Keresés

Részletes keresés

csárlisín Creative Commons License 2019.05.16 -10 0 1701

mi van , te billentyűhuszár?:))

baszki, van itt autóhifi, blutusz, occó hangfalak, gettóblaszterek, stb. minden, ami hangot ad ki.

ráadásnak még itt vagy te is, aki mindig belepukizik a nagyok dolgába

keress inkább egy árnyékszéket magadnak, oszt húzd le magad , soha hasta la vista:)))

Előzmény: btamas70 (1699)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.16 -10 0 1700

minél jobb basszus ecetera, ecetera

nem csak az!

a fő cél az, hogy mivel szét vannak rakva a hangszórók, olyan legyen a hatás , mintha benne lennél

a filmben , elölről, hátulról, oldalról jönnek a különböző hangok.

a .1-re, a mélynyomóra meg azért van szükség, hogy az erős robajok, robbanások is kellő

vehemenciával szólaljanak meg.

van egy kisebb teljesítményű 5.1-em, és zenére is kellemes hangzása van.

mindjárt jönnek a huhogók, de nem!

semmiféle averzióm sincs a hallgatása közben.

Előzmény: quad (1698)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1699

A fórum alcímét (nem "többi audio", hanem a hifi, a mid-fi és a high-end országa) is el teccett olvasni? Teccikérteni?:))

Előzmény: csárlisín (1697)
quad Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1698

Nézd, nekem nincs házimozim, valószínűleg nem is lesz, így a házimozizást csak néhány demóból, illetve a házimozisok elmondásából ismerem.

Ennek alapján nekem úgy tűnik, hogy a házimozinál első helyen a minél jobb basszus és a magas hangok visszaadása áll. Ugyanakkor a hifizők a rendszer linearitására törekszenek. 

 

Előzmény: csárlisín (1696)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.16 -10 0 1697

a hegy meg előbb fog menni mohamedhez, minthogy béközéptamás megértse, a házi mozi ugyanúgy

erősítőket , hangfalakat tartalmaz, mint a többi audió.

 

 

Előzmény: btamas70 (1694)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.16 -10 0 1696

aki hozzászokik a házi mozi hangzásához

csak hogy , a házi mozi  rendszerek között óriási különbségek vannak.

nem mindegy, hogy egy kis/kisebb teljesítményű , tízen párcentis mélynyomóval szerelt szettet

hallgatunk, vagy pedig többutas szatellitekkel , min. 20 centis subwooferrel rendelkező

nagy/nagyobb teljesítményű cuccost.

ez ugyanígy igaz a sztereóra is. 

Előzmény: quad (1693)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1695

Van azért itt egy kis bibi...

 

Mesélje el valaki, mi keresnivalója van a

Hi-Fi,  Mid-Fi és High-End országában

a házmozinak?

Előzmény: quad (1693)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1694

Előbb fog a 🐴 háton úszni, minthogy sramlikarcsi ebből bármit is megértsen:Đ

Előzmény: AudiJo (1692)
quad Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1693

Egyetlen egy okból akár igaza is lehet Csárli kollégának: nem a hifi, hanem a házimozi topicban vagyunk. :-)

 

Még a "nyomtatott" HiFi-Piac-ban volt egy riport egy hifi guruval - azt hiszem Van den Hul-lal - aki nagyon szépen kifejtette, hogy a házimozi, a túlzott mély és magas hangjaival eldeformálja az emberek hallását. Aki hozzászokik a házimozi hangzásához, annak az élő zene, és az azt hűen visszaadó sztereó  berendezések mélyei és magasai már szegényesnek tűnnek. Emiatt a házimozisok nem is gyakran járnak élő koncertre sem.

 

Ízlések és pofonok különbözőek, kár vitatkoznotok. Szerintem a kiegyensúlyozott hang visszaadás hívei soha meg nem győzik a házimozisokat és vice versa.

 

 

Előzmény: csárlisín (1691)
AudiJo Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1692

Veled ellentétben én eléggé szabatosan leírtam a véleményem a kis teljesítményű erősítő vérszegény megszólalásáról és a hangszín szabályzásról amivel sztem nem korrigálható a gyenge, vérszegény hangzás a hangszín szabályzóval! Ezt Neked kellett volna cáfolnod (már ha vitatkozni kívánsz velem), de a meglehetősen szürreális megfogalmazásodban ezt meg se kísérelted csak előadtál egy gondolat-kísérletet, amit semmi nem bizonyít! Képzeld, én is próbáltam az audio-kultúra nulla óra nulla perce a hangszín szabályzást különböző erősítőkön és mindig arra kellett jutnom, hogy ami gyenge, vérszegény, az a  bass-t rátekerve sem lesz izmos-erőteljes a hangzása, csak a felső basszus kezd el kontrollálatlanul brummogni-puffogni vagy rosszabb esetben döngeni mint a vashordó. Ez még csak nem is rendszer függő - bármely erősítő hangfal kombináción így van. Épp a hangszín szabályzók elvéből következően - a legmélyebb basszusra nem igazán van hatással, csak a közép alját - a basszus tetejét "tolja meg", tehát csal! Hogy ezt sokan nem tudják/nem veszik észre és bedőlnek a gyártók marketing szövegének, attól még ez így van (legalábbis az integrált erősítők 99%-ánál). A grafikus ekvalizátoroknál egy picit jobb a helyzet, mert ott legalább van lehetőség kicsit pontosabb beavatkozásra, persze mindennek isszuk a levét a fázis-frekvencia viszonyok torzulásában!

Természetesen magadnak úgy q..rod el a hangzást ahogy akarod, ahhoz semmi közöm, viszont mikor nagy hangon öblögetsz butaságokat és ezzel ismeret-terjesztesz, akkor engedtessék meg, hogy közbe szóljak és nem is a Te érdekedben, hisz rólad láthatóan lepörögnek az észérvek, hanem azok érdekében akik olvassák a butaságaidat és nem tudják megítélni, hogy az ténylegesen butaság! 

Zenei mániám nincs - szeretem a tartalmas zenéket! Hogy ez Neked magas - arról én nem tehetek! Úgy tapasztalom, hogy veled nincs semmiféle közös halmazunk a zenehallgatás illetően!

AJ   

Előzmény: csárlisín (1689)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.16 -10 0 1691

a tamáskodó béközéptamással meg végképp nem!

az ide linkelt cikkben, azért elhangzik , hogy "ízlés dolga".

vidiből is volt jó néhány nekem, és linear állásban gyenge, xar hangzása volt=sokol rádió

de hát házi mozi topikban vagyunk

vedd ki az 5.1-ből az 1-et, a mélynyomót , aztán meglátod/hallod a különbséget.

ha még sem, a xarul beállított cuccosoddal kiölted a sertéidet:)))

Előzmény: btamas70 (1684)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.05.16 -1 0 1690

Hát ja. Van a schwyzerörgeli nevű népi hangszer, és nem félnek használni...

 

 

 

 

Előzmény: AudiJo (1687)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.16 -10 0 1689

zagyvaság

ide figyelj , papagésa!

mitől az?

azért, mert te írod?

a 3 pontban megfogalmazott válaszom egyikében sem tudsz érdemben megcáfolni, csak kategorikusan

kijelented , hogy az xerinted bizony nem jó.

számomra meg az nem elfogadható, ahogyan te vélekedsz a témáról.  

amikor a hangrendszereimet építettem, soha nem szorultam rá mások segítségeire

(az itt mellveregetőkére meg végképp nem)

a saját szájam íze szerint alakítottam, és a hallásomra hagyatkoztam a beállításokkor.

felesleges is a további szócséplés, mert teljesen mást gondolunk róla.

a perdöntő az lehetne, ha élőben meghallgathatnánk , hogy ki milyen hangzást részesít előnyben?

aztán ott ki lehetne fejteni érveinket

csak hogy , engem speciel abszolút nem érdekelnek a zenei mániáid.

 

egy adalék ehhez, a múltból:  az utcán a piros lámpánál megállt egy amerikai izomautó

mivel jó idő volt leengedett ablakokkal, az utastérből stílszerűen billy idol egyik száma üvöltött

de annyira xarul, mivel mély az nem igen volt benne , hogy rossz volt hallani  .

egy combosabb erősítővel meghajtott min. 30-as subwoofernek a dörmögése hiányzott a hangképből.

 

Előzmény: AudiJo (1682)
Alex Raps Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1688

Nem is értem hogy miért, de imádom a Schramlit. :) Valószínűleg azért mert egyáltalában nincsen benne a genetikámban. :D 

Előzmény: tibtiborkaba_new (1686)
AudiJo Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1687

Látom, ott sincs kolbászból a kerítés....:))))

AJ

Előzmény: tibtiborkaba_new (1686)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.05.16 -1 0 1686

Nálunk minden vasárnap sramli van a rádióban. Nagyon kell vigyázni, hogy ha beülök a kocsiba, időben kikapcsoljam...

Előzmény: AudiJo (1683)
AudiJo Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1685

Én nem vitattam meg vele semmit, csak cáfolni próbáltam a tévedéseit! Azt belátom, hogy nekem itt tényleg nem teremhetett babér!:)))

AJ

Előzmény: btamas70 (1684)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1684

A zenehallgatás/hangminőség kérdéseit szvsz nem a babérkoszorús sramlisbakterrel kellene "megvitatni";))

 

Re: nem terem babér

 

(Hányat ütött a torony?)

Előzmény: AudiJo (1682)
AudiJo Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1683

Mer' Te XNC elektronikstar-ján szeretnéd hallgatni csárlisín sramliját:)))
AJ

Előzmény: tibtiborkaba_new (1681)
AudiJo Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1682

Ezt a "szellemi ámokfutást" írói megnyilvánulásodnak tekintem, mert válaszra bizony nem jó ez a sok zagyvaság amit itt összehordtál!:(

AJ

Előzmény: csárlisín (1670)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.05.15 -3 0 1681

Audioland egyre módásabb lesz. Remélem Krizsi intéz a talira egy kis live standup-ot...

:D

csárlisín Creative Commons License 2019.05.15 -11 1 1680

bezony!

bár, a két hiéna időről-időre felbukkan és ideröfög, (hormonzavaros az elméjük) de babér az nem terem

nekik:)))

 

Mono SE Creative Commons License 2019.05.15 -4 1 1679

aszem audiolandot nyugodtan be lehet szántani - az idótáknak amúgy is tökmindegy hol verik a nyálukat

btamas70 Creative Commons License 2019.05.15 -2 0 1678

"egy kis teljesítményű erősítőre hiába kötsz rá nagyobb hangszórót, hangdobozt , nem történik semmi."

 

A füstjeleket leszámítva. A hangerővel eszetlenül bánva a "gonosz törpék" csúnyán tönkre tudják tenni akár többszörös teljesítményűnek megadott hangdobozok magas- és mélyhangszóróit. 100x ki lett tárgyalva, milyen módon. Aki nem érti, és nem hiszi, annak majd segít a szerviz. Jó kis tanulópénz.

Előzmény: csárlisín (1670)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.15 -11 1 1677

kisebbekkel, és nagyobbaknál is.

az összepárosításoknál (erőlködő/hangdoboz) mindig a már említett elvet követtem, alkalmaztam.

emiatt nem is hibásodott meg egyik készülékem sem.

most per. pillanat ezen szól a megadance rádió, és benne a talkingtól naná, hogy made in german?

youre my heart  természetesen ,tökig feltekert bass potival

 

 

 

Előzmény: XNC (1676)
XNC Creative Commons License 2019.05.15 -2 0 1676

"korábbi és mostani készülékeimen is úgy szeretem, ha legalább félig, háromnegyedig, van amelyiknél teljesen rá van tekerve a basszus."

 

Milyen (mekkora) hangfalakkal?

Előzmény: csárlisín (1670)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.15 -10 1 1675

meg bizony!

britney spricc muzikja helyett, inkább a sabrinát komálom

https://www.youtube.com/watch?v=zBO_PrRDv7I

Előzmény: btamas70 (1673)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.15 -11 1 1674

ráhibáztál tomasz!

az bizony úgy a jó , ha mélyen dörmög a hangszóró:)))

Előzmény: btamas70 (1672)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.15 -1 0 1673

"sramlisabb zenék állnak közel"

 

Ez azért sokmindent megmagyaráz.

Előzmény: csárlisín (1671)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.15 -1 0 1672

"nem véletlen ajánlják"

 

Hol ajánlják, a Dörmögő Dömötörben?:)  Az erősítők 99%-ában nincs megfelelően működő védelem, és onnan kezdve ez a "jótanács" a gyakorlatban sokkal többet árt, mint használ.  Netán azt képzeled, hogy alapból van egy limit, aminél az X wattos erősítő nem képes számottevően magasabb teljesítményt leadni, hiába tekered a hangerőt, a "mélyhangszín" szabályozóról nem is beszélve?:):))

Előzmény: csárlisín (1670)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!