Keresés

Részletes keresés

e-papi Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1131
Az magyarul az indítópult! Asztat meg felsorolta. Ne ijjesztegessed már szegényt, hogy elvesztett egy fület! :o))))
Előzmény: rali (1130)
rali Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1130
Tamara:kellene lenni egy startup fülnek is az msconfigban,az lenne az érdekes.
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1129
Szervusz looser13!

Szvsz sikerült összedned egy automata dialup "vöcsök" programot. Telepitsd a gépedre egy ad-aware nevü programot (http://www.lavasoft.nu/downloads.html), futtasd le, valamint kell egy registrytisztito, RegCleaner pont jó, finn termék, megbizható ;-). Ezt is telepitsd fel (http://www.jv16.org/), futtasd le. Program files könyvtárban is keresd kicsi, oda nem valo programokat, ha megtalálod - megsemmisiteni. Hirtelenjében ennyi.

Előzmény: looser13 (1103)
sakac Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1128
Tamara itt is olvass s nagyon sok tippet kapsz min a windowshoz mind a linuxhoz

http://www.root.hu/

Előzmény: Törölt nick (1126)
sakac Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1127
A particionálásra itt ill az átméretezésre hogy linuxod is legyen a gépen itt találsz részletes képekkel illusztárlt megoldást
http://uhulinux.hu/cgi-bin/index.cgi?page=helps&sid=JBKOCUBXIAGWPORW&runmode=art&id=251

Elég szájba-rágós de hasznos.

Előzmény: Törölt nick (1120)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1126
Ez így elsőre ijesztőnek tűnik. Mi ez? A webről kikerested az alaplapom drivereit? Mit fog csinálni ez a nagy csomag?
Előzmény: mr_ricsi (1125)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1125
Tamara Jagelló
Ezt töltsd le és telepítsd az alaplapodhoz:

4in1437.zip

Előzmény: Törölt nick (1098)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1124
Ha hagyná a Suse, de Sose hagyja - mármint csak a particionálást kézzel, a többit automatice. Szóval vagy mindent kézzel, vagy elfogadom az önkényt. De ez is off, és símán tanulást igényel.
Előzmény: discors (1121)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1123
Ilyen jellegű prekoncepcióim nincsenek. Mindkettő 5400-as, én csak azt szeretném, ha mindkettő látszana, és én kiválaszthatnám, melyikről bootoljon a rendszer. Ez most tulajdonképpen teljesül, csak marhára zavar, hogy nem értem, mi történik és miért CSAK ebben a felállásban működik. Gondolom, CD és HDD viszonylatában a HDD-nek való masternek lenni.

Az már csak a hab lenne a tortán, ha a két HDD mobil rackben lenne, és tetszés szerint cserélgethetném, de az is a szomorú tapasztalatok közt van, hogy egy (leonardo da) vincsi önmagában kiválóan működik mobil rackben, de ha felállítom a jelenlegi négyest és a HDD-t beépítem mobil rackbe, akkor nem látja a Windows. Ez is mágia, amit nem értek. Ez az IDE ennyire érzékeny lenne? Netán aktív elem is van a mobil rackben? Bár azt hiszem, ez már off

Előzmény: mr_ricsi (1122)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1122
Tamara Jagelló
Akkor ismét nekifutok a kérdésnek: ha egy dróton tudnának működni, melyiket szeretnéd Masternek?
(Ha az egyik pl. 7200-as fordulatú, a másik pedig 5400-as, akkor a gyorsabbat kellene szeretned Masternek.)
Előzmény: Törölt nick (1118)
discors Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1121
"Kézi" partícionálás.......
Előzmény: Törölt nick (1120)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1120
Hát igen... Annyira egyszerű, hogy a Suse Linux kapásból átparticionálta volna azt a drive-omat, amin a Windows és adatai vannak. Lecsökkentette volna a Windowsnak szánt területet tíz gigáról háromra amit az ő szemszögéből megértek, de mi van, ha nekem kell a Windowshoz is vagy tíz giga a negyvenből. Ezt ő levette volna háromra, megpróbáltam erről lebeszélni sikertelenül, azóta a Linuxnak dobozban kell várnia kell addig, amíg legalább a Windowson otthon nem érzem magam.
Előzmény: discors (1119)
discors Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1119
Bootmanagert a linux elintézi neked kapásból, nem sokat kell vele foglalkoznod. Az alap rendszer telepítése ma pedig már a legtöbb disztribúció esetében egyszerűbb, mint a windózé........
Előzmény: Törölt nick (1118)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1118
Hát... azt szeretném, ha bármelyikről. Ez pillanatnyilag így is van, a biosból kiválaszthatom a bootolási sorrendet. Erre azért volt szükségem, hogy az ingó-bingó, de valahogy már felkonfigurált windows környezetemet is használni tudjam, de elkezdhessem egy vadiúj telepítés felrakását is. Egyesek azt mondják, illene már Linuxozni is, de ott még nem tartok, hogy egy boot managert tudjak forrasztani egy ilyen gépre.
Előzmény: mr_ricsi (1117)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1117
Tamara Jagelló
A Seagate-ről vagy a WD-ről indul a windowsod?
Előzmény: Törölt nick (1098)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1116
Hoppá. Ez egészen biztos? Én már fordítottam meg kábelt, és nem volt vele gond, ment UDMA 100-ban.
Ez általános szabály? Vagy egyik ilyen, másik olyan?
Előzmény: mr_ricsi (1114)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1115
Hawkeye
"köthetsz rájuk csomót is, meg is tekerheted őket"
A 80 eressel már ezt sem javaslom! Olyan vékonyak a vezetékek, hogy volt már kábel, amelyikben első kiszereléskor elszakadt egy adatvezeték, és onnantól bekapcsolt DMA-nál is szaggatott az egérkurzor...
Előzmény: Törölt nick (1109)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1114
Havkeye:
"Ha geometriai probléma van, akkor meg is fordíthatod a kábelt!"
80 eresnél ezt már nem teheted meg, mert ha nem a kék csati megy az alaplapba, akkor 40-eresnek ismeri fel, és csak UDMA33 módban fog működni.
Előzmény: Törölt nick (1108)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1113
A szarul begórt hűtő csak síma trehányság, én is találkoztam más sok hasonlóval. A gond a szándékosan szarul megtervezett (tervezetlenül összerakott) gép, amiket leginkább a Cora, Metro, MediaMarket és hasonlók táján lehet találni. Hogy azokkal mennyi gond van! És a alkatrészcsere nélkül általában nem is orvosolható a baj. Mint mikor rásóznak lamer családra gyereknek játszani egy gépet, ami irodai célra is alig alkalmas... Vagy a jó kis olcsó, noname alaplapok... Közben meg ezek a gépek a (fajlagosan) legdrágábbak.
Na kimérhelődtem magam.
Asszem meg kellene nézni Tamara gépét IRL, de nincs olyan szerencséje, hogy szegedi, mint én :-))
Előzmény: discors (1112)
discors Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1112
100% Egyébként én is így vagyok vele. Egyik kollégám retteg az "összerakott" gépektől, rendelik az IBM, DELL szarokat. Sokkal több baj van velük, mint azokkal amiket eddig én összepakoltam. Jól kell megválasztani a cuccost és kész. A múltkor rendeltek egy IBM cerka gépet, kíváncsiságból belenéztem a házba és mit látok: a procihűtő kb. 10 fokos szögben állt a procin. :) Nem lett volna hosszú életű. (1200-as cerka ha jól emléxek)
Előzmény: Törölt nick (1110)
discors Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1111
Ja je! :) Ha meg nagyon zavar a kábelkereszteződés :) lehet kapni sodrott ide kábelt is, én ugyan még nem használtam, de eddig nem hallottam, hogy panaszkodott volna rá valaki.
Előzmény: Törölt nick (1109)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1110
Discors! Szerinted is a vas billeg valahol Tami gépében?
Off:
mindig megdöbbenek rajta, és bosszant, ha szarul tervezett és összerakott gépet sóznak valakire. Másrészt jó is :-)) mert részben ebből élek. Az általam vagy más hozzáértő által tervezett és összerakott gépeket nemigen kell utóbb buherálni.
On vége
Előzmény: discors (1107)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1109
Valami lemaradt: előnyös, mármint sebesség szempontjából, ha 80 eres árnyékolt szalagkábelt használsz, nem pedig a régi 40 erest. (Áruházi gépeknél még ma is símán belerakják! Merthogy olcsóbb vagy 300 forinttal.)
Az meg ne zavarjon, hogy keresztezik-e egymást a kábelek, köthetsz rájuk csomót is, meg is tekerheted őket, csak el nevágd :-))
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1108
Ha az adott eszközöket kapcsolod Master vagy Slave állásba, akkor mind1, hogy melyik csatlakozóra teszed az adott kábelen belül. Ha geometriai probléma van, akkor meg is fordíthatod a kábelt! Én a cable select állást nem használnám.
VISZONT
Semmi esetre nem célszerű két különböző gyártótól származó merevlemezt egy kábelra csatlakoztatni. A másik vinyót tedd az íróval egy kábelra, az elsődlegesen meg legyen a cd a slave, azzal, hogy cdíráskor lehetőleg az elsődleges vincsit használd (c: meghajtó).
Előzmény: Törölt nick (1098)
discors Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1107
Próbáld meg manuálisan elindítani, valószínűleg a CD gyökér könyvtárban van az indító program. De itt most nem a windózos driverekkel van gond...
Előzmény: Törölt nick (1106)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1106
"Az alaplapodhoz valószínűleg kaptál egy CD-t. Ezen kell lennie drivernek, de nem feltétlenül.
"

Kaptam, de nem igazodok el rajta. Az autostartból induló programmal valami gond volt (már nem emlékszem pontosan), gyalog pedig nem igazodok el a mindenféle platformot és valószínűleg többféle alaplapot támogató CD-n.

Előzmény: discors (1097)
discors Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1105
Nem kell hozzá speckó kábel, de a CSEL beállítást nem minden alaplap kezeli megfelelően...
Előzmény: Törölt nick (1102)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1104
Szerettem volna, de semmilyen jumpereléssel nem szólalt meg egyszerre a két vincsi. (leonardo da..) Kényelmesebb lett volna a kábelek elvezetése, így most keresztezik egymást.
Előzmény: discors (1101)
looser13 Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1103
A "grafikus karakterek" alatt azt értettem, hogy különféle, a magyar karakterkészletben nem szereplő jeleket tartalmaz. A jobb érthetőség érdekében ide másolom a WIN.INI fájl ezen részét:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

A víruskereső, amit használtam: a Norton Antivírus (a legutolsó vírusadatbázissal frissítve, a futtatása során a legerősebb vizsgálati fokozatra állítva).

A probléma továbbra is fennáll:

- Ha nem vagyok a netre kapcsolódva, időnként (pl. szövegszerkesztés közben) beugrik a "Jelenleg nincs internetkapcsolata ... Kapcsolaton kívüli munka vagy Újra ..." ablak, holott nem végzek olyan munkát, amiben webes hivatkozás lenne.

- A WIN.INI fájlba (az indítópult részébe) rendszeresen "beleszemetel" valami. A "run=" parancs után különféle speciális karakterek jelennek meg. (lásd fenn!)

- Az Internet Explorer (6.0) indításakor a "A program szabálytalan műveletet hajtott végre ..." ablak jelenik meg. Nyugtázása után az ablak eltűnik, és utána látszólag rendben működik az Explorer.

- Időnként rejtélyes fagyások jönnek elő. Ilyenek korábban nem voltak.

Help!



Előzmény: randomly (1077)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1102
Én is így hittem, ráadásul a CS jumpereléshez CS kábel is kell - ahogy én hallottam. Csak nem az van, hogy az egyik kábelem úgy CS, hogy az nincs ráírva? (van a fiókban egy olyan kábelem, aminek a csatlakozóira rá van gyógyítva a Master és a Slave felirat...)
Előzmény: e-papi (1099)
discors Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1101
A másodlagos IDE-n lehet, de nem azt mondtad, hogy a 2 vinyót 1 kábelre akarod tenni?
Előzmény: Törölt nick (1098)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1100
Futtattam egy Norton Windoctort, az ActiveX környékén jelzett hibákat. Mivel nem értek hozzá, engedtem, hogy ő javítsa meg, bár tartok az ilyen megoldástól. Azóta mintha gyorsabb lennék.

Ami a memóriát - az eredeti kérdésemet illeti - a géppel főleg rajzolni szeretnék - igen nagy grafikákat. Egy-egy rajzfile mérete a 100 M-t közelíti ha meg nem haladja, azt szeretném elérni, hogy minél kevesebb lemezművelettel, lehetőleg memóriában tudjak dolgozni. Corel Draw csomag a fő munkaeszközöm. Bár (állítólag) jó gyors és erős gépem van, a grafikus állományok betöltésének, kezelésének sebességétől (khm...) nem vagyok elájulva. Az igaz, hogy a korábbi gépemen ekkora állományok meg sem mozdultak volna.

e-papi Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1099
Ha jól tudom, annak, hogy melyik van a kábel végén, és melyik a közepén, csak a cable select jumper-állásnál van jelentősége.
Előzmény: Törölt nick (1098)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1098
Az alaplap Epox DDR 8KHA+, AMD Athlon processzorral. A két HDD 40 GB-os, az egyik Seagate, a másik WD. A DVD Samsung, a CD író LG. Nem tudtam, hogy a masternek a kábel végén a helye. Lehet, hogy ez a baj? Ha geometriailag nem tudom a HDD-t tenni a kábel végére, lehet a CD / DVD a master?
Előzmény: discors (1097)
discors Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1097
"az normális-e, hogy a Windows nem az igazi drive típust írja ki..GENERIC IDE DISK TYPE " - Normális.

"..hogy cserélhetem le az IDE vezérlő driverét.." - Az alaplapodhoz valószínűleg kaptál egy CD-t. Ezen kell lennie drivernek, de nem feltétlenül.

"arra kell viggyáznom, hogy a kábel (CS vagy nem CS) és a drive-ok jumperei (CS, slave, master alone, master with slave) megfelelően, ütközés nélkül" - Master-disket a kábel végére, slave-et középre az IDE kábelen.

Azért jó lenne tudni a lap és a vinyók típusát méretét, stb...

Előzmény: Törölt nick (1096)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1096
Két HDD-m és két CD drive-om van. A HDD-k esetében a DMA engedélyezve van. Nem tudom, az normális-e, hogy a Windows nem az igazi drive típust írja ki, hanem azt, hogy GENERIC IDE DISK TYPE xx.

Az IDE vezérlőnél a meghajtó program azt írja: a gyártó Microsoft. Ha az alaplap gyártójának drivere futna, azt talán jeleznie kellene. Talán azt kellene megtanulnom, hogy cserélhetem le az IDE vezérlő driverét, de félek, hogy ez összeomlasztja a gépet.

Még egy elhallgatott sötét folt a múltból: én azt hittem, a CD és HDD drive-okat tetszés szerinti sorrendben és helyre dughatom fel az IDE kábelekre, csak arra kell viggyáznom, hogy a kábel (CS vagy nem CS) és a drive-ok jumperei (CS, slave, master alone, master with slave) megfelelően, ütközés nélkül legyenek összeválogatva. Nos, ez nem jött össze. Ha egy vezérlőn (egy kábelen) volt a két HDD, az egyik soha nem látszott, hiába ellenőriztem a jumpereket. Most úgy működik, hogy az elsődleges vezérlőn van az egyik HDD mint master és az egyik CD mint slave, a másik HDD pedig a másodlagos vezérlőn van masterként, a másik CD pedig ott slave.

Milyen diagnosztikát futtathatok, hogy a CD-k és a HDD-k helyes működését ellenőrizzem? (jó lenne, ha magán a Windows CD-n lenne ilyen diagnosztika, vagy a Norton SystemWorks-nen...)

Előzmény: Törölt nick (1093)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1095
Az MSCONFIG hatására feljön egy ablak, amelynek fülei a következők: Általános, Config.sys, Autoexec.bat, System.ini, Indítópult.
Előzmény: rali (1094)
rali Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1094
Izé... Futtatás:msconfig.Írd be ide,mit látsz.
Előzmény: Törölt nick (1090)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1093
Tami,

az Active desktop menü alatt Megjelenítés weblapként, ezt kapcsold ki, ha zavar. De ez semmit nem okozhat abból, amit írtál. A háttérben futó progikat kellene kilistáznod...

A beállítások menüben van Vezérlőpult, abban van Rendszer, és ott találod a DMA beállítást, amit mr_ricsi írt.

Van egy kétkötetes könyv a Windowsról, fantasztikusan jó, minden benne van, ami kell. Egy német windowsguru írta, csak most nem jut eszembe a neve (és a cím). Nekem megvolt a könyv, bár túl sok újat nem találtam benne, de azért tudtam használni. Valaki kölcsönkérte féléve...
Itt mindjárt kisegítenek az olv-társak, hogy ki az író és mi a könyv címe -- na ezt a könyvet, mint legjobbat ajánlom szeretettel.

Hawkeye

Előzmény: Törölt nick (1089)
rali Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1092
Álmodsz,királylány...
Előzmény: Törölt nick (1090)
e-papi Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1091
Hahhh! Micsoda igények! :o)))
Előzmény: Törölt nick (1090)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1090
Ja, hogy tudok-e oprendszert cserélni. Tudok, csak... minden programom vásárolt vagy ingyenes, és ezen nem szeretnék változtatni. Költeni viszont csak akkor szeretnék, ha nagyon muszáj. Viszont amit egyszer már megvettem, azt szeretném, ha működne.
Előzmény: Törölt nick (1087)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1089
Kösz a válaszokat.

Hawkeye, a gép a Hertából való, az operációs rendszer(?)-t ők telepítették rá. Az alaplaphoz van CD, nem tudom, az IDE drivereket onnan töltötték-e.

Az Active Desktop-ról azt sem tudom, eszik-e vagy isszák, szerintem véletlenül aktivizáltam és arra gyanaxomn, hogy a háttérben matat valamit.

Az internethez ISDN-en csatlakozom, tűzfalam nincs. A Norton SystemWorks 2002 fut a gépen, regisztrálva van és rendszeresen frissíti a vírus definíciókat. Geforce2 grafikus csatolóm van.

Az asztalon jobbklickre nincs aktív desktop kikapcsolása opció. Az Active desktop menü alatt Megjelenítés weblapként, asztal testreszabása és frissítés most pontok vannak.

mr_ricsi, a beállítások menüm alatt nincs rendszereszközök.

Hálás vagyok a tanácsaitokért, de azt hiszem, eljött az idő, amikor szakkönyvhöz kell nyúlnom. Tudtok ajánlani?

mr_ricsi Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1088
Tamara Jagelló
"még mindig úgy vánszorog az egérkurzorom, mintha bilincsbe lennének verve az egér lábacskái és még egy vasgolyót is húznia kellene, mindez egy másfél gigahertzes athlonon, háromnegyed giga rammal úgy, hogy az alkalmazásaimat még el sem indítottam."

A Startmenű->Beállítások->Renszereszközök->2. fülénél a vinyódat megnézve a DMA négyzetben van pipa? (Mivel nem inteles alaplapod lehet, egyáltalán az alaplapi busmaster IDE driver telepítve van?)

Előzmény: Törölt nick (1085)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1087
Kedves Tami!
Te mást kérdeztél, mint ami a problémád! Nem azt írtad, hogy döglassú a géped, hanem a memóriát kérdezted, amire válaszoltunk is. Az Active Desktopot én azt hittem, viccből kérdezed :-))
Na, de új infót kaptunk Tőled. Igen, a vánszorgó egeret az 1,5-ös Athlonon.
Tisztelettel érdeklődöm, nem volna-e rá lehetőséged, hogy oprendszert cserélj? Az XP-re gondolok: ez megoldaná valszeg az összes gondodat.
Hanem a vánszogó egér esete a fél- vagy háromnegyed giga memóriával nem jön be. A gépeden vagy a telepítéskor lett valami nagyon elbaltázva, vagy azóta történt vele valami, ami lelassította. A harmadik lehetőség, hogy hardware-gond van. Hogy segíthessünk, néhány kérdés:
A géped egy vacsi új szerkezet? Ha nem, kb. mikori? Áruházból vagy szakboltból vetted?
Olyan valaki telepítette a programokat, aki ért hozzá, vagy kezdő az illető?
Hogyan csatlakozol az Internethez? (modem, cable, LAN, ADSL? stb.) Van-e tűzfalad?
Milyen vírusírtód van? Mikor ellenőrizted a gépet vírusra?
Milyen a grafikus kártya a gépedben?

Jelenlegi teendők:
1. Egér jobbklick az asztalon, ahol éppen semmi sincs (csak a háttérkép). Megjelenő menüből válaszd az Aktív Desktop kikapcsolása pontot, balklick rá.
2. Nyomd meg EGYSZER az alt+ctrl+del gombokat. Megjelenik a taskmanager, írd le, milyen programok futnak a gépen.
3. Ha nem volt mostanában vírusellenőrzés, futtas egyet légyszíves.

Számolj be az eredményről. Jó munkát!

Hawkeye

Előzmény: Törölt nick (1085)
irk Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1086
Sziasztok!

Ha Xp-nel egy felhasznalo van csak, es nincs jelszo, akkor minden bejelentkezesi kerdes nelkul felepul a rendszer.

Ezt szeretnem elerni jelszoval, mivel utemezett feladatot akarok inditani automatikusan, es ehez
jelszo kell.

Megoldhato ez?

Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 1085
Hawkeye, mr_ricsi, kösz a tanácsokat, megfogadtam. Sajnos esetenként még mindig úgy vánszorog az egérkurzorom, mintha bilincsbe lennének verve az egér lábacskái és még egy vasgolyót is húznia kellene, mindez egy másfél gigahertzes athlonon, háromnegyed giga rammal úgy, hogy az alkalmazásaimat még el sem indítottam.

Tud valaki szakirodalmat ajánlani, amiből megtanulhatom a Win98 rejtelmeit és hangolását?

Előzmény: mr_ricsi (1075)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.08 0 0 1084
Szervusz jism!

A delikvenseket szigoru megfigyelés alatt tartani ;-), és örülök (bár annak nem, hogy igy) megoldodott a problémád :).

Előzmény: jism (1078)
e-papi Creative Commons License 2002.07.08 0 0 1083
Azé vigyorogtam! :o)))
Előzmény: rali (1082)
rali Creative Commons License 2002.07.08 0 0 1082
deklaráltan nem-tudod jól,mennyire rühellem.
Előzmény: e-papi (1081)
e-papi Creative Commons License 2002.07.08 0 0 1081
Csak nem BillGécccre gondósz? :o)))
Előzmény: rali (1080)
rali Creative Commons License 2002.07.08 0 0 1080
Hála istennek,hogy megjavult....
Előzmény: jism (1079)
jism Creative Commons License 2002.07.08 0 0 1079
Azért köszi neked is, hogy segíteni akartál! Úgy látszik "megjavult"!
Előzmény: rali (1070)
jism Creative Commons License 2002.07.08 0 0 1078
Szia vOrOn!
Rátelepítettem a windowst a régire még délelött! Azóta egyfolytában megy a gép és eddig semmi hibát nem mutatott! (A FreeMemory nem indul automatikusan)
Előzmény: Törölt nick (1072)
randomly Creative Commons License 2002.07.08 0 0 1077
Hello

- A WIN.INI fájlba (az indítópult részébe) rendszeresen "beleszemetel" valami. A "run=" parancs után különféle grafikus karakterek jelennek meg.

Grafikus karakter?
Ne haragudj de az miCsuda. :)
Van egy antivirus topic a törzsasztalban, merthogy szerintem csak virus ....
(milyen viruskereső/ölő szoftvered van?)

Előzmény: looser13 (1076)
looser13 Creative Commons License 2002.07.08 0 0 1076
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Néhány napja furcsa dolgokat produkál a gépem (Win’98). Az észlelt jelenség néhány mondatban:

- Ha nem vagyok a netre kapcsolódva, időnként (pl. szövegszerkesztés közben) beugrik a "Jelenleg nincs internetkapcsolata ... Kapcsolaton kívüli munka vagy Újra ..." ablak, holott nem végzek olyan munkát, amiben webes hivatkozás lenne.

- A WIN.INI fájlba (az indítópult részébe) rendszeresen "beleszemetel" valami. A "run=" parancs után különféle grafikus karakterek jelennek meg.

- Az Internet Explorer (6.0) indításakor a "A program szabálytalan műveletet hajtott végre ..." ablak jelenik meg. Nyugtázása után az ablak eltűnik, és utána látszólag rendben működik az Explorer.

- Időnként rejtélyes fagyások jönnek elő. Ilyenek korábban nem voltak.

A víruskeresőt a legfrissebb vírus-adatbázissal lefuttattam, nem talált semmit. Én először valamilyen trójai vírusra gondoltam, de akkor a víruskereső miért nem jelzi?

Megköszönném, ha a FORMAT C:, majd Windows reinstall -on kívül tudnátok valamilyen kézzelfogható tanácsot adni.


mr_ricsi Creative Commons License 2002.07.08 0 0 1075
Tamara Jagelló:
Az Active Desktopot nem tudom, de a memóriát úgy lehet, hogy a Startmenü->Futtatás sorába beírod, hogy msconfig.
Ennek az első "fülén" jobb oldalon alul van egy gomb, arra kattints rá. Itt lehet korlátozni a használható memóriát -meg még sok mást is. Hát korlátozd 768MB-ra, majd újraindítás.

Tudomásom szerint 512MB felett csak lemezcache-nek tudja használni a memóriát, aminek sok értelme nincs, de azért kézzel rakd 256MB-ra a [vcache] értékét.

Előzmény: Törölt nick (1073)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.08 0 0 1074
Szervusz Tami!
A 899-es beírást nézd meg, és ha érdekel a téma, az előtte és utána következö ebben a témában írtakat is. Volt egy felvetésem az általad firtatott ügyben, és alaposan kiveséztük a dolgot, kaptam gyakorlati tanácsot is, amit Te tudnál használni.
Írj!
Hawkeye
Előzmény: Törölt nick (1073)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.08 0 0 1073
Hahó, tudja valaki, hogy Win98 alatt hogy lehet megszabadulni a véletlenül feltett Active Desktop-tól? És azt tudja valaki, hogy lehet rávenni ezt a remek operációs rendszert arra, hogy használja 3/4 G memóriát és ne csak annak töredékét?

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2002.07.07 0 0 1072
Szia jism!

Ha, szar alapra rakod fel (előtte nagyon instabill volt), akkor képletesen csak ablakmosás történik meg, mert átveszi a régi beállitásokat, a driverekkel sem csinál semmit, hacsak nagyon nem logott ki a döglött lónak a lába...

Előzmény: jism (1069)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.07 0 0 1071
Szervusz jism!

Nortonod miota van fenn? Bár, ha állitod, hogy a FreeMemory az, akkor szedd le vagy ne indits automatikusan el a géppel együtt, én személy szerint, csak akkor futtatom, amikor Resource Meter túl kevés forrást mutat.

Softwaresen galibát tudnak okozni szvsz (legalábbis, amire kapcsibol gyanakodnék otthon): bármely AV program monitorrésze, feladatkezelő/forrásmutató programok, tüzfal, memoriapucolo program. A rossz az, hogy néha külön-külön kitünöen tudnak szerepelni, csak ha együtt inditod, akkor léphetnek fel érdekes tünetek.

Nem lehet, hogy a videokártya khm "meglazult" az AGP slotban? Magyarán, csak tippelni tudok...

Előzmény: jism (1068)
rali Creative Commons License 2002.07.07 0 0 1070
Milyen eszközök driverjeire gondolsz?
Előzmény: jism (1069)
jism Creative Commons License 2002.07.07 0 0 1069
És egy láma kérdés:
Ha újra felrakom a windowst erre a mostanira, akkor a drivereket is újra kell telepíteni, vagy azok megmaradnak?
Előzmény: jism (1068)
jism Creative Commons License 2002.07.07 0 0 1068
Szia vOrOn!

Mióta felraktam a FreeMemory progit azóta teljesen hülye a gépem! Néha csak úgy megáll az explorerem és újra kell indítani a gépet! (Elötte ilyet sohasem csinált) Ma meg egyszerűen csökkentett módban indult el a gép! Visszaállítottam, de a színekkel gond van! Pl. piros helyett citromsárga minden. Vírusom nincsen, Nortont frissítem rendesen! Mitől van ez? Mert szerintem nem a FreeMemorytól!
Választ köszi!

Előzmény: Törölt nick (1029)
rali Creative Commons License 2002.07.07 0 0 1067
Nem tudok mit mondani - sose volt NT-m.
Előzmény: Törölt nick (1063)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.06 0 0 1066
Streamripper for Winamp
Egyből mp3-ban tárol minden meghallgatott zenét.
Én egész jó minőségű zenét hallgatok (és tárolok) vele, 128kbps-ben. Bevált.
Előzmény: Törölt nick (1065)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.06 0 0 1065
20 perc alatt feltaláltam a spanyol viaszt:
Fogom a címet, beírom a Flashgetbe, töltök pár Kb-t, a kapott fájlt átnevezem mp3-ra, és hallgatható. Persze csak a közvetítés minőségében.

Kev

Előzmény: Törölt nick (1064)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.05 0 0 1064
Sziasztok!
Örülök, hogy rátaláltam erre a topicra, remélem jó helyen járok a problémámmal...
Szóval, hogyan tudnék winamp-al fogható internetes rádióadást (konkrétan: http://streamer.enternet.hu:8000/juventus) rögzíteni? Milyen programot ajánlotok? Esetleg van erre valamilyen müködő plug-in?

A segítséget előre is köszönöm:

Kev

Törölt nick Creative Commons License 2002.07.05 0 0 1063
Még mindig várok némi kis segítségre az NT-s topicomon...
Előzmény: Törölt nick (1062)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.05 0 0 1062
NT-szakértők, segítsetek! Nyitottam egy topicot az előbb, aki tud, nézzen már rá!
trooper79 Creative Commons License 2002.07.05 0 0 1061
Hawkeye: A Winxp-t felinstalláltam és ment:) de az asuslive már nem:) és az xp sem tetszik annyira hogy használjam még... ugyhogy kivettem 512 MB Ramot felinstalláltam az ME-t és tökéletesen megy minden:) Azért köszi a segitséget...
cyber21 Creative Commons License 2002.07.05 0 0 1060
Helló mindenkinek!!!

Két kérdésem lenne a jelenlévő profiknak.

1. Internet Explorer 5.0 -ás böngészőm van. A kezdőlapomba beette magát egy weboldalt,amit nem tudok kivenni onnan.
Hiába klikkelek az alapértelmezett lapra,vagy irok be más cimet a legközelebbi bekapcsoláskor ismét ez a lap kerül be kezdőlapként.
Mit csináljak ezzel???

2. Van egy csomó ikonom,hogyan tudom a jelenlegi ikonjaimat (mappák,startmenü ikonok stb)lecserélni.

Köszi a válaszokat (előre is)

Törölt nick Creative Commons License 2002.07.05 0 0 1059
"1 gb rambussal ha installálok win9x et vagy ME-t akkor install után a gép fagy vagy nem lehet használni:) XP viszont felmegy szépen , működik , játszani lehet..."

Ezt idáig tökéletesen értem.

"Nem lehet valahogy ME-t is installálni hogy használni tudjam?"

Na ezt már nem értem. Ha van XP-d, és működik meg jó, meg minden, akkor mi a túrőnak akarsz még ME-t és SE-t is telepíteni arra a szegény gépre?

De most komolyan!

Előzmény: trooper79 (1047)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.04 0 0 1058
Ne fáradjatok. Megtaláltam.
rali Creative Commons License 2002.07.04 0 0 1057
Írtam,hogy gondolom...
Előzmény: HZoLL (1053)
part Creative Commons License 2002.07.04 0 0 1056
hali!
lenne egy kérdésem a tisztelt jelenlevőkhöz:
mikrofos sidewinder joyom van win 98 se hu oprendszer alatt.
celeron 800, geforce2mx200, alaplapi hangkártyával, i815 chipsettel.
az előző gagyi gépemben símán ment a saját telepítő lemezén kapott progival ugyanezen a windózon, az előzőleg felsorolt konfigon pedig már nem.
a mikrofos oldalról letöltött patch segítségével feljavítottam működött is, de kettő restart után azt írja ki hogy a joy "not connected".
a joy nem usb-s csatlakozójú.
tud valaki valamilyen megoldást?
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.04 0 0 1055
Milyen régen lett telepítve SE? Nem gondoltál még arra, esetleg, hogy format c: és XP?
Az Ablax98 engedi teleszemetelni magát, lehet, hogy ez a baj. Megnézném RegCleannel.
Ha volt fent a gépen a hibás DirectX 8, és rátelepítetted a 8.1-et, akkor is okozhatja, merta hiba bentmaradt. Nálam ez volt, amikor meguntam, jött a format c:, és azóta XP-m van, tökéletesen müxik.
160 mega ram okozhatja, ha van 128 mega újabb, korszerű ramod és mellette 32 régi ócska, én azt kivenném próbából.
Előzmény: HZoLL (1054)
HZoLL Creative Commons License 2002.07.04 0 0 1054
A directX 8.1-es.
Előzmény: Törölt nick (1052)
HZoLL Creative Commons License 2002.07.04 0 0 1053
160 Mb kevés lene? Nem hiszem.
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.04 0 0 1052
Nézd már meg lécci, hogy hányas DirectX van a gépeden! Amikor kijött a síma 8-as, hónapokig hibás volt, így hibásan pakolták egy sereg játékhoz is. Ha felülíratod a 8.1-gyel, ami már kifogástalan lenne, akkor is megmaradt a hiba. Nézd meg, hányas verzió fut! (Start menu > kellékek > rendszereszközök > rendszerinformáció: na ott az eszközök között találsz olyat, hogy directx diagnosztika > klikk rá és kiderül, hányas.
Előzmény: HZoLL (1050)
rali Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1051
Gondolom,nagyon kevés a RAM.
Előzmény: HZoLL (1050)
HZoLL Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1050
Adott egy pII celeron config via chipsettel+ asus geforce2 mx400 64MB ram...
Win98 se2 op rendszer.
Néhány alkalmazásnál(játék) a hang lelassul v. szaggatott lesz és ezzel egyidőben a video is lelassul és szaggat.
Pl.:A sims elindulásánál a töltés közben és végig a játék alatt szar a hang(remeg).
A spiderman:the movie -ban is a videobejátszásoknál 1mp-ig van hang de akkor szaggat a video,1mp-ig nincs hang akkor tök simán megy a video.
Szinte már mindent kipróbáltam , a legujjabb drivereket is, de fogalmam sincs hogy mi a baja.Remélem valakinek volt már hasonló gondja és tud nekem segíteni.

Eőre is kösz a hozzászólásokat.

Sifo Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1049
Hawkeye!

Természetesen neked is (főleg) szólt a köszönet! :)

Sifosomus

Előzmény: Törölt nick (1041)
Sifo Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1048
Köszönöm. This could be enough. :)
Valaha csináltam már ilyet (win98) de egyszerűen most hogy már nincs rutin elfelejtettem a sorrendet...teljesen bizonytalan voltam. Mostmár kezd körvonalazódni, bár biztos érnek majd meglepetések. Pl az ISDN modem installja (valami BEETEL) az valami egészen borzasztó volt...úgy hallottam.
Mégegyszer köszi.
Előzmény: rali (1040)
trooper79 Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1047
Sziasztok!

Valaki tudna segiteni?? 1 gb rambussal ha installálok win9x et vagy ME-t akkor install után a gép fagy vagy nem lehet használni:) XP viszont felmegy szépen , működik , játszani lehet...

Nem lehet valahogy ME-t is installálni hogy használni tudjam? Segit az ha 512 MB val instalállom és utána teszem be a többi memoriát?:)

Előre is köszike

Trooper

rali Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1046
Ez igaz.
Előzmény: Törölt nick (1045)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1045
Ha tapasztalatlan kezdő, mint írta, akkor semelyik rendszerrrel sem tud mit kezdeni.
Az XP viszont nem romlik el.
Előzmény: rali (1044)
rali Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1044
Ha elromlik,nem tud vele mit csinálni.
Előzmény: Törölt nick (1042)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1043
error:
"csak akarj variálni" helyesen:
"csak NE akarj variálni" (bocs a hibáért!)
Előzmény: Sifo (1037)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1042
Szevasz rali! Miért ne telepítsen XP-t? Nem az a legkultúráltabb dolog a Microsoft történetében?
Előzmény: rali (1040)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1041
Sifo!

Bátran vágj bele, az XP-t az összes rendszer közül a legegyszerűbb telepíteni. Különösen igaz ez akkor, ha ez lesz életed első telepítése. (Ugyanis: nem vagy tele rossz beidegződésekkel.)

1. Mentsd ki az adataidat valamilyen hordozóra (mobile winchester, írható cd, bármi jó, akár még floppyk is.) Ügyelj rá, hogy nem csak a documentum file-ok fontosak, van pl. címjegyzéked, esetleg telefonkönyved, az internet csatlakozáshoz szükséges adataid, ilyenek. Utóbbiakat írd ki papírra is, illetve készítsd elő az eredeti okmányokat, tudd a belépési jelszavaidat is, ha van(nak) ilyenek.

2. Ha már törölhető a vincsi, tedd be a régi bootlemezt (akármelyiket), és formázd a vincsit.
Ha több partíciód van, de nem kell már, akkor szüntesd meg a logikaiakat (fdisk), és csak azután formázz.

3. Amikor kész, vedd ki a floppyt, tedd be a XP cd-t a cd meghajtóba, és indítsd újra a gépet (akár resettel).

4. XP bebootol a cd-ről. Percekig tölti a telepítéshez szükséges fájlokat, majd kiad egy olyan oldalt, ahol tájékoztat, hogy milyen aktív partíciót talál. (Ha magyar XP-d van, akkor itt jön be egy, a számítástechnikában meglepő új fogalom: fordítási vagy fene tudja milyen okból hol a merevlemezedet, hol annak egy részét (partícióját) ezután kötetnek fogja hívni a magyar XP, de ez ne zavarjon.) Nos, felajánlja, hogy a C: meghajtóra telepítené a rendszert, hagyd rá, tegye. Választhatsz, hogy FAT, FAT32, NTFS rendszerbe formázza-e meg a vincsit, válaszd az NTFS-t. A formázásból ne a gyorsat válaszd.

5. Túl vagy a nehezén, mehetsz kávét főzni, mire kész, lesz egy üzenet a képernyőn, majd ezt követően még néhány, ezekre a lehető legkevésbé bonyolult válaszokat add. Később kéri majd a felhasználó nevet, olyasmit írj be, amit majd szívesen látsz nap mint nap a képernyődön.
Valamelyik újraindításnál felajánlja, hogy akkor most csatlakozhatnátok a hálózathoz (Internethez), ekkor kellenek az 1. pontban felírt adatok, vagy a szolgáltatóval kötött eredeti szerződésed.

Driverekkel nem kell foglalkoznod, az XP elintéz mindent, hacsak nem valami egészen különleges vasad van, akkor kell majd a mellékelt lemezekről ezt-azt telepíteni, de erre nem sok az esély.

A játékokat barátságosan el fogod tudni indítani, ha nem indulna XP alól, akkor be lehet állítani a kompatibilitást, és az XP valamelyik régebbi rendszert fogja emulálni, de erre is ritkán van szükség.

Én a campusos magyar verzió telepítését vettem alapul, más verziónál kisebb eltérések lehetnek, regszám mező kitöltés, ilyesmi, de a lényeg ugyanaz. Bátran vágj bele, nem fog fájni, csak akarj variálni, és nem lesz semmi baj. Ha valami nem tiszta, bátran kérdezzél.

Sok szerencsét, hajrá Sifo!

Hawkeye

Előzmény: Sifo (1037)
rali Creative Commons License 2002.07.02 0 0 1040
Ne telepítsél XP-t.Max.Win 2000-et,az nagyon kellemesen segít a telepítésben az üzeneteivel.
Innen-topicból- nagyon nehéz segíteni,bonyolult ügyre vállalkozol.
Előzmény: Sifo (1037)
NemTudom Creative Commons License 2002.07.02 0 0 1039
Hali

C:\WINDOWS\Downloaded Program Files jobb gombbal katt -- eltávolitás.

De így meg majd mindig letölti, és kérdi hogy akarod-e ... :(

Előzmény: Okos Tóni (1038)
Okos Tóni Creative Commons License 2002.07.02 0 0 1038
Helló, nem tudná valaki megmondani, hogy lehet a gépemről (win95, IE5) eltüntetni ezt a szaros MMedia Flashplayert (például az index.hu állandó és idegesítően eltúlzott, izgő-mozgó hálózatterhelő reklámjai miatt?

Kösz

Sifo Creative Commons License 2002.07.02 0 0 1037
Üdv!

Segítségre lenne szükségem, a következő témában: amatőr lévén nem igazán vagyok tisztában az xp (vagy bármi más) installálásában. Most van egy adott konfigurációm, de haldoklik (win98)...és ennyi. Sajna annak idején nem én installáltam a cucokkat, így most fogalmam nincs hogy kezdjek hozzá. Szeretném teljesen legyalulni és újratelepíteni XP-vel. A kérdésem az hogy mire van szükségem, és milyen lépéseket kell tennem (tényleg lépésenkén: most tedd be ezt a lemezt, most indítsd újra...)? Gondolom ez hosszabb mint ami a topikba belefér...elég lenne vmi adatforrás ahol utánna tudok nézni (lehetőleg netes).
Ilyenekre gondolok: boot lemez, partícionálás (miért jó ez nekem, kell e?), driverek...mik ezek? Ja és még valami, ha XP-re váltok és van olyan játék ami csak 95/98/2k/NT-re mükszik akkor mi van ? Elfelejthetem vagy tudok csinálni vmit?

Ezer köszönet: Egy amatőr aki szeretne tájékozódni.

Törölt nick Creative Commons License 2002.07.02 0 0 1036
Dell Dimension w. Windows 98.

Hiába megyek a Controll Panelre és állítom a Setting-nél a resolutiont, visszaugrik 640x480-ra. Még egy dolog egy computer illiterate vagyok. Az angol computer kifelyezéseket is alig értem a magyart egyáltalán nem.
Kösszz, hogy segítetetk

szilva Creative Commons License 2002.07.01 0 0 1035
Nem is olyan régen találkoztam olyannal, hogy videokártya csere után hiába telepítettem fel az új kártya driverét, addig nem volt hajlandó elindulni, amig a régi kártyáét nem szedtem le!

A régi driver lesztedését tudtommal 2 módszerrel lehet elérni:
1. "csökkentett mód"-ban elindítva az eszközkezelőben elvileg minden feltelepített eszköznek kell látszódnia, itt a nem kívántat le lehet szedni
2. vissza kell tenni a régi kártyát, és miután elindult rendesen a win, leszedni a drivert, majd reboot-kor (amit felajánl) szépen lelőni a gépet, és visszarakni az új kártyát

Persze nem ártana pontosabb részleteket ismerni a problémád körülményeiről/előzményeiről.

Előzmény: Törölt nick (1033)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.01 0 0 1034
Ragika,
Beállítások > vezérlőpult > rendszer > videokártyák > csatoló
na ott nézd meg, hogy mit ír ki! Ha nem azt, amiről tudod, hogy a gépben van, akkor frissítsd fel a drivert.
Jobban tudnánk segíteni, ha leírnád szépen, hogy milyen a gép, milyen típusú a VGA kártya, mi az operációs rendszered, meg minden.
Hawkeye
Előzmény: Törölt nick (1033)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.01 0 0 1033
Kossz az infot.
A "homepage" elintzve Ontrack Fix-it-el.
De én még mindég 16 colorral szenvedek. Hol bachtam el?
Előzmény: Törölt nick (1032)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.01 0 0 1032
Ragika,
közben rájöttem, mit gépelhettél el :) A Symantec vírus-adatbázisában az alábbi infót találtam róla:

VBS.VBSWG2.X@mm
Discovered on: May 8, 2001
Last Updated on: April 15, 2002 at 05:08:59 PM PDT

Due to a reduced number of submissions, SARC has downgraded VBS.VBSWG2.X@mm from a level 3 to a level 2 as of Apr 4, 2002.

VBS.VBSWG2.X@mm is an encrypted VBScript worm that sends itself to all recipients in an infected user's Microsoft Outlook address book. It also has a payload that opens a Web site that contains pornographic contents.

Also Known As: VBS.VBSWG2.D@mm, VBS.HomePage, I-Worm.Homepage, VBSWG.X, VBSWG.X@MM, VBS/VBSWG-X, VBS_HomePage.A
Type: Worm
Infection Length: 2,436 bytes

Virus Definitions (Intelligent Updater)*
May 8, 2001
*
Intelligent Updater virus definitions are released daily, but require manual download and installation.
Click here to download manually.
**
LiveUpdate virus definitions are usually released every Wednesday.
Click here for instructions on using LiveUpdate.

Ha a jelenlegi vírtó csak megtalálta, de nem törölte (ezt kétlem), akkor telepítsétek a NAV-t!

Jó vadászatot!

Hawkeye

Előzmény: Törölt nick (1030)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.01 0 0 1031
Ragika!
1. Telepítsd újra a képernyő vezérlő drivert.
2. A megadott nevű vírus nem létezik, mint az alábbi üzenet mutatja. Meglehet, elgépeltél valamit.

"Results for: vbs.hompage.a
No results were found for your search.
Try changing some of the words in your query."

A VBS-vírusokat általában a megtalálásukkor ki is írtja a NAV. (Nem nagy ügy.)

Előzmény: Törölt nick (1030)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.01 0 0 1030
Guru Urak!
Valamit elbachtam. Nem tudom állítani a Display settingen a 256 colort. Vissza ugrik 16-ra.
100x végigmentem mindenen.
Olyan ronda a kép, hogy már ki sem akarom nyitni.

Azon kívül ki mit tud a VBS_hompage.a virusról. A lányom bekapott egyet.

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.30 0 0 1029
Szervusz jism!

Nincs mit :-)

Előzmény: jism (1028)
jism Creative Commons License 2002.06.30 0 0 1028
Szia vOrOn!

Köszönöm szépen!

Előzmény: Törölt nick (1018)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.30 0 0 1027
Szervusz tihanyi.tamas!

Kekeckedés nélkül, mi a játék címe? ;-)
Ui van pár olyan régi DOS-os játék, ami csak DOS v 6.22-ben és ez alatt engedi normálisan bekonfigurálni magát vagy egyáltalán elindulni.

Rengeteget szivtam Wizardry VII-sel, de atom villanásnál ;-) tovább soha nem jutottam WinME DOS-a alol (asszem v 7.0), pedig makacs egy buherátornak tartom magam :).

A játékprogi könyvtárában szokott lenni olyan, hogy setsound.bat vagy com, érdemesebb itt probálni beállitani a hangot. A játék inditófileja (Szent Pepik?!) ui elvezet a hang konfigurálásához, de a tapasztalat azt mutatja, hogy jobb azt külön belőni.

Ha itt senki nem tud segiteni neked, keresd a segitséget játékos forumokban, vagy, bármilyen furcsán hangzik, emulátoros topicok (he-he-he) környékén, kemény ermánok leledzenek ott ,-).

Ennyi a részemröl...

Előzmény: tihanyi.tamas (1026)
tihanyi.tamas Creative Commons License 2002.06.30 0 0 1026
nem nem ott nincs ijen set blaster vagy iesmi.
megnéztem.
Előzmény: Törölt nick (1025)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.30 0 0 1025
Mondok valamit, de azt fogod hinni, mániám a jobbklikk :-)))
Dosos progira jobbklikk, és kiad egy rakás mindeféle beállítási dolgot. Na ott lehet ablakba rakni (ha 1általán hagyja), meg memóriát adni neki, meg ilyeneket.
Kérdés: autoexec.bat-ban van-e ilyesmi:
set blaster=stb?
Előzmény: tihanyi.tamas (1023)
tihanyi.tamas Creative Commons License 2002.06.29 0 0 1024
midamellett a multkori videobol képlopás témára,azt az ötletet kaptam hogy probáljam kia irfanview-t.
de úgy hogy pld:5 mp lopjon képet.
háát nem tudom majd megnézem.
Előzmény: Törölt nick (989)
tihanyi.tamas Creative Commons License 2002.06.29 0 0 1023
aha...
eloszor is koszi...DE
a driver cd-n nicsen dosos beálitás(ez volt az első amit néztem)
nem ablakban játszom (sajna a munkám teljes ablakot kovetel:( meg azt se tudom hogy kell visszarakni ablakba a dosos alkalmazást.)
igen-igen ált.van a gamékhoz sound setup ,és ott hiába álitom be hogy ,bármijen s.bl. ,azt irja ki hogy ien nincsen(ez az amit nem értek!!!)

tt

Előzmény: Törölt nick (1021)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.29 0 0 1022
Thuram: leginkább jobbklikkel!
Előzmény: thuram (1020)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.29 0 0 1021
Kedves T.T!
Hiányzik a dos-ból (autoexec.bat-ból) egy set Blaster... kezdetű utasítássor. Az SB128-hoz kaptál egy CD-t, asszem van rajta dos beállítás (meglehet install címszó alatt). Bocs, hogy nem tudom pontosan, soxor telepítettem már, de régebben, nem emléxem pontosan rá.
Ha nincs a lemezen ilyesmi, akkor írj, és kitalálom, mit kell beírni.

DE! ha az Ablax98-ban - dos ablakban - játszod a játékot, akkor el kell a hangnak is indulni.

DE!(Mégegy) Ha még régebbi - mondjuk 95 előtti - játékról van szó, azokhoz pakoltak többnyire hangkártya drivert. Ha ilyen van és választanod kell, akkor a síma Soundblaster-t válaszd, ha azzal nem megy, akkor a SB kompatibilis kártyát.
Cím: 220 IRQ 5 DMA 5 (vagy 7), ha van még egy DMA, akkor az mindig 1. Ha a zenét külön kérdi, ott 330-at jelöld.

Jó játékot: Hawkeye

Előzmény: tihanyi.tamas (1019)
thuram Creative Commons License 2002.06.29 0 0 1020
Sziasztok!

Az érdekelne ,hogy a winamp-ban ,hogyan lehet kijelölni(másolni,kivágni beilleszteni) a playlist-ben?Helpet nem találtam van neki?

tihanyi.tamas Creative Commons License 2002.06.29 0 0 1019
hi
bár nem igazán win.-os téma...
az az én problémám hogy a régebbi dos-os játékoknak nem tudom beálitani a zenét,hangot állandoan azt irja ki hogy nincs a gépen hangkártya!!!!!!!!?????
probáltam egy csomo beálitást de mindig ezt az uzenetet kapom.
miért???
megnéztem a hangkari tulajdonságait és ott a dos-os részbe is benéztem ott minden oké volt.
a rendszer:win 98 s.e.
a kari tip:S.B.128.
koszi

tt

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.29 0 0 1018
Szervusz jism!

Igen, itt vátoztathatod meg a csuszka segitségével, hogy mennyit szeretnél felszabaditani.
Page file bal oldalon - a memoria lapozo fájlja (szent borzadály :-(), ami egyrészt RAM-bam, másrészt SWAP fileben ücsörög. Statisztikai adat, le van pottyantva (egyelöre)... ;-)

Előzmény: jism (1017)
jism Creative Commons License 2002.06.28 0 0 1017
Persze, angol :))
És jobb oldalon Clear,MB? Itt 48 MB-ot szabadít fel? Ez van beállítva "gyárilag". És a page file bal oldalon mit jelent?
Thx.
Előzmény: Törölt nick (1015)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.28 0 0 1016
Bike, próbáld meg a következőt: Intézőből jobb klikk a játék exe filera, a tulajdonságoknál pedig ott a kompatibilitás rész. Állítsd át pl. Ablax98-ra! És próbáld a többi egyéb beállításokatis ki.
Ha nem segít, írjál!
Előzmény: bike (1013)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.28 0 0 1015
Szervusz jism!

Remélem az angol verziot töltötted le ;-).

Elinditod, a tálcán lévö FM ikonra (óra mellett) jobb klik, és vagy kapcsibol felszabaditod az általa kinált szászaléknyi memoriát (25, 50, 75 %), vagy bal klik az ikonon, beállitod, hogy mennyit szeretnél felszabaditani, free gombot megnyomni, voila...

Előzmény: jism (1014)
jism Creative Commons License 2002.06.28 0 0 1014
Szia vOrOn!
Letöltöttem! A működését elmagyarázod nekem?
Thx.
Előzmény: Törölt nick (1009)
bike Creative Commons License 2002.06.28 0 0 1013
Egy játékprogram. FPS. De nem ez a lényeg,. hanem hogy nem indul el az aoutorun. Lehet, hogy túl régi verzió? Akkor is furcsa, mert a régi gépemre ugyanarról az XP cd-ről telepítettem a progit, és azon ment. És filekezelőből sem tudom elindítani a setupot. Lehet hogy az a baja, hogy a játékot kellene frissíteni, mert túl erős lett hozzá a gép? :))
Előzmény: Törölt nick (1012)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.28 0 0 1012
Szervusz Bike!
Mi a túró az a Rouge akármi?
Előzmény: bike (1011)
bike Creative Commons License 2002.06.28 0 0 1011
Hali!

Zsír új gép. XP van fent. Nem tudom telepíteni a Rogue Speart, mert az autorun nem indul, és ha a setup-pal próbálkozom, akkor is leáll. Mi lehet a gondja? A másik gépen gond nélkül sikerült. Pedig az egy -as celeron, ez meg egy -os...

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.28 0 0 1009
Szervusz jism!

Az :)

Előzmény: jism (1008)
jism Creative Commons License 2002.06.28 0 0 1008
Szia vOrOn!

És a FreeMemory free program?

Előzmény: Törölt nick (994)
rali Creative Commons License 2002.06.28 0 0 1007
Köszönöm tzimborák a saegítséget.Dönget rendesen a cucc,de a modemet nem bírja,azonnal elbont,ezért nem tudok modemmel telefonálni.Ennek oka az,hogy a műhelybe is le van víve a telefon,és az a vezeték nem jó,ki kéne cserélni.De le van ásva a föld alá és nem csőben van,hanem csak kopaszon.Ez a baj gyökere.Ezt kéne kicserélni egyszer,akkor menne a modem.
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 1006
Hi, Rali,
gratulálok az ADSL-edhez. Milyen? Mennyivel megy?
Töltöttél már le valamit?
Segíteni sjanos én se tudok, mifelénk nincs ilyesmi (csak LAN).
Hawkeye
Előzmény: rali (998)
e-papi Creative Commons License 2002.06.27 0 0 1005
Szijjja ralibátsi!
Az ADSL-lel nem tuccc telefonálni, arra ott van a normál telefon. Azonkívül, hogy ugyanazon a dróton jönnek-mennek a bitek, semmi közük egymáshoz. Nyugodtan használhatod a normál, vezetékes telefonodat akkor is, amikor netezel.
Előzmény: rali (1000)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.06.27 0 0 1004
Hali!

Mi érdekel?

Erzsébeti

Előzmény: rali (1000)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 1003
Szervusz!

Nem értelek: egyrészt kaptál hozzá leírást?
Másrészt, miért szégyenszemre? Ma 2 óra hosszatszenvedtem a mikroval, mig rájöttem melyik gomb/kombináció mire jó vagy nem. A leirás "magyarul" volt 4 A4 oldal szokásos hülyeségekkel, hörcsögöt, zsebkendöt nem száritani benne, jó étvagyat ;-/ ... A marhák többet írtak benne, hogy mi történik, ha ég a kijelzön ez még az, de hogy hogy inditom el pl a pohárnyi víz forralását, azt már nem...

Előzmény: rali (1002)
rali Creative Commons License 2002.06.27 0 0 1002
Nyilván szégyenszemre be kell menni a helpdeszkáshoz...
Előzmény: Törölt nick (1001)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 1001
Szia rali!

A dolognak müködnie kell + fax, csak hogy én sem értek hozzá, senkinek nincs ADSL-je az ismeretségi körömben, én még ugye kabeles vagyok.

Amit nem piszkáltam, nem rontottam el egy kicsit ;-), ahhoz annyit tudok hozzászolni, hogy hja, van olyan :).

Előzmény: rali (1000)
rali Creative Commons License 2002.06.27 0 0 1000
Olvastam én már azokat előre,valamit csak megtudtam,de nem mindent.Főleg az érdekelne,hogy tudok telefonálni evvel?
Előzmény: Törölt nick (999)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 999
Szervusz megint rali!

Javaslatom a következö, beleolvasni egy pár forgalmas ADSL-es topicba, más forumba, esetleg kérdezni is ott.

A szolgáltató kritizálása mellett, egészen értelmes dolgokat is lehet ottan megtudni ;-).

Előzmény: rali (998)
rali Creative Commons License 2002.06.27 0 0 998
Jajj nekem.Máma beröffent,és semmit se tudok róla.
Előzmény: Törölt nick (997)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 997
Szervusz rali!

Roppant sajnálom, de nem ;-(

Előzmény: rali (996)
rali Creative Commons License 2002.06.27 0 0 996
vOrOn,ADSL-hez szakértesz?
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 995
Bocsesz, 1924-ben?

Helyesen: (984)-es bebillentyüzetemben ;-)

Előzmény: Törölt nick (994)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 994
Szervusz jism!

Nem tudom, egy éve használom a (924)-ben emlitett FreeMemoryt (most v 1.71), a legkisseb méretre, és a leggyorsabb müködésre volt anno.

Én ezt ajánlottam neked a (924)-ben... ;-)

Előzmény: jism (992)
jism Creative Commons License 2002.06.27 0 0 993
És ha törlöm, az mennyiben segít?
Előzmény: NemTudom (986)
jism Creative Commons License 2002.06.27 0 0 992
Szia vOrOn!
A letoltes.com-on találtam párat. Ezek az ingyenesek:
RAMpage 1.6
FreeMem Standard 4.3
RAM Idle
WinRAM Turbo Free 2.2

Melyik a legjobb? Fogalmam sincs mi a különbség!

Előzmény: Törölt nick (988)
NevemTeve Creative Commons License 2002.06.27 0 0 991
regedit + ^F + delete
Előzmény: woodstock7 (990)
woodstock7 Creative Commons License 2002.06.27 0 0 990
Sziasztok!
Múltkor megpróbáltam telepiteni az AUDIOGALAXY-t de aztán meggondoltam magamat és minden fájlt kitöröltem ami ehhez a progihoz tartozik, azóta a számitógépem bekapcsolásakor a következő fájlt: AGSattelite.exe (lehet hogy nem pont igy van irva), keresi autómatikusan a gépen, hogy tudnám ezt kiiktatni?
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 989
Mondanám, próbáld a BSPlayert. Abban van ilyen képlopó opció. Csakhogy az se műxik :((
Ha találsz valami megoldást, lécci közöld!
Előzmény: tihanyi.tamas (987)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 988
Szervusz jism!

Ablax = windows (ablak) ;-)

Probáld beszerezni memoriafelszabaditóprogit, például FreeMemoryt...

http://www.hcsoft.spb.ru/freememory_eng.htm

Nem biztos, hogy segit, de egy probát megéri szvsz...

Előzmény: jism (985)
tihanyi.tamas Creative Commons License 2002.06.26 0 0 987
hi
no,hát kiprobáltam a progit.
beálitottam klippet elinditottam,kepcsör,és maradt a fekete képernyő.
hát nem tudom.........
ja és ez volt a 13.képlopó progi.
most még megprobálok egy oan lejátszót szerválni ami tud kepcsörözni.és megnézem ezt a virtualdub-ot is.

maradtam
tt

Előzmény: Törölt nick (980)
NemTudom Creative Commons License 2002.06.26 0 0 986
Hello

Temporary Internet Files mappán jobbgombbal katt -- keresés -- index.dat. ha nagyobb 5MB-nál akkor töröld. :-)
Más tippem nincs. :-(

Előzmény: jism (973)
jism Creative Commons License 2002.06.26 0 0 985
Szia vOrOn!
Nem 4.0, hanem 5.5 explorer van (6-ost nem akarok).
Mi az az ablax? (bocs láma vagyok)
2x128 mega memória van a gépben.
Előzmény: Törölt nick (979)
szilva Creative Commons License 2002.06.26 0 0 984
Közben megnéztem a VirtualDub-ot, az tud olyat, hogy "save image sequence...", ami a kijelölt részt egyenként képekbe menti a filmből. Működik.
Előzmény: szilva (981)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.26 0 0 983
vOrOn! Ez egy egész jó kis progi, amit ajánlottál tihanyi.tamasnak, felraktam, és műxik - már kerestem ilyesmit. Köszi! Hawkeye
Előzmény: Törölt nick (980)
tihanyi.tamas Creative Commons License 2002.06.26 0 0 982
hmm na koszi urak,megnézem azt a progit azt ,majd meglátjuk.
szilva Creative Commons License 2002.06.26 0 0 981
Részleteket nem ismerek, csak tapasztalatomat és megérzéseimet tudom leírni a dologról, de hátha segít.

Meglátásom szerint a vindózer olyankor más helyre képezi (szvsz "alacsonyabb szintű" memóriaterületre - frame buffer, etc.) le a képet, és nem oda, ahol valójában az "ablakos" képet összerakja (nyilván sebességkérdések miatt).

Emiatt könyen elképzelhető, hogy a printscreen és tsai csak a "logikai" képet tudja ellopni, és nem a fizikait.

Én megpróbálnám valamilyen videoszerkesztő-átkódoló programmal, vagy hasonlóval kiszedni a képeket a videóból, és nem képernyő-grabeléssel (hirtelen a VirtualDub jut eszembe, mellesleg lehet, hogy pl. annak a képét már le lehet grabelni a képernyőről:)).

Előzmény: tihanyi.tamas (978)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.26 0 0 980
Szervusz tihanyi.tamas!

Nekem tökéletesen megy a dolog WinME-nön CaptureEzeProval ...

http://www.screencapture.com/

Előzmény: tihanyi.tamas (978)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.26 0 0 979
Szervusz jism!

Upgradelted az IE 4-et 6-sra? Melyik ablaxod van? Mekkora a memoria mérete a gépedben?

Előzmény: jism (977)
tihanyi.tamas Creative Commons License 2002.06.26 0 0 978
hello mindenkinek.
na szóóval az a én problémám ,h bármilyen film(divx,mpg,avi stb)nél akarok screenshot-ot késziteni ,nem megy!!
probálkoztam egy csomó képlopó val ,printscr.-nel ,de állandoan csak egy fekete képernyőt ment el.MIÉRT????????????????????

koszi
tt

jism Creative Commons License 2002.06.26 0 0 977
Sajna ez sem segített! A gép piszok lelassult. Újraindítás után megy!
Előzmény: jism (974)
sip pista Creative Commons License 2002.06.26 0 0 976
iis települt?
Előzmény: Egoist (975)
Egoist Creative Commons License 2002.06.26 0 0 975
w2k:
2 (szerintem) új júzer jelent meg:
IUSR_EGO
IWAM_EGO

HAllottam hasonlóról XP-nél, de w2k alatt mik ezek? Törölhetem őket? Vagy inkább ne?

Előre is köszi: Ego

jism Creative Commons License 2002.06.26 0 0 974
Eddig 63 M volt, most átállítottam 500 M-ra! Erre már nem lehet azt mondani, hogy kicsi! Remélem ez segít!
Köszi
Előzmény: Törölt nick (972)
jism Creative Commons License 2002.06.26 0 0 973
Végigolvastam mind a 360 hozzászólást, de nem találtam megoldást! (De azért sok érdekes dolgot olvastam) Esetleg ha megosztanád velem, hogy mire gondoltál megköszönném!
Előzmény: NemTudom (971)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.26 0 0 972
Nem lehet az, hogy az internetbeállításo > általános fül > beállítások menüben nagyon kicsi az átmeneti (temporary) file-oknak adott helyed?
Vidd a csuszkát kicsit jobbra, és valszeg vége a leírt gondodnak.
Előzmény: jism (970)
NemTudom Creative Commons License 2002.06.25 0 0 971
Hello .-)

Az nem baj egyformák mint a kakukk tojás. .-))
keresd meg és olvasd-el, neked is egiteni fog. .-)))

Előzmény: jism (970)
jism Creative Commons License 2002.06.25 0 0 970
5.5-ös explorerem van!
Előzmény: NemTudom (969)
NemTudom Creative Commons License 2002.06.25 0 0 969
Internet explorer 6.0 topicban a titok. :-))
Előzmény: jism (968)
jism Creative Commons License 2002.06.25 0 0 968
Az a problémám, hogy 5-6 órai netezés után az egész gép lelassul! Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy törlöm a Temporary Intrenet Files-t és újraindítom a gépet. Ezután bírja újabb 5-6 órát, aztán megint az előzőek!
A kérdés az, hogy ez mitől van, és hogyan kerülhetem el az állandó újraindítást?
Válaszokat köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.25 0 0 967
Szervusz TT12!

Örülök, hogy megoldódott a problémát, de esetleg okulásul nékünk elmondhatnál, hogy miképpen is ;-)?

Előzmény: TT12 (966)
TT12 Creative Commons License 2002.06.25 0 0 966
megoldódott.
Előzmény: TT12 (965)
TT12 Creative Commons License 2002.06.25 0 0 965
Hello!

Másik topicban is kérdeztem, de itt hátha többen olvassák. A problémám a következő: Adott egy gép amin használatban volt az Office 97 prof outlook-ja, Cimjegyzekkel, feladatokkal, stb. Namármost a Windowst újra kellett telepiteni és mentésként az egész vinyó be lett zippelve. Kérdésem hogyan tudom visszanyerni az Outlookban levő adatokat??
(Minden más rendesen le lett mentve, de ez kimaradt és csak a zipben van meg.)

Nagyon fontos/sürgős lenne aki tud kérem segítsen!

Előre is Köszönöm.

Üdv.

u.i.: Lehet hogy nem ide kéne de nem talaltam jobb topicot.

e-papi Creative Commons License 2002.06.25 0 0 964
Hát látod erről nem tudtam. Nálunk a serveren QNX fut, ami egy realtime unix alapú OS, ott pl semmi undelete lehetőség nincs. Ha valamit törölsz, akkor az törlődik is!
Előzmény: mr_ricsi (963)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.06.25 0 0 963
E-papi:
NT alatt a hálózati meghajtókon törölt állomány nem kerül a kukába. (Mint ahogy a floppykról töröltek sem.)
Előzmény: e-papi (959)
sip pista Creative Commons License 2002.06.25 0 0 962
ja, erről nem írnak a doksik. én csak néhányszor próbáltam ilyet, jó régen, egyszer sikerült, máskor nem :-(
Előzmény: Törölt nick (956)
sip pista Creative Commons License 2002.06.25 0 0 961
Előzmény: drberki (960)
drberki Creative Commons License 2002.06.24 0 0 960
Sziasztok!

Olyan progit keresek,amivel könyvtárat tudok jelszóval levédeni.Szóval nem fájl-t.:))
És hogy merre keressem.

Köszi:drberki

e-papi Creative Commons License 2002.06.24 0 0 959
Hááát, ha tényleg ez történt, akkor magára vessen! Szerintem NT alatt a kuka jelenti az undelete funkció lehetőségét. Elég régóta használok NT-t, de még soha nem jutott eszembe, hogy kikerüljem a kukát. Éppen ezért nem néztem még utána, de nem hiszem hogy lenne más lehetősége a visszaállításra. Anno a DOSos undelete-re is csak addig volt lehetőség, amíg valami másik fájl felül nem írta azt a területet, vagy fájlbejegyzést a directory területen.
Előzmény: Törölt nick (958)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 958
Szervusz e-papi!

Én (bár nem vagyok ö) mindig shifttel szoktam törölni, a WC-nél is ;-). Vagy lehet letiltani a kukát, és onnantol kezdve előbb vagy utóbb az ember le fogja törölni olyan fájlt IS, amit nem kellett volna :-((...

Előzmény: e-papi (957)
e-papi Creative Commons License 2002.06.24 0 0 957
Én csak azt nem értem, hogy tudta úgy kitörölni, hogy nem került a "kuká"ba? NT alatt ugyanúgy műxik, mint pl. a Win98 alatt.
Előzmény: Törölt nick (956)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 956
Szervusztok!

misuzi (945): igazán nincs mit ;-).

sip pista: mennyi a gyakorlati eselyé a vísszaállitásnak NTFS alatt?

rali Creative Commons License 2002.06.24 0 0 955
Azt a keveset,amit tudok,eléggé keservesen tanultam meg,ezért szívesen megosztom másokkal is.Nem okoskodtam - ha mást is olvastál volna t?lem,láthatnád,hogy nem szokásom.
Előzmény: sip pista (944)
sip pista Creative Commons License 2002.06.24 0 0 954
még offabb
hol is volt itt magas labda? most magyarázzam még tovább? na bye.
Előzmény: mr_ricsi (953)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.06.24 0 0 953
sip pista:
OFF:
Nem szoktam a helyesírási hibákon fennakadni, de ezt a magas labdát le kellett ütnöm!
Részint azért, hogy saját műveltségemet fitogtassam! :-)

ON:

Előzmény: sip pista (950)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.06.24 0 0 952
NevemTeve:
No, az elméletet megrágtuk, de a legfontosabb: a gyakorlatban mi a lemezcache optimális mérete, és mikortól számít pazarlásnak?
Előzmény: NevemTeve (947)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.06.24 0 0 951
Hawkeye:

Volt már ilyen topic:
Rendszergazdák egymás közt

Ha gondolod, lehelj életet belé!

Előzmény: Törölt nick (946)
sip pista Creative Commons License 2002.06.24 0 0 950
szintén off
a te beszólásod is irrigál, mert nem tudod megkülönböztetni a műveletlenségből származó meg az okoskodók hergelésére szolgáló helyesírási hibákat, helyesen.
Előzmény: mr_ricsi (945)
misuzi Creative Commons License 2002.06.24 0 0 949
Tisztelt vOrOn.Köszönöm a válaszodat,elnézést hogy csak most válaszolok.A problémám megoldodott,de hogy hogyan,nemtudom.Ugyanis a cd romom nemműködött.Mérgemben kiszedtem,szétszedtem,semmihez nemnyulva összeraktam és lám müxikl.Számomra relytély de összejött.Utolagis köszönöm:Kis István.
Előzmény: Törölt nick (927)
NevemTeve Creative Commons License 2002.06.24 0 0 948
de a kernel az nem az a legalacsonyabb szint, amit a DOS is meg a Win is használ?

A rendszermag (kernel, executive) az OS-nek az a komponense, amely reezidensen a tarban van, szolgaltatasokat nyujt a folyamatoknak (rendszerhivasok), utemezi a folyamatokat, szamlaz (accounting), kezeli a hardvert, file-rendszereket tart fenn es meg sok mindennel mulatja magat.

PC-n kernel-nek nevezhetjuk a BIOS,IO.SYS,MSDOS.SYS es extra driverek (pl MOSUE.SYS) altal alkotott rendszert. (A COMMAND.COM mar egy magasabb reteg).
A Windows eredetileg egy grafikus felulet volt, amely lassan OS-e alakult, tehat egyes funkciok nem DOS-on es/vagy BIOS-on keresztul mennek, hanem "sajat" programokkal (*.DLL, *.VxD).

Előzmény: e-papi (922)
NevemTeve Creative Commons License 2002.06.24 0 0 947
Egy tesztben vizsgálták, hogy a windows cache-ének növelése mit eredményez, és azt állapították meg, hogy a vinyó cache-méretének 4x-eséig (2MB esetén 8192vcache) nem tapasztalható gyorsulás. -> A vinyóban lévő cache ennyivel hatékonyabb.
Termeszetesen, hiszen sokkal kozelebb van az adathoz...

A könyvtársruktúrát a meghajtók is cache-elik. A CDmeghajtók pl. 64 vagy 128 kB-ot használnak erre a célra!
Precizebben: a CD-meghajtok cache-elik a tartalomjegyzeket, mivel tudjak hogy hol van. A HDD-k ezt nem teszik, hiszen ok meg a particiokrol sem tudnak, nem hogy azon belul mi van...

Előzmény: mr_ricsi (926)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 946
Most már, hogy kibeszéltük a hüvelyöblítéstől az egymás csesztetéséig a sok fontos kérdést, komolyan: lehetne csinálni egy olyan topicot, amiben a kezdő rendszergazdiknak adnátok tanácsot? Mármint, aki képes rá, és hajlandó.
Sok helyen láttam olyat, hogy valakit kineveztek rendszergazdának (többnyire jobb sorsra érdemes programozókat), és most menetközben kinlódik, hogy működtetni tudja a kis munkahelyi hálózatot.
Én gépeket szerelek, bent és helyszínen, és ritka, hogy valami kifog rajtam, de hálózatokkal nem volt még semmi dolgom. És szívesen tanulok, ahogy szívesen átadom a tapasztalataimat is. Gondolom, ezzel más is így van.

Ja és a manókat a manóméterrel mérik :))

mr_ricsi Creative Commons License 2002.06.24 0 0 945
sip pista:

OFF:
"időnként irrigálnak az okoskodó beszólások"
Helyesen: irritálnak.
Az "irrigálás" a női hölgyek lába között végzett hüvelyöblítést jelenti! :-)

ON:

Előzmény: sip pista (944)
sip pista Creative Commons License 2002.06.24 0 0 944
az első két kérdésedre e-papi válaszolt [kösz :-)]
én meg egy szóval se mondtam, hogy mennyire kenem avagy vágom, csak időnként irrigálnak az okoskodó beszólások. javaslom a hix-listákra való feliratkozáskor kapott tájékoztató tanulmányozását... hehe.
Előzmény: rali (939)
sip pista Creative Commons License 2002.06.24 0 0 943
ők ugyanazok, akik a rádióban beszélnek? a Kempelen Farkas?
Előzmény: Törölt nick (938)
e-papi Creative Commons License 2002.06.24 0 0 942
Micsinál a micsoda? És hoool?
Előzmény: Törölt nick (941)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 941
Szervusztok!

Látom, megy felfelé az ablax utime-ja, érdekes, hogy mindig éjszaka ;-)

e-papi Creative Commons License 2002.06.24 0 0 940
rali bácsi: az a baj, hogy úgy írtad először, mintha tudnád hogy nincs! Ha nem tudod, akkor ne írj semmit. Nem az a topic témája, hogy te mit tudsz, vagy nem tudsz.
Nem mindenki olvasgatja ezt a topicot folyamatosan. Amikor benézett, válaszolt is.
Előzmény: rali (939)
rali Creative Commons License 2002.06.24 0 0 939
Jujj ,ezt aztán miért kaptam?Mert elmondtam,amit udok-illetve nem tudok?Ha te annyira kened-vágod,mért nem válaszoltál?
Előzmény: sip pista (934)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.23 0 0 938
Hát azok a nagyon parányi faszik, akik az egész katyvaszt működtetik. (További infó: manotechnika)

:)))

Előzmény: sip pista (936)
stewes Creative Commons License 2002.06.23 0 0 937
Nincs a gépben egy tükörvinycsi? Szerverekben ez szerintem alapfeltétel. Bocs a kérdésért! Rendszergazdiként nyilván jól ismered a gépet, de talán nem jutott eszedbe.
Előzmény: Leslie333 (925)
sip pista Creative Commons License 2002.06.23 0 0 936
:-)
első téma: mi a manó?
Előzmény: Törölt nick (935)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.23 0 0 935
Hát szegénynek szegény vagyok, de azért olyan nagyon nem hittem, mivel nem tünt logikusnak. Elvégre minden windowsban van valamilyen undelete lehetőség, NT miért lenne kivétel. Dehát udvarias ember vagyok... Sajnos hálózati (és NT) tapasztalatom édeskevés, pedig nagyon kellene.

Remek lenne egy topic, valakitől, aki profi benne, valami ilyen címmel-témával:
"rendszergazda-képző: szerverek, hálózatok, portok, manók" :))

Van rá jelentkező?

Előzmény: sip pista (934)
sip pista Creative Commons License 2002.06.23 0 0 934
és amiről te nem tudsz, az nincs is? bocs, de ha nem szakértesz hozzá, minek írsz? szegény Hawkeye meg elhitte :-(
bővebbet: ld. az előző hozzászólást (google)
Előzmény: rali (932)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.22 0 0 933
http://www.lx.hu/messages.php?lang=hu&session_id=&group_id=38&threadselect=11036&first=0&sb=4&ow=2&nom=14

Csoport: windows
Téma: UNDELETE hogyan??

http://hccweb1.bai.ne.jp/~hcj58401/

"Restoration

Restore files which are deleted from the recycle bin by mistake. Conversely, delete files completely.

[OS] Windows 95 Windows 98 Windows Me Windows NT Windows 2000 Windows XP
Freeware
[Platform] IBM-PC/AT Compatible PC
[Author] Brian Kato"

http://www.google.com/search?q=NTFS+undelete&ie=UTF-8&oe=UTF8&hl=hu&btnG=Google+keres%C3%A9s

Előzmény: Leslie333 (925)
rali Creative Commons License 2002.06.22 0 0 932
Pontosabban:ém nem tudol róla.De te írhatnál erről bővebben.
Előzmény: sip pista (931)
sip pista Creative Commons License 2002.06.22 0 0 931
hogy a túróba ne lenne
Előzmény: rali (929)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.21 0 0 930
Köszi, nem tudtam. De valahogy csak kéne a komának segíteni... Vagy annyi neki?
Előzmény: rali (929)
rali Creative Commons License 2002.06.21 0 0 929
NTFS-re nincs
Előzmény: Törölt nick (928)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.21 0 0 928
Hát valami undelete féle programmal kellene próbálkoznod, nem?
Előzmény: Leslie333 (925)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.21 0 0 927
Szervusz misuzi!

A formatálás után, ha boot cdvel telepited az ablaxot, néha benn szokván felejteni a drága windows a ramdisket (rendes hajlékonylemezes meghajto a-bol b: lesz, a c-böl d, is igy tovább).

Amennyiben jól emlékszem, ilyenkor a saját gép/tulajdonságok/meghajtok (bocs, de angol verziom van) alatt ki kell nyírni/törölni a bejegyzést.

Remélem tudtam segiteni...

Előzmény: misuzi (910)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.06.21 0 0 926
NevemTeve
"Ez most komoly kerdes, vagy poen?"
Részben poén, de részben véresen komoly is.
Oda szerettem volna "kilukadni", hogy az ilyen cache-jellegű memóriáknál a méret optimális megválasztása, ill. a cache-be másolandó adatokat meghatározó algoritmus milyen fontos.
-Az elsőre egy példa: 0 cache -nyilván- nem gyorsít semmit. Ennek a másik véglete, ha az egész vinyót a RAM-ba másolnánk. Ez egyrészt nagyon drága lenne, másrészt nem is bizos, hogy gyorsítana, hiszen pl. a bootolás ideje 2 óra 18 percre növekedne egy 80G-ás vinyónál.
-A másodikra egy példa: A vinyókban is van egy hasonló funkciót ellátó cache. Egy tesztben vizsgálták, hogy a windows cache-ének növelése mit eredményez, és azt állapították meg, hogy a vinyó cache-méretének 4x-eséig (2MB esetén 8192vcache) nem tapasztalható gyorsulás. -> A vinyóban lévő cache ennyivel hatékonyabb.

"memoriaban (RAM) tartja ... azokat, amelyek fontosnak tunnek (FAT, directory)."
A könyvtársruktúrát a meghajtók is cache-elik. A CDmeghajtók pl. 64 vagy 128 kB-ot használnak erre a célra!

Előzmény: NevemTeve (919)
Leslie333 Creative Commons License 2002.06.21 0 0 925
A helyzet az, hogy én vagyok a rendszergazda..... és tényleg NT server van NTFS-el (discors eltaláltad). Épp biztonsági másolatot akartam csinálni a WinCom könyvtárszinkronizálással... Nem akarom a melegre fogni, egyszerűen hülye voltam. Ha esetleg van vkinek vmi ötlete, még mindig várom.
mr_ricsi Creative Commons License 2002.06.21 0 0 924
Leslie333
"Hol keressem?"
A rendszergazdánál, hogy állítsa vissza az előző napi mentett állományból.
Előzmény: Leslie333 (917)
Ozon Creative Commons License 2002.06.21 0 0 923
Sziasztok!

Azt hiszem hibát követtem el;)
Szal' a lényeg, előállítottam egy boot sequence error-t, így maximum a BIOSig jutok el, de hiába állítok vissza mindent alap beállításra, akkor sem csinál semmit. hmm... hmmm...
nem is akar bootolni. mit tegyek én balga?

e-papi Creative Commons License 2002.06.21 0 0 922
Akkor valszeg nekem vannak téves ismereteim a kernelről, (úgy általában a hardverközeli dógokról nem túl sokat tudok), de a kernel az nem az a legalacsonyabb szint, amit a DOS is meg a Win is használ?
... ma, amikor már nem 32 vagy 64 mega RAM van a gépekben, hanem ezek 8...16-szorosa.
Hát, azér ez kicsit túlzás. Lehet, hogy aki most vesz gépet, annál már így van, de aki néhány éve vett - esetleg komoly anyagi megterhelés mellett - gépet, nem biztos hogy tudja követni a fejlődést. Programfejlesztő vagyok, de pl a mh-i gépemben csak 64 MB RAM van. Az otthoni gépembe - 2 1/2 éve vettem, akkor a 128 MB még eléggé megfontolandó volt anyagilag, de éppen nem volt kisebb! - most vettem + 256MB-os RAMot. És nemegy embert ismerek, akinek nincs anyagi lehetősége fejleszteni az egyszer valahogy összekuporgatott gépét.
Előzmény: Törölt nick (918)
discors Creative Commons License 2002.06.21 0 0 921
Leslie333 : NT szerver NTFS-el? Mert akkor már ne keresd!
Előzmény: Leslie333 (917)
NevemTeve Creative Commons License 2002.06.21 0 0 920
Erdekes egyebkent, hogy ket rendszermag (kernel) van: az IO.SYS az egyik, a NemTomMilyen.DLL a masik... amikor a masodik betoltodik 'lecsereli' az elsot, amelynel tobbet tud, pl "Command Prompt only"-ban nem muxenek a hosszu file-nevek...
Előzmény: Törölt nick (918)
NevemTeve Creative Commons License 2002.06.21 0 0 919
Magyarázza nekem el valaki, hogy a Windows lemezcache-e milyen elven gyorsítja a lemezműveletek
Ez most komoly kerdes, vagy poen?
Ugy gyorsit, hogy memoriaban (RAM) tartja a nemreg hivatkozott blokkokat, az azokhoz kozeli blokkokat, tovabba azokat, amelyek fontosnak tunnek (FAT, directory).
Előzmény: mr_ricsi (907)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.21 0 0 918
Kedves e-papi,

bootol befelé a gép, az autoexec.bat bizony megelőzi a win.com-ot. A folyamatot ragyogóan prezentálja, ha megerősítés lépésről-lépésre opcióval bootolsz, akkor látszik, hogy utoljára jönnek az ablax komponensei.
Az egész dolog onnan jött, hogy utálom a virtuális memóriát, nem is értem, mire kell ma, amikor már nem 32 vagy 64 mega RAM van a gépekben, hanem ezek 8...16-szorosa. De akármennyi RAM-od van, ha 1G akkor is, nem tudod kikapcsolni a virt. memóriát: Windows tiltakozik. De hátha így működik. Sajnos még mindig nincs bent nálam olyan gép, amin kipróbálhatnám...

Hawkeye

Előzmény: e-papi (913)
Leslie333 Creative Commons License 2002.06.21 0 0 917
Segítség!!!!!
Kicsit offlink, de nagy bajban vagyok!!! Letöröltem véletlenül a serverről a doksikat WinComm-mal és sehol se találom őket(mmint a kukában). Hol keressem? Nagyon fontos volna. Lécci segítsetek!!!!
e-papi Creative Commons License 2002.06.21 0 0 916
Mondom hogy leesett! :o))
Előzmény: rali (915)
rali Creative Commons License 2002.06.20 0 0 915
Ablax = winfos.
Előzmény: e-papi (913)
e-papi Creative Commons License 2002.06.20 0 0 914
Áááááááá!!!! Leesett!!! :oDDDD
Előzmény: e-papi (913)
e-papi Creative Commons License 2002.06.20 0 0 913
Az alsó 256 MB, felső 256 MB elosztás nem biztos hogy elvetendő ötlet, én az "autoexec.bat előbb hajtódik végre mint a Kernel"-re gondoltam! :o)))

Amúgy meg mijazaz Ablax???

Előzmény: Törölt nick (912)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.20 0 0 912
De hát ez itten az Ablax! Hogyan is gondolhatnék bármit komolyan? Ki vagyok én? Kapuk Vili?

Azt mondta ma egy ismerősöm, hogy valamelyik számítógépes újságban, nem emléxik melyikben, de keresni fogja, pontosan ez van leírva, amit mondtam, és hogy így lehet felgyorsítani a virtuális memóriát. Hmmmm. És én már azt hittem, hogy végre kitaláltam valamit :))

Előzmény: e-papi (911)
e-papi Creative Commons License 2002.06.20 0 0 911
Hmmmm... Ugye eztet nem gondolod komolyan??? :o))
Előzmény: Törölt nick (908)
misuzi Creative Commons License 2002.06.20 0 0 910
Szisztok. Megint bajbanvagyok! A cd-rom betüjelére kattintva aztirjaki hogy a meghajto nemtalálhato.Pedig a zenei cd elindul és leis játsza.A win telepitő cd-re pedig a botlemez után aztirja hogy-- Cdr101:not ready olvasáskor a következö meghajton G: A botlemez pedig az F: meghajtora töltbe. A lemezegységeim pedig A: C: D: és a cd az F:volt eddig.A vinyot hiába formáztam meg.
mr_ricsi Creative Commons License 2002.06.20 0 0 909
"Vagy tévedek?"

Még nem tudom, de el fogok töprengeni az ötleteden.

Előzmény: Törölt nick (908)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.20 0 0 908
Kedves mr_ricsi!
Akarja a fene :))) Már írtam, ez csak egy kósza ötlet volt. De ha hozzájutok, hogy kipróbáljam, akkor az autoexec.bat-ba fogom beleírni, az hamarabb hajtódik végre, mint a kernel. Vagy tévedek?
Előzmény: mr_ricsi (906)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.06.20 0 0 907
NevemTeve
"nagyon ritkan hasznalt programreszek is a tarban vannak, amiket egyebkent az OS kivagna swap-ba, helyette nagyobb lenne a lemez-gyorsitasra hasznalhato memoria."
1, Az az ideális, ha minden programrész -bármilyen ritkán használt is- a memóriában van.
2, A Windowsnak megvan az a jó szokása, hogy fájlok másolásakor a lemezcache elfoglalja a RAM 90-95%-át, amiből csak 5-6 %-ot szabadít fel. Így a 256M RAMmal szerelt gépen is 25-30MB-on döcögnek a progik + az op.rendszer. (És a gép veszettül swappel.)
3, Magyarázza nekem el valaki, hogy a Windows lemezcache-e milyen elven gyorsítja a lemezműveletek, különös tekintettel a mai, memóriát közvetlenül elérő(DMA) merevlemezekre, CD-romokra? (A kérdés folyománya: miért jobb a több?)
Előzmény: NevemTeve (905)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.06.20 0 0 906
Hawkeye
A ramdrive-os ötleteddel kapcsolatban azt szeretném kérdezni (csak elvileg!):
Hogyan akarod a ramdisket az 512M felett elhelyezni, amikor a windows kernel nem látja ezt a területet, és a ramdrive.sys-t is a kernel futtatja?
Előzmény: Törölt nick (904)
NevemTeve Creative Commons License 2002.06.20 0 0 905
Persze ez igy pazarlas, hiszen nagyon ritkan hasznalt programreszek is a tarban vannak, amiket egyebkent az OS kivagna swap-ba, helyette nagyobb lenne a lemez-gyorsitasra hasznalhato memoria... ez az oka annak, hogy normal mukodes kozben nincs "kihasznalatlan" memoria.
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.19 0 0 904
mr_ricsi! köszi az infót. Az eredeti írásom egy kósza 5let volt, bár kipróbálom, ha hozzájutok, csak az érdekesség kedvéért. A system.ini-s bejegyzést meg külön kösz, hogy küldted, egyik ügyfelem nagyon fog neki örülni, ha beírom a gépén. (Én sajnos nem ismertem ezt a lehetőséget, eddig.)
Jó lenne, ha xp-nél is működne ez, vagy valami hasonló.
Előzmény: mr_ricsi (903)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.06.19 0 0 903
Hawkeye:
"a Win98SE állítólag nem címez és nem használ (lehet, nem is "lát") több memóriát, mint 256 MB"
Ezt rosszul tudod, mert 512MB a határ. (És még ezzel is lehet valamit trükközni, hogy a lemezcache az 512M fölött foglaljon helyet.)

"akármilyen sok fizikai memória van a gépben, a lapozófilet mindig követeli"
Ez sem igaz. W9x-eknél a system.ini [386enh] része legvégére be kell írni, hogy:
ConservativeSwapfileUsage=1
és így addig nem használja a swapfilét, amig a memória meg nem telt. (XP-nél nem tudom, működik-e)

Előzmény: Törölt nick (895)
NevemTeve Creative Commons License 2002.06.18 0 0 902
Normalis OS-ben ez butasag lenne... Mivel Windows-rol van szo, javaslom probald ki!
Előzmény: Törölt nick (895)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.18 0 0 901
Szervusz Hawkeye!

Nincs mit, és kiváncsian várom a tudositásodat ;-)...

Előzmény: Törölt nick (900)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.18 0 0 900
Helló, vOrOn!
Kösz a választ. Én kipróbálnám, de 1.) csak 256 mega mem-em van 2.) XP pro az os-em, nem win98. Ha megfelelő géphez jutok, rögtön kipróbálom. Agyilag megközelítve működnie kell, csak hát a logika meg az Ablax... :) Ráadásul a ramdisk az tényleg állatgyors! Ha jutok valamire, beírom! Szia!
Hawkeye
Előzmény: Törölt nick (898)
szilva Creative Commons License 2002.06.18 0 0 899
Nem olyan régen csináltam ilyet, ha jól emlékszem, elég volt feltelepíteni az "active desktop"-ot, az cserélte le a taksbar-t.
Előzmény: Törölt nick (897)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.17 0 0 898
Szervusz Hawkeye!

Halvány lila dunsztom sincs :(, ki kell probálni, vagy keresni olyan személyt, aki már tapasztalatot szerzett ezen a rögös úton... ;-)

Szvsz, ha nem telyesen hülye az Ablax ;), ugysem engedi ezt a "fából vaskariká"-t...

Előzmény: Törölt nick (895)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.17 0 0 897
Szervusz Winnie77!

Ha a baloldali részre gondolsz, megoldható, viszont kell hozza Iexplorer 4.0 verzió, mert tudtommal, csak az tette ki/be.

Remélem tudtam segiteni...

(Tipp: régi chip cd, cd panorama és hasonló magazinok cd-jén keressed)

Előzmény: Winnie77 (896)
Winnie77 Creative Commons License 2002.06.17 0 0 896
Hali!

Kérdésem a következô: NT 4.0 alatt (SP 6a) be lehet állítani, hogy a tálcára kitegyen különbözô ikonokat. (Eszköztárat nem enged állítani.) Átnéztem az NT cd-jét, de nem találtam ilyet. A tisztelt kollegina meg állítja, hogy neki volt ilyenje...

Elôre is köszönöm.

Winnie

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.17 0 0 895
A Rage-nek adott tanácsaid kapcsán egy elméleti kérdés, ha van kedved, járjuk körül.
Tapasztalatom: akármilyen sok fizikai memória van a gépben, a lapozófilet mindig követeli. Mármost a Win98SE állítólag nem címez és nem használ (lehet, nem is "lát") több memóriát, mint 256 MB.
Mi van akkor, ha a - mondjuk - másik 256 MB fizikai memóriára létrehozunk egy ramdisket és arra telepítjük a virtuális memóriát. Persze ez egy fából vaskarika, és újból fa :), de a virt. mem biztosan felgyorsul, már ha egyáltalán műxik így. Kipróbálta valaki?
Érdekel a véleményed, véleményetek.

Hawkeye

Előzmény: Törölt nick (890)
tihanyi.tamas Creative Commons License 2002.06.16 0 0 894
no urak nagyok vagytok!!!!!!!!!!!4
le a kalappal elotettek.tényleg nem volt jol beálitva az idő zona .
kosz.
Istenek vagytok.
Előzmény: rali (885)
GamMa Creative Commons License 2002.06.16 0 0 893
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A következő a problémám:

A napokban -remélhetőleg- eljut hozzám is az ADSL. Szeretném a gépemet előre felkészíteni az eseményre,ha lehet.Már beépítettem egy hálókártyát és felinstalláltam hozzá a drivereket./Illetve volt utána egy format c:,de már elmúlt :O(/.Jelenleg ez a helyzet. A kérésem az lenne,ha valaki,aki érti a témát leírná nekem lépésről lépésre -ha lehet E-mailben-hogy mit és hogyan kell még tennem,hogy amikor itt lesz a drót vége,csak bedugjam a megfelelő helyre és kapcsolódjak.Szoft- és hardveradataim a következők:
Windows98 SE.A hálókártya tipusa: REALTEK RT8139/810FX PCI. /NIC/

Elöre is köszönök minden segítséget.

GamMa

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.16 0 0 892
Szervusz rage!

Bocs, hogy sietösen válaszoltam (huny, huny...).

Bizonyos RAM méret felett, nem érdemes beállitani a swapet = vagy > RAM, szvsz természetesen, valamont saját tapasztalat.
Igen, mindig ajánlatos fixre fogni, tehát min=max=érték, nemcsak swap, de vcache esetében is.
Ugy van, legyen nyugodtan hálózati kiszolgáló.

Előzmény: rage (891)
rage Creative Commons License 2002.06.16 0 0 891
Köszi !!

Akkor a Swap legyen fix 384 MB Ram?
Minimum is , meg a Maximum is?

A vcache szintén?

A minimum is , meg a maximum is 16384?

Igen, otthoni gép, játékra / netezésre / DVD-re
S amúgy érdemes áttenni a gépet sima asztali számítógépről "hálózati kiszolgáló" beállításra?

Köszi!!

Előzmény: Törölt nick (890)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.16 0 0 890
Szervusz rage!

SWAP legyen 384 MB, ennyi böven elég neki (átlag otthoni gépröl van szó, nem ;-)?), vcache=16384

Előzmény: rage (889)
rage Creative Commons License 2002.06.16 0 0 889
A Microsoft support alapján a Swap file mérete nem tetszik neki

512 mega RAM mellett mennyire állítsam?
S állítsak be vcache-t ?

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.16 0 0 888
Ennek sok oka lehet.

http://www.google.com/search?hl=hu&ie=UTF8&oe=UTF8&q=015f%3Abff87eb5&btnG=Google+keres%C3%A9s

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;q235676

http://www.computing.net/windows95/wwwboard/forum/96546.html

"Amúgy semmi gond vele, jól megy, alig-alig van lefagyás, vagy error, kb tán hetente ha egyszer."

Nosztalgiát érzek, én is is így voltam vele, lehetne akár memória vagy egyéb hardveres hiba, de ugyanazon a gépen pl. Win2k, XP-vel nincsenek hetente sem fagyások, vagy igencsak tenni kell érte valamit. Gyakorlatilag nekem kell megküzdeni azért, hogy agyonvágjam.

Előzmény: rage (887)
rage Creative Commons License 2002.06.15 0 0 887
Hátha valaki baromira ért a Windows-ban lévő címekhez és kódokhoz, így hát megkérdezem:

Win98-am van, magyar, első kiadás.
Amúgy semmi gond vele, jól megy, alig-alig van lefagyás, vagy error, kb tán hetente ha egyszer

Ilyenkor egy példa az "explorer szabálytalan műveletet hajtott végre a kernel32.dll-ben illegal error" , de ez nagyon ritka

Az meg pláne, hogy játék fagyjon ki

Viszont érdekes, hogy bármi is fagy ki a kernel32.dll-ben, a hiba címe:
015f:bff87eb5

Sohasincs más cím, mindig ezt látom, ha az illegal error-ban a részletekre kapcsolok.
Tudja valaki közületek, hogy a fenti cím, vagy hivatkozás mit jelent, vagy mire vonatkozik?

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.15 0 0 886
Szervusztok!

Nem inkább az idözonával van gond?
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9041830&uq=9

rali Creative Commons License 2002.06.15 0 0 885
Azt gondolom,hogy a böngésző települése nem kifogástalan-lehet hogy reinstall kell.
Előzmény: tihanyi.tamas (883)
KaQkk Creative Commons License 2002.06.15 0 0 884
Nincs véletlen Internet Explorer 6.00.xxxx-ed?
És lent az internet földgőmb mellet egy behajtani tilos tábla?
Előzmény: tihanyi.tamas (880)
tihanyi.tamas Creative Commons License 2002.06.15 0 0 883
a mostani telepités elott is ugyanez a rendszer volt és akkor jo volt minden.
nem tudom........
rali Creative Commons License 2002.06.15 0 0 882
A T.Szerk fórumban van egy evvel a témával foglalkozó topic,érdemes lenne azt is megnézned.
Előzmény: rali (881)
rali Creative Commons License 2002.06.15 0 0 881
Két ötletem van:telepítsél Opera vagy Mozilla böngészőt,és próbáld meg avval.Vagy pedig a service packokat kéne előkeríteni az IE-hez.
Előzmény: tihanyi.tamas (880)
tihanyi.tamas Creative Commons License 2002.06.15 0 0 880
azt irja(ák)ki hogy a rendszer kiléptetett.
ez idáig akkor volt amikor a sima 98 nál nem engedélyeztem a cookie-k fogadását,de most a w.98 se nél megnéztem engedélyezve van,sőőt lejebb vittem a bizt szintet de az se segitett.
a jelszo+név tuti h.jó,
Előzmény: rali (879)
rali Creative Commons License 2002.06.15 0 0 879
Hogyhogy nem enged be?Ezt nem értem.
Előzmény: tihanyi.tamas (878)
tihanyi.tamas Creative Commons License 2002.06.15 0 0 878
hi urak.
a kérdésem a kovetkező:
egyik beregeisztrált oldalra se enged be a net.
pld:mailbox)most telepitettem ujra a gépet az op.rendsz:win 98 se.
szerintettek mié?
WinFan Creative Commons License 2002.06.15 0 0 877
Hali!

F5-re se reagál?

Előzmény: antforce (876)
antforce Creative Commons License 2002.06.15 0 0 876
Sziasztok

Van gy kis gondom, hátha valaki tud segíteni.
Win XP angol-om van, ECS K7S5A alaplappal, 512 MB rammal.

A problem a következő:
Nem érzékeli hogy van e a gépben floppy lemez.
Ez így még nem érthető de elmondom.
Beteszek egy lemezt..
Olvassa, rendesen tufjas írni is meg minden.. De ugye az ember néha ki akarja cserélni a lemezt mert pl keres valamit. Na ezt már nem lehet megcsinálni, mert ha uj lemezt teszunk be akkoris a régit látja.. amit egyszer már beolvasott azt cache-ből olvassa, és nem lehetmeggyőzni hogy lemez csere volt. egyetlen megoldás a reboot. Multkor 30 lemez közül kellett válogatnom hogy egy régi vackot megleljek kb 1.5 óra alatt néztem végig.

Első próbálkozásként szereztem uj floppy meghajtót, úgytűnik azzal nincs gond..
Második próbálkozásra többször biost frissítettem, ez se járt sikerrel

Mi lehet a megoldás ? hogy an lehet a win xp-t rávenni arra hogy floppy meghajtót normálisan kezeljen ?

Más..
Ismerősnek régi AMD K6 ! gépe van abit alaplappal.
Feltettük rá a win XP-t de az ISA-s de PNP hálózati kártyát nem látja.. Nem lenne gond mert beállítanánk manuálisan. a driverscache-ben ott is van a drivere, de sehogyse tudom előcsalogatni. Egyszerűen míg a régebbi windowasoknál ki lehetett választani hogy milyen drivert tegyek fel itt ha ő nem látja az egységet akkor nem lehet feltenni a drivert, de amíg nem teszem fel a drivert nem látja a kártyát.. Mit csináljak?

Köszike

Ant

jazzboy Creative Commons License 2002.06.15 0 0 875
Rali lsd. lejjebb.
Amire hivatkozik az üzenet.
Így néz ki a fejléc jobb oldala.
válasz erre | adatok | e-mail 2002-06-14 22:33:24 (869)

Különben meg köszönöm a jószándékot.

Előzmény: rali (874)
rali Creative Commons License 2002.06.14 0 0 874
Mi lenne az - ha bővebben mondanád ....
Előzmény: jazzboy (873)
jazzboy Creative Commons License 2002.06.14 0 0 873
MAYDAY MAYDAY

Kérem segítsen valaki mert már a hajamat tépem.
Ujrainstaláltam a W2K-t és már alapba berak nekem
valamit aminek a mérete 600 MB fölött van.

Előzmény: jazzboy (869)
misuzi Creative Commons License 2002.06.14 0 0 872
Hát azért köszönöm.Egyszer majdcsak kitalál valaki valamit erreis,addig meg küszködünk.:-)) Köszönettel,tisztelettel:Kis István.
Előzmény: Törölt nick (871)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.14 0 0 871
Szervusz misuzi!

Kaki van a palacsintában, az elején egyszer megkérdezte >nálam< angolul, hogy kivánom e kivárni, amig a futo alkalmazások befejezik a dolgukat ;-) - yes-t nyomtam, semmi probléma, müködött a softwares reboot. Ma, a bejegyzésed elolvasása után, gondoltam megnézem nehogy mán :)) nem müxik - rákérdezett ismét, hogy kivánom kivárni az alkalmazások befezését, blá-blá-blá, siettem, nyögtem billentyüzetileg, hogy NO - ÉS EZ UTÁN, EZ AZ ABLAXADÉK tényleg csak simán rebootolt (7-ik reboot után eluntam magam...)

A végső válasz 42-ön kivül - passz......

Előzmény: misuzi (870)
misuzi Creative Commons License 2002.06.14 0 0 870
Szervusz.Nekem a Win98-nál múködött,de a mill-el nemmúködik.Midig az egészgépet inditja ujra.Nekem a magyar verzio van feltelepitve.
Előzmény: Törölt nick (862)
jazzboy Creative Commons License 2002.06.14 0 0 869
Sziasztok.

Nem néztem még át az összes bejegyzést, pedig lehet hogy már írt ezekről valaki.

A napokban telepítettem egy Windows 2000 professionalt.
Az előző win98-hoz képest teljesen más.
Tisztában vagyok vele hogy ez a rendszer más alapokon nyugszik, de nem is ez a baj.

1./
Win98 ban volt egy System Information panel ahol kitudtam kapcsolni azokat az alkalmazásokat amiket nemszerettem volna gépindulás után betöltetni.
Win2000-ben is meg van ez a panel. Meg is vannak a betöltendő alkalmazások, csak hát itt nem lehet kikapcsolni őket.
Kérdésem: hol lehet?

2./
Ránéztem a Task Managerre. Van itt egy Processes fül és a benne lévő adatmennyiség elborzasztott.
Nem fut semilyen programom csak az oprendszer.
GHZ-s processzorral és 512 rammal a gépem nem túl gyors (lassabb mint Win98 alatt).
Kérdésem: hogy lehet ezt a listát leminimálni.

3./Ránéztem a 2 GB-os partíciómra amibe szigorúan csak rendszert telepítettem. Kijelöltem az összes álományt(rejtett és rejtetlent)és megmértem a méretét 808 MB. Nyomtam egy jobb egeret egy üres helyen és megnéztem az info panelt, used space 1,34 GB.
Kérdésem: most melyiknek higyek.

Kérem aki tud segitsen.
Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 868
Mammy!
Ha a laptop látja az egész rendszert, azon minden gépet, akkor nem tudom, mi a gond. Eléülsz, és tudod az adatokat onnan vezérelve mozgatni. Ha az asztali gép nem látja a laptopot, akkor ne vergődj vele. Persze nem tudom, hogy mire akarod a laptopot használni, de a hordozhatósága okán nyilván adatokat is azállítsz vele az irodád és más pont(ok) között.
Ha másra is, és mindenképpen KELL, hogy lásd az asztali gépről, akkor írj még a dologról!
üdv: Hawkeye
Előzmény: Mammy (860)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 867
Tényleg fáradt vagyok...

Reinstall erösen javallott a részemröl :-((

Előzmény: Törölt nick (866)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 866
Szervusz Repiv-!

Nagyon-nagyon pirmitiven/leegyszerüsitve/durván sarkitva fogalmazva egy CRC checksum ellenörzést végzi a merevlemezen a win2k, és mivel az új eredmény különbözik a régitöl ezért negativnak tekinti a belépést...

Előzmény: Repiv- (844)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 865
Bocsesz visszaszívtammmm, büühüü...

Írni sem tudok, olvasni sem ezek szerint, este van, sirni fogok...

Előzmény: Törölt nick (864)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 864
Szervusztok!

Csak csöndesen szeretném mejegyezni (hátha valaki már megírta) HP-és gépek BIOS-a F2-vel hivhato elő, még olvastam más egzotikus bill. kombináciokrol is...

Előzmény: e-papi (827)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 863
>és müködik...

is akart ez lenni

Töcss mindegy ;-)

Előzmény: Törölt nick (862)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 862
Szervusztok!

kidman: természetesen a nyitott ablakban találod a menüsorokat (bocs, figyelmetlen voltam)

misuzi: angol WinME-nél lenyomva tartod a Shift billentyüt + start/Shut down/Reboot fülecske és voila... (Gondolom a magyarban és müködik).

Előzmény: misuzi (859)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 861
Szervusz kidman!

Vagy megváltoztatod a kiterjesztéshez társitott alkalmazást (angol WinME-ben: Tools/Folder options/File types alat CDA-hoz rendelsz WMA-t), vagy a WMA-bol (Tools/Options/Formats beikszeled CD Audio Track négyzetét)...

A sün büszke egy madár, amíg nem rúgsz belé egy nagyot – nem hajlandó repülni.

Előzmény: kidman (852)
Mammy Creative Commons License 2002.06.13 0 0 860
Sziasztok Mindenkinek!

SOS-be keresek egy Hálózat+Windows Gurut. Azt csiripelik a verebek, hogy ti talán tudtok segíteni nekem:
Van egy HUB-os hálózatunk, amire egy Linuxos gép (ez csatlakozik a NETre) és 3 WinME-Hun rendszeru gép van rádugva. Eddig szuperul muködött minden. Most viszont több okból sürgosen beruháztunk egy laptopba, amire gyárilag angol XP Home-t installáltak. A csatlakoztatásával nem volt gond, a laptop simán ment a NETre és látja az összes gépet. Ám a ME-s gépek nem látják a laptopot (=nem tudok a programjaimból rámenteni!).
Minden jogtiszta lévén hívtam a Microsoft Forródrótot, azt mondták, hogy a két rendszer teljesen kompatibilis és el sem tudják képzelni, hogy nálam miért is nem akar muködni. Én ugyanis arra gondoltam, hogy "lefelé"(XP-rol ME-re) nem kompatibilis... Errol hallani sem akarnak... :( Pedig az egyik nagy gépre ráhúztam egy XP-t, eredményként azóta azt sem látom :(
Tovább nehezíti a helyzetet, hogy az angol nem az erosségem...
Megoldás lehetne, ha az én gépemre is XP-t tennék - de a könyveloprogramom DOS rendszeru: bár a Microsoft szerint ez sem probléma, XP alatt bizony nem muködik stabilan (vagy inkább sehogy). De ha az én gépemrol futtatom, és a Laptopra mentenék (ha látná!), akkor bárhol, bármikor megtekinthetem egy Windowsos konverter segítségével az adatokat...
Röviden itt tartok... Van valami tipped? (A laptop felnégyelése ellenjavallt, bár szimpatikus - de pillanatnyilag a lízingcég tulajdona)
Ja - a Laptopra tehetnék WinME-t, csakhogy ez egy egészen új SONY Vaio, ami már XP-sre lett összetákolva = egyéb driverek fellelhetoségi indexe elhanyagolható...

Üdv és elore is köszi
Mammy

misuzi Creative Commons License 2002.06.12 0 0 859
Ismételten kérdésem volna a gurukhoz. A millenneumnál lehet-e ujrainditani a windowst a gép ujrainditása nélkül.A win98-nál működő alkalmazás itt nemműködik. Előreis köszönöm,tisztelettel:Kis István.
fegaf Creative Commons License 2002.06.11 0 0 858
Köszi. Végül is nem kapcsoltam ki a funkciót csak töröltem a régi mentéseket.
Van még 1 problémám. Feltettem 1 Tweak UI progit és hiába töröltem a programok közül, a vezérlőpulton továbra is ott az ikon, és még müködik is. Ujra telepítés és törlés nem segitett.
Segítsetek ha tudtok.
Kösz
szgt Creative Commons License 2002.06.11 0 0 857
A Disk Cleanup (Lemezkarbantartó) program advanced fülén van egy gomb. Nyomd meg.
Előzmény: fegaf (856)
fegaf Creative Commons License 2002.06.11 0 0 856
Ja, közben már megtaláltam hol tudom kikapcsolni, de a törlés még kérdés.
fegaf Creative Commons License 2002.06.11 0 0 855
Mert csak feleslegesen foglalja a helyet a sok biztonsági másolat.
Előzmény: stewes (854)
stewes Creative Commons License 2002.06.10 0 0 854
Miért akarod ezt a funkciót kilőni? Megtudod szakszerűen indokolni? Mert szerintem ilyesmikről írtam az utóbbi hozzászólásaimban. Hogy saját magunknak csesszük el a gépet, legyen az akár szoftver, akár vas. De ha tudod a pontos választ akkor 1.: a megoldást is tudod. 2.: egy jó kis állásra pályázhatsz Redmontban, Bill bácsinál. Az ő tudós csapata sokáig bíbelődöt egy (szerinted felesleges/káros/mittudom én) funkció beépítésével. Azt hiszem nem én vagyok az egyedüli, akit egy rendszervisszaállítás húzott ki a sz@rból.
Előzmény: fegaf (853)
fegaf Creative Commons License 2002.06.10 0 0 853
Helló!
Hogy lehet az XP-ben kitörölni a visszaállító biztonsági másolatokat, és hol tudom leállítani, hogy többet ne készítsen.
Köszi előre is.
kidman Creative Commons License 2002.06.10 0 0 852
Hali Emberek

Hogyan kell beállítani az ME-be azt hogyha beteszek egy lemezt valamelyik meghajtoba melyik média lejátszo indítsa el,mert mindig egy gagyi jelentkezik,de ha leszedem a gépről meg állandóan keresi az emléített .exe-jét!
Köszi!
Egyébként a WMA-t akarom hogy elindítsa!

stewes Creative Commons License 2002.06.10 0 0 851
Pontatlanul fogalmaztam. Ugyanarra gondoltam én is, amirôl Te is írtál most.
Persze én is elkövettem már jópár baromságot. Pl. az XP-émre rányomtam egy WindowBlinds-et, azán egy Talismant, meg egy Logon Loadert, meg még mittudom én még mit. Még jó, hogy nem zuhant össze szegény.
Előzmény: Törölt nick (850)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.10 0 0 850
Kedwes Stewes!
Azt írtad: "Még nem láttam olyan gépet amelyik a tuningtól jobban ment volna. Lehet, hogy egy-két funkció jobban teljesít, de az egész rendszer labilissá válik."
Na én tudnék mutatni egy-két ilyen gépet.
A tuningot úgy kell felfogni, mint egy eszközt, amivel pénzt takaríthatsz meg. Sokszor csak a gyártók különböző stiklijeit kell kivédeni vele, máskor egy hirtelen elavuló eszközünknek adunk még egy lehetőséget. Lehet élni a tuninggal, a baj az, amikor visszaélnek vele, és többet akarnak kihozni a vasból, mint ami benne van.
Hívtak már olyan overclockkolt géphez, ahol az eredeti sebességnek majd dupláján járatta volna a júzer a procit, és a gép minden órában 2-3 alkalommal lefagyott. Levettem a sebességből, de még mindig jóval a gyári speckó fölött járt, és a hiba megszünt.
Jelszó: tuning, de mértékkel.
Köszi az alaplapszervíz címet.
Hawkeye
Előzmény: stewes (845)
stewes Creative Commons License 2002.06.10 0 0 849
Abit BE 6 II.
Abban a szervízben, ahol megcsinálták egy hétre vállalták, de másnapra készen volt. 5000 Ft-ot fizettem érte, azóta rendesen működik.
És nagyon udvariasak, készségesek voltak.
Leírom a címüket, hátha segítek vele valakinek, ést mert megérdemlik.
Szóval beteg alaplappal Budapesten tessék a Rózsa utca 35-be menni, a hetedik kerületben, és ott a CompuGroup-ot keresni. Ez egy üzlet, de a javítandó cuccokat ôk kezelik.
Lehet, hogy csak egy hétig fog menni a gépem, és aztán szidni fogom ôket is, de egyenlôre meaximálisan elégedett vagyok.
stewes Creative Commons License 2002.06.10 0 0 848
Igen, egy Abit BE 7.
Szép sorban csücsül egymás mellett egy csomó kondi, abból kiment vagy 5-6.
Ha valaki figyelmesen átnézi a lapot, akkor látható volt, hogy fel vannak puposodva és egy kicsit folyik az elekrolit. Persze én sem vettem észre.
Miért van az, hogy szinte sehol nem használnak műszereket? Ki kell dobni, ami rossz, és kész.
Előzmény: Repiv_ (847)
Repiv_ Creative Commons License 2002.06.10 0 0 847
Hali

ezekszerint nekedis egy olyan abit lapod volt ahol a 3 kondi a proci mellett elszál :)

stewes Creative Commons License 2002.06.10 0 0 846
Még mielôtt valaki félreértené:
nem sértegetni akartam itt azokat aki segíteni próbálnak a másik bajának a megoldásában. De nézd meg pl. a xxx.tv-ben a milyen sötét alakok lökik a süketet. Na az ilyen tipusú ezermesterektôl kapok hányingert. És ezért a véleményemért nem kérek bocsánatot sem a Kristóftól, sem a többiektôl, de a rajongóitól sem.
stewes Creative Commons License 2002.06.10 0 0 845
Hali! Nekem az az érzésem, hogy a bajok nagyrészét magunknak csináljuk. Ha egy rendesen összerakott gépre rendesen felpakolom a gyári cd-rôl a windowsomat, meg azakat az alkalmazásokat amire valóban szükségem van, aztán már nem birizgálom a rendszert, akkor elég jól működik. (Figyelem! Nem azt mondtam, hogy jó, csak azt, hogy működik.) A bajokat nem oldja meg a buherálás (tweak, tuning, vagy nevezzük aminek akarjuk.).
A Macintoshok nem csak azért mennek jobban, mert jobb az oprendszer, hanem azért mert sokkal kevesebb olyan progi forog, amivel bele lehet nyúlni a rendszerbe.
Ha veszek egy autót, ami a gyár szerint 120-al tud menni, de csak lejtôn, és 30 liter benzint megeszik százon, de azt szeretném, hogy síkon is tudjon haladni, meg egy kicsit felfelé, akkor persze belepiszkálhatok.
De ne lepôdjek meg ha féluton lerobban a motor, és szétesik a vezérműtengely.
Még nem láttam olyan gépet amelyik a tuningtól jobban ment volna. Lehet, hogy egy-két funkció jobban teljesít, de az egész rendszer labilissá válik.
Nagyon eretnek dolgokat írtam?
És, hogy még egy kicsit megcsavarjam: nem bízom meg a "számítógép gurukban", azokban akik mindenre csípôbôl tudják a jó választ.
Egyszer-kétszer már behúztak a csôbe.
(Igazság szerint most egy kicsit mérges vagyok, ugyanis elszált a gépem. Három szakszervíz, meg 2 mindentudó zseni látta a gépet. lôbb vetettek velem egy tápot, aztán vetettek volna egy alaplapot meg procit is, kb. 100ezerért. A végén kidrült, hogy egy 300 Ft-os kondi ment kia az alaplapon. )
Repiv- Creative Commons License 2002.06.10 0 0 844
hali.

a kérdésem:
volt egy 5 gigás vinyom ezt használtam c:-nek erről futott a win98se meg a win2k. Vettem egy 80-as vinyot átmásoltam rá mindent mintha misem történt volna. A win98 az megy is a boot menü is oké a win2k is beindul csakhogy mikor kéri az elején a kodot akkor beirom a jó kódot (mert ha rosszat irok be akkor kiirja hogy rossz a jelszó). Ezután ugycsinál mintha belépne, de kb 1sec mulva kilép és ujra kéri a jelszót és ez igy végtelennek látszik :)
Ugyanezt csinálja csökkentett módban is.
Lehet ezzel valami csinálni? vagy telepitsem ójra mert ez az átmásolás nem volt túl szabályos?
Ha valaki találkozott ilyesmivel esetleg tud erről valamit az ne hallgassa el ha kérhetem:)
kösz előre is!

bye

rali Creative Commons License 2002.06.09 0 0 843
Simán meg letet csinálni.
Előzmény: Saláta (842)
Saláta Creative Commons License 2002.06.09 0 0 842
Új kérdés:

A Notebook-om vállalati hálózatba integrálásának feltétele, hogy a T. rendszergazdák Win2000-t telepítsenek, és lekorlátozzák a jogaimat az Office futtatására és az Internetezésre.

Technikailag ugye az működik, hogy külön partíció alatt bootolásnál választható legyen, hogy magán lépek be Win98 alatt, teljes jogokkal, vállalati hálózat elérése nélkül, vagy Win2000-rel, lekorlátozott jogokkal, vállalati hálózatba?

Jó lenne tudni, mielőtt megpróbálok érdekérvényesíteni.

zuglo_14 Creative Commons License 2002.06.08 0 0 841
A trükk egyébként ősöreg (DOS-win3.1 időkből).
Azt hiszem egyszer vagy kétszer kellet élni vele. Először akkori kollégám kapott valami leselejtezésből származó gépet, és ez istennek sem sikerült kitalálni a bios-ba belépést, pedig már többen próbálkoztunk.
Végül ez segitett.
Előzmény: e-papi (840)
e-papi Creative Commons License 2002.06.08 0 0 840
Persze, tudom, csak ez annnyra tecccik! Figyelmeztet, hogy nincs billentyűzetem, és felajánlja hogy folytatáshoz nyomjam meg az F1-et, vagy setuphoz a DEL-t! :o))))
Előzmény: zuglo_14 (839)
zuglo_14 Creative Commons License 2002.06.07 0 0 839
De-de!
:-)))
Ugyanis "rendes" gép kiirja mivel lehet a bios-ba belépni.
Tehát a következő inditásnál -persze miután kikapcsolva visszadugod a billentyüzetet-, már tudod mivel lehet belépni.
(Bocs ha elsőre nem volt egyértelmü.)
Előzmény: e-papi (833)
Jonnie Goodboy Tyler Creative Commons License 2002.06.07 0 0 838
Üdv Mr. Guruk!

Kérdésem lenne hozzátok! A következő a project! Főnökség döntése alapján egy 40 fős cégnél NT Domainből át kell alakítanom, Windows 2000 Active Directory Domain-re a hálózatot. Alapvető problémáim vannak:
Hogyan tudok beinpotrálni usereket, groupokat, logon scripteket, etc., NT domainből AD-be?
Ha sikerül változnak-e a user profilok, ha nem változik a domain neve?

Meg véleményt, és tanácsot is szeretnék kérni;
Mik a tapasztalatok?
Mi a szívás tárgya??
Min lehet a legjobban elb@szni az egészet?

Jonnie

mr_ricsi Creative Commons License 2002.06.07 0 0 837
Ejhollo:
Javaslom, hogy a kérdéseidet tedd fel itt, Y3k-nak címezve. (Imádja az Intel alaplapokat. Meg ért is hozzá...)
Előzmény: Ejhollo (830)
TT12 Creative Commons License 2002.06.07 0 0 836
Sziasztok!

Tudna vki olyan programot ajánlani amivel össze lehet gyűjteni, hogy a user milyen programokat futtat a gépen? Vmi olyasmi kéne, hogy elindul a program és mondjuk egy .txt-be gyűjti az elindított programok inditófile-jának nevét.

Előre is Kösz.

Üdv.

safi Creative Commons License 2002.06.07 0 0 835
En is szivtam egy ilyen Intel alaplapos Albaconp geppel, bekapcsolaskor megjelenik az Intel Desktop Board logo azt utanna mar csak a Win inditokepernyojeben lehet gyonyorkodni.
A megoldas, ahogy Slaci kollega is irta: az F2-t kell inditaskor izgatni, hogy elerd bios-t :)

Safi

slaci Creative Commons License 2002.06.06 0 0 834
F2-t próbáltad már? A "Full logo"-t Esc-el tudod eltüntetni, Intel alaplapnál legalábbis...
Előzmény: Ejhollo (822)
e-papi Creative Commons License 2002.06.06 0 0 833
Nem nem! Normál gép erre aszongya, hogy nyomd meg az F1 billentyűt! :o)))
Előzmény: zuglo_14 (832)
zuglo_14 Creative Commons License 2002.06.06 0 0 832
Esetleg segithet ha kihuzód a billentyüzetet és úgy indítod el.
"Normál" gép erre általában felkinálja a Bios-ba belépést.
Előzmény: Ejhollo (822)
discors Creative Commons License 2002.06.05 0 0 831
A mostani biosoknál általában ezek az elérések: DEL, F1, F2.
Előzmény: Ejhollo (830)
Ejhollo Creative Commons License 2002.06.05 0 0 830
Igen ilyen konfig. Megpróbálkozom a javaslataiddal. Kösz.
Előzmény: Törölt nick (829)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.05 0 0 829
Ejhollo!
Albacompéknál ismeretlen fogalom a support (is). Általában érdekelne, mivel lehet rávenni valakit, hogy onnan vásároljon.
Nade: kellett, hogy adjanak a géphez egy kézikönyvet (leírás, manual stb.) meg egy CDlemezt, ami a drivereket és a segédprogikat tartalmazza. Ezt jó tanulmányozni. Azután megpróbálhatod bekacsoláskor folyamatosan nyomni az F1-et, ha nem válik be, akkor próbáld a Ctrl+Alt+Esc kombináció. Ha sehogy se jutsz semmire, akkor nézd meg a kézikönyvben :)))
Hawkeye
Előzmény: Ejhollo (826)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.05 0 0 828
Valszeg egy ilyen konfigurációról van szó:
Albacomp Activa Winnipeg/P4 számítógép -
423 000 Ft/db (!!!)
INTEL"Winnipeg" D845WN ATX P4 alaplap integrált audió
INTEL P4 1.5GHz/400MHz processzor
SD DIMM 256M/64bit memória modul
Micronet SP3008S 56kbps belső modem, PCI
ATX P4 közép torony ház
Maxtor 20GB HDD, 5400rpm
nVIDIA Geforce2 MX400 64MB SDR, TV out AGP monitorvezérlő
LG 773F, SVGA 17" színes monitor, 1280x1024/60Hz, MPRII
1.44MB floppy diszk meghajtó
LG COMBO IDE cd-író/DVD olvasó (12xW/8xRW/32xR CD/RW + 8xDVD)
108 gombos PS/2 billentyűzet
Logitech egér, görgős, 3g. PS/2
egéralátét
OEM Windows 98 Second Edition Hungarian

off: azért egy ilyen szutykot én a feléből is kihoznék ám!

on: most megyek vissza Albacompékhoz, és megnézem, hogy lehet hanyattvágni ezt a csodamasinát. Ha jelentősen tévedtem volna a vasat illetően, akkor lécci jelezd!

Hawkeye

Előzmény: Ejhollo (826)
e-papi Creative Commons License 2002.06.05 0 0 827
Hááát, pedig eddigi ismereteim szerint más módon nem lehet bejutni a BIOS setupba! Az USB-t viszont ott kell aktiválni.
Előzmény: Ejhollo (826)
Ejhollo Creative Commons License 2002.06.05 0 0 826
Nem lehet felnyitni a gépet, ez Albacompos "orvosi" gép garanciával, csak nem akarom, hogy elvigyék és ki tudja mikor jöjjön vissza. Egyébként veszettül nyomogattam a del-t az induláskor mégsem lépett be a Biosba. Ötlet?

B.

e-papi Creative Commons License 2002.06.05 0 0 825
Rögtön bekapcs után (még sötét a képernyő) nyomogasd a DEL billentyűt, kb. 1/2 sec-onként.
Előzmény: Ejhollo (822)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.05 0 0 824
Bocsi, úgylátszik, éjfélre elfáradtam, OS kérdésemet tekintsd tárgytalannak...
Előzmény: Törölt nick (823)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.05 0 0 823
Engem ez fogott meg: "nem tudok hozzáférni a Bioshoz"! Na szeretném én azt a PC-t látni, aminek nem lehet a biosához nyúlni...
Ha ez egy munkahelyi probléma, és a RG állította be ilyen frankón, akkor oldja meg ő. Ha ez az otthoni saját géped, akkor azt csinálsz a Biosoddal, meg a bootolással, amit akarsz. DE: ez valami más probléma lesz, nem Bios, szvsz. Kellene tudnunk az OS verzióját. Még egy kérdés: bele lehet menni a házba? (Garancia és kompetencia miatt kérdezem.)
Előzmény: Ejhollo (822)
Ejhollo Creative Commons License 2002.06.04 0 0 822
Hátha valaki tud megoldást... A rendszer Win98, a nyomtató HP 950-es (fax, fénymásoló, nyomtató anyámtyúkja minden), USB port a gépben, normálisan feltelepítve a HP, mégsem érzékeli a gép. Az mindent nyomtat, kivéve a gépről érkező adatokat. A kábel jó, talán a Biosban kéne engedélyeztetni az Usb forgalmat, de rohadt pentium 4-es proc van benne, megfelelő alaplappal és olyan "felhasználóbarát" beállítással, hogy nem tudok hozzáférni a Bioshoz. A gép indulásakor csak egy kép fogad (kék-narancssárga Pentium4 kép/felirat)és hiába nyomok bármit, hozzá se enged szagolni az alapbeállításokhoz. Ha valakinek több tapasztalata van ezzel, vagy van bármilyen épkézláb ötlete kérem segítsen. Köszönöm.

B.

bogyó Creative Commons License 2002.06.04 0 0 821
Megvan: a gépemmel együtt kapott, szarul felkonfigurált PCCillin 2000 nevű vírusirtó nézegette a .jar fájljaimat _mindig_, ezért lassult be. A kurva anyját.
Előzmény: WinFan (808)
iben Creative Commons License 2002.06.03 0 0 819
Helo! Megoldást keresek a kövkezőre: win2k alatt, helyi bejelentkezéssel kellene létrehozni egy usert, aki csak bizonyos könyvtárakhoz és alkalmazásokhoz férhetik hozzá. A biztonsági beállításoknál sikerült elérnem, hogy a rendszermeghajtóba ne tudjon belemászni, de a másik disken is csak pár könyvtárat hagynék neki. Ezt viszont nemigen sikerült elérni. Tulajdonképpen nem tudom elképzelni, hogy nem lehetne megtenni, csak eddig senki nem tudott rá megoldást.
bogyó Creative Commons License 2002.06.03 0 0 818
Nem, ezek jar (Java Archive) fájlok, de ha átírom a kiterjesztését, akkor is ugyanúgy viselkedik. És elég egyszer rábökni a filéra.

üdv
b

Előzmény: WinFan (808)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.03 0 0 817
Azért valahová ki lehet lépni 2000/XP-nél is. Igaz, hogy újraindítással. Pl., amikor NTFS-re konvertálunk rendszermeghajtót, vagy a Partition Magic-kel ügyködünk. Újraindul, majd még a GUI betöltődése előtt egy parancssori "DOS-szerű" üzemmmódban végzi el a feladatot.

Másik dolog, hogy van, amikor olyan változtatást csinálunk a registryben, ami csak újraindítással lépne életbe, olyankor ehelyett újratölthetjük csak a registryt. Ez az, amit pl. a TweakUI automatikusan elvégez egy változtatás után.

http://www.terminal.hu/newsread.php?id=08205901020713

Registry-változtatás újraindítás nélkül (9x/Me)
Powdy, 2002.01.08. 13:15

Amikor valamilyen változtatást végzünk a Registyben, ahhoz hogy rendszerünk az új paraméterekkel tudjon dolgozni, szükségessé válik egy újraindítás. Vagy mégsem?

1. Nyomjuk le a [CTRL]+[ALT]+[DEL] billentyűket, ekkor a futó processeinket látjuk a megjelenő ablakban.

2. Jelöljük ki az Explorer processt és nyomjuk meg az End Task gombot.

3. Pár másodperc múlva kapunk egy popup üzenetet, majd ismételten nyomjuk meg az End Task gombot, így az új értékekkel a Windows újra betölti az Explorert.

4. Nem szükséges újraindítás.

Registry-változtatás újraindítás nélkül (NT4/2k/XP)

1. Nyomjuk le a [CTRL]+[ALT]+[DEL] billentyűket, majd válasszuk a Task Managert (Windows XP esetében rögtön ez nyílik meg), ezen belül pedig a Processes opciót.

2. Keressük meg és jelöljük ki az Explorer processt.

3. Nyomjuk meg az End Process gombot.

4. Válasszuk a File menüpontot, azon belül pedig a New Taskot.

5. Írjuk be az (előbb bezárt) Explorer-t.

6. Nem szükséges újraindítás.

rali Creative Commons License 2002.06.02 0 0 816
Úgy van-kipróbáltam.
Előzmény: Törölt nick (815)
WinFan Creative Commons License 2002.06.01 0 0 814
Hali!

Próba szerencse , kárt nem csinálhatsz :-)

Előzmény: rali (813)
rali Creative Commons License 2002.05.31 0 0 813
WinFan:win 2000 is tudja ezt a featuret?
misuzi Creative Commons License 2002.05.31 0 0 812
Bocsi!! Mégismegy a dolog. Nagyon lámavagyok. köszönöm szépen tisztelettel:Kis István.
Előzmény: misuzi (811)
misuzi Creative Commons License 2002.05.31 0 0 811
Köszi a választ, de valahogy nálam nemmúködik,pedig win98-am van.
Előzmény: WinFan (807)
WinFan Creative Commons License 2002.05.31 0 0 810
sp*=SP2 (azt hiszem új elem kell a billentyűmbe:) )
Előzmény: WinFan (809)
WinFan Creative Commons License 2002.05.31 0 0 809
Hali!

SP1 jó, s be lehet úgy is állítani, hogy le tudd szedni. EKkor biztonsági másolatot készít a régi cuccokról-ez helyet foglal.
SP" -err azt mondta az MS, csak akkor tedd fel, ha valami gáz van a gépeddel. De ha minden igaz, ezt is le tudod szedni, persze kis hely feláldozása révén.
SP3- na ezt nem tudom:)

Előzmény: Elar (803)
WinFan Creative Commons License 2002.05.31 0 0 808
Hali!

Milyen tipusu fájl? Mert ha mp3, akkor hiányolhatja az Encoder Agentet-amennyiben wmp-t használsz.

Előzmény: bogyó (805)
WinFan Creative Commons License 2002.05.31 0 0 807
Hali!

Win98-nál működik:
Start-leállítás-pötty az újraindításhoz, majd lenyomod a shift gombot, s ekkor OK-zod le.

Előzmény: misuzi (806)
misuzi Creative Commons License 2002.05.31 0 0 806
Sziasztok. Kérlek segitsetek abban hogy a gép ujrainditása nélkül hogyantudom ujrainditani a widowst.Előreis köszönöm:Kis István
bogyó Creative Commons License 2002.05.31 0 0 805
Sziasztok,

elég érdekes problémába futottam bele: van egy könyvtár a laptopomon (Asus 8400L/Win2000), amelyben ha rákattintok egy fájlra (bármelyikre, 1x), akkor a procikihasználtság felmegy 100%-ra, elkezd túrni a vinyón, az egész gép belassul, az adott ablak (explorer) kifagy, majd kb 1-2 perc után magához tér.

Vírus nincs, lemez rendben (lecsekkoltam), defrag volt.

Mi a f@sz lehet ez? Vas, OS, vagy a fájl szar?

Segítségeteket elôre is köszi.

üdv
b

_MrB_ Creative Commons License 2002.05.31 0 0 804
Elar érdemes.
Persze nemárt, ha nyers oprendszerre tolod, s csak utánna instalkodod a többi cuccot a gépedre. Forditott sorrendben képes valamiért megzakkantani a paint shop pro, illetve photoshop fontkezelését.
Előzmény: Elar (803)
Elar Creative Commons License 2002.05.30 0 0 803
Sziasztok!

Pusztán annyit kérdeznék, hogy a win2000-hez a frisitéseket érdemes letölteni?
Lehet h hülyén hangzik, de emlékszem anno letöltöttem a 98SE-mhez a frissitést és rosszabb lett mint volt. (Előtte semmi probléma nem volt)

ggaabboo Creative Commons License 2002.05.30 0 0 802
Kedves Slaci!

Koszi az info-t. Ki fogom probalni. Virusrol nem lehet szo, mert format/mbr, format:c /u /s is megvolt az install elott.

Koszonettel: Gabo

Előzmény: slaci (798)
_MrB_ Creative Commons License 2002.05.30 0 0 801
Nos problémákom lenne, s jóljönne valami megoldásgyanus válasz majd.
A probléma a következő:
Adott egy NT40-s domain controller, s adott pár W2K-s gépsárkány, amik bejelntkeznek rá.
1 szép napon (?) megzakkant az NT de emberessen, teljes reinstall kellett neki. Ezután jött a köv probléma. A W2K-s gépeket elfelejtették látni a domain alatti W98-as s egyéb gépek, illetve viszont, a W2K-s gépek, csak önnmagukat látták a domain alatt. Tehát a gépeket újra hozzá kellene adni a domainhez. Csak, újbóli hozzáadásnál az eddigi User helyett keletkezik egy User.Domain nevü userprofil a W2Ks gépeken. Gondoltuk átmásoljuk a User alatti cuccost a User.Domain alattiba s menni fog minden jól. Ténleg ment, kiv azoknál a programoknál, amik fixredrótozottan a User-hez tartozo cuccost voltak csak hajlandóak használni.
Mellékinfó, ha nemjelentkezik be az ember a domain-be akkor tökéletessen műxik a megosztás, látszik a gép, etc..

Kérdés, rálehet beszélni a gépet (W2K), hogy ezen zizi nélkül ujra hozzáadja magát a domain-hez ? Vagy a domaint, hogy szedje már fel újra a gépet ? Sajna az NT40-et nemlehet lecserélni még, s a W2K-s gépeket sem lenne jó buli újrahúzni emiatt.

fepa Creative Commons License 2002.05.30 0 0 800
Sziasztok!
Segítséget kérnék, az ActiveX-et kellene eltávolítanom a gépemről és újra felinstallálni, mivel valamelyik progim nagyon elbaltázta az ActiveX-emet. Hogy lehetne uninstallálni?
Előre is köszi!
Smithi Creative Commons License 2002.05.29 0 0 799
zozo66

Talán pqmagic tud ilyet is, de ha nem, akkor marad a mentés, format visszatöltés.

Smithi

Előzmény: zozo66 (796)
slaci Creative Commons License 2002.05.29 0 0 798
"MSCDEX /d:mscd001" például, a lényeg, hogy a "/d:mscd001"-nek a config.sys-ben is szerepelnie kell a cd driver (w98 bootfloppynál általában oakcdrom.sys) sorában így:
"DEVICE=OAKCDROM.SYS /D:mscd001".

Sztem egyébként vírusgyanús a helyzet, mert a W98 alapból támogatja az IDE cdrom-okat, nem kell hozzá külön driver:-((( Bocs, megjött az asszony:-)

Előzmény: ggaabboo (792)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.05.28 0 0 797
ggaabboo:
A w98 bootfloppyról indítsd a gépet, és válaszd a CD-s indítást.
Előzmény: ggaabboo (792)
zozo66 Creative Commons License 2002.05.28 0 0 796
Szevasztok!

Tud valaki megoldást arra, hogyan lehet NTFS filerendszert FAT32-re átkonvertálni? Igen nem tévedés FAT32-re, ugyanis problémák adódtak és már csak ebben látom az utolsó reményt.

AmneZia Creative Commons License 2002.05.28 0 0 795
Újra kell hogy rakd mert olvastam az egyik ilyen frissítés során hogy vannak olyan cuccok amiket nem fog törölni uninstall esetén. Valószínűnek tartom hogy a te esetedben is egy ilyen ott maradt cucc okozza a problémákat. Ez van. És sok szerencsét a vizsgákhoz.
Előzmény: Devil.hu (794)
Devil.hu Creative Commons License 2002.05.28 0 0 794
Üdvözlet!

A problémám a következő: a microsoft honlapjáról letöltöttem a szükséges és fontos frissítéseket az XPhez. Gondoltam ez jót tesz a rendszernek. Nos, azóta a DOS alapú programok (TurboC és Turbo Pascal) teljes képernyős üzemmódban nem működnek. Nincs egér, nem reagál a gép csak az ALT+TAB-ra. Utánna meg lehet kilőni a taszkot, mivel éppen "nagyon elfoglalt" valamivel. Azóta leszedtem az összes frissítést, de nem segített :( Vissza lehet állítani a régi állapotot, vagy újra kell raknom az egész rendszert? Most vizsgaidőszakban nagyon nem hiányzik, hogy szigorlat előtt ezzel kelljen foglalkoznom... Thx a segítséget előre is.

rali Creative Commons License 2002.05.27 0 0 793
Ez van nekem,ebben semmi ilyen nincs.A system könyvtárban lenne a helye,mscdex.exe meg valami atapi.sys.

mode con codepage prepare=((852) C:\WINDOWS\COMMAND\ega.cpi)
mode con codepage select=852
keyb hu,,C:\WINDOWS\COMMAND\keybrd2.sys

Előzmény: ggaabboo (792)
ggaabboo Creative Commons License 2002.05.27 0 0 792
Sziasztok!

Az lenne a kerdesem, hogy valaki kuldje el, hogy mi van beirva az autoexec.ba-ba a c:\mscdex.exe sort illetoen. Nem latja a windows98 a CD-t. Nem a Cd a rossz, mert tud Cd-rol bootolni, illetve Linus alol remekul megy.
Ujrahuztam win98-at es nem latja a telepites vege fele a Cd-t, csak a winyorol tudom beadni neki a dolgokat.

Elore is koszi.

Udv: Gabo

rali Creative Commons License 2002.05.27 0 0 791
Ki fog nyiffanni.
Előzmény: miki_ng (790)
miki_ng Creative Commons License 2002.05.27 0 0 790
Miért zörög a CDm magától?
Simán megy a gép, még CD sincs benne aztán egyszer megnyikkan a CD mintha megnézné van-e magában valami, vagy mint amikor reset után nyikorog.
kronosz Creative Commons License 2002.05.27 0 0 789
Hello!!
Segitség!!!!
NT alatt IE6-ban korlátozni akarom a szegény mezei felhasználó NET elérését, pl.: hogy ne tudjon proxyt beállitani, de offline működjön az explorer.Registry-ben a proxy-t kikapcsoltam de az explorer option menüből visszairja.Ha valaki tud segitsen!!Kösz!!!
Nusy Creative Commons License 2002.05.27 0 0 788
Ezer kösz az ötletért!

Kipróbálom, oszt írom az eredményt!

Hogy honnan? Talán a nick-ből? Belátom botorság volt ;-)))

Üdv,

Nusy

Előzmény: sip pista (787)
sip pista Creative Commons License 2002.05.24 0 0 787
szal ha nincs autoexnt-d, leszeded innen. benne van, hogy kell installni.
aztán én úgy csinálnám, hogy a login scriptből bemásolnám a host izéket egy írható helyre, aztán az autoexnt.bat majd helyreteszi. ezzel csak az a baj, hogy a szervízes izé előbb fog lefutni, szal nézni kéne, megjött-e már a füle. így valahogy:

:vane
if exist %tmp%\hosts goto :nosza
sleep 20000
goto :vane

:nosza
copy %tmp%\hosts %systemroot%\system32\drivers\etc\
del %tmp%\hosts

aztán vagy müxik, vagy nem. a .batot persze ajánlatos a kedvesnyúzer számára elérhetetlenné tenni.

honnan veszed, hogy pista vagyok?
:-))))

Előzmény: Nusy (786)
Nusy Creative Commons License 2002.05.23 0 0 786
Szia Pista!

Ne haragudj, ha megbántottalak volna a "próbálkozással". Nem akartam.

Válaszok/tisztázások:

Nem, ugyanarról beszélünk.

Van WINS (a háló egy része számára - a másik lokális DNS-t használ) és igazad van nincs feltétlenül szükség [lm]host-ra. De lényegesen gyorsítja az eléréseket, valamint nem broadcast-olnak a gépek mint állat. Ez egy több ezer végpontos hálózatban (ahol egyébként is van jelentős broadcast forgalom, valamint teljesen switch-elt) nem utolsó szempont.

Pontosan - ha nem is szó szerint a főnökömről van szó -, belső céges szabályzatok és procedúrák miatt.

No ez az ami érdekelne. Hogyan tudom ezt megcsinálni? Azaz autoexnt-vel localsystem nevében lefuttatni egy scriptet? Példa is nagyon jól jönne!

Előre is kösz,

Nusy

Előzmény: sip pista (776)
bartav Creative Commons License 2002.05.22 0 0 785
Sziasztok!

Kérdések:
1: Honnan lehet jó Chatet leszedni a honlapomra, ahol én jelölök ki moderátorokat stb, egyszerűen és könnyne klezelhető?

2: Honnan lehet fórumokat leszedni?

3: Szavazást?

4: Bannerkészitő programot?

5: És ki tud olyan honlapot ami támogatja a FrontPage2002 extra szolgáltatásait? Fórum Vendgégköny v stb...

Viktor

KÖSZI

p21 Creative Commons License 2002.05.22 0 0 784
Sziasztok. Már többször lett volna rá szükségem, de eddig meg csak reinstallal sikerult megoldani.
1. Ha az NT-nél rendszer szintü hiba lép fel pl kék képernyős memória listázás, ntldr fájl meg nem találása, akkor, hogy lehet helyrehozni az NT-t ujrainstall és helyreállító lemez nélkül, úgy, hogy a régi programok is működjenek.
Azt hallottam, hogy mégegy példány felrakásával, és registry másolgatással meg lehet oldani, ha valaki tudna erről valamit bővebben megköszönném.
2. A másik kérdés: fel lehet e rakni az NT-t második disk-re? Ha igen, hogyan.

Üdv.

oldskool.hu Creative Commons License 2002.05.21 0 0 783
AmneZia: semmi, se viruskergető, se tűzfal, alapbeállitások......
Előzmény: AmneZia (782)
AmneZia Creative Commons License 2002.05.21 0 0 782
Nem használsz valamilyen tűzfalat? Mert ha igen akkor lehet hogy abban kéne engedélyezni.
Előzmény: oldskool.hu (781)
oldskool.hu Creative Commons License 2002.05.21 0 0 781
Szia Athlon,
1) közben sikerült megoldani, a registryben rákerestem a PowerDownAfterShutdown kifejezésre, és az értékét átállitottam 1-re és tökéletesen megy.

2) a java engedélyezésnél a speciális fül alatt, a microsoft vm engedélyezés is megtörtént, a biztosnági szinteknél a minimális biztonságnál sem hajlandó megjeleniteni az appletet, ie6 újratelepités sem segitett.....egyéb 5let? :)

kösz:oldskool

Előzmény: DrAthlon (780)
DrAthlon Creative Commons License 2002.05.21 0 0 780
Szia!

A Win'98SE -nél sajnos fennáll ez a bizonyos kikapcsolási probléma. A megoldáshoz le kell tölteni, majd lefuttatni egy patch-et.
(pl. innen)

Az IE 6.0-nál a Java engedélyezés az Eszközök/Internetbeállítások/Speciális menüben lehetséges.

Előzmény: oldskool.hu (779)
oldskool.hu Creative Commons License 2002.05.17 0 0 779
sziasztok,
1) miért van az hogy az ATX-es ház amig csak win2k volt a gépen kikapcsolt rendesen, DE most hogy win98 is fennt van, bejön a "mostmár biztonságosan kikapcsohatja a szgépet" képernyő van és 5mp-ig kell benyomva tartani a gombot?
2) hogyan kell engedélyeztetni az expolrerben v6.0 a java-t? a 777sms két napja még ment, most meg csak a kis ikon van ott ahol a java cuccnak kéne lenni.
kösz
szilva Creative Commons License 2002.05.14 0 0 777
Hátha valakinek jól jön: régi, DOS-os játékok futtatásakor WNT/W2k alatt a soundblaster-es hang, valamint joystick emuláció megoldható a VDMSound nevű progi használatával. Én a minap találtam rá, és egész használhatónak tűnik.

Van viszont egy másik problémám: találkoztam 1-2 szintén DOS-os progival, ami az egeret furán kezeli NT/W2k alatt: az egér vízszintes irányban csak a képernyő felét járja be. Az egyik ilyen a "fruits" nevű ősrégi játék. Erre nem találtam még megoldást, ha valaki tud, segítsen!

szilva

sip pista Creative Commons License 2002.05.14 0 0 776
lehet, hogy másról beszélünk?
arra céloztam, hogy ha van wins, nincs feltétlenül szükség az [lm]hosts-ra. legföljebb lassúbb a lookup. és miért NEM KAPHAT? nem engedi a főnököd? akkor meg csinálj egy scriptet, amit autoexnt-vel a localsystem nevében futtatsz, az fölülírhatja.
egyébként meg próbálkozott a kutya :-))
Előzmény: Nusy (775)
Nusy Creative Commons License 2002.05.14 0 0 775
Köszi a válaszokat!

Sajna nem túl sokat segítettek - WINS szerverre a háló egy része miatt szükség van, auth. user pedig NEM KAPHAT (policy) write jogot ezekhez - de legalább próbáloztatok!

Még egyszer kösz!

Üdv,

Nusy

Előzmény: sip pista (772)
stewes Creative Commons License 2002.05.14 0 0 774
Sziasztok! Új vagyok még ebben a topicban, de bizti, hogy még jövök. Nekem magyar Windows XP-m van, csak a saját tűzfalát használom. F-Secure Antivirus folyamatosan figyel, mindig letöltöm a legújabb adatbázist. Egy ideje arra lettem figyelmes, hogy az Internetes adatforgalmam teljesen lebénul. Seki-sebe egyetlen bitecske sem. A dial-upos kapcsolatomat nem tudom megszakítani. Másik furcsaság pedig az, hogy "elfelejt" a gép ezt-azt. Pl. a nem túl izgalmas jelszavakat megengedem, hogy megjegyezze a gép (pl. ide is így lépek be). Idônként azonban elfelejti. A boltban vásárolt és e-mailben regisztrált progi egyik napról a másikra közli, hogy csak csökkentett módban hajlendó működni, mert lejárt a próbaidô. Mellesleg megjegyzem, hogy az adott progi "trial version"-os változata is hosszabb idôt enged meg, mint ahogy az üzenet jött. Más progig a metrikus mértékrendszert állítják vissza angolszászra.
A furcsa az, hogy korábban minden rendben ment. Annyi változás történt, hogy eddig a cuccom két vinyóra volt elosztva, most ezeket teljes legyalulás után 1re raktam fel, mert a másikon Linuxozni kezdtem.
e-papi Creative Commons License 2002.05.14 0 0 773
Ez valószínűleg másokat is érdekelne (pl engem is), úgyhogy jobb lenne ha itt válaszolna aki tudja!
Előzmény: neo92 (767)
sip pista Creative Commons License 2002.05.13 0 0 772
adjál write jogot az authenticated users-nek. vagy csinálj wins szervert, akkor nem is kellenek
Előzmény: Nusy (769)
randomly Creative Commons License 2002.05.13 0 0 771
SpyBlocker

http://personal.atl.bellsouth.net/mia/k/r/kryp/sb.htm

valamit manipulál

Előzmény: Nusy (769)
rali Creative Commons License 2002.05.13 0 0 770
Szerintem sehogy.
Előzmény: Nusy (769)
Nusy Creative Commons License 2002.05.13 0 0 769
Tisztelt Uraim!

A kérdés:

Hogyan tudom megoldani, hogy a WinNT 4.0 "host" és "lmhost" file automatikusan - akár a login scriptből megoldva (v. esetleg registry manipulálással)- minden indításnál/bejelentkezésnél frissüljön?

Leírás:

Most nem megy, mert ezekhez a file-okhoz csak "admin" joggal férhet hozzá valaki, márpedig egy domain usernek ilyenje nincs/nem lehet.

Előre is köszi,

Nusy

rali Creative Commons License 2002.05.13 0 0 768
Nem tudom,hol lehet állítani.
Előzmény: neo92 (767)
neo92 Creative Commons License 2002.05.13 0 0 767

Honnan tudja a böngészőprogram (explorer), hogy milyen külső megjelenítőt ( pl.: media player)kell használnia?

Ha esetleg valaki tudja a választ kérem írja meg a
reverend@freemail.hu emil címemre.
Köszi!

rali Creative Commons License 2002.05.09 0 0 766
Köszi-néztem,de nem lettem okosabb.
Előzmény: NemTudom (763)
miki_ng Creative Commons License 2002.05.09 0 0 765
zárogattam be a processeket vidám, előbb jól kifagyott a netcaptorom, majd leállításra nyomva az egész gép is

én nem tudom mi kavar be itt

miki_ng Creative Commons License 2002.05.09 0 0 764
kösz a helpfélét emberek izém van
AtGuardom na, ja warezoldalról
de eddig semmi ilyet nem csinált és nem is hiszem, hogy ő lenne a ludas
és ezeket a spool32.exe meg ddlhelp.exe meg wmiexe.exe meg msmsgs.exe hol tudom letiltani?

vírusirtónak meg a (még) ingyenes IPEt használom, de az semmit nem talált

NemTudom Creative Commons License 2002.05.09 0 0 763
halli

Itt vannak infok

Én nem tudom, nekem nis2002 van, ebben van.(nem warez)

Előzmény: rali (762)
rali Creative Commons License 2002.05.09 0 0 762
Nem voltak ismerősek az exék.Ez a régi AtGuard lenne?
Előzmény: NemTudom (760)
WinFan Creative Commons License 2002.05.09 0 0 761
Hali!

1ik ismerősömnél volt ilyen, méghozzá vmelyik Norton firewall okozta. (warezről szedte)

Előzmény: miki_ng (758)
NemTudom Creative Commons License 2002.05.09 0 0 760
Hali

rali: tűzfala van ;-)

Mégpedig Norton iamapp.exe, iamserv.exe

keresd meg az exeket jobbgombbal katt rajtunk és ott vannak infok hogy mire valók, és ki követte el.

Előzmény: miki_ng (758)
rali Creative Commons License 2002.05.09 0 0 759
Rakjál fel egy tűzfalat,és annak a logját kéne analizálni.
Előzmény: miki_ng (758)
miki_ng Creative Commons License 2002.05.09 0 0 758
guruk valami miatt időnként megszakad a netkapcsolatom
a win persze nem veszi észre, erölködik tovább, de már 1 bit sem jön be
biztos valami progi csinálja, csak nem tudom mi
a winkill szerint ezek futnak és szerintem gyanúsak:
mprexe.exe
rpcss.exe
wmiexe.exe
tapisrv.exe
iamapp.exe
iamserv.exe
ddhelp.exe
ezek nem tudom mik
és hol lehet letiltani őket, mert az msconfigban nincsenek benne?
vagy hogy tudnám megnézni mi szórakozik a kapcsolatommal?

rali Creative Commons License 2002.05.08 0 0 757
Ne cseréld-akkor inkább a médialejátszót cseréld le-hátha az a bűnöző.
Előzmény: suto (756)
suto Creative Commons License 2002.05.08 0 0 756
Ősrégi vacak kis kártya, az biztos. Előbb utóbb úgyis lecserélem. De épp az a poén, hogy a kártya bírja, ugyanis, ha egy másik audio alkalmazás ablakára kattintok (és ott aktivizálom valamilyen formában az audio lejátszást), és így a médialejátszó ablaka a háttérbe kerül, akkor a hang (a médialejátszóban lejátszott film hangja) megjavul. Még filmet is tudok így nézni, csak sajnos nem teljes képernyős módban.
Előzmény: rali (753)
rali Creative Commons License 2002.05.08 0 0 755
Nem hullámtáblás a szintetizátora-nem tud többet.
Előzmény: WinFan (754)
WinFan Creative Commons License 2002.05.08 0 0 754
Hali!

Keress hozzá a tiédnél frissebb drivert.

Előzmény: suto (752)
rali Creative Commons License 2002.05.08 0 0 753
Semmit-régi a kártya,nem bírja.
Előzmény: suto (752)
suto Creative Commons License 2002.05.08 0 0 752
Sziasztok!

A köv. problémám lenne:

Win98 Lite, Media Player 6.4 v. 7.1, régi ISA-s Vibra 16 hangkártya. Ha lejátszok egy AVI filmet, a hang kb olyan, mintha szokol rádión hallgatnám. Ha közben átkattintok egy másik audio alkalmazás ablakára, akkor szépen kitisztul a hang. Ez mitől lehet, és mit lehetne vele tenni?

M.

mp3lamer Creative Commons License 2002.05.07 0 0 751
Kérésedre és mások számára is itt a megfejtés:
Remélem nem csesztem el :))
Előzmény: rali (750)
rali Creative Commons License 2002.05.06 0 0 750
A megoldást is beírhattad volna...Hátha mást is érdekel...
Előzmény: mp3lamer (749)
mp3lamer Creative Commons License 2002.05.06 0 0 749
Megoldottam a dolgot! Kérdés törölve!
Előzmény: mp3lamer (740)
discors Creative Commons License 2002.05.06 0 0 748
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem W2000-XP-vel kapcsolatban. Miért nem hajlandók a fenti oprendszerek automatikusan lekapcsolni a gépet? Telepítve van egy 98, egy W2000 és egy XP a gépre, a 98 lekapcsol W2000-XP nem. Alaplap függő lenne a dolog, mert van olyan gép amit kapásból lelő.. Bios-t is frissítettem, hátha megoldódik a probléma, de nem.... Van valami megoldás? (Bocs, ha volt már erről szó az előzőekben, de nincs időm visszaolvasgatni...)

Elöre is köszi!

rali Creative Commons License 2002.05.05 0 0 747
Nem tudok segíteni-nem láttam még xp-t.
Előzmény: brat (745)
rali Creative Commons License 2002.05.05 0 0 746
Nem megy nekem se a 3d-csak win 98-cal.

16 megásnál ksebbet nem érdemes venni.

Előzmény: szilva (744)
brat Creative Commons License 2002.05.05 0 0 745
Sziasztok!!

Tudnátok segíteni abban, hogy az XP-nél mitől lehet az, hogy ahogy bejelentkezek a felh.nevemmel 4 másodpercenként az asztal ikonjai mind eltűnnek kb. 2 másodpercre, aztan vissza. És így újból és újból.

Tudnátok segíteni, hogy hogyan háríthatnám el(remélve azt, hogy nem XP install.) :)))))))

Köszönettel
Brat

szilva Creative Commons License 2002.05.05 0 0 744
Esetleg valami más kártyával megy w2k alatt a "3d acc."? Mi az a leggagyibb 3d kártya, amit meg lehet venni, és amivel menni fog?
Előzmény: rali (743)
rali Creative Commons License 2002.05.05 0 0 743
Ezt nem tudom,de engem is nagyon érdekel.
Előzmény: szilva (742)
szilva Creative Commons License 2002.05.05 0 0 742
Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem:
Van egy PCI-os Diamond Viper 330-as kártyám. Ha win98 alatt feltelepítem és felteszem a directx8-at, akkor van 3d gyorsítás, ugyanez win2k alatt (a gyári driverrel), szintén directx8-cal nem megy. (A dxdiag "display" fülén "direct3d acceleration: not available")

Mi a teendő, mit csináltam rosszul?

szilva

WinUser Creative Commons License 2002.05.05 0 0 741
Sziasztok!

Win2000 alatt minden 5-10 rendszerindítás után a desktop-on levô összes ikont balra rendezi (mintha az auto-arrange be lenne kapcsolva). Nincs valakinek valami ötlete, miért teszi? Elég idegesítô...
Elôre is köszi.

mp3lamer Creative Commons License 2002.05.05 0 0 740
Sziasztok!
Fent volt a gépemen a Norton Antivirus most töröltem! De amikor be akarom kapcsolni a gépet, kiírja hogy a rendszerleíró adatbázis vagy a SYSTEM.INI keresi ezt a fájlt : C:\PROGRA~1\SYMANTEC\SYMENT.386 Azt kéri a windows, hogy állítsam helyre a fájlt, vagy töröljem azt is ami rá hivatkozik.
Merre van az ami hivatkozik rá? Hol tudom törölni teljesen?
Válaszokat köszi!
Pyramyd Creative Commons License 2002.05.03 0 0 739
Thnx!

Körülnézek...

Előzmény: WinFan (738)
WinFan Creative Commons License 2002.04.30 0 0 738
Hali!

Ha fel akar menni a netre, meg kellene nézni (vagy éppendéggel kinyomozni) melyik alkalmazás is akar kapcsolódni. Mert lehet az ok egy ártalmatlan update, egy levelezőprogi, stb.
Kiderítéséhez jó lehet egy tűzfal (ha nem pont ő maga akar kimenni, mint a Tiny alaéprtelmezés szerint:) ), egy jó taskmanager, stb.

Előzmény: Pyramyd (737)
Pyramyd Creative Commons License 2002.04.30 0 0 737
Sziasztok!

Remélem tud nekem valamejőtök segíteni...
(A Microsoft support nem tudott!!!)

Szal:

Win98 SE, ISDN modemes csatlakozással, internet kapcsolat megosztás van 5 gépen, 192 -es belső hálóval...
Ez így rendben is lenne, ha a host gép bekapcsolásakor automatikusan nem csatlakozna, a netre, illetve, hiába "lövi" le az ember, kb. 15-30 percenként újból megteszi.
Ráadásként be van szögelve, az is hogy 3 perc üresjárat után bontsa a kapcsolatot, de ez sem müxik.
Emilezés esetén a csak a host gépről müxik a lekérdezés utáni automatikus bontás.

Van valami ötletetek, hogy mit kellene megpiszkálni?

Üdvi: Pyramyd

mr_ricsi Creative Commons License 2002.04.30 0 0 736
E-papi:
Remélem, még nem késtem el, de WinFan hozzászólása tartalmaz néhány hibát:
1, Valóban jó mind a Windowsos, mind a Dosos bootfloppy, de az eszközmeghajtók NEM TÖLTŐDHETNEK BE, azaz az IO.SYS, MSDOS.SYS és COMMAND.COM kivételével mindent törölj le! (Az átíró progi és az új bios -természetesen- kell rá.)
Ha a config.sys is lefut (pl. egy w98 bootfloppynál), az a bios teljes meghibásodását okozhatja!

2, A bios beállítási adatai nem vesznek el, mivel azok a CMOS-ban, vagy a BIOS nem átírt részén vannak eltárolva. (Ha szándékosan törölni akarod a CMOSt, akkor a /cc paraméterrel kell az awdflash.exe-t indítani.)

3, Frissítés után nem "reboot", hanem "kikapcs-bekapcs". (De ez már csak apróság.)

Előzmény: e-papi (735)
e-papi Creative Commons License 2002.04.29 0 0 735
Háááát, ha a fogalmazásgátlót csak a hozzászólásod után vennéd be, könnyebb lenne! :o))
Előzmény: pontosragacs (733)
WinFan Creative Commons License 2002.04.29 0 0 734
Hali!

Elindítod az IE-t, majd Eszközök:-Internetbeállítások...-Előzmények törlése
Itt törölheted, vagy éppenséggel beállíthatod, hogy 0 napig visszamenőleg őrízze meg:)

Előzmény: Apus (730)
pontosragacs Creative Commons License 2002.04.29 0 0 733
Hali Mindenki!
1. probléma: HP DJ710C nyomtató nem nyomtat hálózatosan, meg van osztva rendesen működik, de ha egy másik gépről küldök rá nyomtatást akkor a nyomtatást törölték üzenet. Win98 munkaállomáso, WinNT Server a nyomtató Win98-on van.

2.probléma: valimt tettem de nem jövök rá mit :) szóval IE nem jönnek le a java-s dolgok, nyomógombok, kérdőívek, pl.: 777sms, chat.hu remélem, a gombok, ill. alkalmazások helyén csak egy képkeret van (IE6 ill. IE5 alatt is ezt csinálta)

nem gondoltam, hogy ennyire nem értek hozzá :)

Köszi MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET !!!!

sip pista Creative Commons License 2002.04.29 0 0 732
tessék: hajrá fijúk!!!!!
te meg oprencert, nyelvet nem írtál. az enyém pl itt van:
D:\WINNT\Profiles\peter\History
Előzmény: Apus (731)
Apus Creative Commons License 2002.04.29 0 0 731
Miért nem írtok valami bíztatót...?
Apus Creative Commons License 2002.04.29 0 0 730
Hello Mindenkinek!

Újabb kérdéssel szeretnékm traktálni a hozzáértőket!
Korábban már betekintést nyertem a Internet Explorer történelmi áttekintésének szerkesztésébe a regedit-ben. A következő kérdésem is eme nagyszerű programhoz kapcsolódik:
Amikor CTRL+H parancsot adom, megnyílik ugye a történelmi szakasz :). Ebben a fejlécben található egy Keresés címszó, amire ha rákattintok és beírok bármilyen betűt, szinte az összes eddig megtekintett oldalt tartalmazza...
Ezeket hova menti el a gép? Azért kérdezem, mert ezeket csak egyesével lehet kitörölni.
Kérem, ha valaki tud segíteni, tegye meg!
Előre is köszönöm!
ÜDV

e-papi Creative Commons License 2002.04.29 0 0 729
Köszi! Asszem akkor a mostani BIOS setupot papírra vetem, mer fogalmam sincs hogy mi lett változtatva, és mi maradt a default értéken anno!
A boot floppy már bevetésre kész, csak a lelkierőt kell még összegyűjtenem az indításhoz. :o)))
Előzmény: WinFan (728)
WinFan Creative Commons License 2002.04.29 0 0 728
Hali!

rali:
Igen, jó a dos flopi is (a windows-zal készítetett bott flopi is dos-os)

e-papi:
A falshprogram flash program akart lenni:)
Magyarul: ezzel a programmal írod fel a biost.
No most azt írtad, .exe fájl. Ez valózinüleg egy önkicsomagoló fájl, ami tartalmazza az íróprogramat s az új biost.
A régi bios kimentését szintén az íróprogrammal lehet kimenteni, van benne ilyen opció (angolul tudók előnyben, bár nem nehéz nélküle is elnavigálni):
A mostani bios beállítások bizony elvesznek, s éppen ezért írtam, hogy default után jöhet a finombeállítás, azaz visszaállítani a régi bios beállításait.

Előzmény: e-papi (727)
e-papi Creative Commons License 2002.04.28 0 0 727
Köszi!
Az alaplap Spacewalker Shuttle AV61 V1.4, már letöltöttem a gyártó honlapjáról a frissítést, egy exe file, amit egy síma DOS-os bootfloppyról kéne indítanom.
A mostani BIOS-t honnan lehet kimenteni? Mi az a falshprogram? (Gondolom flash akart lenni, de azt se nem tom, mi!) :o))
A mostani bios beállítások el fognak veszni? (Jujjj!)
Mit értesz finomhangoláson?
Előzmény: WinFan (725)
rali Creative Commons License 2002.04.28 0 0 726
Dosos floppy is jó?
Előzmény: WinFan (725)
WinFan Creative Commons License 2002.04.28 0 0 725
Hali!

1. A legfontosabb: az alaplapodhoz való biost kell letöltened. (Figyelni kell nagyon a verzióra!)
2. Kell készíteni egy boot floppyt, amire aztán rá kell másolni a falshprogramot és az új biost.
3. Boot a floppyról, majd elindítani a frissítést.
4. Frissítés közben tilos a gépet kikapcsolni vagy újraindítani!
5. Frissítés végeztével a reboot után egyből belépni a biosba (bőszen nyomogatva a 'del' billentyűt), s kiválasztani az optimális konfigurációt. Ha ez megvan, próba, normálisan müxik e a gép, majd ha igen, lehet finomhangolni a biost.

Egyszerűbb a dolgod, ha új alaplapod van, ami flash biosos. Ilyenkor bottfloppyra kell másolni az új biost, majd reboot, s nyomogatni ezerrel az alt+F2-t. A gép automatice felírja, s utána már csak a fentebb említett 5-ös pontnak megfelelően kell eljárni.

Előzmény: e-papi (723)
rali Creative Commons License 2002.04.28 0 0 724
Sose csináltam még-de nagyon érdekel a dolog.
Előzmény: e-papi (723)
e-papi Creative Commons License 2002.04.28 0 0 723
Szijasztok!
BIOS frissítést kéne csinálnom, mert az alaplap nem ismeri meg a kétoldalas memóriamodult, bár a leírás szerint tudnia kéne.
Van valakinek ebben tapasztalata? Mire kell vigyázni?
SzFeri Creative Commons License 2002.04.26 0 0 722
Köszi, várom :))
Előzmény: Törölt nick (721)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.24 0 0 721
Még nincs, de dolgozom rajta, ha lesz, írok.
Előzmény: SzFeri (716)
vizit Creative Commons License 2002.04.24 0 0 720
Üdv Mindenkinek!

Hogyan lehet a Win'98 hálózatán keresztül üzenetet küldeni, ami aztán a többi gép képernyőjén azonnal megjelenik?
(Lehet ilyet egyátalán?)

Köszi

ggal Creative Commons License 2002.04.24 0 0 719
Szevasztok. McAfee VirusScan 6.02-t szereznenk be Win98-hoz es Win2000-hez, de a termeklapjan a System Requirements alatt szerepel egy ilyen sor:
US Operating Systems Only. Van errol tapasztalatotok hogy mit jelent ?
Elore is koszonet!
F14A Tomcat Creative Commons License 2002.04.24 0 0 718
A hangfalaidat nem ismerem, de:

Ha önálló 5+1 (tehát minden hangszóró meghajtását külön-külön csatlakozás segíti) akkor nem minden 5.1-es blasterrel fog működni, merthogy kétféle van forgalomban. Az egyik verzió (nekem is ilyen van!) csak négy hangszóró kimenettel rendelkezik (1-es és 2-es kimenet), a harmadik (narancssárga) kimenet itt az SPDIF digitális vonal! A másik verzióban ez a kimenet adja a subwoofer/center hangszórók meghajtását.

Előzmény: csendesDon (717)
SzFeri Creative Commons License 2002.04.23 0 0 716
Üdv!

Végigcsináltam az általad leírtakat, de sajna nem jött rendbe az IE-m. Ha új oldalt nyitok üresen marad a cím és csak egy áttetsző ablak jelenik meg.
Ugye, van még ötleted?

Köszi

SzFeri

Előzmény: Törölt nick (715)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 715
Ezen én is átestem, korábban már megírtam ezt a gondot. Nos, ez egy vírus-féle ügy, egy-két óra munkával sikerülhet lezavarni a gépről. Víruskereső progi nem tud vele mit kezdeni.
(Én azóta XP-t és ZoneAlarm Pro 3.0 tűzfalat használok, és ez így műxik).
KÖZBEN NE ÁLLÍTSD LE A GÉPET ÉS NE INDÍTSD ÚJRA!
1. Nézd meg, találsz-e a C: root directoryban olyat, hogy autoexec.bak és config.bak, és ezek az eredeti file-okkal megegyező méretűek-e? Ha igen, töröld ki az autoexec.bat és a config.sys file-okat, és ezután nevezd át a két bak file-t a most letöröltek nevére.
2. A keresőt indístd el, és keress desktop.* névre (az egész gépen!). Ha találsz ilyeneket, szívfájdalom nélkül dobd ki mindet. (Persze ne csak a kukába, hanem véglegesen :))
3. Ismételd meg a 2. pont lépéseit de most a *.tmp file-okra keress, valszeg rengeteg lesz, de mindet dobd ki.
4. A Windows könyvtárban keress egy filet, ami pontosan 8192 Byte méretű. Csak egy ilyen lesz, a neve bármi lehet, hajítsd ki a gépről. A kereséshez ajánlott a WinCom.
5. Kikapcsolás, újból indítás.
6. Próbáld ki a IE-t, ha mégse műxik jól, jelezd.

Jó munkát!

Hawkeye

Előzmény: SzFeri (714)
SzFeri Creative Commons License 2002.04.22 0 0 714
"Sziasztok! IE 6.0 böngészőm meghülyült: nem hajlandó új vebhelyekre ugrani az oldal linkekről, felugrik ugyan egy új ablak, de az üres marad és csak a kézi beírás után ugrik az új helyre. Mit csináljak vele? Hiába telepítettem újra az IE-t nem történt semmi."

Pont így vagyok én is néhány napja, sikerült már megoldást találnod rá?

Előzmény: filip2000 (680)
rali Creative Commons License 2002.04.22 0 0 713
Rockwell van most...Semmi gondom.
Előzmény: Netrat (712)
Netrat Creative Commons License 2002.04.22 0 0 712
Mert ugye két féle alapszabvány van a modemeknél, az egyik a Motorola, a másik a Rockwell. Mármost, a Motorola sosem fog jól működni Magyarországon (Europában), kivéve, ha a Windows V.90 alapbeállításra setupolják. Akkor lehet (de csak lehet!) hogy működni fog.
Előzmény: rali (709)
rali Creative Commons License 2002.04.21 0 0 711
Ilyesmi volt-drága és gyorsan megpusztult...
Előzmény: Törölt nick (710)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.21 0 0 710
Azt nem ismerem.
Előzmény: rali (709)
rali Creative Commons License 2002.04.21 0 0 709
Ez is olyan,mint a U.S.Robotics?
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.21 0 0 708
Én csak az SM56PCI-hoz való driverrel tudtam működtetni, vagy annak többféle verziójával és abban volt Európa.
Az a bizonyos hibaüzenet is előfordult, de legrosszabb esetben újratelepítettem a drivert és először is Austriára állítottam.
Talán pont az a gond ezzel a modemmel, hogy nincs normális driver fejlesztve hozzá.

sm56.reg részletek (még vagy háromszor ennyi ország van benne):

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Motorola\SM56PCI\CurrentVersion.....

"Country"="Canada"
"Country"="United Kingdom"
"Country"="France""Country"="Sweden"
"Country"="Netherlands"
"Country"="Japan"
"Country"="Belgium"
"Country"="Italy"
"Country"="Hong Kong"
"Country"="Denmark"
"Country"="Spain"
"Country"="Portugal"
"Country"="Australia"
"Country"="Switzerland"
"Country"="Austria"
"Country"="Czech Republic"

Előzmény: pomm (706)
rali Creative Commons License 2002.04.21 0 0 707
Próbáld szabványos modemként telepíteni-ne a saját driverével,hanem a windowséval.
Előzmény: pomm (706)
pomm Creative Commons License 2002.04.21 0 0 706
Köszi a tippet, de nincs európai ország megadva, arról nem szólva, hogy a hibaüzenet után, visszaáll eredeti bállításra ( USA )
Esetleg vkinek, vmi más tipp?
( a "dobjam ki"-n kivül ):-)

Pomm

Előzmény: Törölt nick (704)
rali Creative Commons License 2002.04.21 0 0 705
Igazad van - modemet kell venni.
Előzmény: Törölt nick (704)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.21 0 0 704
Mikor ezt, az egyébként kétes minőségű modemet használtam, én Európai szabványúra állítottam. Magyart ugye nem lehet választani, de Ausztria vagy Cseh beállítással elment. Úgyemlékszem, ez megszűnteti a hibajelzést, egyébként sem javasolt az amerikai telefon-szabványra való beállítás. Gondolom itthonról írsz (ékezet van).
Előzmény: pomm (703)
pomm Creative Commons License 2002.04.21 0 0 703
Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a gépem fax modemje ( motorolla SM56 )egy figyelmeztetést küld minden kapcsolódásnál: "Unable to support current contry settings. Change contry to USA in tray helper application"
Na most a beállitásokban az ország USA-ra van állítva, ennek ellenére nem szünik meg a probléma.
Aki tud, kérem segítsen. Köszi
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.20 0 0 702
Hali!

" a ma este csak rólam szól..."

Gyanítom, hogy van valami közöd ehet a NIS-es honlaphoz...:)
Lehet egy kérdésem a témában?

Nekem eddig a NIS2000-es volt fenn és több.kevesebb sikerrel működött rajta az "Ad Blocking" nevű opció.
A gond az, hogy ma cseréltem és feltettem a frissebb verziót a NPF2002-est. Nu itt már nem találom ezt az "Ad Blocking" nevű dolgot... biztos, hogy nálam van a bibi, mert azon a bizonyos honlapon meg is van említve, ( és látom is a segédképen), hogy van, de nálam sajna ez nem szerepel...
Mit rontottam el?
Telepíthetem újra?
Vagy valahol előlehet bányászni a menüből?

Erzsébeti

Előzmény: NemTudom (690)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.20 0 0 701
No.. még egy szószaporítás...:)

Mit kerestem én ezt a NIS2002-es web oldalt...:)
Régebben összefutottam vele, de balga módon nem mentettem el az URL-t...
Most ahogy elemezgettem az "elrontott" gombfeliratodat, láttam, hogy honnan hívtad be:)
Végre megtaláltam... Köszi:))))

NIS 2002

Mindenkinek csak ajánlhatom:) Pont ilyeneknek való mint én... Jó szájbarágósra sikeredett, és ez benne a tuti:)))

Erzsébeti

Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.20 0 0 700
Hali!

Az előbb lemaradt...
Panaszom volt még az is, hogy az Index fórumainak a hozzászólásai is ilyen változásokon estek át.
Na itt jön egy érdekes változás:) Az első sirámaim óta az Index téma tárgytalanná vált, ugyanis hogy-hogynem ez megjavult, és visszakaptam a régi karakterformátumomat...
Azt nekérdezd, hogy hogyan...:) De az a lényeg, hogy a "fél" problémám megoldódott:))

Erzsébeti

U.i.: Mondom, hogy lelke van...:)

Előzmény: Erzsébeti (699)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.20 0 0 699
Hali!

Akkor most már értem, hogy mit akartál írni:)
De.
Nálam ez jól van beállítva. Magyarul nincs bekattintva a dölt betű beállító gomb.
Nálam "csak" az a gond, hogy alul a tálcán lévő éppen futó alkalmazások gombfeliratai "vékonyak"
és dőltek lettek anno...Persze az az ablaknak megfelelő gombfelirattal (a tálcán) nincs semmi gond, ua olyan amilyennek kell lennie. Tehát az szép "kövér" és az a betűtipus ami be van állítva!
Azon a belinkelt képen amit saját szavaiddal élve "elrontottál", annál pont az én gombfeliratomnak megfelelő problémám van. Tehát (ha jól emlékszem ) a felső sorban lévő két gombfelirat volt régen, és ezt hiányolom, míg az alsó két gombfelirat az a helyzet ami most van, és ezt nehezményezem.

Na most ezzel csak azt szerettem volna tisztázni, hogy én az előbb min kavarodtam el:)

Erzsébeti

Előzmény: NemTudom (698)
NemTudom Creative Commons License 2002.04.20 0 0 698
Hello :)
Itt!


Előzmény: Erzsébeti (695)
NemTudom Creative Commons License 2002.04.20 0 0 697
Hello :-))

Nem azok csak az forum.index.hu vicce átirta a kép helyét. :-)))
Azt nem is kellene hogy lássad. :-)))

ui:lehet én rontottam-el és nem az index. :-)

Előzmény: Erzsébeti (695)
rali Creative Commons License 2002.04.20 0 0 696
az nem a te problémád megoldása-html kódok.
Előzmény: Erzsébeti (695)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.20 0 0 695
Hali!

Én, most már, nagyon, meg, vagyok, keveredve...

Ezt te hol állítottad be?
Mert nekem ilyen :"width="329" height="28">"
sehol sem szerepel...
De a példád szerint ilyen jellegű a hibám.
? Hol lehet ezt beállítani?

Erzsébeti

Előzmény: NemTudom (690)
rali Creative Commons License 2002.04.20 0 0 694
Akkor ablax csere...
Előzmény: NemTudom (693)
NemTudom Creative Commons License 2002.04.20 0 0 693
Hello :-)

NemTudom valami van a regisztrációs adatbázisával...mert ott tárolja.

ui:nem kell ujra indulni nálam Win98SE

Előzmény: rali (692)
rali Creative Commons License 2002.04.20 0 0 692
Oké,hogy oké.De nála mi nem oké?És miért nem javul meg?
Előzmény: NemTudom (690)
oldyman Creative Commons License 2002.04.20 0 0 691
Hello Mindenkinek!

Az alábbi problémára keresnék megoldást: WIN98 HU SE rendszerem valamitől egy ideje a DOS ablakban nem fogad el a billentyűzetről semmit.
A beállításoknál I/O cím, driver látszólag rendben van.

oldyman

NemTudom Creative Commons License 2002.04.20 0 0 690
csak html nem :(

width="329" height="28">

width="328" height="27">


Előzmény: NemTudom (689)
NemTudom Creative Commons License 2002.04.20 0 0 689
Hello




Nekem megy.

Előzmény: Erzsébeti (685)
rali Creative Commons License 2002.04.20 0 0 688
Semmi-beteszed a cédét - setup.
Előzmény: Erzsébeti (687)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.20 0 0 687
Hali!

Próbáltam már , rátelepíteni(javítani), de semmi sem változott...
Vagy nem jól csináltam? Lehet... van e valami különlegessége a "javító telepítésnek"? Valami speciális indítása?
Win98 sima, nem SE, Explorer6.0. Mind a kettő Hun-verzió.

Erzsébeti

Előzmény: rali (686)
rali Creative Commons License 2002.04.20 0 0 686
Javító telepítés....Mielőtt nagyobb baj lenne...
Előzmény: Erzsébeti (685)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.20 0 0 685
Hali!

Látom próbáltok segítemi:)
Köszönöm:)

De sajna ez sem jött be...meg van ez a font formátum, és az is van beállítva..., ja és nincs dölt formátumban, próbáltam ráállítani, és újra boot, majd vissza állítani a simát (nem dölt), és úgy újra boot, de akkor sem változott semmi...
Talán még annyi adalék van, hogy azóta amióta ez a malőr történt az explorerem (6.0-ás) ha sok ablakom van megnyitva akkor képes merevre fagyni (úgy, hogy még a folyamatban levő letöltések is megállnak!), és csak a ctrl+alt+delet segít de az is csak úgy hogy ha kilövök egy explorer ablakot akkor magával rántja az összes explorer ablakot, még azt is amelyik mellette lett nyitva, és nem az aktuálisból...
Az a sok persze nem is annyira sok.. (régebben sokkal több is elment probléma nélkül!)
Amikor elszállnak ezek a task-ok akkor a systray-ből is eltűnnek az ikonok (nem mind, de a nagyrésze...). Szóval halmozódnak a gondjaim...:((

Erzsébeti

Előzmény: NemTudom (683)
rali Creative Commons License 2002.04.20 0 0 684
Lehet-ezért mondtam a javító telepítést...
Előzmény: NemTudom (683)
NemTudom Creative Commons License 2002.04.20 0 0 683
Hali

talán ..

asztalon üres helyen jobb klikk -- tulajdonságok -- megjelenés -- és katt oda ahol változtatni szeretnél pl Aktív ablak, Atív címsor feliratra és alól választasz hozzá betü tipust.

ui: vagy eltünt a MS Sans Serif (Közép-európai) betü tipusod a Fonts mappából.

Előzmény: Erzsébeti (667)
rali Creative Commons License 2002.04.20 0 0 682
Két lehetőséget látok:vagy erre jár tapasztaltabb ember és segít,vagy javító telepítés...
Előzmény: Erzsébeti (681)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.20 0 0 681
Hali!

Sajna nem változott semmi...:((

Erzsébeti

Előzmény: rali (679)
filip2000 Creative Commons License 2002.04.20 0 0 680
Sziasztok! IE 6.0 böngészőm meghülyült: nem hajlandó új vebhelyekre ugrani az oldal linkekről, felugrik ugyan egy új ablak, de az üres marad és csak a kézi beírás után ugrik az új helyre. Mit csináljak vele? Hiába telepítettem újra az IE-t nem történt semmi.
rali Creative Commons License 2002.04.19 0 0 679
Eredmény?
Előzmény: Erzsébeti (678)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.19 0 0 678
Hali!

Na ja, de azt is tudom, hogy ennek a sz*rnak lelke van...:(

Erzsébeti

Előzmény: rali (677)
rali Creative Commons License 2002.04.19 0 0 677
Lehet-nem biztos..Fel szokta ajánlani az újraindítást ha kell.
Előzmény: Erzsébeti (676)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.19 0 0 676
Hali!

Lehet, hogy újra kéne indítanom a gépet?

Erzsébeti

Előzmény: rali (672)
rali Creative Commons License 2002.04.19 0 0 675
Most néztem,lehet,hogy nem is ott kell.
Előzmény: rali (672)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.19 0 0 674
Hali!

Nem tudom, hogy megtudom e...:)
De ha valaki leírja, hogy mit kell tennem, én esküszöm, hogy pontról pontra betartom az utasításait:))

Erzsébeti

Előzmény: rali (672)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.19 0 0 673
Hali!

Sajna akármit állítok ott a menüt azt rendben átálítja, de pl a tálcán látható futóprg-k gombfeliratait nem változtatja meg:((, és az fórum hozzászólásai is ua. a dölt betüs formátum marad:((

Erzsébeti

rali Creative Commons License 2002.04.19 0 0 672
Úgy tudom,nem lehetséges egyszerű eszközökkel.Azt hiszem,a win.iniben is át lehet kézzel írni.Meg tudod csinálni?
Előzmény: Erzsébeti (671)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.19 0 0 671
Hali!

Már jártam ott, és nem tudtam azon ezt beállítani:(( Máshol nem lehet ezt?

Erzsébeti

Előzmény: rali (670)
rali Creative Commons License 2002.04.19 0 0 670
Asztal területén jbb egérgomb katt:Active desktop:asztal testreszabása:megjelenés.Ott talász egy gördülőmenüt,abban:menü.És ott állítsd be a fontot és a méretet.
Előzmény: Erzsébeti (669)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.19 0 0 669
Hali!

Aha... és őt hol találom? Mert a képernyő beállításainál nem tudom ezt megtenni...:((

Erzsébeti

Előzmény: rali (668)
rali Creative Commons License 2002.04.19 0 0 668
Az Active Desktopban állítható a default font és a mérete.
Előzmény: Erzsébeti (667)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.04.19 0 0 667
Hali!

Megint gondom van...:((

A napokban sikerült egy érdekes karbantartást csinálnom...
Rászabadítottam gépemre, a Norton Utilitis-t.
Nem először, hanem rendszeresen használom. Sajna nem tudom, hogy , hogy a fenébe de valami el*****dott a gépemen... Nem nagy dolog, de olyan ami felettébb bosszant...
A tünet: a tálcán lévő gombfeliratoknak a font formátuma, és az "állása" magyarul eddig sima álló betükből szép vékony DÖLT betük lettek...:(
A legszebb az egészben, hogy pl az Index fórumainak a hozzászólás szövegei is ilyen változásokon estek át...Persze egy rakás helyen megváltoztak a karaktereim (vékony, és dől), ami azt juttatja az eszembe, hogy ez valami rendszerközeli font cserélődés lehet...:(
Kerestem az átállítási lehetőségeket, de nem jöttem rá, hogy hol tudom ezt megtenni:( Remélem van valakinek valami használható ötlete, mert nagyon b*ssza a csörömet, és megoldást keresek.
Előre is köszönöm, a segítséget!!:)

Erzsébeti

rali Creative Commons License 2002.04.19 0 0 666
Könnyen lehet:exportálni kell a címjegyzéket egy fájlba,azt menteni,majd az új levelezőbe importálni kell-és már kész is.A leveleket is hasonló módon lehet-de ennek pontos részleteit nem tudom,mert már régóta nem használok Outlookot.
Előzmény: Törölt nick (665)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.19 0 0 665
Tiszteletem!

Hamarosan kicserélem a számítógépemet. Arra lennék kíváncsi, hogy valamilyen módon át lehet rakni a levelezést és a címjegyzéke az új gépre?Outlook Express 5-öt és Win98-at (nem SE, csak sima mezei 98) használok és az új gépen is az lesz (de, ha pl. 2000-re is át lehet vinni, akkor azt).

A segítséget előre is köszönöm!

rali Creative Commons License 2002.04.18 0 0 664
Azt hiszem-javító telepítéssel lehet visszatenni.
Előzmény: zolike (663)
zolike Creative Commons License 2002.04.17 0 0 663
Üdv!

Nagyon köszönöm! A poledit bevált.

Már csak azt nem tudom, hogy a

Nyomtató hozzáadása
Vezérlőpult\Rendszer
Vezérlőpult\Hálózatok (hálózati beállítások)

ablakokat hogy lehet feltelepíteni - mert a TweakUI szerint ezek nincsenek installálva (gondolom le lett törölte)!

Előzmény: KaQkk (659)
miki_ng Creative Commons License 2002.04.16 0 0 662
van itt egy winyó
a BIOS nem látja, felpörög, de csak forog körbe-körbe
pedig kellenének róla az adatok...
tipp?
rali Creative Commons License 2002.04.16 0 0 661
Lotty.
Előzmény: F14A Tomcat (654)
rali Creative Commons License 2002.04.16 0 0 660
Vagy format...
Előzmény: KaQkk (659)
KaQkk Creative Commons License 2002.04.16 0 0 659
Hali

poledit a windows telepitő cd-n.
Talán segit, ha nincs lejelszavazva.

Előzmény: zolike (658)
zolike Creative Commons License 2002.04.16 0 0 658
SEGÍÍÍÍÍTSÉÉÉÉG!!!!!

Üdv Mesterek!

Hogyan lehet feloldani egy olyan korlátozást a win98-ban - újra install nélkül -, ami letiltja a programok futtatását, sőt egy nyomorult nyomtatót nem tudok hozzáadni, nem tudom a hálózati beállításaimat megnézni (a jobb egeres menü lejön, de a Tulajdonságok ablak nem nyílik meg)?

Illetve a gép előző gazdája - sajna nem tudom megkérdezni tőle - által az Asztalra, illetve a Start menübe felrakott programok futtathatók, de én se az Asztalról, se az Intézőből, se Futtatásból, sehonnan nem tudok indítani.

A Task-ok közt nem látok semmi furcsát, a Regedit-tel a Win indátáskor betöltődő programokat is megnéztem ott sincs semmi, a TweakUI-ban sem találok ilyen beállítást...
Mi lehet ez? Hogy tudom kigyepálni?

Please segítsetek!!!

novai Creative Commons License 2002.04.16 0 0 657
köszönöm a tanácsot, már rájöttem, hogy tele volt szeméttel a gyökérkönyvtár, töröltem öket azota rendben vagyok.
:)
Előzmény: mr_ricsi (650)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.16 0 0 656
És egy példa a 0 tartalmú, de kitörölhetetlen *.tmp file-ra:
Zltf0d5.tmp
Persze kitöröltem...

Hát ennyi: aki tud, segítsen!

Hawkeye

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.16 0 0 655
Ez volt az egyik desktop.ini a sok közül. Belül így néz ki:
[.ShellClassInfo]
UICLSID={7BD29E00-76C1-11CF-9DD0-00A0C9034933}
CLSID={FF393560-C2A7-11CF-BFF4-444553540000}

Ha igazad van, akkor nagy a gáz, mert az utóbbi pár órában csak az Indexen jártam, tehát az teszi fel ezt a szarságot a gépemre.

És a Te gépedre?

Hawkeye

Előzmény: F14A Tomcat (654)
F14A Tomcat Creative Commons License 2002.04.16 0 0 654
Ezeket a fájlokat valami szemét cookie bírja generálni, nálam is többször előjöttek már. Nem OS függő! Töröld le őket, aztán az internet beállításokban cookiek törlése, temporary törlése. Utána egy darabig nyugid lesz, amíg újra meg nem látogatod azt az oldalt, ahonnan összeszedted :-)
Előzmény: Törölt nick (653)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.16 0 0 653
Szerintem nem ME függő. Azért váltottam 98SE-ről a napokban, mert már akkor is... Sajna XP-hez a tvtuner kártyám kevés, ha ki tudom cserélni, akkor XP lesz.
Az előzőekhez: az egyik *.temp file neve:
ffe17729_{F0E8FF43-1995-4ADC-841A-E849B46F46A6}.tmp
Szóval e n n y i r e azért nem egyszerű...
H.
Előzmény: rali (652)
rali Creative Commons License 2002.04.16 0 0 652
Gondolatom szerint ez a ME baromsága.Muszály pont azt használni?
Előzmény: Törölt nick (651)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.15 0 0 651
Tudna valaki segíteni?

Leginkább vírusszakértő-programozó ember tanását kérem egy fölöttébb fura ügyben. Magam profi win- é pcbuherátor vagyok, azonban a hálózati tapasztalatom igen csekély, márc. 14-óta vagyok LAN-on (Tvnetwork/Szeged).
A konfiguráció ASUS CUSL2/CEL800/256MB RAM/40G HDD/TEAC író/LIVE/Ethernet. OS: Millennium. A rendszert a ZoneAlarm Pro 3.0 firewall és a NAV 2002 védi.
És már többször lejátszódott a következő eseménysorozat.
1. Gép fokozatosan lelassul, valami fogja, mint állat. Utóbb le-le fagy.
2. Az autoexec.bat és a config.sys file-okról készül egy látszólag ugyanakkora másolat, a régi *.bak lesz.
3. Windows és system könyvtárakban (és egyebütt) megjelenik egy csomó *.tmp file, ahol a * egy rakás értelmezhetetlen karaktert jelent, méretük 0, de nem úgy néznek ki, mintha üresek lennének :)
4. A gépen szerteszét megjelenik egy csomó Desktop.* file, ha belenézek bármelyikbe, ez olvasható mendegyikben: Shell.Class stb.
Lépéseim: az összes felsorolt dolgot felkutatom és megsemmisítem, közben hangosan és szívből káromkodok.
Újraindítást követően a gép száguld, mint az új, semmi hiba. Azután pár nap múlva az egész kezdődik előről.
Kérdéseim:
mi a fene lehet ez (gondolom valami scriptes varázslat, de bármi is lehet, nekem 1előre még magas).
Hogyan tudnék megszabadulni ettől az átoktól?

Üdv: Hawkeye

mr_ricsi Creative Commons License 2002.04.15 0 0 650
novai:
Nem lehet, hogy a meghajtódon túl kevés szabad hely maradt?
Vagy a C: gyökér tele van Filexxx.chk fájltöredékekkel?
Előzmény: novai (624)
vannah Creative Commons License 2002.04.13 0 0 649
Bocs az értetlenkedésemért, de nem találom a saját eszközök opciót. Pontosan hol van ? / lehet hogy mér fáradt vagyok és kiszúrta a szemem... /
Előzmény: NemTudom (648)
NemTudom Creative Commons License 2002.04.13 0 0 648
egy pill

outlook2000 saját eszközök menüje -- beállitások -- és itt állitsd be.

Előzmény: vannah (644)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.13 0 0 647
Az Office telepítőt el lehetne indítani. Talán egy választási lehetőséget is fel fog kínálni, hogy javítani akarsz-e vagy uninstallálni, ha nem így csinál, akkor a telepítést le kellene futtatni az Outlook-ot kiválasztva és így esetleg kijavítja a hibát.
Előzmény: vannah (644)
vannah Creative Commons License 2002.04.13 0 0 646
Végülis nem csak már megszoktam nagyon....
De azért köszi !
Vannah
Előzmény: rali (645)
rali Creative Commons License 2002.04.13 0 0 645
Sajna,nincs más tippem.

Muszáj azt az Outlookot használni?

Előzmény: vannah (644)
vannah Creative Commons License 2002.04.13 0 0 644
Hello mindenki,
Úrjainditás volt. Alapértelmezettként van beállitva / ha jól értelmezem, a vezérlöpultnál állitottam be az internetes beállitások és programok / Mindent újra végigjátszottam. Mi lehet ? Most már rendkivül kiváncsi vagyok - de az ugye nem lehetséges, hogy a sajátgép fejezeteiben csak úgy találomra törölt file okozza a hibát ? Gondolom akkor más sem müködne ezen a progin belül ?
Várom továbbra is a hozzászólásotokat,
köszi
NemTudom Creative Commons License 2002.04.13 0 0 643
Ya

Ujra indulás volt már?

Előzmény: vannah (639)
NemTudom Creative Commons License 2002.04.13 0 0 642
Hello

Akkor eszközök menü küldés.

Holnapra megnézem most nincs nekem office2000-em.

Előzmény: vannah (639)
rali Creative Commons License 2002.04.13 0 0 641
Melyik az alapértelmezett levélkezelő?Az Outlook2000 vagy az Otlook Express?Ott lesz a bibi...
Előzmény: vannah (640)
vannah Creative Commons License 2002.04.13 0 0 640
a probléma amit leirtam, NemTudom ötletét is kipróbáltam de semmi. Neked van valami tipped ? Mindjárt letörlöm inkább az egész programot már kivagyok t?le. / a scanner is igy járt ma erre nem találom az install CD-t :)) /
Előzmény: rali (638)
vannah Creative Commons License 2002.04.13 0 0 639
Kedves NemTudom,

Kipróbáltam de nem megy semmiképp sem. Levélkézbesités beállitásai-postafiók beállitások-azonnali küldés csatlakozáskor. Be volt jelölve.Úgy van beállitva, hogy 1 percenként keressen. Keres is, de az enyémet nem küldi el !

Előzmény: NemTudom (637)
rali Creative Commons License 2002.04.13 0 0 638
avval mi a nyűg?
Előzmény: vannah (636)
NemTudom Creative Commons License 2002.04.13 0 0 637
Hello

Eszközök menüben beállitások van valahol opció a küldésnél -- azonnali üzenet küldés.
ha nincs bekapcsolva akkor csak a beállitott küldés fogadás időben küldi.

Vagy ha a kis fülre kattintasz a küldés fogadás gombnál és a küldést választod.

Előzmény: vannah (630)
vannah Creative Commons License 2002.04.13 0 0 636
Kedves rali és Kernel,
Ezer köszi a segitséget, elt?ntek !!!!!!
Nagyon király ! 2 éve várok eme pillanatra.
Most már csak az outlook-os probléma van, ha valaki tud valamit err?l, begpróbálok egy virágot küldeni...
rali Creative Commons License 2002.04.13 0 0 635
Ez ciki.Használható kis cucc volt... Köszi a tájékoztatást.
Előzmény: Törölt nick (634)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.13 0 0 634
Abból kihagyták, de hiba volt, XP-ben visszahozták.
A neten lehet keresni Msconfig for Windows 2000 progit vagy XP-ből "kilopni", sőt a Win98-asé is használható, de nem az igazi.
Előzmény: rali (633)
rali Creative Commons License 2002.04.13 0 0 633
Win2000-ben hogy kell előszedni?
Előzmény: Törölt nick (632)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.13 0 0 632
run: msconfig

A scanner és a Fax programjait itt keresd, pipát vedd ki.

Előzmény: vannah (630)
rali Creative Commons License 2002.04.13 0 0 631
Itt vagy?Próbálok segíteni.
Előzmény: vannah (630)
vannah Creative Commons License 2002.04.13 0 0 630
Hello valaki, aki tud segiteni,

Immáron két éve szenvedek megoldani saját er?b?l a problémáimat, de már fogynak az er?tartalékaim.
Probléma 1 : amikor elinditom a gépet, az alsó kis szürke vonalra / tálcának hivják ha jól emlékszem / az óra mellé kirakja a fax és a scanner ikonját. Ekkor mindig be kell zárnom és akkor gyorsan megy a gép, de enélkül szinte mindig sikerül lefagyasztanom. Hogyan tudnám örökre eltávolitani ezeket innen ? / 98 /

Probléma 2: outlook 2000 - ha megirok egy levelet, / közben persze csatlakozva vagyok / és rákattintok a küldés/fogadás -ra, nem küldi el hanem kiirja, hogy levélkézbesités kész. Kb. 10 percet kell várnom / akár offline is, ez teljesen mindegy neki /, amikor is hajlandó elküldeni. Valamit talán rosszul állitottam be a programon ?

Ha valaki tud segiteni eme talán alap problémában, irjon !

El?re is köszönöm !

rali Creative Commons License 2002.04.13 0 0 629
A windowsban van,megnéztem.
rali Creative Commons License 2002.04.13 0 0 628
Valahol van egy ilyen könyvtár:COOKIES.Annak a tartalmát kell törölni.

Használj valami más böngészőt,Operát,Mozillát,azok nem ennyire szutykok.

Előzmény: novai (627)
novai Creative Commons License 2002.04.13 0 0 627
Internet Explorer 5.5
Előzmény: rali (626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!