Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21744
Izé...Hm...Akarom mondani... A Vz.58 nem AK...Úgy egyáltalán...Na...Szóval...Izé...
:)))
Előzmény: Hamburger2 (21743)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21743

Még egyszer szeretném jelezni, hogy nem tudom, mikor kapták a cseh gépkarabélyokat. Amiket én kézben fogtam nem látszottak túl leharcoltnak, de ez nem jelent semmit. Amikor az első tárgyalásokat folytattuk a rendőrökkel, akkor már az AMD-jeik fémszínűre kopottak voltak, de még mindig díccsérték őket.

 

Az projektben kb. 500 különböző változatú "AK"-t szedtünk össze tőlük, amelyek jó része vz.58-as volt. Helyette orosz, szlovén és magyar "AK"-kat kaptak. A magyarok természetesen AMD-k voltak. Tényleg nem tudom, hogy miért szidja náluk mindenki a cseh vasakat, de valóban szabadulni akartak tőlük.

 

A leadott 500  db fegyver között voltak nagyon érdekes darabok is! :)

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: swordmanus (21702)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21742

Természetesen a vz.58-asokra gondoltam. Nem tudom, hogy milyen példányokat kaptak, de a tartományban több helyen is mondták a rendőrök, hogy folyton elakad.

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: M.Zoli (21691)
krivics Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21741
Nem. Engem már a Keleti-szél lefújt a süllyedő hajó fedélzetéről... :)
Előzmény: kovacsgyula44 (21738)
belic Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21740
Hello!

Ezeket az ellenérveket kifejtenéd egy kicsit?

Szerintem ezen a forumon nem szerencses tul sok helyet foglalni neki, az eredeti par sor sem volt igazan ide valo, de kifejezetten zavart a topictars nagyon primitiv (fekete-feher) vilagkepe, ezert akartam ramutatni, hogy mas arnyalatok is leteznek. Sajnos nem sikerult, mivel "tagadja" hogy ami eddig szerinte makulatlanul feher volt, az fekete lenne - vagyis meg mindig nem vette eszre, hogy vannak mas arnyalatok is.

ui:origo cikk

Bel
Előzmény: Törölt nick (21709)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21739
no egy kis OFF
Horváth András barátomnak jelzem, hogy megkaptam kedves üzenetét
és nem is igaz, az élő fába azért nem:))
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21738

Krivics!

  Te voltál Árpádtetőn a SZNAR-ral?

 gyula

Előzmény: krivics (21735)
1805 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21737

Én igen sokáig használtam az AMD-65 és az AKM-63 D ( ez az irodalom szerint bizonyos jellemzőiben kicsit jobb kell legyen az AK-47-nél, de lőszabatosságban nem) típusokat. A különbség leginkább a kezelhetőségben van, a szóráskülönbség a gyakorlatban, tehát harcászati szempontból nem nagyon értékelhető. Szóval ennyivel nem jobb, válaszd az 1000 db AMD-t!

Tisztelettel:1805

Előzmény: Zicherman Istvan (21721)
Fefe952 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21736
Kilakoltattak egy honvéd ezredest Veszprémben

NOL • Népszabadság Online • 2007. augusztus 28. (http://www.nol.hu/cikk/462056/)

Kilakoltattak a lakásából egy nyugállományú honvéd ezredest Veszprémben; a jogerős bírósági ítélet végrehajtását foganatosító emberek tíz rendőr biztosítása mellett az utcára hordták le a panelházból négytagú család bútorait.

krivics Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21735
Szerintem még messzebb:

The AMD-65 is not widely available to the general public in the U.S., unless you have $9000.00 to spend.

;)
Előzmény: Törölt nick (21734)
krivics Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21733
Általános lövészfegyverként - amire az "ON" MH megpróbálta használni - pedig nyugodtan.
Persze hogy az USÁkoknak tetszik, egy kvázi "fegyverritkaságot" érdekesebb próbálgatni, lövöldözni vele mint egy tucatfegyverrel.
Előzmény: swordmanus (21725)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21731

Udv.

 

Ja. Altalaban ez a baj a hiradasokkal. :)))) Ez amit beirtal azert tetszett. MIlyen szomoruak lehetnek azok, akik mar bontottak a pezsgot a talibok kivonulasara. :))))

 

Udv.

Előzmény: Farkas Roland (21728)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21730

Udv.

 

Egyebbkent mindig orulok ha nem ertunk egyet valamiben, mert abbol altalaban kolcsonosen tanulunk. :)))

 

Udv.

Előzmény: Zicherman Istvan (21727)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21729

Udv.

 

Itt a Csehszlovak harckocsik aranya 25.75% ami belefer a 25-30% intervallumba. Korabban sem volt mas az arany, mert akkor bar kevesebb volt a Pz.III es a Pz. IV, viszont joval tobb volt a Pz. I es PZ. II a hadrendben. A minoseget illetoen termeszetesen nagyobb sullyal estek latba, de akkor sem lehet azt allitani, hogy dontoen Cs. harckocsikkal voltak felfegyverezve.

 

De azt hiszem ez Off itten.

 

Udv.

Előzmény: Zicherman Istvan (21727)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21728

Hat elegge erdekesek itt a hiradasok. Nem tudom, hogy tenyleg ennyire kepzetlenek-e az ujsagirok, vagy az illeto szakerto is csak hallott Afganisztanrol, de teny:

 

Alig egy oraval ezelott az egyik vezeto hircsatorna arrol szamolt be, hogy a Koreaiakkal targyaltak a talibok es megegyeztek, hogy szabadon engedik a koreai tuszokat es az ev vegeig kivonulnak Afganisztanbol.

 

Ismet egnek allt a hajam, mi a fenet igerhettek a koreaiak a taliboknak??? Most egy oraval kesobb javitottak csak ki, hogy termeszetesen a koreai csapatok hagyjak el Afganisztant es nem a talibok vonjak ki a fegyvereseiket.

 

Nagyon nem mindegy....

Előzmény: elyühet (21724)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21727
Zoli,
engedd meg, hogy a cs3ehszlovák harckocsik tekintetében ne értsek veled egyet.

Még 1941. június 22-én is (amikor már bőven el voltak látva a németek Pz.III és Pz.IV harckocsikkal) rendkívül nagy volt a csehszlovák harckocsik aránya (és nemtizen egynéhány százalék). Mennyi lehetett a lengyel, dán-norvég és francia-belga-holland kampányokban, ha 1941 június 22-én a következő volt a német harckocsim száma a szovjet határnál (és ez csak az első hullám harckocsijai!):

– Pz.I – k.b. 180;

– Pz.II – 746;

- Pz.35(t) - 116;

– Pz.38(t) – 772;

– Pz.-III – 965;

– Pz.IV – 439

– parancsnoki (Pz.I) – 230.
Előzmény: M.Zoli (21726)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21726

Udv.

 

Epp akartam ezt irni, de kifelejtetted a szlovak elszakadasi torekveseket.

Amugy nem kell tuloznod, mert erzesem szerint tuloztal. A Wehrmacht 39-40-ben nem javareszt csehszlovak technikaval volt felfegyverezve, hanem jelentos mertekben. Pancelosok tekinteteben 39-ben kb. 25-30% volt csehszlovak eredetu, ami a pancelozott felderitoket, es pancelozott csapatszallitokat illetti ott marginalis merteku volt a csehszlovak zsakmany. Tuzerseg teren nincsenek adataim, de nem hinnem, hogy aranyaiban tobb lett volna, mint a pancelosoknal, kezifegyverzet kis merteku, foleg MG 26 es MG 37 golyoszorok es geppuskak lettek rendszeresitve kissebb mertekben ( zommel SS alakulatoknak, illetve lattam fenykepeket, ahol hegyivadaszoknal voltak ilyen fegyverek ), legierobol asszem csak kikepzo gepnek volt atveve nehany Cssz. gep. A zsakmanyolt fegyverzet egy reszet pedig tudtommal atadtak a szlovak hadseregnek.

 

Egyebbkent ami a 38-as hipotetikus haborut illetti abban egyetertunk hogy legalabbis necces lett volna. Vedd figyelembe az "5. hadoszlopot", szudeta nemetek, magyarok, lengyelek, ez a lakossag jelentos reszet kepezte, akkor a szlovak allomany megbizhatatlansagat, illetve azt, hogy a fo erodrendszer olyan teruleteken huzodott mind a cseh, mind a szlovak reszeken, ahol nemzetisegek laktak. Vedd figyelembe azt is, hogy Csehszlovakianak es a Szovjetunionak nem volt akkor kozos hatara, tehat Csehszlovakia nagyon el volt szigetelve.

 

Udv.

Előzmény: Zicherman Istvan (21722)
swordmanus Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21725
Az USÁkoknak is tetszik, pedig a hobbilövészek ott lőnek vele rendesen. Én azért nem írnám le ennyire azt a fegyvert...
Előzmény: Zicherman Istvan (21721)
swordmanus Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21723
Nem gyártjuk, most bontják a gyár egy részét a soroksári úton...
Amúgy az USA-ban igen jó véleménnyel vannak az AMD-65 kitekből összerakott fegyverekről, főleg az ár/érték arány kedvező. Meg lehetne élni belőle... Főleg ha nem állt volna meg a fejlesztés pár éve...
Előzmény: Törölt nick (21718)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21722
A diktátum elfogadásának AZ EGYÜTTES FENYEGETÉS volt a fő oka. Önmagában mindegyik ellenféllel el tudtak volna bánni, de egyszerre már nem ment. Ne felejsd el, hogy Csehszlovákia feldarabolásában nem csak a németek vettek részt, hanem a lengyel és a magyar hadsereg is...
Előzmény: Stylist (21720)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21721
AMD-65?
Hm. Szerintem már semmit sem gyártunk.:(
Ami meg a többit illeti...
Nézd, ha én, mondjuk, egy gerilla-kiképző lennék Afrikában, és lenne egy ,,X" összegem, amire ajánlatot kapnék: ,,vehet ebből az összegből 1000 db AMD-65 vagy 100 db lengyel gyártmányú AK-47 gépkarabélyt" -én a 100 darabot választanám.
Ha úgy szólna az ajánlat, hogy CSAK AMD-65-öt vehetnék és semmi más sem lenne a piacon(ami eleve kizárt:)), akkor1000 db helyett vennék 50 dbot, amivel felszerelném azt a csapatot, aki a pénzt őrizné a jobb időkig, amig normális fegyverhez is hozzájutunk, a többi gerillának meg azt mondanám, hogy most a jó régi taktika szerint az ellenségtől próbálunk zsákmányolni.

Hogy egyszerűbb legyen a dolog: rendkívül komoly szarban kell lennem, illetve sosem látott kényszerítő erő hatása alatt, hogy én AMD-65-tel harcoljak.
Ha a bennszülötteknek tetszik - adjátok el nekik, amíg él az újdonság varázsa! Vigyék!
Előzmény: Törölt nick (21718)
Stylist Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21720

"...nem a németek voltak itt a döntő indíték, hanem a nagyhatalmak, a németek, a lengyelek, a magyarok és a szlovák nacionalisták..."

 

Szerintem Tiso-ékat le tudták volna rendezni házon belül, a lengyelekkel talán nem volt annyira rossz a viszonyuk, hogy háborúzzanak, a magyar katonai potenciáltól pedig - sajnos - már akkor sem kellett komolyan tartaniuk. Úgyhogy a diktátum elfogadásának fő oka mégis a német fenyegetés lehetett, kiegészülve azzal, hogy nyilvánvalóvá vált számukra, hogy a britek és franciák nem sietnek a segítségükre...

Üdv:

Előzmény: Zicherman Istvan (21717)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21719
Neked is: 21715.

MERT NEM CSAK NÉMETEKRŐL SZÓLT A FÁMA!
Előzmény: Törölt nick (21718)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21718
Miért? mi az oka? Nem kötekvés, tényleg érdekel. Amúgy ha erősebbek voltak a csehek a németeknél, miért feküdtek le nekik? Furcsa, nagyon furcsa.

MÁS: Az AMD-65-öt gyártják még? El tudnánk adni valakinek, ha tényleg olyan jó, de legalábbis értékarányos fegyver?
Előzmény: Zicherman Istvan (21715)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21717
nem a németek voltak itt a döntő indíték, hanem a nagyhatalmak, a németek, a lengyelek, a magyarok és a szlovák nacionalisták...
Több ok volt.
Viszont ha csak a németekkel találják szembe magukat - Hitlernek szarral meszeltek volna.

A német hadiiparnak és gazdaságnak nemhiába volt szüksége Csehországra és Ausztriára. Ezek nélkül nem lehet tudni, hogy egyáltalán elkezdték-e volna a háborút.
Előzmény: Zicherman Istvan (21715)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21716

Nem tudom mi koze hozza, de a szakerto marihuanarol beszelt. Lehet, hogy mak helyett marihuanat fognak termelni? Gozom sincs. Viszont teny, hogy a vilagban illegalisan heroint 11 millio ember fogyaszt, marihuanat meg 159 millio. Hogy legalisan mennyit azt nem tudom. Viszont igencsak erdekes, hogy nagy kampany indult a marihuana orvosi felhasznalasu legalizalasaert az USA-ban, peldaul Tom Lantos altal, valamint az HBO is elkezdett ilyen dokumentumfilmeket sugarozni ! Erdekes egybeeses.

 

Előzmény: elyühet (21689)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21715
Nézd meg az egyezmény okairól, magról a folyamatról és a végeredményről szóló könyveket, dokumentumokat.
Előzmény: Stylist (21714)
Stylist Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21714

István, becs'szóra nem kötözködésből kérdezem, de ha valóban ilyen erősek és jól felfegyverzettek voltak a csehek, hogy "szarráverték" volna a németeket, akkor miért fogadták el a nagyhatalmi diktátumot? Hiszen később még a nehézfegyverzet terén "csehül álló" partizánok is nagyon meg tudták keseríteni a megszállók életét...

Üdv:

Előzmény: Zicherman Istvan (21711)
Biga Cubensis Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21713
Nem mondtam, hogy nem bírtak volna vele, de azt fenntartom, hogy a jól megerődített határú, tankokkal jobban felszerelt csehekkel jobban megszenvedtek volna, mint a lengyelekkel.
Előzmény: Törölt nick (21710)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21712
Pardon, elütés: ,,csehszlovák tankokkal".
Előzmény: Zicherman Istvan (21711)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!