Keresés

Részletes keresés

8-0n6gj Creative Commons License 2023.01.15 -5 0 56391

bocsi   nora 10 eves    mivel 6 unoka van a francom se tudja mindegyiket pontosan ide hozni

Előzmény: 8-0n6gj (56390)
8-0n6gj Creative Commons License 2023.01.15 -5 0 56390

csak hogy on topic legyek   tegnap voltam XVII-ben unokazni es le-esett az allam   8 eves nora vicce az internetrol : olyan valosagthu volt a PI..    na  a deszka falon    hogy azota szalkas a faxom      apja raszol   na de norika      

8-0n6gj Creative Commons License 2023.01.15 -4 0 56389

azok  is NYUGDIJAS FINNEK        baj vagy nem EZ VAN   nyugger orszag vagyunk es azok leszunk      tessek sok sok gyereket szulni es akkor lesz valtozas

Előzmény: 8-0n6gj (56387)
kari56 Creative Commons License 2023.01.15 -1 1 56388

:):):) 

Előzmény: Patreides (56385)
8-0n6gj Creative Commons License 2023.01.15 -3 0 56387

baranyaban van minimum 1 finn falu is      nem tudok mindent linkelni honapokkal kesobb

Előzmény: 8-0n6gj (56386)
8-0n6gj Creative Commons License 2023.01.15 -3 0 56386

mar MOST is vannak ide koltozott nemet nyugdijasok     SOKAN          aki dolgozik az ott dolgozik   te meg kommentelj erosebben hogy pontosan 39 honap mulva megszabadulj orbantol vagy minimalis celkituzesed lehet hogy elveszitek a 2/3-jat 

Előzmény: Patreides (56385)
Patreides Creative Commons License 2023.01.15 -1 3 56385

Jó lesz idejében elkezdeni felkészülni a német menekültek tömegére. Az új rendezvénycsarnok lehet, nem is lesz elég itt a kerületben. De már most el kellene kezdeni a gyűjtést szerencsétlen nyomorgóknak. Még szerencse, hogy nálunk minden csúcs szuper, újságban hasábok meg nem maradhatnak üresen, így az emberbarát, tehetséges újságíróink már foglalkozhatnak szegény nyugati emberek igazán kétségbeejtő helyzetével. Szerencsétlen németek... Én már annyira sajnálom őket, hogy most hoztam be egy újabb lavórt a könnyeimnek.

Előzmény: 8-0n6gj (56383)
8-0n6gj Creative Commons License 2023.01.15 -2 0 56384
8-0n6gj Creative Commons License 2023.01.15 -2 0 56383
Előzmény: kukácska (56372)
8-0n6gj Creative Commons License 2023.01.15 -2 0 56382
kari56 Creative Commons License 2023.01.14 0 0 56381

Én még időben kezdtem szedni porcépítőt, még volt mit újra építeni. Több,mint húsz éve élek vele együtt, bár nem szeretek gugolni😃. Aki az elején elhanygolja, annak nincs menekvés a kés, illetve a fűrész, kalapács,meg fúró elöl.

A feleségem az utóbbiak közé tartozott. Egy éves kontrolon volt most. 20 októberben kapott beutalót az Uzsokiba, karácsonyra már megvasalva jött haza.

A fájdalom nem meghatározó a műtét időpontja stempontjából, inkább a leletek. A fájdalomküszöbe mindenkinek más. Műtöttek olyan ismerőst, aki a műtét előtti hónapokba kilómétereket tudott gyalogolni.

Előzmény: Patreides (56380)
Patreides Creative Commons License 2023.01.14 0 0 56380

Aha.

Én a PRP kezelésről írtam, konkrétan, név szerint.

Leveszik a véredet, feldolgozzák, és beinjekciózzák az izületbe.

 

"Platelet Rich Plasma (PRP), azaz vérlemezkében gazdag vérplazma. A porcújjépítést serkentő injekció egyfajta regeneratív gyógymód, amely a test saját anyagát használja fel a gyógyulásra. A porcújjáépítést serkentő hatás mellett, ín, izom-regeneráló, illetve idült gyulladáscsökkentő hatással bír. Leggyakrabb esetekben a kezelés a térd panaszok enyhítésére alkalmas, azonban sportolók esetében gyakori a váll, könyök és boka gyulladásos tüneteinek kezelése.

A kezelés ambulánsan történik, és egy vérvétellel kezdődik. Felső végtagi vénából, egy speciális fecskendőrendszerrel levesznek 10 ml vért. Következő lépésként ezt a vérmennyiséget az arra kialakított eszközzel centrifugálják, és a vérlemezkékkel (trombociták) dúsított plazmát a sérült területre fecskendezik. "

 

A hialuronsavas kezelés csak keni a porc felszínét, de nem regenerálja azt.

(A kombinált, "PRP plusz" kezelés kenőanyagot is bevisz a saját vérplazma mellett, hogy az milyen anyag ebben az esetben, ami kombinálható a sima PRP-vel, azt nem tudom.)

Nyilván a porcfelszín visszaépülése attól függ, milyen a kezdeti állapot. Ha már szinte nincs is porc, szerintem akkor már csak a protézis segít, de ha a porckopás még nem nagyon előrehaladott, a PRP segíthet... De ha több alkalommal kell beinjekciózni (állapottól és egyéntől függ), 100-130 ezer forinttal számolva alkalmanként, a végén elég drága lehet.

Igazán sikeres kezelés térd, illetve csípő (nagyobb méretű izületek) esetén várható, a kopás kezdeti, esetleg közepes állapotában, de a műtétig nagyobb kopás esetén is segíthet kihúzni az időt.

 

Állítólag.

 

De, mivel az állami egészségügyben a várólisták a műtétekre egyre hosszabbak, és egy kopott térd, vagy csípő rohadtul tud fájni, nyilván van az a pont, amikor valakinek megéri kifizetni a PRP, vagy a "PRP plusz" kezelést, akkor is, ha másvalamitől kell elvonnia a pénzt.

Hát ez van.

Előzmény: kari56 (56379)
kari56 Creative Commons License 2023.01.14 0 0 56379

A hialuron feltöltést.

Előzmény: Patreides (56378)
Patreides Creative Commons License 2023.01.14 0 0 56378

"Nem tudom honnan vannak a ár információk, de az injekció sem kerül annyiba."

 

.

Milyen injekció nem kerül annyiba?

Előzmény: kari56 (56377)
kari56 Creative Commons License 2023.01.13 0 0 56377

A Karolinát hagyjuk, az alkalmatlan volt normális ellátásra és most a sport kórházat száműzték oda, mert a bukfenc egyetemnek kellett a hely.
Nem tudom honnan vannak a ár információk, de az injekció sem kerül annyiba.

Előzmény: Patreides (56375)
kukácska Creative Commons License 2023.01.13 -1 0 56376

Ezelőtt kb. 5-6 éve a férjem sérvműtétjét a Bajcsy kórházban a negyedik nekifutásra sikerült elvégezni. Mindig a finanszírozási gondokra hivatkoztak.

Ehhez még társul, hogy minden alkalommal odarendelték reggel 7 órára, éhgyomorra. Megtörtént a vérvétel és a vizelet leadás. Majd 11 és 12 körül valamikor behívta a főnővér, aki közölte, hogy a főorvos nem engedélyezi a műtétet, majd értesítik.

-

Évekkel ezelőtt azt mondta nekem egy sportorvos, hogy ha túl sok a pénzem és már nagyon húzza a zsebemet, keressek fel egy jótékonysági szervezetet, ők segítenek megoldani a problémámat.

A fájdalom mérséklése miatt egy takarót terítsek le a földre, feküdjek rá, és végezzek olyan tornagyakorlatokat, amelyek nem terhelik a térdemet. Mondott letöltési útvonalat ilyen jellegű tornákra, volt közöttük ingyen letölthető is. Amikor a tornától kellően elfáradtam, töltsem meg a fürdőkádat 38 fokosnál nem melegebb vízzel és üljek bele. Ha úgy gondolom, tegyek a vízbe illóolajokat: mezei zsurló, kakukkfű, diófa levele, stb.

Ha maradt még energiám, igénybe vehetem a szobakerékpárt vagy elmehetek úszni.

Előzmény: Patreides (56375)
Patreides Creative Commons License 2023.01.13 0 0 56375

A megfelelő állami kórházban, ahol - szinte futószalagon - sok hasonló műtétet végez az operáló team, nyilván nagyobb az esély a jól elvégzett beavatkozásra.

A baj ott van, hogy nem kapnak annyi finanszírozást, hogy az lehetővé tegye a műtéteket egész hónapban.

Sok évvel ezelőtt a Karolina úti Ortopédklinikán kitalálták, hogy nem jól van az, hogy a szuper műtéti teamjük, akik sorozatban végzik például a csípőprotézis-műtéteket, fél hónapot kénytelen tétlenül ülni, mert a finanszírozás csak fele annyi műtétet enged, mint amennyit ők el tudnának végezni egy hónap alatt, így a várólista kilométeres.

Tehát elkezdték önköltséges csípőprotézis-, és hasonló műtétek végzését, ahol a páciens fizette a költségeket (protézis, különszoba, meg minden, amit az állami egészségbiztosító nem finanszírozott neki). Így gyorsan sorra került, nem kellett kivárnia a kilométeres várólistát, és ez az állami finanszírozású, várólistás betegeknek is jó volt, mert ezeket a műtéteket a hónap azon időszakában pluszban végezték, amikor egyébként a finanszírozás hiánya miatt nem tudtak volna műteni, így a várólistás páciensek is előbb kerültek sorra, mert eltűntek a sorból előlük azok, akik a műtétet ki tudták fizetni (nyilván náluk is beszámítottak állami eü. finanszírozást, laborvizsgálatokra, étkezésre, akármire).

Tehát ez mindenkinek jó volt, a külön bevételt a kórház kapta, amiből egyrészt "motiválták" a műtéti teamet, másrészt a kórház tudott vásárolni pluszban különféle eszközöket, műszereket, vagy akár wc papírt.

(Emlékszem, amikor anno a hozzátartozómat látogattam abban a kórházban, egy nemrég elhunyt neves színművész (H.P.) felesége feküdt a különszobában, magánműtétre várva, a színész ott látogatta.)

Hogy most mi van ezzel a konstrukcióvak, nem tudom, mert azóta már az a kormánycél, hogy amagán, és az állami egészségügyet teljesen szétválasszák, mer' hogy ne legyen korrupcióra lehetőség. Csak éppen ezt olyan módon képzelik el, hogy a fürdővízzel együtt a gyereket is kiöntik. (Emlékszem, hasonló ötlet volt évekkel ezelőtt, amikor meg akarták szüntetni a lehetőséget, hogy magánklinikákon állami eü-s finanszírozással kaphassanak ellátást, az akkori polgármester nehezen, de elintázte, hogy a kerület lakói továbbra is mehessenk TB alapon a Medical-ba.)

Nyilván ezt az olyan orvosok ellen csinálják, akik a magánrendelőjükben fogadják a beteget, kifizettetik vele a kezeléseket, műtétet, amiket aztán a kórházi munkahelyükön az állami személyzettel, eszközökkel végeznek el.

AZ ilyet nyilván nem lehet megengedni, de a szabályozást ésszel kéne csinálni.

 

.

A nagyon előrehaladott porckopásos térdizületnél sajnos a PRP kezelés már nem sokat érne, sokkal előbb még nyilván lehetett volna vele kezdeni valamit... Bár egy olyan kezelés 100.000-130.000 Ft, és általában egy injekció nem is elég, plusz mind a két térdről szó van... De azért az, akinek még csak fájdogál a térde, ezt is számításba veheti. Legalább kitolja a térde használhatóságát addig, amíg vagy sorra kerül az állami eü-ben, vagy összegűjti a műtétre a pénzt egy jó magánklinikán... Ha van ilyen, amikor térd-, vagy csípőműtétről van szó. (A baj az, hogy ahol kevés műtétet végeznek egy típusból, ott kisebb a műtétek sikerrátája, mert kevésbé gyakorlott a sebész, iletve az egész team.)

Előzmény: kari56 (56374)
kari56 Creative Commons License 2023.01.12 0 0 56374

Tudom, nem vígasztaló, de a legdrágább magánklinikai műtét 3 millióba kerül, de ne is akarja ott műtetni magát. A feleségemnek egy éve volt teljes protézis beültetése állami egészségügyi intézményben. Inkább várjon türelmesen, mert nagyobb a gyógyulás esélye ott, mint a magánban.

Előzmény: kukácska (56369)
kukácska Creative Commons License 2023.01.12 0 0 56373

Néhány napja hasonló emberkét láttam az Elágnál. Ő ült a kereszteződés közepén és mindenfélét dobált ki egy szatyorból. Arra gondoltam, hogy hosszúra sikerült nála a szilveszter.

Az autókban ülőknek nem volt őszinte a mosolyuk.

 

Előzmény: meszi67 (56371)
kukácska Creative Commons License 2023.01.12 0 0 56372

A hölgynél nem a nyugdíj összegével volt gondja a banknak, hanem a korával. a lányáék kezességvállalását pedig a lakáshitelük miatt nem fogadták el.

2022 tavaszán lett 65 éves, és a betegsége miatt nem dolgozik tovább nyugdíjasként, de anyagilag sincs rászorulva.

Amíg dolgozott és kapta a cafetériát, uszodákban és különböző fürdőkben használta fel.

A kézműtétjeit, a gyógytornákat, a fogorvosi költségeket és különböző szűrővizsgálatokat az "egészség-kártyáján" lévő összegből fizette, fizeti a különböző magánintézeteknél, de a térdműtétekre már nincs rajta fedezet.

Évekig vonták a fizetéséből a nem kevés egészségbiztosítási járulékot, és nyugdíjasként le fog bénulni ha nincs elég pénze a magánegészségügyre.

Ha ő ilyen helyzetbe került, el tudom képzelni, hogy mi történhet azokkal az emberekkel, akiknek minimálbérből vagy minimális nyugdíjból kell megoldani a lakhatást, az étkezést és az egészségügyi ellátást.

Előzmény: 8-0n6gj (56370)
meszi67 Creative Commons License 2023.01.12 0 0 56371

Zárjátok rendesen az állatokat! Valamelyik megint kiszökött az utcára:   https://www.youtube.com/watch?v=294oIgJ3Np8

8-0n6gj Creative Commons License 2023.01.11 -1 0 56370

na ne     a fiam szorakoztat hogy neki szar nyugdija lesz   neked nem is kell 3 lanyod 1 fiad van az napi 4 tal rizsa     nem tudom miert de erre mar nem tud reagalni HANGOSAN          hogy magaban miket gondol el tudom kepzelni

Előzmény: kukácska (56369)
kukácska Creative Commons License 2023.01.11 0 0 56369

Néhány perce tettem le a telefont. Még meg kell emészteni a hallottakat. Egy olyan hölgy hívott, aki tőlünk néhány háznyira lakott, de 2-3 éve a férje halála után egy másik kerületbe költözött, szinte lépésnyire a lányáékhoz. A hölgynek mozgásszervi problémái vannak. Kb. 6-8 évig itt a kerületi reumán kezelték, kevés eredménnyel.

Az elköltözése után a lányáék elvitték egy magánklinikára. Ott mind a két csuklóját megműtötték alagútszindrómával. Azóta ez viszonylag rendben van, de közben kiderült, hogy a térdeivel sincs minden rendben.

Erősen kopottak a porcok és már csak a protézis beültetése segít. Ahol a kezét műtötték, nem foglalkoznak vele, de 5-5,5 milliója sincs műtétre. Koránál fogva nem kapott erre személyi kölcsönt.

Valaki tanácsolt neki egy kórházat (nem a Bajcsy) egy jó szakorvossal. 2021 nyarán elment oda, elvégezték a vizsgálatokat. Az egyik térdét előjegyezték 2022. december elejére, a másikat pedig 2023. május végére. 2022. november elején behívták őt és közölték, hogy bizonyos okok miatt az első műtétet át kellett helyezni 2023. februárjára és a második 6-7 hónap után következhet. A napokban szintén behívták, és közölték vele, hogy az első műtétet - átszervezések miatt - csak 2023 júliusában tudják elvégezni, ezzel együtt tovább tolódik a második műtét is. Teljesen ki van borulva, nem lát ebből kiutat.

Egy olyan valakiről van szó, aki sok-sok évvel ezelőtt a vakbél műtétje után néhány nappal a kertben dolgozott, törött lábbal, járógipszben lekvárt főzött, stb.

Ilyenkor kitör a frász, hogy szinte betegállomány nélkül ledolgoztam negyvenegynéhány évet, nyugdíjas koromban pedig önhibámon és a családom hibáján kívül egy elfekvő betegmegőrzőjében végzem...

8-0n6gj Creative Commons License 2023.01.11 -1 0 56368

ha jol figyeltem a hatarorseg part titkara 2 hulye gyerek facskaja akrt disszidalni 1 millio dollarral    koser

Előzmény: meszi67 (56334)
8-0n6gj Creative Commons License 2023.01.11 -1 0 56367

most volt minimum 5 perces reszletes riport az M1 hiradoban     orankent ismetlik    egy part titkar 2 fia volt a tusz ejto     1 millio dollart koveteltek es 5 napon at targyaltak veluk     vegul az idosebbet agynlottek az occse azonnal megadta magat aki 10 evig volt bortonben   10 evig kussolt rola a media 1986-ig akkor irta meg vegh antal a konyvet

Előzmény: kukácska (56337)
8-0n6gj Creative Commons License 2023.01.11 -1 0 56366

allitolag mar most is csak 2 evszak van a 4 helyett     forro aszalyos nyarak   es borongos kellemetlen de ritkan  minusz fokos telek 

kukácska Creative Commons License 2023.01.11 0 0 56365

Ezek a homoktövis jellegű bogyók a mínusz fokokat is áttelelik. Legalább van eledelük a madaraknak.

Ettől valamivel nagyobb probléma, hogy már elvirágzóban van a hóvirág, és az apró sárga téltemetők már elvirágoztak. Ezzel szemben 2-3 rózsa virágja most nyílik, a nárciszokon és a krókuszokon is vannak már nagyobb, nyílásra váró bimbók. A hunyor egy enyhe tél esetén télen is virágzik, de már azok virágja is "lefutóban" van.

Mindez január 11-én, nálunk a kertben. Ez így nem normális.

Előzmény: Patreides (56363)
8-0n6gj Creative Commons License 2023.01.11 -1 0 56364

global melegedes                mekkora az okologiai labnyomod ? be m ered vallani nyilvanosan ?

Előzmény: Patreides (56363)
Patreides Creative Commons License 2023.01.11 0 0 56363

Szép, napsütéses idő van.

Ez a tél?

 

kukácska Creative Commons License 2023.01.11 0 0 56362

"Annyit írnak, hogy annak érdekében, hogy az app még jobb élményt nyújtson, rendszerfrissítést eszközöltek, ezért

 kiléptették a felhasználókat a profiljukból.

 Az ismételt bejelentkezés, valamint annak e-mailben történő hitelesítése nem vesz igénybe többet pár percnél, azonban ha valaki épp a felszállás előtt realizálja ezt, értékes perceket tölthet várakozással."

 

...vagy éppen ül a buszon és azt próbálja bizonyítani az ellenőröknek, hogy van aktuális, érvényes bérlete....

Előzmény: kukácska (56360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!