De lehet... Én pana FZ-30-cal próbáltam, hozzányúlás nélkül. :) Több másodperces expó lett, ISO400-on... :-S
De nem akarlak elkeseríteni, lehet hogy a Fuji sokkal érzékenyebb infrára hotmirrorral együtt... :) Próbáld ki, az a biztos. Legfeljebb megveszem Tőled a Hoya R72-t, ha úgy döntesz, hogy mégsem jön be... :-D
Csak az első csavart nehéz kiszedni. (elhatározás kérdés) Utána már úgysincs garancia..:D Viszont lehetnek IR-képeid. R72-es szürőt meg már 10-ér' is lehet kapni :D
Tiber: írok.
De saját tapsztalataimból okulva: 5700-ast véletlenül sem ajánlanék műtétre. Olyan gagyi az elektronikai szerelése, hogy kis "eséllyel" már az első szétszedés után szép zöldes árnyalatú LCD képet kapsz, és az istennek se tudod helyrehozni. Mert a szalagnyák egyik vége mégcsak nem is a hagyományos patent-csatlakozóval van rögzítve, hanem "csak úgy"...:-(((
de állványról csinálnám. És ez a mondat, hogy bemozdult infra képeim lennének, nekem nagy öröm :D Én azt hittem, hogyha nem nyúlok hozzá egyáltalán nem lehet infrázni :D
Helló! Volna egy kérdésem. Arra lennék kívácsi, hogy lehetséges-e az infra fotózás anélkül, hogy egy csavart is kiszednék. Egy Fuji Finepix S5700-asom van és nem szívesen nyúlnék hozzá a belsejéhez és másnak sem adnám oda. Szóval, mitörténne akkor, hogyha egy hoya r72-es filtert rátekernék és fotóznék vele egy jó hosszú záridővel? max 20ezer Ft-ot lennék hajlandő rá költeni és mondom, nem szívesen szedem szét a gépet :S
Timber! Jövő keddel hogy állsz? Mármint időben, stb. Téma lehet, h. lenne..:D
Madgie: Lenne egy tiszteletteljes érdeklődésem. Adva van egy Kányon 300D... Namármost, ha a CMOS elől takarítom el a hotmirrort, és a helyébe egy Hoya 72-est vágok be.... Járható út? Elvileg törőékes mattüvegje vagyon nékije, úh. élesre állítással nem lehetne nagy gond. Speedlight-el már beszélgettünk erről, az én ötletem az lenne, h. mint a céllövészetnél amikor "mellé/alá" hord a fegyver, akkor rá szoktuk "hagyni" az eltérést célzáskor, és néha még el is találja így az embeerfia a célt. Ha az IR-el fokális eltérés van, akkor ugyanez az elmélet jó lehet? Pl. nem áll egybe a két félkép, csak majdnem, és akkor éles a kép. Vagy tapasztalati úton úgy beilagolni a mattüveget, hogy élesnek mutassa ott is a képet... ?
És ehhez kapcsolódva egy általános kérdés: ruzsajanos írta nekem mailben, hogy van olyan topik itt az indekcen, ami a CMOS tisztításal foglalkozik. Azt ugyan nem lelem, de gondolkodásra azért serkentett valamelyest. Vegyük azt, hogy akkor végülis nem a CMOST takarítja az ember azokkal a marha drága eccerhasználatos akármikkel, hanema hotmirrort... Akkor viszont az egy üveglap mindössze. Nincs ebbe' a többezer forintos tisztítókészletesdiben valami markecing-fogás? Hiszen egy üveglap csak-csak nem annyira sérülékeny...
Szerintetek egy épületről lehetne egyszerű eszközökkel készíteni olyan hőfelvételt, ami egy két C fok eltérést már megmutatna? Célja a ház hőtani tulajdonságainak vizsgálata. Gondolom a képet éjjszaka kellene elkészíteni.
Nem tudom. Annyit korrigálnom kell, hogy tegnapelőtt a W.Cicicenterben jártunk, most nem láttam ott sem a német hölgyet kipakolva a standjával..:-(((
Helyette viszont szvsz. ugyanazt a flakont láttuk magyar felirattal a Pálvölgyi Optika kirakatában.. Nem kérdeztünk árat, de borítékolom, hogy ott nem annyira barátságos az ára, mint az említett német hölgy standján. (Ő akciósan 2 db nagy flakont+1 db kicsit adott nekem 4E ft-ért a nyáron...)
Visszaolvastam néhány oldalnyit, és nem sokat találtam a hagyományos analóg infrázásról. Nekem szerencsém van, félig-meddig kipróbálhattam. A film Agfa APX 200 S, infraszűrőnek 1 réteg exponálatlan, előhívott roll diából vágott szűrőt használtam. A gépem Exakta Varex -gumivászon redőny-, és nyári napon 1/25 s-os expóhoz 4-5,6-ig rekeszeltem. Az égbolt sötét, a megvilágított növényzet fehér, pedig ez a cucc csak kb 750 nm-ig rögzíti az infra alját. Szkennerem nincs, csak néhány papírképem :-(( Jó digizést mindannyiótoknak, Ihagee
Westend Cicicenter. Földszint. Már vagy három hónapja. Valamelyik nap is láttam még őket. Ami nem annyira "off": megértem, hogy keresed. Mert mindenre jó, szinte. Még CD-pucolásra is, de akár gép vázát áttörülni, stb. Csak azt nem értem, mint annyi más jó és hasznos terméknél, mi a bánatért nem hajlandók pl. optikai szaküzletek is forglmazni? Nem "tejel" a forgalmazónak a német tulaj?)