Keresés

Részletes keresés

ladyzso Creative Commons License 2003.01.03 0 0 166
Igen, gondolom :)
Előzmény: Tujunga (165)
Tujunga Creative Commons License 2003.01.03 0 0 165

Gondolod,hogy sasszeme van??:)))
Előzmény: ladyzso (164)
ladyzso Creative Commons License 2003.01.03 0 0 164
A varnyú valami hírnök féle lehet, aki jelzi, ha valaki közeledik.. :)
Előzmény: Tujunga (162)
goldfinger Creative Commons License 2003.01.03 0 0 163
Á, szóval szereted a szakállasokat.:-)

A varnyú szerintem azt várja, hogy mikor csúszik már meg az a ló, aztán majd jól bekajál valamelyik tetemből.:-)

Előzmény: Tujunga (162)
Tujunga Creative Commons License 2003.01.03 0 0 162

Látod-látod!! Egy unalmas képből is sokmindent ki lehet hozni egy kis fantáziával:)))))
Remélem,hogy a következő izgalmasabb lesz és egy jó hapsi sem purcan ki rajta!!:)))

De azért az a varnyú- az még mindig nemtom,hogy mit akar!!!

Előzmény: goldfinger (161)
goldfinger Creative Commons License 2003.01.03 0 0 161
Amúgy nem gondoltam volna, hogy ezt a viszonylag egyszerű képet is bebonyolítjuk rendesen.:-)
goldfinger Creative Commons License 2003.01.03 0 0 160
:-)

Amit mondasz, nagyon érdekes, és nem is tudom, hogy most szőrszálhasogassak, vagy hajoljak meg az ilyen-olyan törvények előtt.

De vajon a mi festőnk is fizika-szakos?:-) Jó, persze, biztos tanítottak neki ilyet is a rajziskolában.:-)

Előzmény: a_viking (158)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.01.03 0 0 159
hát nem hittem volna, h ilyen hamar meglesz a "fényvisszaverődés-szakértőnk":), de kösz a +erősítést ..pedíg már készültem egy lavor vízzel meg fényképezőgéppel holdat kergetni:)))
Előzmény: a_viking (158)
a_viking Creative Commons License 2003.01.03 0 0 158
A magyarázat a távolságészlelésben rejlik. Számos olyan távolsági jelzőmozzanat van, amelynél a látott kétdimenziós képet a háromdimenziós távolságok kikövetkeztetésére használjuk. Ez adja a perceptuális konstanciák jelenségeit, ahol állandónak látjuk azokat a dolgokat, amelyeknél – adott esetben – megváltozik pl. a pozíció, amelyből szemléljük őket. A képen a tükörjelenség szimmetriáját szeretnénk az agyban kivetíteni, csakhogy az észlelt sík tükörkép és a lovas, valamint a sík tükörkép és a hold távolsága nem ugyanaz – a távolabbi tárgyak ebből a pontból szemlélve a tükör tengelyéhez közelebb helyezkednek el. Próbáld ki egyszer te is, meglátod.
Előzmény: goldfinger (157)
goldfinger Creative Commons License 2003.01.03 0 0 157
Már hogy lenne jó???

Szerintem nem ugyanazt a képet nézzük.:-) Aki szerint jó a hold helyzete, emelje fel a kezét!:-))

Taglalhatnád nekünk, hogy hogyan jutottál erre a felfedezésre!

Előzmény: a_viking (156)
a_viking Creative Commons License 2003.01.02 0 0 156
Ezt én is észrevettem, de alaposabban megnézve rájöttem, hogy a hold helyzete mégis jó, mert nem ugyanabból a pozícióból kell nézni. Ami furcsa, azok a holdkráterek, amik biza nem egymás tükörképei...
Előzmény: goldfinger (146)
ladyzso Creative Commons License 2003.01.02 0 0 155
Majd csak lesz valahogy :)
Előzmény: goldfinger (152)
ladyzso Creative Commons License 2003.01.02 0 0 154
Sok sikert hozzá..
Előzmény: vkibitoroljaanevem (153)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.01.02 0 0 153
jaa, az feltűnt elég hamar, h nincs a helyén, de azt hittem, h ez ebből a szögből így természetes.. na majd vmi okos kísérlettel utánanézek, ha nem segít egy fényvisszaverődés-szakértő:))
Előzmény: goldfinger (146)
goldfinger Creative Commons License 2003.01.02 0 0 152
Az a baj, hogy nem tudom, milyen gyakran rakjak be képeket, mert semmi perc alatt el fognak fogyni. Ha lenne 300 darabom, nem foglalkoztatna ez a probléma, de nincs.:-)

Azon kívül ma még vagyok neten, de utána pár napig nem biztos- bár, ahogy magamat ismerem, úgyis elballagok egy ingyenes nethelyre vagy egyetemre. Csak abban nem vagyok biztos, hogy lesz ftp-feltöltési lehetőség is, és akkor nem tudom felrakni a képeket.

ladyzso Creative Commons License 2003.01.02 0 0 151
Én már megint látom, csak lassan töltődött le a kép.. :)

Én már nagyon várom a következő talányt :)

Előzmény: ladyzso (150)
ladyzso Creative Commons License 2003.01.02 0 0 150
Sziasztok! :)

Köszi, én már valamiért nem látom a képet, de még utána nézek.. :)

Előzmény: goldfinger (144)
goldfinger Creative Commons License 2003.01.02 0 0 149
Csak azt ne mondjátok, hogy alszotok...:-))
goldfinger Creative Commons License 2003.01.02 0 0 148
Bizony, meg hát elég csak a lovashoz viszonyított helyzetét nézni.

Legközelebb már, ígérem, olyan kis kalkulálós képet kaptok.:-)

Előzmény: Törölt nick (147)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.02 0 0 147
A tükörképen sokkal közelebb van a földhöz a hold...
Előzmény: goldfinger (146)
goldfinger Creative Commons License 2003.01.02 0 0 146
Nem, arra gondoltam, hogy...

Na, de előbb a sztori.:-)

Mikor nézegettem, rögtön feltűnt, hogy a varjú nincs benne a tükörképben. Aztán később megállapítottam, hogy ezzel semmi gond nincs, mivel már nem fért rá a képre.:-)

Később viszont megláttam a holdat- nézd csak meg Te is!:-)

Előzmény: vkibitoroljaanevem (145)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.01.02 0 0 145
na, kiváncsi lettem; vagy 10percig nézegettem a képet, forgattam, nagyítgattam...
arra gondolsz, h a lovas úgy tűnik mintha maga elé nézne, míg a tükröződése rád néz? vagy sikerült túlságosan elvesznem a részletekben?:)
Előzmény: goldfinger (144)
goldfinger Creative Commons License 2003.01.02 0 0 144
Komolyra fordítva a szót: örülök, hogy ennyien reflektáltatok egy olyan képre, aminek szemmel láthatóan nincs is megoldása, és nincs benne egy tipikus megfejtendő történet (terveim szerint:-))!

Persze nem poénból tettem be, van rajta egy kis testi hiba, és kíváncsi voltam a reakciókra.:-)
Amire én gondoltam, azt ladyzso találta el.:-)

goldfinger Creative Commons License 2003.01.02 0 0 143
Na, az árnyékkivilágítás ötletig egész jó volt!:-))
Előzmény: Kham (142)
Kham Creative Commons License 2003.01.01 0 0 142
IV. Kresz király megelégelte a gyakori lovasbaleseteket országában. A legtöbb lovasbaleset éjszaka, vagy szürkületben, nehéz látási viszonyok között következett be. IV. (Nagy KTK) Kresz király összehívta a tanácsadóit, és megparancsolta nekik hogy éjt-napallá téve dolgozzanak a megoldáson. A leghamarabb Behaj'tani Thilos, a fővezér állt elő egy megoldással, hogy egyszerűen tiltsák be az éjszakai lovaglást, sajnos a törvénytervezetet megtorpedózta az alsóházi Tolvaj és Bújkáló Ellenforradalmár Szövetség. MacCülönböztető Yelzés a főlovász állt elő a következő ötlettel, minden éjszakai lovagló akasszon egy csengettyűt a nyakába, ezzel elkerülve a váratlan összeütközéseket a setét utakon. A kisérleti rendszert rövid háromhónapos próbaidő után elvetették, mivel a királyságban épp ezalatt a három hónap alatt egy kisebb trónutódlási ármánykodás zajlott, emiatt a főváros lakossága igen ritkán tudta végigaludni az éjszakát, az állandó csilingelés miatt. Végül a király fővarázslója Vhill Any a Rend Őr állt elő az ultimate megoldással: az éjszakai lovasok árnyékát ki kell világítani. A királyságpártiak árnyéka zöld, az ellenforradalmárok árnyéka sárga és az egyszerű utazók árnyéka világoskék színben lett kivilágítva. Ezzel megkönnyítették az éjszakai rendőri ellenőrzést, valamint egyszerűbbé vált az Éjszakai Csata nevezetű népszerű társasjáték is. A képen egy ellenforradalmár vezető indul éjszakai ellenforradalmi tevékenységre a "Fel Vidám Trónfosztók" nevű éjszakai mulatóba. Az éles szemű ellenforradalmár észrevette az ágak között bújkáló hollónak álcázott közlekedési rendőrt, aki árgus szemekkel lesi az éjszakai közlekedőt. Ezért ellenforradalmárunk türelmesen várakozik, hogy a Hold zöldre váltson és ő pedig tovább lovagolhasson.
Előzmény: goldfinger (133)
ladyzso Creative Commons License 2003.01.01 0 0 141
Én is ilyesmire gondoltam.

A figyelmes szemlélő tekintete nem csúszhat le a kép minden egyes részletéről, hisz a lényeg az apróságokon múlik, és az többet árul el róluk, elég egy pici egy nagyon pici másság, estleg némi fény, és a kép új értelmet nyer, ami szerintem mást mond és mutat meg mindenki számára. Hisz az egyén egyetlen és csodálatos, és nincs két egyforma szem, mi ugyanazt látná, mint a másik, hiszen mást gondolunk a képről, másként látjuk. :)

Előzmény: Törölt nick (139)
kaviat Creative Commons License 2003.01.01 0 0 140
gondolom valami olyasmi lehet az üzenet, hogy ez a pasas sokkal több mint aminek látszik, lehet hogy valami király vagy főgéza

.kav]4t neofittnesspop

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.01 0 0 139
Goldi, mit kell megfejteni?:-) Vagy ez egy filozófikus érelmű kép, hogy az árnyak mögött mindig több van, mint amit elsőre vélünk?:-) (lehetne telihold a képen, akkor sokkal hatásosabb lenne:-))
Előzmény: goldfinger (134)
ladyzso Creative Commons License 2003.01.01 0 0 138
Köszönjük a képet :)

Szerintem a titok a hold varázsában rejlik, már csak azért mert különben nem látnánk a tóban a tükörképet. :)

Előzmény: Pittyke (137)
Pittyke Creative Commons License 2003.01.01 0 0 137
Le fogja ordítani a lovasbácsi haját :-)))

Monnyuk, az érdekes, hogy a víz felszínén tükröződő "árnyék" világos és részletes. Ennek lehet(ne) az a megoldása, hogy az ott nem víz, hanem egy kapu 1 másik dimenzióba... Vagy pedig a Föld mégiscsak lapos (ezt speciel nem tudom, hogy hoztam ki) :-)

Előzmény: Tujunga (136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!