Keresés

Részletes keresés

panabubus Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1535
Timber persze helyesen ... :-( (A szokásos: veszek már új billentyűt megint)
Előzmény: panabubus (1533)
speedlight Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1534
De lehet... Én pana FZ-30-cal próbáltam, hozzányúlás nélkül. :) Több másodperces expó lett, ISO400-on... :-S

De nem akarlak elkeseríteni, lehet hogy a Fuji sokkal érzékenyebb infrára hotmirrorral együtt... :) Próbáld ki, az a biztos. Legfeljebb megveszem Tőled a Hoya R72-t, ha úgy döntesz, hogy mégsem jön be... :-D
Előzmény: Knagymate (1532)
panabubus Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1533
Csak az első csavart nehéz kiszedni. (elhatározás kérdés) Utána már úgysincs garancia..:D Viszont lehetnek IR-képeid. R72-es szürőt meg már 10-ér' is lehet kapni :D

Tiber: írok.

De saját tapsztalataimból okulva: 5700-ast véletlenül sem ajánlanék műtétre. Olyan gagyi az elektronikai szerelése, hogy kis "eséllyel" már az első szétszedés után szép zöldes árnyalatú LCD képet kapsz, és az istennek se tudod helyrehozni. Mert a szalagnyák egyik vége mégcsak nem is a hagyományos patent-csatlakozóval van rögzítve, hanem "csak úgy"...:-(((
Előzmény: Knagymate (1530)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1532
de állványról csinálnám. És ez a mondat, hogy bemozdult infra képeim lennének, nekem nagy öröm :D Én azt hittem, hogyha nem nyúlok hozzá egyáltalán nem lehet infrázni :D
speedlight Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1531
Lennének szépen bemozdult infravörös képeid. :)
Előzmény: Knagymate (1530)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1530
Helló! Volna egy kérdésem. Arra lennék kívácsi, hogy lehetséges-e az infra fotózás anélkül, hogy egy csavart is kiszednék. Egy Fuji Finepix S5700-asom van és nem szívesen nyúlnék hozzá a belsejéhez és másnak sem adnám oda. Szóval, mitörténne akkor, hogyha egy hoya r72-es filtert rátekernék és fotóznék vele egy jó hosszú záridővel? max 20ezer Ft-ot lennék hajlandő rá költeni és mondom, nem szívesen szedem szét a gépet :S

Előre is köszönöm a válaszokat!
.timber>>code Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1529
Majd ird meg mailben a reszleteket :D de raerek :D
Előzmény: panabubus (1528)
panabubus Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1528
Sziasztok!

Timber! Jövő keddel hogy állsz? Mármint időben, stb. Téma lehet, h. lenne..:D

Madgie: Lenne egy tiszteletteljes érdeklődésem. Adva van egy Kányon 300D...
Namármost, ha a CMOS elől takarítom el a hotmirrort, és a helyébe egy Hoya 72-est vágok be.... Járható út? Elvileg törőékes mattüvegje vagyon nékije, úh. élesre állítással nem lehetne nagy gond. Speedlight-el már beszélgettünk erről, az én ötletem az lenne, h. mint a céllövészetnél amikor "mellé/alá" hord a fegyver, akkor rá szoktuk "hagyni" az eltérést célzáskor, és néha még el is találja így az embeerfia a célt. Ha az IR-el fokális eltérés van, akkor ugyanez az elmélet jó lehet? Pl. nem áll egybe a két félkép, csak majdnem, és akkor éles a kép. Vagy tapasztalati úton úgy beilagolni a mattüveget, hogy élesnek mutassa ott is a képet... ?

És ehhez kapcsolódva egy általános kérdés: ruzsajanos írta nekem mailben, hogy van olyan topik itt az indekcen, ami a CMOS tisztításal foglalkozik. Azt ugyan nem lelem, de gondolkodásra azért serkentett valamelyest. Vegyük azt, hogy akkor végülis nem a CMOST takarítja az ember azokkal a marha drága eccerhasználatos akármikkel, hanema hotmirrort... Akkor viszont az egy üveglap mindössze. Nincs ebbe' a többezer forintos tisztítókészletesdiben valami markecing-fogás? Hiszen egy üveglap csak-csak nem annyira sérülékeny...
Előzmény: .timber>>code (1526)
madgie Creative Commons License 2008.01.26 0 0 1527
A hőkép az már a távoli IR tartomány része. Tudtommal a gépeinkben található CCD-k még a közelébe sem érnek annak a tartománynak...
Előzmény: .timber>>code (1526)
.timber>>code Creative Commons License 2008.01.26 0 0 1526
Az infravoros kep es a hokep az ket kulon kategoria... Legalabbis amennyire en tudom :D
misikt Creative Commons License 2008.01.24 0 0 1525
Hát köszönöm. Drága játék tudom, hogy van, csak gondoltam lehet kicsi pénzért is valamit kitalálni.
Előzmény: fotoblog (1524)
fotoblog Creative Commons License 2008.01.23 0 0 1524
Az eszköz nem egyszerű, ellenben rohadt drága...
Előzmény: misikt (1523)
misikt Creative Commons License 2008.01.23 0 0 1523

Üdvözlöm a topikot!

Szerintetek egy épületről lehetne egyszerű eszközökkel készíteni olyan hőfelvételt, ami egy két C fok eltérést már megmutatna? Célja a ház hőtani tulajdonságainak vizsgálata. Gondolom a képet éjjszaka kellene elkészíteni.

panabubus Creative Commons License 2007.11.27 0 0 1522
Mér? Fenn van a Zindexen is? :D

Nem a Lomo 10 parancsolatot. Hanem hogy egy 300D, MARKOLATTAL(!!!!!!!!) , kitobival mindössze 85E..... :-(((
Előzmény: speedlight (1521)
speedlight Creative Commons License 2007.11.27 0 0 1521
A Lomo 10. parancsolatot? :-D

Az albumodat meg index-képekben megnéztem. :)
Előzmény: panabubus (1520)
panabubus Creative Commons License 2007.11.27 0 0 1520
A Zélményt, h. lecikizz a tropicarium-album miatt...pl. :-DDD

(Majd nézz be a 300D-be, hogy mit idéztem be... Most akkor karmoljam össze magam? LOL)
Előzmény: speedlight (1519)
speedlight Creative Commons License 2007.11.27 0 0 1519
Már megint mit hagytam ki? :-D
Előzmény: panabubus (1518)
panabubus Creative Commons License 2007.11.27 0 0 1518
Válaszolásra monnyuk módjával, ahogy elnézem.. :-)

Előzmény: speedlight (1517)
speedlight Creative Commons License 2007.11.27 0 0 1517

A levlistát használjuk! :->

 

Meg mostanában kevés fény van az IR fotózáshoz...

Előzmény: .timber>>code (1516)
.timber>>code Creative Commons License 2007.11.27 0 0 1516
de nagyon meghalt ez a topic :D
panabubus Creative Commons License 2007.11.19 0 0 1515
Most viszont valamék nap a Duna Plaza-ban jártam. Opticlean-ék most ott vannak a földszinten... :-D
Előzmény: panabubus (1514)
panabubus Creative Commons License 2007.11.10 0 0 1514
Nem tudom. Annyit korrigálnom kell, hogy tegnapelőtt a W.Cicicenterben jártunk, most nem láttam ott sem a német hölgyet kipakolva a standjával..:-(((

Helyette viszont szvsz. ugyanazt a flakont láttuk magyar felirattal a Pálvölgyi Optika kirakatában.. Nem kérdeztünk árat, de borítékolom, hogy ott nem annyira barátságos az ára, mint az említett német hölgy standján. (Ő akciósan 2 db nagy flakont+1 db kicsit adott nekem 4E ft-ért a nyáron...)
Előzmény: Kéktúra (1510)
DSC F939 Creative Commons License 2007.11.07 0 0 1513

Ha valakit érdekel egy alig használt B+W IR szűrő 58mm-es átmérőben keressen meg!

 

ihagee Creative Commons License 2007.11.07 0 0 1512

 Sziasztok!

 Visszaolvastam néhány oldalnyit, és nem sokat találtam a hagyományos analóg infrázásról. Nekem szerencsém van, félig-meddig kipróbálhattam. A film Agfa APX 200 S, infraszűrőnek 1 réteg exponálatlan, előhívott roll diából vágott szűrőt használtam. A gépem Exakta Varex -gumivászon redőny-, és nyári napon 1/25 s-os expóhoz 4-5,6-ig rekeszeltem. Az égbolt sötét, a megvilágított növényzet fehér, pedig ez a cucc csak kb 750 nm-ig rögzíti az infra alját. Szkennerem nincs, csak néhány papírképem :-(( Jó digizést mindannyiótoknak, Ihagee

garfieldka Creative Commons License 2007.11.07 0 0 1511
ruhan keresztul is tud vele fotozni az ember

Ez tök jó. Berakom a zakóm alá és nem látják, hogy fényképezek. :))
Előzmény: .timber>>code (1506)
Kéktúra Creative Commons License 2007.11.07 0 0 1510

köszi.

Valaki írta hogy valami optikusnál olcsón lehet kapni, csak nem írta oda hogy melyiknél :(

Előzmény: panabubus (1509)
panabubus Creative Commons License 2007.11.07 0 0 1509
Westend Cicicenter. Földszint. Már vagy három hónapja. Valamelyik nap is láttam még őket. Ami nem annyira "off": megértem, hogy keresed. Mert mindenre jó, szinte. Még CD-pucolásra is, de akár gép vázát áttörülni, stb. Csak azt nem értem, mint annyi más jó és hasznos terméknél, mi a bánatért nem hajlandók pl. optikai szaküzletek is forglmazni? Nem "tejel" a forgalmazónak a német tulaj?)
Előzmény: Kéktúra (1508)
Kéktúra Creative Commons License 2007.11.07 0 0 1508

off:

 

Nem tudjátok hol lehet Opticlean szemüveg + lencsetisztítót venni?  Néha látam a Dunaplazaban, de már hónapok óta nincs sajna. Hol forgalmazzák ezt?

panabubus Creative Commons License 2007.11.05 0 0 1507
Százalékot fox kapni! :D
Habár a levlistára beírtm, mi a helyzet jelenleg, de egy próbát megér a dolog heccből is...:D

"Figyelem! Az IR sugarak bizonyos ruhaanygokon áthatolnak, ez azonban személyiségi jogi probléákat is felvethetnek....! " LOL

(Ráadásul még igaz is valahol...)
Előzmény: .timber>>code (1506)
.timber>>code Creative Commons License 2007.11.05 0 0 1506
25e a mutet :D Legalabbis nekem annyiba volt.

Amugy meg ird oda, hogy akar ruhan keresztul is tud vele fotozni az ember ... maris vinni fogjak. Nem a tudas kell az embereknek hanem a parasztvakitas :D
Előzmény: panabubus (1504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!