Keresés

Részletes keresés

Callie Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2436
Mondjuk Josue csak Európában ismeretlen, a múlt évet hasonló színvonalon játszotta végig a Sao Pauloban. Onnan még két-három ember is beférne a keretbe.....
Előzmény: pz_new (2435)
pz_new Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2435

Dunga megcsinálta azt amit Parreira 94-ben. Első a védekezés. Fokozatosan javult a csapatjáték, nem játszottuk ki magunkat az elején. Egy tornán ez nagyon fontos.

 

Bár még rosszabb volt a helyzet, mert Parreirának volt egy szenzációs párosa, Romário-Bebeto, Dungának szinte csak Robinho.

 

Azonban menet közben rátalált olyanokra mint Josue - aki szerintem a torna leghasznosabb játékosa címet is megkaphatta volna, egyszerűen jó helyen volt nála a labda, és rengeteget dolgozott -, vagy Baptista, aki szintén menet közben került be.

 

Összeállt a védelem is a végére, fizikálisan felőröltük az argentinokat.

 

Az elején bizony igencsak szidtam Dungát, de a végére neki lett igaza..:)

 

Szép volt.

smartdrive Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2434
hát hogyne
Előzmény: The Evil (2427)
gerrardo Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2433
Grat. :-)
ciccio Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2432

Primadonna :-) (találó)

Ez az eredmény az argentínokra nézve roppant ciki. A meccset nem láttam, de az nyilvánvaló volt, hogy az egész kupán az argentin A és a brazil B-C játszik.

Előzmény: campeon30 (2429)
Callie Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2431

Az volt a furcsa, hogy előre lehetett látni Dunga csapatának taktikáját. A középpályán erőfölényt kialakítani, leblokkolni csírájában az argentín támadásokat, amire persze jó alap az, hogy se Riquelme, se Messi, se Tevez, de Aimar se elnyomhatatlan óriás. Ha nem tudják lendületből és/vagy szabad téren vezetni a labdát, akkor nagy eséllyel elvesztik a párharcokat.

Agüeroval se lenne másképp.......a braziloknak most az az erényük,hogy olyan "erőgépeket" tudnak betenni a csapatba, akik egyben virtuóz gólokat is tudnak szerezni (Baptista, Maicon, a Gilbertok, Alves; és a "kicsik" , Josué, Mineiro, Elano is iszonyú sokat futnak).

Olyan német-brazilok ezek.......

ivanandras Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2430
felteszem én neked a szpari bajnoki címére :D
Előzmény: titolesz (2426)
campeon30 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2429
Alázás volt és a primadonna Messinek megint nem jött össze SEHOL
Callie Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2428
Igen, Dunga koncepciója ütőképes. Nem is szabad szétzilálni a sztárokkal, se, ha majd hajlandóak lesznek ráérni a válogatottra - legfeljebb egy Kaka, vagy Dinho, de nem egyszerre............
Előzmény: CaRl_OS (2425)
The Evil Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2427
Bekaphatja mindenki! Végig tudtam, hogy a brazil B-csapat ezúttal is odavág mindenkit!! :))
titolesz Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2426

És 40 ezer plusz titolesznek,ez a legfontosabb: ))))

Nagyon jó oddsa volt Brazíliának.

Előzmény: CaRl_OS (2425)
CaRl_OS Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2425

Ami fontos meg,h ezuttal a jatek sem volt csunya es unalmas se.

Előzmény: CaRl_OS (2424)
CaRl_OS Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2424

Hat ez ma tokeletes produkcio volt,Dunga nagyon jol kitalalta a taktikat,ez meg is lepett kicsit.

Gratulalok a csapatnak!

mondial Creative Commons License 2007.07.06 0 0 2423
de
a bundesligás brazil támadójátékosok le vannak írva a válogatottban, elég ha csak Elberre gondolunk, vagy az eggyel alatta lévo klasszisokból mondjuk Lincolnra
amúgy Cacau kb olyan Rink kategória sztem, hamarosan lehet honosítani is fogják:)
amúgy úgy általában az általad felsoroltak közül Amauri nálam mindig válogatott lenne
Előzmény: Callie (2422)
Callie Creative Commons License 2007.07.06 0 0 2422

Igen, nem azt mondtam, hogy most, hanem általában.

Cacau mégis német bajnok lett.........nem?

Előzmény: mondial (2421)
mondial Creative Commons License 2007.07.06 0 0 2421
Amauri tudtommal sérült, Cacau inkább vicckategória, Mancini valóban ott lehetne, de még vagy 10 nevet lehetne mondani, nem gyengébb a mostani keret sem ezeknél
Előzmény: Callie (2420)
Callie Creative Commons License 2007.07.06 0 0 2420
Mancini, Amauri, Taddei, Luis Fabiano, Cacau és még vagy tíz Brazíliában játszó csatár is éppen úgy bent lehetne.
CaRl_OS Creative Commons License 2007.07.06 0 0 2419

Igen,meg igy is o volt a Barcelona egyik legjobb jatekosa,de ez tudod mit minosit...Itt most nem csak a formarol van szo,ez a altvanyos sebsseg vesztes nagyon erdekes.Nyilvan kevesebb is a terulete es kevesebbet is vallalkozik es igen tuti lesz meg jo szezonja,csak mar reg ota tart ez.

Kaka es Dinho szerintem is boven megfernek,csak meg nem volt oylan japitany aki osszetudta volna hangolni oket,h mind2 tudasa kijojjon.Meg nem volt olyan merkozes,ahol mindketten jol jatszottak volna.

Előzmény: KXL (2417)
KXL Creative Commons License 2007.07.06 0 0 2418
Mancinivel szvsz ugyanaz lenne a probléma, mint a most ott levőkkel, túl sok volt egyszerre ennyi új fiú.
Előzmény: Törölt nick (2416)
KXL Creative Commons License 2007.07.06 0 0 2417
"Ronaldinho masfel eve folyamatosan megy lefele,rettenetesen belassult a jateka"

Hasonlítsuk össze a játéka gyorsaságát pl. Riqelme játékával? (Nem futásban, mert az vicces lenne, hanem összjátékban.)

Szvsz még romos állapotban se rosszabb. A Barcelonában agyonrugdosva is gólpasszok tömegét nyomta, csak éppen sokáig nem volt aki berugdossa. Négy hónapig gyakorlatilag ő alkotta a Barcelona csatársorát (Messi és Eto'o sérülése idején) és vastagon bajnokesélyesek maradtak így is. Nyilván volt jobb idénye, de a kora alapján még lesz is.

Szvsz valóban sok volt a VB-n három irányító a brazil csapatban (Juninho, Kaka) de ketten szerintem elférnek. Dinho egyébként is eléggé meg tud maradni baloldalon, Kaká meg inkább jobbra húzódik, vagy marad középen.
Viszont ha csak az egyik van Dinho és Kaká közül (és persze jó formában) akkor tényleg szinte alig érzi az ember a másik hiányát.
Előzmény: CaRl_OS (2410)
CaRl_OS Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2415

Lehet,h ,,nem ertelek",de ha kifejtened a velemenyed lehet es valaszolnal,ahogy en tettem,akkor talan sikerulne.Azt nem tudom,h te miert nem ertesz engem mikor mar masodjara magyarzom a hozzaszolast amiben Dunga szakmai tudasat kritizalom,ha ebbol az jon le imadom,akkor vak vagy.

Szoval miert tartalakos ez a valogatott? (a valogatasi elvekkel semmi gond nincs)

 

Ronaldo ideny kozben is serult volt,aztan mikor kezdett belejonni,a Real eladta  a Milannak.Iden nem is volt lehetoseg erre.A Copa utan lesz erdekes.

Előzmény: Steffi21 (2414)
Steffi21 Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2414
Én nem értelek téged, te engem nem. Ez van. Érdekes, az origon másnak is ez a véleménye, csak az indexen imádják Dungát. Elég fura.
Amúgy Ronaldot akkor sem engedte játszani, amikor nem volt sérült, de tök mindegy.
Előzmény: CaRl_OS (2413)
CaRl_OS Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2413

Ertelmes valaszra nem is szamitottam  a kerdesemre,de vmilyen valaszra azert igen.

Ronaldo SERULT.Kakaek meg lemondtak,kar osszeeskuves elmeleteket gyartani.

 

En nem hiszem azt,h Dunga alkalmas a posztra,de turelmes voltam vele,most viszont kezd kijonni a az alkalmatlansaga.Errol irtam az elob hosszabb terjedelembe.

 

(Neha azt sem tudom,h te elolvasod e amit irok es ugy reagalsz.A kerdesre nem valaszolsz,csak mellebeszelsz,nem ez az elso.Dungarol leirtam a velemenyem,de azert visszakerdezel)

Előzmény: Steffi21 (2412)
Steffi21 Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2412
"Ide egy eroskezu minosegi kapitany kell."

Szerinted Dunga az?

Ronaldo miatta nem játszik pl, mert a nagy Dunga nem engedi. Mivel nyertünk most is? Egy vitatott 11essel. Bocsi, ha nem ujjongok.
Érdekes, máskor is ennyit játszott ronaldinho vagy többet, még is lemondta, Kakával együtt. és ha leírod őket, akkor egészségedre.
Előzmény: CaRl_OS (2410)
szponzor Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2411
Örülök, hogy más is hasonlóan látja a brazil keretet, mint jómagam.
Előzmény: CaRl_OS (2410)
CaRl_OS Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2410

Mivel ezt mar hangoztattad,kivancsi volnek ki miatt tartalekos?

Ronaldinho masfel eve folyamatosan megy lefele,rettenetesen belassult a jateka,ez a fo problemaja.Vele semmit nem nyernenek,plane ha Kaka is a palyan van,akivel rendre kioltjak egymast.Kakanak fantasztikus szezonja volt,ha egyedul a palyan lehetne vszinuleg hasznos volna,pech h pihenni szeretne.

Adriano olyan mely godorben van,h nem tudom kimaszik e valaha,a csapatvaltas az egyetlen eselye.

Ronaldo Capello erkezte ota folyamatosan javult,aminek gyumolcset a Milan elvezhette,de meg egy kicsit en is,jo volt latni a valtozast rajta.O ugye serult es amugy is beszelgetniuk kell Dungaval.

Fred azt hiszem szinten serult,o kiemelkedik a brazil ,,tucat" tamadok kozul,alapember lehet.

A tobbi ven roka ugye lemondta  a valogatottsagot.

A vedekezo emberek kozul egyertelmu,h hianyzonak paran,ezt alairom,de nem miattuk szar a tamadojatek.Ennel jobb keretet nem nagyon lehet osszehivni.

Ide egy eroskezu minosegi kapitany kell.

 

Előzmény: Steffi21 (2406)
CaRl_OS Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2409
A valogatasi elveivel nekem nincs semmi bajom,jo jatekosok alkotjak a keretet.Most talan ugy tunhet,h hianyzik par rutinos roka,ami igaz is,minden csapatreszbe kellene legalabb egy az ujoncok melle.En ezt a megujolo Ronaldot szivesen latnam meg a valogatottban,sokat segithetne,ha valoban oylan elszant ebben az iranyban mint mondja,seruleseitol fuggoen akar meg  a VB-re is odaerhetne.(Nem fix elkenysztetett kezdokent.)Turelmes voltam vele,de latszik h szakmailag nem nagyon van kepben,ennyi kreativ  jatekost ennyi ido alatt ossze lehetne hangolni.Nekem a legnagyobb bajom a mentalitassal van.Nyilvan a faraszto szezon utan nehez elerni h hazajuk valogatottjaert a lelkuket is kilehelljek,de ennel tobb kellene.
szponzor Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2408

Miért lenne ez tartalékos, gyenge csapat? Sokkal erősebb, jobb nevekből álló keret ez, mint a 2004-ben Copát nyert csapaté! Julio Cesar, Lucio, Kaká és Ronldinho persze simán beférne a kezdőbe, de a többi poszton jelenleg én nem nagyon tudnék jobb játékost mondani, mint akit Dunga játszat.

Ettől persze még a játék lehet kaki. Csak ennek nem a keret gyengesége az oka.

Előzmény: Steffi21 (2406)
Callie Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2407
Szerintem Dunga egy pragmatikus, de hatékony válogatottat akar kialakítani. Meg is vannak az emberei; viszont az összeépítésre nem nagyon van mód.
Steffi21 Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2406
"ényleg a legjobb brazil játékosok alkották és alkotják Dunga kereteit."

Vicclesz? Tartalékos gyengye csapat, nulla játék.
Előzmény: szponzor (2405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!