazította el a tanítványait a mérkőzés előtt. Az apró termetű ázsiaiak meglepetésre nem a tőlük megszokott, sokmozgásos, betörésekre, bejátszásokra alapuló kézilabdát játszották, hanem rendre átlövésekkel kísérleteztek - csekély eredménnyel. Az összecsapás statisztikájának tanúsága szerint a japánok 17 átlövési kísérletéből mindössze három talált a magyar kapuba. Igaz, ehhez elengedhetetlenül kellett a mieink fegyelmezett és hatékony védekezése, valamint Triffa remek formája.

Bódi és társai hamar tudtára adták a japánoknak, hogy nincs sok keresnivalójuk ezen a találkozón, amelyről Mátéfi edző még a a vb-rajt előtt elmondta: "Szeretném, ha a japánok és a tunéziaiak elleni összecsapás játékosaink formába hozását szolgálná, hiszen erre valamivel kevesebb időnk jutott a felkészülés idején, mint szerettük volna."

A mieink keményen védekeztek, valamint erőnléti fölényünket is érvényre juttatták. Átlövésekből és lerohanásokból egyaránt látványos gólokat szereztek. A japán edző hiába kért időt, nem tudott segíteni csapatának.

A nagy gólkülönbségű magyar győzelmet még az sem veszélyeztette, hogy lányaink a második játékrészben kevesebb gondot fordítottak a védekezésre. Ekkor Mátéfi Eszter már minden tanítványának játéklehetőséget adott. Ma Tunézia ellen játszanak a magyarok.

Edzőmérleg

Mátéfi Eszter: "Nagyon fontos, hogy sikerélménnyel kezdtük a tornát. A látszólag könynyed diadal annak köszönhető, hogy a lányok nem becsülték le vetélytársukat, komolyan vették a mérkőzést. A meggyőző siker megalapozhatja a hasonló folytatást."

V-Man Creative Commons License 2005.08.02 0 0 87
ahha, akkor az már gyak. megvan, persze jó lenne minden meccset nyerni :D
Előzmény: deri34 (86)
deri34 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 86
3 csapat jut tovább (viszik az egymás elleni eredményüket) és mi a C csoport 1-3. helyezettjeivel játszunk a középdöntőben.
Előzmény: V-Man (84)
V-Man Creative Commons License 2005.08.02 0 0 85
Gólszerzőink: Laluska 7, Tápai 7 (3/3), Sopronyi 4, Gerstmár 3, Bódi, Juhász 2, Balogh, Csáki, Temes 1
V-Man Creative Commons License 2005.08.02 0 0 84
2 v. 3 csapat jut tovább a csoportokból?
Előzmény: Luigi 3 (83)
Luigi 3 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 83
A csehek nyolccal verték őket, úgy, hogy x volt a szünetben. Ezért gondoltam én, hogy mi is a második félidőben bedaráljuk őket. Nem így lett.
A cseh és a szerb elleni meccsek sokkal nehezebbek lesznek.
Előzmény: eto nado znaty (80)
Furi86 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 82
Remélem ezzel letudtuk a sz.r meccsett, és innentől parádézunk
V-Man Creative Commons License 2005.08.02 0 0 81
a tegnapival ellentétben, amikor a magyar és a tunéziai is az elsőben volt jóval jobb, ma mindkét csapat két egyforma félidőt produkált, 14-13-ra nyertük a játékrészeket.
Előzmény: V-Man (79)