A foton egy hullamcsomag, amit elektromagneses sikhullamok epitenek fel, amiket viszont a Maxwell-egyeneletek irnak le. Ez ujra csak hagyomanyos newtoni fizika. A fotonkep, mint reszecskekep csak masodlagos, ahogy azt az elozo szazad elejen eleg sok vezeto gondolkodo is sejtette. Az elsodleges a hullam tulajdonsag, mint ahogy iszugyi is allitja. A Feynman-fele palyaintegral ezekre a sikhullamokra probal ravezetni minket, nem sok sikerrel. Az atom a fotont olyan modon sugarozza ki, hogy a ket palya kozott az osszes lehetseges utvonalon mozog, mivel az elektron maga is egy hullamcsomag. Nem is maga a hullamcsomag mozgasa amirol beszelek, hanem az azt felepito elemi hullamokrol. Ezek a palyaintegralnak megfeleloen az osszes lehetseges uton haladnak. Sok helyen kioltjak egymast, es igazabol nagy amplitudot csak a ter egy kis reszeben adnak. Ez a mi reszecskenk. Ez detektalhato. Ahol a hullamok kioltottak egymast, azon a helyen soha es senki nem fog tudni merni semmit. Ez azt jelentene, hogy az elemi hullamok nem is leteznek, csupan matematikai segedletek? Ha nem hinnem. Ugyanis egy hullamcsomagot sehogy mashogy nem lehet leirni, csakis elemi sikhullamok osszeadasaval.
Igazan szanalmas ahogy nemelyek ragaszkodnak a foton-kephez, mikozben semmi elkepzelesuk nincs arrol, mifele modszerrel lehetne leirni a fotonkisugarzast.
Ha a világ összes államának felajánlanám, hogy fizessenek nekem egy százalékot a tudmányosan esztelen fizikai kísérletek kimutatásával megtakarított büdzséböl, nem sokára Euró-milliárdos lennék.
A NASA/ESA 150 millió Eurót kifizetett a kísérletezni ügyetlen Dittuséknak, már csak megéri az UFF cáfolásom ennek az összegnek az egy százalékát, vagy nem?
A 2012-re tervezett STEP-projektból a SQUID-del nem lesz semmi sem!
Kvantummechanika az Új Fizika tükrében, azt jelenti, hogy a kvantált töltések segítségével minden kvantumos jelenséget (és makroszkópikus jelenséget) le tud írni öt természeti állandóval (c, q, m(e), m(P) és G(grav.) = g^2/4pi).
Megmagyarázza, miért lép fel a h az elektronok mozgásegyenletében az atomhéjban és miért NEM LÉP FEL a két mezök mozgásegyenletében (miért nem kvantált az elektromágneses és a gravitációs mezö).
Továbbá megmagyarázza , miért lép fel a h(0)= h/387 a protonok, elektronok és pozitronok mozgásában az atommagban és a neutrínókban.
Megmagyarázza, miért nem érvényes a részecske-hullám dualizmus felfogás sem a mezöknél, sem a részecskéknél.
Arilou: "Tud valamit mondani Szász elmélete a kvantumos jelenségről azon kívül, hogy "a töltések kvantáltak", vagy ennyiben kimerül a tudása?"
A mellett, hogy a kvantált töltésekböl c-vel terjedö nem-konzervatív mezök kiindulnak, a kétféle kvantált töltés létezése feltevése aranyat ért.
Azon további feltevés mellett, hogy a kétféle kvantált töltéssel ellátott elemirészecskéknek sem a helye, sem a sebessége pontosan sohasem meghatározható, felállítottam a mezök és a részecskék mozgásegyenletét, ami minden kvantumjelenséget megmagyaráz (további ad hoc feltevés nélkül).
Mit jössz megint a szabadeséseddel, ez a kvantummechanika topic, itt azt kéne tárgyalnod, tudtommal annak semmi köze a szabadesésedhez. Tud valamit mondani Szász elmélete a kvantumos jelenségről azon kívül, hogy "a töltések kvantáltak", vagy ennyiben kimerül a tudása?
De hát azt senki sem tudja, mi köze a Schrödinger-egyenletnek az energia kvantálásra alapozott kvantummechanikához!
".. itt most a te elméletedet kéne kifejteni és bizonyítani nem?"
Az elméletemet a variációs elvem bizonyította, kvantált töltésekkel ellátott elemirészecskék létezésénél, de energia kvantálás nelkül. A Planck állandónak a Heisenberg bizonytalansági relációjában sincs semmi keresnivalója.
"Vagy azt hiszed, ha Schrödingert lehülyézed,.."
Idéztem Marx György egyetemi tanárt, meg az én véleményemet hozzáfüztem. Ez nem lehülyézés!
De most hogy jön ide Schrödinger, itt most a te elméletedet kéne kifejteni és bizonyítani nem? Vagy azt hiszed, ha Schrödingert lehülyézed, attól a te elméleted automatikusan jó lesz?
Szász fizikai érvei szerint a hermitikus Hamilton-operátorok nem alkalmazhatók a mikroszkópikus rendszerek idöbeli fejlödése leírására!
Arilou edzzél csak tovább a saját magad lejáratásán!
Arilou: "Tehát ezek lennének a Szász-féle fizikai érvek "
Idézet Marx Györgytöl: „Itt láthatják a táblán a nevezetes Schrödinger-féle hullámegyenletet. Ezt az egyenletet önök persze nem értik. Én sem értem. Schrödinger úr sem értette, de ez ne zavarja önöket. Én ezt majd minden óra elején felírom a táblára, és elmagyarázom, mire lehet használni. Önök pedig majd lassan hozzászoknak.”
Szász-féle fizikai érvek, nem fogadták el Schrödinger 1926-os variáció elves levezetését az energia kvantálásnak, mert nem épített az energiamegmaradásra, a végtelen térre az idöfüggetlen egyenlet levezetésénél és Szász megmagyarázta, hogyan lép de a Planck állandó az elektron mozgásegyenletébe és mi a h jelentösége. A Szász levezetése a Lagrange-formalizmusból indul ki, teljes relativisztikus megfogalmazással.
Se Schrödingernek, se más fizikusnak nem sikerült a Schrödinger hullámegyenlet relativisztikus általánosítása, nem is foglalkoztak a fizikusok vele, hogyan kerül be a Planck állandó a formalizmusba.
Szász fizikai érvei a fénykibocsátást, mint hullámféle jelenséget irnak le, folytonos energa leadással.
Tudom, hogy csak egy közelítés, és vannak a képletedben még más tagok is, de ez a tag tudtommal nem tűnik el a pontos képletben sem, nem? Ha viszont nem tűnik el, akkor a végtelenben sem lesz sehol nulla az erő.
Valóban jó edzés, de mivel már tényleg nem lehet ezt komolyan venni, nem is nagyon tudom felhúzni magam rajta. Azért kicsit elkeserítő ez az egész, hogy nincs előrelépés soha sehova :(